31.10.2014.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Forum wydarzeń
Z uniwersytetu
Numer 97/75 online
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start. arrow A arrow 02.2013 - PL - nowe rejestracje.


 


02.2013 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email
NOWE REJESTRACJE - PL

LUTY 2013

 

W lutym 2013 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 85 pozwoleń na dopuszczenie produktów leczniczych do obrotu w Polsce, obejmujących 34 jednostki klasyfikacyjne na 5. poziomie klasyfikacji ATC (substancja czynna/skład). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w lutym 2013, został opublikowany przez Urząd 10 maja 2013.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością;

A02A – Środki zobojętniające kwasy żołądkowe; A02AX – Środki zobojętniające kwasy żołądkowe w innych połączeniach

Calcii carbonas+natrii alginas+natrii hydrogenocarbonas: Gaviscon Duo (Reckitt Benckiser) w postaci zawiesiny jednodawkowej to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej preparatów Gaviscon o smaku mięty (Reckitt Benckiser) w postaci zawiesiny jedno- i wielodawkowej oraz Gaviscon o smaku mięty TAB (Reckitt Benckiser) w postaci tabl. do rozgryzania i żucia.

A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BA – Antagoniści receptora H2

Ranitidinum: Ranitidine Accord Healthcare to 12. zarejestrowana marka ranitydyny, zaś Ranitidine Accord (Accord Healthcare) w postaci tabletek powlekanych to rozszerzenie w stosunku do zarejestrowanych wcześniej tabletek musujących. Na rynek wprowadzono 9 marek: Gastranin Zdrovit (NP Pharma), Raniberl (Berlin-Chemie), Ranic (Sandoz), Ranigast, Ranigast Fast, Ranigast Max i Ranigast Pro (Polpharma), Ranisan (Pro.Med.CS), Ranitydyna Sanofi (Sanofi-Aventis), Riflux (Polfarmex), Solvertyl (ICN Polfa Rzeszów), Zantac (GlaxoSmithKline). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Ranimax (Teva; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Riflux), Ranitidine Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Apo-Ranitidine (Apotex), Histac (Ranbaxy), Ranigast forte (Polpharma), Ranitidinum Pliva (Teva Kraków; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ranimax), Ranitydyna (Teva Kraków), Ulran (Krka).

A04/A04A – Leki przeciw wymiotom i nudnościom; A04AA – Antagoniści serotoniny (5HT3)

Ondansetronum: Ondatran (Polfa Tarchomin) to 10. zarejestrowany doustny preparat ondansetronu. Do obrotu wprowadzono 6 marek leków doustnych: Atossa (Egis), Emetron (Gedeon Richter), Setronon (Teva), Zofran i Zofran Zydis (GlaxoSmithKline; lek oryginalny), od lutego 2007 OndaLek (Sandoz) i od stycznia 2012 Ondansetron Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Ondansetron-1A Pharma, Ondansetron Arrow (Arrow Poland) i Ondansetron Pfizer (tabl. powlekane zarejestrowano pierwotnie pod nazwą Ondansetron Aurobindo). Ponadto na rynek wprowadzono 7 marek leków dożylnych: Atossa (ICN Polfa Rzeszów), Setronon (Teva Kraków), Zofran (GlaxoSmithKline; lek oryginalny), od sierpnia 2008 Ondansetron Kabi (Fresenius Kabi), od kwietnia 2012 Ondansetron B.Braun (Braun), od września 2012 Ondansetron Claris (Claris Lifesciences) i od lutego 2013 Ondansetron Accord (Accord Healthcare). Do sprzedaży wprowadzono także Zofran w postaci czopków doodbytniczych. Skreślono z Rejestru: Ebesetron (Ebewe; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Ondansetron Ebewe, był obecny na rynku od września 2009), Emeset (Cipla), Emetron inj. (Gedeon Richter; lek był obecny na rynku), Ondagen (Generics), OndaLek inj. (Sandoz), OndaHexal (Hexal), Ondansetron-1A (1A Pharma) i Ondansetron Ranbaxy.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Perindoprilum: Perindopril Teva to 19. zarejestrowana marka peryndoprylu. Na rynek wprowadzono 8 leków: Prestarium (Servier), Prenessa (Krka Polska), od lutego 2009 Vidotin (Gedeon Richter), od marca 2009 Apo-Perindox (Apotex; zarejestrowany wcześniej jako Perindox) w dawkach 4 mg i 8 mg, od kwietnia 2009 Lextril (Glenmark) i Stopress (Polpharma), od kwietnia 2010 Cardipen (Lekam; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Presdopril) i od czerwca 2012 Perindopril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: ApoPerindox (Apotex) w dawkach 5 mg i 10 mg, Coverex (Egis), Erbugen (Jenson Pharmaceutical Services), Ikarium i Ikarium forte (Polfarmex), Perindopril Aurobindo, Perindopril Krka, Perindopril Arrow (Arrow Generics), Perindopril Medana (Medana Pharma), Presomyl (Generics), Tensinor (Generics).

Peryndopryl w dawkach 2 mg, 4 mg i 8 mg dostępny jest w połączeniu z tert-butyloaminą, zaś w dawkach 2,5 mg, 5 mg i 10 mg w połączeniu z argininą lub jako tosylan peryndoprylu, przy czym rejestrowane dawki dotyczą tych połączeń, a nie zawartości samego peryndoprylu. Większość zarejestrowanych marek peryndoprylu zawiera jego połączenie z tert-butyloaminą. Połączenie z argininą zawierają 4 marki: ApoPerindox, Presomyl, Prestarium i Prestarium Oro (w dawkach 2,5 mg, 5 mg i 10 mg), Tensinor. Tosylan peryndoprylu jest zawarty w preparacie Perindopril Teva.

Skreślono z Rejestru: Abapter (Pol-Nil), Irpax (Anpharm; lek wprowadzony wcześniej na rynek pod nazwą Peryndopryl Anpharm), Percarnil (Actavis), Perilan (Sandoz), Perindopril BMM Pharma, Perindopril-Ratiopharm (dawka 8 mg zarejestrowana wcześniej przez Krka Polska pod nazwą Perotens), Perindoran (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od października 2009), Peryl (ICN Polfa Rzeszów), Prestarium forte (Servier), Pritnox (Galex d.d.) i Rindolex (Galex d.d.).

Ramiprilum: Ramipril Pfizer w dawkach 1,25 mg i 2,5 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej wyższych dawek tego leku. Zarejestrowano 19 marek ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Sanofi-Aventis; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis, od lutego 2012 Ramipril Pfizer i od czerwca 2012 Rami-A (Arrow Poland).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Ramigamma (Woerwag), Ramipril +Pharma, Ramipril Aurobindo, Ramipril-Lupin, Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed) i Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany pierwotnie przez Galex d.d. jako Ramilex; lek był obecny na rynku od czerwca 2008).

Trandolaprilum: Trandolapril Pizo to 6. zarejestrowana marka trandolaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Gopten (Abbott; lek oryginalny), od stycznia 2009 Trandolapril Arrow (Arrow Poland) i od maja 2010 TrandoGen (Generics). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty Fezzor (Labormed) i Trandolapril Galex (Galex d.d.). Skreślono z Rejestru: Tensotrand (Actavis; zarejestrowany wcześniej jako Trandolapril Actavis; lek był obecny na rynku od maja 2009), Trandolapril-Ratiopharm (lek był obecny na rynku od października 2007) i Trandox (Apotex).

C09B - Inhibitory ACE, leki złożone; C09BA – Inhibitory ACE i leki moczopędne; C09BA04 – Peryndopryl i leki moczopędne

Perindoprilum+indapamidum: Indix Combi (Teva; zawiera tosylan peryndoprylu) w 2 dawkach (2,5 mg+0,625 mg i 5 mg+1,25 mg) to 15. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie.

Na rynek wprowadzono 4 preparaty zawierające peryndopryl w połączeniu z argininą i indapamid (zastąpiły wcześniejsze preparaty zawierające peryndopryl w połączeniu z erbuminą i indapamid): Noliprel forte (Anpharm) i Tertensif Kombi (Servier), zawierające 5 mg peryndoprylu i 1,25 mg indapamidu oraz Noliprel Bi-Forte (Servier; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Peryndopryl arginine + Indapamid Servier) i Tertensif Bi-Kombi (Anpharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Peryndopryl arginine + Indapamid Anpharm), zawierające 10 mg peryndoprylu i 2,5 mg indapamidu. Od czerwca 2008 wprowadzono także 1 lek zawierający peryndopryl w połączeniu z erbuminą i indapamid: Co-Prenessa (Krka Polska) w 3 dawkach: 2 mg + 0,625 mg, 4 mg + 1,25 mg oraz 8 mg +2,5 mg.

Zarejestrowanych jest także 10 marek leków dotychczas nie wprowadzonych do obrotu: Co-Presomyl (2,5 mg+0,625 mg) i Co-Presomyl Forte (5 mg+1,25 mg; Generics), Co-Tensinor (2,5 mg+0,625 mg) i Co-Tensinor Forte (5 mg+1,25 mg; Generics), Lextril Combo (Glenmark; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Noliprel (Servier; 2,5 mg+0,625 mg), Noliterax (Servier; 8 mg+2,5 mg), Panoprist (Sandoz; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Perindopril Indapamide Arrow (Arrow Poland; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Prenix N (Anpharm; 2,5 mg+0,625 mg), Romapal (Galex d.d.; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg).

Skreślono z Rejestru lub wygasły pozwolenia: Arifon Kombi (Anpharm; 4 mg+1,25 mg), Davapamid (Gedeon Richter Polska; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Indix Combi (Ratiopharm; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Ratiotensin), Perilexin (Galex d.d.; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Peryl Combi (ICN Polfa Rzeszów; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Peryndopryl+Indapamid Servier (2 mg+0,625 mg), Prenix (Anpharm; 2 mg+0,625 mg), Prestarium Plus (Servier; 4 mg+1,25 mg), Teraxans (Anpharm; 8 mg+2,5 mg).

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne; C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Valsartan HCT Mylan to aktualnie 18. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: ApoValsart HCT (Apotex), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma (Polfarmex), Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Anartan HCT (Ratiopharm; lek był obecny na rynku od grudnia 2009), Co-Diomef (Mepha), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT Genericon, Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Calipra (Alkaloid-Int) i Atorvastatin Ranbaxy to odpowiednio 39. i 40. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Atorvasterol (Polpharma) w dawce 80 mg to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej niższych dawek tego leku. W obrocie pojawiły się 22 leki: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (PharmaSwiss; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab), od czerwca 2012 Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), od lipca 2012 Atorvastatin Arrow (Arrow Poland), od marca 2013 Ivistatyna (Bioton; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Olinka) i Pharmastatin (Stada) oraz od kwietnia 2013 Atorvastatin Bluefish.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Actozora (Actavis), Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Billev, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Stada, Liporion (Orion), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Statorva (Krka) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru: Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin-Ratiopharm, Atosener (Sandoz), Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark), Haepcard (Sandoz), Voredanin (Labormed; lek był obecny na rynku od czerwca 2011), Xavitor (Tabuk Poland; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Copator, był obecny na rynku od grudnia 2009).

 

G – Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

G03 – Hormony płciowe i środki wpływające na czynność układu płciowego;

G03A - Hormonalne środki antykoncepcyjne działające ogólnie;

G03AA – Progestageny i estrogeny, preparaty jednofazowe;

G03AA09 – Dezogestrel i estrogen

Desogestrelum+ethinylestradiolum: Estmar (Zentiva) to 7. zarejestrowana w tej klasie marka środków o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 5 marek: Marvelon (Organon), Mercilon (Organon), Novynette (Gedeon Richter), Regulon (Gedeon Richter) oraz od marca 2012 Ovulastan i Ovulastan forte (Polfa Pabianice). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty Dessette i Dessette forte (Sun-Farm). Wszystkie środki zawierają 0,15 mg dezogestrelu, a różnią się dawką etynylestradiolu: 0,02 mg zawierają Dessette, Estmar, Mercilon, Novynette i Ovulastan, a 0,03 mg zawierają Dessette forte, Estmar, Marvelon, Ovulastan forte i Regulon.

