01.04.2015.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Forum wydarzeń
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Z uniwersytetu
Numer 103/81 online
032015.jpg
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start. arrow Nowe rejestracje arrow 03.2012 - PL - nowe rejestracje.


Advertisement


03.2012 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email

NOWE REJESTRACJE - PL

MARZEC 2012

 

   W marcu 2012 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 157 pozwoleń na dopuszczenie do obrotu w Polsce produktów leczniczych, w tym 153 pozwolenia dla nowych produktów leczniczych i 4 nowe pozwolenia dla leków już wcześniej zarejestrowanych (Glukoza – Prolab; Lekoklar – Sandoz; Propycil - Admeda), które zostały pominięte w niniejszym zestawieniu. Pominięto także 6 pozwoleń umieszczonych zapewne pomyłkowo w bieżącym wykazie, gdyż dotyczących produktów zarejestrowanych wcześniej (Abapter – Pol-Nil, rejestracja w lutym 2012; Pinexet – Medana Pharma, rejestracja w czerwcu 2010). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w marcu 2012, został udostępniony przez Urząd 20 czerwca 2012.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością; A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BC – Inhibitory pompy protonowej

Esomeprazolum: Mapresol (Specifar), Feprasol (Specifar), Esomeprazol +Pharma, Nexpes (Specifar) i Prospes (Specifar) to odpowiednio 13., 14., 15., 16. i 17. zarejestrowana marka ezomeprazolu. Na rynek zostały wprowadzone 3 leki: Nexium (AstraZeneca; lek oryginalny), od października 2010 Emanera (Krka) i od stycznia 2012 Helides (Zentiva; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Ethypharm pod nazwą Prazectol). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Eranoprazol (Ranbaxy), Esomeprazole Polpharma inj., Esomeprazol Teva, Esoranban (Ranbaxy), Meprene (Ethypharm), Spemeprol (Specifar), Stomezul (Sandoz), Texibax (Ranbaxy) i Zoleprin (Hygia). Skreślono z Rejestru: Esomeprazol-Ratiopharm.

Pantoprazolum: Prazolacid (ICN Polfa Rzeszów) i Gastrowell Control (Sun-Farm) to odpowiednio 50. i 51. zarejestrowana marka pantoprazolu. Na rynek wprowadzono 20 marek: Controloc i od czerwca 2009 dostępny bez recepty Controloc Control (Nycomed; lek oryginalny), od listopada 2006 Anesteloc (Adamed), od listopada 2007 Contix (Lekam), od grudnia 2007 Nolpaza (Krka), od czerwca 2008 Pantoprazol-Ratiopharm, od września 2008 Panogastin (Jelfa), od października 2008 IPP (Sandoz) oraz Noacid (Egis), od listopada 2008 Panzol (Apotex) oraz Pantoprazol Sandoz, od sierpnia 2009 Contracid (Farma-Projekt), od marca 2010 Panprazox (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez firmę Nucleus jako Zoramyl), od lipca 2010 Pantogen (Generics), od sierpnia 2010 Gastrostad (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tifizol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher) i Xotepic (Farmacom; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Zipantola, a następnie wprowadzony na rynek w listopadzie 2008 pod nazwą Pantoprazolum Farmacom), od października 2010 Ranloc (Ranbaxy), od marca 2011 Contix ZRD (Lekam), od czerwca 2011 Panrazol (Actavis), od października 2011 Prazopant (Actavis), od lutego 2012 Pantoprazole Arrow (Arrow Poland) i od marca 2012 Pantopraz (Biofarm). W postaci iniekcji wprowadzono 4 leki: Controloc, Nolpaza, Pantoprazol Sandoz i Prazopant.

