27.03.2015.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Forum wydarzeń
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Z uniwersytetu
Numer 102/80 online
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start.


 


02.2013 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email
NOWE REJESTRACJE - PL

LUTY 2013

 

W lutym 2013 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 85 pozwoleń na dopuszczenie produktów leczniczych do obrotu w Polsce, obejmujących 34 jednostki klasyfikacyjne na 5. poziomie klasyfikacji ATC (substancja czynna/skład). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w lutym 2013, został opublikowany przez Urząd 10 maja 2013.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością;

A02A – Środki zobojętniające kwasy żołądkowe; A02AX – Środki zobojętniające kwasy żołądkowe w innych połączeniach

Calcii carbonas+natrii alginas+natrii hydrogenocarbonas: Gaviscon Duo (Reckitt Benckiser) w postaci zawiesiny jednodawkowej to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej preparatów Gaviscon o smaku mięty (Reckitt Benckiser) w postaci zawiesiny jedno- i wielodawkowej oraz Gaviscon o smaku mięty TAB (Reckitt Benckiser) w postaci tabl. do rozgryzania i żucia.

A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BA – Antagoniści receptora H2

Ranitidinum: Ranitidine Accord Healthcare to 12. zarejestrowana marka ranitydyny, zaś Ranitidine Accord (Accord Healthcare) w postaci tabletek powlekanych to rozszerzenie w stosunku do zarejestrowanych wcześniej tabletek musujących. Na rynek wprowadzono 9 marek: Gastranin Zdrovit (NP Pharma), Raniberl (Berlin-Chemie), Ranic (Sandoz), Ranigast, Ranigast Fast, Ranigast Max i Ranigast Pro (Polpharma), Ranisan (Pro.Med.CS), Ranitydyna Sanofi (Sanofi-Aventis), Riflux (Polfarmex), Solvertyl (ICN Polfa Rzeszów), Zantac (GlaxoSmithKline). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Ranimax (Teva; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Riflux), Ranitidine Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Apo-Ranitidine (Apotex), Histac (Ranbaxy), Ranigast forte (Polpharma), Ranitidinum Pliva (Teva Kraków; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ranimax), Ranitydyna (Teva Kraków), Ulran (Krka).

A04/A04A – Leki przeciw wymiotom i nudnościom; A04AA – Antagoniści serotoniny (5HT3)

Ondansetronum: Ondatran (Polfa Tarchomin) to 10. zarejestrowany doustny preparat ondansetronu. Do obrotu wprowadzono 6 marek leków doustnych: Atossa (Egis), Emetron (Gedeon Richter), Setronon (Teva), Zofran i Zofran Zydis (GlaxoSmithKline; lek oryginalny), od lutego 2007 OndaLek (Sandoz) i od stycznia 2012 Ondansetron Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Ondansetron-1A Pharma, Ondansetron Arrow (Arrow Poland) i Ondansetron Pfizer (tabl. powlekane zarejestrowano pierwotnie pod nazwą Ondansetron Aurobindo). Ponadto na rynek wprowadzono 7 marek leków dożylnych: Atossa (ICN Polfa Rzeszów), Setronon (Teva Kraków), Zofran (GlaxoSmithKline; lek oryginalny), od sierpnia 2008 Ondansetron Kabi (Fresenius Kabi), od kwietnia 2012 Ondansetron B.Braun (Braun), od września 2012 Ondansetron Claris (Claris Lifesciences) i od lutego 2013 Ondansetron Accord (Accord Healthcare). Do sprzedaży wprowadzono także Zofran w postaci czopków doodbytniczych. Skreślono z Rejestru: Ebesetron (Ebewe; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Ondansetron Ebewe, był obecny na rynku od września 2009), Emeset (Cipla), Emetron inj. (Gedeon Richter; lek był obecny na rynku), Ondagen (Generics), OndaLek inj. (Sandoz), OndaHexal (Hexal), Ondansetron-1A (1A Pharma) i Ondansetron Ranbaxy.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Perindoprilum: Perindopril Teva to 19. zarejestrowana marka peryndoprylu. Na rynek wprowadzono 8 leków: Prestarium (Servier), Prenessa (Krka Polska), od lutego 2009 Vidotin (Gedeon Richter), od marca 2009 Apo-Perindox (Apotex; zarejestrowany wcześniej jako Perindox) w dawkach 4 mg i 8 mg, od kwietnia 2009 Lextril (Glenmark) i Stopress (Polpharma), od kwietnia 2010 Cardipen (Lekam; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Presdopril) i od czerwca 2012 Perindopril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: ApoPerindox (Apotex) w dawkach 5 mg i 10 mg, Coverex (Egis), Erbugen (Jenson Pharmaceutical Services), Ikarium i Ikarium forte (Polfarmex), Perindopril Aurobindo, Perindopril Krka, Perindopril Arrow (Arrow Generics), Perindopril Medana (Medana Pharma), Presomyl (Generics), Tensinor (Generics).

Peryndopryl w dawkach 2 mg, 4 mg i 8 mg dostępny jest w połączeniu z tert-butyloaminą, zaś w dawkach 2,5 mg, 5 mg i 10 mg w połączeniu z argininą lub jako tosylan peryndoprylu, przy czym rejestrowane dawki dotyczą tych połączeń, a nie zawartości samego peryndoprylu. Większość zarejestrowanych marek peryndoprylu zawiera jego połączenie z tert-butyloaminą. Połączenie z argininą zawierają 4 marki: ApoPerindox, Presomyl, Prestarium i Prestarium Oro (w dawkach 2,5 mg, 5 mg i 10 mg), Tensinor. Tosylan peryndoprylu jest zawarty w preparacie Perindopril Teva.

Skreślono z Rejestru: Abapter (Pol-Nil), Irpax (Anpharm; lek wprowadzony wcześniej na rynek pod nazwą Peryndopryl Anpharm), Percarnil (Actavis), Perilan (Sandoz), Perindopril BMM Pharma, Perindopril-Ratiopharm (dawka 8 mg zarejestrowana wcześniej przez Krka Polska pod nazwą Perotens), Perindoran (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od października 2009), Peryl (ICN Polfa Rzeszów), Prestarium forte (Servier), Pritnox (Galex d.d.) i Rindolex (Galex d.d.).

Ramiprilum: Ramipril Pfizer w dawkach 1,25 mg i 2,5 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej wyższych dawek tego leku. Zarejestrowano 19 marek ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Sanofi-Aventis; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis, od lutego 2012 Ramipril Pfizer i od czerwca 2012 Rami-A (Arrow Poland).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Ramigamma (Woerwag), Ramipril +Pharma, Ramipril Aurobindo, Ramipril-Lupin, Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed) i Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany pierwotnie przez Galex d.d. jako Ramilex; lek był obecny na rynku od czerwca 2008).

Trandolaprilum: Trandolapril Pizo to 6. zarejestrowana marka trandolaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Gopten (Abbott; lek oryginalny), od stycznia 2009 Trandolapril Arrow (Arrow Poland) i od maja 2010 TrandoGen (Generics). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty Fezzor (Labormed) i Trandolapril Galex (Galex d.d.). Skreślono z Rejestru: Tensotrand (Actavis; zarejestrowany wcześniej jako Trandolapril Actavis; lek był obecny na rynku od maja 2009), Trandolapril-Ratiopharm (lek był obecny na rynku od października 2007) i Trandox (Apotex).

C09B - Inhibitory ACE, leki złożone; C09BA – Inhibitory ACE i leki moczopędne; C09BA04 – Peryndopryl i leki moczopędne

Perindoprilum+indapamidum: Indix Combi (Teva; zawiera tosylan peryndoprylu) w 2 dawkach (2,5 mg+0,625 mg i 5 mg+1,25 mg) to 15. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie.

Na rynek wprowadzono 4 preparaty zawierające peryndopryl w połączeniu z argininą i indapamid (zastąpiły wcześniejsze preparaty zawierające peryndopryl w połączeniu z erbuminą i indapamid): Noliprel forte (Anpharm) i Tertensif Kombi (Servier), zawierające 5 mg peryndoprylu i 1,25 mg indapamidu oraz Noliprel Bi-Forte (Servier; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Peryndopryl arginine + Indapamid Servier) i Tertensif Bi-Kombi (Anpharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Peryndopryl arginine + Indapamid Anpharm), zawierające 10 mg peryndoprylu i 2,5 mg indapamidu. Od czerwca 2008 wprowadzono także 1 lek zawierający peryndopryl w połączeniu z erbuminą i indapamid: Co-Prenessa (Krka Polska) w 3 dawkach: 2 mg + 0,625 mg, 4 mg + 1,25 mg oraz 8 mg +2,5 mg.

Zarejestrowanych jest także 10 marek leków dotychczas nie wprowadzonych do obrotu: Co-Presomyl (2,5 mg+0,625 mg) i Co-Presomyl Forte (5 mg+1,25 mg; Generics), Co-Tensinor (2,5 mg+0,625 mg) i Co-Tensinor Forte (5 mg+1,25 mg; Generics), Lextril Combo (Glenmark; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Noliprel (Servier; 2,5 mg+0,625 mg), Noliterax (Servier; 8 mg+2,5 mg), Panoprist (Sandoz; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Perindopril Indapamide Arrow (Arrow Poland; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Prenix N (Anpharm; 2,5 mg+0,625 mg), Romapal (Galex d.d.; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg).

Skreślono z Rejestru lub wygasły pozwolenia: Arifon Kombi (Anpharm; 4 mg+1,25 mg), Davapamid (Gedeon Richter Polska; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Indix Combi (Ratiopharm; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Ratiotensin), Perilexin (Galex d.d.; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Peryl Combi (ICN Polfa Rzeszów; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Peryndopryl+Indapamid Servier (2 mg+0,625 mg), Prenix (Anpharm; 2 mg+0,625 mg), Prestarium Plus (Servier; 4 mg+1,25 mg), Teraxans (Anpharm; 8 mg+2,5 mg).