G03AA12 – Drospirenon i estrogen

Drospirenonum+ethinylestradiolum: Flexyess (Bayer) to 23. zarejestrowana marka środków antykoncepcyjnych o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 10 marek tych środków: Yasmin (Bayer), od stycznia 2007 Yasminelle (Bayer), od grudnia 2008 Yaz (Bayer), od lipca 2010 Asubtela (Temapharm), Midiana (Gedeon Richter Polska) i Naraya (Temapharm), od lutego 2011 Lesine (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,03 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Drosiol) i Lesinelle (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,02 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Drosiol), od listopada 2011 Daylette (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2012 Vibin (Polpharma; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Subtelineight, a następnie Subteliv) i Vibin Mini (Polpharma; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Narayeight, a następnie Naravela) oraz od listopada 2012 Naraya Plus (Temapharm).

Nie ma jeszcze na rynku preparatów: Aliane (Bayer), Aneea (Gedeon Richter Polska), Belusha (Gedeon Richter Polska), Cortelle (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,03 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Dronin), Linatera (Bayer; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Ethinylestradiol/Drospirenon Bayer), Lulina (Ivowen), Palandra (Bayer), Sidretella (Zentiva; środek zarejestrowany pierwotnie przez Leon Farma pod nazwą Pirestrol), Teenia (Gedeon Richter Polska), Varenelle (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,02 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Dronin), Veyann (Teva).

Wszystkie środki zawierają 3 mg drospirenonu. Różnice dotyczą zawartości estrogenu. Dawkę 0,02 mg etynylestradiolu zawierają: Aliane, Aneea, Belusha (z placebo), Daylette (z placebo), Flexyess, Lesinelle, Linatera, Naraya, Naraya Plus (z placebo), Sidretella 20, Teenia, Varenelle (z placebo), Veyann (z placebo), Vibin Mini (z placebo), Yasminelle i Yaz (z placebo). Dawkę 0,03 mg etynylestradiolu zawierają: Asubtela, Cortelle, Lesine, Lulina, Midiana, Palandra, Sidretella 30, Vibin (z placebo) i Yasmin.

G03F – Progestageny i estrogeny, leki złożone; G03FA - Progestageny i estrogeny, preparaty zawierające stałe dawki; G03FA01 – Noretisteron i estrogen

Norethisteronum+estradiolum: Gynaika (Zentiva) tabl. powlekane 0,5 mg + 1 mg to 6. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie, w tym 4. marka doustna. W sprzedaży dostępne są 3 marki preparatów doustnych - w dawce 0,5 mg noretisteronu i 1 mg estradiolu: Activelle (Novo Nordisk) i od sierpnia 2008 Cliovelle (Dr. Kade); w dawce 1 mg noretisteronu i 2 mg estradiolu: Kliogest (Novo Nordisk). Ponadto dostępne są 3 systemy transdermalne uwalniające 50 mcg estradiolu/24 godz., lecz różniące się dawkami uwalnianego noretisteronu: Estalis 50/140 (Novartis), Systen Conti (Janssen-Cilag) i Estalis 50/250 (Novartis) uwalniają odpowiednio 140 mcg, 170 mcg i 250 mcg noretisteronu/24 godz..

G04 – Leki urologiczne; G04B – Inne leki urologiczne, w tym przeciwskurczowe; G04BE – Leki stosowane w zaburzeniach erekcji

Sildenafilum: Sildenafil Teva w postaci tabletek do rozgryzania i żucia to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zarejestrowano 34 marki syldenafilu. Na rynek wprowadzono 16 preparatów z opisanym wyżej zastosowaniem: Maxigra (Polpharma), Viagra (Pfizer), od października 2009 Vizarsin (Krka), od lipca 2010 Sildenafil Actavis, od września 2010 Sildenafil Sandoz, od grudnia 2010 Sildenafil Medana (Medana Pharma), od stycznia 2011 Sildenafil Teva, od marca 2011 Falsigra (Polfarmex), od czerwca 2011 Sildenafil Ratiopharm i Vigrande (Zentiva), od sierpnia 2011 Ecriten (Jelfa), od października 2011 Silfeldrem (+Pharma), od grudnia 2011 Sildenafil Apotex, od czerwca 2012 Sildenafil SymPhar (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Sildenafil Tecnimede), od października 2012 Lekap (Lekam; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Syldenafil Jubilant) i od stycznia 2013 Sildenafil Ranbaxy.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Amfidor (Egis), Erasilton (Actavis; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Sigillata pod nazwą Vilgendra), Fildlata (Sigillata), Rosytona (Actavis), Sildeagil (Sun-Farm), Sildenafil Accord (Accord Healthcare), Sildenafil Ajanta Pharma, Sildenafil Aspen, Sildenafil Axxon, Sildenafil Bluefish, Sildenafil Hasco (Hasco-Lek), Sildenafil Macleods, Sildenafil Mylan, Sildenafil Pfizer, Sildenafil Stada, Sildenafilum Farmacom, Yextor (Tactica Pharmaceuticals).

Skreślono z Rejestru: Sildenafil-1A Pharma, Sildenafil Arrow (Arrow Poland), Sildenafil BMM Pharma.

Do sprzedaży wprowadzono także preparat Revatio (Pfizer). Lek zawiera sildenafil umieszczony przez WHO w klasie G04BE – Leki stosowane w zaburzeniach erekcji, choć według wskazań dla tego preparatu (leczenie pacjentów z nadciśnieniem płucnym sklasyfikowanym według WHO jako klasa II i III - lek stosuje się w celu poprawy zdolności wysiłkowej; wykazano skuteczność działania leku w pierwotnych postaciach nadciśnienia płucnego oraz wtórnych związanych z chorobami tkanki łącznej) bardziej pasowałaby klasa C01EB – Inne leki nasercowe.

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J01 – Leki przeciwbakteryjne działające ogólnie;

J01A/J01AA – Tetracykliny

Lymecyclinum: Damelium (Actavis) to 1. zarejestrowany lek generyczny. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Tetralysal (Galderma).

J01C – Beta-laktamowe leki przeciwbakteryjne – penicyliny; J01CR – Złożone preparaty penicylin, w tym z inhibitorami beta-laktamaz;

J01CR02 – Amoksycylina i inhibitor enzymatyczny

Amoxicillinum+acidum clavulanicum: Ramoclav (Ranbaxy) w dawkach 875 mg + 125 mg to rozszerzenie względem niższych dawek tego leku. Zarejestrowano 10 marek leków o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 8 preparatów: Amoksiklav (Sandoz), Augmentin (GlaxoSmithKline; lek oryginalny), Curam (1A Pharma), Forcid (Yamanouchi), Ramoclav (Ranbaxy), Taromentin (Polfa Tarchomin), od sierpnia 2007 Amoclan (Hikma Farmaceutica) i od lutego 2013 Recute (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Amoclan BID (Hikma Farmaceutica), Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo i Co-amoxiclav Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals). Skreślono z Rejestru: Claviratio (Ratiopharm), Klavocin (Teva Kraków).

J01CR05 – Piperacylina i inhibitor enzymatyczny

Piperacillinum+tazobactamum: Piperacillin/Tazobactam Noridem to 10. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 5 leków: Tazocin (Pfizer), od października 2009 Tazacylin (Axxon), od grudnia 2010 Piperacillin/Tazobactam Kabi (Fresenius Kabi) oraz od czerwca 2011 Piperacillin/Tazobactam Actavis i Piperacillin/Tazobactam Teva. Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Piperacillin + Tazobactam Mylan, Piperacillin/Tazobactam Aurobindo, Piperacillin/Tazobactam Milpharm, Piperacillin/Tazobactam Sandoz. Skreślono z Rejestru: Piperato (Midas Pharma), Tazabax (Ranbaxy), Tazopiperatio (Ratiopharm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe

L01A – Leki alkilujące; L01AX – Inne leki alkilujące

Imatinibum: Imakrebin (Alvogen), Kinacel (Celon), Imatinib Glenmark, Imatenil (Biofarm) i Nibix (Adamed) to odpowiednio 3., 4., 5., 6. i 7. zarejestrowana marka imatynibu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Glivec (Novartis). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Imatinib Teva.

L01B – Antymetabolity; L01BC – Analogi pirymidyny

Capecitabinum: Binoda (GlaxoSmithKline), Capecitabine Cipla i Capecitabine Fresenius Kabi to odpowiednio 14., 15. i 16. zarejestrowana marka kapecytabiny. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Xeloda (Roche). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Capecitabine Accord, Capecitabine Actavis, Capecitabine Glenmark, Capecitabine Intas, Capecitabine Krka, Capecitabine medac, Capecitabine Polpharma, Capecitabine Teva, Coloxet (Egis), Symloda (SymPhar), Vopecidex (PharmaSwiss) i Xalvobin (Alvogen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Ibuprofen Fair-Med (Fair-Med Healthcare) to 28. zarejestrowana marka preparatów ibuprofenu, zaś Brufen Forte (Abbott) zawiesina doustna 4% to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej zawiesiny 2% i tabletek powlekanych.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone od maja 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), od lipca 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), od lutego 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express, po czym w lutym 2012 zmiana powrotna na Ibuprofen Aflofarm), od października 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), od września 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), od października 2009 Iburion (Orion), od listopada 2009 MIG (Berlin-Chemie), od stycznia 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), od maja 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), od grudnia 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott), od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma), od lipca 2012 Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), od listopada 2012 Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), od grudnia 2012 Kidofen czopki (Aflofarm) i od stycznia 2013 czopki Ibum dla dzieci (Hasco-Lek).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 9 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek), od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie), od sierpnia 2012 Brufen zawiesina 2% (Abbott) i od września 2012 Ibum forte zawiesina (Hasco-Lek).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Buscofem (Boehringer Ingelheim), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen Banner, Ibuprofen Forte Hasco (Hasco-Lek), Ibuprofen Lysine Perrigo (Wrafton), Irfen (Mepha), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Ibuprofen Banner Pharmacaps, Nurofen Topss (Reckitt Benckiser), Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Glucosaminum: Proenzi (Walmark) to aktualnie 7. zarejestrowany doustny lek zawierający glukozaminę. W sprzedaży pojawiły się 4 produkty lecznicze: Arthryl (Rottapharm), od września 2006 Glukozamina Pharma Nord, od maja 2009 Flexove (Expanscience; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Navamedic pod nazwą Glucomed) i od kwietnia 2010 Actistav (Biofarm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Biozamina), natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Chondrostad (Stada) i Slideflex (Blue Bio Pharmaceuticals; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Dolenio). Z Rejestru skreślono: Gool (Medagro; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Artraxin), Stavaktiv Elastik (US Pharmacia), Voltaflex Glucosamine (Novartis).