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Acidwell (Sandoz), Adozol (+Pharma), Dyspex I.V. (Nycomed Pharma), Gastronorm (+Pharma), Nelgast (Glenmark Pharmaceuticals), Neutroflux (Pharmafile), Ozzion (Vale Pharmaceuticals), Pamyl (Jenson Pharmaceutical Services), Panglen (Glenmark), Pantomed (Ratiopharm), Pantoprazole Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Pantoprazole Olinka, Pantoprazole Phargem, Pantoprazole Reig Jofre inj., Pantoprazole Wockhardt, Pantoprazol Krka, Pantoprazol Polfa Łódź, Pantoprazol-Ratiopharm inj., Pantoprazol Tecnimede, Pompec (Adamed), Prasec (Ratiopharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher), Prazafile (Pharmafile), Previfect (Sandoz), Zgaton (Ratiopharm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher, a następnie pod nazwą Prasec 20 mg przez firmę Mepha), Zipantola inj. (Teva Kraków), Zolepharm (Pharmafile), a także 4 leki OTC z centralnej rejestracji unijnej: Somac Control, Pantozol Control, Pantecta Control i Pantoloc Control (wszystkie: Nycomed). W postaci iniekcji nie pojawiło się jeszcze w obrocie 5 leków: Dyspex I.V., Panprazox, Pantoprazole Reig Jofre, Pantoprazol-Ratiopharm i Zipantola.

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Gastrostad Inj (Stada), Pantoprazol BMM Pharma i Pantul (Gerot).

A06/A06A – Środki przeczyszczające;

A06AA – Preparaty zmiękczające masy kałowe

Natrii docusas: M-Klyx (Ferring) żel doodbytniczy to aktualnie 3. zarejestrowana marka dokuzanu sodowego. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: doustny Doculax (Hasco-Lek) oraz czopki Laxol (Herbapol Wrocław). Skreślono z Rejestru: Laxopol (Unia).

A06AD - Środki przeczyszczające działające osmotycznie

Macrogolum+kalii chloridum+natrii chloridum+natrii hydrocarbonas: Movicol (Norgine) w torebkach po 6,9 g to rozszerzenie względem zarejestrowanego wcześniej preparatu w torebkach po 13,8 g. Zarejestrowano 6 preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży od kwietnia 2011 wprowadzono Moxalole (Meda Pharma). Nie pojawiły się jeszcze w obrocie preparaty: Clericol (Chanelle Medical), Hermalax (Hermes), Laxaherm (Hermes), Macroratio (Ratiopharm) i Movicol (Norgine).

A08/A08A – Środki do leczenia otyłości, z wyłączeniem produktów dietetycznych; A08AB - Środki do leczenia otyłości działające obwodowo

Orlistatum: Orlistat 123ratio w dostępnej bez recepty dawce 60 mg to 7. zarejestrowana marka orlistatu. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: receptowy Xenical (Roche; lek oryginalny) i od marca 2009 bezreceptowy Alli (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Orlistat GSK). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Orlistat Polpharma, Orlistat Sandoz, Orlistat Stada, Orlistat Teva.

A10 – Leki stosowane w cukrzycy; A10B – Leki obniżające poziom glukozy we krwi, z wyłączeniem insulin; A10BG – Pochodne tiazolidynodionu

Pioglitazonum: Sympion (SymPhar) oraz Lispecip, Piodiglin i Meglispes (wszystkie trzy: Specifar) to odpowiednio 11., 12., 13. i 14. zarejestrowana marka pioglitazonu. Również w marcu 2012 w ramach centralnej rejestracji unijnej Komisja Europejska zarejestrowała 8 marek pioglitazonu: Paglitaz (Krka), Pioglitazone Accord (Accord Healthcare), Pioglitazone Krka, Pioglitazone Actavis, Glidipion (lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pioglitazone Actavis Group), Pioglitazone Teva, Pioglitazone Teva Pharma i Sepioglin (Vaia). W październiku 2000 w ramach centralnej rejestracji unijnej zarejestrowano 2 leki zawierające pioglitazon: Actos (Takeda) i Glustin (Takeda). Na rynku w Polsce pojawił się Actos.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C01 – Leki stosowane w chorobach serca; C01E/C01EB – Inne leki stosowane w chorobach serca

Trimetazidinum: Trimepect (PharmaSwiss) i Apo Trimet PR (Apotex) to odpowiednio 15. i 16. zarejestrowana marka trimetazydyny, zaś Metazydyna MR (Adamed) to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej postaci o standardowym uwalnianiu. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek preparatów jednodawkowych o standardowym i przedłużonym uwalnianiu: Cyclo-Protectin MR (Ethifarm), Metazydyna (Polfa Pabianice), Preductal (Servier) i Preductal MR (Anpharm), Trimetaratio (Ratiopharm), od sierpnia 2008 Setal MR (Polfarmex), od listopada 2008 Protevasc SR (Gedeon Richter Polska), od kwietnia 2010 Trimeductan MR (Lekam) i od sierpnia 2011 Vascotazin (Actavis). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Dimesar (Lupin), Portora (Glenmark), Trimedal (Lupin), Trimetazidine-Ratiopharm PR, Trimpol MR (Polfarmex) i Trioxigen (Mylan).

