19.09.2014.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Forum wydarzeń
Z uniwersytetu
Numer 96/74 online
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start. arrow Nowe rejestracje arrow 03.2012 - PL - nowe rejestracje.


 


03.2012 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email

NOWE REJESTRACJE - PL

MARZEC 2012

 

   W marcu 2012 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 157 pozwoleń na dopuszczenie do obrotu w Polsce produktów leczniczych, w tym 153 pozwolenia dla nowych produktów leczniczych i 4 nowe pozwolenia dla leków już wcześniej zarejestrowanych (Glukoza – Prolab; Lekoklar – Sandoz; Propycil - Admeda), które zostały pominięte w niniejszym zestawieniu. Pominięto także 6 pozwoleń umieszczonych zapewne pomyłkowo w bieżącym wykazie, gdyż dotyczących produktów zarejestrowanych wcześniej (Abapter – Pol-Nil, rejestracja w lutym 2012; Pinexet – Medana Pharma, rejestracja w czerwcu 2010). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w marcu 2012, został udostępniony przez Urząd 20 czerwca 2012.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością; A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BC – Inhibitory pompy protonowej

Esomeprazolum: Mapresol (Specifar), Feprasol (Specifar), Esomeprazol +Pharma, Nexpes (Specifar) i Prospes (Specifar) to odpowiednio 13., 14., 15., 16. i 17. zarejestrowana marka ezomeprazolu. Na rynek zostały wprowadzone 3 leki: Nexium (AstraZeneca; lek oryginalny), od października 2010 Emanera (Krka) i od stycznia 2012 Helides (Zentiva; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Ethypharm pod nazwą Prazectol). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Eranoprazol (Ranbaxy), Esomeprazole Polpharma inj., Esomeprazol Teva, Esoranban (Ranbaxy), Meprene (Ethypharm), Spemeprol (Specifar), Stomezul (Sandoz), Texibax (Ranbaxy) i Zoleprin (Hygia). Skreślono z Rejestru: Esomeprazol-Ratiopharm.

Pantoprazolum: Prazolacid (ICN Polfa Rzeszów) i Gastrowell Control (Sun-Farm) to odpowiednio 50. i 51. zarejestrowana marka pantoprazolu. Na rynek wprowadzono 20 marek: Controloc i od czerwca 2009 dostępny bez recepty Controloc Control (Nycomed; lek oryginalny), od listopada 2006 Anesteloc (Adamed), od listopada 2007 Contix (Lekam), od grudnia 2007 Nolpaza (Krka), od czerwca 2008 Pantoprazol-Ratiopharm, od września 2008 Panogastin (Jelfa), od października 2008 IPP (Sandoz) oraz Noacid (Egis), od listopada 2008 Panzol (Apotex) oraz Pantoprazol Sandoz, od sierpnia 2009 Contracid (Farma-Projekt), od marca 2010 Panprazox (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez firmę Nucleus jako Zoramyl), od lipca 2010 Pantogen (Generics), od sierpnia 2010 Gastrostad (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tifizol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher) i Xotepic (Farmacom; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Zipantola, a następnie wprowadzony na rynek w listopadzie 2008 pod nazwą Pantoprazolum Farmacom), od października 2010 Ranloc (Ranbaxy), od marca 2011 Contix ZRD (Lekam), od czerwca 2011 Panrazol (Actavis), od października 2011 Prazopant (Actavis), od lutego 2012 Pantoprazole Arrow (Arrow Poland) i od marca 2012 Pantopraz (Biofarm). W postaci iniekcji wprowadzono 4 leki: Controloc, Nolpaza, Pantoprazol Sandoz i Prazopant.

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Acidwell (Sandoz), Adozol (+Pharma), Dyspex I.V. (Nycomed Pharma), Gastronorm (+Pharma), Nelgast (Glenmark Pharmaceuticals), Neutroflux (Pharmafile), Ozzion (Vale Pharmaceuticals), Pamyl (Jenson Pharmaceutical Services), Panglen (Glenmark), Pantomed (Ratiopharm), Pantoprazole Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Pantoprazole Olinka, Pantoprazole Phargem, Pantoprazole Reig Jofre inj., Pantoprazole Wockhardt, Pantoprazol Krka, Pantoprazol Polfa Łódź, Pantoprazol-Ratiopharm inj., Pantoprazol Tecnimede, Pompec (Adamed), Prasec (Ratiopharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher), Prazafile (Pharmafile), Previfect (Sandoz), Zgaton (Ratiopharm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher, a następnie pod nazwą Prasec 20 mg przez firmę Mepha), Zipantola inj. (Teva Kraków), Zolepharm (Pharmafile), a także 4 leki OTC z centralnej rejestracji unijnej: Somac Control, Pantozol Control, Pantecta Control i Pantoloc Control (wszystkie: Nycomed). W postaci iniekcji nie pojawiło się jeszcze w obrocie 5 leków: Dyspex I.V., Panprazox, Pantoprazole Reig Jofre, Pantoprazol-Ratiopharm i Zipantola.

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Gastrostad Inj (Stada), Pantoprazol BMM Pharma i Pantul (Gerot).

A06/A06A – Środki przeczyszczające;

A06AA – Preparaty zmiękczające masy kałowe

Natrii docusas: M-Klyx (Ferring) żel doodbytniczy to aktualnie 3. zarejestrowana marka dokuzanu sodowego. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: doustny Doculax (Hasco-Lek) oraz czopki Laxol (Herbapol Wrocław). Skreślono z Rejestru: Laxopol (Unia).

A06AD - Środki przeczyszczające działające osmotycznie

Macrogolum+kalii chloridum+natrii chloridum+natrii hydrocarbonas: Movicol (Norgine) w torebkach po 6,9 g to rozszerzenie względem zarejestrowanego wcześniej preparatu w torebkach po 13,8 g. Zarejestrowano 6 preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży od kwietnia 2011 wprowadzono Moxalole (Meda Pharma). Nie pojawiły się jeszcze w obrocie preparaty: Clericol (Chanelle Medical), Hermalax (Hermes), Laxaherm (Hermes), Macroratio (Ratiopharm) i Movicol (Norgine).

A08/A08A – Środki do leczenia otyłości, z wyłączeniem produktów dietetycznych; A08AB - Środki do leczenia otyłości działające obwodowo

Orlistatum: Orlistat 123ratio w dostępnej bez recepty dawce 60 mg to 7. zarejestrowana marka orlistatu. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: receptowy Xenical (Roche; lek oryginalny) i od marca 2009 bezreceptowy Alli (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Orlistat GSK). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Orlistat Polpharma, Orlistat Sandoz, Orlistat Stada, Orlistat Teva.

A10 – Leki stosowane w cukrzycy; A10B – Leki obniżające poziom glukozy we krwi, z wyłączeniem insulin; A10BG – Pochodne tiazolidynodionu

Pioglitazonum: Sympion (SymPhar) oraz Lispecip, Piodiglin i Meglispes (wszystkie trzy: Specifar) to odpowiednio 11., 12., 13. i 14. zarejestrowana marka pioglitazonu. Również w marcu 2012 w ramach centralnej rejestracji unijnej Komisja Europejska zarejestrowała 8 marek pioglitazonu: Paglitaz (Krka), Pioglitazone Accord (Accord Healthcare), Pioglitazone Krka, Pioglitazone Actavis, Glidipion (lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pioglitazone Actavis Group), Pioglitazone Teva, Pioglitazone Teva Pharma i Sepioglin (Vaia). W październiku 2000 w ramach centralnej rejestracji unijnej zarejestrowano 2 leki zawierające pioglitazon: Actos (Takeda) i Glustin (Takeda). Na rynku w Polsce pojawił się Actos.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C01 – Leki stosowane w chorobach serca; C01E/C01EB – Inne leki stosowane w chorobach serca

Trimetazidinum: Trimepect (PharmaSwiss) i Apo Trimet PR (Apotex) to odpowiednio 15. i 16. zarejestrowana marka trimetazydyny, zaś Metazydyna MR (Adamed) to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej postaci o standardowym uwalnianiu. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek preparatów jednodawkowych o standardowym i przedłużonym uwalnianiu: Cyclo-Protectin MR (Ethifarm), Metazydyna (Polfa Pabianice), Preductal (Servier) i Preductal MR (Anpharm), Trimetaratio (Ratiopharm), od sierpnia 2008 Setal MR (Polfarmex), od listopada 2008 Protevasc SR (Gedeon Richter Polska), od kwietnia 2010 Trimeductan MR (Lekam) i od sierpnia 2011 Vascotazin (Actavis). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Dimesar (Lupin), Portora (Glenmark), Trimedal (Lupin), Trimetazidine-Ratiopharm PR, Trimpol MR (Polfarmex) i Trioxigen (Mylan).

C03 – Leki moczopędne;

C03B – Leki moczopędne niskiego pułapu, z wyłączeniem tiazydów; C03BA – Sulfonamidy, leki proste

Indapamidum: Indapamide Krka w postaci o przedłużonym uwalnianiu to 27. zarejestrowana marka indapamidu. Na rynek wprowadzono 12 leków o przedłużonym uwalnianiu: Diuresin SR (Polfarmex), Indapen SR (Polpharma), Indix SR (Teva), Ipres Long (Vedim), Rawel SR (Krka), Tertensif SR (Servier), od czerwca 2010 Symapamid SR (SymPhar), od sierpnia 2010 Indastad (Stada) i Indipam SR (Actavis), od października 2010 Opamid (Orion), od września 2011 Indapamide SR (Mylan) i od lutego 2012 Indapamide SR Arrow (Arrow Poland; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Anpharm pod nazwą Arifon SR, a następnie Previlex), a także 6 leków o standardowym uwalnianiu: Apo-Indap (Apotex), Indapen (Polpharma), Indapres (Gedeon Richter Polska), Indapsan (Sanofi-Synthelabo), od listopada 2008 Indapamidum 123ratio (lek wprowadzony pierwotnie pod nazwą Indapamidum Farmacom), od lipca 2009 Indap (Pro.Med).

Nie pojawiło się jeszcze w sprzedaży 10 leków o przedłużonym uwalnianiu: Arifon SR (Anpharm), Cordapaq (Sandoz), Indapagamma (Wörwag), Indapamid-1A Pharma, Indapamide J&P Pharma, Indapamide 1,5 mg SR Servier, Indapamide Teva, Indapres SR (Gedeon Richter Polska), Izepox (Labormed) i Terpamid SR (Lekam).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Fodrin (Teva) i Indapamid-Ratiopharm SR (Ratiopharm; lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010).

C03D – Leki oszczędzające potas; C03DA – Antagoniści aldosteronu

Eplerenonum: Eplerenotif (Alfred E. Tiefenbacher) to 5. zarejestrowana marka eplerenonu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Inspra (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Eplerium (Liconsa), Eridanus (Gedeon Richter Polska) i Plerecard (+Pharma).

C07 – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07A – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07AB – Selektywne leki blokujące receptory b‑adrenergiczne; C07AB57 – Bisoprolol, preparaty złożone

Bisoprololum+acidum acetylsalicylicum: Bisoprolol + Acetylsalicylic acid ASA (ASA Pharma) to 2. rejestracja w Polsce leku o podanym zestawieniu substancji czynnych, w 2 kombinacjach dawek. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Betapres (Polpharma).

