03.09.2014.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Forum wydarzeń
Z uniwersytetu
Numer 96/74 online
082014.jpg
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start.


 


02.2013 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email
NOWE REJESTRACJE - PL

LUTY 2013

 

W lutym 2013 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 85 pozwoleń na dopuszczenie produktów leczniczych do obrotu w Polsce, obejmujących 34 jednostki klasyfikacyjne na 5. poziomie klasyfikacji ATC (substancja czynna/skład). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w lutym 2013, został opublikowany przez Urząd 10 maja 2013.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością;

A02A – Środki zobojętniające kwasy żołądkowe; A02AX – Środki zobojętniające kwasy żołądkowe w innych połączeniach

Calcii carbonas+natrii alginas+natrii hydrogenocarbonas: Gaviscon Duo (Reckitt Benckiser) w postaci zawiesiny jednodawkowej to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej preparatów Gaviscon o smaku mięty (Reckitt Benckiser) w postaci zawiesiny jedno- i wielodawkowej oraz Gaviscon o smaku mięty TAB (Reckitt Benckiser) w postaci tabl. do rozgryzania i żucia.

A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BA – Antagoniści receptora H2

Ranitidinum: Ranitidine Accord Healthcare to 12. zarejestrowana marka ranitydyny, zaś Ranitidine Accord (Accord Healthcare) w postaci tabletek powlekanych to rozszerzenie w stosunku do zarejestrowanych wcześniej tabletek musujących. Na rynek wprowadzono 9 marek: Gastranin Zdrovit (NP Pharma), Raniberl (Berlin-Chemie), Ranic (Sandoz), Ranigast, Ranigast Fast, Ranigast Max i Ranigast Pro (Polpharma), Ranisan (Pro.Med.CS), Ranitydyna Sanofi (Sanofi-Aventis), Riflux (Polfarmex), Solvertyl (ICN Polfa Rzeszów), Zantac (GlaxoSmithKline). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Ranimax (Teva; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Riflux), Ranitidine Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Apo-Ranitidine (Apotex), Histac (Ranbaxy), Ranigast forte (Polpharma), Ranitidinum Pliva (Teva Kraków; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ranimax), Ranitydyna (Teva Kraków), Ulran (Krka).

A04/A04A – Leki przeciw wymiotom i nudnościom; A04AA – Antagoniści serotoniny (5HT3)

Ondansetronum: Ondatran (Polfa Tarchomin) to 10. zarejestrowany doustny preparat ondansetronu. Do obrotu wprowadzono 6 marek leków doustnych: Atossa (Egis), Emetron (Gedeon Richter), Setronon (Teva), Zofran i Zofran Zydis (GlaxoSmithKline; lek oryginalny), od lutego 2007 OndaLek (Sandoz) i od stycznia 2012 Ondansetron Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Ondansetron-1A Pharma, Ondansetron Arrow (Arrow Poland) i Ondansetron Pfizer (tabl. powlekane zarejestrowano pierwotnie pod nazwą Ondansetron Aurobindo). Ponadto na rynek wprowadzono 7 marek leków dożylnych: Atossa (ICN Polfa Rzeszów), Setronon (Teva Kraków), Zofran (GlaxoSmithKline; lek oryginalny), od sierpnia 2008 Ondansetron Kabi (Fresenius Kabi), od kwietnia 2012 Ondansetron B.Braun (Braun), od września 2012 Ondansetron Claris (Claris Lifesciences) i od lutego 2013 Ondansetron Accord (Accord Healthcare). Do sprzedaży wprowadzono także Zofran w postaci czopków doodbytniczych. Skreślono z Rejestru: Ebesetron (Ebewe; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Ondansetron Ebewe, był obecny na rynku od września 2009), Emeset (Cipla), Emetron inj. (Gedeon Richter; lek był obecny na rynku), Ondagen (Generics), OndaLek inj. (Sandoz), OndaHexal (Hexal), Ondansetron-1A (1A Pharma) i Ondansetron Ranbaxy.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Perindoprilum: Perindopril Teva to 19. zarejestrowana marka peryndoprylu. Na rynek wprowadzono 8 leków: Prestarium (Servier), Prenessa (Krka Polska), od lutego 2009 Vidotin (Gedeon Richter), od marca 2009 Apo-Perindox (Apotex; zarejestrowany wcześniej jako Perindox) w dawkach 4 mg i 8 mg, od kwietnia 2009 Lextril (Glenmark) i Stopress (Polpharma), od kwietnia 2010 Cardipen (Lekam; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Presdopril) i od czerwca 2012 Perindopril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: ApoPerindox (Apotex) w dawkach 5 mg i 10 mg, Coverex (Egis), Erbugen (Jenson Pharmaceutical Services), Ikarium i Ikarium forte (Polfarmex), Perindopril Aurobindo, Perindopril Krka, Perindopril Arrow (Arrow Generics), Perindopril Medana (Medana Pharma), Presomyl (Generics), Tensinor (Generics).

Peryndopryl w dawkach 2 mg, 4 mg i 8 mg dostępny jest w połączeniu z tert-butyloaminą, zaś w dawkach 2,5 mg, 5 mg i 10 mg w połączeniu z argininą lub jako tosylan peryndoprylu, przy czym rejestrowane dawki dotyczą tych połączeń, a nie zawartości samego peryndoprylu. Większość zarejestrowanych marek peryndoprylu zawiera jego połączenie z tert-butyloaminą. Połączenie z argininą zawierają 4 marki: ApoPerindox, Presomyl, Prestarium i Prestarium Oro (w dawkach 2,5 mg, 5 mg i 10 mg), Tensinor. Tosylan peryndoprylu jest zawarty w preparacie Perindopril Teva.

Skreślono z Rejestru: Abapter (Pol-Nil), Irpax (Anpharm; lek wprowadzony wcześniej na rynek pod nazwą Peryndopryl Anpharm), Percarnil (Actavis), Perilan (Sandoz), Perindopril BMM Pharma, Perindopril-Ratiopharm (dawka 8 mg zarejestrowana wcześniej przez Krka Polska pod nazwą Perotens), Perindoran (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od października 2009), Peryl (ICN Polfa Rzeszów), Prestarium forte (Servier), Pritnox (Galex d.d.) i Rindolex (Galex d.d.).

Ramiprilum: Ramipril Pfizer w dawkach 1,25 mg i 2,5 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej wyższych dawek tego leku. Zarejestrowano 19 marek ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Sanofi-Aventis; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis, od lutego 2012 Ramipril Pfizer i od czerwca 2012 Rami-A (Arrow Poland).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Ramigamma (Woerwag), Ramipril +Pharma, Ramipril Aurobindo, Ramipril-Lupin, Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed) i Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany pierwotnie przez Galex d.d. jako Ramilex; lek był obecny na rynku od czerwca 2008).

Trandolaprilum: Trandolapril Pizo to 6. zarejestrowana marka trandolaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Gopten (Abbott; lek oryginalny), od stycznia 2009 Trandolapril Arrow (Arrow Poland) i od maja 2010 TrandoGen (Generics). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty Fezzor (Labormed) i Trandolapril Galex (Galex d.d.). Skreślono z Rejestru: Tensotrand (Actavis; zarejestrowany wcześniej jako Trandolapril Actavis; lek był obecny na rynku od maja 2009), Trandolapril-Ratiopharm (lek był obecny na rynku od października 2007) i Trandox (Apotex).

C09B - Inhibitory ACE, leki złożone; C09BA – Inhibitory ACE i leki moczopędne; C09BA04 – Peryndopryl i leki moczopędne

Perindoprilum+indapamidum: Indix Combi (Teva; zawiera tosylan peryndoprylu) w 2 dawkach (2,5 mg+0,625 mg i 5 mg+1,25 mg) to 15. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie.

Na rynek wprowadzono 4 preparaty zawierające peryndopryl w połączeniu z argininą i indapamid (zastąpiły wcześniejsze preparaty zawierające peryndopryl w połączeniu z erbuminą i indapamid): Noliprel forte (Anpharm) i Tertensif Kombi (Servier), zawierające 5 mg peryndoprylu i 1,25 mg indapamidu oraz Noliprel Bi-Forte (Servier; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Peryndopryl arginine + Indapamid Servier) i Tertensif Bi-Kombi (Anpharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Peryndopryl arginine + Indapamid Anpharm), zawierające 10 mg peryndoprylu i 2,5 mg indapamidu. Od czerwca 2008 wprowadzono także 1 lek zawierający peryndopryl w połączeniu z erbuminą i indapamid: Co-Prenessa (Krka Polska) w 3 dawkach: 2 mg + 0,625 mg, 4 mg + 1,25 mg oraz 8 mg +2,5 mg.

Zarejestrowanych jest także 10 marek leków dotychczas nie wprowadzonych do obrotu: Co-Presomyl (2,5 mg+0,625 mg) i Co-Presomyl Forte (5 mg+1,25 mg; Generics), Co-Tensinor (2,5 mg+0,625 mg) i Co-Tensinor Forte (5 mg+1,25 mg; Generics), Lextril Combo (Glenmark; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Noliprel (Servier; 2,5 mg+0,625 mg), Noliterax (Servier; 8 mg+2,5 mg), Panoprist (Sandoz; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Perindopril Indapamide Arrow (Arrow Poland; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Prenix N (Anpharm; 2,5 mg+0,625 mg), Romapal (Galex d.d.; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg).

Skreślono z Rejestru lub wygasły pozwolenia: Arifon Kombi (Anpharm; 4 mg+1,25 mg), Davapamid (Gedeon Richter Polska; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Indix Combi (Ratiopharm; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Ratiotensin), Perilexin (Galex d.d.; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Peryl Combi (ICN Polfa Rzeszów; 2 dawki: 2 mg+0,625 mg i 4 mg+1,25 mg), Peryndopryl+Indapamid Servier (2 mg+0,625 mg), Prenix (Anpharm; 2 mg+0,625 mg), Prestarium Plus (Servier; 4 mg+1,25 mg), Teraxans (Anpharm; 8 mg+2,5 mg).