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne; C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Valsartan HCT Mylan to aktualnie 18. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: ApoValsart HCT (Apotex), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma (Polfarmex), Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Anartan HCT (Ratiopharm; lek był obecny na rynku od grudnia 2009), Co-Diomef (Mepha), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT Genericon, Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Calipra (Alkaloid-Int) i Atorvastatin Ranbaxy to odpowiednio 39. i 40. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Atorvasterol (Polpharma) w dawce 80 mg to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej niższych dawek tego leku. W obrocie pojawiły się 22 leki: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (PharmaSwiss; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab), od czerwca 2012 Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), od lipca 2012 Atorvastatin Arrow (Arrow Poland), od marca 2013 Ivistatyna (Bioton; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Olinka) i Pharmastatin (Stada) oraz od kwietnia 2013 Atorvastatin Bluefish.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Actozora (Actavis), Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Billev, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Stada, Liporion (Orion), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Statorva (Krka) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru: Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin-Ratiopharm, Atosener (Sandoz), Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark), Haepcard (Sandoz), Voredanin (Labormed; lek był obecny na rynku od czerwca 2011), Xavitor (Tabuk Poland; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Copator, był obecny na rynku od grudnia 2009).

 

G – Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

G03 – Hormony płciowe i środki wpływające na czynność układu płciowego;

G03A - Hormonalne środki antykoncepcyjne działające ogólnie;

G03AA – Progestageny i estrogeny, preparaty jednofazowe;

G03AA09 – Dezogestrel i estrogen

Desogestrelum+ethinylestradiolum: Estmar (Zentiva) to 7. zarejestrowana w tej klasie marka środków o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 5 marek: Marvelon (Organon), Mercilon (Organon), Novynette (Gedeon Richter), Regulon (Gedeon Richter) oraz od marca 2012 Ovulastan i Ovulastan forte (Polfa Pabianice). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty Dessette i Dessette forte (Sun-Farm). Wszystkie środki zawierają 0,15 mg dezogestrelu, a różnią się dawką etynylestradiolu: 0,02 mg zawierają Dessette, Estmar, Mercilon, Novynette i Ovulastan, a 0,03 mg zawierają Dessette forte, Estmar, Marvelon, Ovulastan forte i Regulon.

G03AA12 – Drospirenon i estrogen

Drospirenonum+ethinylestradiolum: Flexyess (Bayer) to 23. zarejestrowana marka środków antykoncepcyjnych o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 10 marek tych środków: Yasmin (Bayer), od stycznia 2007 Yasminelle (Bayer), od grudnia 2008 Yaz (Bayer), od lipca 2010 Asubtela (Temapharm), Midiana (Gedeon Richter Polska) i Naraya (Temapharm), od lutego 2011 Lesine (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,03 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Drosiol) i Lesinelle (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,02 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Drosiol), od listopada 2011 Daylette (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2012 Vibin (Polpharma; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Subtelineight, a następnie Subteliv) i Vibin Mini (Polpharma; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Narayeight, a następnie Naravela) oraz od listopada 2012 Naraya Plus (Temapharm).

Nie ma jeszcze na rynku preparatów: Aliane (Bayer), Aneea (Gedeon Richter Polska), Belusha (Gedeon Richter Polska), Cortelle (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,03 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Dronin), Linatera (Bayer; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Ethinylestradiol/Drospirenon Bayer), Lulina (Ivowen), Palandra (Bayer), Sidretella (Zentiva; środek zarejestrowany pierwotnie przez Leon Farma pod nazwą Pirestrol), Teenia (Gedeon Richter Polska), Varenelle (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,02 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Dronin), Veyann (Teva).

Wszystkie środki zawierają 3 mg drospirenonu. Różnice dotyczą zawartości estrogenu. Dawkę 0,02 mg etynylestradiolu zawierają: Aliane, Aneea, Belusha (z placebo), Daylette (z placebo), Flexyess, Lesinelle, Linatera, Naraya, Naraya Plus (z placebo), Sidretella 20, Teenia, Varenelle (z placebo), Veyann (z placebo), Vibin Mini (z placebo), Yasminelle i Yaz (z placebo). Dawkę 0,03 mg etynylestradiolu zawierają: Asubtela, Cortelle, Lesine, Lulina, Midiana, Palandra, Sidretella 30, Vibin (z placebo) i Yasmin.

G03F – Progestageny i estrogeny, leki złożone; G03FA - Progestageny i estrogeny, preparaty zawierające stałe dawki; G03FA01 – Noretisteron i estrogen

Norethisteronum+estradiolum: Gynaika (Zentiva) tabl. powlekane 0,5 mg + 1 mg to 6. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie, w tym 4. marka doustna. W sprzedaży dostępne są 3 marki preparatów doustnych - w dawce 0,5 mg noretisteronu i 1 mg estradiolu: Activelle (Novo Nordisk) i od sierpnia 2008 Cliovelle (Dr. Kade); w dawce 1 mg noretisteronu i 2 mg estradiolu: Kliogest (Novo Nordisk). Ponadto dostępne są 3 systemy transdermalne uwalniające 50 mcg estradiolu/24 godz., lecz różniące się dawkami uwalnianego noretisteronu: Estalis 50/140 (Novartis), Systen Conti (Janssen-Cilag) i Estalis 50/250 (Novartis) uwalniają odpowiednio 140 mcg, 170 mcg i 250 mcg noretisteronu/24 godz..

G04 – Leki urologiczne; G04B – Inne leki urologiczne, w tym przeciwskurczowe; G04BE – Leki stosowane w zaburzeniach erekcji

Sildenafilum: Sildenafil Teva w postaci tabletek do rozgryzania i żucia to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zarejestrowano 34 marki syldenafilu. Na rynek wprowadzono 16 preparatów z opisanym wyżej zastosowaniem: Maxigra (Polpharma), Viagra (Pfizer), od października 2009 Vizarsin (Krka), od lipca 2010 Sildenafil Actavis, od września 2010 Sildenafil Sandoz, od grudnia 2010 Sildenafil Medana (Medana Pharma), od stycznia 2011 Sildenafil Teva, od marca 2011 Falsigra (Polfarmex), od czerwca 2011 Sildenafil Ratiopharm i Vigrande (Zentiva), od sierpnia 2011 Ecriten (Jelfa), od października 2011 Silfeldrem (+Pharma), od grudnia 2011 Sildenafil Apotex, od czerwca 2012 Sildenafil SymPhar (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Sildenafil Tecnimede), od października 2012 Lekap (Lekam; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Syldenafil Jubilant) i od stycznia 2013 Sildenafil Ranbaxy.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Amfidor (Egis), Erasilton (Actavis; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Sigillata pod nazwą Vilgendra), Fildlata (Sigillata), Rosytona (Actavis), Sildeagil (Sun-Farm), Sildenafil Accord (Accord Healthcare), Sildenafil Ajanta Pharma, Sildenafil Aspen, Sildenafil Axxon, Sildenafil Bluefish, Sildenafil Hasco (Hasco-Lek), Sildenafil Macleods, Sildenafil Mylan, Sildenafil Pfizer, Sildenafil Stada, Sildenafilum Farmacom, Yextor (Tactica Pharmaceuticals).

Skreślono z Rejestru: Sildenafil-1A Pharma, Sildenafil Arrow (Arrow Poland), Sildenafil BMM Pharma.

Do sprzedaży wprowadzono także preparat Revatio (Pfizer). Lek zawiera sildenafil umieszczony przez WHO w klasie G04BE – Leki stosowane w zaburzeniach erekcji, choć według wskazań dla tego preparatu (leczenie pacjentów z nadciśnieniem płucnym sklasyfikowanym według WHO jako klasa II i III - lek stosuje się w celu poprawy zdolności wysiłkowej; wykazano skuteczność działania leku w pierwotnych postaciach nadciśnienia płucnego oraz wtórnych związanych z chorobami tkanki łącznej) bardziej pasowałaby klasa C01EB – Inne leki nasercowe.

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J01 – Leki przeciwbakteryjne działające ogólnie;

J01A/J01AA – Tetracykliny

Lymecyclinum: Damelium (Actavis) to 1. zarejestrowany lek generyczny. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Tetralysal (Galderma).

J01C – Beta-laktamowe leki przeciwbakteryjne – penicyliny; J01CR – Złożone preparaty penicylin, w tym z inhibitorami beta-laktamaz;

J01CR02 – Amoksycylina i inhibitor enzymatyczny

Amoxicillinum+acidum clavulanicum: Ramoclav (Ranbaxy) w dawkach 875 mg + 125 mg to rozszerzenie względem niższych dawek tego leku. Zarejestrowano 10 marek leków o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 8 preparatów: Amoksiklav (Sandoz), Augmentin (GlaxoSmithKline; lek oryginalny), Curam (1A Pharma), Forcid (Yamanouchi), Ramoclav (Ranbaxy), Taromentin (Polfa Tarchomin), od sierpnia 2007 Amoclan (Hikma Farmaceutica) i od lutego 2013 Recute (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Amoclan BID (Hikma Farmaceutica), Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo i Co-amoxiclav Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals). Skreślono z Rejestru: Claviratio (Ratiopharm), Klavocin (Teva Kraków).

J01CR05 – Piperacylina i inhibitor enzymatyczny

Piperacillinum+tazobactamum: Piperacillin/Tazobactam Noridem to 10. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 5 leków: Tazocin (Pfizer), od października 2009 Tazacylin (Axxon), od grudnia 2010 Piperacillin/Tazobactam Kabi (Fresenius Kabi) oraz od czerwca 2011 Piperacillin/Tazobactam Actavis i Piperacillin/Tazobactam Teva. Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Piperacillin + Tazobactam Mylan, Piperacillin/Tazobactam Aurobindo, Piperacillin/Tazobactam Milpharm, Piperacillin/Tazobactam Sandoz. Skreślono z Rejestru: Piperato (Midas Pharma), Tazabax (Ranbaxy), Tazopiperatio (Ratiopharm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe

L01A – Leki alkilujące; L01AX – Inne leki alkilujące

Imatinibum: Imakrebin (Alvogen), Kinacel (Celon), Imatinib Glenmark, Imatenil (Biofarm) i Nibix (Adamed) to odpowiednio 3., 4., 5., 6. i 7. zarejestrowana marka imatynibu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Glivec (Novartis). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Imatinib Teva.