Na rynku znalazło się także co najmniej 40 preparatów z glukozaminą w różnych (nieraz wysokich) dawkach (i drugie tyle preparatów złożonych zawierających glukozaminę), wprowadzonych jako produkty spożywcze – suplementy diety: ActivePharm Glukozamina Ochrona Stawów (Active Pharm), Apteczka Domowa Giętkie Stawy Glukozamina (Bio Medica), Arthro Balans (Vitabalans), Arthron Flex (Unipharm), Arthrostop Classic (Walmark), Arthrozamina Polfa-Łódź, Artresan 1 a Day (ASA), Artretcaps Glukozamina (Herbapol Kraków), Artreum (Puritan’s Pride), Artro-Vital Jedyny (Olfarm), Bio-Active Glukozamina (Bio-Active), Bio-Glukozamina (Pharma Nord), Eld Glukozamina (Tech-Food), Flexodon (Medicom), Glucosamin i Glucosamin Forte (Vitalas), Glucosamine ‘1000’ i Glucosamine Sulfate (Now Foods), Glucosamine Sulfate (Biotech), Glukozamina (Apteka Medyczna), Glukozamina (Chemman), Glukozamina (Domowa Apteczka), Glukozamina 500 Farm (Invent Farm), Glukozamina 500 mg (Ozone), Glukozamina 1000mg (Power Health), Glukozamina 1000 mg (Solgar), Glukozamina Complex (Kabco), Glukozamina Gal, Glukozamina Ozone, Glukozamina Redflex (Avec), Na Stawy (Kwiaty Polskie Marketing), Ortholan (ICMC), Pharma Zdrowia Glukozamina 900 (Pharm Service), Reumatrix (Scanomedica), Royal Plus Glukozamina (Danfarma), Stavomax (GlaxoSmithKline, Poznań), Stawolux (ICN Polfa Rzeszów), SupHerb Glucosamine (SupHerb), Vita Care Glukozamina (Jemo-Pharm), Vitana Artromax (Vitapol-Farm), Zdrovit Glukozamina (NP Pharma).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum zoledronicum: Zoledronic acid Zentiva to 21. zarejestrowany lek z kwasem zoledronowym. Na rynek wprowadzono 4 leki: Zometa (Novartis Europharm), od września 2012 Zomikos (Vipharm) i od lutego 2013 Zoledronic acid Teva wskazane w zapobieganiu powikłaniom kostnym oraz w leczeniu hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową, a także Aclasta (Novartis Europharm) stosowany w osteoporozie.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Desinobon (Alvogen), Fayton (Glenmark), Osporil (Egis), Symdronic (SymPhar), Zolacitor (Chiesi), Zolako (Vipharm), Zoledronic acid Actavis, Zoledronic acid Fresenius Kabi, Zoledronic acid Hospira, Zoledronic acid Medac, Zoledronic acid Mylan, Zoledronic acid Polpharma, Zoledronic acid Sandoz, Zoledronic acid Zentiva, Zoledronic Fair-Med o wskazaniach odpowiadających lekowi Zometa oraz Symblasta (SymPhar), Zoledronic acid Hospira, Zoledronic acid Sandoz, Zoledronic acid Teva Pharma i Zoledronic acid Zentiva o wskazaniach odpowiadających lekowi Aclasta.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe;

N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy

Tramadolum: Tramadol Aurobindo kaps. to aktualnie 9. zarejestrowana marka preparatów tramadolu.

Spośród zarejestrowanych doustnych preparatów jednodawkowych o standardowym uwalnianiu na rynek wprowadzono 3 leki: Poltram (Polpharma), Tramadol Synteza i Tramal (Grünenthal), natomiast nie wprowadzono jeszcze preparatów Noax (CSC Pharmaceuticals Handels) w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej i Tramadol Vitabalans tabl..

Do sprzedaży wprowadzono 5 leków o przedłużonym uwalnianiu: Poltram Retard (Polpharma), Tramal Retard (Grünenthal), Tramundin (Norpharma), od czerwca 2007 Adamon SR (Meda) i Noax Uno (CSC Pharmaceuticals Handels) oraz od grudnia 2008 Oratram (Molteni).

Spośród zarejestrowanych doustnych preparatów wielodawkowych (krople) na rynek wprowadzono 3 leki: Poltram (Polpharma), Tramadol Synteza i Tramal (Grünenthal).

Spośród zarejestrowanych preparatów doodbytniczych (czopki) na rynek wprowadzono 1 lek: Tramal (Grünenthal).

Spośród zarejestrowanych preparatów iniekcyjnych na rynek wprowadzono 2 leki: Poltram (Polpharma) i Tramal (Grünenthal).

Skreślono z Rejestru: Ethypharm Tramadol (Ethypharm), Poltram Rapid (Polpharma), Tralgit (Zentiva), TramaLek (1A Pharma), Tramadol czopki (GlaxoSmithKline, Poznań), Tramadol kaps. (Gedeon Richter Polska), Tramadol kaps. (Teva Kutno), Tramadol inj. (Teva Kraków), Tramadol-1A Pharma (wprowadzony wcześniej na rynek przez Sandoz pod nazwą TramaHexal ID), Tramadol HCl P.S.S. Pharma retard (P.S.S. Pharma), Tramadol Retard (Lannacher), Tramadol-Stada, TramaHexal tabl. musujące i iniekcje (Sandoz; lek był obecny na rynku), TramaHexal krople (1A Pharma; w grudniu 2007 zmiana nazwy na Tramadol-1A Pharma), Tramal PR (Grünenthal; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Tramium), Tramcod (Polfa Warszawa), Travictol (Actavis; lek obecny na rynku od lutego 2008).

N02B – Inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;

N02BE – Anilidy

Paracetamolum: Paracetamol Polpharma w postaci iniekcyjnej to 40. zarejestrowana marka paracetamolu. Na rynek wprowadzono 28 marek o różnych drogach podania (doustnie, doodbytniczo i w iniekcjach), jednodawkowych i wielodawkowych: Acenol i Acenol forte (Galena), Apap oraz od sierpnia 2012 Apap Direct i Apap Junior (US Pharmacia), Calpol (McNeil), Codipar (Medagro), Efferalgan i Efferalgan forte (Bristol-Myers Squibb), Etoran (Polpharma), Gemipar (Gemi), Grippostad (Stada), Paracetamol Aflofarm czopki (lek wprowadzony wcześniej jako Paracetamol przez firmę Farmjug, następnie jako Paracetamol Aflofarm, potem Malupar, a obecnie znów jako Paracetamol Aflofarm), tabletki i zawiesina, Panadol, Panadol dla dzieci, Panadol Max (lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010 pod wcześniejszą nazwą Panadol Strong) i Panadol Rapid (GlaxoSmithKline), Paracetamol Rubital (Gemi), Perfalgan inj. (Bristol-Myers Squibb), preparaty o nazwie międzynarodowej Paracetamol wytwarzane przez wielu producentów (Biofarm, Farmina, Filofarm, Galena, Hasco-Lek, Herbapol Wrocław, Marcmed, Polfa-Łódź, Polfarmex) oraz od czerwca 2011 Pedicetamol (Sequoia; preparat zarejestrowany wcześniej przez firmę Ionfarma pod nazwą Apiredol), od października 2011 Paracetamol Actavis (iniekcje), od stycznia 2012 Paracetamol Kabi (Fresenius Kabi) roztwór do infuzji, od marca 2012 Paracetamol LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn) tabletki i Paracetamol Panpharma (Panmedica) roztwór do infuzji, od sierpnia 2012 Paracetamol 123ratio, od stycznia 2013 iniekcje do wlewów Paracetamol B. Braun i od lutego 2013 Paracetamol Actavis tabl. powlekane.

Nie pojawiły się dotychczas w sprzedaży: Apap Direct Max (US Pharmacia), Bolopax (NP Pharma), Panadol Menthol Active (GlaxoSmithKline), Paracetamol Accord (Accord Healthcare) tabletki musujące, Paracetamol Actavis tabl. (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Paracetamol Sigillata), Paracetamol APC (APC Instytut), Paracetamol Hospira inj. (lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Combino Pharm pod nazwą Paracetamol Vancombex), Paracetamol Life (Galpharm Healthcare; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Galpamol), Paracetamol Sandoz inj., Paracetamol Teva inj., Paralen Sus (Zentiva), Paramax Rapid (Vitabalans), Tespamol (Galpharm Healthcare), Theraflu Grip Owoce Leśne i Theraflu Grip Miód i Cytryna (Novartis).

Skreślono z Rejestru syropy Paracetamol o smaku malinowym i o smaku truskawkowym (Unia), Apap zawiesina (US Pharmacia, Wrocław), Plicet syrop (Teva Kraków), Amipar (Amilek), Benuron (Bene), Efferalgan Odis (Bristol-Myers Squibb), Hascopar (Hasco-Lek), Paracetamol (Ozone), Paracetamol (Polpharma), Paracetamol Accord (Accord Healthcare), Tazamol (Polfa Tarchomin).

N02BE51 – Paracetamol, preparaty złożone z wyłączeniem leków psychotropowych

Paracetamolum+phenylephrinum: APAP Przeziębienie Caps (US Pharmacia) to 3. zarejestrowana marka leku o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Theraflu Zatoki (Novartis). Nie pojawił się jeszcze na rynku preparat GeloPromt (Pohl-Boskamp).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Sanovel to 46. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 13 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed), od maja 2012 Trund (Glenmark), od czerwca 2012 Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), od sierpnia 2012 Cezarius (Hasco-Lek), od listopada 2012 Eliptus (Biofarm), Levetiracetam Actavis Group (Actavis) i Levetiracetam Apotex, od stycznia 2013 Symetra (SymPhar), od lutego 2013 Levetiracetam Zdrovit (Natur Produkt Zdrovit) i od kwietnia 2013 Levetiracetam PharmaSwiss.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Altein (+Pharma), Dretacen (Sandoz), Epiletam (Egis), Eprilexan (Pharmaselect), Etibral (Polfa Warszawa), Kapidokor (Vipharm), Levebon (G.L. Pharma), Levelanz (Abbott), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Arrow, Levetiracetam Astron (Astron Research), Levetiracetam Aurobindo, Levetiracetam Bluefish, Levetiracetam FGX (FirstGenerixInternational), Levetiracetam Lupin (Generics), Levetiracetam Mylan, Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ranbaxy, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Levetiragamma (Wörwag), Lewetyracetam Ewopharma (Pro.Med.CS), Lewetyracetam-Neuraxpharm, Matever (Pharmathen), Noepix (Actavis), Normeg (Zentiva), Polkepral (Polfa Tarchomin), Pterocyn (SVUS Pharma) i Zelta (Axxon).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Ropinirolum: Ceurolex SR (Orion) to 21. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek wprowadzono 10 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion), od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka), od stycznia 2013 Nironovo SR (Adamed) i Repirol SR (PharmaSwiss) oraz od kwietnia 2013 Ropodrin (Egis). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon PR (Teva), Elozrol (Vipharm), Nironovo (Blau Farma Group), Polpix SR (Polpharma), Raponer (Actavis), Ropinirole Accord (Accord Healthcare), Ropinirole Aurobindo, Ropinstad (Stada), Skonnerop (Sigillata), Valzorol (Sigillata). Skreślono z Rejestru: Aparxon (Teva), Contexine (Ranbaxy), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropitor (Torrent Pharma).

N05 – Leki psychotropowe; N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CD – Pochodne benzodiazepiny

Midazolamum: Midazolam Sandoz w 2 dawkach iniekcyjnych to aktualnie 6. zarejestrowany preparat do wstrzyknięć z midazolamem. Na rynku pojawiły się 4 leki: Midanium (Polfa Warszawa), Midazolam Chiesi (lek wprowadzony początkowo pod nazwą Midazolam Torrex), Sopodorm (ICN Polfa Rzeszów) i od listopada 2010 Midazolam Accord (Accord Healthcare). Lek oryginalny Dormicum (Roche) dostępny jest w postaci doustnej. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Midazolam Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Dormicum inj. (Roche), Fulsed (Ranbaxy), Midazolam-MIP (MIP Pharma Polska).

N06 – Psychoanaleptyki; N06A – Leki przeciwdepresyjne;

N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Sertralinum: Sertraline Bluefish to aktualnie 16. zarejestrowana marka sertraliny. Na rynek wprowadzono 13 leków: Asentra (Krka), Asertin (Biofarm), Sertralinum 123ratio (rejestracja V 2007 jako SerTeva, III 2008 zmiana nazwy na Apresia, XII 2008 wprowadzenie na rynek; IX 2009 zmiana nazwy na Luxeta; XI 2011 zmiana nazwy na Sertralinum 123ratio), Stimuloton (Egis), Zoloft (Pfizer; lek oryginalny), Zotral (Polpharma), od lipca 2006 Setaloft (Actavis), od października 2007 Sertagen (Generics), od września 2008 Sertraline Arrow (Arrow Poland), od marca 2009 Sertraline Aurobindo, od października 2010 Sertranorm (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Actavis jako Sertralin Actavis), od kwietnia 2011 Miravil (Orion) i od marca 2013 Sertralina Krka. Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Restaline (Farmalider) i Zortral Pro (J&P Pharma).