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne; C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Valsartan HCT Mylan to aktualnie 18. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: ApoValsart HCT (Apotex), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma (Polfarmex), Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Anartan HCT (Ratiopharm; lek był obecny na rynku od grudnia 2009), Co-Diomef (Mepha), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT Genericon, Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Calipra (Alkaloid-Int) i Atorvastatin Ranbaxy to odpowiednio 39. i 40. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Atorvasterol (Polpharma) w dawce 80 mg to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej niższych dawek tego leku. W obrocie pojawiły się 22 leki: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (PharmaSwiss; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab), od czerwca 2012 Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), od lipca 2012 Atorvastatin Arrow (Arrow Poland), od marca 2013 Ivistatyna (Bioton; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Olinka) i Pharmastatin (Stada) oraz od kwietnia 2013 Atorvastatin Bluefish.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Actozora (Actavis), Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Billev, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Stada, Liporion (Orion), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Statorva (Krka) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru: Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin-Ratiopharm, Atosener (Sandoz), Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark), Haepcard (Sandoz), Voredanin (Labormed; lek był obecny na rynku od czerwca 2011), Xavitor (Tabuk Poland; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Copator, był obecny na rynku od grudnia 2009).

 

G – Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

G03 – Hormony płciowe i środki wpływające na czynność układu płciowego;

G03A - Hormonalne środki antykoncepcyjne działające ogólnie;

G03AA – Progestageny i estrogeny, preparaty jednofazowe;

G03AA09 – Dezogestrel i estrogen

Desogestrelum+ethinylestradiolum: Estmar (Zentiva) to 7. zarejestrowana w tej klasie marka środków o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 5 marek: Marvelon (Organon), Mercilon (Organon), Novynette (Gedeon Richter), Regulon (Gedeon Richter) oraz od marca 2012 Ovulastan i Ovulastan forte (Polfa Pabianice). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty Dessette i Dessette forte (Sun-Farm). Wszystkie środki zawierają 0,15 mg dezogestrelu, a różnią się dawką etynylestradiolu: 0,02 mg zawierają Dessette, Estmar, Mercilon, Novynette i Ovulastan, a 0,03 mg zawierają Dessette forte, Estmar, Marvelon, Ovulastan forte i Regulon.

G03AA12 – Drospirenon i estrogen

Drospirenonum+ethinylestradiolum: Flexyess (Bayer) to 23. zarejestrowana marka środków antykoncepcyjnych o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 10 marek tych środków: Yasmin (Bayer), od stycznia 2007 Yasminelle (Bayer), od grudnia 2008 Yaz (Bayer), od lipca 2010 Asubtela (Temapharm), Midiana (Gedeon Richter Polska) i Naraya (Temapharm), od lutego 2011 Lesine (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,03 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Drosiol) i Lesinelle (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,02 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Drosiol), od listopada 2011 Daylette (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2012 Vibin (Polpharma; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Subtelineight, a następnie Subteliv) i Vibin Mini (Polpharma; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Narayeight, a następnie Naravela) oraz od listopada 2012 Naraya Plus (Temapharm).

Nie ma jeszcze na rynku preparatów: Aliane (Bayer), Aneea (Gedeon Richter Polska), Belusha (Gedeon Richter Polska), Cortelle (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,03 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Dronin), Linatera (Bayer; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Ethinylestradiol/Drospirenon Bayer), Lulina (Ivowen), Palandra (Bayer), Sidretella (Zentiva; środek zarejestrowany pierwotnie przez Leon Farma pod nazwą Pirestrol), Teenia (Gedeon Richter Polska), Varenelle (Teva; preparat w dawkach 3 mg + 0,02 mg zarejestrowany wcześniej przez Leon Farma pod nazwą Dronin), Veyann (Teva).

Wszystkie środki zawierają 3 mg drospirenonu. Różnice dotyczą zawartości estrogenu. Dawkę 0,02 mg etynylestradiolu zawierają: Aliane, Aneea, Belusha (z placebo), Daylette (z placebo), Flexyess, Lesinelle, Linatera, Naraya, Naraya Plus (z placebo), Sidretella 20, Teenia, Varenelle (z placebo), Veyann (z placebo), Vibin Mini (z placebo), Yasminelle i Yaz (z placebo). Dawkę 0,03 mg etynylestradiolu zawierają: Asubtela, Cortelle, Lesine, Lulina, Midiana, Palandra, Sidretella 30, Vibin (z placebo) i Yasmin.

G03F – Progestageny i estrogeny, leki złożone; G03FA - Progestageny i estrogeny, preparaty zawierające stałe dawki; G03FA01 – Noretisteron i estrogen

Norethisteronum+estradiolum: Gynaika (Zentiva) tabl. powlekane 0,5 mg + 1 mg to 6. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie, w tym 4. marka doustna. W sprzedaży dostępne są 3 marki preparatów doustnych - w dawce 0,5 mg noretisteronu i 1 mg estradiolu: Activelle (Novo Nordisk) i od sierpnia 2008 Cliovelle (Dr. Kade); w dawce 1 mg noretisteronu i 2 mg estradiolu: Kliogest (Novo Nordisk). Ponadto dostępne są 3 systemy transdermalne uwalniające 50 mcg estradiolu/24 godz., lecz różniące się dawkami uwalnianego noretisteronu: Estalis 50/140 (Novartis), Systen Conti (Janssen-Cilag) i Estalis 50/250 (Novartis) uwalniają odpowiednio 140 mcg, 170 mcg i 250 mcg noretisteronu/24 godz..

G04 – Leki urologiczne; G04B – Inne leki urologiczne, w tym przeciwskurczowe; G04BE – Leki stosowane w zaburzeniach erekcji

Sildenafilum: Sildenafil Teva w postaci tabletek do rozgryzania i żucia to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zarejestrowano 34 marki syldenafilu. Na rynek wprowadzono 16 preparatów z opisanym wyżej zastosowaniem: Maxigra (Polpharma), Viagra (Pfizer), od października 2009 Vizarsin (Krka), od lipca 2010 Sildenafil Actavis, od września 2010 Sildenafil Sandoz, od grudnia 2010 Sildenafil Medana (Medana Pharma), od stycznia 2011 Sildenafil Teva, od marca 2011 Falsigra (Polfarmex), od czerwca 2011 Sildenafil Ratiopharm i Vigrande (Zentiva), od sierpnia 2011 Ecriten (Jelfa), od października 2011 Silfeldrem (+Pharma), od grudnia 2011 Sildenafil Apotex, od czerwca 2012 Sildenafil SymPhar (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Sildenafil Tecnimede), od października 2012 Lekap (Lekam; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Syldenafil Jubilant) i od stycznia 2013 Sildenafil Ranbaxy.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Amfidor (Egis), Erasilton (Actavis; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Sigillata pod nazwą Vilgendra), Fildlata (Sigillata), Rosytona (Actavis), Sildeagil (Sun-Farm), Sildenafil Accord (Accord Healthcare), Sildenafil Ajanta Pharma, Sildenafil Aspen, Sildenafil Axxon, Sildenafil Bluefish, Sildenafil Hasco (Hasco-Lek), Sildenafil Macleods, Sildenafil Mylan, Sildenafil Pfizer, Sildenafil Stada, Sildenafilum Farmacom, Yextor (Tactica Pharmaceuticals).

Skreślono z Rejestru: Sildenafil-1A Pharma, Sildenafil Arrow (Arrow Poland), Sildenafil BMM Pharma.

Do sprzedaży wprowadzono także preparat Revatio (Pfizer). Lek zawiera sildenafil umieszczony przez WHO w klasie G04BE – Leki stosowane w zaburzeniach erekcji, choć według wskazań dla tego preparatu (leczenie pacjentów z nadciśnieniem płucnym sklasyfikowanym według WHO jako klasa II i III - lek stosuje się w celu poprawy zdolności wysiłkowej; wykazano skuteczność działania leku w pierwotnych postaciach nadciśnienia płucnego oraz wtórnych związanych z chorobami tkanki łącznej) bardziej pasowałaby klasa C01EB – Inne leki nasercowe.

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J01 – Leki przeciwbakteryjne działające ogólnie;

J01A/J01AA – Tetracykliny

Lymecyclinum: Damelium (Actavis) to 1. zarejestrowany lek generyczny. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Tetralysal (Galderma).

J01C – Beta-laktamowe leki przeciwbakteryjne – penicyliny; J01CR – Złożone preparaty penicylin, w tym z inhibitorami beta-laktamaz;

J01CR02 – Amoksycylina i inhibitor enzymatyczny

Amoxicillinum+acidum clavulanicum: Ramoclav (Ranbaxy) w dawkach 875 mg + 125 mg to rozszerzenie względem niższych dawek tego leku. Zarejestrowano 10 marek leków o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 8 preparatów: Amoksiklav (Sandoz), Augmentin (GlaxoSmithKline; lek oryginalny), Curam (1A Pharma), Forcid (Yamanouchi), Ramoclav (Ranbaxy), Taromentin (Polfa Tarchomin), od sierpnia 2007 Amoclan (Hikma Farmaceutica) i od lutego 2013 Recute (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Amoclan BID (Hikma Farmaceutica), Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo i Co-amoxiclav Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals). Skreślono z Rejestru: Claviratio (Ratiopharm), Klavocin (Teva Kraków).

J01CR05 – Piperacylina i inhibitor enzymatyczny

Piperacillinum+tazobactamum: Piperacillin/Tazobactam Noridem to 10. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 5 leków: Tazocin (Pfizer), od października 2009 Tazacylin (Axxon), od grudnia 2010 Piperacillin/Tazobactam Kabi (Fresenius Kabi) oraz od czerwca 2011 Piperacillin/Tazobactam Actavis i Piperacillin/Tazobactam Teva. Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Piperacillin + Tazobactam Mylan, Piperacillin/Tazobactam Aurobindo, Piperacillin/Tazobactam Milpharm, Piperacillin/Tazobactam Sandoz. Skreślono z Rejestru: Piperato (Midas Pharma), Tazabax (Ranbaxy), Tazopiperatio (Ratiopharm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe

L01A – Leki alkilujące; L01AX – Inne leki alkilujące

Imatinibum: Imakrebin (Alvogen), Kinacel (Celon), Imatinib Glenmark, Imatenil (Biofarm) i Nibix (Adamed) to odpowiednio 3., 4., 5., 6. i 7. zarejestrowana marka imatynibu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Glivec (Novartis). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Imatinib Teva.