L01B – Antymetabolity; L01BC – Analogi pirymidyny

Capecitabinum: Binoda (GlaxoSmithKline), Capecitabine Cipla i Capecitabine Fresenius Kabi to odpowiednio 14., 15. i 16. zarejestrowana marka kapecytabiny. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Xeloda (Roche). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Capecitabine Accord, Capecitabine Actavis, Capecitabine Glenmark, Capecitabine Intas, Capecitabine Krka, Capecitabine medac, Capecitabine Polpharma, Capecitabine Teva, Coloxet (Egis), Symloda (SymPhar), Vopecidex (PharmaSwiss) i Xalvobin (Alvogen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Ibuprofen Fair-Med (Fair-Med Healthcare) to 28. zarejestrowana marka preparatów ibuprofenu, zaś Brufen Forte (Abbott) zawiesina doustna 4% to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej zawiesiny 2% i tabletek powlekanych.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone od maja 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), od lipca 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), od lutego 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express, po czym w lutym 2012 zmiana powrotna na Ibuprofen Aflofarm), od października 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), od września 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), od października 2009 Iburion (Orion), od listopada 2009 MIG (Berlin-Chemie), od stycznia 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), od maja 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), od grudnia 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott), od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma), od lipca 2012 Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), od listopada 2012 Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), od grudnia 2012 Kidofen czopki (Aflofarm) i od stycznia 2013 czopki Ibum dla dzieci (Hasco-Lek).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 9 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek), od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie), od sierpnia 2012 Brufen zawiesina 2% (Abbott) i od września 2012 Ibum forte zawiesina (Hasco-Lek).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Buscofem (Boehringer Ingelheim), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen Banner, Ibuprofen Forte Hasco (Hasco-Lek), Ibuprofen Lysine Perrigo (Wrafton), Irfen (Mepha), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Ibuprofen Banner Pharmacaps, Nurofen Topss (Reckitt Benckiser), Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Glucosaminum: Proenzi (Walmark) to aktualnie 7. zarejestrowany doustny lek zawierający glukozaminę. W sprzedaży pojawiły się 4 produkty lecznicze: Arthryl (Rottapharm), od września 2006 Glukozamina Pharma Nord, od maja 2009 Flexove (Expanscience; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Navamedic pod nazwą Glucomed) i od kwietnia 2010 Actistav (Biofarm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Biozamina), natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Chondrostad (Stada) i Slideflex (Blue Bio Pharmaceuticals; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Dolenio). Z Rejestru skreślono: Gool (Medagro; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Artraxin), Stavaktiv Elastik (US Pharmacia), Voltaflex Glucosamine (Novartis).

Na rynku znalazło się także co najmniej 40 preparatów z glukozaminą w różnych (nieraz wysokich) dawkach (i drugie tyle preparatów złożonych zawierających glukozaminę), wprowadzonych jako produkty spożywcze – suplementy diety: ActivePharm Glukozamina Ochrona Stawów (Active Pharm), Apteczka Domowa Giętkie Stawy Glukozamina (Bio Medica), Arthro Balans (Vitabalans), Arthron Flex (Unipharm), Arthrostop Classic (Walmark), Arthrozamina Polfa-Łódź, Artresan 1 a Day (ASA), Artretcaps Glukozamina (Herbapol Kraków), Artreum (Puritan’s Pride), Artro-Vital Jedyny (Olfarm), Bio-Active Glukozamina (Bio-Active), Bio-Glukozamina (Pharma Nord), Eld Glukozamina (Tech-Food), Flexodon (Medicom), Glucosamin i Glucosamin Forte (Vitalas), Glucosamine ‘1000’ i Glucosamine Sulfate (Now Foods), Glucosamine Sulfate (Biotech), Glukozamina (Apteka Medyczna), Glukozamina (Chemman), Glukozamina (Domowa Apteczka), Glukozamina 500 Farm (Invent Farm), Glukozamina 500 mg (Ozone), Glukozamina 1000mg (Power Health), Glukozamina 1000 mg (Solgar), Glukozamina Complex (Kabco), Glukozamina Gal, Glukozamina Ozone, Glukozamina Redflex (Avec), Na Stawy (Kwiaty Polskie Marketing), Ortholan (ICMC), Pharma Zdrowia Glukozamina 900 (Pharm Service), Reumatrix (Scanomedica), Royal Plus Glukozamina (Danfarma), Stavomax (GlaxoSmithKline, Poznań), Stawolux (ICN Polfa Rzeszów), SupHerb Glucosamine (SupHerb), Vita Care Glukozamina (Jemo-Pharm), Vitana Artromax (Vitapol-Farm), Zdrovit Glukozamina (NP Pharma).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum zoledronicum: Zoledronic acid Zentiva to 21. zarejestrowany lek z kwasem zoledronowym. Na rynek wprowadzono 4 leki: Zometa (Novartis Europharm), od września 2012 Zomikos (Vipharm) i od lutego 2013 Zoledronic acid Teva wskazane w zapobieganiu powikłaniom kostnym oraz w leczeniu hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową, a także Aclasta (Novartis Europharm) stosowany w osteoporozie.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Desinobon (Alvogen), Fayton (Glenmark), Osporil (Egis), Symdronic (SymPhar), Zolacitor (Chiesi), Zolako (Vipharm), Zoledronic acid Actavis, Zoledronic acid Fresenius Kabi, Zoledronic acid Hospira, Zoledronic acid Medac, Zoledronic acid Mylan, Zoledronic acid Polpharma, Zoledronic acid Sandoz, Zoledronic acid Zentiva, Zoledronic Fair-Med o wskazaniach odpowiadających lekowi Zometa oraz Symblasta (SymPhar), Zoledronic acid Hospira, Zoledronic acid Sandoz, Zoledronic acid Teva Pharma i Zoledronic acid Zentiva o wskazaniach odpowiadających lekowi Aclasta.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe;

N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy

Tramadolum: Tramadol Aurobindo kaps. to aktualnie 9. zarejestrowana marka preparatów tramadolu.

Spośród zarejestrowanych doustnych preparatów jednodawkowych o standardowym uwalnianiu na rynek wprowadzono 3 leki: Poltram (Polpharma), Tramadol Synteza i Tramal (Grünenthal), natomiast nie wprowadzono jeszcze preparatów Noax (CSC Pharmaceuticals Handels) w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej i Tramadol Vitabalans tabl..

Do sprzedaży wprowadzono 5 leków o przedłużonym uwalnianiu: Poltram Retard (Polpharma), Tramal Retard (Grünenthal), Tramundin (Norpharma), od czerwca 2007 Adamon SR (Meda) i Noax Uno (CSC Pharmaceuticals Handels) oraz od grudnia 2008 Oratram (Molteni).

Spośród zarejestrowanych doustnych preparatów wielodawkowych (krople) na rynek wprowadzono 3 leki: Poltram (Polpharma), Tramadol Synteza i Tramal (Grünenthal).

Spośród zarejestrowanych preparatów doodbytniczych (czopki) na rynek wprowadzono 1 lek: Tramal (Grünenthal).

Spośród zarejestrowanych preparatów iniekcyjnych na rynek wprowadzono 2 leki: Poltram (Polpharma) i Tramal (Grünenthal).

Skreślono z Rejestru: Ethypharm Tramadol (Ethypharm), Poltram Rapid (Polpharma), Tralgit (Zentiva), TramaLek (1A Pharma), Tramadol czopki (GlaxoSmithKline, Poznań), Tramadol kaps. (Gedeon Richter Polska), Tramadol kaps. (Teva Kutno), Tramadol inj. (Teva Kraków), Tramadol-1A Pharma (wprowadzony wcześniej na rynek przez Sandoz pod nazwą TramaHexal ID), Tramadol HCl P.S.S. Pharma retard (P.S.S. Pharma), Tramadol Retard (Lannacher), Tramadol-Stada, TramaHexal tabl. musujące i iniekcje (Sandoz; lek był obecny na rynku), TramaHexal krople (1A Pharma; w grudniu 2007 zmiana nazwy na Tramadol-1A Pharma), Tramal PR (Grünenthal; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Tramium), Tramcod (Polfa Warszawa), Travictol (Actavis; lek obecny na rynku od lutego 2008).

N02B – Inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;

N02BE – Anilidy

Paracetamolum: Paracetamol Polpharma w postaci iniekcyjnej to 40. zarejestrowana marka paracetamolu. Na rynek wprowadzono 28 marek o różnych drogach podania (doustnie, doodbytniczo i w iniekcjach), jednodawkowych i wielodawkowych: Acenol i Acenol forte (Galena), Apap oraz od sierpnia 2012 Apap Direct i Apap Junior (US Pharmacia), Calpol (McNeil), Codipar (Medagro), Efferalgan i Efferalgan forte (Bristol-Myers Squibb), Etoran (Polpharma), Gemipar (Gemi), Grippostad (Stada), Paracetamol Aflofarm czopki (lek wprowadzony wcześniej jako Paracetamol przez firmę Farmjug, następnie jako Paracetamol Aflofarm, potem Malupar, a obecnie znów jako Paracetamol Aflofarm), tabletki i zawiesina, Panadol, Panadol dla dzieci, Panadol Max (lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010 pod wcześniejszą nazwą Panadol Strong) i Panadol Rapid (GlaxoSmithKline), Paracetamol Rubital (Gemi), Perfalgan inj. (Bristol-Myers Squibb), preparaty o nazwie międzynarodowej Paracetamol wytwarzane przez wielu producentów (Biofarm, Farmina, Filofarm, Galena, Hasco-Lek, Herbapol Wrocław, Marcmed, Polfa-Łódź, Polfarmex) oraz od czerwca 2011 Pedicetamol (Sequoia; preparat zarejestrowany wcześniej przez firmę Ionfarma pod nazwą Apiredol), od października 2011 Paracetamol Actavis (iniekcje), od stycznia 2012 Paracetamol Kabi (Fresenius Kabi) roztwór do infuzji, od marca 2012 Paracetamol LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn) tabletki i Paracetamol Panpharma (Panmedica) roztwór do infuzji, od sierpnia 2012 Paracetamol 123ratio, od stycznia 2013 iniekcje do wlewów Paracetamol B. Braun i od lutego 2013 Paracetamol Actavis tabl. powlekane.

Nie pojawiły się dotychczas w sprzedaży: Apap Direct Max (US Pharmacia), Bolopax (NP Pharma), Panadol Menthol Active (GlaxoSmithKline), Paracetamol Accord (Accord Healthcare) tabletki musujące, Paracetamol Actavis tabl. (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Paracetamol Sigillata), Paracetamol APC (APC Instytut), Paracetamol Hospira inj. (lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Combino Pharm pod nazwą Paracetamol Vancombex), Paracetamol Life (Galpharm Healthcare; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Galpamol), Paracetamol Sandoz inj., Paracetamol Teva inj., Paralen Sus (Zentiva), Paramax Rapid (Vitabalans), Tespamol (Galpharm Healthcare), Theraflu Grip Owoce Leśne i Theraflu Grip Miód i Cytryna (Novartis).