C08 – Blokery kanału wapniowego; C08C – Selektywne blokery kanału wapniowego z głównym działaniem na naczynia krwionośne; C08CA – Pochodne dihydropirydyny

Amlodipinum: Amlodipine Aurobindo to 26. zarejestrowana marka amlodypiny. Na rynek wprowadzono 20 leków: Aldan (Polfarmex), Amlopin (Sandoz), Amloratio (Ratiopharm), Amlozek (Adamed), Cardilopin (Egis), Normodipine (Gedeon Richter Polska), Norvasc (Pfizer; lek oryginalny), Tenox (Krka Polska), Vilpin (Teva), od sierpnia 2006 Agen (Leciva), od stycznia 2007 Apo-Amlo (Apotex), od września 2007 Amlonor (Polfa Pabianice), od lipca 2008 Amlodipine Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2008 Adipine (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2008 Lofral (Mepha), od czerwca 2010 Amlodipine Teva, od listopada 2010 Zeppeliton (+Pharma), od kwietnia 2011 Finamlox (Orion), od lipca 2011 Amlomyl (Generics) i od lutego 2012 Amlaxopin (Actavis).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Amlodigamma (Wörwag Pharma), Amlodipine Accord (Accord Healthcare), Amlodipine Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Amlodipine Vitabalans i Amlodipinum 123ratio (lek został wprowadzony na rynek w XI 2008 pod nazwą Amlodipinum Farmacom; w XI 2010 zmiana nazwy na Amlodipine Teva Pharma, a w VIII 2011 zmiana nazwy na Amlodipinum 123ratio).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Alozur (Ozone), Suplar (Vedim; lek wprowadzony na rynek od listopada 2007).

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Quinaprilum: Acurenal (ICN Polfa Rzeszów) w dawce 40 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej 3 niższych dawek tego leku. Zarejestrowano aktualnie 6 marek chinaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 6 preparatów: lek oryginalny Accupro (Pfizer), Acurenal (ICN Polfa Rzeszów), AprilGen (Generics), od lipca 2006 Quinapril Teva, od października 2006 Pulsaren (Biofarm) i od stycznia 2009 Q-pril (Polpharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Regrace (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od lipca 2010).

Ramiprilum: Ramipril +Pharma to 19. zarejestrowana marka ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Aventis Pharma; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od czerwca 2008 Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej przez Galex d.d. jako Ramilex), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis i od lutego 2012 Ramipril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Rami-A (Arrow Poland), Ramigamma (Woerwag), Ramipril Aurobindo (Aurobindo Pharma), Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed).

C09C/C09CA – Antagoniści angiotensyny II, leki proste

Candesartanum: Kandesar Orion) to 12. zarejestrowana marka kandesartanu. Na rynek wprowadzono 3 leki: Atacand (AstraZeneca; lek oryginalny), od czerwca 2010 Karbis (Krka) i od listopada 2011 Candepres (Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Akanid (+Pharma), Candesartan-1A Pharma, Candesartan Actavis, Candesartan-Ratiopharm, Candezek (Adamed), Carzap (Zentiva), Hyposart (Polpharma) i Ranacand (Ranbaxy). Skreślono z Rejestru: Candertan (Gedeon Richter Polska), Candesartan Teva.

Losartanum: Losartan Krka to 26. zarejestrowana marka losartanu. Do sprzedaży wprowadzono 17 leków: Cozaar (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Lorista (Krka), Losacor (Biofarm), Lozap (Zentiva), Xartan (Adamed), od sierpnia 2006 Lakea (Lek, Stryków), od stycznia 2008 Sarve (Farma Projekt), od lipca 2008 Rasoltan (Actavis), od marca 2009 Stadazar (Stada), od listopada 2009 Presartan (ICN Polfa Rzeszów), od marca 2010 Apo-Lozart (Apotex; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Lozart) i Losagen (Generics; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Sartamerck), od lipca 2010 Losartan Arrow (Arrow Poland), od listopada 2010 Loreblok (Orion), od marca 2011 Sortabax (Ranbaxy), od lutego 2012 Lostanorm (+Pharma) i od maja 2012 Losartan Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Losahyp (1A Pharma), Losargamma (Wörwag), Losarlic (Liconsa), Losartan Bluefish, Losartan kalium Jubilant, Losartan Tecnimede, Losartan Teva i Zeprez (Alkaloid).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Heartam (Teva), Losartan-Ratiopharm (lek obecny na rynku od listopada 2008) i Losartic (Teva; lek obecny na rynku od stycznia 2007).

Valsartanum: Valsartan Pfizer i Valsartan Ranbaxy to odpowiednio 33. i 34. zarejestrowana marka walsartanu. Na rynku pojawiło się 16 leków: Diovan (Novartis; lek oryginalny), od marca 2008 Valsacor (Krka), od marca 2009 Valzek (Celon), od października 2009 Tensart (Egis; zarejestrowany wcześniej przez Nucleus pod nazwą Ramartan), od grudnia 2009 Anartan (Ratiopharm), od marca 2010 Nortivan (Gedeon Richter Polska) i Zelvartan (Galex d.d.), od lipca 2010 Bespres (Teva), od listopada 2010 Valtap (Zentiva), od lutego 2011 Avasart (Polfarmex), Valsotens (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Valsartan Nucleus) oraz Vanatex (Polpharma), od czerwca 2011 Axudan (Sandoz), od lutego 2012 Valsargen (Generics), od kwietnia 2012 Apo-Valsart (Apotex) i od maja 2012 Valsartan Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do obrotu preparaty: Avalsan (Liconsa), Cezoryn (Labormed; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Yosovaltan), Metrival (Sigillata), Nuclaval (Sigillata), Simaldoz (Liconsa), Valcatuna (Liconsa), Valitazin (Mepha), Valpress (Actavis), Valsanorm (+Pharma), Valsaran (Sun-Farm), Valsargamma (Wörwag), Valsartan-1A Pharma, Valsartan Bluepharma, Valsartan Tecnimede, Valsartan Teva i Valsavil (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan-Ratiopharm.

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne;

C09DA01 – Losartan i leki moczopędne

Losartanum+hydrochlorothiazidum: Losartic HCT (Teva) i Losartan HCT Pfizer to odpowiednio 21. i 22. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 marek - preparaty: Hyzaar i Hyzaar forte (Merck Sharp & Dohme), Lorista H (Krka), od lutego 2008 Lozap HCT (Zentiva; poprzednia nazwa: Lozap H), od sierpnia 2008 Lorista HD (Krka), od listopada 2009 Presartan H (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2010 Lakea HCT (Sandoz), od lipca 2010 Losartan+HCT Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2010 Stadazar HCT (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Vilbinitan), od lutego 2011 Loreblok HCT (Orion), od marca 2011 Losacor HCT (Biofarm) i Lorista HL (Krka), od sierpnia 2011 Sortabax HCT (Ranbaxy) i od marca 2012 Lostanorm HCT (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez Alet Pharmaceuticals pod nazwą Losartan Potassium HCT Alet).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Losacomb (Mylan), Losagen Combi (Generics), Losargamma HCT (Wörwag), Losartan HCT Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Losartan HCT Tecnimede, Losartan Hydrochlorotiazyd Krka (preparat zarejestrowany pierwotnie przez firmę HCS pod nazwą Losartan Hydrochlorotiazyd HCS), Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, Rasoltan HCT (ESP Pharma) i Zalarlos comp (Alchemia).

C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Co-Valsartan HCT Genericon to aktualnie 20. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 12 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od grudnia 2009 Anartan HCT (Ratiopharm), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Co-Diomef (Actavis), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma, Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C09DA06 – Kandesartan i leki moczopędne

Candesartanum+hydrochlorothiazidum: Kandesar HCT (Orion), Co-Akanid (+Pharma) i Carzap HCT (Zentiva) to odpowiednio 7., 8. i 9. rejestracja preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 2 leki: od września 2011 Karbicombi (Krka) i od grudnia 2011 Candepres HCT (Sandoz). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Candesartan HCT Actavis, Candesartan HCT-Ratiopharm, Candesartan HCT Teva i Candezek Plus (Adamed). Skreślono z Rejestru: Candertan HCT (Gedeon Richter Polska).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Atorvastatin Arrow (Arrow Poland) i Liporion (Orion) to odpowiednio 42. i 43. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Torvacard (Zentiva) w dawce 80 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej dwóch niższych dawek. Do obrotu pojawiło się 20 leków: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (ICN Polfa Rzeszów; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od grudnia 2009 Xavitor (Tabuk Poland; zarejestrowany wcześniej przez Medis pod nazwą Copator), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od czerwca 2011 Voredanin (Labormed), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab) i od marca 2012 Atorvastatin Teva.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Bluefish, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Olinka, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin Stada, Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), Atosener (Sandoz), Haepcard (Sandoz), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Pharmastatin (Stada), Statorva (Miklich) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Atorvastatin-Ratiopharm, Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark).

 

D – Leki stosowane w dermatologii

D01 – Leki przeciwgrzybicze stosowane w dermatologii;

D01A – Leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo; D01AE – Inne leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo

Terbinafinum: Scholl krem przeciwgrzybiczny do stóp (Scholl Consumer Products) i Erfinazin (Polfarmex) w postaci roztworu na skórę to odpowiednio 10. i 11. zarejestrowana marka terbinafiny do stosowania miejscowego. Na rynek wprowadzono 7 leków: Lamisilatt (Novartis) w postaci aerozolu, kremu i żelu oraz Tenasil (Homeofarm), Terbiderm (Gedeon Richter), Undofen Max (GlaxoSmithKline, Poznań), od października 2007 Terbistad (Stada), od lipca 2011 Myconafine (Axxon; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Temapharm pod nazwą Zelefion) i od maja 2012 Tersilat (Sun-Farm). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży kremy: Dermogen (Generics) i Terbilum (Oceanic). Wygasło pozwolenie na Lamisilatt 1 (Novartis) w postaci płynu do stosowania na skórę.

D01B/D01BA – Leki przeciwgrzybicze działające ogólnie

Terbinafinum: Terbinafine Aurobindo to aktualnie 11. zarejestrowany lek doustny zawierający terbinafinę. Do sprzedaży wprowadzono 7 marek: Lamisil (Novartis; lek oryginalny), Myconafine (Axxon), Terbisil (Gedeon Richter Polska), od grudnia 2006 Verbinaf (Farmacom), od stycznia 2007 Erfin (Polfarmex), od lipca 2008 Terbinafina (Arrow Poland) i od grudnia 2008 Zelefion (Blau Pharma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek preparaty: Terbinafine Pfizer (Pfizer; lek zarejestrowany pierwotnie przez Aurobindo Pharma pod nazwą Terbinafine Aurobindo), Terbinafine Romikim Farma i Terbinafine Terbano (Romikim Farma).

Skreślono z Rejestru: Afugin (Sandoz), Atifan (Krka), Onymax (Galderma), TerbiGen (Generics; lek był obecny na rynku od lipca 2006), Terbinafin BMM Pharma (Lefarm; lek wprowadzony na rynek od stycznia 2010), Terbinafine-1A Pharma, Terbinafine IC (Pharm Dr. Ivan Cimprich), Terbisil Kid (Gedeon Richter).

