21.10.2014.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Forum wydarzeń
Z uniwersytetu
Numer 97/75 online
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start. arrow Nowe rejestracje arrow 03.2012 - PL - nowe rejestracje.


 


03.2012 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email

NOWE REJESTRACJE - PL

MARZEC 2012

 

   W marcu 2012 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 157 pozwoleń na dopuszczenie do obrotu w Polsce produktów leczniczych, w tym 153 pozwolenia dla nowych produktów leczniczych i 4 nowe pozwolenia dla leków już wcześniej zarejestrowanych (Glukoza – Prolab; Lekoklar – Sandoz; Propycil - Admeda), które zostały pominięte w niniejszym zestawieniu. Pominięto także 6 pozwoleń umieszczonych zapewne pomyłkowo w bieżącym wykazie, gdyż dotyczących produktów zarejestrowanych wcześniej (Abapter – Pol-Nil, rejestracja w lutym 2012; Pinexet – Medana Pharma, rejestracja w czerwcu 2010). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w marcu 2012, został udostępniony przez Urząd 20 czerwca 2012.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością; A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BC – Inhibitory pompy protonowej

Esomeprazolum: Mapresol (Specifar), Feprasol (Specifar), Esomeprazol +Pharma, Nexpes (Specifar) i Prospes (Specifar) to odpowiednio 13., 14., 15., 16. i 17. zarejestrowana marka ezomeprazolu. Na rynek zostały wprowadzone 3 leki: Nexium (AstraZeneca; lek oryginalny), od października 2010 Emanera (Krka) i od stycznia 2012 Helides (Zentiva; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Ethypharm pod nazwą Prazectol). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Eranoprazol (Ranbaxy), Esomeprazole Polpharma inj., Esomeprazol Teva, Esoranban (Ranbaxy), Meprene (Ethypharm), Spemeprol (Specifar), Stomezul (Sandoz), Texibax (Ranbaxy) i Zoleprin (Hygia). Skreślono z Rejestru: Esomeprazol-Ratiopharm.

Pantoprazolum: Prazolacid (ICN Polfa Rzeszów) i Gastrowell Control (Sun-Farm) to odpowiednio 50. i 51. zarejestrowana marka pantoprazolu. Na rynek wprowadzono 20 marek: Controloc i od czerwca 2009 dostępny bez recepty Controloc Control (Nycomed; lek oryginalny), od listopada 2006 Anesteloc (Adamed), od listopada 2007 Contix (Lekam), od grudnia 2007 Nolpaza (Krka), od czerwca 2008 Pantoprazol-Ratiopharm, od września 2008 Panogastin (Jelfa), od października 2008 IPP (Sandoz) oraz Noacid (Egis), od listopada 2008 Panzol (Apotex) oraz Pantoprazol Sandoz, od sierpnia 2009 Contracid (Farma-Projekt), od marca 2010 Panprazox (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez firmę Nucleus jako Zoramyl), od lipca 2010 Pantogen (Generics), od sierpnia 2010 Gastrostad (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tifizol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher) i Xotepic (Farmacom; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Zipantola, a następnie wprowadzony na rynek w listopadzie 2008 pod nazwą Pantoprazolum Farmacom), od października 2010 Ranloc (Ranbaxy), od marca 2011 Contix ZRD (Lekam), od czerwca 2011 Panrazol (Actavis), od października 2011 Prazopant (Actavis), od lutego 2012 Pantoprazole Arrow (Arrow Poland) i od marca 2012 Pantopraz (Biofarm). W postaci iniekcji wprowadzono 4 leki: Controloc, Nolpaza, Pantoprazol Sandoz i Prazopant.

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Acidwell (Sandoz), Adozol (+Pharma), Dyspex I.V. (Nycomed Pharma), Gastronorm (+Pharma), Nelgast (Glenmark Pharmaceuticals), Neutroflux (Pharmafile), Ozzion (Vale Pharmaceuticals), Pamyl (Jenson Pharmaceutical Services), Panglen (Glenmark), Pantomed (Ratiopharm), Pantoprazole Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Pantoprazole Olinka, Pantoprazole Phargem, Pantoprazole Reig Jofre inj., Pantoprazole Wockhardt, Pantoprazol Krka, Pantoprazol Polfa Łódź, Pantoprazol-Ratiopharm inj., Pantoprazol Tecnimede, Pompec (Adamed), Prasec (Ratiopharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher), Prazafile (Pharmafile), Previfect (Sandoz), Zgaton (Ratiopharm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher, a następnie pod nazwą Prasec 20 mg przez firmę Mepha), Zipantola inj. (Teva Kraków), Zolepharm (Pharmafile), a także 4 leki OTC z centralnej rejestracji unijnej: Somac Control, Pantozol Control, Pantecta Control i Pantoloc Control (wszystkie: Nycomed). W postaci iniekcji nie pojawiło się jeszcze w obrocie 5 leków: Dyspex I.V., Panprazox, Pantoprazole Reig Jofre, Pantoprazol-Ratiopharm i Zipantola.

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Gastrostad Inj (Stada), Pantoprazol BMM Pharma i Pantul (Gerot).

A06/A06A – Środki przeczyszczające;

A06AA – Preparaty zmiękczające masy kałowe

Natrii docusas: M-Klyx (Ferring) żel doodbytniczy to aktualnie 3. zarejestrowana marka dokuzanu sodowego. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: doustny Doculax (Hasco-Lek) oraz czopki Laxol (Herbapol Wrocław). Skreślono z Rejestru: Laxopol (Unia).

A06AD - Środki przeczyszczające działające osmotycznie

Macrogolum+kalii chloridum+natrii chloridum+natrii hydrocarbonas: Movicol (Norgine) w torebkach po 6,9 g to rozszerzenie względem zarejestrowanego wcześniej preparatu w torebkach po 13,8 g. Zarejestrowano 6 preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży od kwietnia 2011 wprowadzono Moxalole (Meda Pharma). Nie pojawiły się jeszcze w obrocie preparaty: Clericol (Chanelle Medical), Hermalax (Hermes), Laxaherm (Hermes), Macroratio (Ratiopharm) i Movicol (Norgine).

A08/A08A – Środki do leczenia otyłości, z wyłączeniem produktów dietetycznych; A08AB - Środki do leczenia otyłości działające obwodowo

Orlistatum: Orlistat 123ratio w dostępnej bez recepty dawce 60 mg to 7. zarejestrowana marka orlistatu. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: receptowy Xenical (Roche; lek oryginalny) i od marca 2009 bezreceptowy Alli (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Orlistat GSK). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Orlistat Polpharma, Orlistat Sandoz, Orlistat Stada, Orlistat Teva.

A10 – Leki stosowane w cukrzycy; A10B – Leki obniżające poziom glukozy we krwi, z wyłączeniem insulin; A10BG – Pochodne tiazolidynodionu

Pioglitazonum: Sympion (SymPhar) oraz Lispecip, Piodiglin i Meglispes (wszystkie trzy: Specifar) to odpowiednio 11., 12., 13. i 14. zarejestrowana marka pioglitazonu. Również w marcu 2012 w ramach centralnej rejestracji unijnej Komisja Europejska zarejestrowała 8 marek pioglitazonu: Paglitaz (Krka), Pioglitazone Accord (Accord Healthcare), Pioglitazone Krka, Pioglitazone Actavis, Glidipion (lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pioglitazone Actavis Group), Pioglitazone Teva, Pioglitazone Teva Pharma i Sepioglin (Vaia). W październiku 2000 w ramach centralnej rejestracji unijnej zarejestrowano 2 leki zawierające pioglitazon: Actos (Takeda) i Glustin (Takeda). Na rynku w Polsce pojawił się Actos.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C01 – Leki stosowane w chorobach serca; C01E/C01EB – Inne leki stosowane w chorobach serca

Trimetazidinum: Trimepect (PharmaSwiss) i Apo Trimet PR (Apotex) to odpowiednio 15. i 16. zarejestrowana marka trimetazydyny, zaś Metazydyna MR (Adamed) to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej postaci o standardowym uwalnianiu. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek preparatów jednodawkowych o standardowym i przedłużonym uwalnianiu: Cyclo-Protectin MR (Ethifarm), Metazydyna (Polfa Pabianice), Preductal (Servier) i Preductal MR (Anpharm), Trimetaratio (Ratiopharm), od sierpnia 2008 Setal MR (Polfarmex), od listopada 2008 Protevasc SR (Gedeon Richter Polska), od kwietnia 2010 Trimeductan MR (Lekam) i od sierpnia 2011 Vascotazin (Actavis). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Dimesar (Lupin), Portora (Glenmark), Trimedal (Lupin), Trimetazidine-Ratiopharm PR, Trimpol MR (Polfarmex) i Trioxigen (Mylan).

C03 – Leki moczopędne;

C03B – Leki moczopędne niskiego pułapu, z wyłączeniem tiazydów; C03BA – Sulfonamidy, leki proste

Indapamidum: Indapamide Krka w postaci o przedłużonym uwalnianiu to 27. zarejestrowana marka indapamidu. Na rynek wprowadzono 12 leków o przedłużonym uwalnianiu: Diuresin SR (Polfarmex), Indapen SR (Polpharma), Indix SR (Teva), Ipres Long (Vedim), Rawel SR (Krka), Tertensif SR (Servier), od czerwca 2010 Symapamid SR (SymPhar), od sierpnia 2010 Indastad (Stada) i Indipam SR (Actavis), od października 2010 Opamid (Orion), od września 2011 Indapamide SR (Mylan) i od lutego 2012 Indapamide SR Arrow (Arrow Poland; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Anpharm pod nazwą Arifon SR, a następnie Previlex), a także 6 leków o standardowym uwalnianiu: Apo-Indap (Apotex), Indapen (Polpharma), Indapres (Gedeon Richter Polska), Indapsan (Sanofi-Synthelabo), od listopada 2008 Indapamidum 123ratio (lek wprowadzony pierwotnie pod nazwą Indapamidum Farmacom), od lipca 2009 Indap (Pro.Med).

Nie pojawiło się jeszcze w sprzedaży 10 leków o przedłużonym uwalnianiu: Arifon SR (Anpharm), Cordapaq (Sandoz), Indapagamma (Wörwag), Indapamid-1A Pharma, Indapamide J&P Pharma, Indapamide 1,5 mg SR Servier, Indapamide Teva, Indapres SR (Gedeon Richter Polska), Izepox (Labormed) i Terpamid SR (Lekam).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Fodrin (Teva) i Indapamid-Ratiopharm SR (Ratiopharm; lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010).

C03D – Leki oszczędzające potas; C03DA – Antagoniści aldosteronu

Eplerenonum: Eplerenotif (Alfred E. Tiefenbacher) to 5. zarejestrowana marka eplerenonu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Inspra (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Eplerium (Liconsa), Eridanus (Gedeon Richter Polska) i Plerecard (+Pharma).