Skreślono z Rejestru syropy Paracetamol o smaku malinowym i o smaku truskawkowym (Unia), Apap zawiesina (US Pharmacia, Wrocław), Plicet syrop (Teva Kraków), Amipar (Amilek), Benuron (Bene), Efferalgan Odis (Bristol-Myers Squibb), Hascopar (Hasco-Lek), Paracetamol (Ozone), Paracetamol (Polpharma), Paracetamol Accord (Accord Healthcare), Tazamol (Polfa Tarchomin).

N02BE51 – Paracetamol, preparaty złożone z wyłączeniem leków psychotropowych

Paracetamolum+phenylephrinum: APAP Przeziębienie Caps (US Pharmacia) to 3. zarejestrowana marka leku o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Theraflu Zatoki (Novartis). Nie pojawił się jeszcze na rynku preparat GeloPromt (Pohl-Boskamp).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Sanovel to 46. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 13 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed), od maja 2012 Trund (Glenmark), od czerwca 2012 Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), od sierpnia 2012 Cezarius (Hasco-Lek), od listopada 2012 Eliptus (Biofarm), Levetiracetam Actavis Group (Actavis) i Levetiracetam Apotex, od stycznia 2013 Symetra (SymPhar), od lutego 2013 Levetiracetam Zdrovit (Natur Produkt Zdrovit) i od kwietnia 2013 Levetiracetam PharmaSwiss.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Altein (+Pharma), Dretacen (Sandoz), Epiletam (Egis), Eprilexan (Pharmaselect), Etibral (Polfa Warszawa), Kapidokor (Vipharm), Levebon (G.L. Pharma), Levelanz (Abbott), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Arrow, Levetiracetam Astron (Astron Research), Levetiracetam Aurobindo, Levetiracetam Bluefish, Levetiracetam FGX (FirstGenerixInternational), Levetiracetam Lupin (Generics), Levetiracetam Mylan, Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ranbaxy, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Levetiragamma (Wörwag), Lewetyracetam Ewopharma (Pro.Med.CS), Lewetyracetam-Neuraxpharm, Matever (Pharmathen), Noepix (Actavis), Normeg (Zentiva), Polkepral (Polfa Tarchomin), Pterocyn (SVUS Pharma) i Zelta (Axxon).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Ropinirolum: Ceurolex SR (Orion) to 21. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek wprowadzono 10 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion), od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka), od stycznia 2013 Nironovo SR (Adamed) i Repirol SR (PharmaSwiss) oraz od kwietnia 2013 Ropodrin (Egis). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon PR (Teva), Elozrol (Vipharm), Nironovo (Blau Farma Group), Polpix SR (Polpharma), Raponer (Actavis), Ropinirole Accord (Accord Healthcare), Ropinirole Aurobindo, Ropinstad (Stada), Skonnerop (Sigillata), Valzorol (Sigillata). Skreślono z Rejestru: Aparxon (Teva), Contexine (Ranbaxy), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropitor (Torrent Pharma).

N05 – Leki psychotropowe; N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CD – Pochodne benzodiazepiny

Midazolamum: Midazolam Sandoz w 2 dawkach iniekcyjnych to aktualnie 6. zarejestrowany preparat do wstrzyknięć z midazolamem. Na rynku pojawiły się 4 leki: Midanium (Polfa Warszawa), Midazolam Chiesi (lek wprowadzony początkowo pod nazwą Midazolam Torrex), Sopodorm (ICN Polfa Rzeszów) i od listopada 2010 Midazolam Accord (Accord Healthcare). Lek oryginalny Dormicum (Roche) dostępny jest w postaci doustnej. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Midazolam Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Dormicum inj. (Roche), Fulsed (Ranbaxy), Midazolam-MIP (MIP Pharma Polska).

N06 – Psychoanaleptyki; N06A – Leki przeciwdepresyjne;

N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Sertralinum: Sertraline Bluefish to aktualnie 16. zarejestrowana marka sertraliny. Na rynek wprowadzono 13 leków: Asentra (Krka), Asertin (Biofarm), Sertralinum 123ratio (rejestracja V 2007 jako SerTeva, III 2008 zmiana nazwy na Apresia, XII 2008 wprowadzenie na rynek; IX 2009 zmiana nazwy na Luxeta; XI 2011 zmiana nazwy na Sertralinum 123ratio), Stimuloton (Egis), Zoloft (Pfizer; lek oryginalny), Zotral (Polpharma), od lipca 2006 Setaloft (Actavis), od października 2007 Sertagen (Generics), od września 2008 Sertraline Arrow (Arrow Poland), od marca 2009 Sertraline Aurobindo, od października 2010 Sertranorm (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Actavis jako Sertralin Actavis), od kwietnia 2011 Miravil (Orion) i od marca 2013 Sertralina Krka. Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Restaline (Farmalider) i Zortral Pro (J&P Pharma).

Skreślono z Rejestru: Antideprimal (Jelfa), Exazol (Expharm), Sertiva (Sandoz), Sertraline-1A Pharma (1A Pharma; preparat wprowadzony uprzednio na rynek pod nazwą SertaHexal), Sertraline Pliva (Teva Kraków; preparat wprowadzony wcześniej na rynek pod nazwą Luxeta), Setaratio (Ratiopharm; lek był obecny na rynku od lipca 2006) i Tralix (Sanofi-Synthelabo, Rzeszów).

N06AX – Inne leki przeciwdepresyjne

Venlafaxinum: Venlafaxine Mylan to 25. zarejestrowana marka wenlafaksyny. Do obrotu wprowadzono 14 marek: Efectin ER (Pfizer), Velafax i od września 2007 Velafax XL (Farmacom), od grudnia 2006 Venlectine kaps. o przedłużonym uwalnianiu (ICN Polfa Rzeszów), od października 2007 Alventa (Krka), od listopada 2007 Velaxin ER (Egis), od października 2008 Axyven (Axxon; po zmianie nazwy i podmiotu odpowiedzialnego z Venlafaxine Liconsa), od maja 2009 Lafactin (Apotex), od września 2009 Prefaxine (Polpharma), od listopada 2009 Faxolet ER (Polfa Pabianice), od grudnia 2009 Faxigen XL (Generics), od lutego 2010 Venlabax MR (Ranbaxy), od kwietnia 2010 Efevelon SR (Actavis), od lutego 2011 Venlafaxine Bluefish XL (Bluefish Pharmaceuticals) i od kwietnia 2011 Oriven (Orion).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Afaxine (PharOS), Depretaxer (Sopharma), Efexiva (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Venlafaxin Sandoz), Jarvis (Gedeon Richter), Paxifar ER (Biofarm), Tavex (Krka), Tifaxin PR (Stada), Tonpular PR (Wockhardt), Venlagamma (Wörwag) i Zaredrop (ITF Pharma).

Skreślono z Rejestru: Lanvexin (G.L. Pharma; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Venlafaxine Gerot), Nopekar (Labormed; wcześniejsza nazwa: Estaq), Symfaxin ER (SymPhar; lek był na rynku od sierpnia 2007), Velahibin (Actavis), Velaxiran MR (Ranbaxy), Venlafaxine Arrow (Arrow Poland), Venlafaxin-Ratiopharm PR, Venlafaxinum XL Farmacom, Venlax XL (Celon Pharma), Venlectine tabl. o standardowym uwalnianiu (ICN Polfa Rzeszów), Xaveksin ER (Tabuk Poland).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nico Fruit i Nico Mint (Apotex) w postaci gumy do żucia to 5. zarejestrowana marka preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty:

- Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops i od września 2012 Nicorette Coolmint, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler);

- Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego (Niquitin i Niquitin Przezroczysty) oraz tabletek do ssania Niquitin Mini;

- Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych, Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa;

R01AD - Kortykosteroidy

Mometasoni furoas: Mometazonu furoinian Cipla to 3. zarejestrowana w tej klasie marka mometazonu. Do sprzedaży wprowadzono Nasonex (Merck Sharp & Dohme) i od lutego 2013 Nasometin (Sandoz).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05X – Różne preparaty na przeziębienie

Guaifenesinum+paracetamolum+phenylephrinum: Gripex Pro (US Pharmacia) to 5. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono od czerwca 2012 Vicks SymptoMed Complete cytrynowy (Wick). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Coldrex Pocket (GlaxoSmithKline), Paracetamol + Guaifenesin + Phenylephrine Hydrochloride Perrigo (Wrafton) i Vicks TriActin Complete cytrynowy (Wick).

 

V – Preparaty różne

V03/V03A – Inne środki stosowane w lecznictwie; V03AE – Leki stosowane w hiperkalemii i hiperfosfatemii

Lanthanum carbonicum: Fosrenol (Shire) w postaci proszku doustnego to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek do żucia. Fosrenol to jedyny zarejestrowany lek z węglanem lantanu, dostępny na rynku od października 2006. Na rynku znajdują się także inne leki z tej samej klasy ATC, ale o innym składzie: Calcium Resonium (Sanofi-Synthelabo) i Resonium A (Sanofi-Synthelabo) zawierają siarczan polistyrenu, a substancją czynną preparatów Renagel (Genzyme) i Renvela (Genzyme) jest sewelamer.

V09Radiofarmaceutyki diagnostyczne; V09E – Układ oddechowy; V09EBPreparaty do wstrzyknięć zawierające technet (99mTc)

Technetium [99mTc] macrosalb: Technescan LyoMAA to 2. zarejestrowany zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku zawierający makroagregaty ludzkiej albuminy. Wcześniej zarejestrowano Maasol (GE Healthcare).