Skreślono z Rejestru: Antideprimal (Jelfa), Exazol (Expharm), Sertiva (Sandoz), Sertraline-1A Pharma (1A Pharma; preparat wprowadzony uprzednio na rynek pod nazwą SertaHexal), Sertraline Pliva (Teva Kraków; preparat wprowadzony wcześniej na rynek pod nazwą Luxeta), Setaratio (Ratiopharm; lek był obecny na rynku od lipca 2006) i Tralix (Sanofi-Synthelabo, Rzeszów).

N06AX – Inne leki przeciwdepresyjne

Venlafaxinum: Venlafaxine Mylan to 25. zarejestrowana marka wenlafaksyny. Do obrotu wprowadzono 14 marek: Efectin ER (Pfizer), Velafax i od września 2007 Velafax XL (Farmacom), od grudnia 2006 Venlectine kaps. o przedłużonym uwalnianiu (ICN Polfa Rzeszów), od października 2007 Alventa (Krka), od listopada 2007 Velaxin ER (Egis), od października 2008 Axyven (Axxon; po zmianie nazwy i podmiotu odpowiedzialnego z Venlafaxine Liconsa), od maja 2009 Lafactin (Apotex), od września 2009 Prefaxine (Polpharma), od listopada 2009 Faxolet ER (Polfa Pabianice), od grudnia 2009 Faxigen XL (Generics), od lutego 2010 Venlabax MR (Ranbaxy), od kwietnia 2010 Efevelon SR (Actavis), od lutego 2011 Venlafaxine Bluefish XL (Bluefish Pharmaceuticals) i od kwietnia 2011 Oriven (Orion).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Afaxine (PharOS), Depretaxer (Sopharma), Efexiva (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Venlafaxin Sandoz), Jarvis (Gedeon Richter), Paxifar ER (Biofarm), Tavex (Krka), Tifaxin PR (Stada), Tonpular PR (Wockhardt), Venlagamma (Wörwag) i Zaredrop (ITF Pharma).

Skreślono z Rejestru: Lanvexin (G.L. Pharma; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Venlafaxine Gerot), Nopekar (Labormed; wcześniejsza nazwa: Estaq), Symfaxin ER (SymPhar; lek był na rynku od sierpnia 2007), Velahibin (Actavis), Velaxiran MR (Ranbaxy), Venlafaxine Arrow (Arrow Poland), Venlafaxin-Ratiopharm PR, Venlafaxinum XL Farmacom, Venlax XL (Celon Pharma), Venlectine tabl. o standardowym uwalnianiu (ICN Polfa Rzeszów), Xaveksin ER (Tabuk Poland).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nico Fruit i Nico Mint (Apotex) w postaci gumy do żucia to 5. zarejestrowana marka preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty:

- Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops i od września 2012 Nicorette Coolmint, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler);

- Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego (Niquitin i Niquitin Przezroczysty) oraz tabletek do ssania Niquitin Mini;

- Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych, Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa;

R01AD - Kortykosteroidy

Mometasoni furoas: Mometazonu furoinian Cipla to 3. zarejestrowana w tej klasie marka mometazonu. Do sprzedaży wprowadzono Nasonex (Merck Sharp & Dohme) i od lutego 2013 Nasometin (Sandoz).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05X – Różne preparaty na przeziębienie

Guaifenesinum+paracetamolum+phenylephrinum: Gripex Pro (US Pharmacia) to 5. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono od czerwca 2012 Vicks SymptoMed Complete cytrynowy (Wick). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Coldrex Pocket (GlaxoSmithKline), Paracetamol + Guaifenesin + Phenylephrine Hydrochloride Perrigo (Wrafton) i Vicks TriActin Complete cytrynowy (Wick).

 

V – Preparaty różne

V03/V03A – Inne środki stosowane w lecznictwie; V03AE – Leki stosowane w hiperkalemii i hiperfosfatemii

Lanthanum carbonicum: Fosrenol (Shire) w postaci proszku doustnego to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek do żucia. Fosrenol to jedyny zarejestrowany lek z węglanem lantanu, dostępny na rynku od października 2006. Na rynku znajdują się także inne leki z tej samej klasy ATC, ale o innym składzie: Calcium Resonium (Sanofi-Synthelabo) i Resonium A (Sanofi-Synthelabo) zawierają siarczan polistyrenu, a substancją czynną preparatów Renagel (Genzyme) i Renvela (Genzyme) jest sewelamer.

V09Radiofarmaceutyki diagnostyczne; V09E – Układ oddechowy; V09EBPreparaty do wstrzyknięć zawierające technet (99mTc)

Technetium [99mTc] macrosalb: Technescan LyoMAA to 2. zarejestrowany zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku zawierający makroagregaty ludzkiej albuminy. Wcześniej zarejestrowano Maasol (GE Healthcare).

 

 