D06 – Antybiotyki i chemioterapeutyki stosowane w dermatologii; D06A – Antybiotyki do stosowania miejscowego; D06AX – Inne antybiotyki do stosowania miejscowego

Acidum fusidicum: Hylosept (Axxon) to 4. zarejestrowana marka preparatów kwasu fusydowego. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Fucidin (Leo) i od listopada 2007 Fusacid (Chema-Elektromet). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Dermafusin (Spirig).

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J05 – Leki przeciwwirusowe działające ogólnie; J05A – Bezpośrednio działające leki przeciwwirusowe; J05AX – Inne leki przeciwwirusowe

Inosinum pranobexum: Groprinosin (Gedeon Richter Polska) w postaci syropu to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej tabletek. Zarejestrowane są 3 marki preparatów pranobeksu inozyny. Na rynek wprowadzono: Groprinosin (Gedeon Richter Polska), Isoprinosine (Ewopharma) i od grudnia 2010 Neosine (Aflofarm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe;

L01D – Antybiotyki cytotoksyczne i substancje o zbliżonym działaniu; L01DB – Antracykliny i substancje o podobnej budowie

Doxorubicinum: Doxorubicin Actavis to 11. zarejestrowana marka doksorubicyny. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Adriblastina PFS i Adriblastina RD (Pfizer), Adrimedac (Medac), Biorubina (Instytut Biotechnologii i Antybiotyków), Caelyx (Janssen-Cilag), Doxorubicin-Ebewe, Myocet (Cephalon) i od maja 2012 Doxorubicinum Accord (Accord Healthcare) i Doxorubicin Teva. Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Doxorubicin Medac i Xorucin (Actavis). Preparaty Caelyx i Myocet są lekami przygotowanymi w postaci liposomalnej. Skreślono z Rejestru: Rastocin (Teva Kraków).

L01X – Inne leki przeciwnowotworowe; L01XA – Związki platyny

Cisplatinum: Cisplatin AP (Alliance Pharma) to aktualnie 4. zarejestrowana marka preparatów cisplatyny, w tym w nowej dawce 20 mg. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Cisplatin-Ebewe, od stycznia 2010 Cisplatin Teva i od maja 2012 Cisplatinum Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Platidiam (Pliva-Lachema).

L02 – Leki hormonalne; L02B – Antagoniści hormonów i leki o zbliżonym działaniu; L02BG – Inhibitory aromatazy

Letrozolum: Symletrol (SymPhar) to 35. zarejestrowana marka letrozolu. Na rynek wprowadzono 13 leków: Aromek (Celon Pharma), Femara (Novartis; lek oryginalny), Lametta (Vipharm), od kwietnia 2009 Letrozol Teva, od września 2009 Etruzil (Egis), od lutego 2010 Lostar (Polpharma; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozolum Polpharma), od maja 2010 Letralan (ICN Polfa Rzeszów) i Mionic (Gedeon Richter; preparat zarejestrowany wcześniej przez Helm Pharmaceuticals pod nazwą Attozone), od czerwca 2010 Letrozole Accord (Accord Healthcare), od grudnia 2010 Apo-Letro (Apotex) i Arogen (Biogened), od lipca 2011 Clarzole (Actavis) i od marca 2012 Letromedac (Medac).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Fukara (Sanofi-Aventis), Letrodotril (Teva), Letrofem (Hikma), Letronorm (+Pharma), Letroregiozol (Regiomedica), Letrozac (Alfred E. Tiefenbacher), Letrozole Arrow (Arrow Poland), Letrozole Bluefish, Letrozole Reg Europe, Letrozole Tecnimede, Letrozole Welding, Letrozol Nucleus, Letrozol Orion, Letrozol Regiomedica, Letrozolum Genthon, Loosyn (Synthon), Loxelza (Tabuk Poland), Picozone (Stada), Sukontix (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozol Sandoz), Trozebax (Ranbaxy) i Trozel (Medicamenta).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Femtozone (Helm).

L04/L04A – Leki hamujące układ odpornościowy;

L04AA – Selektywne leki hamujące układ odpornościowy

Mycophenolas mofetil: Mycophenolate mofetil Ranbaxy to 23. zarejestrowana marka leków zawierających pochodne kwasu mykofenolowego. Na rynek wprowadzono 8 leków: CellCept (Roche; lek oryginalny), Myfortic (Novartis) zawierający sól sodową kwasu mykofenolowego, od lutego 2009 Myfenax (Teva), od czerwca 2010 Mycophenolate mofetil Apotex, od lipca 2011 Mycophenolate mofetil Sandoz, od października 2011 Mofimutral (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2011 Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare) i od stycznia 2012 Limfocept (Service-Pharma).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Arzip (Jelfa; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Mophecen), Myclausen (Herbert J. Passauer), Mycofenolat mofetil Actavis, Mycophenolate Arrow (Arrow Poland), Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare), Mycophenolate mofetil Alkem, Mycophenolate mofetil Astron (Astron Research), Mycophenolate mofetil Farmacon (AstraZeneca), Mycophenolate mofetil-Ratiopharm, Mycophenolate mofetil Stada, Mycophenolate mofetil Teva, Mycofenor (Orion), Nolfemic (Blau Farma Group) i Trixin (Farmacom). Skreślono z Rejestru Mycophenolat Lek.

L04AX – Inne leki hamujące układ odpornościowy

Azathioprinum: Azafalk (Falk) to 4. zarejestrowana marka azatiopryny. Do obrotu wprowadzono 3 marki: Azathioprine Vis, Immunoprin (Ebewe) oraz Imuran (Aspen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Kidofen (Aflofarm) w postaci czopków w 2 dawkach to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej zawiesiny doustnej, zaś Nurofen Caps (Reckitt Benckiser) w postaci miękkich kapsułek w dawce 400 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej innych postaci tej marki. Zarejestrowane są 23 marki preparatów ibuprofenu.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Topss, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone w maju 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), w lipcu 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), w lutym 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express), w październiku 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), we wrześniu 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), w październiku 2009 Iburion (Orion), w listopadzie 2009 MIG (Berlin-Chemie), w styczniu 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), w maju 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), w grudniu 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott) i od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek) i od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Brufen zawiesina 2% (Abbott), Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Harpagophyti procumbens radicis extractum: RevmaStop (Expo Line) to aktualnie 2. zarejestrowany lek o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Reumaphyt (Phytopharm Klęka). Na rynek wprowadzone zostały także suplementy diety o podanym składzie: Devil’s Claw (Now Foods) i Reumalin (Ozone).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum alendronicum: Alendronat Aurobindo (Zentiva) w dawkach 10 mg i 70 mg to aktualnie 24. zarejestrowana marka preparatów kwasu alendronowego. Leki w dawce 70 mg przyjmuje się raz w tygodniu. Na rynek wprowadzono 12 leków w dawce 70 mg: Fosamax (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Ostemax 70 Comfort (Polpharma), Ostenil 70 (Teva), Ostolek (Lekam), od kwietnia 2006 Alendronat-Ratiopharm 70, od lutego 2007 Alendromax (Arrow Generics), od stycznia 2008 Sedron (Gedeon Richter Polska; poprzednia nazwa: Ostalon 70 mg), od czerwca 2008 Alendran 70 (Ranbaxy), od stycznia 2010 Alendronate Arrow (Arrow Poland), od kwietnia 2010 Ostodronic (Apotex), od sierpnia 2010 Alendronat Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals) i od marca 2012 Alendronatum 123ratio (poprzednia nazwa: Alendronatum Farmacom; przed zmianą nazwy preparat został wprowadzony na rynek w maju 2007 przez Plivę Kraków pod nazwą Alenotop).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Alendronate Medana (Medana Pharma), Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alendronat Pharmabill (Pharmabill), Alendronic acid Polfarmex (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Akost), Bisfozen (Zentiva), Kwas alendronowy 70 mg (Phargem), Lendrate (Actavis) i Rekostin (Biofarm). Do sprzedaży wprowadzono ponadto 3 leki w dawce 10 mg: Alenato (ICN Polfa Rzeszów), Ostenil (Teva) i Ostolek (Lekam). Natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Alendronate Arrow (Arrow Poland) i Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alenotop (Teva Kraków).

Skreślono z Rejestru: Aldron 70 (Sandoz), Alendrion (Orion), Alendrogen (Billev Pharma; preparat był na rynku od maja 2007), Alendronate Teva 70 mg.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe; N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy; N02AX52 – Tramadol, preparaty złożone

Tramadolum+paracetamolum: Bacizol i Tracemol (oba: Substipharm) oraz Tramapar (Polfarmex) to odpowiednio 12., 13. i 14. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 6 leków: Zaldiar i Zaldiar Effervescent (Grünenthal), od stycznia 2010 Doreta (Krka), od maja 2010 Acutral (Grünenthal; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Primiza), od marca 2011 Poltram Combo (Polpharma), od kwietnia 2011 Padolten (Teva) i od lutego 2012 Delparan (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tramadol/Paracetamol Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Azemdol (Labopharm), Sedoloris (Actavis), Tramaparastad (Stada), Traparac (Disphar) i Zaldiar Retard (Labopharm).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Apotex, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Bluefish i Lewetyracetam-Neuraxpharm to odpowiednio 20., 21., 22. i 23. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 5 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed) i od maja 2012 Trund (Glenmark). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Cezarius (Hasco-Lek), Dretacen (Sandoz), Eliptus (Biofarm), Kapidokor (Vipharm), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Actavis Group (Actavis), Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Matever (Pharmathen) i Noepix (Sigillata).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Apomorphinum: Dacepton (Ever Neuro) to aktualnie jedyny zarejestrowany lek zawierający apomorfinę. Skreślono z Rejestru: Apo-Go i Apo-Go Pen (Forum).

Ropinirolum: Nironovo (Blau Farma Group) i Ropodrin (Egis) to odpowiednio 14. i 15. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek zostało wprowadzonych 7 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion) oraz od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon (Teva), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropinstad (Stada) i Ropitor (Torrent Pharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Contexine (Ranbaxy).

N05 – Leki psychotropowe;

N05A – Leki neuroleptyczne; N05AH – Diazepiny, oksazepiny, tiazepiny i oksepiny

Quetiapinum: Quetiapine Actavis to 36. zarejestrowana marka kwetiapiny. Na rynek wprowadzono 23 marki: Seroquel i Seroquel XR (AstraZeneca; lek oryginalny), Ketrel (Celon Pharma), od grudnia 2007 Ketipinor (Orion), od marca 2008 Ketilept (Egis) i Kventiax (Krka), od lipca 2008 Nantarid (Gedeon Richter), od października 2008 Loquen (Teva), od lipca 2009 Symquel (SymPhar; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapine Tiefenbacher), od sierpnia 2009 Kwetaplex (Adamed), od listopada 2009 Gentiapin (Biogened), od grudnia 2009 Quentapil (ICN Polfa Rzeszów), od stycznia 2010 Kefrenex (Axxon), od maja 2010 Poetra (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Quemed), od sierpnia 2010 Bonogren (Vipharm), od października 2010 Pinexet (Medana Pharma) i Vorta (Glenmark), od grudnia 2010 Quetiser (Sun-Farm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapin Sunfarm), od lutego 2011 Stadaquel (Stada), od czerwca 2011 Etiagen (Generics), Kwetax (Teva) i Setinin (+Pharma), od października 2011 Kwetinor (Lekam) i od maja 2012 ApoTiapina (Apotex).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Geldoren (Gedeon Richter Polska), Ketiap (Polpharma), Kwetiapina Neuropharma (Neuraxpharm), Quepsan (Pro.Med), Quetap (Ratiopharm), Quetiapine Accord (Accord Healthcare), Quetiapine Arrow (Arrow Poland), Quetiapine Medis, Quetiapine Pfizer, Quetiapinum Invent Farma, Quetiapinum Viketo (Invent Farma) i Quetilis (Medis).

