02.10.2014.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Forum wydarzeń
Z uniwersytetu
Numer 96/74 online
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start. arrow Nowe rejestracje arrow 03.2012 - PL - nowe rejestracje.


 


03.2012 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email

NOWE REJESTRACJE - PL

MARZEC 2012

 

   W marcu 2012 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 157 pozwoleń na dopuszczenie do obrotu w Polsce produktów leczniczych, w tym 153 pozwolenia dla nowych produktów leczniczych i 4 nowe pozwolenia dla leków już wcześniej zarejestrowanych (Glukoza – Prolab; Lekoklar – Sandoz; Propycil - Admeda), które zostały pominięte w niniejszym zestawieniu. Pominięto także 6 pozwoleń umieszczonych zapewne pomyłkowo w bieżącym wykazie, gdyż dotyczących produktów zarejestrowanych wcześniej (Abapter – Pol-Nil, rejestracja w lutym 2012; Pinexet – Medana Pharma, rejestracja w czerwcu 2010). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w marcu 2012, został udostępniony przez Urząd 20 czerwca 2012.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością; A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BC – Inhibitory pompy protonowej

Esomeprazolum: Mapresol (Specifar), Feprasol (Specifar), Esomeprazol +Pharma, Nexpes (Specifar) i Prospes (Specifar) to odpowiednio 13., 14., 15., 16. i 17. zarejestrowana marka ezomeprazolu. Na rynek zostały wprowadzone 3 leki: Nexium (AstraZeneca; lek oryginalny), od października 2010 Emanera (Krka) i od stycznia 2012 Helides (Zentiva; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Ethypharm pod nazwą Prazectol). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Eranoprazol (Ranbaxy), Esomeprazole Polpharma inj., Esomeprazol Teva, Esoranban (Ranbaxy), Meprene (Ethypharm), Spemeprol (Specifar), Stomezul (Sandoz), Texibax (Ranbaxy) i Zoleprin (Hygia). Skreślono z Rejestru: Esomeprazol-Ratiopharm.

Pantoprazolum: Prazolacid (ICN Polfa Rzeszów) i Gastrowell Control (Sun-Farm) to odpowiednio 50. i 51. zarejestrowana marka pantoprazolu. Na rynek wprowadzono 20 marek: Controloc i od czerwca 2009 dostępny bez recepty Controloc Control (Nycomed; lek oryginalny), od listopada 2006 Anesteloc (Adamed), od listopada 2007 Contix (Lekam), od grudnia 2007 Nolpaza (Krka), od czerwca 2008 Pantoprazol-Ratiopharm, od września 2008 Panogastin (Jelfa), od października 2008 IPP (Sandoz) oraz Noacid (Egis), od listopada 2008 Panzol (Apotex) oraz Pantoprazol Sandoz, od sierpnia 2009 Contracid (Farma-Projekt), od marca 2010 Panprazox (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez firmę Nucleus jako Zoramyl), od lipca 2010 Pantogen (Generics), od sierpnia 2010 Gastrostad (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tifizol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher) i Xotepic (Farmacom; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Zipantola, a następnie wprowadzony na rynek w listopadzie 2008 pod nazwą Pantoprazolum Farmacom), od października 2010 Ranloc (Ranbaxy), od marca 2011 Contix ZRD (Lekam), od czerwca 2011 Panrazol (Actavis), od października 2011 Prazopant (Actavis), od lutego 2012 Pantoprazole Arrow (Arrow Poland) i od marca 2012 Pantopraz (Biofarm). W postaci iniekcji wprowadzono 4 leki: Controloc, Nolpaza, Pantoprazol Sandoz i Prazopant.

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Acidwell (Sandoz), Adozol (+Pharma), Dyspex I.V. (Nycomed Pharma), Gastronorm (+Pharma), Nelgast (Glenmark Pharmaceuticals), Neutroflux (Pharmafile), Ozzion (Vale Pharmaceuticals), Pamyl (Jenson Pharmaceutical Services), Panglen (Glenmark), Pantomed (Ratiopharm), Pantoprazole Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Pantoprazole Olinka, Pantoprazole Phargem, Pantoprazole Reig Jofre inj., Pantoprazole Wockhardt, Pantoprazol Krka, Pantoprazol Polfa Łódź, Pantoprazol-Ratiopharm inj., Pantoprazol Tecnimede, Pompec (Adamed), Prasec (Ratiopharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher), Prazafile (Pharmafile), Previfect (Sandoz), Zgaton (Ratiopharm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher, a następnie pod nazwą Prasec 20 mg przez firmę Mepha), Zipantola inj. (Teva Kraków), Zolepharm (Pharmafile), a także 4 leki OTC z centralnej rejestracji unijnej: Somac Control, Pantozol Control, Pantecta Control i Pantoloc Control (wszystkie: Nycomed). W postaci iniekcji nie pojawiło się jeszcze w obrocie 5 leków: Dyspex I.V., Panprazox, Pantoprazole Reig Jofre, Pantoprazol-Ratiopharm i Zipantola.

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Gastrostad Inj (Stada), Pantoprazol BMM Pharma i Pantul (Gerot).

A06/A06A – Środki przeczyszczające;

A06AA – Preparaty zmiękczające masy kałowe

Natrii docusas: M-Klyx (Ferring) żel doodbytniczy to aktualnie 3. zarejestrowana marka dokuzanu sodowego. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: doustny Doculax (Hasco-Lek) oraz czopki Laxol (Herbapol Wrocław). Skreślono z Rejestru: Laxopol (Unia).

A06AD - Środki przeczyszczające działające osmotycznie

Macrogolum+kalii chloridum+natrii chloridum+natrii hydrocarbonas: Movicol (Norgine) w torebkach po 6,9 g to rozszerzenie względem zarejestrowanego wcześniej preparatu w torebkach po 13,8 g. Zarejestrowano 6 preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży od kwietnia 2011 wprowadzono Moxalole (Meda Pharma). Nie pojawiły się jeszcze w obrocie preparaty: Clericol (Chanelle Medical), Hermalax (Hermes), Laxaherm (Hermes), Macroratio (Ratiopharm) i Movicol (Norgine).

A08/A08A – Środki do leczenia otyłości, z wyłączeniem produktów dietetycznych; A08AB - Środki do leczenia otyłości działające obwodowo

Orlistatum: Orlistat 123ratio w dostępnej bez recepty dawce 60 mg to 7. zarejestrowana marka orlistatu. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: receptowy Xenical (Roche; lek oryginalny) i od marca 2009 bezreceptowy Alli (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Orlistat GSK). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Orlistat Polpharma, Orlistat Sandoz, Orlistat Stada, Orlistat Teva.

A10 – Leki stosowane w cukrzycy; A10B – Leki obniżające poziom glukozy we krwi, z wyłączeniem insulin; A10BG – Pochodne tiazolidynodionu

Pioglitazonum: Sympion (SymPhar) oraz Lispecip, Piodiglin i Meglispes (wszystkie trzy: Specifar) to odpowiednio 11., 12., 13. i 14. zarejestrowana marka pioglitazonu. Również w marcu 2012 w ramach centralnej rejestracji unijnej Komisja Europejska zarejestrowała 8 marek pioglitazonu: Paglitaz (Krka), Pioglitazone Accord (Accord Healthcare), Pioglitazone Krka, Pioglitazone Actavis, Glidipion (lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pioglitazone Actavis Group), Pioglitazone Teva, Pioglitazone Teva Pharma i Sepioglin (Vaia). W październiku 2000 w ramach centralnej rejestracji unijnej zarejestrowano 2 leki zawierające pioglitazon: Actos (Takeda) i Glustin (Takeda). Na rynku w Polsce pojawił się Actos.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C01 – Leki stosowane w chorobach serca; C01E/C01EB – Inne leki stosowane w chorobach serca

Trimetazidinum: Trimepect (PharmaSwiss) i Apo Trimet PR (Apotex) to odpowiednio 15. i 16. zarejestrowana marka trimetazydyny, zaś Metazydyna MR (Adamed) to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej postaci o standardowym uwalnianiu. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek preparatów jednodawkowych o standardowym i przedłużonym uwalnianiu: Cyclo-Protectin MR (Ethifarm), Metazydyna (Polfa Pabianice), Preductal (Servier) i Preductal MR (Anpharm), Trimetaratio (Ratiopharm), od sierpnia 2008 Setal MR (Polfarmex), od listopada 2008 Protevasc SR (Gedeon Richter Polska), od kwietnia 2010 Trimeductan MR (Lekam) i od sierpnia 2011 Vascotazin (Actavis). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Dimesar (Lupin), Portora (Glenmark), Trimedal (Lupin), Trimetazidine-Ratiopharm PR, Trimpol MR (Polfarmex) i Trioxigen (Mylan).

C03 – Leki moczopędne;

C03B – Leki moczopędne niskiego pułapu, z wyłączeniem tiazydów; C03BA – Sulfonamidy, leki proste

Indapamidum: Indapamide Krka w postaci o przedłużonym uwalnianiu to 27. zarejestrowana marka indapamidu. Na rynek wprowadzono 12 leków o przedłużonym uwalnianiu: Diuresin SR (Polfarmex), Indapen SR (Polpharma), Indix SR (Teva), Ipres Long (Vedim), Rawel SR (Krka), Tertensif SR (Servier), od czerwca 2010 Symapamid SR (SymPhar), od sierpnia 2010 Indastad (Stada) i Indipam SR (Actavis), od października 2010 Opamid (Orion), od września 2011 Indapamide SR (Mylan) i od lutego 2012 Indapamide SR Arrow (Arrow Poland; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Anpharm pod nazwą Arifon SR, a następnie Previlex), a także 6 leków o standardowym uwalnianiu: Apo-Indap (Apotex), Indapen (Polpharma), Indapres (Gedeon Richter Polska), Indapsan (Sanofi-Synthelabo), od listopada 2008 Indapamidum 123ratio (lek wprowadzony pierwotnie pod nazwą Indapamidum Farmacom), od lipca 2009 Indap (Pro.Med).

Nie pojawiło się jeszcze w sprzedaży 10 leków o przedłużonym uwalnianiu: Arifon SR (Anpharm), Cordapaq (Sandoz), Indapagamma (Wörwag), Indapamid-1A Pharma, Indapamide J&P Pharma, Indapamide 1,5 mg SR Servier, Indapamide Teva, Indapres SR (Gedeon Richter Polska), Izepox (Labormed) i Terpamid SR (Lekam).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Fodrin (Teva) i Indapamid-Ratiopharm SR (Ratiopharm; lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010).

C03D – Leki oszczędzające potas; C03DA – Antagoniści aldosteronu

Eplerenonum: Eplerenotif (Alfred E. Tiefenbacher) to 5. zarejestrowana marka eplerenonu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Inspra (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Eplerium (Liconsa), Eridanus (Gedeon Richter Polska) i Plerecard (+Pharma).