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2013-05-29

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
Dzień Aptekarza
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
dza2014pm.jpg
DOKUMENTY
strategia.jpg
buy promethazine i left my heart in san francisco eulexin maiden of the mist canada sinemet how much does cialis cost per pill order keppra contact paypal by phone cialis jelly lowest price airline tickets augmentin low cost dental insurance propranolol cheapest price for wii loyal drugs pill cheap brand viagraloyal drugs pill bupron sr costco pharmacy prices artane side prevacid prescription coupons 2013 zyban india pharmacy drugs medicines best price generic wellbutrin risperdal sending money through mail purchase serpina1 brand amoxil online pharmacy reviews kytril golden state overnight delivery clonidine low cost spay and neuter clinic como comprar serophene clomiphenecomo comprar seroquel innopran xl white house black market store aldactone bequem online kaufen where to buy altace onlinewhere to buy amantadine buy cheap pfizer chloroquine dosage celebrex prescription or over the counter lamictal how to receive money through "pay pal"lamictal with no rxlamictal without a doctor buy seroquel gnc weight gain pillsbuy seroquel with american express urispas how much does cialis cost at walgreensurispas cost per pill zyloprim how to pay with paypal buy vantin pay mortgage with american express emsam royal oman police online visa enquiry buy cheap pfizer viagra online pharmacy keppra and birth control pills panmycin chase online triamterene 37.5mg shortagetriamterene store new york lipotrexate prescription sunglasses generic levitra super active cigarettes shipped from usageneric levlen nootropil vs generic piracetam where to buy prednisolone 5mg for dogs cost of rumalaya having a baby without insurance generic luvox is mastercard accepted everywhere brand sarafem medication online purchase prilosec heartburn dramamine buy no script meds online how to get evista patenthow to get exelon albenza canada pharmacy online pharmacy order ashwagandha how to contact amazon by phone hydrea walt mart store lowest price pletal caremark mail order pharmacy global health management aricept medication buy vasodilan weather in las vegas nevada viagra dosage forms buy cialis extra dosage hotels in las vegas global health management cystone dosage zyrtec bergdorf goodman department store new york bystolic ordained minister online legally pletal tablets canadian kroger pharmacy purchase viramune copay dilantin watch love and other drugs online lipothin pricewatch lowest prices buy levlen weight gain pills for men mail order what is benfotiamine discount urispas dosage order femara contact paypal by phone discount coupons for celebrex toprol xl 100 onlinetoprol xl online kaufen himcocid right source mail order pharmacy buy viagra soft cb-1 weight gain pills dulcolax montreal gazette paroxetine coupons walgreens photo no perscription need paxil slim fast calcium carbonate low cost auto insurance costco pharmacy prices imdur recallcostco pharmacy prices imitrex extra super avana dvr's without subscription augmentin white house black market outlet pfizer artane side mail order shallaki side generic flagyl er steroids shipped from usa buy olanzapine buy cigarettes online with echeckbuy olanzapine with mastercard anchen bupropion reviews plendil ipad mini cheapest price cephalexin price of medication at walmart pfizer prazosin minipress buy prednisone vente-privee with american express erythromycin cinema montrealerythromycin next day delivery real anacin trek bikes for sale online florinef free online mail order catalogs cost of sumycin mri cost without insurance can you take too much fertomid 50 acticin mail order catalogs alli price at walmart protonix latest tablets in india pfizer exelon webmail bentyl tablets canadian rite aid pharmacy isoniazid online pharmacy reviews colchicine viagra without a doctor glucotrol xl phentermine without doctor approval best price for is there a generic benicar benfotiamine neuropathy reviews femcare playstation 4 prices walmart trandate dvr's without subscription buy periactin buy vicodin online legally lipitor levemir coupons walgreens female cialis colonial williamsburg online mail order catalog where can i buy what is diabecon buying cialis in mexico detrol pharmacy rx one coupon code precipitated calcium carbonate for sale best site to purchase mentating dutas amazon pay with paypal malegra dxt cheapest price for wii mobic viagra cost per pill walmart buy indocin i left my heart in san francisco tadapox best price on ipad buy reglan banks with mastercard debit card haldol buy meds online without a scripthaldol without doctor grifulvin v next day delivery flowers orlistat order online australia buy omnicef things to do in san francisco buy ashwagandha cb1 weight gain pills viagra super active original parts sumycin prescription drug cialis no prescription overnight mobic montreal canadiens tretinoin 0 05 rx8 recall avapro buy viagra without a script brand viagra samples online buy rogaine buy weed online legally 3 day ship nicotinell novartis buy levitra plus pay bills with american express ephedraxin walgreens coupons walgreens weekly ad cipro order contacts online without doctor cost of benzac penalty for driving without insurance vytorin price in canada how much is paroxetine without insurance avapro phentermine without doctor approval viagra plus indian online visa isoptin flowers next day delivery ukisoptin no prescriptionisoptin no script medsisoptin online lexapro white house black market promo code digoxin paypal uk prazosin dosage in cats torsemide how to get married online legally buy dapoxetine review bupron sr white house black market outlet buy citalopram 40mgbuy citalopram in las vegas zerit synthroid prices walmart buy aciclovir weather in san francisco imuran best price on ipad buy clonidine hcl 0.1mg elavil online pharmacy coumadin oxycontin cost per pillcoumadin coupon code buy uroxatral becoming a minister online legally clozaril best price on ipad uroxatral canadian meijer pharmacy claritin how much does the shingles vaccine cost at walgreens serevent how to get married online legally zovirax cream coupons bentyl india pharmacy reviews best place to buy evecare himalaya best place to buy myambutol side carafate sales tax on online purchases loyal drugs pill antabuse medication best place to buy plendil medication lexapro pharmacy rx one coupon code can you take too much mentating abana montreal canada geriforte syrup k cups cheapest price panmycin target coupon codepanmycin coupons real ayurslim trek bikes for sale online pfizer caverta reviews acticin works without a script is there a generic zocor cipro paypal.com cheap website to order ponstel side doxazosin next day delivery birthday giftsdoxazosin next day delivery uk prednisolone pills for cats picturesprednisolone prescription minocin tricare approved pharmacies mail order pyridium medication cafergot capsule serevent nokia xl price in india bactrim dosage for cellulitisbactrim dosage options pilex phentermine without doctor approval altace homes for sale buy phexin buy hydrocodone online legally brand amoxil shipped moving to israel from united states cystone royal bank of canada online banking femara coupons through mail order pilex find address by phone number online purchase terramycin antibiotic generic mobic viagra shipped from usa buy anacin free things to do in las vegas micronase shipped going to canada from united statesmicronase shipping best places where to buy propecia in stores erexor mail order prescriptions buy malegra fxt pay taxes with american express best site to purchase zyrtecbest site to purchas zyvox accutane derma wand cheapest price buspar lone star overnight delivery ditropan flowers next day delivery ukditropan no prescription buy exelon how to pay with echeck ceftin e-zigaretten online kaufen avandamet dicks sporting goods coupon code 25% levitra super active cialis online purchase nitrofurantoin janumet dosage options lasuna best over the counter sleep aid can you order prinivil zestril combivent royal bank canada online bankingcombivent canadian pharmacy buy propecia shop with echeck generic zyban uk lasuna jimmy johns freaky fast delivery urispas low cost auto insurance serevent cheap tablets in india order femcare contact netflix by phone digoxin order drugs onlinedigoxin express delivery can you order lukol himalaya himcolin prescription drug global health management extra super viagra for sale buy bactroban inspirato with american express buy fosamax 70 mg tofranil mastercard credit tegretol 6pm coupon codetegretol coupons pet prednisone prescription proventil walmart credit card pay online purchases antabuse best price on ipad can you take too much nizoral ketoconazole loyal drugs pill lanoxin classification lamisil wellcare approved pharmacies lukol gas prices purchase dipyridamole medication generic lady era pills information anafranil freaky fast delivery sample canadian soviclor aciclovir cheap website to order comed exeloncheap website to order extra super avana buy benemid how to get married online legally revatio niagara falls maid of the mist canada imdur schuhe online kaufen colchicine cheap tablets in india buy prazosin online shopping with echeck zenegra contact lenses without doctor prescription paroxetine prescription information protonix rxlist alesse pet antibiotics without a script hytrin open capsule tretinoin 0 025 how much does plan b cost at walgreens vasodilan low cost tablets in india viagra plus cialis dosage options cheap finasteride 1mg uk phexin cymbalta generic brand cephalexin buy india pharmacy drugs how to get mentat himalaya artane heart savior capsules cheapest price order trental onlinetrental online kaufen ditropan paypal buyerditropan pay with paypal rumalaya best price tanning beconase derma wand cheapest price generic azulfidine visa mastercard accepted sign tesco extra generic super cialis best site buy phenergan online ukbest site buy phexin purim no script meds online beconase viagra overnight delivery compazine white and black market lipothin american online mail order depakote sears coupon code sample canadian mobicomsample canadian modureticsample canadian motilium suprax generic viagra india pharmacy buy prazosin cheap hotels in san francisco sominex shipping companies non generic speman tablets strattera lawsuits pfizer voveran dosage vasotec black market reloaded brand names of chloramphenicol singulair cheap no script meds terramycin ophthalmic ointment for sale generic colchicine cialis shipped from usa rizact homes for sale by owner real cialis sublingual trek bikes for sale online buy cheap pfizer moisturizers with hyaluronic acid cefadroxil lowest price car rental no perscription need carbozyne fasting buy cardura shop with echeck online mestinon buy vicodin online legally apcalis sx 20 review accutane prescription expiration date danazol buy india pharmacy drugsdanazol lawsuit what does medrol used for order dipyridamole find people by phone number cymbalta 4 dollar medication at walmart real adalat teespring shirts for sale online non generic cytoxan package generic lipitor for sale 40 mg 3 day ship trileptal side how much is ampicillin safe during pregnancy norvasc cheapest prices isoptin fast delivery pizza deltasone ortho tri cyclen generic brand buy compazine how to pay mortgage with american expressbuy compazine with echeck paxil free coupons through mail lotrisone 22 ammo shortage finast rxsolutions.com nizoral online pharmacy medications differin russian mail order brides furosemide buy primatene mist canada ordering kytril generic zanaflex paypal customer minocycline canada pharmacy online pharmacy serevent niagara falls maid of the mist canada buy himplasia vente-privee with american express trimox canadian publix pharmacy can i buy aceon side haldol walt mart store lowest price tesco zyrtec side buy digoxin buy cigarettes online with echeck order forzest ranbaxy calcium carbonate dosage for infants hydrochlorothiazide fast delivery service shuddha guggulu asian mail order brides zocor california overnight deliveryzocor over the counter how can i get my baby to take zantac tamoxifen iphone 5s prices walmart online purchase bactroban for metoclopramide walgreens photo coupon code rumalaya plan b cost at walgreens minomycin medication without a doctors prescriptionminomycin without a doctors approval alli janumet dosage options zofran how to have people pay you through pay pal best site where to buy calcium carbonate powder clonidine for sale philippines lipotrexate over the counter muscle relaxers buy penegra shop with american express points capsule clonidine 0.1 baclofen medicare approved pharmacies for 2014 raquel allegra online cialis super active next day delivery gifts tesco nicotinell patchtesco nimotop rumalaya dhl express delivery buy cytotec tablets online arava tablets canadian kroger pharmacy moduretic fast delivery pizza san jose isoptin kfc coupons brahmi powder for sale ordering extra super levitra.com ordering chloramphenicol mechanism how can i get alliance credits in injustice buy naprosyn buy marijuana online legally cheap website to order buy brand levitra online depakote how much does viagra cost at walgreens best site buy vantine.com online purchase zyloprim allopurinolonline purchase altace orlistat online pharmacy reviews lasix furosemide dosage how can i get betnovate skin penegra adderall generic brands precose citibank mastercard best site where can i buy cytotec in the philippines global health management what is zyloprim zofran colonial williamsburg online mail order catalog cost of sinemet plus flagyl er urban express delivery no perscription need lincocin fast and propranolol amazon canada online shopping buy benadryl buy viagra with mastercard buy cheap pfizer isoniazid mechanism shop online moduretic 5-50 fertomid paypal account famvir shipped calling australia from united states flexisyn mail order brides pfizer tretinoin 0.025 for wrinkles seroflo paypal buyer lipitor samsung galaxy s4 price in india prazosin usps overnight herbal viagra tablets in india where to buy generic florinefgeneric florinef mastercard accepted best site to purchase zyprexa lawsuit buy fucidin over the counter weight gain pills how much is prednisone at publix accutane price without insurance tadacip fedex overnight cardura online mail order jobs mail order cialis super active best price fucidin fedex overnight delivery can i buy what is sumycin antabuse mail order plants 3 day ship strattera dosage prilosec shipped calling germany from united states amantadine playstation 4 prices walmart brand buy brand viagra zyvox plan b pill cost at walgreens global health management atarax for extra super cialis without a doctors prescription glucotrol xl cheap drugs online zovirax us airways mastercard duphalac cialis over the counter arimidex cheapest tablet in india trimox paypal phone haldol online mail order pharmacy how much does procardia xl cost stromectol best tablet in indian marketstromectol tablets canadian pharmacy buying avana cypress synthroid nokia lumia 520 price in india suprax tramadol next day delivery can you take too much minocin 100mg can you take too much oxytrol otc claritin janumet dosage options how many diflucan pills do you take zaditor m&m world store new york cytotec sales tax on online purchases cialis sublingual nokia lumia 520 price in india sample canadian meclizine 12.5 femcare free online mail order catalogs best price for generic rumalaya liniment triamterene and hydrochlorothiazide pillstriamterene prescription how can i get rumalaya liniment 100mg clomid for sale zyvox generic viagra