Skreślono z Rejestru: Hedonin (Lannacher), Kvelux (Sandoz), Quetiapine-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetifi).

N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CX – Leki nasenne i uspokajające, preparaty złożone z wyłączeniem barbituranów

Leonuri herba+Lupuli strobilus+Melissae folium+Valerianae radix: Tabletki uspokajające Labofarm powlekane to rozszerzenie względem wprowadzonego wcześniej preparatu Tabletki uspokajające Labofarm. Są to jedyne zarejestrowane preparaty o podanym składzie.

N06 – Psychoanaleptyki;

N06A – Leki przeciwdepresyjne; N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Escitalopramum: Escitalopram PharmaSwiss i Pralex (Orion) to odpowiednio 23. i 24. zarejestrowana marka escitalopramu. Do sprzedaży wprowadzono 11 marek: Lexapro i od marca 2012 Lexapro Meltz (Lundbeck; lek oryginalny), od stycznia 2010 Depralin (Polpharma), od lutego 2010 Elicea (Krka) i Mozarin (Adamed), od czerwca 2010 Escitil (Egis) i Lenuxin (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2010 Pramatis (Sandoz), od kwietnia 2011 Servenon (Glenmark), od lipca 2011 Escitalopram Actavis (lek zarejestrowany początkowo przez firmę Alchemia pod nazwą Escitalopram Alchemia), od listopada 2011 Aciprex (Biofarm) i od grudnia 2011 Nexpram (Lekam).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Andepram (Alchemia), Benel (Farmalider), Deprigen (Biogened), Escertal (Zentiva; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Esoprex), Escipram (G.L. Pharma), Escitalopram Pfizer, Escitalopram Teva (Teva; lek zarejestrowany początkowo przez Vera Pharma pod nazwą Escitalopram Vera), Escitasan (Stada), Esprolan (Medana Pharma), Miraklide (Vipharm) i Pramogen (Generics).

Skreślono z Rejestru: Escitalopram-1A Pharma, Laprides (Teva).

N06D – Leki przeciw demencji; N06DA - Antycholinoesterazy

Donepezilum: Donepezil Polfa Łódź to 36. zarejestrowana marka donepezylu, zaś Donepezil Stada Oro w postaci tabletek rozpadających się w ustach to rozszerzenie względem zarejestrowanych wcześniej tabletek powlekanych. Do sprzedaży wprowadzono 19 leków: Aricept (Pfizer; lek oryginalny), Cogiton (Biofarm), Donepex (Celon Pharma), Yasnal i od czerwca 2011 Yasnal Q‑Tab (Krka), od lutego 2009 Donesyn (Vipharm) i Symepezil (SymPhar), od maja 2009 Donectil (ICN Polfa Rzeszów), od lipca 2009 Cognezil (Glenmark; zarejestrowany wcześniej jako Donepezil Synthon), od października 2009 Alzdone (Unia) i Donecept (Actavis), od grudnia 2009 Alzepezil (Egis) i od czerwca 2011 Alzepezil ODT (Egis), od kwietnia 2010 Mensapex (Sandoz; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą DoneSAN), od czerwca 2010 Pezilgen (Biogened), od sierpnia 2010 Apo-Doperil (Apotex) i Doneprion (Orion), od września 2010 Donemed (Sun-Farm), od marca 2011 Ricordo (Adamed), od września 2011 Pamigen (Generics; lek wprowadzony na rynek w marcu 2010 pod nazwą Donepezil Generics) i od kwietnia 2012 Donepezil Polfarmex.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Altzer (Hikma), Dobedipil (Stada), Donecleus (Nucleus), Donegen ODT (Generics), Donepegamma (Wörwag), Donepenorm (+Pharma; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Donepezil Alet), Donepezil Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Donepezil Hydrochloride Accord (Accord Healthcare), Donepezil hydrochloride Sanovel, Donepezil Peseri (Peseri Trading), Donepezil Teva (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Pliva), Donepezil Stada (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Specifar), Donethon (Synthon), Memiranum (Ranbaxy), Redumas i Redumas ODT (Teva) oraz Rizin (Teva).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Memocept (Polpharma; preparat wprowadzony na rynek od marca 2010, zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą Synpezil).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nicorette Coolmint (McNeil) w postaci tabletek do ssania to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej postaci tego leku. Zarejestrowane są aktualnie 4 marki preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty: Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler); Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego i tabletek do ssania Niquitin Mini oraz preparat Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Arrow Generics/Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach, Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa; R01AA – Sympatykomimetyki, leki proste

Xylometazolinum: Xyladur (Premier Research) to aktualnie 9. zarejestrowana w tej klasie marka ksylometazoliny. Na rynek wprowadzono 7 leków w różnych postaciach: Otrivin (Novartis), Xylogel (Polfa Warszawa), Xylometazolin WZF (Polfa Warszawa), Xylometazolin VP (ICN Polfa Rzeszów), Xylorin (GlaxoSmithKline, Poznań), od kwietnia 2010 Nasorin (Orion) oraz Sudafed XyloSpray i Sudafed XyloSpray HA (McNeil). Nie pojawił się jeszcze preparat Xylo-Mepha. Skreślono z Rejestru: Donosan (Ratiopharm), Sudaxyl i Sudaxyl HA (McNeil).

R02/R02A – Preparaty stosowane w chorobach gardła; R02AA – Antyseptyki

Alcohol dichlorobenzylicus+amylmethacresolum: Strepsils (Reckitt Benckiser) w postaci pastylek to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej 4 innych produktów tej marki: Strepsils truskawkowy bez cukru (wcześniejsze nazwy: Strepsils Cool Mint, Strepsils z mentolem i anyżkiem, Strepsils o oryginalnym smaku), Strepsils Warm (poprzednie nazwy: Strepsils truskawkowy bez cukru, Strepsils bez cukru, Strepsils bez cukru ziołowo-cytrynowe), Strepsils z mentolem i eukaliptusem (poprzednie nazwy: Strepsils mentolowo-eukaliptusowe, Strepsils Menthol & Eucalyptus), Strepsils z miodem i cytryną (poprzednie nazwy: Strepsils z naturalnym miodem i cytryną, Strepsils with Honey & Lemon).

Chlorhexidinum+lidocainum: Gardimax Medica (Tactica Pharmaceuticals) w postaci tabletek do ssania i aerozolu do stosowania w jamie ustnej to 1. zarejestrowany preparat o podanym składzie.

R03 – Leki stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03D - Inne leki działające ogólnie stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03DC – Antagoniści receptorów leukotrienowych

Montelukastum: Montelukastum Accord (Accord Healthcare) to 50. zarejestrowana marka montelukastu. Do sprzedaży zostało wprowadzonych 19 leków: Singulair (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), od października 2008 Drimon (Teva), od stycznia 2009 Astmirex (Temapharm), Hardic (Teva) i Monkasta (Krka), od lutego 2009 Montest (Genexo), od kwietnia 2009 Milukante (Adamed) i Promonta (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2009 Asmenol (Polpharma), od października 2009 Eonic (Gedeon Richter) i Montelak (Medreg), od grudnia 2009 Montessan (Apotex; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Montekast), od czerwca 2010 Montespir (Biofarm) i Vizendo (GlaxoSmithKline; preparat zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą MontSyn), od listopada 2010 Montenorm (+Pharma) i Symlukast (SymPhar), od marca 2011 Montelukast Sandoz i Spirokast (Zentiva), od października 2011 Montelukast Stada i od lutego 2012 Astmodil (Polfarmex).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Actamone (Actavis), Airuno (Blubit), Alvokast (Alvogen; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Arti Farma pod nazwą Montekast), Astmontex (Farma-Projekt), Brogalast (Galex d.d.), Elukan (Specifar), Lamoten (Polfa Pabianice), Miralust (Adamed), Monteflow (Sun-Farm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Montelukast Sunfarm), Montelukast-1A Pharma, Montelukast Accord (Accord Healthcare), Montelukast Apotex, Montelukast Bluefish (lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Helm pod nazwą Montelukast Helm), Montelukast Invent Farma, Montelukast Miklich, Montelukast MSD (Merck Sharp & Dohme), Montelukast Pharmathen, Montelukast Polpharma, Montelukast-Ratiopharm, Montelukastum Synthon, Montetrinas (Sigillata), Montexal (ICN Polfa Rzeszów), Montulind (Sigillata), Orilukast (Orion), Polmonte (Merck Sharp & Dohme; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Airathon), Sigilukad (Sigillata), Sitemortak (Sigillata), Telumantes (Sigillata) i Telumyl (Generics).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05C – Leki wykrztuśne, z wyłączeniem preparatów złożonych zawierających leki przeciwkaszlowe; R05CA – Leki wykrztuśne

Guaifenesinum: Benylin Muco (McNeil) to aktualnie 5. zarejestrowana marka preparatów z gwajafenezyną. Do sprzedaży wprowadzono 3 marki: Guajavis (Vis), Guajazyl i Guajazyl Mint (Espefa) oraz Robitussin Expectorans (Pfizer). Nie został jeszcze wprowadzony na rynek preparat Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry (Wick). Wygasło pozwolenie na Coldrex na kaszel (GlaxoSmithKline).

R06/R06A – Leki przeciwhistaminowe działające ogólnie; R06AE – Pochodne piperazyny

Levocetirizinum: Votrezin (Sandoz) to 11. zarejestrowany lek z lewocetyryzyną, natomiast Zenaro (Zentiva) w postaci kropli doustnych o nowej dla tej substancji czynnej dawce 5 mg/ml oraz w postaci syropu to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zastosowanie aktywnego izomeru cetyryzyny umożliwia zmniejszenie o połowę stosowanych dawek, a tym samym działań niepożądanych. Na rynek wprowadzono 6 leków: Xyzal (Vedim; lek oryginalny), od stycznia 2010 Cezera (Krka), od sierpnia 2010 Zenaro (Zentiva), od września 2010 Lirra (Glenmark) oraz Zyx (Biofarm) i od lutego 2012 Contrahist (Adamed). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: L-Cetirinax (Synthon), Levocetirizine dihydrochloride Zentiva, Levocetirizine-Biofarm i Zilola (Gedeon Richter Polska).

Uwaga: wprowadzonemu onegdaj na rynek preparatowi Zyx 7 (Biofarm) zawierającemu racemiczną cetyryzynę w lipcu 2008 zmieniono nazwę na Amertil Bio. Obecny aktualnie na rynku preparat Zyx zawiera lewocetyryzynę.