C07 – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07A – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07AB – Selektywne leki blokujące receptory b‑adrenergiczne; C07AB57 – Bisoprolol, preparaty złożone

Bisoprololum+acidum acetylsalicylicum: Bisoprolol + Acetylsalicylic acid ASA (ASA Pharma) to 2. rejestracja w Polsce leku o podanym zestawieniu substancji czynnych, w 2 kombinacjach dawek. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Betapres (Polpharma).

C08 – Blokery kanału wapniowego; C08C – Selektywne blokery kanału wapniowego z głównym działaniem na naczynia krwionośne; C08CA – Pochodne dihydropirydyny

Amlodipinum: Amlodipine Aurobindo to 26. zarejestrowana marka amlodypiny. Na rynek wprowadzono 20 leków: Aldan (Polfarmex), Amlopin (Sandoz), Amloratio (Ratiopharm), Amlozek (Adamed), Cardilopin (Egis), Normodipine (Gedeon Richter Polska), Norvasc (Pfizer; lek oryginalny), Tenox (Krka Polska), Vilpin (Teva), od sierpnia 2006 Agen (Leciva), od stycznia 2007 Apo-Amlo (Apotex), od września 2007 Amlonor (Polfa Pabianice), od lipca 2008 Amlodipine Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2008 Adipine (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2008 Lofral (Mepha), od czerwca 2010 Amlodipine Teva, od listopada 2010 Zeppeliton (+Pharma), od kwietnia 2011 Finamlox (Orion), od lipca 2011 Amlomyl (Generics) i od lutego 2012 Amlaxopin (Actavis).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Amlodigamma (Wörwag Pharma), Amlodipine Accord (Accord Healthcare), Amlodipine Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Amlodipine Vitabalans i Amlodipinum 123ratio (lek został wprowadzony na rynek w XI 2008 pod nazwą Amlodipinum Farmacom; w XI 2010 zmiana nazwy na Amlodipine Teva Pharma, a w VIII 2011 zmiana nazwy na Amlodipinum 123ratio).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Alozur (Ozone), Suplar (Vedim; lek wprowadzony na rynek od listopada 2007).

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Quinaprilum: Acurenal (ICN Polfa Rzeszów) w dawce 40 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej 3 niższych dawek tego leku. Zarejestrowano aktualnie 6 marek chinaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 6 preparatów: lek oryginalny Accupro (Pfizer), Acurenal (ICN Polfa Rzeszów), AprilGen (Generics), od lipca 2006 Quinapril Teva, od października 2006 Pulsaren (Biofarm) i od stycznia 2009 Q-pril (Polpharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Regrace (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od lipca 2010).

Ramiprilum: Ramipril +Pharma to 19. zarejestrowana marka ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Aventis Pharma; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od czerwca 2008 Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej przez Galex d.d. jako Ramilex), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis i od lutego 2012 Ramipril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Rami-A (Arrow Poland), Ramigamma (Woerwag), Ramipril Aurobindo (Aurobindo Pharma), Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed).

C09C/C09CA – Antagoniści angiotensyny II, leki proste

Candesartanum: Kandesar Orion) to 12. zarejestrowana marka kandesartanu. Na rynek wprowadzono 3 leki: Atacand (AstraZeneca; lek oryginalny), od czerwca 2010 Karbis (Krka) i od listopada 2011 Candepres (Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Akanid (+Pharma), Candesartan-1A Pharma, Candesartan Actavis, Candesartan-Ratiopharm, Candezek (Adamed), Carzap (Zentiva), Hyposart (Polpharma) i Ranacand (Ranbaxy). Skreślono z Rejestru: Candertan (Gedeon Richter Polska), Candesartan Teva.

Losartanum: Losartan Krka to 26. zarejestrowana marka losartanu. Do sprzedaży wprowadzono 17 leków: Cozaar (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Lorista (Krka), Losacor (Biofarm), Lozap (Zentiva), Xartan (Adamed), od sierpnia 2006 Lakea (Lek, Stryków), od stycznia 2008 Sarve (Farma Projekt), od lipca 2008 Rasoltan (Actavis), od marca 2009 Stadazar (Stada), od listopada 2009 Presartan (ICN Polfa Rzeszów), od marca 2010 Apo-Lozart (Apotex; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Lozart) i Losagen (Generics; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Sartamerck), od lipca 2010 Losartan Arrow (Arrow Poland), od listopada 2010 Loreblok (Orion), od marca 2011 Sortabax (Ranbaxy), od lutego 2012 Lostanorm (+Pharma) i od maja 2012 Losartan Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Losahyp (1A Pharma), Losargamma (Wörwag), Losarlic (Liconsa), Losartan Bluefish, Losartan kalium Jubilant, Losartan Tecnimede, Losartan Teva i Zeprez (Alkaloid).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Heartam (Teva), Losartan-Ratiopharm (lek obecny na rynku od listopada 2008) i Losartic (Teva; lek obecny na rynku od stycznia 2007).

Valsartanum: Valsartan Pfizer i Valsartan Ranbaxy to odpowiednio 33. i 34. zarejestrowana marka walsartanu. Na rynku pojawiło się 16 leków: Diovan (Novartis; lek oryginalny), od marca 2008 Valsacor (Krka), od marca 2009 Valzek (Celon), od października 2009 Tensart (Egis; zarejestrowany wcześniej przez Nucleus pod nazwą Ramartan), od grudnia 2009 Anartan (Ratiopharm), od marca 2010 Nortivan (Gedeon Richter Polska) i Zelvartan (Galex d.d.), od lipca 2010 Bespres (Teva), od listopada 2010 Valtap (Zentiva), od lutego 2011 Avasart (Polfarmex), Valsotens (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Valsartan Nucleus) oraz Vanatex (Polpharma), od czerwca 2011 Axudan (Sandoz), od lutego 2012 Valsargen (Generics), od kwietnia 2012 Apo-Valsart (Apotex) i od maja 2012 Valsartan Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do obrotu preparaty: Avalsan (Liconsa), Cezoryn (Labormed; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Yosovaltan), Metrival (Sigillata), Nuclaval (Sigillata), Simaldoz (Liconsa), Valcatuna (Liconsa), Valitazin (Mepha), Valpress (Actavis), Valsanorm (+Pharma), Valsaran (Sun-Farm), Valsargamma (Wörwag), Valsartan-1A Pharma, Valsartan Bluepharma, Valsartan Tecnimede, Valsartan Teva i Valsavil (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan-Ratiopharm.

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne;

C09DA01 – Losartan i leki moczopędne

Losartanum+hydrochlorothiazidum: Losartic HCT (Teva) i Losartan HCT Pfizer to odpowiednio 21. i 22. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 marek - preparaty: Hyzaar i Hyzaar forte (Merck Sharp & Dohme), Lorista H (Krka), od lutego 2008 Lozap HCT (Zentiva; poprzednia nazwa: Lozap H), od sierpnia 2008 Lorista HD (Krka), od listopada 2009 Presartan H (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2010 Lakea HCT (Sandoz), od lipca 2010 Losartan+HCT Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2010 Stadazar HCT (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Vilbinitan), od lutego 2011 Loreblok HCT (Orion), od marca 2011 Losacor HCT (Biofarm) i Lorista HL (Krka), od sierpnia 2011 Sortabax HCT (Ranbaxy) i od marca 2012 Lostanorm HCT (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez Alet Pharmaceuticals pod nazwą Losartan Potassium HCT Alet).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Losacomb (Mylan), Losagen Combi (Generics), Losargamma HCT (Wörwag), Losartan HCT Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Losartan HCT Tecnimede, Losartan Hydrochlorotiazyd Krka (preparat zarejestrowany pierwotnie przez firmę HCS pod nazwą Losartan Hydrochlorotiazyd HCS), Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, Rasoltan HCT (ESP Pharma) i Zalarlos comp (Alchemia).

C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Co-Valsartan HCT Genericon to aktualnie 20. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 12 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od grudnia 2009 Anartan HCT (Ratiopharm), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Co-Diomef (Actavis), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma, Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C09DA06 – Kandesartan i leki moczopędne

Candesartanum+hydrochlorothiazidum: Kandesar HCT (Orion), Co-Akanid (+Pharma) i Carzap HCT (Zentiva) to odpowiednio 7., 8. i 9. rejestracja preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 2 leki: od września 2011 Karbicombi (Krka) i od grudnia 2011 Candepres HCT (Sandoz). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Candesartan HCT Actavis, Candesartan HCT-Ratiopharm, Candesartan HCT Teva i Candezek Plus (Adamed). Skreślono z Rejestru: Candertan HCT (Gedeon Richter Polska).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Atorvastatin Arrow (Arrow Poland) i Liporion (Orion) to odpowiednio 42. i 43. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Torvacard (Zentiva) w dawce 80 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej dwóch niższych dawek. Do obrotu pojawiło się 20 leków: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (ICN Polfa Rzeszów; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od grudnia 2009 Xavitor (Tabuk Poland; zarejestrowany wcześniej przez Medis pod nazwą Copator), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od czerwca 2011 Voredanin (Labormed), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab) i od marca 2012 Atorvastatin Teva.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Bluefish, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Olinka, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin Stada, Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), Atosener (Sandoz), Haepcard (Sandoz), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Pharmastatin (Stada), Statorva (Miklich) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Atorvastatin-Ratiopharm, Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark).

 

D – Leki stosowane w dermatologii

D01 – Leki przeciwgrzybicze stosowane w dermatologii;

D01A – Leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo; D01AE – Inne leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo

Terbinafinum: Scholl krem przeciwgrzybiczny do stóp (Scholl Consumer Products) i Erfinazin (Polfarmex) w postaci roztworu na skórę to odpowiednio 10. i 11. zarejestrowana marka terbinafiny do stosowania miejscowego. Na rynek wprowadzono 7 leków: Lamisilatt (Novartis) w postaci aerozolu, kremu i żelu oraz Tenasil (Homeofarm), Terbiderm (Gedeon Richter), Undofen Max (GlaxoSmithKline, Poznań), od października 2007 Terbistad (Stada), od lipca 2011 Myconafine (Axxon; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Temapharm pod nazwą Zelefion) i od maja 2012 Tersilat (Sun-Farm). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży kremy: Dermogen (Generics) i Terbilum (Oceanic). Wygasło pozwolenie na Lamisilatt 1 (Novartis) w postaci płynu do stosowania na skórę.

D01B/D01BA – Leki przeciwgrzybicze działające ogólnie

Terbinafinum: Terbinafine Aurobindo to aktualnie 11. zarejestrowany lek doustny zawierający terbinafinę. Do sprzedaży wprowadzono 7 marek: Lamisil (Novartis; lek oryginalny), Myconafine (Axxon), Terbisil (Gedeon Richter Polska), od grudnia 2006 Verbinaf (Farmacom), od stycznia 2007 Erfin (Polfarmex), od lipca 2008 Terbinafina (Arrow Poland) i od grudnia 2008 Zelefion (Blau Pharma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek preparaty: Terbinafine Pfizer (Pfizer; lek zarejestrowany pierwotnie przez Aurobindo Pharma pod nazwą Terbinafine Aurobindo), Terbinafine Romikim Farma i Terbinafine Terbano (Romikim Farma).