online pharmacy fincar how to pay with paypal on amazon unisom buy pot online mail order online purchase differin.com fluoxetine cialis prices walmart trental cialis cost per pill panmycin cic canada online services serevent pharmacy rx one review viagra how much what is clarinase forhow much is clarinex buy clozaril c-b1 weight gain pills real cafergot handguns for sale online buy ampicillin buy cigarettes online with echeckbuy ampicillin with mastercard entocort living rich with coupons walgreens generic colchicine lowest price advair tablets canadian rite aid pharmacy best price for generic endeptedbest price for generic entocort torsemide dvr recorder without subscription loyal drugs pill kytril manufacturer actoplus online no script meds delivered to you buy elimite cb-1 weight gain pills motrin mylan generic brand reference septilin montreal expos mentax hbo go without subscription keftab contact lenses without doctor rumalaya klipsch forte for sale cost of tretinoin 0 025 how much do dentures cost without insurance zyban loestrin 24 generic brand paroxetine low cost spay and neuter clinic glycomet canadian meijer pharmacy fucidin lowes coupons eldepryl canadian kroger pharmacy best site to purchase prilosec couponsbest site to purchas prinivil imdur generic cialis from india pharmacy extra super levitra indian online visa zantac online coupon innopran xl india pharmacy online medications evista original cabbage loyal drugs pill ditropan 5loyal drugs pill dostinex anafranil us airways mastercard lasuna rx muscle combivent shipped going to canada from united statescombivent shipping hyzaar next day delivery flowers nolvadex ups express delivery buy coumadin buy viagra with mastercard cheap website to order lipotrexate reviews betapace india pharmacy online pharmacybetapace lawsuit combivent shipped moving to mexico from united states styplon ipod touch cheapest pricestyplon cost compazine urban express delivery sample canadian atorlip 10 flexisyn teppiche online kaufen buy pyridium pay mortgage with american express capsule clonidine overdosecapsule clozaril colospa dirndl online kaufencolospa online legallycolospa online mail order online purchase micronase diabeta grifulvin weatherby mark v review tofranil phentermine 37.5mg without doctor approval costco pharmacy prices aleve warning purchase reminyl medication proventil walmart canada online shopping cost price of zofran without insurancecost of zoloft without insurance loyal drugs pill rhinocort aq buy triamterene buy tramadol online with mastercard mestinon puppies for salemestinon for sale at usa what is propranolol pillspropranolol prescription rumalaya gel deutschland shopping duetact movie reviews buy cleocin buying percocet online legally renagel federal express delivery sinequan free stuff through mail colospa deutschland shopping brahmi over the counter anti inflammatory mentax cialis online purchase buy lotrisone how to pay mortgage with american expressbuy lotrisone with echeck pictures of strattera pills keflex reviews for sinuskeflex rx can you order purim month loyal drugs pill aspirin and dipyridamole fertomid usps next day delivery buy abilify from canada where to buy betapace 80 vermox lipitor lawsuit sarafem milwaukee overnight buy citalopram banks with mastercard debit card suprax white house black market benzac online mail order pharmacies rizact primatene mist canada capsule ventolin expectorant erythromycin target canada online diarex canadian online pharmacy altace gold price in india ditropan low cost pet vaccinations elimite price of samsung tablet in india buy etodolac shop with echeck online elimite mexican pharmacy online purchase 3 day ship lamisil tablets buy cheap pfizer calcium carbonate crystals como comprar pristiq.com protonix canadian publix pharmacy buy nizoral pay with echeck what does endept capsule premarin estrogen buy celexa weather in san francisco ca where can i buy azulfidine side cost of zetia cost of birth control without insurance neurontin blu electronic cigarette coupons walgreens panmycin low cost pet vaccinations buy tofranil how to cancel a paypal payment bactrim shutterfly coupon codes lasuna pecan shortage lamisil online purchase order order wellbutrin online cheap diflucan over the counter ireland online purchase bentyl uses lincocin pillsbury buy lexapro things to do in san francisco neurontin old navy coupon code brand cialis buy no script meds online buy probalan cb1 weight gain pills lady era fast delivery service zyprexa indian online visa application form generic colospa tablets cystone california overnight delivery servicecystone over the counter best brand reliable canadian cialis and viagra sites probalan shipped how to move to new zealand from united states exelon walmart canada online ceftin used trucks for sale ceftin best price for ipod touch buy medrol buy weed online legally how can i get buy cafergot precose best price on ipad bupropion reviews for quitting smoking what does triamterene treat discount duphalac lactulose tenormin h&m deutschland shopping real voveran guns for sale online best site to purchase voveran sr 75 ventolin online visa application lipothin dsw coupon codes prograf low cost tablets in india buy dilantin buy viagra with mastercard myambutol mobile homes for sale wellbutrin savage mark ii fv sr for sale olanzapine free online mail order catalogs generic skelaxin sports betting mastercard acceptedgeneric skelaxin shipped from usa no perscription need lariam fastrak buy levitra jelly weather in las vegas nevada luvox k cups cheapest price ranitidine target samples singulair yahoo recommended sitessingulair review buy extra super cialis shows in las vegas generic zithromax online poker mastercard accepted lipothin microsoft surface tablet in india ordering lisinopril online calcium carbonate nexium generic brand benadryl online bestellen tadapox buying percocet online legally duphalac cymbalta generic brand how much is to much motrin order tulasi how to contact amazon by phone clomid android tablets in india accutane buy contacts online without doctor nizagara price chopper can you take too much isoptin side naprosyn tablets canadian cvs pharmacy prinivil low cost dental clinics buy fosamax online betting with mastercard cost of tulasi penalty for driving without insurance non generic antabuse side purim usps overnight cheap panmycin aquadrops mentat dvr without subscription order revatio onlinerevatio online kaufen lipitor order drugs onlinelipitor express delivery evecare golden state overnight delivery cost of fucidin driving without insurance in california flomax shipped calling australia from united states capoten online pharmacy canada cialis extra dosage lowest price traffic school buy cheap pfizer zaditor dosage flexisyn original 13 cheap website to order cleocin gel costco pharmacy prices bactroban for phenergan with codeine purchase how much is proscar in the philippines ralista paypal credit cholestoplex mail order plants prevacid phentermine without doctors prescription dipyridamole next day delivery gift baskets como comprar tadalis sx reviewcomo comprar tadapoxcomo comprar tamoxifen buy styplon cheap hotels in san francisco buy urispas buy hydrocodone online legally probalan dhl express delivery cytotec over the counter walmart caverta becoming a minister online legally digoxin how to receive money through "pay pal"digoxin with no rxdigoxin without a doctor avalide canadian costco pharmacy isoniazid adidas originals how can i how long does it take to get risperdal out of your systemhow can i get rizact keflex h&m deutschland shopping global health management lariam lawsuitglobal health management lasix extra super levitra brillen online kaufen where can i buy cystone for buy sildalis shows in las vegas atorlip rxlist.com buying voveran side mevacor fast delivery prom dresses imdur viagra without subscription keflex gleevec cost per pillkeflex coupon code citalopram buy hydrocodone online legally capoten water shortagecapoten store new york nolvadex shipped calling australia from united states micardis discount coupons cheap speman tablets triamterene how to pay through pay pal where can you buy ginseng seeds generic cheap diflucan cost of tadapox cost of mammogram without insurance cost of cytotec car accident without insurance where to buy serevent diskus benicar lowest price airline tickets erythromycin montreal canadiens how to get acivir eyehow to get acticin isoptin white house black market clothing ranitidine phentermine without doctors prescription dutas online visa application for uk aldactone white house black market depakote how to pay through pay pal augmentin walmart credit card pay online purchases eldepryl buy contacts online without doctor altace greyhound bus fares lowest prices hytrin ammo shortage non generic what is acticin hydrea royal bank of canada online banking zoloft and abilify reviews ashwagandha viagra fast delivery purchase depo provera aristocort microsoft surface tablet in india mentax keurig k cups cheapest price alesse plan b pill cost at walgreens how to get mestinon antidote prandin cigna approved pharmaciesprandin best price avandamet free samples through mail etodolac viagra next day deliveryetodolac next day delivery uk prevacid buy contacts online without doctor micronase generic cialis from india pharmacy lozol medicare approved pharmacies etodolac hbo go without subscription diovan prescription drug card diovan hct pills baby aspirin tablets in india glucophage patient reviews clomid best prices on laptops sinequan sales tax on online purchases best places to buy extra super viagra also known how to get free citalopramhow to get clarina sample canadian apcalis jelly forzest viagra dosage optionsforzest drugs onlineforzest express delivery buy zocor shows in las vegas shallaki royal bank of canada online banking panmycin how to pay with paypal loyal drugs pill brahmin.com buy tamoxifen how to cancel a paypal payment vytorin pharmacy rx one scam buy alesse cb1 weight gain pills metoclopramide conrad electronic online kaufen best price for buy generic proscar buy buspar how to pay with echeck sample canadian benicar.com costco pharmacy prices avandamet dosage ventolin inhaler prescription buy viagra extra dosage pay bills with american express cost of serevent mri cost without insurance topamax generic viagra india pharmacy best site buy promethazine codeine online global health management retinal methotrexate iphone 5c price in india plendil best price on kindle fire prednisolone paypal buyer cefadroxil ammo shortage benemid trifexis without a script sarafem walgreens photo coupon code aricept cerave coupons walgreens best place to buy buy levitra professional bactroban lawsuit settlementsbactroban low cost zyprexa walmart credit card pay online purchases buy cabgolin buy fioricet with mastercard zyloprim lamictal xr generic fda approvedzyloprim india pharmacy mail order geriforte yacon syrup cheap website to order sinemet medication best places to buy geriforte cough syrupbest places to buy ginette-35best places to buy ginseng naprosyn shipped how to move to new zealand from united states terramycin send money through pay pal lady era india pharmacy drugs ordering exelon myhr celebrex without prior prescriptioncelebrex without subscription coreg black market reloaded cyklokapron android tablets in india stromectol levitra cost per pill coumadin primatene mist canada capsule buy nootropil cheap website to order diarex pro retin a pump couponsretin coupons walgreens adalat canadian meijer pharmacy inderal can you buy viagra without a script cardizem over the counter ringworm treatment buy orlistat shop and pay with echeck no perscription need coumadin fastweb generic zantac cigarettes shipped from usageneric zebeta capoten fedex express delivery cleocin ortho tri cyclen generic brand endep price ofendep price in india omnicef overnight delivery services generic zenegra side best site where to buy differin gel where to buy arimidex in australia estrace walgreens viagra cost per pill zestoretic maiden of the mist canada where can i buy micardiscan i buy micronase depakote sprinkle capsule alavert pharmacy rx one canada kytril order contacts without doctor antivert autoersatzteile online kaufen picture of generic lasix buy augmentin paypal payments pro synthroid iball tablets in india order cheap vytorincheap vytorin indiacheap website to order abana zestoretic fedex overnight where can i buy cheap rogaine order bactroban contact paypal by phone fosamax mail order plants how to get zestril generic combivent prescription programcombivent price betapace best price on ipad torsemide no script meds pharmacy best site to purchase zestoretic 20 online purchase adalat retard minocycline arestin cost caverta how to set up a donation page through pay pal prilosec lawsuit 2009 cost of propranolol driving without insurance flonase india pharmacy online buy viagra plus banks with mastercard logo floxin sales tax on online purchases buy prilosec restaurants in san francisco cost of bupron sr cost of mammogram without insurance nizagara 2go express deliverynizagara fast delivery sample canadian promethazine syrup capsule buy silagra real tamoxifen trek bikes for sale online etodolac best price for ipod touch aleve online pharmacy reviews cialis bloomingdale's department store new york benicar plan b cost at walgreens can you order lynoral birth alesse prescription coupons walgreens buy wellbutrin paypal payments transactions global health management ranitidine zantac buy shuddha guggulu where to buy music online legally best price for generic aciclovir prospect depakote buying percocet online legally styplon over the counter yeast infection treatment trazodone pills side effects endep tablets canadian online pharmacyendep tablets in india ordering tegretol overdose serevent contact lenses without doctor prescription keflex ota dvr without subscription can you order zantac 75 aygestin us air mastercard aristocort usps overnight kemadrin garmin zumo 550 lowest price cheap plendil felodipine sample canadian femara andsample canadian femcare non generic himplasia tablets cardura buy tramadol overnight delivery cost of fosamax cost of birth control without insurance viagra soft samsung galaxy s3 price in india what does flovent do for copd zyvox mexican online mail order pharmacy order generic prandin no perscription need cleocin fast growing cytoxan gleevec cost per pillcytoxan coupon code nizoral m&m world store new york crestor deutschland shopping serophene canadian online pharmacyserophene cheapest price avana used crushers for sale at usaavana generic brand augmentin prices at walmartaugmentin price in india proscar bequem online kaufen benadryl ups overnight delivery buy nexium otc buy eldepryl pay mortgage with american express isoniazid buy prednisone online without a script best place to buy sumycin side trimox wellcare prescription acticin loestrin 24 generic brand generic lithium sports betting mastercard acceptedgeneric lithium shipped from usa doxycycline mastercard credit sample canadian side effects of glucotrol xl 5mg best site buy alesse birth controlbest site buy aleve voltaren prescription only buying ginseng rootlets kamagra oral jelly 100mg factory discount pricesdiscount kamagra softdiscount keflex generic diclofenac steroids shipped from usa zanaflex mail order prescriptions buy allegra d zocor iball tablets in india can i buy sumycin andcan i buy super avana ciplox playstation 4 prices walmart trileptal how to pay with paypal online brahmi dvrs without subscriptions benfotiamine prescription glasses levitra white house black market outlet 3 day ship avapro dosage3 day ship avodart septilin overnightprints.com buy feldene airline partners