C07 – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07A – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07AB – Selektywne leki blokujące receptory b‑adrenergiczne; C07AB57 – Bisoprolol, preparaty złożone

Bisoprololum+acidum acetylsalicylicum: Bisoprolol + Acetylsalicylic acid ASA (ASA Pharma) to 2. rejestracja w Polsce leku o podanym zestawieniu substancji czynnych, w 2 kombinacjach dawek. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Betapres (Polpharma).

C08 – Blokery kanału wapniowego; C08C – Selektywne blokery kanału wapniowego z głównym działaniem na naczynia krwionośne; C08CA – Pochodne dihydropirydyny

Amlodipinum: Amlodipine Aurobindo to 26. zarejestrowana marka amlodypiny. Na rynek wprowadzono 20 leków: Aldan (Polfarmex), Amlopin (Sandoz), Amloratio (Ratiopharm), Amlozek (Adamed), Cardilopin (Egis), Normodipine (Gedeon Richter Polska), Norvasc (Pfizer; lek oryginalny), Tenox (Krka Polska), Vilpin (Teva), od sierpnia 2006 Agen (Leciva), od stycznia 2007 Apo-Amlo (Apotex), od września 2007 Amlonor (Polfa Pabianice), od lipca 2008 Amlodipine Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2008 Adipine (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2008 Lofral (Mepha), od czerwca 2010 Amlodipine Teva, od listopada 2010 Zeppeliton (+Pharma), od kwietnia 2011 Finamlox (Orion), od lipca 2011 Amlomyl (Generics) i od lutego 2012 Amlaxopin (Actavis).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Amlodigamma (Wörwag Pharma), Amlodipine Accord (Accord Healthcare), Amlodipine Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Amlodipine Vitabalans i Amlodipinum 123ratio (lek został wprowadzony na rynek w XI 2008 pod nazwą Amlodipinum Farmacom; w XI 2010 zmiana nazwy na Amlodipine Teva Pharma, a w VIII 2011 zmiana nazwy na Amlodipinum 123ratio).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Alozur (Ozone), Suplar (Vedim; lek wprowadzony na rynek od listopada 2007).

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Quinaprilum: Acurenal (ICN Polfa Rzeszów) w dawce 40 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej 3 niższych dawek tego leku. Zarejestrowano aktualnie 6 marek chinaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 6 preparatów: lek oryginalny Accupro (Pfizer), Acurenal (ICN Polfa Rzeszów), AprilGen (Generics), od lipca 2006 Quinapril Teva, od października 2006 Pulsaren (Biofarm) i od stycznia 2009 Q-pril (Polpharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Regrace (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od lipca 2010).

Ramiprilum: Ramipril +Pharma to 19. zarejestrowana marka ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Aventis Pharma; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od czerwca 2008 Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej przez Galex d.d. jako Ramilex), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis i od lutego 2012 Ramipril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Rami-A (Arrow Poland), Ramigamma (Woerwag), Ramipril Aurobindo (Aurobindo Pharma), Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed).

C09C/C09CA – Antagoniści angiotensyny II, leki proste

Candesartanum: Kandesar Orion) to 12. zarejestrowana marka kandesartanu. Na rynek wprowadzono 3 leki: Atacand (AstraZeneca; lek oryginalny), od czerwca 2010 Karbis (Krka) i od listopada 2011 Candepres (Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Akanid (+Pharma), Candesartan-1A Pharma, Candesartan Actavis, Candesartan-Ratiopharm, Candezek (Adamed), Carzap (Zentiva), Hyposart (Polpharma) i Ranacand (Ranbaxy). Skreślono z Rejestru: Candertan (Gedeon Richter Polska), Candesartan Teva.

Losartanum: Losartan Krka to 26. zarejestrowana marka losartanu. Do sprzedaży wprowadzono 17 leków: Cozaar (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Lorista (Krka), Losacor (Biofarm), Lozap (Zentiva), Xartan (Adamed), od sierpnia 2006 Lakea (Lek, Stryków), od stycznia 2008 Sarve (Farma Projekt), od lipca 2008 Rasoltan (Actavis), od marca 2009 Stadazar (Stada), od listopada 2009 Presartan (ICN Polfa Rzeszów), od marca 2010 Apo-Lozart (Apotex; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Lozart) i Losagen (Generics; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Sartamerck), od lipca 2010 Losartan Arrow (Arrow Poland), od listopada 2010 Loreblok (Orion), od marca 2011 Sortabax (Ranbaxy), od lutego 2012 Lostanorm (+Pharma) i od maja 2012 Losartan Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Losahyp (1A Pharma), Losargamma (Wörwag), Losarlic (Liconsa), Losartan Bluefish, Losartan kalium Jubilant, Losartan Tecnimede, Losartan Teva i Zeprez (Alkaloid).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Heartam (Teva), Losartan-Ratiopharm (lek obecny na rynku od listopada 2008) i Losartic (Teva; lek obecny na rynku od stycznia 2007).

Valsartanum: Valsartan Pfizer i Valsartan Ranbaxy to odpowiednio 33. i 34. zarejestrowana marka walsartanu. Na rynku pojawiło się 16 leków: Diovan (Novartis; lek oryginalny), od marca 2008 Valsacor (Krka), od marca 2009 Valzek (Celon), od października 2009 Tensart (Egis; zarejestrowany wcześniej przez Nucleus pod nazwą Ramartan), od grudnia 2009 Anartan (Ratiopharm), od marca 2010 Nortivan (Gedeon Richter Polska) i Zelvartan (Galex d.d.), od lipca 2010 Bespres (Teva), od listopada 2010 Valtap (Zentiva), od lutego 2011 Avasart (Polfarmex), Valsotens (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Valsartan Nucleus) oraz Vanatex (Polpharma), od czerwca 2011 Axudan (Sandoz), od lutego 2012 Valsargen (Generics), od kwietnia 2012 Apo-Valsart (Apotex) i od maja 2012 Valsartan Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do obrotu preparaty: Avalsan (Liconsa), Cezoryn (Labormed; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Yosovaltan), Metrival (Sigillata), Nuclaval (Sigillata), Simaldoz (Liconsa), Valcatuna (Liconsa), Valitazin (Mepha), Valpress (Actavis), Valsanorm (+Pharma), Valsaran (Sun-Farm), Valsargamma (Wörwag), Valsartan-1A Pharma, Valsartan Bluepharma, Valsartan Tecnimede, Valsartan Teva i Valsavil (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan-Ratiopharm.

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne;

C09DA01 – Losartan i leki moczopędne

Losartanum+hydrochlorothiazidum: Losartic HCT (Teva) i Losartan HCT Pfizer to odpowiednio 21. i 22. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 marek - preparaty: Hyzaar i Hyzaar forte (Merck Sharp & Dohme), Lorista H (Krka), od lutego 2008 Lozap HCT (Zentiva; poprzednia nazwa: Lozap H), od sierpnia 2008 Lorista HD (Krka), od listopada 2009 Presartan H (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2010 Lakea HCT (Sandoz), od lipca 2010 Losartan+HCT Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2010 Stadazar HCT (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Vilbinitan), od lutego 2011 Loreblok HCT (Orion), od marca 2011 Losacor HCT (Biofarm) i Lorista HL (Krka), od sierpnia 2011 Sortabax HCT (Ranbaxy) i od marca 2012 Lostanorm HCT (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez Alet Pharmaceuticals pod nazwą Losartan Potassium HCT Alet).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Losacomb (Mylan), Losagen Combi (Generics), Losargamma HCT (Wörwag), Losartan HCT Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Losartan HCT Tecnimede, Losartan Hydrochlorotiazyd Krka (preparat zarejestrowany pierwotnie przez firmę HCS pod nazwą Losartan Hydrochlorotiazyd HCS), Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, Rasoltan HCT (ESP Pharma) i Zalarlos comp (Alchemia).

C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Co-Valsartan HCT Genericon to aktualnie 20. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 12 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od grudnia 2009 Anartan HCT (Ratiopharm), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Co-Diomef (Actavis), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma, Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C09DA06 – Kandesartan i leki moczopędne

Candesartanum+hydrochlorothiazidum: Kandesar HCT (Orion), Co-Akanid (+Pharma) i Carzap HCT (Zentiva) to odpowiednio 7., 8. i 9. rejestracja preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 2 leki: od września 2011 Karbicombi (Krka) i od grudnia 2011 Candepres HCT (Sandoz). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Candesartan HCT Actavis, Candesartan HCT-Ratiopharm, Candesartan HCT Teva i Candezek Plus (Adamed). Skreślono z Rejestru: Candertan HCT (Gedeon Richter Polska).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Atorvastatin Arrow (Arrow Poland) i Liporion (Orion) to odpowiednio 42. i 43. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Torvacard (Zentiva) w dawce 80 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej dwóch niższych dawek. Do obrotu pojawiło się 20 leków: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (ICN Polfa Rzeszów; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od grudnia 2009 Xavitor (Tabuk Poland; zarejestrowany wcześniej przez Medis pod nazwą Copator), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od czerwca 2011 Voredanin (Labormed), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab) i od marca 2012 Atorvastatin Teva.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Bluefish, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Olinka, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin Stada, Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), Atosener (Sandoz), Haepcard (Sandoz), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Pharmastatin (Stada), Statorva (Miklich) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Atorvastatin-Ratiopharm, Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark).

 

D – Leki stosowane w dermatologii

D01 – Leki przeciwgrzybicze stosowane w dermatologii;

D01A – Leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo; D01AE – Inne leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo

Terbinafinum: Scholl krem przeciwgrzybiczny do stóp (Scholl Consumer Products) i Erfinazin (Polfarmex) w postaci roztworu na skórę to odpowiednio 10. i 11. zarejestrowana marka terbinafiny do stosowania miejscowego. Na rynek wprowadzono 7 leków: Lamisilatt (Novartis) w postaci aerozolu, kremu i żelu oraz Tenasil (Homeofarm), Terbiderm (Gedeon Richter), Undofen Max (GlaxoSmithKline, Poznań), od października 2007 Terbistad (Stada), od lipca 2011 Myconafine (Axxon; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Temapharm pod nazwą Zelefion) i od maja 2012 Tersilat (Sun-Farm). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży kremy: Dermogen (Generics) i Terbilum (Oceanic). Wygasło pozwolenie na Lamisilatt 1 (Novartis) w postaci płynu do stosowania na skórę.

D01B/D01BA – Leki przeciwgrzybicze działające ogólnie

Terbinafinum: Terbinafine Aurobindo to aktualnie 11. zarejestrowany lek doustny zawierający terbinafinę. Do sprzedaży wprowadzono 7 marek: Lamisil (Novartis; lek oryginalny), Myconafine (Axxon), Terbisil (Gedeon Richter Polska), od grudnia 2006 Verbinaf (Farmacom), od stycznia 2007 Erfin (Polfarmex), od lipca 2008 Terbinafina (Arrow Poland) i od grudnia 2008 Zelefion (Blau Pharma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek preparaty: Terbinafine Pfizer (Pfizer; lek zarejestrowany pierwotnie przez Aurobindo Pharma pod nazwą Terbinafine Aurobindo), Terbinafine Romikim Farma i Terbinafine Terbano (Romikim Farma).