 

 

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2013-05-29

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
DOKUMENTY
strategia.jpg
cardizem cd 180 mg flarex without a prescription tadalafil suppliers flomist čŻčĂéÎčÁé? 212 levaquin antibiotics side effects medazole 200mg morphine viagra uk paypal permethrin spray for clothing cephalexin 500 mg capsule dosage what is toradol injection side effects levitra in ireland buy acyclovir with no prescription supradol ketorolac english mastiff seroflo rotacaps 500 cefixime 100mg obat apa catafast powder arthritis symptoms what is arthritis medicine online purchase cipralex information medicine roxifen gel stain cenveo stock downgraded lorinol tablets for sale nolvadex pct instructions periactin 4mg for children extenze free sample pack scam low cost levitra and cialis nizoral without prescription generic propecia websites vistaril for anxiety side effects percocet 5 325 street value diclofenac potassium vs diclofenac sodium side effects of olfen gel50 diclofenac 75mg pain buying clomid tablets zithromax chlamydia samonas listening therapy for adhdsaroten online pharama cordarone medication how to buy celexa overcounter tofranil drugs keppra medication and alcohol cialis 2 5 mg daily use confidex reviews for fifty cialis for daily use best prices qualityrx supplier zoloft no prescription fast clotrimazole and betamethasone dipropionate cream usp betnovate c cream ointment buy clomid online with mastercard viagra online canadian pharmacy vipps cheap name brand viagra prices dikloron ampul online pharmacy overnight shipping rollbox toolbox avodart hair loss dutasteride pariet online usa trim active plus cialis canada cost ventolin inhaler salbutamol pharmacist mg brand name plavix medication uses viagra price india adipex diet pills prescription is cialis over the counter parcopa discontinued davids bridal dresses janivia drugs south america secure online pharmacy prednisone no rx rs erection company 98223 buy glucophage brand name amoxicillin 500 for sale bisoprolol fumarate 5mg tab onlaintv ntvspor best canadian pharmacy online how to use viagra in hindi clomid kopen belgie norfloxacin side effects vimax detox side effects cold md ingredients supradol mexico healthcare provider order mifepristone online support@rx customer pharmacy rx one reviews ranbaxy lipitor recall fda seroquel dosage for depression aspirin ingredients dose gupisone prednisolone 5 mg linezolid zyvox antibiotic testosterone and proviron cycle rayh health care cialis antibiotics for tooth infection amoxicillin comprar pastilla cytotec de aborto biaxin 500mg medication drug tiotropium spiriva generic antibiotics for bronchitis treatment generic viagra whit mastercard getting lariam from cvs pharmacy provigil depression fatigue buy cheap nolvadex online lamisil generic brand buy metronizadole online paypal nexium mups 40 mg cheapest sildalis 120 mg to g zyvox side effects how long do they last malaysian viagra leconfield house curzon street station viagra price spain clozaril with out a perscription name of viagra tablet in in india online pharmacy permite wo kann man revia ohne rezept kaufen mobicox 7 5mg vicodin hyzaar blood pressure hydrochlorothiazide brand cardizem drip rate praie rx in canada nizoral cream treatment drugs cheap viagra uk paypal buy viagra usa html cipro side effects treatment sertraline hcl 25 mg synthroid coupons and rebates canaidian pharmancy viagra free sample buy ciprodex online lozol 2.5 raloxifene hcl tabs yasmine petty before surgery when will generic viagras be available propecia generic date 2012 order medrol pack express delivery viagra where can i buy levaquin for cheap primatene mist buying cheap cialis international atenolo by mail rogaine foam reviews feedback terbinafine hydrochloride 1 cream tadalafil 60 singapore buy sominex sleeping pills dianabol for sale in stores fucidin cream antibiotic for boils betnovate n cream trimetabol dosage for benadryl vilches ferreteros mexico plane abilify online no prescription famciclovir 500 mg for shingles supradol sublingual 30mg grifulvin v side effects costco hours ordering propecia online lasixs medicine diuretic clomiphene side effects clomid exelon corporation baltimore md indian pharmacy buy domperidone from india super p force us estrace without prescriptions kamagrashop nly doxycap dosage for amoxicillin advair patient assistance program cialis generika cheap cozaar 100 mg generic clomid for men for sale buy sildenafil 50mg can you buy viagra over t lasix side effects in dogs doxycycline 100mg tablets omifin clomifeno 50 mg can you get high from ceftin vermox for dogs is accutane on line a scam arthritis medications flomaxtra australia news can you buy viagra in mexico little blue pill review condyline 5 nation priligy buy online usa zovirax tablets over the counter dynamogen drug testing pfizer stocks cheap non prescription propecia antibiotics for uti treatment dosageantiboticsaristocort diflucan ebay cafergot availability canada pilexil capsuleshow free astelin couponasthma leconfield winestyles mirtazapine effects on psa clindamycin phosphate lincocin 500mg for dogs milnacipran drug pilexil sprayground vigra ganaric rabeprazole online usa cipla pharmaceutical company india where can you buy propranolol buy viagra with mastercard lasix side effects in elderly alesse side effects medication sibutramine user reviews migliori farmacie inglesi sicure cialis buy accutane online canada propecia results costco travel insurance doxepin medication for dogs requip side effects gambling viagra professional 100 mg canada arcoxia 120 mg tablets side effects tamsulosin hcl 0.4 mg capsule coupon discount aurochem where can i get viagra super active where can i buy antabuse in the uk furadonin ruby levitra precio farmacia cnadian pharmacy is avelox for sinus infections mobic side effects edema buy levemir flexpen no prescription celebrex 22mg dexamethasone grossir sotalol medication dosages cialis no prescription overnight kamagra online canada wholesale pharmecy praziquantel for fish tanks cabergoline dosage bodybuilding pharmacy express new zealand lexapro withdrawal symptoms side effects forum sildenafil citrate 100mg pills free shipping pfizer 100mg viagra fluzol 200mg tramadol seroquel withdrawal symptoms treatment clonidine overnight medoflucon fluconazole side relafen nabumetone medication 750 buy penicillin buy bactrim online progesterone suppositories during pregnancy comprar viagra barata duloxetine hcl generic 24 canada pharmacy buy omeprazole canada levitra usa best prices predisolone online no prescription cozaar 100 mg losartan potassium reliablerx reviewsrestonite benadryl and pregnancy nausea doxycycline 50mg risperdal side effects in children tylenol recall 2015 list buy celebrex mexico how to make sildenafil citrate irbesartan side effects long term prozac and weight loss drugs slut load lasuna pantsuits need to by clomid online buspar medication buspirone how safe is evista for osteoporosis clenbuterol side effects horses fertility pills for twins rocaltrol 0 5 mcg is how many mg cialis y alcohol rimadyl side effects buy viagra pzifer buy echeck where to buy avanafil peritol prospect ramipril 2.5mg thailand pharmacy nootropil 800 information phone pharmacy near metairie la proviron dosage on cycle vitamin d3 deficiency symptoms rhinathiol infant syrup dosage best place to buy nizagara online aldara cream warts treatment kamagra oral jelly 100mg reviews 225 canadian pharmacy best rx ordering clarintin online prednisone side effects in humans ritalin weight loss where can i buy promethazine syrup birth control aviane reviews buy clomid for men casodex and lupron nizagara in france prozac pay with paypal cialis vs viagra reviews crestor generic medication albuterol nebulizer treatment how often optimmune ophthalmic ointment for dogs side effects ditropan uses and side effects walmart drug list cholesterol guidelines calculator terbinafine 250mg for dogs viagra usa pharmacy buy combivent online amantadine side effects in dogs nebivolol side effects escitalopram 10mg vs lexapro geriforte ingredients in mayonnaise amantadina 100 mg availibility of viagra in pakistan bupropion "without perscription" clomide implantation calculator wie teuer ist viagra auf rezept viagra from greece indian pharmacy silagra 100 lasixs water pill weight loss cat can cook banana muffins ere to get cialis in perth erectalis 20 mg prednisone tadalafil online zopiclone 7.5 mg tablets cialis nedeland anxiety attacks symptoms shaking hands apa itu ubat dexamethasone bp 0 75 mg nalabest enalapril 10 mg hyzaar 100 12.5 aricept 5mg tablet doctors that give 25 mg atarax z pack for children oxazepam 30mg taking cipro and flagyl together md pharmacy viagra nimesulide tablets 100 mg clenbuterol for sale philippines holy cross rc church cottingham chlamydia symptoms men epogen prescribing information cuckold creek maryland mva avapro 300 mg alternatives malegra vs viagra estradiol levels ivf mirtazapine dosage for insomnia overnight shipping to usa viagra indorem 25 bupropion xl 150 order roboxin on line sildenafil preise actos plus metformin dosages plavix patient assistance form buy authentic viagra online zovirax cream 5 generic pil syntotec ordering depo provera in the us tricilest uk garlic butter sauce for pizza relafen nabumetone premarin side effects premarin coupons discounts lortab side effects vilches beach resort guimaras need to order tegratol where can i buy accutane amerimedrx scam school adipex p 37.5mg tablets meclizine medication information viagra seller that takes paypal meclizine hydrochloride antivert advair side effects dose arthritis of the spine disability macrobid for uti coupons buy amoxicillin online in uk fluoxetine from usa apotheke viagra ohne trazodone pills online 329 buy spironolactone online no rx zovirax cream 5 reviews benemid prescribing information lisinopril without prescription viagra in dubai price propecia 100 1 mg wellbutrin withdrawal symptoms hallucinations 100 mg viagra lowest price inderal la for migraines cialis original de la india wellbutrin dosage information for weight loss glucophage weight loss success stories online meds without scripts nasonex nasal spray treatment zyprexa 10mg price walgreens pharmacy hwy 365 cheap viagra rayh health care aldara medication for skin cancer lasix furosemide dose cockapoo dogs for sale in ohio anastrozole 1 mg men buy original cialis generic doxycycline hyclate clavamox dogs treatment tablets stores that sel viagra and cialis glipizide er side effects skelaxin information metaxalone buy ventolin evohaler use of prazosin for cats how to use otibact ear zentel albendazole dose in children tadalista canada no perscription zinoxime doses pharmacy the best nitroglycerin buy real viagra online canada mupirocin calcium cream 2 used for ambien dosages 20 mg pyridium buy buy arimidex bodybuilding vistaril overdose death "usa direct" pharmacy skelaxin 800 mg metaxalone price viagra price comparisons malaseb shampoo gallon diane kruger feet moutschen mobic mifepristone and misoprostol cost buy bentyl 10mg rizatriptan 10 mg what is in it viagra for sale in the usa esquina del lechon doral naproxen sodium 550 mg tablets generic cialis tadalafil 20mg reviews la voz de maria padre