 

S – Narządy zmysłów

S01 – Leki okulistyczne; S01E – Leki przeciw jaskrze i zwężające źrenicę;

S01EA – Sympatykomimetyki stosowane w leczeniu jaskry

Brimonidinum: Brimodiol (Sun-Pharm) to 8. zarejestrowana marka brymonidyny. Na rynku pojawiło się 5 leków: Alphagan (Allergan), od czerwca 2009 Luxfen (Jelfa), od listopada 2010 Brimogen (Generics), od stycznia 2011 Brimoteva (Teva) i od marca 2012 Biprolast (Blau Farma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Brymont (Blumont) i Clarix (Sandoz). Skreślono z Rejestru: Brimonidine-1A Pharma.

S01ED – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; S01ED51 – Timolol, preparaty złożone

Timololum+dorzolamidum: Dotigen (Generics) to 13. zarejestrowana marka leków o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 4 preparaty: Cosopt (Merck Sharp & Dohme), od kwietnia 2010 Rozacom (Adamed), od stycznia 2011 Dotiteva (Teva) w postaci kropli wielodawkowych i od marca 2012 Tymolamid (Blau Farma Group). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Arutidor (Mann), Cosopt PF (Merck Sharp & Dohme), Dolopt Plus (Sandoz), Dorzolamide/Timolol NTC, Dorzolamid/Timolol Stada, Dotiteva Minims (Teva), Dozopres Combi (ICN Polfa Rzeszów), Oculamid (Blau Farma Group), Oftidorix (Jelfa) i Venturax (S-Lab).

