W najbliższym czasie odbędzie się kilka szkoleń dedykowanych farmaceutom. Wszystkie one będą miały formułę webinaru. Pierwsze z nich odbędzie się już 5 maja, a kolejne 6 i 7 maja.
5 maja o godz. 18.00 odbędzie się szkolenie skierowane da farmaceutów z zakresu porad dotyczących leczenia ran „Pacjent z raną w aptece – co każdy farmaceuta wiedzieć powinien”. Bezpłatny webinar organizuje firma Convatec.
Na szkolenie można się zarejestrować klikając w link – https://convatecopatrunki.clickmeeting.pl/przychodzi-pacjent-do-1/register

- Rejestracja dostępna jest bez ograniczeń, natomiast obowiązuje limit miejsc podczas webinaru. O udziale w webinarze decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego w dniu wydarzenia, a nie kolejność rejestracji.
- Za udział w webinarze można otrzymać certyfikat na 2 punkty miękkie (patronat Naczelnej Izby Aptekarskiej).
06 maja w godzinach 19.00 – 20.30 Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz firma Miralex zapraszają na Posiedzenie Naukowo-Szkoleniowe dla Farmaceutów w formie webinaru.
W programie szkolenia:
19.00 – 19.30 Mleko modyfikowane na bazie mleka koziego- fakty i mity. – mgr Ewa Bielak
19.30 – 20. 00 Domowa pielęgnacja stóp. – mgr Agnieszka Skiba
20.00 – 20.30 Probiotykoterapia jako jeden z ważniejszych elementów w budowaniu odporności – dr Anna Basińska
6 maja o godzinie 18.00 rozpocznie się webinar z udziałem Prezesa OIA w Warszawie mgr farm. Michała Byliniaka, Z-cą Prezesa OIA w Warszawie Ewą Steckiewicz-Bartnicką oraz Prezesem ZAPPA (Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek) mgr farm. Marcinem Wiśniewskim.
W trakcie webinaru poruszane będą następujące tematy:
– na jakim etapie procedowania jest nowelizacja Prawa Farmaceutycznego i Ustawa o Zawodzie Farmaceuty
– co dało Polskim Aptekarzom wprowadzenie Ustawy „AdA” (tzw. Apteka dla Aptekarza), czy wprowadzone prawo sprawdza się w praktyce, z jakimi problemami muszą sobie radzić w obecnym czasie polskie apteki
– ogólne założenia recept farmaceutycznych oraz recept wystawianych przez farmaceutów Pro auctore i Pro familiae
– jak w dobie epidemii działa OIA, jak obecnie załatwiać bieżące sprawy
Pytania do gości można przesyłać na adres: adam.borowy@oia.waw.pl w terminie do 5 maja br. do godz. 18.00.
Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie informuje o szkoleniu „Bezpieczna Terapia Infuzyjna” które odbędzie się online 7 maja 2020 r. w godzinach 18.15 – 20.00. Tematy poruszane podczas szkolenia to „Bezpieczeństwo terapii infuzyjnej” – mgr Maria Budnik-Szymoniuk oraz „System zamknięty podaży płynów infuzyjnych” – Marta Walczyk-Borys, Baxter.