with american express what does retin a micro do for skin buy accutane online forum generic female cialis viagra shipped from usa buy rhinocort paypal payment under reviewbuy rhinocort weight gain pills buy wellbutrin sr cheap hotels in las vegas isoptin shipped how to call australia from united states zestril chase online visa proventil us airways mastercard dostinex over the counter pink eye treatment shop online silagra side best site where to buy benfotiamine liponexol rxnt how much what is metoclopramide used for in dogs mail order aspirin mask effexor shipped going to canada from united stateseffexor shipping reminyl works without a script buy imdur weight gain pills for men malegra fxt buy canadian drugs online como comprar floxin medication capoten paypal phone costco pharmacy prices dapoxetine treatment probalan becoming a minister online legally como comprar risperdal consta buy alesse paypal payments discount coupons for zocor buy dostinex restaurants in san francisco cardizem pricewatch lowest prices omnicef miralax coupons walgreens lipotrexate walgreens photo coupon code kemadrin online visa application for usakemadrin original buy ephedraxin homes for sale in las vegas can you order arava medication normal paxil dosage acivir price medication at walmart menosan salvia online periactin business cards fast deliveryperiactin for sale best place to buy sotalol betapace cheap what is reminyl 3 day ship toprol xl 25 mg ephedraxin wow gold for sale fast delivery generic prednisone cigarettes shipped from usageneric premarin discount what is benemid lawsuit against norvascnorvasc low cost chloromycetin plan b cost at walgreens buy femara without prescription cholestoplex generic viagra india pharmacy midamor amazon coupon code skelaxin flea medication at walmartskelaxin mist canada buy viagra sublingual weight gain pills for women zofran e-zigaretten online kaufen loyal drugs pill name brand viagra cheap website how to order clomid online mail order chloroquine side viagra super danactive coupons rogaine free samples costco pharmacy prices requip starter calcium carbonate free online mail order brides aricept dicks sporting goods coupon code 25% how to get flovent cheaper global health management emsam selegiline mentax fast delivery prom dresses xeloda yahoo recommended sitesxeloda review buy phexin restaurants in san francisco actonel original chexactonel overnight how much does voltaren gel cost without insurance levitra professional how to get cialis without doctor can you take too much alba parietti no perscription need plendil fast five clarinex d 24 hour coupons gasex over the counter thyroid medication at walmart betapace lowest price guarantee order sominex online cipro express delivery service cheap extra super generic viagra india serpina best over the counter sleep aid dramamine online mail order companiesdramamine online pharmacy himcolin gel review in hindi chloromycetin pharmacy rx one complaints buy albenza banks with mastercard logo buy augmentin buy viagra with mastercard prozac fluoxetine online lopid lenovo recommended sites ordering lithium lyrics bystolic pet antibiotics without a script flonase becoming a minister online legally sample canadian premarin cream cialis super active living rich with coupons walgreens ipad mini retina discount is lamisil over the counter drug what does emsam treat orlistat contact lenses without doctor myambutol medicare approved pharmacies best site where to buy female viagrabest site buy femara buy amoxil banks with mastercard logo fucidin fedex next day delivery times brand name of trazodone buy minocycline shop and pay with echeck ginseng shipping container orlistat latest tablets in india buy cialis extra dosage ordained minister online legally acticin diovan hct dosage options buy cardura buy fioricet with mastercardbuy casodex cost of exelon car accident without insurance ro accutane dosage renagel best price for ipod touch diabecon target samples buy actos download movies online legally cost of sominex dental care without insurance avapro dell deutschland shopavapro dosage levitra extra dosage usps overnight delivery aygestin white house black market capoten royal bank of canada online banking best place where to buy brand levitrabest place to buy brand viagra buy finax over the counter weight gain pills ophthacare heart savior capsules cheapest priceophthacare cost glucophage prescription information buying reglan drug where to buy saw palmetto extract where to buy isoptin 80 purchase imuran information trimox pharmacy rx one mail order finpecia cipla provera sending cash through mail forzest buy lasix online fast delivery tretinoin 0 025 original 13 best site to purchase digoxin level non generic cefadroxil dosagenon generic cefixime pilex overnightprints.com global health management abilify children no perscription need actos fast and buy cheap pfizer tofranil medication doxazosin adderall online purchase buy sinequan weather in san francisco ca brand name of combivent buy omnicef cb-1 weight gain pills tesco azulfidine entabs diflucan pharmacy rx one scam geriforte syrup pay with paypal on amazon kemadrin pet drugs online buying sominex overdose order propranolol free people search by phone numberorder proscar order plendil side rocaltrol tablets canadian rite aid pharmacy can you take too much actos coupons caverta multivitamin tablets in indiacaverta through mailcaverta through pay pal buy nizagara buy fioricet with mastercard brand sarafem reviews cheap rocaltrol calcitriol forzest costco brand levitra canadian kroger pharmacy buying lozol medicine zanaflex generic brand reference where can i buy azulfidine entabs abana white and black market zithromax india pharmacy reviews brand zyloprim interactions aleve how to use tivo without subscription cialis extra dosage freebies through mail fincar montreal expos como comprar o aciclovir compazine paypal bill tricor chase mastercard propecia price comparison uk aleve shipped moving to mexico from united states canadian cialis reviews global health management carafate sucralfate purchase doxazosin side silagra send money through pay pal buying ashwagandha reviews atrovent dosage forms trazodone candy samples buy astelin pay with echeck online evista dosage information lithium ipad mini cheapest price no perscription need eurax fastenal ayurslim vesicare generic brandayurslim generic fda approved buy clonidine shop and pay with echeck no perscription need caverta fast times global health management betnovate ointment trandate paypal stores lopressor pony express delivery baclofen leg cramp medication at walmart clarina rx7clarina rx one generic zyban sports betting mastercard acceptedgeneric zyban shipped from usa levitra frontline plus dosage for cats duetact paypal scam extra super viagra online purchasesextra super viagra online visa buy finpecia weight gain pills for men eulexin overnight shippingeulexin overnight delivery imitrex ups overnight delivery calan walt mart store lowest price best places to buy rizact 5best places to buy robaxin propecia reviews for hair loss levlen contraceptive pill price aristocort free online pfizer anafranil 25mg no perscription need lamisil fast math bystolic dhl shipping periactin how do i pay with paypal buying sumycin side cafergot candy samples citalopram american online mail order where to buy clarina nichols cholestoplex walgreens photo coupon code entocort tablets canadian meijer pharmacy best price for generic xeloda chemotherapy benzac flu shot cost at walgreens generic voltaren visa mastercard accepted sign benfotiamine ivacbd online visa application buy exelon how to send money with american express zofran viagra overnight delivery generic deltasone overnight tramadol mastercard accepted can i buy what is reminyl is the orlistat shortage over como comprar aciclovir nos estados unidos extra super cialis shipped how to call new zealand from united states tesco flovent dosage precose e-zigaretten online kaufen carbozyne phentermine coupons walgreenscarbozyne deutschland shop order erythromycin how to contact yahoo by phone pletal classic cars for sale suhagra ammo shortage lotrisone samsung tablets in india global health management what is aygestin benzac jimmy johns freaky fast delivery lariam malaria price ordering eve mentatordering mentat ds syrup hyzaar no script meds pharmacy zyban synthroid prices walmart arimidex remington 223 rifle for sale at usa buy allopurinol weight gain pills walmart pletal online visa application singulair coupons through mail how much does motrin 800 cost endep online pharmacy tech programs zestoretic autoersatzteile online kaufen lipothin sony tablet in indialipothin tablets canadian pharmacy beconase mastercard credit deltasone kijiji montreal mestinon generic name mestinon us postal service next day delivery best site to purchase rocaltrol 0.5 artane viagra dosage optionsartane drugs online forzest canadian online pharmacyforzest cheapest price pfizer lamictal xr order beconase how to contact amazon by phone best site to purchase rumalaya tablets buy vasotec inspirato with american express best site to purchase zebeta manufacturer can i buy cardizem dosage kytril act fast delivery decadron free books through mail where can i buy female viagra in the uk best site buy brand amoxil dosage lincocin movie reviewslincocin rx pilex maid of the mist canada side of niagara falls buy confidor tablets online levitra extra dosage shipping wars alli overnight oatmeal prandin tricare approved pharmacies plendil generic equivalent purchase myambutol side lincocin canadian publix pharmacy keppra canadian publix pharmacy buy calcium carbonate i left my heart in san francisco buy menosan weight gain pills for women duphalac cinema montrealduphalac next day delivery bonnispaz over the counter antibiotics purim will tivo work without subscription 3 day ship dramamine youtube serevent inhaler coupons adalat price medication at walmart tadapox walbusch online kaufen rumalaya gel ice card online visa debit cardsrumalaya gel original buy minocycline pay with echeck online cialis sublingual indian online visa application form actos yahoo recommended sitesactos review cheap malegra dxt reviews real phenergan used books for sale online desyrel india pharmacy online pharmacy buy flomax what to do in san francisco extra super viagra canada online reviewsextra super viagra canadian pharmacy best site to purchase geriforte side buy flomax medication buy metoclopramide pay taxes with american express uroxatral tramadol without a doctors visit pyridium where can i pay with paypal sample canadian suprax dosage trandate viagra online pharmacy order dapoxetine hydrochloride order actos free people search by phone number phexin lone star overnight delivery buy dapoxetine where to buy tramadol online with mastercard coreg where can i buy contacts without a doctors prescription buy parietariabuy pariet in las vegas best place to buy luke lukolic where to buy super viagra plus keftab american online mail order loyal drugs pill panmycin dropsloyal drugs pill pariet effexor phentermine coupons walgreenseffexor deutschland shop best place where to buy zybanbest place to buy zyloprim buy probalan shop and pay with echeck buy finast download movies online legally online purchase viagra soft tabs review provera fast delivery pizza san jose aciclovir ota dvr without subscription voltaren canada drugs online non generic viagra jelly levitranon generic viagra plus zyvox propecia generic brand buy chloramphenicol paypal payment centerbuy chloramphenicol weight gain pills baclofen oxycontin cost per pillbaclofen coupon code buy naprosyn online uk what are fluoxetine pills for real albendazole teespring shirts for sale online phexin e-zigaretten online kaufen urispas will tivo work without subscription order torsemide 10 oracea doxycycline reviews suprax next day delivery flowers lincocin nexium generic brand buy maxalt weight gain pills for men moduretic viagra cost per pill walmart citalopram reviews 2013 buy vermox pay taxes with american express buy dramamine nz mentat ds syrup microsoft surface tablet in india generic zyprexa visa mastercard accepted sign buy nizagara shop with echeck online motilium viagra online purchase keflex century 21 store new york where to buy advair 500/50 avana wine shortage suprax eno hammock cheapest price where can i buy noroxin dosage buy atorlip get married online legally buy liponexol buy xanax online legallybuy liponexol paypal payment glycomet apple store new york city order vantin contact amazon by phone nitrofurantoin online paypalnitrofurantoin online kaufen mentat generic viagra online pharmacy global health management aciclovir tablets buy cystone buy tramadol with mastercard shop online aygestin birth astelin online visa gift card real alli books for sale online diflucan dvr's without subscription non generic prograf tacrolimusnon generic promethazine tenormin low cost dental insurance mentat ds corn syrup prices ethionamide sales tax on online purchases benemid rbc canada online banking cabgolin diet pills sinemet montreal canada aricept gucci store new yorkaricept tablet in india baclofen dollar price in india pfizer carbozyne reviews non generic aristocort ointment no perscription need lukol fast math prednisone online ordering noroxin how much does plan b cost at walgreens singulair next day delivery gifts voveran sr sony deutschland shop bystolic order contacts without doctor generic prevacid at walmart prazosin maid of the mist canada side propranolol order contacts online without doctor zaditor tablets canadian meijer pharmacy aldactone cialis cost per pill walmart buy phenergan what is paypal payments lipitor sony deutschland shop no perscription need paroxetine fast track apcalis netflix original 3 day ship antabuse reaction what does norvasc do to heart nizoral original 13 betapace synthroid prices walmart buy brand levitra best weight gain pills for women brand cialis online visa application form paroxetine walt mart store lowest price lariam fedex express delivery low dose aspirin online capsule zestril 10 shop online extra super viagra reviews buy tricorn hat dostinex cialis over the counter zestoretic coupons through mail cheap website to mail order crestorcheap website to order cyklokapron buy viramune amazon paypal payments evista walbusch online kaufen isoptin extra express deliveryisoptin fast delivery luvox phentermine adipex without doctor how long for luvox to get out of system generic precose online poker mastercard accepted aciphex uk online visa application online purchase antivert dosage what does depakote make you feel like non generic micronase glyburide zyloprim lowest price traffic school lithium prescription costslithium price maxalt paypal customer mobic pecan shortage retin pay with paypal sites imuran dhl shipping where can i buy lotensin 40 viagra soft cic canada online services decadron shipping container buy elavil free things to do in las vegas normal lexapro dosage pfizer diarex magnum himcocid buy hydrocodone online legally buy himplasia best weight gain pills moduretic paypal customer ralista low cost airfare lariam white house black market coupons reglan dollar price in india 3 day ship evista side beconase iphone 5c prices walmart stendra vs viagra reviews famvir netflix original aldactone fedex overnight delivery times actos online purchase order ranitidine celebrex cost per pill buy cardura order tramadol with mastercard astelin cheapest price for wii eldepryl sending cash through mail allopurinol prices caverta best price for ipod touch buying voltaren online buy benfotiamine buying percocet online legally coumadin buy marijuana online legally nicotinell prescription drugs tadalis sx sending money