Skreślono z Rejestru: Afugin (Sandoz), Atifan (Krka), Onymax (Galderma), TerbiGen (Generics; lek był obecny na rynku od lipca 2006), Terbinafin BMM Pharma (Lefarm; lek wprowadzony na rynek od stycznia 2010), Terbinafine-1A Pharma, Terbinafine IC (Pharm Dr. Ivan Cimprich), Terbisil Kid (Gedeon Richter).

D06 – Antybiotyki i chemioterapeutyki stosowane w dermatologii; D06A – Antybiotyki do stosowania miejscowego; D06AX – Inne antybiotyki do stosowania miejscowego

Acidum fusidicum: Hylosept (Axxon) to 4. zarejestrowana marka preparatów kwasu fusydowego. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Fucidin (Leo) i od listopada 2007 Fusacid (Chema-Elektromet). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Dermafusin (Spirig).

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J05 – Leki przeciwwirusowe działające ogólnie; J05A – Bezpośrednio działające leki przeciwwirusowe; J05AX – Inne leki przeciwwirusowe

Inosinum pranobexum: Groprinosin (Gedeon Richter Polska) w postaci syropu to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej tabletek. Zarejestrowane są 3 marki preparatów pranobeksu inozyny. Na rynek wprowadzono: Groprinosin (Gedeon Richter Polska), Isoprinosine (Ewopharma) i od grudnia 2010 Neosine (Aflofarm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe;

L01D – Antybiotyki cytotoksyczne i substancje o zbliżonym działaniu; L01DB – Antracykliny i substancje o podobnej budowie

Doxorubicinum: Doxorubicin Actavis to 11. zarejestrowana marka doksorubicyny. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Adriblastina PFS i Adriblastina RD (Pfizer), Adrimedac (Medac), Biorubina (Instytut Biotechnologii i Antybiotyków), Caelyx (Janssen-Cilag), Doxorubicin-Ebewe, Myocet (Cephalon) i od maja 2012 Doxorubicinum Accord (Accord Healthcare) i Doxorubicin Teva. Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Doxorubicin Medac i Xorucin (Actavis). Preparaty Caelyx i Myocet są lekami przygotowanymi w postaci liposomalnej. Skreślono z Rejestru: Rastocin (Teva Kraków).

L01X – Inne leki przeciwnowotworowe; L01XA – Związki platyny

Cisplatinum: Cisplatin AP (Alliance Pharma) to aktualnie 4. zarejestrowana marka preparatów cisplatyny, w tym w nowej dawce 20 mg. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Cisplatin-Ebewe, od stycznia 2010 Cisplatin Teva i od maja 2012 Cisplatinum Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Platidiam (Pliva-Lachema).

L02 – Leki hormonalne; L02B – Antagoniści hormonów i leki o zbliżonym działaniu; L02BG – Inhibitory aromatazy

Letrozolum: Symletrol (SymPhar) to 35. zarejestrowana marka letrozolu. Na rynek wprowadzono 13 leków: Aromek (Celon Pharma), Femara (Novartis; lek oryginalny), Lametta (Vipharm), od kwietnia 2009 Letrozol Teva, od września 2009 Etruzil (Egis), od lutego 2010 Lostar (Polpharma; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozolum Polpharma), od maja 2010 Letralan (ICN Polfa Rzeszów) i Mionic (Gedeon Richter; preparat zarejestrowany wcześniej przez Helm Pharmaceuticals pod nazwą Attozone), od czerwca 2010 Letrozole Accord (Accord Healthcare), od grudnia 2010 Apo-Letro (Apotex) i Arogen (Biogened), od lipca 2011 Clarzole (Actavis) i od marca 2012 Letromedac (Medac).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Fukara (Sanofi-Aventis), Letrodotril (Teva), Letrofem (Hikma), Letronorm (+Pharma), Letroregiozol (Regiomedica), Letrozac (Alfred E. Tiefenbacher), Letrozole Arrow (Arrow Poland), Letrozole Bluefish, Letrozole Reg Europe, Letrozole Tecnimede, Letrozole Welding, Letrozol Nucleus, Letrozol Orion, Letrozol Regiomedica, Letrozolum Genthon, Loosyn (Synthon), Loxelza (Tabuk Poland), Picozone (Stada), Sukontix (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozol Sandoz), Trozebax (Ranbaxy) i Trozel (Medicamenta).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Femtozone (Helm).

L04/L04A – Leki hamujące układ odpornościowy;

L04AA – Selektywne leki hamujące układ odpornościowy

Mycophenolas mofetil: Mycophenolate mofetil Ranbaxy to 23. zarejestrowana marka leków zawierających pochodne kwasu mykofenolowego. Na rynek wprowadzono 8 leków: CellCept (Roche; lek oryginalny), Myfortic (Novartis) zawierający sól sodową kwasu mykofenolowego, od lutego 2009 Myfenax (Teva), od czerwca 2010 Mycophenolate mofetil Apotex, od lipca 2011 Mycophenolate mofetil Sandoz, od października 2011 Mofimutral (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2011 Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare) i od stycznia 2012 Limfocept (Service-Pharma).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Arzip (Jelfa; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Mophecen), Myclausen (Herbert J. Passauer), Mycofenolat mofetil Actavis, Mycophenolate Arrow (Arrow Poland), Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare), Mycophenolate mofetil Alkem, Mycophenolate mofetil Astron (Astron Research), Mycophenolate mofetil Farmacon (AstraZeneca), Mycophenolate mofetil-Ratiopharm, Mycophenolate mofetil Stada, Mycophenolate mofetil Teva, Mycofenor (Orion), Nolfemic (Blau Farma Group) i Trixin (Farmacom). Skreślono z Rejestru Mycophenolat Lek.

L04AX – Inne leki hamujące układ odpornościowy

Azathioprinum: Azafalk (Falk) to 4. zarejestrowana marka azatiopryny. Do obrotu wprowadzono 3 marki: Azathioprine Vis, Immunoprin (Ebewe) oraz Imuran (Aspen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Kidofen (Aflofarm) w postaci czopków w 2 dawkach to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej zawiesiny doustnej, zaś Nurofen Caps (Reckitt Benckiser) w postaci miękkich kapsułek w dawce 400 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej innych postaci tej marki. Zarejestrowane są 23 marki preparatów ibuprofenu.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Topss, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone w maju 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), w lipcu 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), w lutym 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express), w październiku 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), we wrześniu 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), w październiku 2009 Iburion (Orion), w listopadzie 2009 MIG (Berlin-Chemie), w styczniu 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), w maju 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), w grudniu 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott) i od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek) i od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Brufen zawiesina 2% (Abbott), Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Harpagophyti procumbens radicis extractum: RevmaStop (Expo Line) to aktualnie 2. zarejestrowany lek o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Reumaphyt (Phytopharm Klęka). Na rynek wprowadzone zostały także suplementy diety o podanym składzie: Devil’s Claw (Now Foods) i Reumalin (Ozone).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum alendronicum: Alendronat Aurobindo (Zentiva) w dawkach 10 mg i 70 mg to aktualnie 24. zarejestrowana marka preparatów kwasu alendronowego. Leki w dawce 70 mg przyjmuje się raz w tygodniu. Na rynek wprowadzono 12 leków w dawce 70 mg: Fosamax (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Ostemax 70 Comfort (Polpharma), Ostenil 70 (Teva), Ostolek (Lekam), od kwietnia 2006 Alendronat-Ratiopharm 70, od lutego 2007 Alendromax (Arrow Generics), od stycznia 2008 Sedron (Gedeon Richter Polska; poprzednia nazwa: Ostalon 70 mg), od czerwca 2008 Alendran 70 (Ranbaxy), od stycznia 2010 Alendronate Arrow (Arrow Poland), od kwietnia 2010 Ostodronic (Apotex), od sierpnia 2010 Alendronat Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals) i od marca 2012 Alendronatum 123ratio (poprzednia nazwa: Alendronatum Farmacom; przed zmianą nazwy preparat został wprowadzony na rynek w maju 2007 przez Plivę Kraków pod nazwą Alenotop).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Alendronate Medana (Medana Pharma), Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alendronat Pharmabill (Pharmabill), Alendronic acid Polfarmex (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Akost), Bisfozen (Zentiva), Kwas alendronowy 70 mg (Phargem), Lendrate (Actavis) i Rekostin (Biofarm). Do sprzedaży wprowadzono ponadto 3 leki w dawce 10 mg: Alenato (ICN Polfa Rzeszów), Ostenil (Teva) i Ostolek (Lekam). Natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Alendronate Arrow (Arrow Poland) i Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alenotop (Teva Kraków).

Skreślono z Rejestru: Aldron 70 (Sandoz), Alendrion (Orion), Alendrogen (Billev Pharma; preparat był na rynku od maja 2007), Alendronate Teva 70 mg.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe; N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy; N02AX52 – Tramadol, preparaty złożone

Tramadolum+paracetamolum: Bacizol i Tracemol (oba: Substipharm) oraz Tramapar (Polfarmex) to odpowiednio 12., 13. i 14. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 6 leków: Zaldiar i Zaldiar Effervescent (Grünenthal), od stycznia 2010 Doreta (Krka), od maja 2010 Acutral (Grünenthal; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Primiza), od marca 2011 Poltram Combo (Polpharma), od kwietnia 2011 Padolten (Teva) i od lutego 2012 Delparan (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tramadol/Paracetamol Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Azemdol (Labopharm), Sedoloris (Actavis), Tramaparastad (Stada), Traparac (Disphar) i Zaldiar Retard (Labopharm).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Apotex, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Bluefish i Lewetyracetam-Neuraxpharm to odpowiednio 20., 21., 22. i 23. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 5 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed) i od maja 2012 Trund (Glenmark). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Cezarius (Hasco-Lek), Dretacen (Sandoz), Eliptus (Biofarm), Kapidokor (Vipharm), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Actavis Group (Actavis), Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Matever (Pharmathen) i Noepix (Sigillata).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Apomorphinum: Dacepton (Ever Neuro) to aktualnie jedyny zarejestrowany lek zawierający apomorfinę. Skreślono z Rejestru: Apo-Go i Apo-Go Pen (Forum).

Ropinirolum: Nironovo (Blau Farma Group) i Ropodrin (Egis) to odpowiednio 14. i 15. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek zostało wprowadzonych 7 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion) oraz od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon (Teva), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropinstad (Stada) i Ropitor (Torrent Pharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Contexine (Ranbaxy).

