6 kwietnia 2019 roku, na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Białymstoku odbędzie się konferencja poświęcona szczepieniom.
W ostatnich latach wokół szczepień narosło wiele kontrowersji oraz nieporozumień. Liczność źródeł, z których czerpana może być wiedza na ten temat stwarza niebezpieczne pole dla szerzenia informacji nieprawdziwych oraz powielania mitów. Ważne jest, aby wiedza o szczepieniach była jednoznaczna a także dostępna i zrozumiała dla wszystkich. Tylko wtedy społeczeństwo, po części naznaczone obawami, przemówi jednym głosem.
Ta konferencja ma na celu wyjaśnienie, najważniejszych naszym zdaniem, wątpliwości związanych z tematyką szczepień. Chcemy uniknąć nadmiernej egzaltacji oraz dyletanctwa a nasz głos zabrany w tej sprawie, będzie jak najbardziej rzetelny, ponieważ wsparty obecnością zaproszonych prelegentów.
Wśród nich, specjaliści z zakresu immunologii, farmakologii oraz prawa. Kompleksowe podejście do pacjenta od zawsze dawało najlepsze rezultaty, toteż chcielibyśmy w sposób holistyczny podejść do tematyki szczepień, jak i samym szczepionek nie tylko pod kątem naukowym, ale także w wymiarze społeczno-prawnym. Dzięki temu każdy uczestnik będzie miał możliwość poszerzenia swojej wiedzy w tak ważnym aspekcie naszego życia.
Konferencja odbywać się będzie na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB, przy ulicy Szpitalnej 37 w Białymstoku.
Konferencję współorganizują studenci UMB: białostocki oddział IFMSA-Poland oraz Młoda Farmacja. Wydarzenie zostało objęte patronatem Naczelnej Izby Aptekarskiej.
Aktualności związane z konferencją dostępne są na dedykowanej stronie w mediach społecznościowych: “Szczepienia aspekty naukowe, społeczne i prawne”