L01B – Antymetabolity; L01BC – Analogi pirymidyny

Capecitabinum: Binoda (GlaxoSmithKline), Capecitabine Cipla i Capecitabine Fresenius Kabi to odpowiednio 14., 15. i 16. zarejestrowana marka kapecytabiny. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Xeloda (Roche). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Capecitabine Accord, Capecitabine Actavis, Capecitabine Glenmark, Capecitabine Intas, Capecitabine Krka, Capecitabine medac, Capecitabine Polpharma, Capecitabine Teva, Coloxet (Egis), Symloda (SymPhar), Vopecidex (PharmaSwiss) i Xalvobin (Alvogen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Ibuprofen Fair-Med (Fair-Med Healthcare) to 28. zarejestrowana marka preparatów ibuprofenu, zaś Brufen Forte (Abbott) zawiesina doustna 4% to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej zawiesiny 2% i tabletek powlekanych.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone od maja 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), od lipca 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), od lutego 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express, po czym w lutym 2012 zmiana powrotna na Ibuprofen Aflofarm), od października 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), od września 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), od października 2009 Iburion (Orion), od listopada 2009 MIG (Berlin-Chemie), od stycznia 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), od maja 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), od grudnia 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott), od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma), od lipca 2012 Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), od listopada 2012 Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), od grudnia 2012 Kidofen czopki (Aflofarm) i od stycznia 2013 czopki Ibum dla dzieci (Hasco-Lek).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 9 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek), od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie), od sierpnia 2012 Brufen zawiesina 2% (Abbott) i od września 2012 Ibum forte zawiesina (Hasco-Lek).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Buscofem (Boehringer Ingelheim), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen Banner, Ibuprofen Forte Hasco (Hasco-Lek), Ibuprofen Lysine Perrigo (Wrafton), Irfen (Mepha), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Ibuprofen Banner Pharmacaps, Nurofen Topss (Reckitt Benckiser), Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Glucosaminum: Proenzi (Walmark) to aktualnie 7. zarejestrowany doustny lek zawierający glukozaminę. W sprzedaży pojawiły się 4 produkty lecznicze: Arthryl (Rottapharm), od września 2006 Glukozamina Pharma Nord, od maja 2009 Flexove (Expanscience; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Navamedic pod nazwą Glucomed) i od kwietnia 2010 Actistav (Biofarm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Biozamina), natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Chondrostad (Stada) i Slideflex (Blue Bio Pharmaceuticals; preparat zarejestrowany początkowo pod nazwą Dolenio). Z Rejestru skreślono: Gool (Medagro; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Artraxin), Stavaktiv Elastik (US Pharmacia), Voltaflex Glucosamine (Novartis).

Na rynku znalazło się także co najmniej 40 preparatów z glukozaminą w różnych (nieraz wysokich) dawkach (i drugie tyle preparatów złożonych zawierających glukozaminę), wprowadzonych jako produkty spożywcze – suplementy diety: ActivePharm Glukozamina Ochrona Stawów (Active Pharm), Apteczka Domowa Giętkie Stawy Glukozamina (Bio Medica), Arthro Balans (Vitabalans), Arthron Flex (Unipharm), Arthrostop Classic (Walmark), Arthrozamina Polfa-Łódź, Artresan 1 a Day (ASA), Artretcaps Glukozamina (Herbapol Kraków), Artreum (Puritan’s Pride), Artro-Vital Jedyny (Olfarm), Bio-Active Glukozamina (Bio-Active), Bio-Glukozamina (Pharma Nord), Eld Glukozamina (Tech-Food), Flexodon (Medicom), Glucosamin i Glucosamin Forte (Vitalas), Glucosamine ‘1000’ i Glucosamine Sulfate (Now Foods), Glucosamine Sulfate (Biotech), Glukozamina (Apteka Medyczna), Glukozamina (Chemman), Glukozamina (Domowa Apteczka), Glukozamina 500 Farm (Invent Farm), Glukozamina 500 mg (Ozone), Glukozamina 1000mg (Power Health), Glukozamina 1000 mg (Solgar), Glukozamina Complex (Kabco), Glukozamina Gal, Glukozamina Ozone, Glukozamina Redflex (Avec), Na Stawy (Kwiaty Polskie Marketing), Ortholan (ICMC), Pharma Zdrowia Glukozamina 900 (Pharm Service), Reumatrix (Scanomedica), Royal Plus Glukozamina (Danfarma), Stavomax (GlaxoSmithKline, Poznań), Stawolux (ICN Polfa Rzeszów), SupHerb Glucosamine (SupHerb), Vita Care Glukozamina (Jemo-Pharm), Vitana Artromax (Vitapol-Farm), Zdrovit Glukozamina (NP Pharma).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum zoledronicum: Zoledronic acid Zentiva to 21. zarejestrowany lek z kwasem zoledronowym. Na rynek wprowadzono 4 leki: Zometa (Novartis Europharm), od września 2012 Zomikos (Vipharm) i od lutego 2013 Zoledronic acid Teva wskazane w zapobieganiu powikłaniom kostnym oraz w leczeniu hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową, a także Aclasta (Novartis Europharm) stosowany w osteoporozie.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Desinobon (Alvogen), Fayton (Glenmark), Osporil (Egis), Symdronic (SymPhar), Zolacitor (Chiesi), Zolako (Vipharm), Zoledronic acid Actavis, Zoledronic acid Fresenius Kabi, Zoledronic acid Hospira, Zoledronic acid Medac, Zoledronic acid Mylan, Zoledronic acid Polpharma, Zoledronic acid Sandoz, Zoledronic acid Zentiva, Zoledronic Fair-Med o wskazaniach odpowiadających lekowi Zometa oraz Symblasta (SymPhar), Zoledronic acid Hospira, Zoledronic acid Sandoz, Zoledronic acid Teva Pharma i Zoledronic acid Zentiva o wskazaniach odpowiadających lekowi Aclasta.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe;

N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy

Tramadolum: Tramadol Aurobindo kaps. to aktualnie 9. zarejestrowana marka preparatów tramadolu.

Spośród zarejestrowanych doustnych preparatów jednodawkowych o standardowym uwalnianiu na rynek wprowadzono 3 leki: Poltram (Polpharma), Tramadol Synteza i Tramal (Grünenthal), natomiast nie wprowadzono jeszcze preparatów Noax (CSC Pharmaceuticals Handels) w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej i Tramadol Vitabalans tabl..

Do sprzedaży wprowadzono 5 leków o przedłużonym uwalnianiu: Poltram Retard (Polpharma), Tramal Retard (Grünenthal), Tramundin (Norpharma), od czerwca 2007 Adamon SR (Meda) i Noax Uno (CSC Pharmaceuticals Handels) oraz od grudnia 2008 Oratram (Molteni).

Spośród zarejestrowanych doustnych preparatów wielodawkowych (krople) na rynek wprowadzono 3 leki: Poltram (Polpharma), Tramadol Synteza i Tramal (Grünenthal).

Spośród zarejestrowanych preparatów doodbytniczych (czopki) na rynek wprowadzono 1 lek: Tramal (Grünenthal).

Spośród zarejestrowanych preparatów iniekcyjnych na rynek wprowadzono 2 leki: Poltram (Polpharma) i Tramal (Grünenthal).

Skreślono z Rejestru: Ethypharm Tramadol (Ethypharm), Poltram Rapid (Polpharma), Tralgit (Zentiva), TramaLek (1A Pharma), Tramadol czopki (GlaxoSmithKline, Poznań), Tramadol kaps. (Gedeon Richter Polska), Tramadol kaps. (Teva Kutno), Tramadol inj. (Teva Kraków), Tramadol-1A Pharma (wprowadzony wcześniej na rynek przez Sandoz pod nazwą TramaHexal ID), Tramadol HCl P.S.S. Pharma retard (P.S.S. Pharma), Tramadol Retard (Lannacher), Tramadol-Stada, TramaHexal tabl. musujące i iniekcje (Sandoz; lek był obecny na rynku), TramaHexal krople (1A Pharma; w grudniu 2007 zmiana nazwy na Tramadol-1A Pharma), Tramal PR (Grünenthal; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Tramium), Tramcod (Polfa Warszawa), Travictol (Actavis; lek obecny na rynku od lutego 2008).

N02B – Inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;

N02BE – Anilidy

Paracetamolum: Paracetamol Polpharma w postaci iniekcyjnej to 40. zarejestrowana marka paracetamolu. Na rynek wprowadzono 28 marek o różnych drogach podania (doustnie, doodbytniczo i w iniekcjach), jednodawkowych i wielodawkowych: Acenol i Acenol forte (Galena), Apap oraz od sierpnia 2012 Apap Direct i Apap Junior (US Pharmacia), Calpol (McNeil), Codipar (Medagro), Efferalgan i Efferalgan forte (Bristol-Myers Squibb), Etoran (Polpharma), Gemipar (Gemi), Grippostad (Stada), Paracetamol Aflofarm czopki (lek wprowadzony wcześniej jako Paracetamol przez firmę Farmjug, następnie jako Paracetamol Aflofarm, potem Malupar, a obecnie znów jako Paracetamol Aflofarm), tabletki i zawiesina, Panadol, Panadol dla dzieci, Panadol Max (lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010 pod wcześniejszą nazwą Panadol Strong) i Panadol Rapid (GlaxoSmithKline), Paracetamol Rubital (Gemi), Perfalgan inj. (Bristol-Myers Squibb), preparaty o nazwie międzynarodowej Paracetamol wytwarzane przez wielu producentów (Biofarm, Farmina, Filofarm, Galena, Hasco-Lek, Herbapol Wrocław, Marcmed, Polfa-Łódź, Polfarmex) oraz od czerwca 2011 Pedicetamol (Sequoia; preparat zarejestrowany wcześniej przez firmę Ionfarma pod nazwą Apiredol), od października 2011 Paracetamol Actavis (iniekcje), od stycznia 2012 Paracetamol Kabi (Fresenius Kabi) roztwór do infuzji, od marca 2012 Paracetamol LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn) tabletki i Paracetamol Panpharma (Panmedica) roztwór do infuzji, od sierpnia 2012 Paracetamol 123ratio, od stycznia 2013 iniekcje do wlewów Paracetamol B. Braun i od lutego 2013 Paracetamol Actavis tabl. powlekane.

Nie pojawiły się dotychczas w sprzedaży: Apap Direct Max (US Pharmacia), Bolopax (NP Pharma), Panadol Menthol Active (GlaxoSmithKline), Paracetamol Accord (Accord Healthcare) tabletki musujące, Paracetamol Actavis tabl. (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Paracetamol Sigillata), Paracetamol APC (APC Instytut), Paracetamol Hospira inj. (lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Combino Pharm pod nazwą Paracetamol Vancombex), Paracetamol Life (Galpharm Healthcare; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Galpamol), Paracetamol Sandoz inj., Paracetamol Teva inj., Paralen Sus (Zentiva), Paramax Rapid (Vitabalans), Tespamol (Galpharm Healthcare), Theraflu Grip Owoce Leśne i Theraflu Grip Miód i Cytryna (Novartis).