N05 – Leki psychotropowe;

N05A – Leki neuroleptyczne; N05AH – Diazepiny, oksazepiny, tiazepiny i oksepiny

Quetiapinum: Quetiapine Actavis to 36. zarejestrowana marka kwetiapiny. Na rynek wprowadzono 23 marki: Seroquel i Seroquel XR (AstraZeneca; lek oryginalny), Ketrel (Celon Pharma), od grudnia 2007 Ketipinor (Orion), od marca 2008 Ketilept (Egis) i Kventiax (Krka), od lipca 2008 Nantarid (Gedeon Richter), od października 2008 Loquen (Teva), od lipca 2009 Symquel (SymPhar; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapine Tiefenbacher), od sierpnia 2009 Kwetaplex (Adamed), od listopada 2009 Gentiapin (Biogened), od grudnia 2009 Quentapil (ICN Polfa Rzeszów), od stycznia 2010 Kefrenex (Axxon), od maja 2010 Poetra (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Quemed), od sierpnia 2010 Bonogren (Vipharm), od października 2010 Pinexet (Medana Pharma) i Vorta (Glenmark), od grudnia 2010 Quetiser (Sun-Farm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapin Sunfarm), od lutego 2011 Stadaquel (Stada), od czerwca 2011 Etiagen (Generics), Kwetax (Teva) i Setinin (+Pharma), od października 2011 Kwetinor (Lekam) i od maja 2012 ApoTiapina (Apotex).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Geldoren (Gedeon Richter Polska), Ketiap (Polpharma), Kwetiapina Neuropharma (Neuraxpharm), Quepsan (Pro.Med), Quetap (Ratiopharm), Quetiapine Accord (Accord Healthcare), Quetiapine Arrow (Arrow Poland), Quetiapine Medis, Quetiapine Pfizer, Quetiapinum Invent Farma, Quetiapinum Viketo (Invent Farma) i Quetilis (Medis).

Skreślono z Rejestru: Hedonin (Lannacher), Kvelux (Sandoz), Quetiapine-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetifi).

N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CX – Leki nasenne i uspokajające, preparaty złożone z wyłączeniem barbituranów

Leonuri herba+Lupuli strobilus+Melissae folium+Valerianae radix: Tabletki uspokajające Labofarm powlekane to rozszerzenie względem wprowadzonego wcześniej preparatu Tabletki uspokajające Labofarm. Są to jedyne zarejestrowane preparaty o podanym składzie.

N06 – Psychoanaleptyki;

N06A – Leki przeciwdepresyjne; N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Escitalopramum: Escitalopram PharmaSwiss i Pralex (Orion) to odpowiednio 23. i 24. zarejestrowana marka escitalopramu. Do sprzedaży wprowadzono 11 marek: Lexapro i od marca 2012 Lexapro Meltz (Lundbeck; lek oryginalny), od stycznia 2010 Depralin (Polpharma), od lutego 2010 Elicea (Krka) i Mozarin (Adamed), od czerwca 2010 Escitil (Egis) i Lenuxin (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2010 Pramatis (Sandoz), od kwietnia 2011 Servenon (Glenmark), od lipca 2011 Escitalopram Actavis (lek zarejestrowany początkowo przez firmę Alchemia pod nazwą Escitalopram Alchemia), od listopada 2011 Aciprex (Biofarm) i od grudnia 2011 Nexpram (Lekam).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Andepram (Alchemia), Benel (Farmalider), Deprigen (Biogened), Escertal (Zentiva; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Esoprex), Escipram (G.L. Pharma), Escitalopram Pfizer, Escitalopram Teva (Teva; lek zarejestrowany początkowo przez Vera Pharma pod nazwą Escitalopram Vera), Escitasan (Stada), Esprolan (Medana Pharma), Miraklide (Vipharm) i Pramogen (Generics).

Skreślono z Rejestru: Escitalopram-1A Pharma, Laprides (Teva).

N06D – Leki przeciw demencji; N06DA - Antycholinoesterazy

Donepezilum: Donepezil Polfa Łódź to 36. zarejestrowana marka donepezylu, zaś Donepezil Stada Oro w postaci tabletek rozpadających się w ustach to rozszerzenie względem zarejestrowanych wcześniej tabletek powlekanych. Do sprzedaży wprowadzono 19 leków: Aricept (Pfizer; lek oryginalny), Cogiton (Biofarm), Donepex (Celon Pharma), Yasnal i od czerwca 2011 Yasnal Q‑Tab (Krka), od lutego 2009 Donesyn (Vipharm) i Symepezil (SymPhar), od maja 2009 Donectil (ICN Polfa Rzeszów), od lipca 2009 Cognezil (Glenmark; zarejestrowany wcześniej jako Donepezil Synthon), od października 2009 Alzdone (Unia) i Donecept (Actavis), od grudnia 2009 Alzepezil (Egis) i od czerwca 2011 Alzepezil ODT (Egis), od kwietnia 2010 Mensapex (Sandoz; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą DoneSAN), od czerwca 2010 Pezilgen (Biogened), od sierpnia 2010 Apo-Doperil (Apotex) i Doneprion (Orion), od września 2010 Donemed (Sun-Farm), od marca 2011 Ricordo (Adamed), od września 2011 Pamigen (Generics; lek wprowadzony na rynek w marcu 2010 pod nazwą Donepezil Generics) i od kwietnia 2012 Donepezil Polfarmex.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Altzer (Hikma), Dobedipil (Stada), Donecleus (Nucleus), Donegen ODT (Generics), Donepegamma (Wörwag), Donepenorm (+Pharma; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Donepezil Alet), Donepezil Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Donepezil Hydrochloride Accord (Accord Healthcare), Donepezil hydrochloride Sanovel, Donepezil Peseri (Peseri Trading), Donepezil Teva (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Pliva), Donepezil Stada (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Specifar), Donethon (Synthon), Memiranum (Ranbaxy), Redumas i Redumas ODT (Teva) oraz Rizin (Teva).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Memocept (Polpharma; preparat wprowadzony na rynek od marca 2010, zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą Synpezil).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nicorette Coolmint (McNeil) w postaci tabletek do ssania to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej postaci tego leku. Zarejestrowane są aktualnie 4 marki preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty: Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler); Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego i tabletek do ssania Niquitin Mini oraz preparat Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Arrow Generics/Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach, Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa; R01AA – Sympatykomimetyki, leki proste

Xylometazolinum: Xyladur (Premier Research) to aktualnie 9. zarejestrowana w tej klasie marka ksylometazoliny. Na rynek wprowadzono 7 leków w różnych postaciach: Otrivin (Novartis), Xylogel (Polfa Warszawa), Xylometazolin WZF (Polfa Warszawa), Xylometazolin VP (ICN Polfa Rzeszów), Xylorin (GlaxoSmithKline, Poznań), od kwietnia 2010 Nasorin (Orion) oraz Sudafed XyloSpray i Sudafed XyloSpray HA (McNeil). Nie pojawił się jeszcze preparat Xylo-Mepha. Skreślono z Rejestru: Donosan (Ratiopharm), Sudaxyl i Sudaxyl HA (McNeil).

R02/R02A – Preparaty stosowane w chorobach gardła; R02AA – Antyseptyki

Alcohol dichlorobenzylicus+amylmethacresolum: Strepsils (Reckitt Benckiser) w postaci pastylek to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej 4 innych produktów tej marki: Strepsils truskawkowy bez cukru (wcześniejsze nazwy: Strepsils Cool Mint, Strepsils z mentolem i anyżkiem, Strepsils o oryginalnym smaku), Strepsils Warm (poprzednie nazwy: Strepsils truskawkowy bez cukru, Strepsils bez cukru, Strepsils bez cukru ziołowo-cytrynowe), Strepsils z mentolem i eukaliptusem (poprzednie nazwy: Strepsils mentolowo-eukaliptusowe, Strepsils Menthol & Eucalyptus), Strepsils z miodem i cytryną (poprzednie nazwy: Strepsils z naturalnym miodem i cytryną, Strepsils with Honey & Lemon).

Chlorhexidinum+lidocainum: Gardimax Medica (Tactica Pharmaceuticals) w postaci tabletek do ssania i aerozolu do stosowania w jamie ustnej to 1. zarejestrowany preparat o podanym składzie.

R03 – Leki stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03D - Inne leki działające ogólnie stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03DC – Antagoniści receptorów leukotrienowych

Montelukastum: Montelukastum Accord (Accord Healthcare) to 50. zarejestrowana marka montelukastu. Do sprzedaży zostało wprowadzonych 19 leków: Singulair (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), od października 2008 Drimon (Teva), od stycznia 2009 Astmirex (Temapharm), Hardic (Teva) i Monkasta (Krka), od lutego 2009 Montest (Genexo), od kwietnia 2009 Milukante (Adamed) i Promonta (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2009 Asmenol (Polpharma), od października 2009 Eonic (Gedeon Richter) i Montelak (Medreg), od grudnia 2009 Montessan (Apotex; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Montekast), od czerwca 2010 Montespir (Biofarm) i Vizendo (GlaxoSmithKline; preparat zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą MontSyn), od listopada 2010 Montenorm (+Pharma) i Symlukast (SymPhar), od marca 2011 Montelukast Sandoz i Spirokast (Zentiva), od października 2011 Montelukast Stada i od lutego 2012 Astmodil (Polfarmex).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Actamone (Actavis), Airuno (Blubit), Alvokast (Alvogen; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Arti Farma pod nazwą Montekast), Astmontex (Farma-Projekt), Brogalast (Galex d.d.), Elukan (Specifar), Lamoten (Polfa Pabianice), Miralust (Adamed), Monteflow (Sun-Farm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Montelukast Sunfarm), Montelukast-1A Pharma, Montelukast Accord (Accord Healthcare), Montelukast Apotex, Montelukast Bluefish (lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Helm pod nazwą Montelukast Helm), Montelukast Invent Farma, Montelukast Miklich, Montelukast MSD (Merck Sharp & Dohme), Montelukast Pharmathen, Montelukast Polpharma, Montelukast-Ratiopharm, Montelukastum Synthon, Montetrinas (Sigillata), Montexal (ICN Polfa Rzeszów), Montulind (Sigillata), Orilukast (Orion), Polmonte (Merck Sharp & Dohme; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Airathon), Sigilukad (Sigillata), Sitemortak (Sigillata), Telumantes (Sigillata) i Telumyl (Generics).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05C – Leki wykrztuśne, z wyłączeniem preparatów złożonych zawierających leki przeciwkaszlowe; R05CA – Leki wykrztuśne

Guaifenesinum: Benylin Muco (McNeil) to aktualnie 5. zarejestrowana marka preparatów z gwajafenezyną. Do sprzedaży wprowadzono 3 marki: Guajavis (Vis), Guajazyl i Guajazyl Mint (Espefa) oraz Robitussin Expectorans (Pfizer). Nie został jeszcze wprowadzony na rynek preparat Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry (Wick). Wygasło pozwolenie na Coldrex na kaszel (GlaxoSmithKline).