Skreślono z Rejestru: Afugin (Sandoz), Atifan (Krka), Onymax (Galderma), TerbiGen (Generics; lek był obecny na rynku od lipca 2006), Terbinafin BMM Pharma (Lefarm; lek wprowadzony na rynek od stycznia 2010), Terbinafine-1A Pharma, Terbinafine IC (Pharm Dr. Ivan Cimprich), Terbisil Kid (Gedeon Richter).

D06 – Antybiotyki i chemioterapeutyki stosowane w dermatologii; D06A – Antybiotyki do stosowania miejscowego; D06AX – Inne antybiotyki do stosowania miejscowego

Acidum fusidicum: Hylosept (Axxon) to 4. zarejestrowana marka preparatów kwasu fusydowego. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Fucidin (Leo) i od listopada 2007 Fusacid (Chema-Elektromet). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Dermafusin (Spirig).

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J05 – Leki przeciwwirusowe działające ogólnie; J05A – Bezpośrednio działające leki przeciwwirusowe; J05AX – Inne leki przeciwwirusowe

Inosinum pranobexum: Groprinosin (Gedeon Richter Polska) w postaci syropu to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej tabletek. Zarejestrowane są 3 marki preparatów pranobeksu inozyny. Na rynek wprowadzono: Groprinosin (Gedeon Richter Polska), Isoprinosine (Ewopharma) i od grudnia 2010 Neosine (Aflofarm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe;

L01D – Antybiotyki cytotoksyczne i substancje o zbliżonym działaniu; L01DB – Antracykliny i substancje o podobnej budowie

Doxorubicinum: Doxorubicin Actavis to 11. zarejestrowana marka doksorubicyny. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Adriblastina PFS i Adriblastina RD (Pfizer), Adrimedac (Medac), Biorubina (Instytut Biotechnologii i Antybiotyków), Caelyx (Janssen-Cilag), Doxorubicin-Ebewe, Myocet (Cephalon) i od maja 2012 Doxorubicinum Accord (Accord Healthcare) i Doxorubicin Teva. Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Doxorubicin Medac i Xorucin (Actavis). Preparaty Caelyx i Myocet są lekami przygotowanymi w postaci liposomalnej. Skreślono z Rejestru: Rastocin (Teva Kraków).

L01X – Inne leki przeciwnowotworowe; L01XA – Związki platyny

Cisplatinum: Cisplatin AP (Alliance Pharma) to aktualnie 4. zarejestrowana marka preparatów cisplatyny, w tym w nowej dawce 20 mg. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Cisplatin-Ebewe, od stycznia 2010 Cisplatin Teva i od maja 2012 Cisplatinum Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Platidiam (Pliva-Lachema).

L02 – Leki hormonalne; L02B – Antagoniści hormonów i leki o zbliżonym działaniu; L02BG – Inhibitory aromatazy

Letrozolum: Symletrol (SymPhar) to 35. zarejestrowana marka letrozolu. Na rynek wprowadzono 13 leków: Aromek (Celon Pharma), Femara (Novartis; lek oryginalny), Lametta (Vipharm), od kwietnia 2009 Letrozol Teva, od września 2009 Etruzil (Egis), od lutego 2010 Lostar (Polpharma; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozolum Polpharma), od maja 2010 Letralan (ICN Polfa Rzeszów) i Mionic (Gedeon Richter; preparat zarejestrowany wcześniej przez Helm Pharmaceuticals pod nazwą Attozone), od czerwca 2010 Letrozole Accord (Accord Healthcare), od grudnia 2010 Apo-Letro (Apotex) i Arogen (Biogened), od lipca 2011 Clarzole (Actavis) i od marca 2012 Letromedac (Medac).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Fukara (Sanofi-Aventis), Letrodotril (Teva), Letrofem (Hikma), Letronorm (+Pharma), Letroregiozol (Regiomedica), Letrozac (Alfred E. Tiefenbacher), Letrozole Arrow (Arrow Poland), Letrozole Bluefish, Letrozole Reg Europe, Letrozole Tecnimede, Letrozole Welding, Letrozol Nucleus, Letrozol Orion, Letrozol Regiomedica, Letrozolum Genthon, Loosyn (Synthon), Loxelza (Tabuk Poland), Picozone (Stada), Sukontix (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozol Sandoz), Trozebax (Ranbaxy) i Trozel (Medicamenta).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Femtozone (Helm).

L04/L04A – Leki hamujące układ odpornościowy;

L04AA – Selektywne leki hamujące układ odpornościowy

Mycophenolas mofetil: Mycophenolate mofetil Ranbaxy to 23. zarejestrowana marka leków zawierających pochodne kwasu mykofenolowego. Na rynek wprowadzono 8 leków: CellCept (Roche; lek oryginalny), Myfortic (Novartis) zawierający sól sodową kwasu mykofenolowego, od lutego 2009 Myfenax (Teva), od czerwca 2010 Mycophenolate mofetil Apotex, od lipca 2011 Mycophenolate mofetil Sandoz, od października 2011 Mofimutral (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2011 Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare) i od stycznia 2012 Limfocept (Service-Pharma).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Arzip (Jelfa; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Mophecen), Myclausen (Herbert J. Passauer), Mycofenolat mofetil Actavis, Mycophenolate Arrow (Arrow Poland), Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare), Mycophenolate mofetil Alkem, Mycophenolate mofetil Astron (Astron Research), Mycophenolate mofetil Farmacon (AstraZeneca), Mycophenolate mofetil-Ratiopharm, Mycophenolate mofetil Stada, Mycophenolate mofetil Teva, Mycofenor (Orion), Nolfemic (Blau Farma Group) i Trixin (Farmacom). Skreślono z Rejestru Mycophenolat Lek.

L04AX – Inne leki hamujące układ odpornościowy

Azathioprinum: Azafalk (Falk) to 4. zarejestrowana marka azatiopryny. Do obrotu wprowadzono 3 marki: Azathioprine Vis, Immunoprin (Ebewe) oraz Imuran (Aspen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Kidofen (Aflofarm) w postaci czopków w 2 dawkach to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej zawiesiny doustnej, zaś Nurofen Caps (Reckitt Benckiser) w postaci miękkich kapsułek w dawce 400 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej innych postaci tej marki. Zarejestrowane są 23 marki preparatów ibuprofenu.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Topss, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone w maju 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), w lipcu 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), w lutym 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express), w październiku 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), we wrześniu 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), w październiku 2009 Iburion (Orion), w listopadzie 2009 MIG (Berlin-Chemie), w styczniu 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), w maju 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), w grudniu 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott) i od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek) i od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Brufen zawiesina 2% (Abbott), Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Harpagophyti procumbens radicis extractum: RevmaStop (Expo Line) to aktualnie 2. zarejestrowany lek o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Reumaphyt (Phytopharm Klęka). Na rynek wprowadzone zostały także suplementy diety o podanym składzie: Devil’s Claw (Now Foods) i Reumalin (Ozone).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum alendronicum: Alendronat Aurobindo (Zentiva) w dawkach 10 mg i 70 mg to aktualnie 24. zarejestrowana marka preparatów kwasu alendronowego. Leki w dawce 70 mg przyjmuje się raz w tygodniu. Na rynek wprowadzono 12 leków w dawce 70 mg: Fosamax (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Ostemax 70 Comfort (Polpharma), Ostenil 70 (Teva), Ostolek (Lekam), od kwietnia 2006 Alendronat-Ratiopharm 70, od lutego 2007 Alendromax (Arrow Generics), od stycznia 2008 Sedron (Gedeon Richter Polska; poprzednia nazwa: Ostalon 70 mg), od czerwca 2008 Alendran 70 (Ranbaxy), od stycznia 2010 Alendronate Arrow (Arrow Poland), od kwietnia 2010 Ostodronic (Apotex), od sierpnia 2010 Alendronat Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals) i od marca 2012 Alendronatum 123ratio (poprzednia nazwa: Alendronatum Farmacom; przed zmianą nazwy preparat został wprowadzony na rynek w maju 2007 przez Plivę Kraków pod nazwą Alenotop).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Alendronate Medana (Medana Pharma), Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alendronat Pharmabill (Pharmabill), Alendronic acid Polfarmex (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Akost), Bisfozen (Zentiva), Kwas alendronowy 70 mg (Phargem), Lendrate (Actavis) i Rekostin (Biofarm). Do sprzedaży wprowadzono ponadto 3 leki w dawce 10 mg: Alenato (ICN Polfa Rzeszów), Ostenil (Teva) i Ostolek (Lekam). Natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Alendronate Arrow (Arrow Poland) i Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alenotop (Teva Kraków).

Skreślono z Rejestru: Aldron 70 (Sandoz), Alendrion (Orion), Alendrogen (Billev Pharma; preparat był na rynku od maja 2007), Alendronate Teva 70 mg.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe; N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy; N02AX52 – Tramadol, preparaty złożone

Tramadolum+paracetamolum: Bacizol i Tracemol (oba: Substipharm) oraz Tramapar (Polfarmex) to odpowiednio 12., 13. i 14. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 6 leków: Zaldiar i Zaldiar Effervescent (Grünenthal), od stycznia 2010 Doreta (Krka), od maja 2010 Acutral (Grünenthal; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Primiza), od marca 2011 Poltram Combo (Polpharma), od kwietnia 2011 Padolten (Teva) i od lutego 2012 Delparan (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tramadol/Paracetamol Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Azemdol (Labopharm), Sedoloris (Actavis), Tramaparastad (Stada), Traparac (Disphar) i Zaldiar Retard (Labopharm).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Apotex, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Bluefish i Lewetyracetam-Neuraxpharm to odpowiednio 20., 21., 22. i 23. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 5 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed) i od maja 2012 Trund (Glenmark). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Cezarius (Hasco-Lek), Dretacen (Sandoz), Eliptus (Biofarm), Kapidokor (Vipharm), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Actavis Group (Actavis), Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Matever (Pharmathen) i Noepix (Sigillata).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Apomorphinum: Dacepton (Ever Neuro) to aktualnie jedyny zarejestrowany lek zawierający apomorfinę. Skreślono z Rejestru: Apo-Go i Apo-Go Pen (Forum).

Ropinirolum: Nironovo (Blau Farma Group) i Ropodrin (Egis) to odpowiednio 14. i 15. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek zostało wprowadzonych 7 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion) oraz od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon (Teva), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropinstad (Stada) i Ropitor (Torrent Pharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Contexine (Ranbaxy).