chelo rogaine side effects doctor strattera price in mexico salazopyrin for dogs contrave diet pill cipla pharmaceutical viagra purchase paypal yasmin birth control pill analgin wikipedia encyclopedia qsymia canada pharmacy epogen administration and needle size zithromax and alcohol doctorzopiclone pharmacie de garde a bruxelles obetrol tablet comparison astelin nasal spray azelastine ophthalmic plendil er generic name mobicox tabletas next tabs us purchasing of furosemide best life rx where to buy tinadazole tadalafil india 40mg biaxin clarithromycin and pregnancy wellbutrin reviews for stop smoking no prescription levothyroxine vibrox tablets for toddlers canada online pharmacy no prescription risnia tablets sale amerimedrx reviews on garcinia finasteride 5mg tablets cialis dose size allopurinol medication uses latisse coupons cialis no prior prescription how much is zyprexa without insurance adderall side effects adderall weight loss levitra originale reductil 15mg tramadol 50 mg picture how to make your dick hard ordering prednisone from canada letrozole or nolvadex for gynecomastia clomid from india imagenes d futbol con frases domperidone for gastroparesis warnings bystolic 10 mg tablet side effects seroxat cr 12 5mg oxycodone hyzaar american express best price on pzier viagra lidocaine and prilocaine cream how to use acheter viagra sur lyon 64 bystolic generic medication lavestra reviews vigra to buy with mastercard reglan medication metoclopramide bactrim ds dosing mesalamine generic price astelin nasal spray antihistamine astelin taking out of date kamagra caffeine in coffee vs energy drinks zithromax side effects diarrhea cheapest place to buy herpes rx therapy appointment reviews oxazepam drug schedule kamagrashop nld tadacip online acyclovir 200 mg canesoral price chopper samonas therapeutic listening program betneval lotion bar alli simpson wikipedia cialis brand 5 mg fluconazole for dogs ears flagyl 200mg how to get pills out of your system prophcai pills canada proscar vs avodart hair loss tretinoin cream 0.025 price insurance institute for highway safety extenze free sample packs free aggrenox coupon canada pharmacy coupons for zovirax valtrex for cold sores and pregnancy eszopiclone vs zolpidem overdose citrate synthase inhibition coversyl perindopril 4mg bisoprolol hctz 5 6.25 side effects can u snort generic strattera propecia 5 mg cvs viagra vrai pas cher propecia generico 1 mg cialis 20mg price comparison ornidazole dispersible tablets definition topamax dosage weight loss buy non prescription viagra duetact contraindications for electrical stimulation estrofem effects in menestrotab oxytrol tablet hong kong drugstore vistaril medication anxiety cara kerja cytotec buy generic viagra with pay pal le droit du prisonnier douleur dentaire lamotrigine medication for anxiety pinamox uses for coconut metrogel for rosacea redness canadian viagra stilnox side effects medicines company irbesartan hydrochlorothiazide coaprovel viagra no presciption sibutramine hydrochloride monohydrate non us pharmacies lidocaine viscous 2 solution price spedizione sicura ordine viagra dilantin medication pain printable atacand coupons levitra in usa cialis europe citrate toxicity symptoms chlamydia symptoms pictures celebrex coupons for discounts on line pharmacy for viagra percocet withdrawal symptoms how long pheromones perfume for women walgreens coupons photo coupon code buy lopressor no script costco superstore locations ca what is kenacomb otic ointment onlain filmi s bg subtitri na lamotrigine medication dosage comprar cytotec en zaragoza valsartan without prescription coversyl side effects medicine atarax for anxiety retin a cream wo script paroxetine user rating doxepin for sleep disorders hoodia weight loss supplement implicane 50mg zyvoxid 600 combivent at reasonable prices xalatan 0.005 dosage adderall canadian pharmacy online why did flappy bird get primatene taken off the marketprobenecid lotrel generic drug avapro 150 mg irbesartan coupon ciales puerto rico hotels salzarex thyroxine picareta de diamante minecraft wiki cozaar medication generic duloxetine dr 30mg capsules viagra cream for men diclofenac sodium 75mg drtablets periactin without a prescription best price for cialis 2 5 mg how much does viagra cost at cvs zinoxime dosewallips finasteride dosage for women tofranil side effects children black cockapoo puppies for sale in ohio mexico meds no prescription needed buying cialis in waterloo toronto bayer levitra antabuse side effects zoloft withdrawal symptoms in children lesofat vs xenical reviews over the counter inhaler ciales puerto rico maps donepezil 10 mg tablets walgreens photo center starcef 2008 medical research nolvadex for sale pfizer blue pill vgr 100 fosamax and jaw bone problems actavis and estrace coupon card podofilox solution reviews abilify patient assistance program free viagra parcopa discontinued perfumes paulinia news acyclovir medication over the counter eulexin medication for depression zyprexa 0 dollars 63 centimeters pheromones for women attracting women pharmacy uk lavitra lipitor online no prescription artane generic otc flagyl midamor diuretic definition keftab patent medicine series online januvia and pancreatic cancer fda bactroban nasal ointment before surgery fentanyl citrate promethazine online pharmacy 5 mg cialis for sale voltaren tablets uk on line vytorin side effects muscle pain zyvoxid dosey cheapest price on cialis 20 low cost cialis buy 1000 mg single dose zithromax doxycycline for dogs side effects acyclovir ointment 5 dosage craigslist canada viagra lexapro substitute isoniazid side effects alcohol clozapine drug classification albendazole online pharmacy morphine pills drug canadain phamacry detrol side effects medication phenergan and pregnancy category metallica songs lyrics buy test booster uk buy tamoxifen online euphon codeine drogue aricept generic name and drug classifications onlain tamashebi nadirobaze aciphex medication information rimadyl side effects on humans pharmacie de garde antananarivo trileptal medication for seizures on line sales of viagra buy orlistat cheap water pills and weight loss cholesterol diet food prostata agrandada y dura atrovent side effects nebulizer insulin sliding scale coverage drugstore online coupons clindamycin hcl seroquel for anxiety dosage citrate of magnesia evista coupons online where can we buy viagra tramadol controlled substance texas abortion pill online pharmacy rogaine foam for women coupons usa pharmacy no prescription needed buy viagracheap micardis medication coupon trazodone dosage for dogs pfizer viagra online canada forced to cum quinine tonic water pregnancy eutirox 25 side effects pregnant cat symptoms std medications online alli orlistat online starcef 2003 nortriptyline recreational use polarmeds reviews of fifty kroger drug price list drinking alcohol after azithromycin puretone addicted to bass kamagra deutschland shop premarin coupon card clarinase bestellen metformin hydrochloride extended release 500 mg advantage flea control side effects effexor side effects sweating silagra 100 mg reviews mambo 36 flomaxtra sra what are the side effects of zentel worm medicine buy ascorbic acid india sertraline 100mg tablets cvs pharmacy online lasuna planters lamisil pills for toenail fungus online canadian ed meds stem cell supplement in chicago how you get pfizer viagra $50 advair coupon 2012 sofilex cephalexin 250mg cialis farmacia cialis over the counter manila 248 clozaril agranulocytosis direct rx buy buy reglan syrup online tryptizol drug mart buy wellbutrin sr no rx elimite rx vigrx oil review resultsvilches norstan apparel shops buy combivent online no prescription buy doxycycline 100 mg online rx robaxin dosage methocarbamol promethazine 25 mg uk cardinal richelieu musketeers generic escitalopram vs lexapro rabeprazole sodium 20mg cheap www auvitra 20 mg tablets drug stores in canada actos pioglitazone hydrochloride tetracycline meds on line rocket stoves construction vilches s and k anastrozole 1 mg tablet eszopiclone 3mg tab ecs netpharmaworld viagra acheter sildenafillivraison ups what is nizagara tablets melink rx brand lesofat review cheapest viagra or cialis erection pills for men plavix generics 2012 cant order nolvadex online plant vigra ingredients order cialis greece betaprofen fc4000 entocort medication side effects amerimedrx modeling ivermectin dosage for dogs with heartworms canada phamacy no precidation needed generic cialis jelly apotik penjual cytotec jakarta antivert medication meclizine levitra price claritin d minoxidil shampoo scalp canadian pharmacy alesse wyeth order pain pills vigrande 50mg fish cycline forte latisse before and after pics clopidogrel side effects medication drug interaction albendazole pharmacy buspar dosage sublingual gland swelling no pain furolin tablets piroxicam 20mg capsules picture generic viagra vs generic japanese pharmacy viagra testpackung kostenlos irbesartan generic name how to get a prescription for cialis finpecia where to buy podofilox 0.5 solution 3.5ml buy tadalafil 20mg price robaxin 750 mg tablets eprex liturgia de las horas para perlutex information society buspirone medication dosage nolvadex pct for sale review no prescription online pharmacy edrugstore md website maxifort sildenafil zimax i want to buy tamoxifen canadian pharmacies use paypal amlodipine besylate 5mg tablets side effects floxin otic drops for ears robaxin muscle relaxer generika viagra preisvergleich duphalac lactulose solution laxative naproxen medication over the counter champix side effects weight loss baclofen 20 mg ospamox 1000mg dosage liquidex anastrozole cialis vs viagra vs levitra which is better kamagra oral jelly vol iii in london claritin ingredients 24 hour levoxyl side effects skin online prozac no prescroption discount cialis 5mg plavix canada pharmacy trileptal oxcarbazepine cpt code depomedrol side effects in dogs vardenafil best actos side effects weight gain qsymia weight loss drug available ceftin antibiotic 500mg 0ne minute miracle inc viagrarock pills viagra generico pagamento alla consegna viagra for sale on craigslist non prescription sildenafil vigrx plus reviews bioperine usa drugstore kaufen viagra berlin folcres panalab laboratorios erection company 98223 claritin ingredients 12 hour z pack canada januvia 100 mg generic drugs for ditropan metformin side effects nhs finasteride side effects finasteride 5mg tegretol medication uses secure pharmacy shopping lovegra information now flagyl antibiotic side effects xlpharmacy canada 411 vibramycin side effects treatment tantalum restaurant long beach california how much viagra should i take super cialis online what is tiotropium bromide spiriva risnia tablets on sale orderpharma topix forum pain medications with no prescription tofranil drug class pharmacy next day delivery generico viagra soft mirtazapine 15 mg for dogs side effects colchicine buy betyl from canada without prescription prescription drugs without prescription cialis 200mg in italia buy betnovate scalp application lipothin weight management qsymia success stories 2014 generic cialis in 2 5mg daily tablets nexium for 18 00 grathazon obat apazol cheapo drugs cailis mechanical corporation norvasc 2 5mg online in canada vilches ferreteros mexico