C – Układ sercowo-naczyniowy
C05 – Środki ochraniające naczynia; C05C – Preparaty wpływające stabilizująco na naczynia włosowate; C05CA – Bioflawonoidy
Diosmin: Diohespan Max (Aflofarm) w postaci proszku doustnego to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek. Zarejestrowano 11 marek produktów leczniczych z diosminą. Na rynek wprowadzono 10 marek: Diosminex (PharmaSwiss), Otrex (Stragen), Pelethrocin (Help), Phlebodia (Innothera), od czerwca 2009 Aflavic Comfort (Polfarmex; lek pierwotnie zarejestrowany i wprowadzony pod nazwą Aflavic), od lutego 2010 Dih (Hasco-Lek), od lipca 2010 Diohespan forte (Aflofarm) i Procto-Hemolan Control (Aflofarm), od marca 2011 Diohespan Max (Aflofarm), od stycznia 2013 Dih Max (Aflofarm), od lutego 2014 Diosminex Max (PharmaSwiss), od stycznia 2015 Diosminum Aflofarm w dawce 500 mg (wcześniejsza nazwa: Diohespan), od kwietnia 2015 Dih Max Comfort (Hasco-Lek) w dawce 1000 mg, od kwietnia 2018 Diosmina Colfarm Max (Colfarm) i od kwietnia 2019 Aflavic Max (Polfarmex).
Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: receptowy Diohespan (Aflofarm) w dawce 1000 mg, Aflavic (Polfarmex) i Fladios (Krka).
Do obrotu wprowadzono także także suplementy diety zawierające diosminę (aktualnie obecne na rynku): Diosmin 300 Ethifarm, Diosminal (Ethifarm).
C07/C07A – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07AA – Nieselektywne leki blokujące receptory b-adrenergiczne
Propranolol: Propranolol Aurovitas to 4. zarejestrowana marka propranololu. Do sprzedaży wprowadzono Propranolol WZF (Polfa Warszawa) w postaci doustnej i iniekcyjnej oraz od maja 2015 Propranolol Accord (Accord Healthcare). Leki są wskazane w leczeniu: dławicy piersiowej, nadciśnienienia tętniczego, kardiomiopatii przerostowej zawężającej, drżenia samoistnego, nadkomorowych zaburzeń rytmu serca, komorowych zaburzeń rytmu serca, nadczynności tarczycy i tyreotoksykozie, guza chromochłonnego nadnerczy (w skojarzeniu z α‑adrenolitykiem), migreny oraz w długotrwałej profilaktyce ponownego zawału serca u pacjentów po ostrym zawale mięśnia sercowego i w profilaktyce krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego u pacjentów z nadciśnieniem wrotnym i żylakami przełyku.
Nie pojawił się jeszcze na rynku Hemangiol (Pierre Fabre Dermatologie) wskazany w leczeniu proliferujących naczyniaków niemowlęcych wymagających leczenia systemowego.
C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna; C09B – Inhibitory konwertazy angiotensyny w połączeniach; C09BB – Inhibitory konwertazy angiotensyny w połączeniach z blokerami kanału wapniowego; C09BB07 – Ramipryl i amlodypina
Ramipril+amlodipine: Sumilar (Sandoz) w 4 zestawieniach dawek to 7. zarejestrowany lek o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 4 marki: od kwietnia 2012 Egiramlon (Proterapia), od lipca 2013 Sumilar (Sandoz; nastąpiła zmiana nazwy na Ramipril + Amlodipine Sandoz, lecz lek o nowej nazwie jeszcze nie pojawił się na rynku), od sierpnia 2015 Ramizek Combi (Adamed; preparat wprowadzony od sierpnia 2014 pod pierwotną nazwą Ramizek) i od grudnia 2017 Rimal (Polpharma).
Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Amrap (Sanofi-Aventis) i Ramladio (Krka).
C10 – Środki wpływające na stężenie lipidów; C10A – Środki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy hydroksymetyloglutarylokoenzymu A
Rosuvastatin: Rosuvastatin Aurovitas to 16. zarejestrowana marka rosuwastatyny. Na rynek wprowadzono 13 marek: Crestor (AstraZeneca; lek oryginalny), od czerwca 2010 Zaranta (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2010 Rosucard (Zentiva) i Suvardio (Sandoz), od grudnia 2010 Zahron (Adamed), od października 2011 Roswera (Krka), od grudnia 2011 Romazic (Polpharma), od marca 2013 Ridlip (Ranbaxy), od lipca 2013 Crosuvo (PharmaSwiss), od marca 2014 Rosutrox (Biofarm), od lipca 2014 Rosuvastatin Krka, od maja 2017 Astrium (Accord Healthcare) i od grudnia 2017 Rosugen (Mylan).
Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Rosuvastatine NLP Health (NewLine Pharma), Rosuvastatin Hetero.
Ostatnio skreślono z Rejestru: ApoRoza (Apotex; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Rosuvastatin Baggerman), Ivirosina (Bioton; lek był obecny na rynku od lutego 2016, zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Rosuvastatin Sigillata), Rossta (Swyssi), Rosuvastatin Denk, Rosuvastatin Momaja, Rosuvastatin Polfa Pabianice, Rosuvastatin Ranbaxy (lek był obecny na rynku od lipca 2013, zarejestrowany pierwotnie przez firmę Pharma-EU pod nazwą Rosuvastatin Pharma), Rosuvastatin Teva (lek był obecny na rynku od maja 2011), RosuvaTeva (Teva).