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2012-06-30

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
Dzień Aptekarza
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
dza2014pm.jpg
WYDARZENIA
DOKUMENTY
strategia.jpg
what effects does prednisone have on pregnancy calan mg price levitra coupons from viamedic low dose bupropion female cialis weight gain hyzaar 50 12.5 tablets zyprexa usa verboten buy toradol without a prescription from canadian pharmacy clonidine tablets uk what is generic viagra spam research grade prilosec lithium tablets 40mg buy generic antivert with bonus alli orlistat review billig trileptal online kaufen colospa max dose atarax for sale cure remedies pvt ltd viagra viagra portugal online prescription drug flonase canada buy prednisolone without prescription ordering keflex in usa western drug lady era what is adalat for side effects of protonix medicine order mexitil rx floxin in italia bromocriptine parlodel dose buy ceftin pills in the australia albendazole discount online how to take terramycin mg can you split cialis pills in half medication buy clonidine online no prescription levitra can you buy olmesartan benicar canada what type of medication is protonix betapace without insurance what is baclofen 10 mg a narcotic carafate cause weight gain aleve in the uk now canadian healthcare technology companies low betnovate betamethasone gm order arimidex tablets atorlip-5 online without prescription how long does trazodone take to work for anxiety can we trust augmentin online how much is nexium tablets low buspar generic lipitor release date in canada buy femara india starlix brand positioning voveran prices at costco buy hong kong cheap generic zyloprim reputable online pharmacy reviews cipro zyrtec generic wikipedia drugs online ayurvedic medicine store in india canadian pharmacy zofran revia mg canadian rx viagra professional online coupon code lithium carbonate 300mg tablets generic nitroglycerin in usa actos australia price low cost doxycycline trimox shelf life how much does albenza cost sarafem 20 mg buy penegra usa buy coumadin no prescription fast delivery buy disulfiram online pharmacy lasix weight loss pills vasotec on line buy brand mevacor over the counter alli slimming pills pictures of coreg pills cleocin tablets 150 mg is buspar effective for ocd low price aspirin uk doxycycline 100 mg for sinus infection buy generic accutane 40 mg buy generic cialis online usa asda pharmacy doxycycline allopurinol 40 mg pharmacy micronase uk online buying cardura using paypal dilantin 100 365pills com pharmacy health hytrin prescription coupon amaryl free shipping best place to buy adalat in canada lotrisone legal us staxyn cost canada zofran mexican pharmacy overnight online pharmacy uk nymphomax comprar brand levitra pela internet canada pharmacy who take american express cards novolog prices buy generic ambien online no prescription suprax online uk india pharmacy's best site for fucidin can i get skelaxin flonase for sale philippines are canadian mail order pharmacies legal canadian meds store review order zyban usa today lipitor norvasc without script mentat tablets dosage proventil suppliers overseas cheap liverpool tickets for sale places to buy viagra what does diclofenac pills look like expect second month accutane how to get ceftin on line actos 40 mg buy viagra sublingual 100mg online can order benicar canada purchasing retin-a 0,025 online uk benadryl woldwide shipping desyrel ordering online pharmacy kamagra oral jelly from usa metformin without food canadian online pharmacy for prednisone trandate online in usa super active no prescription cialis generic levitra ditropan xl price flovent hfa generic equivalent furosemide pills online in the australia canadian pharmacy gyne-lotrimin low cost cytotec best place to order digoxin in us lopid tablets us online india pharmacies online that sell avodart flomax cr tablets propecia generic 1mg where to buy zyban online apotheke voltaren schmerzgel purchasing vermox online artane dose for eps jagged alliance pre order steam alli orlistat comprare online pharmacy worldwide shipping how to buy accutane in canada where to buy tadalafil cialis generic available zyvox mg erythromycin capsules vs tablets over counter medication same nexium proscar pill shop discount code Purchase accutane 5 mg tofranil shoppers drug mart high blood pressure medication side effects pharmacy buy alesse drug where to buy vytorin acquisto decadron sicuro online buy blopress mg how to get xenical in australia chloramphenicol shoppers drug mart albendazole buy cheap generic side effects of pariet 20mg what is nitrofurantoin mono mcr used for order erexin-v imitrex cost in canada reviews on abilify for bipolar buy levitra professional tablets us going from 50 mg to 100mg of zoloft voveran mist canada effects women taking male viagra pulmicort respules coupons buy generic avapro with bonus floxin generic name buy risperdal 80 mg online what is diflucan 200 mg used for resources for viagra comprar pletal portugal triamterene mexico best place to order benadryl in us atorlip-10 drugstore.com viagra online aus usa kaufen acai berry diet over the counter is effexor xr generic cheap medicine without prescriptions health canada cialis professional buy accutane online forum prescription generic medication for actos online sale of hytrin ordering soft viagra online tab elocom crema copii zyvox dose pediatrics ns2 lerk daily cialis vs. 36 hour cialis canadian drug policy foundation avodart in the uk canadian pharmacy reviews viagra buy online voltaren generic is pravachol available over the counter lexapro usa sale buy bupron sr online usa cialis pharmacy uk can you order zaditor save mg levitra viagra or cialis is it safe to buy zoloft online generic norvasc 10mg rico rico beach club shanghai online rx pharmacy what is relafen 500 mg difference between anxiety and depression staxyn 10 mg odt is it safe to order chloromycetin maximum dose doxycycline dogs antibiotic ceftin alcohol viagra reel sur le net anafranil pill canadian where do i cymbalta in canada safe black market viagra 100 mg pravachol clonidine perth australia suhagra drug in uk pharmacy sumycin from india cefadroxil dose dog canada buy revatio without prescription zantac dose rosuvastatin usa pharmacy buy chloromycetin generic purchase cheap order augmentin online side effects of micardis telmisartan tablets what does flonase nasal spray do side effects coreg best price doxcycline for dogs buy generic name for evista que precio tiene orlistat en mexico where can i get pilex buy tadapox in india online pariet buy on line side effects of atrovent nebulizer online viagra australia paypal over the counter erection pills walmart where aciphex zantac 150 weight gain exelon rx purchase generic pamelor motrin 800 mg generic name snorting gabapentin recreational use top 10 online prinivil sites norvasc sales 2008 billion natural social anxiety medication reviews on alesse birth control keppra overnight acheter lanoxin what is tetracycline 500mg used for how to by flomax online buy generic zestril with bonus sominex to buy in england lipitor not generic buy coreg from canada buy brand cefadroxil reglan for discount how much is aygestin tablets over the counter toprol sildenafil purple india tri-cyclen lo alphagan p cost cam you buy albendazole canadian 5 mg cialis for sale side effects of cardizem 180 mg long term side effects of kytril pyridium looking for how to order xeloda online cheap erexor free delivery malegradxt how much does 100mg imitrex cost generic diovan 160 12.5 is viagra right for me order cipro on line uk cheapest buspar to buy is avapro available in generic best site to buy actoplus met cheap pletal pills farmacie romaneasca online differin pharmacy prices list proventil dose albuterol sulfate inhalation aerosol drug online pharmacy beconase aq buy alli 20 mg can olanzapine get you high what is amitriptyline side effects no prescription viagra jelly thailand pharmacies buy levothroid greece drugstore foundation for dark skin where can i buy real viagra hydrochlorothiazide canada overnight delivery glucotrol xl tablets from buy orlistat forum carafate generico online where to buy unisom sleeptabs purchase elimite online side effects of hyaluronic acid tablets differin tablets us online hsu ginseng online actoplus met in usa what is cystone tablets micardis drug schedule premarin shoppers drug mart long term health effects of propecia bactrim shop net serevent tablets uses how much does a 30 day supply of abilify cost buyers of ayurslim canada orlistat from usa how to get calan elavil dosage recommended premarin suppliers overseas zyban for sale online nexium reviews 2010 liquid v-gel review olanzapine no rx diflucan generic name fluconazole fastest mobic uk delivery what is benzac pills used for exelon capsules generic suhagra from cialis vs viagra levitra lamictal where to get elocon mg tablet daily dose cialis effectiveness the online drugstore zerit prednisone 10mg shortage how to order acai force max cytotec billig kaufen no prescription premarin online what does mean allegra baby names nizoral next day propecia 1 mg versus 5 mg how to take remeron atarax canada drug store reviews on astelin pfizer brand viagra no prescription lynoral women buy what is hyaluronic acid for skin flagyl medicine infections flagyl for dogs dosage side effects of morning after pill bleeding topamax dose for migraine prevention alternative medicine chronic back pain sominex in canada buy mirapex singapore buy elavil paypal accepted isoptin 40 mg pharmacy how often to take ciprodex real cialis brand to buy order zebeta cheap over the counter ventolin uk disgrasil orlistat precio cabgolin online usa no prescription best site to purchase cialis atorvastatin patent expiry cheaper version of propecia pharmacy escrow services clomid during menopause how to buy trazodone online atorvastatin coupon hydrochlorothiazide order online mevacor tablets from buy buy female viagra from canada is clomiphene citrate an anabolic steroids yasmin discontinued where purchase aygestin synthroid vs armour xanax uk topix buy tinidazole in uk ruagra super active aciphex canada price how to by venlor online cyklokapron over the counter buy metformin with e check free or low cost albendazole suhagra 100 mg orlistat online coupon code purchase prandin pharmacy mexico brand levitra buy brand pfizer viagra maxalt medication migraine headaches can you sell prednisone makeup setting spray drugstore buy depakote discount where can i buy liquid letrozole cheap actos no prescription bupropion hcl discount actonel act now program best uk drugstore concealer how to buy voltaren brahmi no rx brand name lynoral online zovirax 200 mg 25 tablet can you get viagra ciplox tz is for what wellbutrin online overnight shipping can you buy viagra over the counter in germany free samples generic propecia online no prescription prednisona kern pharma 10mg lamisil results forum cicloferon cream morning after pill boots side effects cardura from china viagra alternatives cheap acivir pills 4 pharmacy order hyaluronic acid tablets ashwagandha pill shortage india hyzaar price floxin not generic comprar aciclovir en argentina side effects of keflex in infants bentyl to buy from europe buy zyprexa online india different asthma inhalers colours cheap abilify sale uk avodart drug class phone in order for alavert diflucan cheapest rate can you buy shallaki generic brands for accutane cloridrato de sertralina efeitos colaterais diamox over counter nexium discount program buy omnicef in usa comprar sinequan pela internet what is side effects for seroquel synthetic viagra clomiphene citrate tablets 50 mg what mg does diflucan come in cheap altace us prescriptions buy canadian generic viagra aricept 5mg cost can order vantin canada cheap genuine zoloft online mail-order amoxil purchase anafranil cheap where purchase doxycycline lexapro 10 mg retail price evecare order on web no rx caverta online amaryl discount voucher sustiva weight gain what is the dosage for diclofenac finpecia medication where to buy viagra shipped to canada order orlistat online uk best canadian pharmacy prices orlistat dosage children luvox and alcohol heart medicine digoxin evista online uk can you buy uroxatral online micronase usa cvs prices cystone pills indocin paypal where can i buy nizagara mg what is avandamet drugs online pharmacy uk zofran dramamine no prescription needed coversyl plus uses arimidex online from uk ketoconazole side effects men levitra professional online india super active medicine online buy levitra triamcinolone side effects hair loss best place to buy propranolol in usa xenical works doctor tofranil pharmacy order pharmacy that sells digoxin doxycycline hyclate 50mg capsules uses can you get ciplox over the counter where to septilin lopressor iv peak pharmacy has best price lisinopril accutane dosage amounts doxycycline shelf life expiration buy januvia pills in the us early signs of arthritis in fingers cialis sublingual sale pharmacy 5mg side effects of hyaluronic acid supplements half price differin buy keppra canada grifulvin over counter side effects of lexapro 20 mg in men pastillas cytotec genericos us pharmacy schools wikipedia side effects of actos 30mg cheap evecare free delivery erythromycin ophthalmic ointment usp 0.5 for pink eye order propranolol online without rx how to take wellbutrin xl 300 mg low albendazole albenza application sale i pill vantin website low cost overnight yagara what is cephalexin drugs buy shallaki bulk viagra para mujeres venta farmacias order remeron 45mg didronel weight gain brafix order in the us morpheus neo red pill blue pill buy aciphex cialis better than viagra levitra what is ditropan 5 mg prometrium where can i buy it atarax online uk what does lithium do mexican plavix glucophage tablets 150 mg confido prices at costco culturismo femenino argentina recommended daily dose of hyaluronic acid effects of viagra on women yahoo ranitidine rxlist doxycycline 50 mg caps cheap cefixime 400mg rumalaya liniment online bestellen can you take alli daily minoxidil & finasteride topical solution cleocin over the counter walgreens i pill evecare website cleocin gel brands india buy prograf astrailia lloyds pharmacy summer placement mail order generic ampicillin to buy metformin effexor xr medication side effects cytotec misoprostol tablets i pill elavil website generic prescription tinidazole vs metronidazole giardiasis generic seroquel buy canada can you take benzac daily zyprexa dosage dose buy cyklokapron online overnight female viagra for purchase pharmacy that sells acivir pills elimite order in the us viagra sublingual capsules lisinopril shortage rumalaya pharmacy coupons periactin cats dosage buy pariet online from uk legal to buy ephedraxin levitra professional on line in the india premarin estrogen replacement pills how to use cialis daily moduretic dosage too high buy clozaril with e check teenage erectile dysfunction viagra order oxybutynin ditropan xl strattera 100mg price purchase amoxil 500mg levitra professional dosage recommended ortho tri cyclen lo without prescription for louisiana pravachol discontinued seroflo 20 mg robaxin online price can you get high off lexapro wiki lipitor 100mg taking ciprofloxacin milk glucotrol xl prices too much levothyroxine side effects cordarone tablets on line to buy serevent diskus 50 mcg price alli estare' en italiano actos next day buy generic retin-a ge online buying colospa using paypal clomid overnight shipping 100mg top drugstore foundation 2010 amlodipine tablets spc comprar kamagra oral jelly original en madrid keftab pill canadian is generic ophthacare available in usa trial erection packs 3 overseas how to use motilium to increase milk buy tramadol no prescription mastercard zerit pas cher ordering buy aciphex prescription genuine snovitra super power 100mg fastest diflucan uk delivery tetracycline lawsuit buy zaditor online what is depakote side effects discount grifulvin v mg discount zetia lipitor buy viagra online no prescription us cheap pharm store amlodipine 1mg canadian norvasc comprar levothroid original how much is doxycycline without insurance order suhagra cheap zoloft over counter uk what does tamoxifen pill look like comprar tamoxifeno farmacia where can i order accutane online sinemet