propecia at a lowest priced software programs available adderall side effects in children with adhd irbesartan 150 mg tablets and grapefruit walgreens weekly ad circular ranitidine medication information ciprotab 250 savage frumil 5 40w synthetic oil terbutaline indications and contraindications discount medicine canada buy orlistat 60mg capsules dicyclomine 20mg bentyl side effects actos lawsuit settlement buy viagrawith echeck or ach achats de pilules viagra pfizer news today medyka przemyska plants comprar levitra con paypal best place to buy valtrex online phenergan dosage chart erectile drugs sale best price for crestor 5mg 252 where can i purchase micronase aleve pm reviews xenical generic canada pharmacy famvir for shingles buying levitra online buy doxycycline canada oracea doxycycline usp escitalopram 10mg review misoprostol buy online uk buy clonazepam online cheap omifin pastillas cheapest pfizer viagra glucophage 500mg tabs cheapest cialis no prescription nolvadex for sale nyc casodex side effects bicalutamide treatment diltiazem 120 mg and alcohol consumption were to buy prednisolone tablets canada adderall withdrawal symptoms side effects insulin injection sites diabetes vitamix vs blendtec comparison canada escrow pharmacy zovirax ointment for cold sores cardura 2mg tab prazosin hcl 1mg cap buy zithromax periactin 4mg tabperitol zestril medication how it works terramycin eye ointment for humans cialis erection pictures lidoderm lidocaine patch for back pain penegra side effects in india zyvoxid posologie amoxicilline prometrium 200 mg cost cialis soft tab discounts on viagra kenacomb ointment uses nitroglycerin ointment digoxina 0 075000051 online levitra sales budesonide nasal spray 50mcg arthritis medications list cyclivex 200mg ibuprofen doxylamine succinate vs diphenhydramine sudafed and prednisone together milanuncios motos price of viagra 100mg kroger ramipril 10mg images lipitor memory loss taking clomiphene citrate 50 mg en espanol anti estrogen pills ivermectin for dogs baclofen leczenie ceallis low cost echeck online discount pharmacy terramicina oftalmologica indicaciones order medrol without perscription minocycline for acne side effects synthroid online pharmacy england free sample valtrex fosamax side effects osteoarthritis firide finasteride amantadine 100mg brand name price of viagra tablet citalopram 20 mg for sale generic cialis by mail where can i buy kamagra with paypal zineryt topical solution losartan potassium 50mg pictures gupisone prednisolone 20mg pictures cialis chewable tablets fungsi meloxicam clenbuterol side effects in humans zolpidem tartrate long term use side effects novidat 500mg octreotide scan for carcinoid maxalt rizatriptan side effects chlamydia discharge women navidoxine medicine man confidex ingredients in meth asacol hd 800 mg side effects elavil no rx overnight us pharmacy global health management suhagra is requip 1 safe to use feldene discontinued sildenafil sale american express zentel tablets chinese erection pills viagra soft 20mg eutirox 25mg thyroxine side effects in canines precio del cialis decadron injection rxdrugstore phentermine hydrochloride cialis chile buy vigra using paypal tretinoin cream 0.1 best price candida pharmacy revista kosovarja numri i fundit podofilox 0.5 for sale tadalafilo madrid diazepam dosage for anxiety buy furosemide online alli refill from canada cheap brandname viagra cialis montreal kamagranow ukiah crestor generic brand cheap xenical tablets sureway henderson ky phone number pentrexyl ampicilina 500 mg dosis buy dapoxetine online usa flomaxtra price thyroxine without prescription isoptin sr 240 mg caffeine levamisole dewormer for fish vasotec contraindications of nitroglycerin doxazosin mesylate 4mg increases kidney damage buy clomid overnight delivery protonix medication generic zyloprim contraindications definition canadian online pharmacy buy permethrin how to get pain pills online periactin 4mg used for migraine treatment buy letrozole express drugs viagra online usa no prescription compare nexium cost at canadian sites citrate magnesium prep for colonoscopy buy antibiotics online usa buy ventolin on line in usa uroxatral vs. flomax and retrograde ejaculation best price for cialis in usa eprex injection administration fee avapro 300 mg dose benadryl for dogs dosage crestor 10mg price antibiotics online canada overseas online pharmacy misoprostol dosage mirtazapine side effects in dogs tadifil discount arthritis in hands symptoms femara fertility letrozole buspirone hcl 10mg information no prescription pharmacy 5mg cialis diane lane hot metacafe coversyl side effects perindopril funginix prezzo depomedrol injection medication dog where to legally buy barb pills acccutane for sale uk what is propecia brand apcalis complaints against lawyers buy brand viagra canada named brand viagra uroxatral side effects taking alli pills amazon synthroid for sale gnc celas and viagra milanuncios mascotas perros epr 800 weight gain pills atarax prospecto avis combitic global caplet progesterone levels in early pregnancy with twins buy flunitrazepam zyrtec side effects in children behavior zyban sales haldol medication side effects lipvas tablets on sale restonite reviews for fifty xeloda 500mg how it works atenolol no prescription viagra pill cost vytorin cholesterol drug coupons costco pharmacy price list 2014 comprar levitra contra reembolso cupones de viagra buy brand name wellbutrin xl best prices for usa viagra vgr 100 pfizer side effects dynamogen drug abuse licodexon obat apa viagra free trial canada etodolac er 400 topamax recall attorney imitrex nasal spray prescribing information careprost for lashes isotretinoin online no prescription www cialis venta ohio generic viagra without a doctor prescription can i buy viagra in phuket 191 discount norvasc cardizem side effects elderly viagra scaduto a\u0083a pericoloso enalapril side effects medications rayh healthcare pvt ltd viagra maxifort zimax 100mg can i buy cialis in bali omaggio vase gold seal online pharmacy canada viagra nolvadex for men side effects risk cialis online in australia www rx customer support universal drugstore canada clomid in india buy alli 60mg online combivent nebulizer drug motilium tablets side effects flagyl without prescription overnight lergigan fass fuel lidocaine cream 5 buy finasteride in singapore cialis 2 day shipping obat meloxicam ebay cheap cialis mometasone furoate cream uses online pharmacy usa triderm krema how to delete lasaoren search enginelasix avamigran dosis lipitor 40mg to buy medameds reviews of 50 valacyclovir sale prozac and weight loss medications compounding flagyl cream vrdrug scammer side effects of pramipexole di hcl tabspravachol prednisone over counter order isotretinoin canada costco hours of operation michigan cipla generic cialis therapy dog certification natural viagra alternatives douleurs regles sous duphaston zinoxime dose of colors vitamin b12 deficiency treatment furacin nitrofurazone non prescription viagra online comprar cialis baratas vilches s and w pregnant mannequin accutane from canada no rx furolin medication listgarlic aleve vs ibuprofen which is safer nebivolol vs bystolic parcopa orally disintegrating zofran order metformin lexapro colombia diovan side effects valsartan meclizine side effects copd lergigan computershare viagra price compare rogaine for eyebrows reviews cheap atorvastatin usa pharmacy estrace 1mg tablets minocycline uses for strep throat where to buy clomiphene citrate where can i get antibiotics losartan potassium hydrochlorothiazide cost herbal viagra green pill oxybutynin chloride 5mg sa tab fluzol 200mg progesterone estrace 2mg combivent inhaler instructions puretone stethoscope company of heroes vytorin 1020 patients what insurance covers viagra cialis delayed ejaculation fluconazole usp 150 mg para que sirve canadian over the counter antibiotics tadalafil citrate info kamagra oral jelly suppliers africa cilias diazepam information peak time im dostinex side effects cabergoline and pregnancy baclofen 10mg tablets get you high lidoderm patch endo pharmaceuticals coupons non prescription viagra pharmacy comprare levitra in slovenia yagara one piece pergotime 50mg get ditropan overnight 365 pills cialis perscriptins on line men health cialis buy orlistat over the counter diabecon ingredients viagra san marino caffeine and pregnancy risks diltiazem cd 240 mg capsule doxycycline without prescription cicloferon cold sore cream levothroid recall 2015 impala cialis overnight fedex buy liquid prednisone for cats fentanyl side effects treatment lamictal withdrawal symptoms rash beyer brand levitra tell me about generic ciao is atosil tropfen beipackzettel citalopram viapro ingredients watson 540 healtyman com prices of viagra cialis lavitra quickest online antibiotic delivery lamisil website vitamin b12 side effects benicar 20 mg side effects medication ciprotab 250 new emojis pfizer pharmaceuticals generic viagra vilches s and t catafast dosage of tylenol antibodies without a precription clonidine medication dosage nexium otc pfizer news release lortab hydrocodone 7.5 buy synthroid no prescription medication inhalers for asthma buy mexico clotrimazole solution for dogs ears taking 2 levitra on pregnant man pictures vidalta 10mg prednisone exelon careers openings prometrium 200 mg capsule sol doxycap dosage for infant cytotec side effects on fetus haloperidol drug side effects wellbutrin withdrawal symptoms dose does levitra expire micardis hct 80mg 25mg side effects suhagra 100mg canada 5 mg cialis generic no prescription abbott synthroid coupons buy seroxat online no prescription micardis medication helps protect the kidneys acticin cream pheromones for men ivermectin for horses used on dogs insurance quotes online homeowners cialis international shipping how to get actavis prometh with codeine buy strattera online fedex buy ventolin inhalers online in canada if a man has glaucoma can he use viagra vibrox tablets on sale deutsche online apotheke but cheap frusomide fertomid vs clomid tramadol side effects medications dogs generic cialis lowest price abilify side effects dilantin iv administration tinidazole 500mg and alcohol effects cialis prescription online malaseb pledgets dogs non rx ed drugs naman phatma cialis generika billig brand levitra domperidone without prescription viagras wikipedia flagyl suspension for reptiles for sale nolvadex research usa year supply of propecia fast shipping birth control pill is alli back on the market avapro medication for hypertension erxtra strong viagra finasteride 5mg without a prescription zineryt lotion information literacy erection photos betnesol drops for mouth kann man viagra frei kaufen prazosin hcl 2mg cap xenical price doxycycline price cvs doxylamine succinate side effects elderly voltaren 75mg medication topamax medication interactions ajanta pharma derma products tabletten zum muskelaufbau cordarone drug study epogen dosing guide sample free herbal viagra drugs without prescriptions online cheapest place to get alli unisom side effects medication pain pills online pharmacy doxycycline monohydrate 100 mg vicodin side effects vicodin addiction buy fentanyl iv glipizide medication classification furolin nitrofurantoin side how long does lasix stay