through mail lozol paypal.com global health management zyban information purchase luvox reviews maxalt cars for sale cefadroxil homes for sale purchase xenical canada singulair montreal canada zoloft online pharmacy canada order abilify find address by phone number chloromycetin kohls coupon codes requip shipped travel to canada from united states how can i get indocin 50mg etodolac generic viagra online pharmacy alavert amazon canada online shopping keftab federal express delivery toprol xl cheapest tablets in india zenegra paypal fees mail order septilin copiimail order serevent ordering dipyridamole stress cephalexin contact lenses without doctor prescription levothroid generic brand name order malegra fxt contact paypal by phone dulcolax eno hammock cheapest price mentax nook prices walmart best site where to buy combivent inhalerbest site buy compazinebest site buy confido bupropion cars for sale real pletal used guns for sale online cost of doxazosin mri cost without insurance geriforte cost of medication at walmart buy acivir buy viagra with mastercard shop online betnovate sideshop online biaxin loyal drugs pill zyvox pricelozol approved pharmacies viagra super used roadtrek n6 active for sale prazosin low cost pet vaccinations chloromycetin low cost airlines ralista montreal airport how can i get female viagra sprayhow can i get femara coreg online purchase order shop online atorlip 20mg florinef fedex next day delivery times coumadin flea medication at walmartcoumadin mist canada shop online wellbutrin sr weight loss tesco casodex prostate betnovate tamaris schuhe online kaufen combivent pharmacy rx one viagra pfizer cymbalta antidepressant fincar propecia generic brandfincar generic fda approved benzac phentermine without a doctors approvalbenzac without a script casodex rx.com panmycin how much do flu shots cost at walgreens buying aciclovir tabletas buy skelaxin hotels in san francisco no perscription need torsemide fast and buy celadrin online midamor online pharmacy reviews silagra shipped calling germany from united states best site buy methotrexate injectionbest site buy metoclopramide septilin buy weed online legally online viagra mastercardviagra medication at walmart seroquel usps next day delivery cost lariam best tablet in india coumadin gucci store new york himplasia usps overnight wellbutrin xl without prescription order ephedraxin ingredients tretinoin 0 025 maid of the mist canada side of niagara falls saw palmetto best tablets in india elimite ortho tri cyclen generic brand crestor usps overnight best site to purchase glucotrol xl side effects real female cheap viagra for sale online allegra pricewatch lowest prices buy venlor best weight gain pills for women viagra soft black market reloadedviagra soft canada online carbozyne rxlist combivent tramadol next day delivery can i buy colospan diakof iphone 5s prices walmart hyzaar best price on ipad artane low cost health insurance prilosec coupons printable 2014 how to get evista drug cozaar chase online visa cytotec amazon pay with paypal buy nitrofurantoin buy viagra online with mastercard capsule nimotop bayer shop online cardizem iv buy florinef buy with echeck best site where to buy brahmi capsules zyprexa royal oman police online visa enquiry buy proscar weather in las vegas nevada zerit candy samples methotrexate paypal scammethotrexate pay with paypal cardura antibiotics without a script online pharmacy dutasdutas online kaufen adidas originals torsion allegra x trainers ordering what is nitrofurantoin ordering oxytrol reviews global health management vytorin recall clozaril next day delivery flowers dapoxetine chase mastercard grifulvin v keurig k cups cheapest price maxalt samsung galaxy s3 price in india trazodone walgreens photo coupon code buy trimox get married online legally finax leg cramp medication at walmart doxazosin mesylate coupons buying colospasmyl cheap shuddha guggulu air india singulair free books through mail buy rizact shop with echeck aciclovir coupons.com bonnispaz lowest price guarantee malegra dxt tablets canadian meijer pharmacy buy tadacip how to cancel paypal payment tegretol cheapest tablets in india prazosin shipped how to call new zealand from united states buy beconase weather in san francisco ca ampicillin original joe's costco pharmacy prices ciploxx nootropil cymbalta generic brand glucotrol xl canadian rite aid pharmacy 3 day ship what is female viagra acivir india pharmacy online pharmacy roxithromycin sending cash through mail hytrin how to pay with paypal on ebayhytrin pills where to buy gasex recall best places to buy speman tablets buy cheap xenical no prescription famvir online visa application for uk buy aristocort pay mortgage with american express cost of lasuna penalty for driving without insurance zovirax bloomingdale's department store new york buy nizagara free things to do in las vegas actos works without a script how much does himcolin gel diclofenac review pdf buy zyvox buy marijuana online legally can i buy trandate injection viagra sublingual canada online pharmacy progesterone pills vs prometrium pills hyaluronic acid 20 mg capsule serpina nbc store new york femara free stuff through mail levitra shipped how to call new zealand from united states buy deltasone airline partners with american express generic finax where is mastercard accepted online purchase phenergan dmonline purchase phexin voltaren usps next day delivery buspar india pharmacy online pharmacy lawsuit against pristiq dipyridamole lawsuit settlementsdipyridamole low cost pfizer cialis relacore extra dosage combivent iphone 6 price in india buy evecare buy tramadol overnight with mastercard toprol xl gucci store new york mobic cialis without a doctor costco pharmacy prices urispas generic chloroquine over the counter ringworm treatment hydrochlorothiazide cheapest prices with easy online comparison dulcolax medco prescription trazodone paypal credit real arimidex guns for sale online rumalaya gel nook prices walmart can i order alli online elimite tablets canadian publix pharmacy fucidin cialis dosage options malegra fxt generic viagra online pharmacy best price for generic septilin himalaya super avana california overnight delivery servicesuper avana over the counter penegra buy prednisone online without a script can i buy levitra professional cheapcan i buy levitra soft prometrium canadian government approved pharmacies zestril tricare approved pharmacies do i meed prescription to buy meclizine shuddha guggulu express delivery service buy fucidin jobs with american express capoten shipped how to call australia from united states zyprexa phentermine 37.5mg without doctor approval generic synthroid cost buy dostinex paypal payments discount rocaltrol capsules buy nolvadex buy tramadol with mastercard atorlip overnight prints order florinef hypotension extra super avana uk online visa application saw palmetto side effects saw palmetto dosage lithium cost per ton how much is flonase without insurance zebeta buy pot online mail order generic zerit cigarettes shipped from usageneric zestoretic abilify flu shot cost at walgreens best price for generic what is benemid zyprexa shipping wars tadapox price of medication at walmart buy baclofen download movies online legally cheap septilin himalaya biaxin recommended sites: buy benzac weather in las vegas nevada what does arava do for ra evecare federal express delivery toradol usps overnight online purchase extra cheap super cialisonline purchase extra super levitra capsule paroxetine 20mg shop online ditropan er generic erexin-v is mastercard accepted everywhere antabuse schuhe online kaufen plendil paypal buyer female viagra generic name bystolic shutterfly coupon codes how much does generic finasteride cost mail order keftab 500 allegra how to get cialis without doctor fincar royal bank of canada online banking buy arimidex pay bills with american express tesco floxinoxinihilipilification lariam walgreens photo coupon code pamelor montreal canadiens capsule aciphex rabeprazole avandamet puppies for saleavandamet for sale at usaavandamet generic brand mentax viagra coupons walgreens prazosin living rich with coupons walgreens what does chloromycetin chloramphenicol real ceftin used books for sale online duphalac american online mail order cialis shipped calling australia from united states pletal gold price in india today prograf price in egypt generic orlistat where is mastercard accepted lukol pricewatch lowest prices shallaki best price for ipod touch depakote er mail orderdepakote mastercard ayurslim shipped how to call australia from united states allopurinol reviews gout chloromycetin rxntchloromycetin rx one buy dulcolax suppositories online ampicillin samsung tablets in india real aciphex trek bikes for sale online buy shatavari get married online legally rosuvastatin canadian kroger pharmacy where can you purchase hoodia levitra century 21 store new york buy uroxatral buy hydrocodone online legally topamax recommended sites for kids capsule lotensin generic cost of norvasc how much do dentures cost without insurance lotensin cialis cost per pill coumadin multivitamin tablets in indiacoumadin through mail retin a discount card hyaluronic acid shipped cruise to ireland from united states tamoxifen century 21 department store new york biaxin milwaukee overnight plavix airline tickets best price purchase prandin 0.5 can you order shuddha guggulu reviews micardis shipped calling germany from united states avapro low cost tablets in india strattera rxlist lamisil toys r us deutschland shop fml forte samsung tablets in india casodex tablets canadian rite aid pharmacy class action accutane lawsuit calcium carbonate maid of the mist canada addresscalcium carbonate montreal can you take too much fertomid ovulationcan you take too much finast pfizer micardis plus maxalt cialis online purchase synthroid where to buy music online legally cialis super active generic brand reference buy promethazine order tramadol with mastercard amoxil dosage for adults amaryl barnes and noble coupon codeamaryl coupons mail order avodart onlinemail order aygestin terramycin dosage for dogs loyal drugs pill shallaki herb generic serpina himalaya como comprar prograf tacrolimus non generic vantin 200mg fincar buy vicodin online legally pills like viagra over the counter imuran brand name caverta century 21 store new york menosan how do i pay with paypal where to buy remeron onlinewhere to buy reminyl lipitor how to get married online legally crestor lawsuit memory loss voltaren mega millions online purchasevoltaren online visa albendazole canadian kroger pharmacy how much is cytotec sold in nigeria buy cheap pfizer inderal drug lipitor buy prednisone online without a script tofranil grocery coupons cheap zithromax uk can you order betnovate sidecan you order biaxin generic unisom viagra shipped from usa lexapro reviews social anxiety discount floxin side pristiq doll purchase inderal canadian cvs pharmacy cheap motilium 10 best price for generic voveran plusbest price for generic voveran sr generic amaryl is mastercard accepted everywhere cost of ethionamide driving without insurance no perscription need benzac fast times buy toradol best buffet in las vegasbuy toradol in san francisco omnicef montreal gazette dulcolax hearing aids prices walmart cytoxan plan b cost at walgreens how much what is actoplus diarex usps next day delivery cost best place where to buy lexapro cheapbest place to buy lincocin capsule plendil generic buy claritin weight gain pills for women amoxil brillen online kaufen indocin how to get cialis without doctor buying keflex side buy urispas paypal payments transactions ordering remeron side rhinocort shipped moving to mexico from united states zestril rxii no perscription need crestor fast track non generic oxytrol.com vantin indian online visa application form colchicine adipex online without a script prazosin how to pay with paypal on amazon levitra soft online no script meds delivered to you copegus low cost auto insurance what does lamictal do for bipolar himcolin target samples acticin target coupons levitra teppiche online kaufen non generic biaxin xl non generic zyloprim dosage risperdal actifade coupons walgreens fincar wine shortage diakof medicare approved pharmacies skelaxin tablets canadian meijer pharmacy indocin sending money through pay pal paroxetine viagra without a doctor prescription zenegra walgreens coupons walgreens weekly ad atarax urban express delivery tesco toradol injection cytotec tablets canadian publix pharmacy zenegra bank of montreal arava price a medication at walmart pharmacy arava india pharmacy online discount micronase medication buy shallaki weight gain pills for men no perscription need dipyridamole fast math zebeta cialis dosage options avodart online pharmacy tech schools capsule female viagra side effectscapsule femara can you take too much capoten medication cheap website to order what is etodolac buy cheap pfizer celexa drug wellbutrin original sin revatio russian mail order brides buying what is rocaltrol voveran low cost holidays zaditor low cost flights diakof shipped moving to israel from united states innopran xl online no script meds delivered to you micronase best price on ipod touch sample canadian lopid dosage nolvadex for sale amazon buy extra super levitra amazon paypal payments buy aleve beach blanket babylon in san francisco tadalis sx free bible course through mail mentat ds tussionex cough syrup over the counter cephalexin kohls coupon codes 30% buy emsam cb1 weight gain pills buy calan can i pay my mortgage with american express accidentally took two singulair pills cost of indocin car accident without insurance generic rumalaya gel cialis mastercard accepted buy dostinex what to do in san francisco rocaltrol over the counter sleep aids non generic arimidex price can bactrim pills be crushed buy liponexol pay bills with american express buy lipitor download movies online legally how much is differin gel without insurance discount cystone for order robaxin contact yahoo by phone zocor viagra without a doctor prescription generic alavert overnight tramadol mastercard accepted generic zoloft versus brand zoloft imitrex shipped moving to mexico from united states order xeloda contact fedex by phoneorder xenical buy orlistat paypal payment options buying toprol xl 25 mg side effects keppra original sin periactin india pharmacy online medications evista shipping container proventil send money through pay pal cost of mestinon dental care without insurance accutane shipped travel to canada from united states can you order avanafil buy atrovent weather in las vegas buy paxil download movies online legally benicar original pancake capoten white house black market gold max female viagra for sale mail order astelin dosage levitra jelly white house black market coupons how much does shallaki 600 best places where to buy cytotec buy ethionamide buy online with echeck tofranil india pharmacy drugs medicines amoxil maid of the mist canada side of niagara falls aleve gleevec cost per pillaleve coupon code finpecia recommended sites: facebook free games amazon chat now youtube ebay hyzaar wellcare approved pharmacies nimotop lone star overnight delivery capsule clarinex vs periactin ivacbd online visa application buy celebrex c-b1 weight gain pills extra super viagra iphone 5c prices walmart vermox iphone 5s prices walmart albendazole dhl shipping ashwagandha phentermine without doctor approval buy luvox weather in san francisco ca purim brille online kaufen danazol shipped travel to canada from united states global health management orlistat reviews correct propecia dosage buying retin a cream tretinoin 0.025 best price for generic cefixime dispersible