C03 – Leki moczopędne;

C03B – Leki moczopędne niskiego pułapu, z wyłączeniem tiazydów; C03BA – Sulfonamidy, leki proste

Indapamidum: Indapamide Krka w postaci o przedłużonym uwalnianiu to 27. zarejestrowana marka indapamidu. Na rynek wprowadzono 12 leków o przedłużonym uwalnianiu: Diuresin SR (Polfarmex), Indapen SR (Polpharma), Indix SR (Teva), Ipres Long (Vedim), Rawel SR (Krka), Tertensif SR (Servier), od czerwca 2010 Symapamid SR (SymPhar), od sierpnia 2010 Indastad (Stada) i Indipam SR (Actavis), od października 2010 Opamid (Orion), od września 2011 Indapamide SR (Mylan) i od lutego 2012 Indapamide SR Arrow (Arrow Poland; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Anpharm pod nazwą Arifon SR, a następnie Previlex), a także 6 leków o standardowym uwalnianiu: Apo-Indap (Apotex), Indapen (Polpharma), Indapres (Gedeon Richter Polska), Indapsan (Sanofi-Synthelabo), od listopada 2008 Indapamidum 123ratio (lek wprowadzony pierwotnie pod nazwą Indapamidum Farmacom), od lipca 2009 Indap (Pro.Med).

Nie pojawiło się jeszcze w sprzedaży 10 leków o przedłużonym uwalnianiu: Arifon SR (Anpharm), Cordapaq (Sandoz), Indapagamma (Wörwag), Indapamid-1A Pharma, Indapamide J&P Pharma, Indapamide 1,5 mg SR Servier, Indapamide Teva, Indapres SR (Gedeon Richter Polska), Izepox (Labormed) i Terpamid SR (Lekam).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Fodrin (Teva) i Indapamid-Ratiopharm SR (Ratiopharm; lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010).

C03D – Leki oszczędzające potas; C03DA – Antagoniści aldosteronu

Eplerenonum: Eplerenotif (Alfred E. Tiefenbacher) to 5. zarejestrowana marka eplerenonu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Inspra (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Eplerium (Liconsa), Eridanus (Gedeon Richter Polska) i Plerecard (+Pharma).

C07 – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07A – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07AB – Selektywne leki blokujące receptory b‑adrenergiczne; C07AB57 – Bisoprolol, preparaty złożone

Bisoprololum+acidum acetylsalicylicum: Bisoprolol + Acetylsalicylic acid ASA (ASA Pharma) to 2. rejestracja w Polsce leku o podanym zestawieniu substancji czynnych, w 2 kombinacjach dawek. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Betapres (Polpharma).

C08 – Blokery kanału wapniowego; C08C – Selektywne blokery kanału wapniowego z głównym działaniem na naczynia krwionośne; C08CA – Pochodne dihydropirydyny

Amlodipinum: Amlodipine Aurobindo to 26. zarejestrowana marka amlodypiny. Na rynek wprowadzono 20 leków: Aldan (Polfarmex), Amlopin (Sandoz), Amloratio (Ratiopharm), Amlozek (Adamed), Cardilopin (Egis), Normodipine (Gedeon Richter Polska), Norvasc (Pfizer; lek oryginalny), Tenox (Krka Polska), Vilpin (Teva), od sierpnia 2006 Agen (Leciva), od stycznia 2007 Apo-Amlo (Apotex), od września 2007 Amlonor (Polfa Pabianice), od lipca 2008 Amlodipine Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2008 Adipine (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2008 Lofral (Mepha), od czerwca 2010 Amlodipine Teva, od listopada 2010 Zeppeliton (+Pharma), od kwietnia 2011 Finamlox (Orion), od lipca 2011 Amlomyl (Generics) i od lutego 2012 Amlaxopin (Actavis).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Amlodigamma (Wörwag Pharma), Amlodipine Accord (Accord Healthcare), Amlodipine Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Amlodipine Vitabalans i Amlodipinum 123ratio (lek został wprowadzony na rynek w XI 2008 pod nazwą Amlodipinum Farmacom; w XI 2010 zmiana nazwy na Amlodipine Teva Pharma, a w VIII 2011 zmiana nazwy na Amlodipinum 123ratio).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Alozur (Ozone), Suplar (Vedim; lek wprowadzony na rynek od listopada 2007).