Skreślono z Rejestru syropy Paracetamol o smaku malinowym i o smaku truskawkowym (Unia), Apap zawiesina (US Pharmacia, Wrocław), Plicet syrop (Teva Kraków), Amipar (Amilek), Benuron (Bene), Efferalgan Odis (Bristol-Myers Squibb), Hascopar (Hasco-Lek), Paracetamol (Ozone), Paracetamol (Polpharma), Paracetamol Accord (Accord Healthcare), Tazamol (Polfa Tarchomin).

N02BE51 – Paracetamol, preparaty złożone z wyłączeniem leków psychotropowych

Paracetamolum+phenylephrinum: APAP Przeziębienie Caps (US Pharmacia) to 3. zarejestrowana marka leku o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Theraflu Zatoki (Novartis). Nie pojawił się jeszcze na rynku preparat GeloPromt (Pohl-Boskamp).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Sanovel to 46. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 13 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed), od maja 2012 Trund (Glenmark), od czerwca 2012 Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), od sierpnia 2012 Cezarius (Hasco-Lek), od listopada 2012 Eliptus (Biofarm), Levetiracetam Actavis Group (Actavis) i Levetiracetam Apotex, od stycznia 2013 Symetra (SymPhar), od lutego 2013 Levetiracetam Zdrovit (Natur Produkt Zdrovit) i od kwietnia 2013 Levetiracetam PharmaSwiss.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Altein (+Pharma), Dretacen (Sandoz), Epiletam (Egis), Eprilexan (Pharmaselect), Etibral (Polfa Warszawa), Kapidokor (Vipharm), Levebon (G.L. Pharma), Levelanz (Abbott), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Arrow, Levetiracetam Astron (Astron Research), Levetiracetam Aurobindo, Levetiracetam Bluefish, Levetiracetam FGX (FirstGenerixInternational), Levetiracetam Lupin (Generics), Levetiracetam Mylan, Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ranbaxy, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Levetiragamma (Wörwag), Lewetyracetam Ewopharma (Pro.Med.CS), Lewetyracetam-Neuraxpharm, Matever (Pharmathen), Noepix (Actavis), Normeg (Zentiva), Polkepral (Polfa Tarchomin), Pterocyn (SVUS Pharma) i Zelta (Axxon).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Ropinirolum: Ceurolex SR (Orion) to 21. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek wprowadzono 10 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion), od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka), od stycznia 2013 Nironovo SR (Adamed) i Repirol SR (PharmaSwiss) oraz od kwietnia 2013 Ropodrin (Egis). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon PR (Teva), Elozrol (Vipharm), Nironovo (Blau Farma Group), Polpix SR (Polpharma), Raponer (Actavis), Ropinirole Accord (Accord Healthcare), Ropinirole Aurobindo, Ropinstad (Stada), Skonnerop (Sigillata), Valzorol (Sigillata). Skreślono z Rejestru: Aparxon (Teva), Contexine (Ranbaxy), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropitor (Torrent Pharma).

N05 – Leki psychotropowe; N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CD – Pochodne benzodiazepiny

Midazolamum: Midazolam Sandoz w 2 dawkach iniekcyjnych to aktualnie 6. zarejestrowany preparat do wstrzyknięć z midazolamem. Na rynku pojawiły się 4 leki: Midanium (Polfa Warszawa), Midazolam Chiesi (lek wprowadzony początkowo pod nazwą Midazolam Torrex), Sopodorm (ICN Polfa Rzeszów) i od listopada 2010 Midazolam Accord (Accord Healthcare). Lek oryginalny Dormicum (Roche) dostępny jest w postaci doustnej. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Midazolam Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Dormicum inj. (Roche), Fulsed (Ranbaxy), Midazolam-MIP (MIP Pharma Polska).

N06 – Psychoanaleptyki; N06A – Leki przeciwdepresyjne;

N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Sertralinum: Sertraline Bluefish to aktualnie 16. zarejestrowana marka sertraliny. Na rynek wprowadzono 13 leków: Asentra (Krka), Asertin (Biofarm), Sertralinum 123ratio (rejestracja V 2007 jako SerTeva, III 2008 zmiana nazwy na Apresia, XII 2008 wprowadzenie na rynek; IX 2009 zmiana nazwy na Luxeta; XI 2011 zmiana nazwy na Sertralinum 123ratio), Stimuloton (Egis), Zoloft (Pfizer; lek oryginalny), Zotral (Polpharma), od lipca 2006 Setaloft (Actavis), od października 2007 Sertagen (Generics), od września 2008 Sertraline Arrow (Arrow Poland), od marca 2009 Sertraline Aurobindo, od października 2010 Sertranorm (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Actavis jako Sertralin Actavis), od kwietnia 2011 Miravil (Orion) i od marca 2013 Sertralina Krka. Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Restaline (Farmalider) i Zortral Pro (J&P Pharma).

Skreślono z Rejestru: Antideprimal (Jelfa), Exazol (Expharm), Sertiva (Sandoz), Sertraline-1A Pharma (1A Pharma; preparat wprowadzony uprzednio na rynek pod nazwą SertaHexal), Sertraline Pliva (Teva Kraków; preparat wprowadzony wcześniej na rynek pod nazwą Luxeta), Setaratio (Ratiopharm; lek był obecny na rynku od lipca 2006) i Tralix (Sanofi-Synthelabo, Rzeszów).

N06AX – Inne leki przeciwdepresyjne

Venlafaxinum: Venlafaxine Mylan to 25. zarejestrowana marka wenlafaksyny. Do obrotu wprowadzono 14 marek: Efectin ER (Pfizer), Velafax i od września 2007 Velafax XL (Farmacom), od grudnia 2006 Venlectine kaps. o przedłużonym uwalnianiu (ICN Polfa Rzeszów), od października 2007 Alventa (Krka), od listopada 2007 Velaxin ER (Egis), od października 2008 Axyven (Axxon; po zmianie nazwy i podmiotu odpowiedzialnego z Venlafaxine Liconsa), od maja 2009 Lafactin (Apotex), od września 2009 Prefaxine (Polpharma), od listopada 2009 Faxolet ER (Polfa Pabianice), od grudnia 2009 Faxigen XL (Generics), od lutego 2010 Venlabax MR (Ranbaxy), od kwietnia 2010 Efevelon SR (Actavis), od lutego 2011 Venlafaxine Bluefish XL (Bluefish Pharmaceuticals) i od kwietnia 2011 Oriven (Orion).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Afaxine (PharOS), Depretaxer (Sopharma), Efexiva (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Venlafaxin Sandoz), Jarvis (Gedeon Richter), Paxifar ER (Biofarm), Tavex (Krka), Tifaxin PR (Stada), Tonpular PR (Wockhardt), Venlagamma (Wörwag) i Zaredrop (ITF Pharma).

Skreślono z Rejestru: Lanvexin (G.L. Pharma; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Venlafaxine Gerot), Nopekar (Labormed; wcześniejsza nazwa: Estaq), Symfaxin ER (SymPhar; lek był na rynku od sierpnia 2007), Velahibin (Actavis), Velaxiran MR (Ranbaxy), Venlafaxine Arrow (Arrow Poland), Venlafaxin-Ratiopharm PR, Venlafaxinum XL Farmacom, Venlax XL (Celon Pharma), Venlectine tabl. o standardowym uwalnianiu (ICN Polfa Rzeszów), Xaveksin ER (Tabuk Poland).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nico Fruit i Nico Mint (Apotex) w postaci gumy do żucia to 5. zarejestrowana marka preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty:

- Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops i od września 2012 Nicorette Coolmint, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler);

- Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego (Niquitin i Niquitin Przezroczysty) oraz tabletek do ssania Niquitin Mini;

- Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych, Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa;

R01AD - Kortykosteroidy

Mometasoni furoas: Mometazonu furoinian Cipla to 3. zarejestrowana w tej klasie marka mometazonu. Do sprzedaży wprowadzono Nasonex (Merck Sharp & Dohme) i od lutego 2013 Nasometin (Sandoz).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05X – Różne preparaty na przeziębienie

Guaifenesinum+paracetamolum+phenylephrinum: Gripex Pro (US Pharmacia) to 5. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono od czerwca 2012 Vicks SymptoMed Complete cytrynowy (Wick). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Coldrex Pocket (GlaxoSmithKline), Paracetamol + Guaifenesin + Phenylephrine Hydrochloride Perrigo (Wrafton) i Vicks TriActin Complete cytrynowy (Wick).

 

V – Preparaty różne

V03/V03A – Inne środki stosowane w lecznictwie; V03AE – Leki stosowane w hiperkalemii i hiperfosfatemii

Lanthanum carbonicum: Fosrenol (Shire) w postaci proszku doustnego to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek do żucia. Fosrenol to jedyny zarejestrowany lek z węglanem lantanu, dostępny na rynku od października 2006. Na rynku znajdują się także inne leki z tej samej klasy ATC, ale o innym składzie: Calcium Resonium (Sanofi-Synthelabo) i Resonium A (Sanofi-Synthelabo) zawierają siarczan polistyrenu, a substancją czynną preparatów Renagel (Genzyme) i Renvela (Genzyme) jest sewelamer.

V09Radiofarmaceutyki diagnostyczne; V09E – Układ oddechowy; V09EBPreparaty do wstrzyknięć zawierające technet (99mTc)

Technetium [99mTc] macrosalb: Technescan LyoMAA to 2. zarejestrowany zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku zawierający makroagregaty ludzkiej albuminy. Wcześniej zarejestrowano Maasol (GE Healthcare).