R06/R06A – Leki przeciwhistaminowe działające ogólnie; R06AE – Pochodne piperazyny

Levocetirizinum: Votrezin (Sandoz) to 11. zarejestrowany lek z lewocetyryzyną, natomiast Zenaro (Zentiva) w postaci kropli doustnych o nowej dla tej substancji czynnej dawce 5 mg/ml oraz w postaci syropu to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zastosowanie aktywnego izomeru cetyryzyny umożliwia zmniejszenie o połowę stosowanych dawek, a tym samym działań niepożądanych. Na rynek wprowadzono 6 leków: Xyzal (Vedim; lek oryginalny), od stycznia 2010 Cezera (Krka), od sierpnia 2010 Zenaro (Zentiva), od września 2010 Lirra (Glenmark) oraz Zyx (Biofarm) i od lutego 2012 Contrahist (Adamed). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: L-Cetirinax (Synthon), Levocetirizine dihydrochloride Zentiva, Levocetirizine-Biofarm i Zilola (Gedeon Richter Polska).

Uwaga: wprowadzonemu onegdaj na rynek preparatowi Zyx 7 (Biofarm) zawierającemu racemiczną cetyryzynę w lipcu 2008 zmieniono nazwę na Amertil Bio. Obecny aktualnie na rynku preparat Zyx zawiera lewocetyryzynę.

 

S – Narządy zmysłów

S01 – Leki okulistyczne; S01E – Leki przeciw jaskrze i zwężające źrenicę;

S01EA – Sympatykomimetyki stosowane w leczeniu jaskry

Brimonidinum: Brimodiol (Sun-Pharm) to 8. zarejestrowana marka brymonidyny. Na rynku pojawiło się 5 leków: Alphagan (Allergan), od czerwca 2009 Luxfen (Jelfa), od listopada 2010 Brimogen (Generics), od stycznia 2011 Brimoteva (Teva) i od marca 2012 Biprolast (Blau Farma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Brymont (Blumont) i Clarix (Sandoz). Skreślono z Rejestru: Brimonidine-1A Pharma.

S01ED – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; S01ED51 – Timolol, preparaty złożone

Timololum+dorzolamidum: Dotigen (Generics) to 13. zarejestrowana marka leków o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 4 preparaty: Cosopt (Merck Sharp & Dohme), od kwietnia 2010 Rozacom (Adamed), od stycznia 2011 Dotiteva (Teva) w postaci kropli wielodawkowych i od marca 2012 Tymolamid (Blau Farma Group). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Arutidor (Mann), Cosopt PF (Merck Sharp & Dohme), Dolopt Plus (Sandoz), Dorzolamide/Timolol NTC, Dorzolamid/Timolol Stada, Dotiteva Minims (Teva), Dozopres Combi (ICN Polfa Rzeszów), Oculamid (Blau Farma Group), Oftidorix (Jelfa) i Venturax (S-Lab).