coupon code buy viagra usa html map of puerto rico rincon fosamax shoppers drug mart what drug category is furosemide what is the generic for detrol la zyban and champix together cephalexin online meds buy cheap levaquin online brand grifulvin v buy side effects of crestor cholesterol tablets what dosages does keppra come in side effects of too much synthroid medicine can you order menosan price comparison levitra viagra sale valtrex viagra sublingual canada generic online drug cost of lioresal without insurance nimotop drug class generic medrol safe safe acivir pills buy iphone content control where amaryllis from legit place buy viagra zestoretic generico cheapest place to buy lexapro purchasing mentat online uk sunrise tadalafil india purchase citalopram in mexico comprar lamisil oral can you order rhinocort aqua nasal spray purchase rosuvastatin lowest price avapro cost canadian maxalt 100 what is nitrofurantoin mono mac 100mg caps generic pills for carafate buy avalide cheap drugstore buy avapro mg online what is lipothin used for canada price cheap lamisil generic bactrim ds identification metoclopramide class of drugs missed 2 yasmin pills topamax pills online in the usa flagyl er mail order india lotensin without insurance trental to buy in australia buy cheap kamagra oral jelly online antabuse no prrescription buy glucophage 500mg lov cost doxycycline generic brand levitra india proventil inhaler sale buy zebeta online reviews free next day delivery viagra amitriptyline online sales viagra professional without prescription is generic viagra sublingual available in usa canadian levitra generic buy alligators and crocodiles include lithium toxicity side effects walgreens alli coupon code seroquel without prescription miami is accutane better than minocycline can you buy indinavir over the counter buy xenical orlistat us zenegra to buy in australia betneval pommade sans ordonnance where purchase snovitra super power cymbalta and cold medicine nizoral 100mg tablet viagra from india buy where to buy tinidazole with amex aciclovir generico online zyvox generic for ordering low dose furosemide buy desyrel astrailia purchase doxycycline hcl can buy zanaflex online cialis super active overnight shipping cheap how to get flovent in australia order diltiazem withdrawal from trazodone symptoms antidepressant tri ortho cyclen generic viagra jelly tablets side effects lexapro lawsuit pregnancy benzac come si usa western drug hydrochlorothiazide aldactone generico online ortho tri-cyclen costco can you get lamisil tablets over counter maxalt from canadian pharmacy cheap price buy canada no prescription for sinemet cheap wellbutrin online cialis overnight delivery us can you buy inderal propranolol where is dramamine in target what are the common side effects of tamoxifen where can i get noroxin vpxl uk online order avapro 300 mg buy bentyl 100mg online how to get rid of nausea with doxycycline neurontin 600 mg 50 c,entikli film tablet nedir can you buy prednisone over the counter in germany side effects of amoxicillin in cats buy ortho tri-cyclen hong kong how to get a prescription for cialis online purchase atrovent pills propranolol india pharmacy buy propranolol australia buy fertomid from mexico online seroquel spc generic liv 52 buy canada lipothin tablets price buying valtrex without a prescription tamoxifen sales 2011 low cost amoxil purchase feldene 10 mg reviews on senhor angelo calangute prevacid from usa canadian prescription drugs fda fong bros motorcycles 24 media group buy prograf online no prescription us lithium order nolvadex reviews gyno buy ranitidine online with no prescription strattera order myambutol discount best price zenegra cheap cialis with bonus viagra north american pharmacy van nuys stats group houston carafate reviews lithium battery price forecast gyne-lotrimin side effects long term use prescription drug avalide biaxin drug in fr pharmacy buy rythmol online from usa no prescription femcare sale provera tablets nhs generic seroquel in canada what kind of pain pills can you buy in mexico buy nizagara online at canada pharmacy generic casodex 50 mg cheap prograf 1 mg reglan canadian source micardis over the counter olmesartan medoxomil vs losartan stopping propecia side effects exelon company profile buy carafate from india lisinopril 20 mg side effects zoloft overdose long term effects chlamydia gonorrhea treatment men protonix medication order celebrex 200 mg recommended dosage what are the side effects of the antibiotic cephalexin kamagra oral jelly mg price what is cephalexin used to treat sinus infection viagra plus doctors online alli discount online names of anti anxiety drugs viagra per nachnahme unique hoodia usa seroquel side effects long term buy cheap ramipril altace prescription buy v-gel boots all types probalan pills side effects of promethazine vc with codeine buy canada no prescription for haldol what doses does diltiazem come in lady era generic reviews avalide online in us propecia 0.5 mg dose no script zithromax mg lopid 300 mg pfizer aleve italiano where to buy sumycin ointment where was lipitor invented where can you buy buffered aspirin buy minocycline 100 can you buy cholestoplex cheap tulasi proscar and hair growth side effects of atorvastatin 40 mg fosamax osteopenia ranitidine recommended dosage viagra professional order l-tryptophan tablets price prescription only medicines list endep overseas order diflucan on line mexico buy stromectol online com buy nimotop online cheap cleocin gel order canada brand online forum buy advair diskus most reliable place to buy cozaar online diclofenac 40mg where to get viagra singapore can you order decadron avoid buy generic valtrex online pharmacy metoclopramide in canada missed dose of synthroid symptoms viagra for women online in india normal dose of flagyl for cats orlistat price philippines best place buy pilex famvir by mail what is viagra like stories what does allegra d 12 hour look like fexofenadine pseudoephedrine online chloroquine india pharmacy 365 stockton on tees opening times tricor 145 mg coupons motrin over counter uk alli coupons online provera online buy how to purchase cozaar online what is azathioprine tablets buy aleve for daily use buy caverta in singapore cheapest orlistat philippines low cost januvia where to buy allegra d over the counter contains where goes i buy levothyroxine in canada glucophage 100mg cheep lioresal purchase can amoxicillin treat chlamydia and gonorrhea infections pilex tablet sale what is an aspirin tablet made up of what does cymbalta do for fibromyalgia paroxetine how to buy arimidex online in canada 6 mercaptopurine side effects is celexa better than paxil where is merlin filmed in france crestor for men in usa indocin for gout treatment how much does bupropion cost without insurance walgreens sale alli kamagra online shopping post cycle therapy lopid does generic viagra work gel kamagra stromectol purchase in canada no prescription diclofenac coupons purchase generic tenormin viagra super active india no prescription indian generics online xalatan tinidazole pregnancy category buy kamagra cheap generic viagra female viagra order artane tablets online effects of accutane after stopping treatment forum nexium price cvs aleve coupons online strattera online store purchase anafranil how to take shallaki mg cialis jelly to buy in england clavamox no prescription cats zyvox delivery london benfotiamine tablets uses which uk site to buy avodart zyloprim on the internet buy dramamine mexican pharmacies acheter fucidin cream buy clonidine mg online levitra professional pharmacy order atrovent for purchase cheap allopurinol pills 100mg zyloprim acquisto vpxl sicuro online canadian rx propecia product levitra canada average healthy weight 6 foot man sale norvasc without pharmacy zovirax uk boots is propecia available in generic metoclopramide buy uk what does allegra treat fexofenadine what is doxycycline capsules coumadin discontinued insurance factory reviews do i need a prescription for flagyl what is propecia made of united healthcare prescriptions by mail epivir-hbv pills sweat us pharmacy online eulexin is generic zyban available in usa aciclovir tablets 800 mg dosis safe to buy generic nizagara from uk revista online natura ciclo 16 paroxetine side effects in men acquistare augmentin in italia buy sumycin online uk approach how to buy zanaflex in london buy prilosec hong kong viagra plus australia pharmacy non persciption risperdal how long to use bactroban where to buy rumalaya liniment side effects of antivert 25mg cheap proscar sale uk can you get zyban over counter pharmacy has best price sinequan no prescription biaxin apo amlodipine 5mg side effects voli low cost da italia a cipro where to purchase phenergan cleocin drug schedule generic for seroquel buy buy deltasone prednisolone altace order online through aceon online order cipro without purchase zovirax cheap acyclovir prescription why is there a reglan shortage effetti collaterali cialis generico emsam discounts codes supremesuppliersmumbaiindia atrovent reviews for men isoniazid tablets uses cheap ceftin no prescription discount tretinoin cream lisinopril and hydrochlorothiazide 20 mg/12.5mg side effects avalide tablets recall celebrex drug wiki zyprexa drug canadian pharmacy duetact medicine children v-gel to buy from europe buy nizoral shampoo online amazon buy proscar low cheap price prilosec dose for gerd bystolic medicine children aciphex 20 mg tab how to import renagel online medication bank draft effects of accutane after stopping treatment now ondansetron hcl 8 mg pregnancy buy bactrim online at canada pharmacy toprol xl in croatia professional store pharmacy viagra online the online drugstore viramune lukol generico italiano best pharmacy to order medrol order cialis online review generic maxalt rizatriptan benzoate amoxil to buy in the canada without a prescription cheap triamterene india allopurinol medication until later zyloprim 20mg tab canadian prescriptions online generic for haldol emsam reviews weight loss what does diltiazem cd look like womens viagra australia bystolic barato cost of speman buy keftab overseas negative side effects of proscar birth control pills zetia cialis uk generic what is avodart prescribed for minipress online forum carbozyne shop net licensed pharmacy frumil generic for differin 0.3 gel is viagra the same for men and women best price generic wellbutrin buy avalide without rx zofran generic name and brand name indian generics online zaditor where can i buy lamisil online generic aristocort ordering no prescription use yasmin coupon online how long till you see results from accutane liquid oxytrol review cialis 5mg works can we trust chloramphenicol online florida state university alli speed capoten tablets for sale ciplactin for weight gain side effects where can you get arimidex what is the best between viagra und cialis und levitra amlodipine and lisinopril combination therapy safe antabuse buy mobic by mail buy sertraline 100mg online is there a generic for zoloft atarax hydroxyzine for dogs where can i buy live yeast to buy cordarone in uk doxycycline hyclate alcohol interaction yagara online usa online pencillin the morning after pill how does it work low cost pharmacy buy prednisone max dose of bentyl best price for real zocor worldwide pharmacy cebu order aldactone without rx legal buy stromectol online canada buy over the counter baclofen online nimotop uk brand name generic advair diskus online cheapest clomid steroids dosage drug market order evecare best water pills weight loss order codeine promethazine cough syrup canadian health card lost 1 guy 1 jar official video link alli australia price purchase lamisil cheap viagra pills price buy allegra 80 mg online viagra generico in farmacia can you buy furosemide over the counter in germany where can i buy propranolol online without a prescription certified medication aide training online is mail order promethazine safe can you buy zebeta online canadian pharmacy better than retino-a cream 0,025 buy toprol xl usa tetracycline making acne worse liposafe side effects uk order cardizem drip need prescription for propecia physical signs ovulation clomid where can i buy allegra is it safe to order diclofenac ivermectin scabies effectiveness isotretinoin order online india what is provera used for in women bactrim discontinued buy elavil patch can you viagra soft in ireland buy uk cheapest dilantin tablets uk how can you get high off of wellbutrin tricor in the uk prescription zoloft online rhinathiol dosage babies generic moduretic switzerland metronidazole 500mg for tooth infection zithromax dose for strep imitrex injection maximum dosage oder mg tablets of prevacid cialis 5mg vs 20mg india prometrium price amitriptyline tablets used mircette free shipping alli reviews 2010 how much is maxaman tablets generic rx lexapro buy eurax lincocin mg buy order doxazosin buy paroxetine singapore how to take amoxicillin 875 mg how much is alavert tablets uk buy combivent without prescription buy wild ginseng seeds retino-a cream 0,05 next day delivery buy buspar pills in the mexico zithromax cheap us pharmacy how to take promethazine 25 mg how fast does wellbutrin take effect can i buy allegra over the counter viagra jellyfish sale online what products are in viagra pfizer viagra rezeptfrei kaufen cvs canada visa photo viagra online store coupon cipla india suhagra 100 lasix for sale overnight shipping low price minocin uk sertralina normon 50 mg foro buy revia australia quickest buy cheap generic benicar flagyl 500 mg cost where do i buy levlen tadalafil side effects dosage phexin to buy in england brand amoxil coupons nike air max 1 leopard pack uk side effects cymbalta weight gain cheap ethionamide buy online janta ki adalat hindi movie online meloxicam dose rate dogs buy bystolic from canada prednisolone low dose birth control trusted pharmacy .cpm motilium 10mg tablets can buy viagra spain india neurontin price ortho tri-cyclen generico italiano us online pharmacy no prescription menosan buy lithium ion batteries australia zanaflex without food clomid success rates by age snovitra super power 40mg baclofen 10 mg tablet augmentin dosage sinusitis buy detrol hong kong albendazole to buy in australia comprar blopress pela internet cystone generic reviews vandagraph trimix analyser what is furosemide medication what is methotrexate 2.5mg where to buy topamax online where can you buy clomid from is cardura a prescription drug kamagra jelly 100mg uk how to take lamisil pills ryobi 18v lithium battery sale vigra tablet for sale zanaflex mg india lasix next day delivery iv methylprednisolone multiple sclerosis buy cheap remeron using pay pal chloramphenicol where to purchase purchase renagel lowest price what is clomid used for in bodybuilding voltaren dolo 25 mg 20 stu"ck is viagra a cure for premature ejaculation cheapest vpxl in the uk buy dutas astrailia precio de xenical generico en mexico canadian health insurance providers illegal buy antidepressants online how long does it take cialis 5mg to work best indian viagra brands shuddha guggulu sale can coreg get you high what all does azithromycin treat what is caverta tablets indian alphagan cheapest brahmi in the uk generic finast buy canada how long after drinking to take antabuse buy xenical cheapest isotretinoin side effects weight gain diovan pills buy buy cytoxan ordering glucotrol xl discount image xanax street price 2012 buy prescription drugs without script levitra mist canada nolvadex dosage during cycle why is levitra more expensive than viagra can i get coreg benzac australia price mircette active pills propecia uk companies only ordering sublingual viagra online why has alphagan been discontinued comprar aleve pela internet mircette shipping overseas vendita viagra san marino alli prescription canada 10 mg daily prednisone side effects pharmacy mexico forzest www cipla field call first buy amoxil greece can you order adalat tegretol xr generic drug code red male enhancement spray buy vasotec with no rx remeron online pharmacy shipped to canada where can you buy hoodia lollipops nexium online meds what is the medication avalide used for online pharmacy ciprofloxacin buy silagra online from mexico brand diflucan buy sumycin tablets cheap cialis soft no prescription silagra birth control online canada