N05 – Leki psychotropowe;

N05A – Leki neuroleptyczne; N05AH – Diazepiny, oksazepiny, tiazepiny i oksepiny

Quetiapinum: Quetiapine Actavis to 36. zarejestrowana marka kwetiapiny. Na rynek wprowadzono 23 marki: Seroquel i Seroquel XR (AstraZeneca; lek oryginalny), Ketrel (Celon Pharma), od grudnia 2007 Ketipinor (Orion), od marca 2008 Ketilept (Egis) i Kventiax (Krka), od lipca 2008 Nantarid (Gedeon Richter), od października 2008 Loquen (Teva), od lipca 2009 Symquel (SymPhar; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapine Tiefenbacher), od sierpnia 2009 Kwetaplex (Adamed), od listopada 2009 Gentiapin (Biogened), od grudnia 2009 Quentapil (ICN Polfa Rzeszów), od stycznia 2010 Kefrenex (Axxon), od maja 2010 Poetra (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Quemed), od sierpnia 2010 Bonogren (Vipharm), od października 2010 Pinexet (Medana Pharma) i Vorta (Glenmark), od grudnia 2010 Quetiser (Sun-Farm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapin Sunfarm), od lutego 2011 Stadaquel (Stada), od czerwca 2011 Etiagen (Generics), Kwetax (Teva) i Setinin (+Pharma), od października 2011 Kwetinor (Lekam) i od maja 2012 ApoTiapina (Apotex).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Geldoren (Gedeon Richter Polska), Ketiap (Polpharma), Kwetiapina Neuropharma (Neuraxpharm), Quepsan (Pro.Med), Quetap (Ratiopharm), Quetiapine Accord (Accord Healthcare), Quetiapine Arrow (Arrow Poland), Quetiapine Medis, Quetiapine Pfizer, Quetiapinum Invent Farma, Quetiapinum Viketo (Invent Farma) i Quetilis (Medis).

Skreślono z Rejestru: Hedonin (Lannacher), Kvelux (Sandoz), Quetiapine-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetifi).

N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CX – Leki nasenne i uspokajające, preparaty złożone z wyłączeniem barbituranów

Leonuri herba+Lupuli strobilus+Melissae folium+Valerianae radix: Tabletki uspokajające Labofarm powlekane to rozszerzenie względem wprowadzonego wcześniej preparatu Tabletki uspokajające Labofarm. Są to jedyne zarejestrowane preparaty o podanym składzie.

N06 – Psychoanaleptyki;

N06A – Leki przeciwdepresyjne; N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Escitalopramum: Escitalopram PharmaSwiss i Pralex (Orion) to odpowiednio 23. i 24. zarejestrowana marka escitalopramu. Do sprzedaży wprowadzono 11 marek: Lexapro i od marca 2012 Lexapro Meltz (Lundbeck; lek oryginalny), od stycznia 2010 Depralin (Polpharma), od lutego 2010 Elicea (Krka) i Mozarin (Adamed), od czerwca 2010 Escitil (Egis) i Lenuxin (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2010 Pramatis (Sandoz), od kwietnia 2011 Servenon (Glenmark), od lipca 2011 Escitalopram Actavis (lek zarejestrowany początkowo przez firmę Alchemia pod nazwą Escitalopram Alchemia), od listopada 2011 Aciprex (Biofarm) i od grudnia 2011 Nexpram (Lekam).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Andepram (Alchemia), Benel (Farmalider), Deprigen (Biogened), Escertal (Zentiva; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Esoprex), Escipram (G.L. Pharma), Escitalopram Pfizer, Escitalopram Teva (Teva; lek zarejestrowany początkowo przez Vera Pharma pod nazwą Escitalopram Vera), Escitasan (Stada), Esprolan (Medana Pharma), Miraklide (Vipharm) i Pramogen (Generics).

Skreślono z Rejestru: Escitalopram-1A Pharma, Laprides (Teva).

N06D – Leki przeciw demencji; N06DA - Antycholinoesterazy

Donepezilum: Donepezil Polfa Łódź to 36. zarejestrowana marka donepezylu, zaś Donepezil Stada Oro w postaci tabletek rozpadających się w ustach to rozszerzenie względem zarejestrowanych wcześniej tabletek powlekanych. Do sprzedaży wprowadzono 19 leków: Aricept (Pfizer; lek oryginalny), Cogiton (Biofarm), Donepex (Celon Pharma), Yasnal i od czerwca 2011 Yasnal Q‑Tab (Krka), od lutego 2009 Donesyn (Vipharm) i Symepezil (SymPhar), od maja 2009 Donectil (ICN Polfa Rzeszów), od lipca 2009 Cognezil (Glenmark; zarejestrowany wcześniej jako Donepezil Synthon), od października 2009 Alzdone (Unia) i Donecept (Actavis), od grudnia 2009 Alzepezil (Egis) i od czerwca 2011 Alzepezil ODT (Egis), od kwietnia 2010 Mensapex (Sandoz; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą DoneSAN), od czerwca 2010 Pezilgen (Biogened), od sierpnia 2010 Apo-Doperil (Apotex) i Doneprion (Orion), od września 2010 Donemed (Sun-Farm), od marca 2011 Ricordo (Adamed), od września 2011 Pamigen (Generics; lek wprowadzony na rynek w marcu 2010 pod nazwą Donepezil Generics) i od kwietnia 2012 Donepezil Polfarmex.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Altzer (Hikma), Dobedipil (Stada), Donecleus (Nucleus), Donegen ODT (Generics), Donepegamma (Wörwag), Donepenorm (+Pharma; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Donepezil Alet), Donepezil Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Donepezil Hydrochloride Accord (Accord Healthcare), Donepezil hydrochloride Sanovel, Donepezil Peseri (Peseri Trading), Donepezil Teva (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Pliva), Donepezil Stada (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Specifar), Donethon (Synthon), Memiranum (Ranbaxy), Redumas i Redumas ODT (Teva) oraz Rizin (Teva).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Memocept (Polpharma; preparat wprowadzony na rynek od marca 2010, zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą Synpezil).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nicorette Coolmint (McNeil) w postaci tabletek do ssania to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej postaci tego leku. Zarejestrowane są aktualnie 4 marki preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty: Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler); Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego i tabletek do ssania Niquitin Mini oraz preparat Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Arrow Generics/Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach, Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa; R01AA – Sympatykomimetyki, leki proste

Xylometazolinum: Xyladur (Premier Research) to aktualnie 9. zarejestrowana w tej klasie marka ksylometazoliny. Na rynek wprowadzono 7 leków w różnych postaciach: Otrivin (Novartis), Xylogel (Polfa Warszawa), Xylometazolin WZF (Polfa Warszawa), Xylometazolin VP (ICN Polfa Rzeszów), Xylorin (GlaxoSmithKline, Poznań), od kwietnia 2010 Nasorin (Orion) oraz Sudafed XyloSpray i Sudafed XyloSpray HA (McNeil). Nie pojawił się jeszcze preparat Xylo-Mepha. Skreślono z Rejestru: Donosan (Ratiopharm), Sudaxyl i Sudaxyl HA (McNeil).

R02/R02A – Preparaty stosowane w chorobach gardła; R02AA – Antyseptyki

Alcohol dichlorobenzylicus+amylmethacresolum: Strepsils (Reckitt Benckiser) w postaci pastylek to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej 4 innych produktów tej marki: Strepsils truskawkowy bez cukru (wcześniejsze nazwy: Strepsils Cool Mint, Strepsils z mentolem i anyżkiem, Strepsils o oryginalnym smaku), Strepsils Warm (poprzednie nazwy: Strepsils truskawkowy bez cukru, Strepsils bez cukru, Strepsils bez cukru ziołowo-cytrynowe), Strepsils z mentolem i eukaliptusem (poprzednie nazwy: Strepsils mentolowo-eukaliptusowe, Strepsils Menthol & Eucalyptus), Strepsils z miodem i cytryną (poprzednie nazwy: Strepsils z naturalnym miodem i cytryną, Strepsils with Honey & Lemon).

Chlorhexidinum+lidocainum: Gardimax Medica (Tactica Pharmaceuticals) w postaci tabletek do ssania i aerozolu do stosowania w jamie ustnej to 1. zarejestrowany preparat o podanym składzie.

R03 – Leki stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03D - Inne leki działające ogólnie stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03DC – Antagoniści receptorów leukotrienowych

Montelukastum: Montelukastum Accord (Accord Healthcare) to 50. zarejestrowana marka montelukastu. Do sprzedaży zostało wprowadzonych 19 leków: Singulair (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), od października 2008 Drimon (Teva), od stycznia 2009 Astmirex (Temapharm), Hardic (Teva) i Monkasta (Krka), od lutego 2009 Montest (Genexo), od kwietnia 2009 Milukante (Adamed) i Promonta (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2009 Asmenol (Polpharma), od października 2009 Eonic (Gedeon Richter) i Montelak (Medreg), od grudnia 2009 Montessan (Apotex; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Montekast), od czerwca 2010 Montespir (Biofarm) i Vizendo (GlaxoSmithKline; preparat zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą MontSyn), od listopada 2010 Montenorm (+Pharma) i Symlukast (SymPhar), od marca 2011 Montelukast Sandoz i Spirokast (Zentiva), od października 2011 Montelukast Stada i od lutego 2012 Astmodil (Polfarmex).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Actamone (Actavis), Airuno (Blubit), Alvokast (Alvogen; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Arti Farma pod nazwą Montekast), Astmontex (Farma-Projekt), Brogalast (Galex d.d.), Elukan (Specifar), Lamoten (Polfa Pabianice), Miralust (Adamed), Monteflow (Sun-Farm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Montelukast Sunfarm), Montelukast-1A Pharma, Montelukast Accord (Accord Healthcare), Montelukast Apotex, Montelukast Bluefish (lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Helm pod nazwą Montelukast Helm), Montelukast Invent Farma, Montelukast Miklich, Montelukast MSD (Merck Sharp & Dohme), Montelukast Pharmathen, Montelukast Polpharma, Montelukast-Ratiopharm, Montelukastum Synthon, Montetrinas (Sigillata), Montexal (ICN Polfa Rzeszów), Montulind (Sigillata), Orilukast (Orion), Polmonte (Merck Sharp & Dohme; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Airathon), Sigilukad (Sigillata), Sitemortak (Sigillata), Telumantes (Sigillata) i Telumyl (Generics).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05C – Leki wykrztuśne, z wyłączeniem preparatów złożonych zawierających leki przeciwkaszlowe; R05CA – Leki wykrztuśne

Guaifenesinum: Benylin Muco (McNeil) to aktualnie 5. zarejestrowana marka preparatów z gwajafenezyną. Do sprzedaży wprowadzono 3 marki: Guajavis (Vis), Guajazyl i Guajazyl Mint (Espefa) oraz Robitussin Expectorans (Pfizer). Nie został jeszcze wprowadzony na rynek preparat Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry (Wick). Wygasło pozwolenie na Coldrex na kaszel (GlaxoSmithKline).

R06/R06A – Leki przeciwhistaminowe działające ogólnie; R06AE – Pochodne piperazyny

Levocetirizinum: Votrezin (Sandoz) to 11. zarejestrowany lek z lewocetyryzyną, natomiast Zenaro (Zentiva) w postaci kropli doustnych o nowej dla tej substancji czynnej dawce 5 mg/ml oraz w postaci syropu to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zastosowanie aktywnego izomeru cetyryzyny umożliwia zmniejszenie o połowę stosowanych dawek, a tym samym działań niepożądanych. Na rynek wprowadzono 6 leków: Xyzal (Vedim; lek oryginalny), od stycznia 2010 Cezera (Krka), od sierpnia 2010 Zenaro (Zentiva), od września 2010 Lirra (Glenmark) oraz Zyx (Biofarm) i od lutego 2012 Contrahist (Adamed). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: L-Cetirinax (Synthon), Levocetirizine dihydrochloride Zentiva, Levocetirizine-Biofarm i Zilola (Gedeon Richter Polska).