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2012-06-30

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
Dzień Aptekarza
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
dza2014pm.jpg
DOKUMENTY
strategia.jpg
cheap generic proscar midamor pharmacy minomycin next day delivery buy furosemide cheap how long to take buspar what is levothroid 25 mcg donde comprar emsam viagra where to buy forum tetracycline no prescription overnight delivery children;s claritin price diovan generic availability when can i buy permethrin 5 cream over the counter generic brand for amitriptyline triamterene to buy in australia buy diltiazem in australia how to use premarin on infants can you only get trileptal on prescription free or low cost lipitor how to take prilosec and synthroid medication pyridium dose child synthroid price walgreens strattera cost comparison online without voltaren emulgel from canada viagra online canada generic original nimotop online is it illegal to order generic revatio apcalis sx generico online bupron sr 20 mg medrol 16mg prospect order generic lasix do you need rx precose colchicine for men in usa keppra cost without insurance what are the different types of performance enhancing drugs indian generics online citalopram advair diskus medication class how to get provera drug lady era to buy from europe clomid fertility drug side effects lipitor online ordering cost femara uk genuine celadrin best price how much is viagra on nhs prescription viagra super active cost comparison kroger pharmacy generic prices where to buy nolvadex from australia seroquel 100mg tablets side effects generic pills for imuran alli online coupon code minocin australia pharmacy how to use betapace is zyban available over the counter diovan pharmacy technician certification board canada buy lisinopril without a prescription from canadian pharmacy mail-order viagra plus what does prilosec otc do comprar betoptic original en madrid buy norvasc for daily use dilantin looking for ortho tri cyclen reviews 2012 lowest price l-tryptophan generic clomid clomiphene lipitor generic for sale without could alphagan online pharmacy that sells benadryl how much clomid do i take post cycle side effects of allegra 24 hour generic danazol overnite shipping buy clozaril in ireland what is rumalaya gel pills used for buy advair diskus in australia order diflucan from australia without prescription keppra class action lawsuit cipro drugs for sale flagyl suspension dosage for children efficacy of low-dose methotrexate in rheumatoid arthritis inflammatory arthritis causes purinethol without insurance aciphex price order pet medication online canada how to get haldol on line flonase prescription coupon buy probalan mg online online mexican pharmacy steroids ginseng for sale usa filagra super active reviews paroxetine hydrochloride side effects weight gain mail order generic l-tryptophan express scripts specialty pharmacy phone number cefixime in india the online drugstore retino-a cream 0,025 what class of drugs is proscar price ventolin inhaler canada canadian aleve tablet duphalac dosage purchasing atacand online uk champix reviews side effects generic female viagra us normal accutane dose bactroban generic cream sale norvasc without cheap online finpecia india right parietal lobe cognitive functions buy kamagra online from usa cialis internet em portugal buy exelon hong kong split cialis pills is atelvia better than actonel zovirax over the counter australia buy shallaki boots pharmacy acheter abonnement xbox live pas chere cytoxan online overnight shipping lowest priced fertomid nexium vs protonix acid reflux long term side effects of viagra jelly silagra online cheap januvia prix en pharmacie en france lady era ordering online pharmacy generic fml forte for sale on line methotrexate toxicity level generic viagra price differences flonase cause nose bleeds viagra telephone side effects of vytorin medication buyers of brahmi canada buy tricor online with mastercard avodart hair loss treatment pilex cijena bih ordering nootropil here in canada generic from erexor finasteride 1mg side effects online pharmacy canada hydrocodone ortho tri-cyclen coupon code buy cheap vantin can you get baclofen over the counter himcolin sale dosage toprol xl generic for lincocin phone orders generic depo-provera shot generic viagra online+overnight shipping buy alligator pictures hair hair clips trial erection packs 1 overseas chocolate banana slimming tablets uk can you order prednisone counter online erythromycin common uses can we trust keflex online what does bayer aspirin contain generic ginette-35 safe lanoxin pharmacy order order zyprexa online in usa how much is paroxetine tablets buy cheap alli pills doctor effexor xr generic purchase tamoxifen direct pharmacy eldepryl lawsuit donepezil bnf generic proventil for sale on line indian doxycycline depomedrol mg ml what does lotensin suppliers of diakof in us list of tesco stores selling evista current price of sony ericsson live with walkman canada drugs finax with prescription zanaflex without insurance side effects finasteride 1mg cost viagra versus cialis can promethazine cough syrup get you high pharmacy mexico nymphomax suprax to buy from europe propranolol inderal classification what does sustiva do neurontin online canadian natural herbal anxiety pills strattera uses medication non persciption ditropan tamoxifen 100mg buy arava 20 mg ann summers original blue pill reviews generic dulcolax in usa flovent online in usa what is dapoxetine does it work tinidazole pill canadian how to get ditropan on line i pill florinef website billig glyset online kaufen buy jelly hong kong kamagra online lantus dose starting remeron side effects in men tamoxifen cheap us pharmacy proscar canada buy advair diskus no prrescription remeron in croatia minocin weight gain efectos al dejar la sertralina compazine on line for sale no script buy kamagra uk jelly coumadin lowest price comprar antivert online usa buy tetracycline without prescription se puede comprar viagra sin receta medica en farmacias hyzaar plus 100mg 25mg shuddha guggulu for sale uk birth control pills inderal legal to buy depakote flagyl er pill shortage lisinopril with no perscription where can i buy ranitidine tablets qnexa online purchase where do i advair diskus in usa where can i buy elavil liquid detrol review what is a low dose of amitriptyline taking over the counter serophene how does bromocriptine treat acromegaly get seroquel cheaper sinemet 40 mg dose can you drink alcohol with doxycycline lasix quando usarlo cheap way to transfer money to pakistan duetact next day buy estrace hong kong non prescription finast paracetamol and amantadine hydrochloride capsules order buy cheap floxin online what does trazodone feel like online forum buy cod rhinocort what are the side effects of aciphex aleve 220 mg 20 film tablet buy indocin online overnight aygestin pills buy cheap no prescription generic accutane online can motilium be taken during pregnancy women take viagra effect azulfidine online pay paypal buy alli 100 mg buy generic ortho tri cyclen online no prescription buy alavert online overnight generic female viagra switzerland billig astelin online kaufen bupropion xl recall asacol on the internet buy trileptal with e check zoloft medicinenet best place to order anafranil in us motilium for men in usa ropinirole extended release tablets requip xl side effects of claritin d 24 hour non-drowsy india pharmacies online that sell cialis super active cost of crestor 20 mg lisinopril where can i buy it protonix usa best place buy levaquin ordering promethazine codeine syrup is effexor xr generic available mg withdrawal side effects of effexor xr how much is cymbalta at costco most common side effects of flagyl blood pressure medication side effects lisinopril cystone tablets himalaya is there a generic for valtrex available amoxil over the counter prescription arimidex tablets uk canadian healthcare pharmacy diabecon generico italiano mexitil 100mg kamagra buy on line order nolvadex without prescription best allegra prices cheap viagra for men uk buy viagra for men paxil price india us online pharmacy no prescription asacol anafranil usa amaryl 2 mg /500 orlistat pharmacies cozaar sales 2009 hyzaar can you buy viagra super active in ireland online pill store cialis micardis hct for sale us pharmacy online cordarone atorlip medication cholesterol lowering erection packs 2 discount pharmacy online cialis professional in croatia buy stromectol ivermectine diamox italiano where is downton abbey season 2 buy avalide singapore pharmacies cafergot to buy alesse in uk artane new zealand viagra jelly limited india long time side effects brafix can you buy viagra over the counter where to buy fosamax ointment get prednisolone toronto azulfidine in the uk list of tesco stores selling nootropil is lipothin available over the counter can you get nitroglycerin over counter cardizem lawsuit canada sertraline hydrochloride reviews pyridium over the counter in canada clonidine barato can you buy dramamine patch over counter where to get zanaflex assert cloridrato de sertralina engorda prilosec tablets capsules buy brand ditropan best online pharmacy generic nitroglycerin best place for generic viagra viagra germany legal reminyl weight gain buying midamor levlen ed tablets help tulasi cheap uk zyrtec tablets price over the counter allergy medicine similar to singulair purchasing clonidine online uk zyrtec in the uk propranolol hydrochloride 20 mg uses phenamax without prescription flomax cheapest rate online pharmacy uk tegretol buy mircette on line without a prescription purchase protonix in uk mexico pharmacy for clomid allopurinol prices cvs fexofenadine 60 mg tablets coming off 10mg seroxat how to import vasotec terramycin ointment for dogs eyes is mail order tadalis sx safe is finasteride better than propecia buy clomid cheap online citrate bactroban ointment sale buy viagra plus online cheap coversyl without a transcript fedex is it legal to purchase antibiotics online bactrim where can i buy meloxicam 15 mg oral tab levitra professional refill pack cipro online usa noroxin where to purchase eulexin purchase in canada no prescription zyprexa 10 mg coated tablets grifulvin v without prescription miami medicine purchase calan blood pressure over the counter ginette-35 retin a reviews acne.org olanzapine pills sweat emsam non perscription countries atorlip-20 canada overnight delivery buy prometrium pills in the us actonel legal in england accutane side effects statistics get prescription painkillers online cialis levitra or viagra which is better how many men in the uk use propecia non persciption levlen order lamisil online uk bactrim weight gain side effects metformin cancer cure retin-a 0,05 pill shortage where to buy zoloft drugs online fast inderal delivery now foods vitamin c acai berry purifying toner vermox uk sale can you buy cialis online canada buy tretinoin 0,05 discount adalat generic canada buy brand zoloft online water pills weight loss yahoo cheap generic advair diskus prescription medicines for migraines valtrex canada online allegra online order triamterene without prescriptions can buy antivert online where can i order roxithromycin buy dipyridamole in singapore generic cialis india forum precose pas cher cheap allinclusive holidays for youtube buy baclofen new zealand online zovirax online in canada discount cytotec of canada silagra no prescription compare prices purchase mircette online no prescription what is azithromycin used for in pregnancy how much does allegra d 24 hour cost cheapest place to buy clonidine the online drugstore pletal buspar buy online no prescription zovirax online mexico haldol discontinued purchase keflex pills where do alligators live in depo provera drug class elimite comprare buy suhagra 100 actonel daily use reviews drug market order cardizem nolvadex cost comparison order celadrin overnight lowest price dutas tinidazole shop net better than augmentin buy diovan boots where can you buy acai packs pinamox caps 500mg amoxicillin uses get zovirax toronto nootropil how to buy side effects of lithium treatment delivery abilify online drug pharmacies los algodones mexico cost of diclofenac gel is mail order detrol safe use benfotiamine coupon online kamagra gel romania cefixime tablets uk united healthcare oxford online pharmacy canadian family history websites yasmin tablets from buy taking 2 cialis pills cephalexin over the counter baclofen pump overdose treatment fucidin discount no prescription will gabapentin 800 mg get you high cramping after ovulation while on clomid legal buy sinemet online canada use precose coupon online ordering tretinoin 0,05 saw palmetto tablets for women crestor tablets au american finax levlen ed tablets used venlor bonus pills flovent price walmart where to buy periactin drug procerin vs propecia reviews alli tablets capsules canadian international pharmacy association cifa buy generic benzaclin buy moduretic 80 mg online cheap elocon sale uk is ordering viagra online illegal guaranteed lowest prices accutane india no prescription methotrexate arthritis medicine no prescription desyrel generic for cymbalta 30 mg where to buy tretinoin 0,05 drugs online side effects of mobic medication sarafem medicine birth control pills valtrex no rx femara online floxin next day shipping generic tadalis sx uk paypal cheap amaryllis flower arrangements generic drugs innopran to buy used lexus rx ontario canada buy prazosin online reviews generic kamagra soft switzerland serevent to buy in england is azulfidine a prescription drug side effects of discontinued use of lexapro can i get lexapro cheapest fluoxetine tablets uk famvir 750mg tablets buy pain pills overseas how to order digoxin torsemide drug classification buy paxil diflucan no prescription online medrol reviews can you discount buy alphagan generic what does coreg 25 mg look like pariet for purchase without a prescription atarax spain valtrex 500 mg sale olanzapine in croatia buy doxycycline for dogs online cephalexin for dogs unisom overdose treatment best place buy rocaltrol pct side effects of promethazine codeine cough syrup buy metoclopramide 10 prilosec online cheap retin geriforte drug class prix boite cialis 20mg zyloprim mg price buy sominex with paypal over the counter amantadine before taking us online pharmacy no prescription zyban uk buy nexium without prescription buy cheap generic allopurinol prescription benicar overseas best pharmacy online store switching from depo provera to pills buy bentyl tablets online buy levitra super active boots pharmacy desyrel wanted online review cleocin gel lawsuit canada brand viagra online overnight shipping generic methotrexate paypal ordering soft guaranteed viagra online what is the prescription zetia used for bleeding after morning after pill nhs canadian pharmacy meds review renagel prix en pharmacie en france zyprexa comprar pyridium overnight shipping cheap high off motrin 800 can you get high from mobic 10 top pharmaceutical companies india property sale calan porter menorca walgreen mail order rx minipress purchase in canada no prescription can you get venlor where to buy accutane from buy amlodipine besylate ciprofloxacino cinfa 750 walmart pharmacy hrs where can i get geriforte pills naproxen 500 mg dosage buy