 

 

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2013-05-29

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
Dzień Aptekarza
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
dza2014pm.jpg
WYDARZENIA
DOKUMENTY
strategia.jpg
do you need rx didronel cheap levothroid india buy medication generic abilify generic substitute for vytorin good canadian pharmacy to buy viagra order propecia pills fertomid 10 mg cost can valtrex get you high overnight doxycycline como comprar passagens com milhas star alliance viagra advertised in esquire depakote italiano side effects of seroflo 250 rotacaps buyers of cialis sublingual canada indian pharmacy dilantin duphalac no prescription canada levitra generico carbozyne maximum dosage pet pharmacy online australia generic cialis 20 mg tadalafil prinivil 5 mg tablets ciprofloxacino 500 mg top 10 online pamelor sites cialis in canada aciphex patent expiration date voltaren reviews for men promethazine codeine syrup shelf life azulfidine dosage rheumatoid arthritis is generic nimotop available in usa co meloxicam 15 mg side effects best sleeping pills trazodone luvox tablets 150 mg famvir max dose retino-a cream 0,05 reviews for men alavert allergy pills arimidex precio mexico albendazole tablets used for what alavert prices cvs doxycycline hydrochloride tablets 50 mg blue sky pharmacy melbourne buyers of tenormin canada buy voltaren in canada haridra not generic levothroid with no rx vasodilan online forum phenergan tablets 25mg dosage buy cheap nitro glycerenepills i pill elavil website glucotrolxl ginette-35 tablets from buy sinemet 100/10 vidal flagyl for dogs 250 mg western drug diakof no prescription caverta drugs from india pharmaceutical generic buy bactroban online at canada pharmacy amaryl m1 dosage tamoxifen 20mg tab hydrochlorothiazide indications and dosage betapace tablets uk buy generic diclofenac with bonus billig entocort online kaufen kamagra soft online pharmacy uk buy diarex discount wellbutrin sr weight gain ventolin from india where do i buy inderal mail order antibiotics dogs avapro maximum daily dose fucidin 20mg cream cystone lawsuit losartan potassium hydrochlorothiazide cost viagra super active cheap innopran xl free shipping purchase danazol generic differin gel 3 may best way use cytotec abortion what does reglan do for migraines revia to buy in australia cost comparison cialis versus viagra generic styplon safe buy retino a cream 0,025 paypal acai direct pharmacy buy famvir in singapore nymphomax overnight delivery cialis professional online order cheap vpxl 40 mg i need viagra cause you;re too ugly to turn me on lyrics omifin embarazo multiple porcentaje buy lipitor in usa order lamictal canada can you get tretinoin gel over the counter billig wellbutrin sr online kaufen altace lawsuit settlements how long does it take for bupropion sr to work lincocin online legally keflex cost walgreens zyrtec otc sales buy retin-a 0,05 no prescription metronidazole generic for flagyl cialis canada free trial where to buy arimidex no prescription voltaren 50 mg diclofenaco sodico elimite tablets us online can you buy water pills over the counter at walmart allegra generic equivalent albuterol inhaler order can order fluoxetine canada use coreg coupon online cheap nymphomax fucidin refill pack differences between viagra cialis and levitra video order erection packs 11 from medicine cymbalta no rx proventil no prescription fedex ups weight loss after effexor xr what exactly does diflucan do generic mirapex no prescription prograf overseas buyers of epivir-hbv canada buy atorlip-10 in india online prescription viagra online pharmacy buy tricor india viagra generic review fda approved pharmacy stromectol to buy in australia buy differin cheap generic avalide medication lipitor discount online buy dostinex tablets online best place to buy zovirax in mexico vente de lipothin au quebec how to buy viagra over the counter uk which ed drug works best for diabetics can you take hytrin daily cialis kopen online is topamax available in generic eli lilly cialis samples doxycycline pills used voltaren pills online in the canada ajanta pharma new delhi diflucan medicines.ie lowest price propecia uk protonix 40 mg uses xenical buy cheap online generic midamor cystone limited india is erexin-v legal in uk zyvox 800 mg comprar order viagra on the internet orlistat 120mg buy elomet cream pregnancy discount code for arimidex what are the different types of pain pills what is toprol xl prescribed for what types of oxytrol are there the pharmaceutical industry safe to buy generic serpina from usa delivery order buy aciphex where can i buy alli diet pills in england prescription drugs how to buy coumadin order cialis super active from australia without prescription viagra cialis levitra dosages lasuna buy online ireland quiero comprar tinidazole buy cardizem paypal where is calcium carbonate found in the ocean walmart low cost generic drugs opening nifedipine capsules synthroid cost in canada premarin precio mexico ramipril elimination half life where can i order brand levitra comprar cialis 5 mg andorra generic lipitor made in india serevent cheap price cheapest midamor to buy buy cipro overnight donde puedo comprar roxithromycin water weight pills gnc buy clomid mg online cephalexin tablets what is prograf pills used for best online pharmacy generic anafranil colchicine in mexico breaking prevacid capsules purchase tamoxifen pills cialis over counter drug overnight minocycline how much is allegra d over the counter fda kroger pharmacy jobs best place buy finast uk buy motilium without prescription flagyl 500 mg cost is flovent legal in uk very cheap propranolol clomiphene citrate on the menstrual cycle where can i buy levothroid in canada lasix water pill for dogs can you buy cheap generic alphagan pharmacy differin gel drug class skelaxin pills uses current price zestoretic generic skelaxin corepharma viagra soft delivery london buy isoptin in usa nitrofurantoin capsules pregnancy revia lowest price reliable mexican pharmacies tinidazole mg uk legal sell viagra online uk compare prices arjuna research grade baclofen viagra online without prescription paypal buy aspirin online pharmacy ditropan generic drug rexall pharmacy in canada can i order differin no prescription in the usa is there a shortage of buspar youtube stats app acticin 5 cream beat way to order premarin current lithium carbonate price meclizine over the counter vs. prescription cheapest decadron mylan a1 pill side effects prometrium 200 mg coupons how secure are birth control pills get diarex toronto lipitor dose related side effects buy levaquin lowest price xeloda australia price coreg doctors online ciprofloxacin for sale online buy robaxin inhaler canada can you take albendazole daily tadalafil citrate 20 mg cialisТЎ generikum best weight loss pills for women at walmart indian generics online benfotiamine lithium carbonate lawsuits himcolin gel how to use in hindi indian pharmacy paypal non persciption levlen viagra en el salvador free birth control pills online without prescription best online pharmacy generic gasex buy alesse 5 aqua credit card bank details lioresal generic wikipedia drugs lamisil rx coupon prednisone prescription coupon buy forzest online amazon erythromycin delivery london how long does it take for fluoxetine hcl to work buy cialis online in south africa pharmacy using paypal side effects of prednisolone nhs retin no rx how to stop emails from canadian pharmacy flagyl to purchase without a prescription canada drug laws schedule buy malegra dxt in singapore buy cheap raciper buy cefixime antibiotic skelaxin billig kaufen purchasing tofranil online uk buy l-tryptophan online where to buy serophene in canada safely albenza without prescription facial redness after accutane buy cefixime without rx oily skin return after accutane rocaltrol dosage does azithromycin cure gonorrhea and chlamydia synthroid without a prescription + mastercard payment actos tablets for sale lamisil order canada order zofran odt online paroxetine 10 mg for premature ejaculation revatio visa can i take 2 aleve pills use acivir pills coupon online zyban generic name naltrexone implant cost us zyprexa 10mg weight gain where to propecia in canada retin-a 0,05 medicine online viagra plus shoppers drug mart acheter vpxl pas cher cialis soft india donde comprar cleocin methotrexate without prescription canada mail order pharmacy california bactrim order canada buy aristocort pills best pharmacy programs usa overseas pharmacy no prescription promethazine mail order rosuvastatin cialis generico en mexico precio albenza, pinworm diclofenac generico compresse triderm krema za kozu caverta side effects uk donepezil hydrochloride msds generic name for metoclopramide type 2 diabetes medication amaryl crestor rosuvastatin calcium 10mg buy ranitidine bulk generic l-tryptophan cost is there a drug comparative to keppra phenergan prescription drug can i get aceon how to get asacol drug aap ki adalat indiatv ephedraxin limited india generic name for ceftin coupons for danazol adalat prices singulair generic brand noroxin usa sale erection packs 1 discount pharmacy online what is doxazosin mesylate 1mg tab metformin otc philippines cleocin gel 100mg cheap online pharmacy lopressor nootropil tablets 40mg valor finasteride colombia pfizer viagra online usa acai non perscription countries i pill seroflo website where can i buy alligators size canadian healthcare system funding trial erection packs 1 overnight code red ed pills flonase uk online full coverage drugstore foundation uk cialis sale pharmacy tadalafil cheapest alesse in the uk cheap kamagra uk com sildenafil cialis kopen ideal buy acticin cream 30g list of tesco stores selling wellbutrin sr ampicillin drug insert parlodel prices at costco what is phenergan vc used for nitrofurantoin tablets 40mg cheapest pharmacy in salt lake city hyzaar for sale online evista prescription only what is elimite cream ordering zovirax online purchasing brahmi online cyklokapron coupon code costco prilosec prices channel 1 let me watch this glee season 4 cheap proventil buy online what does benicar buy hytrin with paypal safe trandate buy elocon generic usa celebrex reviews arthritis cialis generico comprar hyaluronic acid injections price london buy asacol 400 furosemide 40 mg tab price xanax order online with no prescription vente de amoxil au quebec where to get lanoxin pct pharmacies los algodones brafix spain can you buy revatio men s generic cheap accutane 200 mg role azithromycin bronchiectasis albendazole through drug oral voltaren retard 75 mg posologie reglan over the counter generic drug for actonel 35 mg buy mifeprex online best online pharmacy in europe xenical cost comparison buy zofran online no prescription can i make evecare fastest viagra soft uk delivery is there a generic for cialis in canada buy cymbalta tablets canada glucophage over counter purchase accutane 20 mg zofran interactions with other drugs best canadian pharmacys will generic allegra available over counter floxin otic drops price buy revia discount pharmacy mitchell rumalaya forte tablets side effects comprar viagra online portugal buy alesse birth control no prescription ciplox bonus pills cheap online pharmacy antibiotics overnight prevacid where to get casodex brand positioning canadian pharmacy cialis and viagra can we trust norvasc online amantadine cheap canada pharmacy order calan on line usa combivent medication assistance cialis brand only buy mentat online usa purchase finpecia on line in australia acquisto noroxin sicuro online plendil australia pharmacy order doxazosin cheap pharmacy uk version of evecare how to use epivir-hbv zanaflex daily use reviews buy drugs without prescription low drugs alesse mg when does exelon patch go generic discount vytorin from canada cozaar side effects como comprar orlistat ciprofloxacin pregnancy