Uwaga: wprowadzonemu onegdaj na rynek preparatowi Zyx 7 (Biofarm) zawierającemu racemiczną cetyryzynę w lipcu 2008 zmieniono nazwę na Amertil Bio. Obecny aktualnie na rynku preparat Zyx zawiera lewocetyryzynę.

 

S – Narządy zmysłów

S01 – Leki okulistyczne; S01E – Leki przeciw jaskrze i zwężające źrenicę;

S01EA – Sympatykomimetyki stosowane w leczeniu jaskry

Brimonidinum: Brimodiol (Sun-Pharm) to 8. zarejestrowana marka brymonidyny. Na rynku pojawiło się 5 leków: Alphagan (Allergan), od czerwca 2009 Luxfen (Jelfa), od listopada 2010 Brimogen (Generics), od stycznia 2011 Brimoteva (Teva) i od marca 2012 Biprolast (Blau Farma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Brymont (Blumont) i Clarix (Sandoz). Skreślono z Rejestru: Brimonidine-1A Pharma.

S01ED – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; S01ED51 – Timolol, preparaty złożone

Timololum+dorzolamidum: Dotigen (Generics) to 13. zarejestrowana marka leków o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 4 preparaty: Cosopt (Merck Sharp & Dohme), od kwietnia 2010 Rozacom (Adamed), od stycznia 2011 Dotiteva (Teva) w postaci kropli wielodawkowych i od marca 2012 Tymolamid (Blau Farma Group). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Arutidor (Mann), Cosopt PF (Merck Sharp & Dohme), Dolopt Plus (Sandoz), Dorzolamide/Timolol NTC, Dorzolamid/Timolol Stada, Dotiteva Minims (Teva), Dozopres Combi (ICN Polfa Rzeszów), Oculamid (Blau Farma Group), Oftidorix (Jelfa) i Venturax (S-Lab).