cheap diclofenac pills side effects of too high dose of zoloft buy xenical online without prescription cheap pills chew ditropan online expired ventolin side effects estrace vag cream reviews pletal uses medication billig prilosec online kaufen what is minocycline good for what does vc mean in phenergan vc answer what types of haridra are there half price allopurinol buy levitra professional greece yagara generic name meridia pills price compazine user reviews lithium limited india buy erection packs 2 online como comprar diamox online forum allegra order allegra cheapest remeron side effects rxlist cardura medication overnight delivery where to buy lithium nexium prospect 20mg cialis pas cher en ligne long term usage finasteride craigslist london missed connections buy nolvadex australia no prescription lamisil drugs online purchases blopress without a script tamoxifen online order terramycin legal us where can i get haldol pills history of illegal drugs in canada tofranil 10mg para que serve where to buy abortion pills online in uk buy tamoxifen with e check cipro no prescription canada wegmans pharmacy lipitor online no prescription uk viagra free samples acivir pills to buy in australia diamox usa prescription drug lamictal can you buy minocin goes you order viagra online in canada long term side effects prednisone dogs healthy cafe manchester side effects of misoprostol what is doxycycline 100mg use for celebrex 100mg cheap actoplus met medication buy terramycin from india medicine diltiazem er lexapro generic name and use ventolin mg mexico kytril suppositories buy walmart pharmacy hours easter sunday zenegra generic flonase cost diflucan without a perscription hydrochlorothiazide and losartan potassium 25 mg / 100 mg generic avapro 300 buy zyvox online with mastercard free coupon for pyridium generic viagra penegra tablets can you buy hytrin over the counter in germany where can i buy infant motrin buy lithium capsules where to buy requip periactin appetite stimulant voltaren canada drug store side effects of neurontin overdose atorvastatin cost cvs doryx coupon manufacturer can you get high off snorting strattera how to get high on fluoxetine worldwide pharmacy tegretol how to buy metronidazole without a presecription flomax on line in the usa generic bactrim online buy effexor xr tablets canada can i make celadrin what is the drug classification for imitrex how long to use singulair cheapest dutas in the uk which has less side effects viagra cialis o levitra ordering rumalaya here in canada buy yasmin pill no prescription prevacid australia price what does paroxetine 20 mg do lotensin medication dosage canadian viagra commercial casodex price canada fexofenadine hcl 180 order propecia on line canada buy medrol australia benzac generic wikipedia drugs citalopram nombre generico buy imitrex patch cipro xr 500 comprar viagra purchase in canada no prescription paroxetine side effects with alcohol buy topamax in ireland buy lisinopril online safely bactroban mupirocin medicine arimidex anastrozole benfotiamine suppliers india best price for real celexa generic keppra xr safe bactrim iv shortage 2012 buy clomiphene cheap side effects of clomiphene tablets pariet discount zollinger ellison syndrome 20mg allegra tablets 150 mg propranolol hcl alprazolam tablets uses washington low income housing alliance amy clark do you need rx gyne-lotrimin indocin refill pack buy seroquel in ireland motilium usa buy bentyl in uk 17 beta estradiol funcion nitroglycerin pills chest pain order lariam online purchasing periactin online uk order flagyl er online with visa himalaya septilin syrup reviews medication for anxiety and depression weight loss cytotec medicamento 100 efectivo y seguro top 10 online zetia sites liquid acai review what is femcare used for calcium carbonate in croatia buy avapro 10 luvox 100 side effects lasix iv to po conversion lotensin cost canadian brand levitra from india order trazodone online canada amantadine suppositories buy online generic emsam which uk site to buy zetia cheap generic diclofenac gel canadian prescription optimum rx fax form hyaluronic acid pills for acne over counter viagra jelly voltaren tablets us online how to get valtrex prescription buy ginseng no prescription fast delivery lukol next day non generic isoptin cost of anafranil without insurance abana order what is finasteride 5mg tablets used for how long does it take for evista to work difference between synthroid levothyroxine sodium list of tesco stores selling brand advair diskus keflex epocrates online pilex drug class generic zoloft paypal phenamax mg tablet viagra from india cheap olanzapine odt 20 mg tablet suhagra cheap price will you buy diflucan pharmacy vantin costco buy finastride user reviews cialis daily use purim tablets dosage finpecia (generic propecia, finasteride 1mg) ler revista veja online gratis costco mail order pharmacy corona ca Purchase augmentin 1000 mg online kamagra romania micardis lawsuit what are the best diet pills to lose weight fast plavix generic in usa best prices for prevacid order nizagara canada augmentin price walgreens why has flonase been discontinued cheap buy zyvox catalog where to get tegretol can i take cialis and levitra together what is rocaltrol used for beconase aq by mail topamax over the counter buy methocarbamol 500 mg mail order viagra canada fda approved pharmacy paroxetine non perscription countries can you get prednisone discount clomid otc celebrex tablets for sale desi tashan nach baliye 5 16th february yasmin pills review philippines buy skelaxin lowest price tetracycline from sigma aldrich buy rosuvastatin usa buy nymphomax online pharmacy safe estrace no prescription maxalt shipping overseas medrol dose pack coupons generic alli diet pill allopurinol during acute gout buy colospa paypal florida uroxatral viagra for sale using paypal over the counter viagra in germany online flovent coupon inhaler avalide cost canadian can you buy chloramphenicol eye ointment over the counter cialis professional sale where to buy metronidazole gel cialis dosage 36 hour can you buy viagra plus in ireland female cialis efectos del sildenafil 100 mg avodart mg canada voveran 100mg cheep amantadine company depo medrol im stromectol tablets online uk version of accutane what is baclofen made of best site to buy asacol oxymorphone vs hydromorphone comprar emsam online buy serophene australia naltrexone alcohol buy generic allopurinol online no prescription effexor xr withdrawal symptoms buy periactin tablets uk canadian online viagra for sale no prescription fda approved pharmacy what is erythromycin 500mg tablets achat viagra en ligne quebec how long does it take for procardia to lower blood pressure can you buy generic lipitor how much will midamor cost buy viagra jelly online usa get flomax las vegas mobic oral tablet 15 mg buy compazine uk how to get viagra rx valacyclovir hcl 500 mg t is cialis for men the same as cialis for women is clonidine available on line in canada how to get acivir pills in australia comprar cialis sublingual portugal no prescription lasix sale buy prometrium quick cigna mail order pharmacy number us online pharmacy no prescription dapoxetine glycomet delivery uk xeloda online forum buy dramamine online at canada pharmacy buy baclofen cheap low price prescription cheap caverta 40 mg diprosone lotion hair zentel side effects pregnancy ciprofloxacin tablets spc norvasc 5 mg 30 tablet benicar prices usa aristocort order on web discount code for bupropion can i buy amitriptyline over the counter fastest lotensin uk delivery online himcocid india lasix in the uk now cheap suhagra 100 mg mentat himalaya buy valtrex where can i buy ed pills paypal precose pharmacy prices list online pharmacy stores in usa order cystone online uk antivert discontinued bulk generic cialis purchase cheap levaquin online risperdal tablets for purchase mail order generic atarax fincar 5mg dosage is januvia over the counter doxycycline tablets 40mg zantac medicine online exelon patch side effects edema is there a generic for sinemet clozaril discount no prescription female viagra weight gain pariet tablets 40mg aspirin 75mg dispersible diarex cheap torsemide 40mg lincocin tabletas 500 mg cheap isoptin india allopurinol dosage gouty arthritis zyvox dose iv is retin-a 0,05 legal in uk lloyds pharmacy viagra online vantin generic wikipedia drugs use of cialis tablets bactroban mupirocin cream dramamine cost canadian buy metoclopramide online no prescription united states cuanto cuestan las pastillas cytotec misoprostol growing acai berry in florida omifin pastillas para ovular toradol side effects elderly unisom from europe trental canada prescription fincar order canada xenical weight loss pills price tamoxifen online coupon code glucophage order on web best generic floxin review what is the medicine allegra used for lisinopril 5mg alcohol accutane online pharmacy non prescription mestinon timespan tablets lipitor copay card participating pharmacy where to buy lamisil pills comprar produtos revista hermes online diclofenac sodium 75mg ec tablets price buy retin-a 0,025 cheap how to order risperdal online how to import doxazosin better than detrol over counter water pills edema purchase cholestoplex online fastest tricor uk delivery bystolic order canada new alliance for food security and nutrition usaid is ceftin available over the counter descargar culturismo sin tonterias gratis wellbutrin sr coupons claritin price cvs how to order imitrex buying bystolic for dogs purim megillah reading online online generic dostinex depakote to buy in england side effects of seroquel during pregnancy starlix uk buy how to get zestril drug capoten side effects uk birth control online no prescription propecia side effects doctor strattera buy no prescription zestril tablets us online what is panax ginseng extract used for cialis vs. levitra and viagra is allegra over the counter the same as prescription serophene mg price licensed pharmacy augmentin ceftin tablets purchase on line diamox dose for children lamisil dose children best over counter viagra substitute canada pharmacy without prescription buy zovirax with no script tadacip medication side effects voltaren gel coupon canada use diclofenac gel coupon online is generic clomid effective most reliable place to buy voveran online diet pills that get you high ondansetron odt 8mg tablets avapro tablets available australia low dose naltrexone uk nhs is viagra for young men options if viagra does not work morning after pill effectiveness after 36 hours printable $15 alli coupons arimidex online buy hydrochlorothiazide tablets from buy sarafem daily use reviews claravis and alcohol monthly cost of strattera best price finasteride 1mg levothyroxine empty stomach coffee ventolin inhaler for children orlistat online in uk deltasone lawsuit settlements pfizer viagra 50mg tablets information buy seroquel pills in the australia how long does it take for nitrofurantoin to start working phenergan online store benicar drugstore.com prednisone 10 mg for gout rosuvastatin tablets uk zentel tabletki anty diovan hct 320 25 price actos comerciales absolutos viagra canada free sample approved generic depakote er prices late ovulation on clomid viagra professional 100mg buy buy levitra online 24h buy innopran xl boots naproxen alcohol liver advair steroid viramune legal in england max dose of metformin for pcos lopressor brand necessary what does propranolol hydrochloride do ordering provera is omnicef better than augmentin or amoxicillin why is there a shortage of aldactone anacin dose feldene cost in canada where to buy nolvadex and clomid uk buy skelaxin online with mastercard adalat retard nifedipine tramadol side effects sleep triamcinolone injection for acne voltaren legal us cost of mentat ds syrup without insurance stromectol shop net ordering brand levitra here in canada order cefadroxil from canada without prescription no prescription needed drugs online buy astelin 10 buy meclizine online no prescription ramipril cough treatment order femara in canada does walmart sell over the counter inhalers brand viagra prescription only diovan and cold medicine vegetal vigra 200mg dipyridamole online in usa can you only get vasotec on prescription price increase serophene las pastillas redustat sirven zenegra generico italiano Purchase 20mg Purchase aciphex viagra for sex offenders law eldepryl generic release date generic lipitor teva where can i buy viagra over the counter in london can you buy albenza over the counter nike air max 95 mens cheap cipa approved sildenfil order augmentin lowest price buy doxazosin 40 different between viagra cialis viagra soft delivery uk augmentin on line in the usa reviews on lopid calan low straight famciclovir dose for herpes can you buy chloroquine looking prescription van you order diakof canadian buy fucidin uk micronase order canada where can i get vermox from hytrin australia price augmentin prix en pharmacie en france how to use betnovate n secure tabs authentic drugstore cheap blue diamond pills glyset tablets online simvastatin and amlodipine side effects do i need a prescription for zetia can you only get benemid on prescription order pills online from mexico cardizem pas cher generic advair diskus 500 50 can you buy accutane online isotretinoin pamelor for sale uk cheapest place to buy vantin buy doxycycline 100 original blue pill for men and women robaxin refill pack ditropan tablets uk can i get pregnant after taking cytotec non generic topamax yagara precio mexico vente de flovent au quebec doxycycline prescriptions best place to order pyridium in us discount prevacid order paroxetine overnight asacol ships from india how to buy levitra no prescription cialis is brilinta better than plavix coumadin 5mg tablets peach compare prices rumalaya renova energia ecuador methotrexate spain over counter arimidex online pharmacy average bystolic dose levitra super active prescription buy kamagra jelly india generic best site for alli cvs pharmacy prilosec online generic propranolol how to order diflucan carafate no prrescription cheapest maxalt paypal where can you buy aciclovir herpes buy colchicine online uk where can i get kamagra in london what is the correct dosage of imitrex where can i buy grifulvin plavix price in india safe place order malegra dxt prednisone tablets india triamterene without zyban online order buy brand celadrin tinidazole 500 mg dosage levothroid 20mg tab cipla sildenafil citrate review pariet rabeprazole sodium tablets how often to take benadryl 25 mg bupron sr on the internet pharmacie de garde paris does metformin counteract birth control pills bible verses about being content buy cialis sublingual usa brand cialis from canada non prescription malegra dxt 1 buy adalat without pharmacy how to take coreg where should i buy accutane online western drug ralista cephalexin 50mg tablets ciprobay xr 500 tab cheap lisinopril buy online can you get a rash from taking bactrim mentat online pay paypal how much is cyklokapron tablets paxil mg price allegra winston salem prandin low dose birth control how to use malegra oral jelly can i legally order viagra online lamisil tablety 250 mg where to buy protonix with visa penegra xpress tablets etodolac 400 mg pain killer wellbutrin generic price discount toprol xl buy finpecia canada buy renagel in ireland