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Quinaprilum: Acurenal (ICN Polfa Rzeszów) w dawce 40 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej 3 niższych dawek tego leku. Zarejestrowano aktualnie 6 marek chinaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 6 preparatów: lek oryginalny Accupro (Pfizer), Acurenal (ICN Polfa Rzeszów), AprilGen (Generics), od lipca 2006 Quinapril Teva, od października 2006 Pulsaren (Biofarm) i od stycznia 2009 Q-pril (Polpharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Regrace (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od lipca 2010).

Ramiprilum: Ramipril +Pharma to 19. zarejestrowana marka ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Aventis Pharma; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od czerwca 2008 Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej przez Galex d.d. jako Ramilex), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis i od lutego 2012 Ramipril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Rami-A (Arrow Poland), Ramigamma (Woerwag), Ramipril Aurobindo (Aurobindo Pharma), Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed).

C09C/C09CA – Antagoniści angiotensyny II, leki proste

Candesartanum: Kandesar Orion) to 12. zarejestrowana marka kandesartanu. Na rynek wprowadzono 3 leki: Atacand (AstraZeneca; lek oryginalny), od czerwca 2010 Karbis (Krka) i od listopada 2011 Candepres (Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Akanid (+Pharma), Candesartan-1A Pharma, Candesartan Actavis, Candesartan-Ratiopharm, Candezek (Adamed), Carzap (Zentiva), Hyposart (Polpharma) i Ranacand (Ranbaxy). Skreślono z Rejestru: Candertan (Gedeon Richter Polska), Candesartan Teva.

Losartanum: Losartan Krka to 26. zarejestrowana marka losartanu. Do sprzedaży wprowadzono 17 leków: Cozaar (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Lorista (Krka), Losacor (Biofarm), Lozap (Zentiva), Xartan (Adamed), od sierpnia 2006 Lakea (Lek, Stryków), od stycznia 2008 Sarve (Farma Projekt), od lipca 2008 Rasoltan (Actavis), od marca 2009 Stadazar (Stada), od listopada 2009 Presartan (ICN Polfa Rzeszów), od marca 2010 Apo-Lozart (Apotex; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Lozart) i Losagen (Generics; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Sartamerck), od lipca 2010 Losartan Arrow (Arrow Poland), od listopada 2010 Loreblok (Orion), od marca 2011 Sortabax (Ranbaxy), od lutego 2012 Lostanorm (+Pharma) i od maja 2012 Losartan Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Losahyp (1A Pharma), Losargamma (Wörwag), Losarlic (Liconsa), Losartan Bluefish, Losartan kalium Jubilant, Losartan Tecnimede, Losartan Teva i Zeprez (Alkaloid).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Heartam (Teva), Losartan-Ratiopharm (lek obecny na rynku od listopada 2008) i Losartic (Teva; lek obecny na rynku od stycznia 2007).