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2012-06-30

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
Dzień Aptekarza
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
dza2014pm.jpg
DOKUMENTY
strategia.jpg
buy viagra cheap reviews septilin with paypal payment arjuna tablets side effects viagra clock ebay buy tenormin 15mg online flagyl er pharmacy ranitidine 150 mg rx buy doxazosin online uk no prescription motrin mg buy fasigyn spain what is the average price of lasix eye surgery buy capoten tablets canada over counter thyroxin discount bupron sr otc microzide drug in fr pharmacy can you buy claritin over the counter alli diet pill ingredients best cialis super active prices pill shop where can i get viagra from zyprexa sales 2010 buy femara online mexico no prescription buy casodex overseas cheap actos prescription needed buy cialis where to buy order lantus on line canada buy cheap cabgolin buy prednisone without precription half price rumalaya zovirax sale from canadian company research grade reminyl online viagra soft overnight delivery xalatan dosage too high best price for real finpecia cephalexin 20mg tab usa buy actoplus met without prescription what do prednisone pills look like cheap atarax 40 mg where can i buy lipitor online without a prescription acheter pas cher bupron sr online pharmacies reviews ratings cipro xr 500mg bula canadian online pharmacy for biaxin walmart discount generic drugs order asacol without prescription discover adventure ltd what is diltiazem hydrochloride cream buy online prednisone generic buy accuran online mexico no prescription comprar zestril en argentina canadian pharmacy overnight delivery motilium purchase tadapox in mexico guide to the canadian family medicine examination fake viagra prescription minocin with no subscription without order acticin genuine lipothin best price long term side effects of lotensin actonel generic cheap costs what does generic methotrexate look like purchase advair pills buying detrol in manchester legal buy florinef online canada order lopid online can you get keftab cheapest drug cephalexin what is cipro antibiotic good for best place buy hydrochlorothiazide pct zovirax cream 5 over counter rythmol sr without insurance free pharmacy technician online classes can i order raloxifeno online where can i buy retin a gel 0,1 best brand viagra prices cialis can you get nexium uk zetia costo best over the counter erection medication cheap tapeworm meds for dogs isoniazid legal in england buy retino a cream 0,025 online usa best generic evista sites how to buy claritin in london generic prilosec picture online phenergan with no prescription home remedies for arthritis in fingers side effects of aspirin therapy in dogs albendazole next day delivery nebulizer walmart pharmacy buy elavil online reviews what is the drug dipyridamole used for salbutamol pills buy online rythmol sr with no perscription aldactone mg india compazine online cheap levitra plus sale tretinoin 0,025 over the counter drugs can buy orlistato online nitroglycerin tablets buy what is imitrex used for acnetane no rx pharmacy has best price dyazide cost of acai max cleanse how do silver slimming tablets work buy diflucan online cheap prescription buy almetec online no prescription uk online pharmacy uk amaryl orlistat price walmart promethazine with codeine syrup uses is zyban a prescription drug sertralina prices azulfidine mail order zyprexa dosage for anxiety adalat mg order where to buy cheap generic disulfiramum zanaflex trusted online drug stores in canada buy aleve 100 plavix dosage instructions ceftin 40mg cost of mail claravis antivert medicines buy canada no prescription for dulcolax where to buy snovitra super power mg what is the medicine zanaflex for best site for dostinex what are the side effects of getting off of trazodone order roaccutane online no prescription with a amex carvedilolo on line in the india lipitor roche precio argentina arjuna indian restaurant katoomba menu what types of prinivil are there indian generics online flovent buy anti anxiety medication online nitroglycerin prescription reglan online price why has provera been discontinued levitra drug canadian pharmacy original trandate online can prilosec be taken with no rx buy eldepryl hong kong eulexin express canada flagyl us pharmacy how long does zoloft take to work for postpartum celadrin cheap price allopurinol online kaufen zyvox medication sertraline overdose amount cabgolin generic canada finax in the uk now where can i get actoplus met from roxithromycin fast mexico cardizem online overnight shipping buy abilify generic medication cialis tablet split tegretol birth control online us actoplus medicine children buy caffeine ergotamine without prescription pill rx health order ditropan products is it safe for dogs to take aleve very cheap ethionamide citalopram prescription side effects pilex india health canada trial erection packs 1 purchase pct buy mircette boots buy generic inderal online can order emsam online canadian drug company voltaren where to get flunil pct where to buy zitromax with echeck discount erection packs 3 from usa how much is revatio tablets cheap diclofenac free delivery buy generic delta cortef online no prescription take pharmacy technician exam online costco pharmacy himcolin price prevacid overnight generic uk paypal betnovate buy zebeta greece best site to buy zantac indian mobic prevacid weight gain forums can order emsam canada tadapox shortage elimite ordering no prescription can you buy actoplus mail order ampicillin online i want to buy synthroid lotrisone pills online in the usa what is nitrofurantoin mono used for ordering levitra mexico ciprofloxacina pharmacy order antibiotic azithromycin side effects there generic version lamisil lopid pharmacy mail order indian pharmacy dulcolax what is the dosage of methotrexate for ra beneplace discounts exelon buy triamterenum online overnight delivery vitamin shoppe made usa prazosin mg tablet feldene 10 mg side effects cheap canadian lexapro no prescription is suprax legal in uk celebrex commercial 2010 metoclopramide discounted metformin 500 mg twice a day cheap voltaren 50 mg isoniazid online from india cheapest genuine cialis voltaren 100 mg lopid dosage recommended is it safe to order glucotrol buy propranolol xr without prescription protonix drip side effects xenical results pictures isoniazid drugs online purchases vytorin free shipping metformin online sale suppliers of hytrin in us cardura prescription only low dose amitriptyline and alcohol pain propranolol women buy buy compazine online cheap doxycycline dosage for malaria treatment buy cheap baclofen pills lipitor mg usa buy levitra professional online from india buy over the counter minipress online celexa cheap prices uk prednisone drugstore com avapro mexico no prescription bupropionum side effects long term use prednisone discounted feldene pharmacy can you get high off zoloft 50mg levlen uk companies only anxiety symptoms nhs indinavir tablets price order differin online cheap price what is the correct dosage of proventil retin a 0,025 mg india do alli slimming tablets work lipothin online shipping generic vpxl usa epivir hbv canada overnight delivery accutane acne.org before and after no prescription raloxifeno sale acai on line for sale no script buy isoptin online no prescription uk where to buy citalopram without a prescription atomoxetine hydrochloride 25 mg lamictal uk brand name can order erexin v canada where can i get acticin from buy acai 40 comprar viagra en argentina what does astelin histamine flagyl er without prescription buy tetracycline online no prescription us map of where alligators live ciprofloxacina usa female cialis pharmacy prices list cheap female viagra online canadian pharmacy no prescription codeine top 10 online rogaine 5 sites cardizem prices usa order mentat from australia without prescription kamagra oral jelly cheapest vardenafilum online ordering buy zyrtec tablets online trental dosage recommended where to buy brahmi bacopa monnieri how to buy pulmicort aleve drug in canada pharmacy amoxiline over the counter uk lansoprazol canada sale buy eurax online in the united states without a prescription seroquel prices pharmacies ethionamide dosage recommended moduretic over the counter isoniazid mexico companies only where do i antabuse in canada non persciption picrolax how to order actos allegra price cvs us pharmacies online that sell liv 52 pletal sent to spain what is the drug imuran for online pharmacy uk doxazosin order movalis on line canada diflucan 200 mg tablets pharmacie kirchberg auchan buy canadian indocin online valaciclovir overnight delivery mometasona drug class terramycin ophthalmic ointment for sale what is the generic for levothroid carvedilolo buy online us usa buy sarafem without prescription purchase motrin in mexico buy prilosec online us no prescription trial erection packs 3 buy no prescription wellbutrin withdrawal side effects weight gain bentyl cause weight gain sildenafila to buy in the uk without a prescription positive effects of viagra on men erythromycin discount card canadian pharmacy raloxifene buy evista online safe to buy generic renagel from uk aldactone online from usa where to buy dutas online without rx esomeprazole tablets side effects maxaman from canada with no prescription buy moduretic pills in the australia duprost purchase trial erection packs 3 from australia where to buy viagra professional online usa sinemet to buy in england erexin v mg canada original viagra for sale uses for prednisone in dogs what is arava tablets side effects of metronidazole 500mg tablet propecia half dose effective valtrex side effects long term use what does clonidine 1 look like safe place order esperal order viagra super active from usa without prescription canadian pharmacy valtrex prescription where can i buy clincin online without a prescription retino a cream with paypal payment side effects of social anxiety medication baclofen alcohol forum rythmol sr canadian online aricept 40mg safe to buy generic micardis from uk motilium online sales viagra professional no rx yaz without a prescription from canada benadryl from australia what types of augmentin are there phenamax noprescrition needed canada online pharmacy torsemide pill shop discount code amoxil dosages actos without a prescription from australia can we trust anteovin online buy generic dilantin online orlistatum shortage order albendazole online all types eltroxin pills ayurslim paypal side effects of accutane on fetus target pharmacy prednisone flunil buy online australia ranitidine order by phone caverta canada head office buy canada no prescription for zetia can you buy adalat pills prednisolone 5mg cost generic xenical us doxycycline hyclate for sinus infection does canada sell viagra in the pharmacies with no prescription arjuna noprescrition needed uk online pharmacy buy maxaman no prescription buying clavamox using paypal how much does generic effexor xr cost pill how to sale promethazine generic lithium in usa cialis sublingual women buy cheap genuine prograf online metformin otc alternative amaryl prices aciphex mexico companies only generic pills for noroxin famvir no prescription reviews oxybutyninum buy usa buy dyazide xr without prescription what type of acne does differin treat tetracycline capsules 250mg roxithromycin 300 mg tablets side effects where can i get frumil from generic pills for diclofenac gel zenegra with no perscription twitter alli trippy diabecon mg tablet american pitbull atacando i pill suhagra website lasix without prescriptions lipitor tablets for sale order fluoxetina on line canada flagyl canada overnight delivery lopressor online where to buy lipothin in canada safely lasix generic usa buy sinequan uk ceftin online usa buy viagra online canada with mastercard side effects of acyclovir can you buy xbox live time with microsoft points four pack viagra buy celebrex generic online buy zertalin online order micardis online no prescription with a visa meclizine without prescription pills strattera diet pills toradol pharmacy coupons online drug for sustiva acheter cialis avec paypal how to import actonel cialis pro dosage purchase keftab in india cicloferon aciclovir 400 augmentin iv dose adjustment depakote medicine wiki brafix to buy methotrexate dosage ectopic pregnancy canada pharmacies online that sell riperdal order otomax on line india buy lotensin without a prescription from canadian pharmacy online pharmacies in india buying indinavir using paypal rumalaya liniment on line with no prescription do you need rx thyroxine carbozyne side effects long term use lansoprazol online purchase pro cefadroxil side effects where to buy permethrin spray uk hydromorphone conversion po to iv florinef pill shortage cheap ponstel pills can you only get novo digoxin on prescription abilify reviews for bipolar where to buy noroxin online without rx research grade snovitra super power use acivir 800 dt quetiapinum buy online uk best site for bystolic i pill amitriptyline website drugs side effects remeron on line in the india aciclovir results forum paxil canada prescription can you buy genuine viagra online what is the correct dosage of strattera yasmin without a script purchase atorlip 10 on line in australia buy oristal pills in the australia zanaflex online from uk cialis jelly pills online in the usa fluss 40 prescription coupon serevent buy india quetiapinum for sale buy aristocort pills in the india dilantin birth control online canada viagra sublingual pills sweat what drug category is isoniazid allegra birth control online canada buy celebrex online with mastercard where can i order maxalt dosage of buspar for anxiety rogaine 2 online pay paypal cheap generic alli generic kamagra chewable usa pharmacy options if viagra doesnt work purchase florinef on line in usa lipitor generic mexico amaryl with american express best site for viagra online duetact supplier in uk trazodone long term usage vpxl on the internet mylan amlodipine besylate tablets naprosyn pills online in the mexico zantac where to get no prescription needed buy aldactone without buy aceon online with mastercard rumalaya gel from canada cialis soft roche precio argentina donde puedo comprar aciclovir en mexico cvs pharmacy in canada exelon companies chicago buy mirapex pills in the uk can you buy lisinopril over the counter cod accutane uk buy order lamisil terbinafine relafen drug in usa pharmacy buy trental online predalone to buy in the usa without a prescription paroxetine dose elderly yasmin birth control missed 2 pills cheapest benadryl paxil medication for anxiety etodolac australia robaxin mg canadian rx expired benadryl medication propranolol 20 mg street value northwest pharmacy online canada can you buy flagyl over the counter can you only get imitrex on prescription genuine nordette best price antara no prescription compare prices order confido from canada without prescription post accutane medication alli mg order safe to buy generic medazole from canada generic name for kamagra gold finasteride side effects januvia without prescription baridium mg india buy saw palmetto with paypal acticin buy online canada buy amitriptyline with no rx nifedipine dosage pediatric order mobic online no prescription with a visa furosemide buy mexico what is the difference between cialis and levitra buy medrol 4 mg get actoplus met toronto order levitra uk pharmacy nitroglycerin uk pharmacy aciclovir crema para herpes labial discount yagara purchase fluoxetina in india all types betoptic pills nymphomax for purchase buy diltiazem in india online where to get promethazine cialis jelly canadian pharmacy drugs online no prescription uk canada pharmacies online that sell snovitra super power all types avapro pills bacche di acai dove comprare how to purchase aciclovir how to purchase tadapox bactroban canada no prescription viagra generic uk retin a micro canada pharmacy zedd online order mexican pharmacy no prescription doxi 1 where can i get flonase from online pharmacy uk zetia is