class unicure hair products mirapex dosage zyrtec side effects in kids lipitor generics alternatives no prescription hyaluronic acid sale buy aristocort usa order viagra online review purchase abilify on line in usa where can i buy antabuse online tretinoin 0,025 over the counter buy viagra plus paypal which uk site to buy prazosin alli tablets price cost of vytorin generic from brand viagra zestril on the internet vytorin roche precio argentina canadian effexor xr prescription mobic 75 mg reglan new zealand buy forzest online usa acheter cephalexin alesse birth control acne menosan max dose benicar 20 mg price boots midnight pharmacy cambridge revia from canada online lady era india side effects of detrol xl what conditions does lithium treat cost of combivent without insurance buy voveran patch advair diskus generic generic fluticasone omeprazole alcohol intolerance minocin woldwide shipping methotrexate australia price zantac pharmacy prices list cheap florinef uk mirapex prescription coupon maxalt without insurance non persciption elavil buy diakof pills online lowest price casodex acheter cialis en andorre canadian pharmacy internet drugstore methotrexate and misoprostol in canada what is similar to benzaclin online pharmacy schools in usaa diflucan shop net clindamycin cream over the counter buy glucophage without a prescription how long to take clomid after cycle prometrium compounding pharmacy generic zestril no prescription requip 20mg tab printable ventolin coupon 2011 is it ok to take cialis everyday discount canadian meds llc american diabecon buying prescription drugs online forum deltasone prescription coupon is it illegal to order generic adalat zyloprim med interactions lasix injection for dogs tantra oral jelly periactin online cheap elavil purchase in canada no prescription buy aciphex lowest price real viagra online cheap very cheap shatavari what dosage of clomid for twins doxazosin prescription only what is zyban for cleocin delivery uk motrin from usa pharmacy ceftin tablets for purchase what parasites does albendazole kill juiste dosering lexapro ditropan prescription coupon hyaluronic acid 120 mg tablets solgar order sinequan medication by mail generic caverta in usa cheap minocycline sale uk can you get indocin atarax pills online in the uk himplasia drug schedule purchase penegra order leukeran cheap prednisone and alcohol pulmicort respules and weight gain cialis canada pharmacy online how much does cialis daily use cost 20mg viagra super active for purchase without a prescription how to buy female viagra online is femara a prescription drug anafranil 100 compare prices reglan how to buy nizoral online cialis 20 mg walgreens daily cialis vs 36 hour mail-order kamagra oral jelly cialis sublingual comprar can you get rogaine 5 patient reviews on seroquel car insurance quotes pletal 100 what was the original purpose of viagra drug for sale generic lasix ondansetron odt 8 mg price norvasc generic reviews buy colchicine from india inderal la 120 mg capsules buy alli online with mastercard purchase benicar medication can i buy paxil online buy minocin online in usa viagra plus buy without missed fosamax dose mycelex-g dosage too high purchase accutane 30 mg patient reviews on remeron generic cialis from usa what is actonel monthly dose finasteride ukraine medicine allied courses buy codeine cough syrup australia list of tesco stores selling kytril doxazosin ordering online pharmacy paxil generic side effects detrol online in usa prilosec rx otc rumalaya forte on line duphalac delivery london sale buy lasix online pharmacy pilex tablete za hemoroide cijena ryobi 18 volt lithium drill reviews clozaril tablets price citalopram no rx can i order ciplox no prescription in the usa how long does it take for atarax to take effect unsubscribe canadian pharmacy emails alli canada no prescription doryx and drinking alcohol purchase mexitil on line in usa generic pariet us nolvadex cheap uk where singulair blue mountain pharmacy plaster rock skelaxin discount cymbalta medication uses amantadine pharmacies canadian lithium orotate side effects weight gain zocor 40 mg prices canadian health measures survey rationale background and overview phexin order in the us nizoral shampoo singapore where to buy online viagra price comparison prevacid express canada taking nexium long term effects advair diskus online pharmacy can you only get phenamax on prescription pharmacy has best price rumalaya forte cheap generic cialis tadalafil where purchase motilium malegra dxt from usa pharmacy can i get high off bentyl aciclovir lowest price online where to buy pravachol with visa diovan 80mg amlodipine besylate 10mg price champix and alcohol problems side effects of glycomet 1gm actonel fosamax lawsuit where coumadin metabolized como tomar citrato de sildenafila 50mg exelon online cheap buy abilify for daily use walmart price hyzaar walmart pharmacy allopurinol grifulvin v cost comparison mail order generic kamagra chewable prometrium generic cost nexium dosage 80 mg a day alavert allergy coupons sale metformin global drug sales ranking noroxin overnight pharmacy acai online shipping levothroid company purchase aciphex 20mg discount can you buy cialis online in australia quiero comprar bupropion accutane reviews side effects antabuse suppositories buy xanax wikipedia francais menosan without a prescription omnicef daily use reviews sale atacand hct buy silagra with e check tamoxifen drug in germany pharmacy generic colchicine not available obagi tretinoin .05 where can i buy viagra sublingual generic brand for metformin generic bactrim ds used apply at cvs pharmacy online research grade levitra generic aciphex release date can you buy avapro over the counter ventolin dosage children para que se usa haldol safe lanoxin buy pfizer lipitor recall 2010 serophene success rates van you order diakof canadian prevacid canada over the counter hydrochlorothiazide mg tablet buy 1 rx accutane mg side effects of metoprolol sarafem how to buy sominex prices usa clozaril dose titration glyburide gestational diabetes buy remeron capsules casodex for sale australia kamagra gold tablets depakote tablets uk where can i purchase trimox viagra professional online pharmacy canadian pharmacy zyrtec tadalafil generico 5 mg uk drugstore chains midamor online meds finax 1mg reviews levlen how long does it take to work generic serevent usa pharmacy coreg prescription only zetia tablets for sale lowest dose of vytorin order finpecia online no prescription with a echeck is clomid sold over the counter jr. strength acetaminophen rapid tabs dosage information is nexium a prescription drug information order generic rhinocort what is floxin ear drops zebeta order glyset overnight delivery can i get actonel is there a generic for atrovent hydrochlorothiazide generic price promethazine 25mg tablet recreational use female viagra boots better than cafergot torsemide canada head office to buy viagra soft in uk kikisu rogaine 5 refills celadrin delivery naltrexone alcohol side effects buy pilex in uk current price neurontin buy permethrin cream over the counter ashwagandha seeds sale generic cardizem 120 mg canine piroxicam side effects naprosyn overnight delivery can you get rumalaya liniment pyridium 100 mg indicaciones how to use tadalafil 20 mg is there a generic drug for zovirax online pharmacies no prescription xanax viagra jelly buy starlix capsules buy aleve with e check non prescription tretinoin 0,025 pharmacy zanaflex store relaxant tizanidine online drug paypal saw palmetto online in usa there generic robaxin generic femara 2011 what is the typical dosage for cipro tulasi theatre marathahalli online booking viagra chewing gum cialis soft tablets uses dramamine without script water pills over the counter best pharmacy to order prednisone can i buy viagra in shoppers drug mart what otc cough syrup has codeine buy cefixime online no prescription generic 17 beta estradiol structure buy viagra blackpool zestoretic for sale australia sustiva online pharmacy uk buy aspirin boots pharmacy antabuse medication doctor is mail order colchicine safe discount pulmicort mg villas for sale in calan porter normal viagra dose zyrtec without prescription canada what is medrol 4mg dosepak can i pay best buy with paypal brand cialis uk sale betapace cheap uk shelf life of phenergan tablets diclofenac gel generico prezzo levitra bayer 10mg prix buy propecia online no prescription purchase generic starlix cost comparison pharmacy generic propecia buy warfarin without prescription american express caverta drug schedule order accutane 20 mg prednisone max dose order cafergot rx hunter boots promo code ordering isoptin canada citrato de sildenafila preУЇo rj clomid 40mg order femara no rx canadian pharmacy seroquel to buy from europe best price for provera cost of effexor xr 75mg ordering bactrim online online pharmacy no prescription fast delivery celebrex prices costco will there generic aricept cardizem over the counter australia silagra ships from india can i order noroxin no prescription in the usa can i order levitra professional no prescription in the usa order tamoxifen 10 mg buy viagra jelly overseas rapid tabs cialis parivarik mahila lok adalat drugs similar to altace tenormin mexico companies only what is metoclopramide used for buy allegra 40 generic keppra cost order cleocin gel medication by mail where to get lexapro is there a generic for alesse where is downton abbey do you need rx finast cheap abilify 200 mg rabeprazole sodium otc novolog insulin voltaren cream new zealand buy elocon 40 isoptin now co uk viagra plus levitra how to get eulexin in australia vantin pills rosuvastatin coupon code eritromicina prospect 200 mg para que se usa el norvasc amitriptyline in the uk trazodone generic brand what is etodolac made of search twitter trends buy rhinocort pills online aldactone dosage forms provera cost without insurance baclofen cost canadian how to order coumadin online is there a class action lawsuit against actonel phenergan tablets 25mg directions side effects of thalidomide pregnancy canadian health insurance in usa imuran canadian pharmacy cozaar discount card cialis sublingual ordering online pharmacy pilex tablets price class a drugs uk law leukeran 2 mg vademecum best over the counter high blood pressure medicine valtrex reviews and dosage asacol price increase why has metformin been discontinued get betoptic las vegas buy mentax hong kong aciphex spain over counter periactin delivery uk indocin dose for acute gout canadian styplon order non generic florinef buy tadapox in australia craigslist usa new jersey remeron soltab patient assistance program order cheap generic doxazosin order prescriptions online lloyds arimidex for sale uk buy inderal online with out prescription how to buy aricept in london viagra coupons walgreens where do i buy viagra jelly order benicar amantadine comt best online pharmacy generic retin-a ge amitriptyline by mail order aciphex express canada carbozyne order online where can i get prevacid how to take liposafe mg erythromycin stearate tablets 250 mg paxil from puerto rico crestor to buy from europe flovent inhaler dose paroxetine and birth control pills kamagra now co they generic torsemide in usa trimix diving computers online wellbutrin purchase exelon online price indocin 25mg capsules yaz vs yasmin reviews donde puedo comprar actos asacol canada prescription to buy endep what does altace look like lady era online pay paypal ketoconazole finast cost what is the medication proscar used for what is atenolol prescribed for buy plavix 75 mg uk cheap ivermectin for horses medrol dose pack use pregnancy buy optimmune australia buy acticin permethrin cream baclofen medicines patient tablets celexa generic 2013 drugs research chemical serm nolvadex where can i buy brahmin nitrofurantoin max dose fast medrol deleviery requip side effects what is the usual dosage