med cab lexapro motrin coupons printable micardis best prices generic hydrea switzerland aspirin usa einfu"hren target pharmacy diclofenac gel buy alesse birth control online ethinyl canadian pharmacy diovan long term side effects of diakof forum buy flonase online cash sumycin barato ayurslim dosage instructions purchase strattera 60mg side effects of altace medication buy muscle relaxants cymbalta overnight delivery mg florinef tablets on line to buy menosan price what is sildenafil citrate 50 cleocin gel canada head office how long does it take for zyprexa to become effective danazol lawsuit settlements cheap elavil sale uk canada pharmacies online that sell prometrium prescription drugs online no prescription pay with credit card trazodone zoloft 100mg buy robaxin online pharmacies with out prescription malegra fxt canada overnight delivery is it safe to order amantadine viagra generic date pills glycomet brands india what is the highest dose for lexapro where to get cialis in las vegas bactroban new zealand generic name for apcalis sx clozaril maximum dosage asacol pharmacy coupons what is trazodone hydrochloride 50 mg buy aleve new zealand online phone in order for albendazole when does lipitor go over the counter amitriptyline 150mg no prescription mastercard kgr 100 viagra is clotrimazole better than lamisil no rx levitra plus online what does amantadine mean doxazosin generico online buy betapace tablets online topamax medication assistance aleve not generic where to buy himcocid ointment pravachol prescribing information pdf one stop pharmacy lilongwe kamagra gold comprar buy medroxyprogesterone acetate online amantadine with american express advair diskus now can you order brand advair diskus cheap ortho tri cyclen lo reviews for pcos what is the generic brand for lipitor buy actos 10 what kind of medication is mobic buy alesse online no prescription fast delivery trazodone on line in the uk trandate store buy rythmol sr discount femara online canada buy asics online ship to australia lisinopril manufacturer in usa alprazolam no prescription overnight delivery accutane lawsuit side effects genuine toprol xl best price is it illegal to order generic baclofen proscar 5mg tablets side effects is there a shortage of flomax cheap advair diskus india buy ortho tri cyclen no prescription best place to buy pct online clomid twins iui calan 40 mg pharmacy order duetact no prescription promethazine canadian online pharmacy for serophene buy orlistat low cheap price actonel tablets osteoporosis use cabergoline ivf accutane results for mild acne how long does it take bystolic to get out of your system yagara to purchase without a prescription combivent respimat reviews generic zyrtec cvs is it illegal to buy drugs from india viagra discount urispas best place buy bupron sr where purchase viagra super active revatio india buy generic amantadine online with prescription can you only get shallaki on prescription haridra online uk cleocin gel generic for methotrexate over counter can you buy arimidex in ireland abilify over the counter writing doctor ways of increasing sperm count buy viagra 100mg online uk how to import prednisone zestoretic tablets online mupirocin calcium ointment para q se usa nexium floxin generic reviews buy serevent online reviews i pill website diuretic generic zestoretic rumalaya cost without insurance buspar tablets uses pharmacy buy colchicine online canadian nitroglycerin iv maximum dosage buy celexa in india online how to buy arava rumalaya forte women buy american ginseng root price cafergot for men sale in uk american expressŽ aeroplanplusŽ platinum card canada afssaps baclofene alcool buy accutane online canada discount generic viagra thailand zovirax cream genital herpes avodart shelf life buy alligator meat florida actos mail order where to buy alligator meat in houston floxin ear drops side effects cytotec for abortion order zanaflex from prescription pfizer viagra best price is venlor a prescription drug minocin drug induced lupus amaryl australia metformin price in philippines canadian lamisil online online kamagra overnight delivery legally order pain pills online amantadine dosage adhd zanaflex online no prescription cheap online pharmacy uk neurontin for men in usa protonix drug store online why is there a shortage of nitroglycerin voltaren from new zealand ketoconazole hair loss study buy hydrocodone online overnight delivery buy chloramphenicol with visa amoxil delivery micardis limited india good champix reviews generic aricept namenda diovan novartis wiki exelon mg buy online canadian pharmacy coupon nimotop tablets Purchase plendil 10 mg tulasi price can you buy hoodia at walmart cheapest lotrisone best car insurance companies slimming tablets that work quick buy clomid fertility pills order aciclovir 200mg pharmacy online triamterene cost in canada generic pills for zofran half price lariam will toradol make me high what is the normal dosage for dilantin how long before daily cialis works mexican levitra buy kamagra online uk jelly 100mg valtrex free shipping order overnight delivery diflucan without how long to take livial beat way to order endep price of yasmin without insurance robaxin no prescriptio will januvia cause weight gain como comprar livros digitais na saraiva canada pharmacies online that sell unisom azithromycin 250mg tablets atarax medication order buy viagra xr without prescription discount canadian pharmacy malegra fxt liv spain over counter side effects of thalidomide treatment generic for ceftin 500mg pilex cream himalaya what does female cialis generic name for allopurinol side effects nizagara pas cher voltaren pharmacy online uk lisinopril 20 25 mg side effects flonase side effects in adults where to buy reglan in canada safely allegra cheap uk buy ranitidine 75 mg brand zanaflex buy yasmin reviews for men ibuprofen overdose effects cialis and liver damage viagra para mujer mexico buy medrol no prescription orlistat 60 canada are water pills over the counter trial erection packs 3 medication luvox results forum where can i buy cialis jelly liv 100 index cheap genuine shallaki online can you buy prescription cheap celadrin cod depakote for sale reviews on nolvadex does medicare cover cialis for bph ciplox 500 usage overnight shipping of prescription drugs psoriatic arthritis contraceptive pills available in india pharmaceutical wholesalers in dubai cafergot canada no prescription can you buy allegra over the counter drugs delivery buy abilify cost of prometrium suppositories erectile drugs online do you need rx renagel purchase diovan 80mg indian cabgolin buy lamictal hong kong price generic unisom sleep aid side effects ciprobay xr and alcohol cheap xbox live codes paypal ciprofloxacina infeccion urinaria hombres pregnancy after accutane treatment what drug category is rumalaya gel cost of lisinopril without insurance generic name for synthroid florinef noprescrition needed canada online pharmacy entocort uk buy canadian pharmacy no rx professional store buy viagra generic amaryl no prrescription vytorin online purchase isotretinoin accutane and pregnancy retino-a cream 0,025 cheap comprar retin-a ge original en madrid best generic diclofenac review buy grifulvin v from mexico online generic sildenafil citrate tablets overnight online pharmacy diclofenac pills mg what is adderall classified as what does benzaclin do are proventil and ventolin the same medication buy betnovate from india amaryl 3mg 30 tablet rythmol lowest price discount prinivil otc cheap online pharmacy prescription accutane taking clomid without doctors prescription abilify online how to get a cialis prescription online bula do reme'dio sertralina buy generic valtrex with bonus best place to buy viagra online uk what are the side effects of acai berry cleanse does allegra cause you to gain weight what is the normal dosage for depakote can crestor make you gain weight tadalafila diario over counter viagra australia generic doxycycline hyclate delayed-release tablets acai san jose costa rica maximum dose of lexapro for ocd ventolin by mail imitrex 20 mg nasal spray buy zestril perth australia cheap mycelex-g pills compazine where to get ondansetron tablets package insert zoloft 25 mg price where can i get flonase cost of zyban in ontario phenergan elixir 100ml liquid viagra shot recipe brand cialis us pharmacy periactin online usa acivir pills prices generic sinequan buy canada buy online zenegra generic baclofen online ordering canada drugs betnovate with prescription non prescription erythromycin pharmacy herbal alternatives to prednisone for dogs diarex next day buy ampicillin sulbactam tamoxifen online legally buy tadacip 100 seroquel paypal matrix red pill blue pill online pilex purchase can you buy naprosyn over the counter in germany v-gel usa sale furosemide precio mexico where to buy aleve in canada safely comment acheter du baclofene sur internet is it illegal to buy prescription drugs in mexico what is the generic brand for alesse cephalexin capsules 250 mg side effects viagra soft canada all orders online imitrex injection maximum dose pure pomegranate juice waitrose nolva and clomid dosage for pct indian pharmacy micardis purchasing hoodia online zoloft medication on line buy diflucan online pharmacy buy seroflo hong kong 50mcg asthalin purchasing luvox online suppliers of pletal in us lasix dosage iv push generic clomid for pct discount canadian pharmacy aldactone sleeping pills that get you high lamisil once boots generic drugs online store para que se usa erythromycin didronel online bestellen wellbutrin sr medication order valtrex for sale australia desyrel tablets purchase on line cheap genuine glycomet online legal buy depakote online canada brand levitra ordering no prescription pamelor 175 user reviews buy cardizem in singapore xenical 120 mg prix pharmacie ventolin on line purchase top 10 pharmaceutical companies uk tadalafil 20mg 30's vermox drug store online hyzaar complications ditropan with american express lexapro patient assistance program application zyban bonus pills order fluoxetine hcl online how much is a prescription of zoloft without insurance xenical at boots xenical works cheap dulcolax what drug category is lady era clozaril now ordering lasix here in canada ordering viagra online india prescription buy actos uk actors cod order prednisone without prescription trazodone dose children generic pills for menosan zyprexa in the uk now zithromax dose for gonorrhea what is flovent hfa 44 mcg ambien side effects anxiety generic for actos 15 mg where to purchase sarafem what bacteria does omnicef treat best generic flomax review where can i get some exelon genuine levitra super active best price motilium rx 10 buy tegretol in ireland side effects of anafranil what is the function of viagra tablets chinese medicine for abortion drug action of ampicillin bayer advanced aspirin printable coupons canadian coumadin buy cheap suhagra donde comprar xenical en mexico online pharmacy no prescription needed chloramphenicol rumalaya online uk is there a generic drug for femara arimidex vs. tamoxifen pct zithromax tablet 250 mg bestellen buy xalatan bulk can i get zyban in the nhs coreg cr 10mg price buy cheap tretinoin 0 025 buy antivert line strattera peak sales buy aciclovir mg online purchase aldactone lowest price sheldon;s express pharmacy bowling green cardizem without a prescription from australia requip over counter comprar calcium carbonate en argentina ayurslim online in us sildenafil citrate bulk drug manufacturers india domperidone australia furosemide 20 mg tablet ran discount avandamet mg side effects of stopping prednisone in dogs tenormin uk online sanofi aventis lantus uk can men take hydroxycut max women order keflex cephalexin 500mg generic amantadine drug oversea cheapest place to buy doxycycline augmentin 375 mg price generic himcocid uk paypal liquid nolvadex sale comprar innopran xl portugal legal viagra buy micardis plus online best place to buy serpina in usa side effects of carafate tablets quiero comprar noroxin coreg reviews for men midamor discounts codes viagra by post where purchase serevent buy zyvox 80 mg online legal buy protonix online canada nexium price buy hytrin fast shipping shallaki prescription only ventolin no prescription uk order acai burn extreme buy actos online from usa dostinex online from canada safe pharmacies online no prescription order lamictal online no prescription with a visa leukeran usa sale cialis a vendre montreal levitra professional drugs for sale costco pharmacy betoptic price female viagra online denmark generic cialis usa pharmacy what types of glycomet are there cheap deltasone us cod order alesse for sale usa alli boots price buy brafix cheap what is glycomet pills used for buy zithromax quick annual sales generic toprol xl z pack dosage 500 mg what are all the chemicals in propecia exelon phone orders online pharmacy no prescription needed overnight delivery best price for colospa pioglitazone hcl dosage lamictal supplier in uk pamelor italiano isoniazid tablets 300 mg 300 mg aristocort india crestor 20 mg 14 film tablet can order venlor canada phone in order for avalide motilium 10 mg cost cialis express delivery benicar coupon daiichi sankyo buy voltaren emulgel 120g buy eulexin online at canada pharmacy stromectol for men sale in uk buy trial erection packs 2 red gray blue pill with l 5 on it how long does it take for chlamydia to go away after taking azithromycin can you order maxaman cleocin t solution generic generic propranolol buy buy yasmin online uk best sites prazosin tablets pharmacy mexico ginseng low cost loss alli diet pill claritin side effects long term use ciplox online order isotretinoin buying canada buy flagyl use paypal where to buy seroquel online uk generic for rhinocort aqua nasal spray cheap canadian nolvadex no prescription best drugstore makeup brands ceftin antibiotic for sinus infection will 10mg of lexapro cause weight gain trental buy canada buy viagra in india online how to buy lynoral in london where to buy phenergan syrup safe to buy generic xenical from usa buy cheap generic zithromax can you legally order viagra online buy alesse birth control prescription do i need a prescription for motilium buy methotrexate without preservatives clonidine to buy in australia buy over the counter torsemide online sirius radio viagra ad vytorin no prescription reviews arthritis cure aspirin and fish oil can you buy naprosyn online how can i get zoloft out of my system buy inderal 80 mg online costco pharmacy mentat ds syrup price how to get prevacid drug accutane buy online approved buy abilify 2mg prescription valtrex cold sores side effects shallaki tablets online belize city pharmacy seroquel xr annual sales pak online drama blogspot benicar canada prescription generic topamax weight loss tricor dose renal failure fast prescriptions online cheap viagra jelly all needed effexor xr venlafaxine betapace uk brand name express drugs houston tx is there a shortage of viagra professional retino a cream 0.025 generic acivir pills in usa is lipitor better than crestor cheap bentyl 40 mg is viagra legal over the counter in the uk ampicillin drug study scribd zofran australia pharmacy how to purchase antivert online cleocin pharmacy propranolol dosage forms overnightpharmacy4u review order erection packs 1 cheap cialis buy ophthacare australia aristocort generic reviews how hard is it to get a viagra prescription diovan online purchase levaquin overnight pharmacy antidepressant better than effexor xr can you buy lithium on the stock market zyvox sales drugs prescription emsam dose increase indocin pill shop discount code cost of lithium per pound buy viagra online in singapore viagra sales online uk amitriptyline brand name australia norweco singulair aerator for sale viagra ou cialis qual o melhor no prescription pharmacy turkey over the counter generic zovirax for sale no prescription allopurinol compare prices propecia us pharmacy online prandin buy cleocin 10 pletal discounts codes low dose accutane for severe acne cialis jelly discount medications levothroid 40 mg dose better than female cialis can men use hydroxycut max cephalexin 40mg diabetes medication glucophage what is actoplus met used for levitra sale online pharmacy 20mg super kamagra next day where do i avodart in india avalide prescription coupon