in your system wellbutrin for anxiety reviews buy viagra singapore 20 dormidina information now imitrex injection dose fucidin h uses avalide medication hydrochlorothiazide subito it torino prov cialis glipizide er 2.5 mg albendazole 400mg stat buy the blue pill pharmacy online suanatem kaufen warfarin side effects memory liposafe reviews 50 astelin discount coupon irbesartan hydrochlorothiazide generic best rx in canada to get viagra leponex tableta dejstvo surutke alldaychemist drugs anastrozole side effects mayo clinic pilocarpine eye drops 4 cialis 5 mg film coated tablets cost of januvia at walmart medrol mail order misoprostol online trusted pharmacy metpamid ampullae sildenafil citrate 100mg buy online usa buy cialis for daily use enalapril maleate medication generic ondansetron hcl 8 mg for pregnancy farmacias canadienses online buy zyvox online ordering keflex in usa lipothin 200 fenofibrate generic price of viagra at costco arthritis treatment for hands and fingers price of cialis at boots lamisil cream treatment athletes foot pheromones perfume to attract women flovent and side effects in children benadryl for infants while flying clonidine for opiate withdrawal dosage meds in usa no prescription dilantin side effects lawsuits buy clomid online ship usa esomeprazole magnesium trihydrate 40mg arcoxia 120mg tablet dosage list of pills that can get you high trileptal oxcarbazepine side effects plavix patient assistance bristol myers squibb hijos de metallica names of prescription water pills buy prozac in uk johannesburg viagra vicodin withdrawal remedies sertatralinzoloft without prescription phexin boats by viagra on craigslist enalapril maleate side effects potassium rapidtabs legal separation india propecia online doctor prescription xanax phenergan without a prescription drug order viagra online usa baytril otic for dogs side effects levothyroid canada no prescription obetrol adhd meds yasmin birth control law suit legit online pharmacy isoniazid for sale prednisolone 5mg for dogs buy viagra pills canadian pharmacy nolvadex dosage in body building generic macrobid 20tabs cost paroxetine hcl 40mg tablet cardura medication treats finasteride uk generic generic daily cialis percocet vs vicodin which is stronger pramipexole 0.25 mg what is it used for compazine without prescription premarin tablets 0.625 from canada levitra a buon prezzo bactrim in canada hydroxyzine hcl 25 mg tablet what is it used for ativan medication for anxiety sertraline hydrochloride 50 mg tablet livial tablets elimite cream otc d propecia online singapore #1 canadian online pharmacy viagra generika gesundheit kamagra online paypal amermycin 100mg viagra ivermectin wormer for horses propecia in bulk oxazepam 15mg capsule is canadian viagra real cymbalta withdrawal soft sidenifil vitamix reviews 5200 cialis generico prezzo piu basso www xeksi bideo donde conseguir viagra cuvarlix pharmaniaga logistics ventolin hfa coupon 2011 imitrex side effects lawsuits salep acyclovir is prednisolone available in america subutex doctors in nashville tn over the counter viagra boots purchase suhagra cheap norvasc 5mg side effects cefaclor capsules sunrise tadalafil review meprate to start period but still pregnant vitamix 7500 costco buspirone medication for cats 24hr candian pharmacy lergigan comp cams meprate dosage for melatonin alesse generic name zyprexa medication buy azithromycin online caverta 100 india omnicef for strep throat buy zyban uk levitra preis chloroquine side effects malaria reminyl classification of matter cialis en ligne fiable vytorin generic substitutes basket sevre et maine trental 400 mg 3 times a day cephalexin and alcoholic beverages xalatan patent expiration zocor generic price buy celexa without prescription seroquel medication for sleep where to buy cialis in hong kong buying ali diet pills online tylenol pm catafast dosage of benadryl sevrage codeine rogaine rebate walgreens viagra american distrubution buying clomid online australia can zoloft get you high getting viagra over the counter pheromones perfume malaysia tretinoin cream 0.05 coupons suhagra 50mg anavar levitra vs cialis cost 148 what is maxolon injection therapy for depression psychotherapy effexor canada price doxycycline online perlutex veterinary technician buy levitra professional global farmacia canada flucomed 150 mg clomid bactroban 2 topical ointment ramipril 5mg price at walmart levitra pills for sale mail order amoxicillin acquisto cialis nelle filippine kemadrin 5mg hydrocodone diovan blood pressure medicine cost cordarone prescribing information the little blue pill healthpoint review generic cialis uk sales price of cialis at walmart drugs without prescription pharmacy cordarone prospect capital corporation lexapro weight gain lexapro weight loss meilleur site de vente de viagra metformin side effects diabetes lialda medication for colitis cozaar generic in malaysia meprate to start period early capoten dosages viagra horror stories lipitor sales by year canadian pharmacy naltrexone retirides 0.1 crema anafranil side effects clomipramine how can i buy antibiotics online nizoral dandruff shampoo walgreens celexa side effects celexa weight gain orderpharma ukiah augmentin vs zithromax for sinus infection prazosin 1mg capsules propecia for sale online 795 gonorrhea treatment online no prescription viagra online buspirone 10mg information cipla viagra products free viagras ventolin inhaler coupons 2014 terramicina pomada para el ojo rx canada pharmacy celebrex medication replacement meloxicam 15 mg get you high depomedrol side effects for cats rythmol in hong kong s pharmacy pastillas xerograx baytril otic side effects order promethazine codeine erexin maximum male strength by age como usar levitra zyban side effects wellbutrin withdrawal viagra soft tab are they any good buy domperidone canada zenegra pills welbutron from mexico how to purchasr black ant pills clindamycin phosphate topical gel 1 what is sildenafil citrate rhinathiol prospector sertraline hcl 50 mg tablet avelox side effects medications pure south african hoodia gordonii side effects viagra mail fake buy viagra via paypal cytotec en francia elomet ointment 0.1 canada online pharmacy viagra cialis canada online pastilla clamidia pramipexole di hcl tabs all pills shop salbutamol inhaler ibuprofen side effects on kidneys nizoral cream 2 treatment suhagrat ka tarika jasmine pilchard gosnell news starcef 2009 revia medication side effects rogaine for eyebrows grow pharmacy rx one canada colospa retard capsulecolospan lynoral information buy viagra in playa del carmen 214 buy zolpidems 2013 predinsone no prescription for cats propecia hk cialis pills online 5mg no prescription stilnox side effects medication viamedic com vfw store phone contrave diet pill available from internet doxepin hcl medication treatment parcopa prescribing information cialis for sale in uk belize pharamcy ambien side effects long term 10 years where can i buy cheap lantus solostar aciphex without a prescription nhs omeprazole side effects where to buy proair albutoral inhalors candian pharmacy coversyl plus dosage viagra generico pagamento paypal lasix no rx needed overnight delivery rythmol drugs buy priligy dapoxetine using pay pal order amitriptyline migraine metformin er no prescription canada sertraline zoloft medication best price propecia in uk trimetabol ingredients in cigarettes fluoxetine hcl 40 mg capsule when does sildenafil go generic order viagra in canada best prices gastrol efek eltroxin 0 1mg ativan donde puedo comprar mebendazole generic macrobid biaxin antibiotic for bladder infection buy painkillers online canada metronidazole tablets arthrotec side effects misoprostol sirius viagra commercial aprovel 150mg side effect praire rx antibiotics from canada online neurontin without a script morphine withdrawal medication risperdal order buy fincar online review united states ceftin and alcohol procalisx reviewed and approved allegra versace anorexia then and now lergigan miter mobic 15 mg para que sirve first medicine pharmacy store canada levitra 20mg kaufen salzarex capsules content analysis method macrobid 50mg online pharmacy predisone pills for sale from canada citrate test for bacteria anxiety attacks symptoms in men los algodones purple pharmacy prices betanoid 0 5mg oxycodone caffeine withdrawal symptoms dizziness synthroid purchase without prescription fosamax generic medication walgreens pharmacy locations new orleans low cost cialis generic lamisil cream treatment fungal infections frumil 5 40 tap drill size lowest prices for cialis prilosec coupons printable 2014 healthy man complaints pharmacy online secure taking a percocet while on celexa lantus price without insurance prescription free 2 5 next day viagra vibrox tablets under $100 does cipro work for acne 0 5 mg subutex withdrawal symptoms budesonide nasal spray lotemax generic equivalent lasix no prescription india baristanet montclair nj/tom obeirne prozac and weight gain prozac withdrawal viagra for men price in india microcidal tablets under $100 buy to london cytotec plavix medication overnight no prescription pharmacy best diet plan tretinoin cream usp 0.025 spreads acne do generic viagra work over counter ed pills walmart is it legal to buy cialis online eltroxin 0 1mg klonopin dikloron tablet reviews blue mountain canadian pharmacy parlodel drug class get viagra online in canada tamsulosin high glucophage side effects lactic acidosis combivent nebulizer albuterol erection problems solutions cialis for daily use free trial tylenol 3 codeine dosage pastillas nizagara atrovent peanut allergy mirtazapine 30 mg tablet viagra sales cheap cleocin hcl acnelyse gelila tadalafil dosage instructions pravachol and high blood pressure atarax 25 mg fast shipping option soviclor aciclovir tablets en omeprazole side effects treat premarin generic equivalent exelon discounts sertralina efectos adversos de la bactroban cream 2 mupirocin calcium where in england there bayer levitra i also from india liposafe ingredients in nyquil orlistat no prescription rush delivery trazadone europe order requip restless leg syndrome symptoms mincorp somerset pa viramune xr package insert fucidin intertulle sodium fusidate by prednisone w not prescription dallas zyrtec side effects blood pressure cialis generic maxolon 10mg skelaxin side effects flonase vs nasonex for kids yasmine yousaf engaged side effects of rythmol medication mens health pharmacy viagra seroquel and weight gain in children viagra no prescription needed mupirocin ointment usp 2 used to treat athletes foot alli cheapest cefaclor 500mg capsules lergigan biverkningar av letrozole avelox side effects medicines vigrande 100mg zoloft generic cialis singapore cialis information cialis dose budesonide drug for cats rocaltrol calcitriol dose for cats pulmicort respules 0.25 mg buy fentanyl no prescription viagra for sale in winnipeg where to buy amantadine cialis super active reviews fasigyn tablets information processing digoxina 0 25 movies coversyl medication side effects buy trazadone within the usa progesterone cream side effects in women cost of abilify without insurance tramadol withdrawal symptoms relief home remedies diamox side effects acetazolamide levaquin lawsuit attorneys cialis vendita italia