mail order atrovent safe cheap pills buy diamox without buy aricept tablets which uk site to buy brand levitra buy emoquette capsules purchase tretinoin 0,025 on line in india purchase gabapentine in usa levlen how long does it take to work purchase bupron sr cheap buy calan mg online where to buy yasmin pill in uk glucotrol xl without prescriptions plendil ordering no prescription order azitromicina online us buy cheap acivir pills canadian where to buy beconase aq without a prescription cheap reminyl pills tegretol 100 mg bivirkninger metronidazole gel for bv generic methotrexate 2.5 mg goes you buy levitra super active in ireland canadian buy ditropan capsules zovirax pharmacy coupons depakote reviews schizoaffective aches and pains clinic first canadian viagra prescriptions can mircette help acne erection packs 2 usa pharmacy us pharmacy online bentyl buy sominex no prescription best site get didronel lantus us companies only buy cephalexin pills nootropil generic usa abilify without script premarin india companies only pharmacy buy drugs glucotrol accutane canada no prescription best us based online pharmacy tadapox sale drugs erectile dysfunction pills prometrium cheap mexico pharmacy furosemide dosage dogs metoclopramide dose in pregnancy sumycin prices cvs florinef tablets for purchase where cane you buy valtrex over the counter usa buy capoten without prescription what strength does zocor come in buy actonel hong kong prescription buy alesse 28 canada approved fml forte pharmacy order flovent us companies only eltroxin on line in the india buy cialis once daily buy flunil have no prescription nexium on line in the canada buy liposafe without rx how to buy periactin in london buy cytotec in singapore johnson and johnson retin a 0.05 cream cholestoplex shelf life buy bisoprololi fumaras online safely buy celadrin online uk no prescription buy grifulvin v online from australia how to purchase shuddha guggulu what drug category is septilin where to cleocin adalat cost canadian viagra plus online without rx lasilix online india are there any over the counter antifungal pills ronaldo vs messi stats how much is motrin tablets diovan discounts codes clomid success rates for men diflucan price hydrocortisone cream 1 flagyl canada sale arava buy canada what is luvox mg used to treat depakote lowest price brahmi mg price flagyl er shortage where to purchase lamisilate online clonidine overnight delivery brand zetia buy apcalis sx tablets from buy trandate tablets buy where to buy albenda mg zyloprim uk next day delivery augmentin price at walmart tanning bed after accutane cialis commercial 2011 wholesale drugstore dutas prices usa buy minipress 50 mobic 10 mg capoten pills sweat buy zantac online india no prescription snovitra super power from usa is it illegal to order generic colchicina buy etodolac in uk retin a gel 0,1 for men sale in uk over the counter prilosec capsules cheapest place to buy naprosyn ic prednisone 20 mg tablet buy zedd uk femcare prices at costco zofran tablets 40mg order generic calan stilnox cr side effects ordering seasonique usa crestor rx assistance minocycline hydrochloride sigma olanzapine medicine online where to buy cheap generic levothyroxin ebay allisport cheap procardia delivered overnight discount levitra buy metronidazole online 500mg cheapest periactin paypal altace to buy in the usa without a prescription claritin coupons printable august 2012 generika levitra tenormin to buy confido to buy in the canada without a prescription canada buy percocet without prescription generic zyprexa prices avodart online ordering cognitive enhancement drugs forum aygestin buy online uk amoxycillin pharmacy mail order lipitor from australia can you get luvox advair in usa omnicef where can i buy it cheap elavil canadian pharmacy prescription needed cheapest ginseng tablets uk can buy viagra over counter spain very cheap levothroid buy vermox in usa aciclovir crema precio ecuador hydroxyzine hydrochloride 10 mg tablet buy gabapentine canada alavert pills online in the uk american brand levitra comprar premarin portugal tinidazolum without subscription ordering atorlip 10 india evista pas cher viagra jelly online store canadian online pharmacies legit indian pharmacy vagifem order lasix without prescription buy diclofenac online from india how to import calan ro accutane review zantac printable coupons 2012 lantus pills online in the mexico oristal mg mexico can you take zitromax daily starting remeron dose where to buy tadalis allegra australia order lasix online without prescription bupron canadian medications without prescription bisoprololi fumaras mg usa where can i get lozol dapoxetine bonus pills generic kytril buy canada phenergan tablets uses purchase tizanidina in canada coumadin prescription side effects omifin precio en chile is there a shortage of procardia buy generic anafranil with bonus buy generic tinidazole online prescription drugs elavil where rumalaya stats 199 ucla prescription mobic meloxicam drug used kamagra purchase uk ranitidine prescription only cytoxan australia pharmacy where to azulfidine suprax mg order buy celebrex visa synthroid bonus pills zoloft medicine online driverat e zerit azathioprine and allopurinol a potentially dangerous combination tofranil pills sweat purchase ponstel on line in india buy amitriptyline 20 generic compazine uk sorbitrate order by phone what does hoodia do to the body over the counter drugs similar to alfa flucon buy cefixime tablets australia average cost of antabuse buy generic albenza online order ortho cyclen online no prescription with a amex safe janumet no precription lynoral to buy in england lozol pharmacy doxycycline hyclate 100mg for acne best place buy revia pct can you only get innopran xl on prescription can you buy ophthacare online what medication is similar to abilify yasmin pill generic australia best place to buy hoodia in uk evista online bestellen lortab 5 500 street value 4th cycle clomid generic zyban walmart diclofenac sodium and alcohol use buy levitra super active mg online what is gabapentine used for citolpram for sale avalide usa pharmacy doxycycline dose for gonorrhea norvasc side effects edema imuran without prescription glucotrol mg canada detrol online with out prescription buy alphagan using paypal remeron tablets us online off label use viagra women lasuna online coupon code eu india generic drugs safe to buy generic metformin from uk mentax online order tadapox no script is viagra sold over the counter in canada ranitidine generic india cialis professional mexico companies only nitroglycerin shoppers drug mart brand azurette buy buying doxazosin using paypal where can i get female cialis pills is antabuse over the counter shipping simvastatin and ezetimibe in aortic stenosis seas trial cheapest viagra pills non prescription zovirax cheap prescription drugs without prescription but cheap frusomide generic cialis black purchasing depakote online uk tetracycline on line no script actos generic name pioglitazone hydrochloride canadian pharmacy online vpxl order cordarone online with visa buy over the counter levothyroid online minocin online uk crestor price south africa who has the lowest price for generic lexapro fluoxetina cheapest rate discount coupon for ventolin inhaler viagra for sale in uk movalis generic india ivenox generic reviews comprar urispas online pill rx health robaxin products buy tadalis sx greece dilantin iv push buy trimox lowest price purchase isoniazid online kamagra delivery ireland albenza on line in the uk bupron sr pills online in the india american pharmacy store review where can i buy clonidine tablets generic viagra fast shipping uk pharmacy deltasone buy free overnight quetiapinum buy no prescription aciphex fast usa generic cefadroxil us buy promethazine for daily use buy retin a 0 05 usa order lopressor from canada without prescription where can i buy cozaar in canada purchase keppra in usa zebeta online pharmacy shipped to canada online elocon overnight delivery liv 52 over the counter australia i want to pay some toprol brand name naprosyn online buy vermox tablets india very cheap mobic movalis to buy from europe safe to buy generic duphalac from uk buy nizagara online from usa bupron sr pharmacy order new brain enhancement drugs how long does it take for trazodone to kick in how to get tetracycline in australia donde puedo comprar neurontin keflex on line in the usa viagra professional user reviews sertralina drugstore.com generic orlistar no prescription what is sustiva for lamisil pill shop discount code buy flonase hong kong cheapest 10ml how to make viagra with fruit best price allopurinol purchase tretinoin on line in canada aciclovir crema precio cruz verde buy benzac online cheap adalat from canada with no prescription comprar emsam online buy salvent pills in the india celebrex drugstore furosemide drug in usa pharmacy aricept mg tablet order anafranil online no prescription with a visa is generic hydrochlorothiazide available in usa canada buy beta val without prescription why has microzide been discontinued discount aldactone from usa eltroxin generic canada order bactroban online no prescription with a echeck asacol discount no prescription generico del lipitor where can i buy aldactone mg misoprostol long term side effects overseas pharmacy no prescription lasilix buy online mometasona generic cheap canadian aristocort no prescription florida kelnor printable avapro coupons depo provera australia over the counter medicine arimidex what is sinemet prescribed for is there a drug comparative to torsemide antivert generic mexico danazol online without prescription ondansetrona without a prescription from india strattera supplier in uk ovral l without prescrip buy relafen without rx cialis soft comprare generic amantadine india buy buy nordette online overnight antivert over the counter purchase isoniazid on line in mexico carafate suspension dose cipro discount canada best place buy cleocin pct where to buy elimite online usa mometasona shortage what types of geriforte are there riperdal uk buy express care pharmacy leesburg va buy aceon 2 pharmacy buy etabus tablets india order esperal on line uk indian pharmacy avapro valtrex without insurance toradol injection cpt code does premarin contain horse urine allegra medication where to buy buy advair online mexico no prescription buy lotrel canada como comprar xenical order femcare online hyzaar buy online australia what is the highest dose for synthroid low price ethionamide uk atorvastatin 40 mg side effects furosemide cheap us pharmacy buy lansoprazol greece cleocin gel delivered to your home flovent prescription coupon how to purchase anafranil acheter accutane sans ordonnance where is downton abbey filmed buy diamox online from india africa cilias cost allegra d over counter use lotensin coupon online brand levitra uk buy canada zofran tablets online buy terramycin tablets order alesse overnight buying zyban from canada no prescription half price retino a cream toprol lowest price online aristocort non perscription countries tofranil pharmacy coupons speman where to buy in canada benzac now where purchase dulcolax buy bupron sr with no script generic pharmacy online india forzest overnight pharmacy better than viagra phone in order for cialis soft generic ortho tri cyclen birth control pills buy gasex no prescription generic lasilix no prescription buying liv for dogs where could i buy lopressor without prescription how long does ranitidine take to work in babies buy zertalin bulk buy ayurslim singapore online pharmacies western australia abilify drug uk cheap no prescription lasix online lasix generic vasodilan switzerland discount proventil from usa anastrozolo buy online us wigraine online usa no prescription voveran pills sweat neurontin gabapentin side effects buy clavamox for dogs no prescription avapro delivery uk buy fluoxetine pills in the australia where to buy tenormin online without rx erection after ejaculation viagra generic rhinocort aqua nasal spray orlistatum canada pharmacy what is metocarbamol motrin 40 mg where to buy aldactone online canada buying differin online fluoxetine doses available hoodia buy online canada cardura side effects heart buy cardizem tablets us viagra super active tablets us online what is sertralina made of drug market order paroxetine zoloft tablets ingredients buy arimidex bulk where to buy retin a in canada safely natural alternatives to viagra men penegra price in india ampicillin user reviews betnovate pharmacy prices list over the counter weight loss alli diet pill billig atarax online kaufen doxycycline 100mg dosage finpecia dosage too high online sale of speman buy cialis sublingual online india no prescription purchase xeloda allegra d over the counter vs non prescription vasodilan where can i buy it clomid pills usa pharmacy fluconazole pregnancy safe movalis coupons diclofenac canadian online overnight pharmacy cost of sominex without insurance fluconazole 200 mg tablets arava cost in canada eurax refills long time side effects clozaril where to buy stieva a online mexico buy topamax without a prescription from canadian pharmacy levaquin prescription coupon viagra para mujeres argentina legal online rogaine 5 retin a gel 0,1 online usa no prescription female viagra discontinued where can i buy avalide online without a prescription bupropion xl 150 mg reviews onlain kino ru over the counter medicine fincar accutane no prescription needed zyban sr 150 mg tablet betapace from usa pharmacy cheap risperdal buy online phenergan generic cheap costs metronidazole flagyl dose frequency celebrex lawsuit settlement canada chi usa zyprexa does propecia work side effects order brand cialis on line usa glucofage side effects uk where to buy motrin ib alavert online canada nizagara shop ciprofloxacin hcl oral tablet 500 mg lexapro 5 mg tablet antara online in canada medrol dosepak canada sale torsemide without a prescription from mexico buy cialis no prescription paypal tofranil for dogs tenormin 25 mg tablets purchase rosuvastatin online buy clincin online mexico no prescription cardura xl price buy doxazosin tablets australia overseas pharmacy no prescription clopidogrelum where purchase amoxycillin cytoxan direct pharmacy dilantin legal in england ordering snovitra super power uk buy tadalis sx 100mg online discount nizagara from usa buy canadian pharm buy lotensin tablets mexico order misoprost overnight over the counter drugs similar to amitriptyline doxi 1 cheap australia pharmacy best pharmacy to order vytorin what does isoptin do buy lisinopril tablets mexico buy periactin pills in the india buy hydrochlorothiazide xr without prescription cheapest place to buy caverta ortho tri cyclen noprescrition needed canada online pharmacy buy emsam with no script how to get codeine syrup uk diamox pfizer order norvasc online with mastercard effexor xr dosage info propranolol hydrochloride 80 mg keftab online bestellen xenical generico italiano shuddha guggulu without a script betapace generico online canada cleocin no prescription propecia from mexico safe to buy generic cabaser from uk methotrexate long term usage where is lexapro made generic diamox in usa can i make speman half price fluoxetine is emsam a prescription drug buy phenamax in singapore where can i buy sinemet in canada best place to buy zyban in uk buy generic cialis online europe anacin online in usa oestrogel order online is proscar generic stediril india pharmacy canada buy v gel without prescription purchase fluticanose online no prescription aciphex online from usa cialis sex pills vermox 100 g can you buy tretinoin 0,05 in ireland order shallaki online canada side effects of doxycycline hyclate 100mg cap best price for nexium online viagra sales us no prescription zenegra sale premarin buy online generic zoloft dosage buy predalone pills in the us order generic antabuse where is premarin made online arava india fosamax side effects weight gain unisom without script uses of tetracycline medicine warafin prices usa pulmicort generic reviews buy v gel online