for keflex purchase lukol pills costco avapro price best place to buy metformin boots chemist jobs northern ireland femara discount program clonidine online in us cheap pills generic diamox acetazolamide 250mg buy amaryl in uk lamisil at spray cephalexin capsules bp side effects yasmin shopping mall buy flonase 20 long term side effects of lithium toxicity viagra soft overseas what is amlodipine besylate 2.5 mg. used for nitrofurantoin order hytrin 100mg cheap acai berry juice daily dose best waterproof mascara drugstore 2012 aldactone weight loss dosage purchase liv 52 online where can i buy isotretinoin levitra super active on line propecia to buy where can i buy testosterone discount omnicef pletal generic release date what does flonase sneezing side effects effects female taking viagra propranolol inderal anxiety are hungry man meals healthy diovan usa generic uk paypal mentax buspar price comparison ordering low dose medrol zovirax mg tablet sandoz azithromycin 250mg side effects buy cyklokapron singapore prevacid prescription assistance program aricept perth australia valacyclovir online cheap plavix next day shipping non persciption endep generic ginette-35 in usa can i get albendazole online is the pharmacy express legit my keppra coupons brand propranolol for sale buy exelon online can i make cozaar order tenormin lowest price proscar cheap canada pharmacy how much is adderall xr without insurance at costco cheap abilify canada pills where can i buy antidepressants online buy benadryl without rx viagra thailand pharmacy nizoral order by phone minoxidil foam side effects discount canadian pharmacy pulmicort mestinon tablets voltaren drug class doxycycline 500 mg prices midamor generico italiano where to buy calcium carbonate in canada safely purple pharmacy costo levitra 10 mg in farmacia vytorin tablets for purchase bactroban common use houses for sale artane area lortab dosage mg mail order generic pulmicort atrovent for sale usa diovan medication overnight delivery buy doxycycline no rx famvir delivery can we trust nexium online clomid for men purchase buy roxithromycin patch revatio medication online lozol pills sweat buspar cheap mexico pharmacy retin-a ge dosage too high cialis 5 mg tabletki buy zebeta paypal accepted india pharmacies online that sell viagra professional buy vpxl tablets online radiolucent stones indinavir orlistat discount voucher florida vasodilan nombre generico de benadryl suprax 400 mg antibiotic cephalexin side effects in dogs brand xenical for sale aciclovir cream uk evista film tablet 60 mg 28 tb cheap accutane uk prescription generic buy minipress 5 scadenza brevetto crestor in italia what is elimite used for why is levothyroxine taken on an empty stomach buy asthma inhalers no prescription what are the side effects of the medication celebrex pamelor roche precio argentina gonorrhea treatment guidelines 2011 buspirone online uk carafate without prescription canada apcalis sx in canada generic isoptin no prescription medrol dosepak 4 mg espanol silagra cost comparison prescription required generic rosuvastatin in canada sale avalide ultra low dose meclizine what is the dose for colchicine antabuse medication disulfiram buy xeloda in singapore is there a generic for viagra in the u.s buy hytrin pills cheapest place to buy elavil generic benadryl non drowsy topamax in the uk now buy nitroglycerin mg has anyone bought accutane online ophthacare italiano order flomax 0.4 mg discount saw palmetto mg i pill nizoral website is there a minimum age for viagra ampicillin refills canada discount pharmacy indocin order canada lamisil cream shoppers drug mart singulair sales 2008 fda dose augmentin sospensione orale cialis 50 mg ne kadar trileptal for dogs buy is aldactone better than spironolactone buy flovent 200 generic toradol buy canada allegra drugstore com low prices lipitor 40mg to buy long wait before getting pregnant after accutane buy zanaflex singapore best online pharmacy generic kamagra soft what is asthma for kids now foods acai powder review can order malegra dxt online buy strattera uk uk buy brand cialis without prescription topamax prices buy furosemide lasix revatio generic form cheap stromectol up aygestin dosage too high cialis jelly for men sale in uk retin a discount card buy fluconazole online canada my haridra coupons levlen no prescription needed viagra super active rx online birth control canada cialis sublingual buy on line avodart cheap kroger pharmacy jobs texas bactrim ds tablet and alcohol use of rosuvastatin and fenofibrate tablets web doctor prescriptions where to buy myambutol online usa can you buy acai berry pills at a store kmart pharmacy generic medication list dosis para abortar con cytotec suppliers of viagra plus in us can i take 1000 mg of cephalexin tamoxifen fda approved to buy without prescription zithromax treatment for with with gonorrhea chlamydia nolvadex buy online us cialysis canada 4 day shipping singulair sublingual dosage tamoxifen weight gain or loss which uk site to buy suprax zovirax eye ointment canada where can i buy elocon cream hytrin canada head office sominex dose order penegra voveran cost in canada generic proscar uk paypal best generic caverta sites what is the generic for actos 100 mg revia Purchase celexa 40 mg cytoxan tablets for sale pletal 100mg tabletten anwendung antivert pills sweat citalopram indications and usage amantadine and parkinson;s tremor buy retin a online india licensed pharmacy cleocin gel viagra super active sold over counter sports performance enhancement drugs acyclovir zovirax 800 mg uroxatral 10 mg price to buy citalopram in uk can you get high on baclofen aceon online order use doxycycline coupon online buy zofran online amazon prazosin dosage recommended healthy mango lassi synthroid tablets 137 mcg depakote side effects in women clomid uk cymbalta reviews for depression purchasing viagra soft online uk benadryl 100 count allegra buy on line where to buy alli pills pharmacy buy plavix online zithromax z-pak olanzapine on line for sale no script purchase albendazole lowest price side effects of solu medrol injection life brand sleeping pills claritin price comparison buy torsemide pills online aciclovir billig kaufen atarax dose for children rocaltrol doctors online safe xenical no precription where can i purchase cialis super active acquisto plendil sicuro online buy femara 50 viagra soft reviews and dosage where do i zanaflex in india tetracycline tablets side effects cheap retino-a cream 0,025 free delivery vente de skelaxin au quebec buy metformin patch benfotiamine and metformin hcl tablets bromocriptine dosage trandate canada overnight delivery 1 ketoconazole hair loss watch 1 guy 1 jar real video tricor online pay paypal worldwide pharmacy fertomid canadian alliance for development initiatives and projects cadip vancouver ortho tri cyclen reviews 2011 acticin usa can you order beconase aq drugs cheap where to buy flagyl with mastercard calan 100mg tablet what is the drug classification for sinemet reglan canada overnight delivery zenegra uk online retin a cream acne boots cost of benicar without insurance cost of wellbutrin generic ordering levitra plus online finax no prrescription evista drugs for sale lioresal without a script buy generic malegra fxt vytorin tablets uses buy purim online from usa goes you buy hyzaar canadian what does hyaluronic acid do in the body research grade remeron what does the rash look like when taking lamictal topamax generic 2013 drugs generic nizoral cost olanzapine price india rogaine 2 in the uk olanzapine 40 mg pharmacy buy clindamycin lotion best site to buy rumalaya forte glucotrol xl overnight delivery maximum daily dosage of voltaren micronase max dose buy betapace patch betoptic phone orders aleve d prices where to buy indocin drugs online no prescription needed lisinopril online acivir tablets dosage what is glimepiride 4 mg can you buy cialis over counter usa motrin tablets for purchase side effects of prednisone and pregnancy bupropion buy uk nike air max 1 leopard grey best drugstore lengthening mascara 2012 yasmin price malaysia best drugstore blush for indian skin suppliers of imitrex in us buy over the counter innopran xl online florinef usa cvs prices lipothin from usa where can i buy zyprexa viagra spanien costco minocycline order without generic accutane pharmacy online canada+viagra ciplox daily use reviews ventolin cfc free inhaler side effects anacin roche precio argentina effexor xr 75mg used suprax one time dose on line reviews on acai trim brazilian diet aid order cialis super active buy refill pack online alli weight loss aid motilium with paypal payment actos medication order effexor xr 150mg fastest alli uk delivery most common side effects of paxil cr order cholestoplex online provera drug schedule side effects of tetracycline hydrochloride viagra online deutschland kaufen cialis professional mg price paxil 20mg tabs aripiprazole generic availability nitroglycerin medicine.net arimidex from europe do you need a prescription to order viagra online where indocin cost of paxil phexin refills betnovate mist canada cheapest imuran arjuna delivery what types of chloroquine are there generic pills for indinavir zenegra online cheap tadapox usa cvs prices lopid delivery buspar prescription walgreens buy cheap elavil pills prescription drug cephalexin buy alli without a prescription from canadian pharmacy what is lopressor drugs 100 mg trazodone side effects how long does it take for crestor to lower your cholesterol guna salep elocon when will orlistat be back in stock in the uk etopan xl etodolac tablets how to use benzac ac 5 gel buy advair diskus 100/50 is there a generic form of bactroban hyzaar hct dose best levitra prices pill where can i get a ventolin inhaler buy brand zyban cialis generic date over the counter amantadine what does arimidex do buy albuterol sulfate inhalation solution no prescription sarafem where to get wellbutrin sr usa cvs prices research grade revatio buy claritin hong kong internet cheap best place buy decadron pct vasodilan mg buy what does renagel treat hydrochlorothiazide medication order buy viagra online uk only cheap speman free delivery cheapest atrovent in the uk prescription drug deltasone best online pharmacy generic lisinopril propecia and rogaine results different classes drugs uk cheap actonel 100 mg inderal generic propranolol levitra coupon bayer mg comprar aceon pela internet taking diclofenac sodium and paracetamol dilantin overnight shipping cheap buy lozol 10 para que se usa levothroid is neurontin legal in uk sildenafil dapoxetine tablet which uk site to buy lasix cheap etodolac usa buy levothyroxine 110 mcg buy coumadin online india emsam generic release date shallaki paypal celexa pills side effects american college of cardiology plavix buy strattera 15mg online unisom online legally can you pay by check on amazon online relafen india seroquel india side effects of coumadin long term use aricept price philippines eli lilly company cialis differin where to purchase tretinoin 0,025 coupons where to get colchicine stupid people;s guide post cycle therapy when to take the diet pill alli what is terbutaline sulphate syrup buy capsules alli weight loss aid cialis coupons discount advair 250 50 coupons generic periactin 4 mg amaryl tablets 2mg alli weight loss coupons printables canada pharmacy hydrochlorothiazide generic voveran sr in usa zestril not generic tofranil 25 mg use order erection packs 1 prescription levitra can you buy cyklokapron pharmacy prescription how old is alli trippy onde comprar cialis mais barato no brasil can you break open cymbalta capsules pfizer viagra 25 mg safe place order uroxatral non rx prescriptions for nexium cheap zebeta buy online cleocin t solution 1 buy luvox online india cheap cytoxan pills amiloride hydrochloride and hydrochlorothiazide tablet 5/50 mg donde comprar lamisil dramamine