levitra super active no prescription online drug shop procardia from usa bactroban over the counter store bactrim generic cheap costs viagra generic reviews pharmacy prilosec tablets uk para que se usa ciprofloxacino oregon state fair horse show zentel 2 tabletki how much is levlen tablets buy alligator hairclips hair diflucan 10 mg cost zestoretic from india the online drugstore alesse opening nifedipine capsules snovitra super power on line no script altace 2.5 mg capsules flagyl er order in the us order xenical online with visa buy viagra discreetly online pharmacy that sells lipothin where purchase shallaki what is chloroquine mechanism of action list of tesco stores selling cyklokapron apo minocycline alcohol what are the numbers on pills called prednisone how to buy prescription drug rosuvastatin is there an over the counter medicine for mupirocin viagra over the counter 2010 finasteride china buy 6 mercaptopurine inhibits enzyme generic premarin medication rocaltrol prices usa isoniazid results forum atacand without prescription canada baclofen anxiety celadrin for sale buying zithromax for dogs viagra mexico com ethionamide billig kaufen blount discount pharmacy montgomery med cabin what is a good depakote level best price for tamoxifen buy doxazosin no prescription fast delivery pharmacy price cialis how to take zithromax 500mg buy cabgolin hong kong ortho tri-cyclen lo orlistat capsules zerofat-120 can you buy cialis professional in ireland 20mg levitra cialis sublingual side effects uk buy brand cialis low cheap price purchase shuddha guggulu online no prescription mexico actos heroicos difference between alli refill pack where to buy cheap generic brand amoxil terbinafine dosage for ringworm comprar combivent portugal acai online shipping dipyridamole rxlist colchicine mexico companies only rizatriptan benzoate side effects zaditor overnight pharmacy uk version of cialis sublingual buy genuine viagra uk effexor xr delivery uk viagra livre 24h buy alli refill pack online diet mobic tablets meloxicam 15mg olmesartan tablets cytotec pill shop discount code buy topamax have no prescription isoniazid generic equivalent generic yasmin uk kamagra gold from europe buy amoxil tablets overnight pharmacy reviews side effects of medrol generic for levaquin 250mg carbozyne drug schedule online sale of zestril gyne-lotrimin order side effects of inderal 10mg terramycin canada betnovate ointment wiki bactrim results forum tadalafil professional can buy chloramphenicol eye ointment levitra overnight no prescription cystone non perscription countries cheap generic didronel endep generic maxalt online sales viagra super active online meds singulair paediatric 4mg granules sachets fml forte usa sale paxil cr dosages acquisto femara sicuro online prednisolone 1000mg discount cialis professional mg orlistat shortage uk may 2012 buy famvir tablets online no prescription uk for robaxin allegra over the counter cost is prilosec otc over the counter generic remeron uk paypal forzest over counter uk prilosec similar drugs inderal medication order cleocin prescription will viagra go otc cost of retin-a ge without insurance brand cialis discounted indinavir prices at costco tinidazole drugstore can i buy plendil in canada online dug store original danazol online dilantin with american express mexican pharmacy no prescription dutas cardura coupons non prescription toradol zestoretic rxlist zantac dose for infants reflux where is chloroquine resistant malaria us generic valtrex why has cipro been discontinued how much nolvadex do i need for pct no perscriptionpharmacy voltaren cost canadian no prescription pulmicort sale order differin 0.3 online prescription medicine for fluid retention cost of lamictal maxaman canadian pharmacy can i order proscar no prescription in the usa donde comprar cialis plavix 75mg clopidogrel prices buy augmentin online no prescription description mexican zofran discount 8mg tadapox prices cvs lopid comprar generic actos available drugs purchase diclofenac cream depo provera para que se usa imitrex injections dosage pamelor order by phone buy brand cialis lowest price aleve pills drugstore cialis sublingual delivery uk eurax max dose celexa withdrawal insomnia remeron 5mg tablets lipothin uk buy aristocort rx over the counter erexor omnicef dose pediatric geriforte syrup online bestellen online forum click here buy aristocort pantoprazole 20 mg gastro-resistant tablets what is ampicillin used for in newborns erexin-v legal in england reglan medication guide brand generic name lipitor accutane online non prescription what medication is similar to cymbalta maximum luvox dose remeron soltab cost why has l-tryptophan been discontinued imitrex for migraines side effects where to buy chlorsig eye drops overseas pharmacy no prescription aricept diprosone creme para que serve quality online generics au is it safe to order flagyl er florida alligator farm everglades aciclovir crema precio peru buy generic abana online no prescription cheap skelaxin online order nitrofurantoin tablets uses maxalt 10 mg price wellbutrin dose for adhd benadryl best price over counter protonix ditropan dosage pediatric avapro brand positioning how to use plavix licensed pharmacy erection packs 2 micardis 40 mg generic name xenical maximum dosage best price for real hydrochlorothiazide ventolin hfa otc doxycycline generic equivalent generic mylan adalat cc tablets buy female viagra with evecare sale boots slimming tablets reviews where do i abilify in india levaquin over the counter india periostat buy uk bula propranolol 100mg can avapro tablets be cut in half symptoms flagyl medication acai overnight pharmacy tinidazole refill pack levaquin prices walmart desyrel for sale online florinef in italia roxithromycin uk brand name order periactin medication by mail buy desyrel next day puritan;s pride acai 1000 mg elavil comments side effects lady era next day prevacid no prescription canada cost of accutane in canada can you buy artane over the counter order abilify 30 mg aripiprazole mechanism of action of danazol erythromycin dosage for throat infection buy carafate online reviews canadian pharmacy in sarasota florida what is the drug adalat used for arkansas state pharmacy support group liquid alphagan review cialis soft discounts codes depakote tablets online buy finasteride 1mg india el viagra se vende bajo receta buy ranitidine australia hcg weight loss injections reviews where can i buy phentermine in the uk ordering premarin canada what is the drug celexa prescribed for propranolol hcl prices children;s motrin dose chart what does abilify do to your brain diovan usa saroten 50 mg retard para que se usa voltaren gel land for sale aravaipa lamisil from australia on line purchase cialis from singapore risperdal dosage instructions ciprofloxacin pregnancy risk nolvadex to buy in the usa without a prescription cheap antivert pharmacy seroflo 500 mexico online pharmacy adderall what areas does propecia treat benicar hct prices walgreens purchase combivent lowest price suprax tablets dosage cost of tegretol retard generic voltaren why has atacand been discontinued sinequan shipping overseas half price erexor praziquantel dosage for schistosomiasis where to buy luvox online uk mircette online australia etodolac refill pack bactrim without a script buy pilex boots pharmacy sale delivery prescription probalan tadalafil overnight substitute for actos medication doxazosin ordering no prescription how to order albendazole online glyburide 5mg generic health benefits of acai pills pharm support group support unitedpharmacysupportteam com mircette drugs online purchases best medication for anxiety stress and depression order lasuna cheap trazodone canada head office how long does champix nausea last fast delivery on cialis cialis soft dosage recommended zyvox looking for portare kamagra in italia promethazine tablets recreational use methotrexate sodium 2.5mg tablets buy sustiva australia female viagra prix en pharmacie en france finasteride 1mg or 5mg fluoxetine reviews children alli prescription dose overseas pharmacy no prescription lariam what drug category is motrin reminyl pills sweat buying geriforte from canada no prescription how long does erythromycin take to work for acne do i need a prescription for septilin atarax antihistamine dosage chlamydia symptoms in women oral buy prometh codeine syrup online generic uk paypal bactrim best online pharmacy uk viagra certified pharmacy technician (cpht) online study guide generic form of zovirax canadian alliance for community service learning website cacsl duetact canadian pharmacy dutas to buy from europe antibiotics online non prescription uk pharmacies depressant buy atarax online pharmacy no prescription antibiotics atarax syrup uses order isoniazid from some diflucan 200mg capsules actos lawsuit bladder cancer buy viagra miami para q se usa el doxycycline prednisone uses in humans is depo provera a good birth control cvs pharmacy in canada buy viagra super active online canada genuine periactin 100mg what is motilium 10mg tablets used for zyvox pill shop discount code singulair from merck can you get vermox over counter does medicare cover cialis 2012 lithium brand positioning buy female cialis online pharmacy viagra super active fast india generic drug for premarin cream pramipexole restless legs syndrome valtrex mg buy viagra super active lawsuit cheap diakof buy online accutane side effects with alchohol generic capoten uk paypal cost of cymbalta costco altace maximum dose can order glycomet online cheap aricept buy where can i buy qnexa purchase nizoral pills generic synthroid switzerland myambutol to buy in england canadian-pharmacy-24h zetia legal us canadian health and care mall email virus non persciption levitra plus costco opening times liverpool betamethasone cream 0.05 uk sulcrafate for sale without rx generic ciplox paypal what is erexin-v tablets prazosin tablets us online metformin drugs online purchases effects prevacid solutab orally disintegrating tablets zofran reviews morning sickness florida risperdal hydrochlorothiazide generic name implicane wiki hydrea shelf life trental online shipping over the counter ringworm medication for cats what is starlix prescribed for buy renagel in singapore where to buy zyrtec cheapest ampicillin noprescrition needed uk online pharmacy cheapest benemid free or low cost evecare zyrtec low dose birth control methotrexate (purchase) cost doxycycline canada lamictal india buy cheap albendazole online buy drugs online no prescription canada the low alliance energy keppra generic reviews evecare purchase in canada no prescription cheap oakley rx frames beat way to order avalide sustiva patent expiration date buy nizoral in india online atacand hct price generic viagra soft overnite shipping buy lamisil tablets 250mg para que se usa el bactrim order singulair on line usa buy betapace 15mg online pariet 10 mg dosage w effexor xr 75 prescription drug flomax generic plan b cost cvs levitra orodispersible tablets voltaren gel generic or brand where can i get some orlistat where to get acai berries in australia uroxatral coupons albuterol inhaler for sale abilify overseas cheap order accutane asthma buy advair diskus online motrin 800 over the counter amitriptyline tablets 10mg 25mg 50mg lariam 250 mg tabletten metoclopramide reglan reviews to buy flonase prescription allergy generic yasmin price how to buy lipothin in london what is inderalici used for cheapest drug diflucan adalat la 30 where can i buy estrace buy diflucan canada cheap price long time side effects viagra plus what is flovent hfa used for motrin to buy from europe availability of orlistat birth control pills tofranil ordering cytotec usa cefixime in the uk now como comprar antabuse xenical now protonix iv push dose can order brand cialis canada indian isoniazid erexor roche precio argentina half price cozaar buying brand advair diskus using paypal pharmacy mexico dipyridamole misoprostol cytotec precio espan~a amitriptyline pain management glycomet gp1 medication cheap amaryl usa prednisolone buy online can you order voveran sr brand name cardura online lipitor $4 participating pharmacies arimidex sale drugstore cowboys band online pariet purchase voltaren sr 100 mg side effects stats uk kintore lamictal pills side effects what is dostinex used for in ivf buy premarin tablets atrovent side effects depression voltaren topical rxlist viagra plus online shipping detrol la generic prices maxaman online usa viagra levitra or cialis zantac over counter babies diflucan generic 2013 drugs cialis vs viagra yahoo cost of cytoxan for dogs degradation aspirin first order 24 b kamal kunj. s.v.rod diclofenac 50mg how many to take can you buy albendazole prescription drug generic entocort mail order beat way to order trental lady era uk buy can you buy cialis jelly over the counter in germany buy avalide online no prescription us cost of xeloda 500 mg buy motrin 40 cymbalta sales 2008 zofran barato betnovate c wikipedia buy adhd medication online no prescription where to buy cytoxan drugs online cialis super p-force what are some over the counter erectile dysfunction pills beconase aq mg tablet ordering lisinopril mylan-baclofen 10mg tablet cheap kamagra supplier reviews guaranteed purchase generic zerit sale arjuna order online buy kamagra 50mg buy indocin no prescription fast delivery pharmacy has best price phenamax himcolin online cheap zyban dosage too high cost of suprax antibiotic generic for allopurinol learn chronic trial erection packs 2 canadian pharmacy mirapex order order over the counter diflucan online remeron generic equivalent discount coupons for lantus insulin buy propecia online forum can i order lipothin no prescription in the usa ordering dapoxetine online drugs comparable to lexapro effexor xr online coupon code what is montelukast 10 mg used for pcos clomid and metformin success stories 2011 amoxil uk companies only can you drink alcohol medrol dose pack getting viagra online cheap premarin india there generic neurontin generic serevent switzerland inhaled amiloride cystic fibrosis tadapox side effects coreg buy online ireland rabeprazole domperidone tablets use low cost overnight trileptal can we trust pravachol online cardura no rx order naprosyn medication by mail genuine prograf 100mg where purchase ethionamide vasodilan price +genericmedication septilin price in india synthroid hair loss temporary order dipyridamole medication by mail canadian sources for synthyroid where to buy doxycycline for rats generic from provera buy cipro pills in the australia cephalexin tablets for dogs buy caverta inhaler canada dramamine with no rx finasteride side effects permanent micronase lawsuit canada top 10 online prazosin sites generic buy advair diskus asthma attacks estrace cream australia ranitidine generic wikipedia drugs inderal australia what is glyburide order zyban online buying suprax using paypal finast tablets 40mg brand brand amoxil buy avapro tablets max mendelsohn mcmillan atorvastatin by cipla ltd florinef italiano doxycycl hyc 100mg tab uses flomax drug canadian pharmacy zoloft for social anxiety dosage antiviral stream online bupropion side effects nausea buy moduretic quick ocular side effects of arava can clavamox be used for humans most reliable place to buy pilex online buy prozac comparison