with mastercard amitriptyline over the counter uk buy online benfotiamine now foods stediril drug in germany pharmacy arava mg tablet fluoxetine discontinued vitamin shoppe nyc chelsea demadex online ordering allopurinol mg no prescription pilex coupon code safe caprysin no prescription mentax uk online buy cheap yasmin birth control buy ciplactin rabeprazole sodium pariet cost of dutasterid buy reglan discount what is ginseng in monster buy lipothin online without a prescription order priligy on line mexico generic pills for bupropion best site for tindamax can you buy nitrofurantoin online best place to buy tretinoin 0,05 best medicine to take for back pain proscar finasteride treatment anyone bought viagra online pill rx health sarafem products generic decadron in usa genuine pfizer viagra delivers levitra professional 40 mg dose cost of detrol without insurance rogaine 5 online purchase levoxyl on line in the mexico ranitidine mg canada can you buy antidepressants over counter janumet uk companies only buying cialis order strattera 100 mg generic viagra australia review seroquel coupons printable extendaquin generic usa what does antabuse taste like zocor side effects forum buy sinequan cheap lopid canada drug store can you buy stieva a anxiety medication side effects children what is the medication prandin used for canadian pharmacy cafergot tablets fertomid 100mg cheap is viagra safe for teenagers buy pyridium online no prescription canada buy ampicilina online in the united states without a prescription where can i buy zyvox cytoxan medication isotretinoin online cheap what is doxazosin mesylate taken for fincar pct buy eldepryl over the counter usa viagra usa today slimming tablets uk prescription amoxicilina canada overnight delivery nizoral 100 review oregon state university bookstore order neurontin pills vagifem india companies only pill identifier with pictures free zoloft shop net how to pay by check online buy lexapro online with mastercard how to get fertomid drug simvastatina without a prescription from us what kind of benadryl is safe for dogs sominex generic release date where do i buy kamagra gold cheap finast 40 mg carvedilolo birth control online us kelnor online coupon code online antifungal pills usa buy apo clopidogrel without prescription does walgreens sell otc inhalers generic for antabuse over the counter medicine similar to aciphex buy cefadroxil inhaler canada generic micardis safe is zyvox available over the counter midamor in canada carbozyne no prescription overnight delivery finasteride 5mg no prescription best price nimotop acne medication tetracycline side effects buyhaldolonline to buy canadian decadron online us pharmacies online that sell hydrodiuril ciprofloksacin pills online in the uk buy trial erection packs 2 pills in the us over the counter medicine estro over the counter substitute for mobic renagel birth control online us order innopran xl from mexico without prescription thyroxine online india robaxin for sale australia periactin mexico companies only amlodipin uk buy aloprim no prescription overnight delivery dramamine 100mg buy fluticanose from uk naproxen 500mg tablets high imiquimod cream buy online order diflucan on line uk canadian pharmacies without prescriptions prescription half price isoniazid is clomid prescription only advair diskus canada doxycycline hyclate 100mg dosage dogs cialis and glaucoma is viagra legal in singapore i pill tizanidina website best place to buy digoxin in uk mentax weight gain glucofage pills buy ovral l drug schedule my duetact coupons buy glucotrol xl paypal accepted atarax anxiety disorder buy oxybutyninum pills in the us unisom delivery uk can you buy metrogel in ireland buy amitriptyline lowest price sildenafil 100 milligrams levothroid for sale philippines zithromax online shipping anafranil side effects weight generic viagra online canada no prescription aviane 28 for sale philippines albenda sold over counter zocor where to get the chepest quibron t doxi 1 online india buy skelaxin boots pharmacy order avapro from canada without prescription ranitidine 40 mg pharmacy januvia shoppers drug mart can i order tadapox online cheap predalone sale uk i pill fucidin website viagra forum where to buy trial erection packs 2 drug in germany pharmacy can you cut a 20 mg cialis in half ordering glucophage online prescription buy zyrtec online overnight delivery purchase synthroid in mexico sale ventolin overnight buy robaxin online keflex for sale usa mentax without prescription pills birth control pills diclofenac gel luvox mexico pharmacy purchasing aricept online uk clincin generic mexico acne medicine differin gel pill rx health order isotretin products renagel pfizer inhalers sale uk cheapest ventolin prices how to buy tadalis prednisone dosage chart cialis sublingual generic uk generic pills for oxybutyninum claritin online in usa buy abilify 5mg prescription saw palmetto brand positioning antabuse discontinued what is the correct dosage of isoniazid exelon parches comprar canadian pharmacy no prescription helen hunt resources for wellbutrin sr purchase proventil on line in canada buy online didronel generic viagra dapoxetine celapram shelf life altace mg buy comprar dostinex original en madrid purchase confido on line in the uk where can i buy feldene p gel buy augmentin online without prescription where can i buy nitroglycerin cream is there a shortage of clincin fish cycline tetracycline 250mg 100 capsules pharmacy jobs australia prescription evista nizoral mg canada viagra sublingual generic uk 100 pure acai berry cream review amitriptyline precio mexico buy venlafaxina online without a prescription cheap lanoxin usa where to buy decadron online usa buy tamoxifen boots where do i buy fertomid the online drugstore cordarone thuoc duphalac tri benh gi propecia pharmacy prices list what is tizanidina robaxin pills drugstore thyroxin uk next day delivery buy amlodipine besylate online what is metrogel pills used for prescription carafate without discount generic kamagra overnite shipping canadian pharmacy online flovent fasigyn birth control online canada finasteride prostate cancer study proscar cost comparison buy hydrodiuril boots where do i innopran xl in australia artane 40mg duphalac online from canada doxazosin online overnight amoxycillin prices at costco purchase toprol on line in canada enalapril dosage canine albendazole where to buy in canada aceon canada drug store allegra order online no prescription buy colchicina online from india generic roxithromycin india hydrea weight gain diflucan canada online no prescription donde comprar tricor digoxin prix en pharmacie en france how long does kamagra jelly take to work best place to buy glucovance online fluoxetine uk next day delivery xeloda medication online safe buy diovan online albendazole wormer for dogs antara max dose flomax international limited new zealand valtrex medication cost where is alli simpson from purchase tulasi online buy viagra jelly sachet best place to buy diprolene in australia warafin buy canada how to use tegretol tegretol canada metformin canada drugs buy tadacip online safely pharmacy buy drugs ivenox haloperidol haldol dosage lotrel generico italiano flagyl uses brand brand advair diskus for sale acai for sale philippines buy amitriptyline without generic purchase key pred on line in uk what is effexor xr pills used for can you cure chlamydia over the counter discount amoxil otc tetracycline order online ou acheter viagra forum entocort price us revatio spain over counter signs of anxiety nhs baclofen 20 mg very cheap furosemide tamoxifen weight gain uk what is a good replacement for nexium costco price for cialis how to get lady era on line discount code for cefixime how long do i take nolvadex for pct carafate pills online in the india haldol by mail order serpina germany canadian pharmacy online diprosone cialis jelly discount code over the counter medicine that acts as desyrel glucofage cost in canada generic altace usa glyset lawsuit settlements buy vpxl online from mexico where is generic lipitor available donde comprar arimidex what does colchicine do to cells where can i buy viagra in italy prednisone dose pack dosage tricor without a prescription from us we are young lyrics karaoke buy himcocid mg mobic online sales yasmin pct buy claritin no prescription buy prescriptions without a prescription vermox cheap uk purchase trimox lowest price canadian disulfiramo buy orlistat no prescription what type of medicine is metoclopramide discount aciphex over the counter medicine that acts as tofranil florida otomax dostinex drug in mexico pharmacy danazol next day delivery buy lexapro with no script can i double my dose of claritin get zyban legal voveran generic buying micardis dostinex cheap mexico pharmacy uk pharmacies online that sell zyrtec generic viagra rx net cheapest buspar paypal buy diamox online no prescription generic for zyrtec at walmart raloxifeno india companies only microzide cheap us pharmacy sepibest medication side effects hyaluronic acid eye drops usa where to buy vytorin ointment aristocort generic india kroger pharmacy hours oxford ms avana mexican pharmacies albendazole side effects in children emoquette without rx aricept tablets online what is mometasone furoate ointment for what is toprol xl 50mg used for best site get suprax long time side effects baridium buy artane without rx how long does it take for lanoxin to work sinemet 100 25 rilascio modificato us buy cheap accutane pharmacy tamsulozin buy mexico low cost overnight roxithromycin us pharmacies online that sell ranitidine buy artane boots pharmacy chlamydia symptoms men levitra online pharmacies with out prescription artane cheap price where to buy medrol dosepak with amex alfa flucon pills buy meloxicam enolat refills pravachol on line no script diprolene next day click here order haridra online dapoxetine in croatia tamsulozin on line in the usa toprol xl generic wikipedia drugs is the canadian online pharmacy legit drug salbumol prices how to buy caffeine ergotamine in canada evista commercial music accutane birth control online canada buy finpecia new zealand online prilosec no rx herbalviagra tablets in uk med cab viagra sublingual tofranil in the uk now how to use acai berry powder canadian female viagra tablet can you buy avalide prescription mg cheap generic trental where to buy unisom online buying malegra dxt in manchester advair 250 diskus instructions generic pills for viagra super active generic for wellbutrin is clomid an over the counter drug kamagra oral jelly medication levitra generika paypal actoplus met xr 15 1000 buy seasonique tablets usa buy nitroglycerin discount biaxin new zealand will lasix help you pass a drug test protonix online pharmacy uk where do i emsam in canada buycialisonlinecheap order digoxin from uk without prescription zertalin mg tablet wellbutrin side effects headaches go away buying micronase lipothin online pharmacies with out prescription order voltaren uk pharmacy order dyazide on line india voveran sr online india generic l tryptophan usa pharmacy what is a good generic substitute for crestor allopurinol side effects hair loss baclofen uses medication ranitidine 75 mg buy sinequan uk next day delivery dostinex sold over counter dulcolax pills oxytrol tablets uk trileptal mg usa pharmacy buy drugs innopran xl cheap finax delivered overnight average lantus dose order compazine canada benicar buy online ireland trental meds no prescripion buy janumet online from uk buy mevacor pills in the us what does benicar smell like zepose 10mg can i buy prilosec discount nitrofurantoin of canada order orlistato on line uk cialis with paypal payment msds losartan potassium hydrochlorothiazide is pharmacy rx one legit valaciclovir generic mexico oristal birth control online australia esperal over counter what is the drug robaxin used for buy atomoxetin online with no prescription can we trust bupron online donde puedo comprar coumadin olanzapine cheap uk pharmacy cymbalta capsules 60mg buy snovitra super power online from india viagra official site email coversyl cheap uk pharmacy where can i get a ventolin inhaler wellbutrin medication for add buy zyban online india torsemide fast india lowest price shuddha guggulu buy himalaya ayurslim capsules 60 capsules buy thyroxin online from india cheap asthma inhalers where to buy tretinoin 0,025 online usa zestoretic mg canada how long does prednisone last in your body what are the side effects of lisinopril tablets does atacand make you gain weight cipla otc products india clincin online order cabgolin 100 review cefadroxil from usa pharmacy thyroxine to buy in the uk without a prescription serophene 20mg tab redustat pastillas para adelgazar generic duphalac switzerland order singulair online canada nombre de pastillas para abortar en colombia oestrogel no prescription fedex ups a good web page to buy brand levitra with no script health canada cilest purchase minocin on line in australia buy floxin without rx thyroxin over the counter india ortho cyclen buy online ireland how to buy disulfiramum in london trial erection packs 3 over the counter australia remeron over the counter usa reglan where to buy in canada order clomifene rx silagra birth control online uk bentyl side effects ibs buy ortho cyclen pills in the uk buy quibron t tablets india canadian online pharmacy for viagra plus trandate on line in the mexico metformin tablets weight loss order bystolic on line mexico baclofen fast usa online sale of neurontin buy viagra soft pills in the us avodart capsules emsam online without rx zenegra from usa buy terramycin 15mg online india propecia generic original hydrodiuril online billig cymbalta online kaufen tegretol india companies only to buy alfa flucon in uk donde comprar cyklokapron en colombia alavert buy online india cipla ltd. patalganga panvel ciproxin 500 mg side effects of antibiotics penicillin order florinef online with visa erection packs 2 mg price discount zithromax mg cialis direct pharmacy skelaxin order on web danazol for sale philippines best price for silagra parlodel to purchase without a prescription natural antibiotics in food low price xalatan uk chloromycetin uk buy over the counter medication for ringworm in humans can you buy confido over the counter in germany canadian pharmacy flovent inhaler glucotrol xl package insert buy lantus generic lantus mexico companies only cozaar on line in the india buy probalan pills in the australia non persciption zyrtec active ingredient in the prescription drug zithromax what is acai juice used for hydrodiuril drug in fr pharmacy prometrium without prescription medication cholestoplex coupons colchicine generic name nootropil with american express long do take tamoxifen pct pill identifier bayer 20 pharmacy has best price compazine coreg buy online canada parlodel without script what is the generic name for ventolin oxybutyninum online in us cheap zetia 10mg where can i buy acai max cleanse in the uk cialis daily use drugs 5mg duetact pills sweat difference between tofranil and tofranil pm discount eltroxin from usa crestor order online sertraline hcl 100mg tab where can i get levlen pills bystolic noprescrition needed uk online pharmacy generic uk paypal diabecon metronidazole flagyl for dogs side effects tricor uk buy antibiotics for chest infection children flovent discounts codes ventolin hfa online pharmacy singulair generic equivalent didronel medicine online wellbutrin sr 100 dosage maximum dosage of bystolic how to use cabgolin snovitra super power without a script best site get cialis jelly canadian pharmacy brand levitra citalopram phone orders buy shallaki low cheap price saw palmetto fruit for sale cheap lioresal no prescription meloxicam enolat without prescription pills buy atorlip 20 singapore clonidine online purchase buy stromectol online canada buy cipralex online from uk ditropan xl generic ciplox with no perscription zanaflex for sale uk is it safe to order lioresal purchase florinef online orlistat medication cost actos pill canadian propecia sales