pregnancy drug class buy atorlip-5 perth australia official canadian pharmacy complaints advair diskus 250 50 instructions cefixime drug class what does lexapro help with zyprexa velotab 10 mg yan etkileri aspirin tablets online what drug category is zerit torsemide from europe canadian pharmacy plavix nolvadex / tamoxifen buy obetrol band rogaine 2 sale confido from canada snovitra super power next day delivery prednisolone dose rate for dogs roxithromycin 10 mg cost high cost of prescription drugs in canada canada order liposafe manfaat obat pariet suprax 20mg tab buy sumycin pills online where to buy fucidin mg comprar geriforte en argentina buy albuterol sulfate inhaler online discount protonix otc get lynoral las vegas canadian online pharmacy escrow service what is synthroid drugs where do i minocin in usa what anatomical class of membranes is the parietal peritoneum zocor pharmacy how to order elavil endep 100mg tablet mail-order effexor xr how to import terramycin cipro 250 mg 14 tablets eulexin bonus pills aciclovir com mx prix amoxil 1g maroc how to get tinidazole on line purchase proscar online no prescription robaxin from uk acheter maxalto viagra na allegro buy zantac online amoxicillin and clavulanate potassium tablets 875 mg diclofenac sodium new zealand singulair side effects in toddlers depakote fast calan delivery ampicillin dosage for children online clozaril purchase in canada no prescription no prescription remeron allopurinol order in the us buy fucidin online no prescription us colospa on line how much will liv 52 cost can you buy cialis over counter america alli discount coupon drugstore prednisolone from usa pharmacy viagra in england levitra super active where to get free alavert coupons where to get procardia drugs without prescriptions usa how long does ranitidine take to work plendil pharmacy prices list generic name for proscar lidocaine powder for sale ordering cheap amaryl rxrelief discount card reviews where to unisom risperdal generic names divya pharmacy stores in bangalore flomax lawsuit status i want to pay some xenical population pharmacokinetics albendazole very cheap nitrofurantoin propecia with other medication online pharmacy uk pravachol nitroglycerin to buy in england lamisil pills online topamax shop net generico do crestor 20mg online pharmacy colchicine atorlip-10 not generic herpes medication zovirax what does avodart cost effexor xr 75mg side effects etodolac 400 mg tablet espanol buy nitrofurantoin in india online pharmacie kirchberg horaires cipro xr precio mexico can you buy nizoral online appetite metformin hydrochloride prolonged release tablets geriforte syrup for sale uk viagra online buying canada buy pariet rabeprazole sodium cual es el mejor tratamiento para la disfuncion erectil maxaman prices brahmi sale imitrex lowest price the online drugstore florinef discount abilify online buy estrace from india prilosec sales norvasc usa no prescription what is accord ranitidine tablets buy amoxil online no prescription fast delivery diflucan western australia viagra delivery overnight fast bupropion deleviery benzac wash generic cheap torsemide uk buy cheap diovan hct ceftin india clonidine discontinued can you take fluoxetine to get high inderal 20 mg tablets buy lotrel 10 20 post cycle therapy levlen doxycycl etodolac drugs for sale non persciption fluoxetine overseas pharmacy no prescription glycomet buy adalat cc mg dostinex supplier in uk best pharmacy to order lamisil nexium 80 mg how to buy prandin in london proventil dosage nebulizer african american accutane mircette by mail how much does synthroid cost without insurance buy viagra sublingual online pharmacy celexa vs zoloft weight gain buy evista usa pharmacy has best price rumalaya allegra discount program provera canadian pharmacy cholestoplex dosage instructions pilex 100mg cheap to buy trimox in uk lukol for sale philippines tegretol overnight shipping cheap methotrexate no rx levitra discount pills what is maxalt-mlt 10 mg used for what is sinemet 25 100 order non generic indocin hyzaar side effects sun can i get high off toradol furosemide 40mg tablets for dogs zofran odt what is a high coumadin level atenolol beta blocker singulair prescription coupon reducing levothyroxine dosage alesse pharmacy cod cialis 5 mg cost canada buy requip pills online the little blue pill healthpoint what does it do sominex for dogs buy strattera dosage child bupropion xl discount card where to buy quick slim acai quinine sulphate 200mg where can i buy propecia cheap medrol dose pack vs prednisone taper antivert order online procardia online store purchase cephalexin lowest price acquistare vpxl in italia amitriptyline alcohol abuse menosan price india mexico amantadine buy cheapest can i buy prescriptions from canada canadian tricor tablet elavil online from usa can we trust cleocin online what is pamelor prescribed for bactrim best price floxin supplier in uk pharmacy checker kiss 100 live streaming dangers of viagra for young men haldol generic equivalent hyzaar discount medications doxycycline effectiveness against acne ralista sold over counter z pack alcohol metoclopramide tablets buy what are the most common side effects of hydrochlorothiazide baclofen 100 mg is generic blopress available in usa lady era 10 mg side effects of actoplus met xr zantac shopping urispas with no rx prometrium capsules 100mg order vpxl medication by mail skelaxin lawsuit settlements order dramamine canada generic desyrel paypal walmart price for levitra haldol refill pack what is prednisone 20mg for legal buy online canadian pharmacy canadian pharmacy atacand viagra price in visakhapatnam vermox 100mg dawkowanie the online drugstore albenza ordering unisom how to use levlen where can i buy premarin tablets uses of anafranil capsules where to buy alesse mg cheapest ciplox tablets uk actoplus met for purchase pharmacy that sells valtrex best online pharmacy generic endep order allie finkle books moving cvs pharmacy on 86th & amsterdam nyc buy cytotec generic safe to buy generic amoxil from usa can you get tadalis sx buy levothroid pills in the us can you buy bactrim in ireland bactroban online in us generic cialis switzerland where is downton abbey village maxalt legal in england where to get nitroglycerin in runescape prescription drug micardis how too order cialis legal buy penegra online canada what are the side effects of women taking viagra is xarelto better than coumadin coversyl advanced lithium by mail cheap zoloft online help buying singulair ciprofloxacino normon 500 mg efg prospecto periactin drugstore com innopran xl cheap where to buy cheap generic sinequan where to buy non drowsy benadryl endep generico online motilium suspension uk cost of tamoxifen in australia what is the dosage of valtrex for an outbreak erythromycin ophthalmic ointment sale levoxyl side effects in children silagra tablets purchase on line uk version of furosemide cheap alesse free delivery levitra sales online cairns eurax purinethol medicine children anafranil with paypal payment generic reminyl cost propecia cost walgreens where can i get actos pills when does lamictal xr go generic buy pilex with e check cheapest casodex tablets uk how to use cytotec for abortion orally best australian online pharmacy how much does promethazine codeine cost buy feldene singapore sertraline hydrochloride high wellbutrin vs generic side effects nitroglycerin tablets price does mobic make you gain weight foro culturismo fitness liquid cialis rui is mail order diarex safe accutane in mexico funny viagra commercial youtube methotrexate medicine children where can i purchase cleocin gel buy cipla tadacip best place to buy colospa amaryl 2 mg diabetes what is the drug cardizem used for compare car insurance quotes max mendoza realtor canadian health care mall phone number flonase allergy medication ginseng kianpi pills side effects no prescription required only canadaian trental pharmacy coupons official canadian pharmacy scam synthroid online order buy cialis soft online overnight uroxatral 10 mg tablets colchicine drugs for sale what type of medication is prednisone metoclopramide prescription generic yasmin uk paypal topamax generic vs brand buy glycomet online overnight olanzapine drugs online purchases finpecia usa prescription flomax levitra plus tablets price what is the difference between cialis 36 hour and daily blopress without insurance nizoral shampoo generic brand zaditor price india plavix cost trandate to buy from europe otc pain meds walmart wellbutrin cheaper online apotheke deutschland viagra betapace with american express what is pulmicort tablets motilium over counter uk what does metformin hydrochloride treat flovent cheap uk cheap generic aspirin how to take tinidazole tablets fluoxetine in italia allegra refill pack american college of rheumatology methotrexate which is best atorvastatin or simvastatin costo del cialis en mexico brittle asthma in children venlor perth australia cant buy motrin mail order prescriptions blue cross generic trazodone no prescription what does trazodone look like sale carafate cheap one diflucan online citalopram dosage for premature ejaculation lantus insulin glargine what is the correct dosage of femara reglan dosage recommended how to use ashwagandha for weight gain piroxicam dosagem para que sirve amantadina clorfenamina motrin suspension infantil 20 mg what are the side effects of skelaxin buy flagyl for dogs ordering avandamet generic dosis de cytotec para abortar how to buy minocycline can you only get himcolin on prescription requip online pay paypal order wellbutrin sr online canada buy over the counter lady era online levaquin cheap pariet online no prescription penegra next day buy clomid for cheap drugstore can buy paroxetine online does accutane acne medication work how to take wellbutrin pill rx health vantin products how to get reglan how long do you have to take zyban current price metformin micardis 80 mg generic name generic viagra shipped overnight femara for sale generic skelaxin safe ondansetron 8 mg safe pregnancy where to buy astelin online without rx online generic ranitidine lilly cialis uk fda alert simvastatin and diltiazem lisinopril hctz reviews 2010 purchase ditropan lowest price purchase combivent in canada buy hoodia 50 kamagra now co uk eriacta tablets generic viagra asthma nhs symptoms cordarone from india glyburide-metformin lawsuit certified pharmacy technician online jobs buy clomid quick pharmacy has best price viramune periactin online forum where to buy prevacid on line how to buy maxaman neurontin india sale femara weight gain fertility canadian online buy acticin keftab online in usa do i need a prescription for brand advair diskus best pharmacy to order tetracycline walmart pharmacy prices list kamagra oral jelly brand positioning cialis jelly buy uk wild ginseng price 2010 how much does minocycline cost how to ease asthma cough purchase eurax pills can you buy rosuvastatin over the counter nike air max + 95 360 - men;s cheap cheapest kamagra zyprexa prescription cost low cost overnight actos diovan sales us drugmaker best online pharmacy generic vasodilan pharmacy mexico yagara ambien drug order revatio without prescription does generic viagra work gel cialis nitroglycerin no rx glyset side effects long term use valacyclovir side effects rash chloramphenicol doctors online can i buy xenical over the counter cloridrato de sertralina de 50 mg puedo tomar alcohol despues de tomar cialis cephalexin capsules tolterodine detrol side effects low cost zyvox can you buy over the counter in australia viagra online cheap colospa sale uk brand name cialis cheap buy ranitidine 80 mg online etodolac over counter buy lamictal tablets sarafem where to buy in canada side effects of zyrtec in dogs differin no rx clomid cost canada pharmacy has best price pletal what is the maximum dosage for cymbalta what does suprax 400 mg treat