Valsartanum: Valsartan Pfizer i Valsartan Ranbaxy to odpowiednio 33. i 34. zarejestrowana marka walsartanu. Na rynku pojawiło się 16 leków: Diovan (Novartis; lek oryginalny), od marca 2008 Valsacor (Krka), od marca 2009 Valzek (Celon), od października 2009 Tensart (Egis; zarejestrowany wcześniej przez Nucleus pod nazwą Ramartan), od grudnia 2009 Anartan (Ratiopharm), od marca 2010 Nortivan (Gedeon Richter Polska) i Zelvartan (Galex d.d.), od lipca 2010 Bespres (Teva), od listopada 2010 Valtap (Zentiva), od lutego 2011 Avasart (Polfarmex), Valsotens (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Valsartan Nucleus) oraz Vanatex (Polpharma), od czerwca 2011 Axudan (Sandoz), od lutego 2012 Valsargen (Generics), od kwietnia 2012 Apo-Valsart (Apotex) i od maja 2012 Valsartan Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do obrotu preparaty: Avalsan (Liconsa), Cezoryn (Labormed; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Yosovaltan), Metrival (Sigillata), Nuclaval (Sigillata), Simaldoz (Liconsa), Valcatuna (Liconsa), Valitazin (Mepha), Valpress (Actavis), Valsanorm (+Pharma), Valsaran (Sun-Farm), Valsargamma (Wörwag), Valsartan-1A Pharma, Valsartan Bluepharma, Valsartan Tecnimede, Valsartan Teva i Valsavil (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan-Ratiopharm.

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne;

C09DA01 – Losartan i leki moczopędne

Losartanum+hydrochlorothiazidum: Losartic HCT (Teva) i Losartan HCT Pfizer to odpowiednio 21. i 22. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 marek - preparaty: Hyzaar i Hyzaar forte (Merck Sharp & Dohme), Lorista H (Krka), od lutego 2008 Lozap HCT (Zentiva; poprzednia nazwa: Lozap H), od sierpnia 2008 Lorista HD (Krka), od listopada 2009 Presartan H (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2010 Lakea HCT (Sandoz), od lipca 2010 Losartan+HCT Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2010 Stadazar HCT (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Vilbinitan), od lutego 2011 Loreblok HCT (Orion), od marca 2011 Losacor HCT (Biofarm) i Lorista HL (Krka), od sierpnia 2011 Sortabax HCT (Ranbaxy) i od marca 2012 Lostanorm HCT (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez Alet Pharmaceuticals pod nazwą Losartan Potassium HCT Alet).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Losacomb (Mylan), Losagen Combi (Generics), Losargamma HCT (Wörwag), Losartan HCT Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Losartan HCT Tecnimede, Losartan Hydrochlorotiazyd Krka (preparat zarejestrowany pierwotnie przez firmę HCS pod nazwą Losartan Hydrochlorotiazyd HCS), Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, Rasoltan HCT (ESP Pharma) i Zalarlos comp (Alchemia).

C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Co-Valsartan HCT Genericon to aktualnie 20. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 12 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od grudnia 2009 Anartan HCT (Ratiopharm), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Co-Diomef (Actavis), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma, Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C09DA06 – Kandesartan i leki moczopędne

Candesartanum+hydrochlorothiazidum: Kandesar HCT (Orion), Co-Akanid (+Pharma) i Carzap HCT (Zentiva) to odpowiednio 7., 8. i 9. rejestracja preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 2 leki: od września 2011 Karbicombi (Krka) i od grudnia 2011 Candepres HCT (Sandoz). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Candesartan HCT Actavis, Candesartan HCT-Ratiopharm, Candesartan HCT Teva i Candezek Plus (Adamed). Skreślono z Rejestru: Candertan HCT (Gedeon Richter Polska).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Atorvastatin Arrow (Arrow Poland) i Liporion (Orion) to odpowiednio 42. i 43. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Torvacard (Zentiva) w dawce 80 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej dwóch niższych dawek. Do obrotu pojawiło się 20 leków: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (ICN Polfa Rzeszów; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od grudnia 2009 Xavitor (Tabuk Poland; zarejestrowany wcześniej przez Medis pod nazwą Copator), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od czerwca 2011 Voredanin (Labormed), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab) i od marca 2012 Atorvastatin Teva.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Bluefish, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Olinka, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin Stada, Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), Atosener (Sandoz), Haepcard (Sandoz), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Pharmastatin (Stada), Statorva (Miklich) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Atorvastatin-Ratiopharm, Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark).

 

D – Leki stosowane w dermatologii

D01 – Leki przeciwgrzybicze stosowane w dermatologii;

D01A – Leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo; D01AE – Inne leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo

Terbinafinum: Scholl krem przeciwgrzybiczny do stóp (Scholl Consumer Products) i Erfinazin (Polfarmex) w postaci roztworu na skórę to odpowiednio 10. i 11. zarejestrowana marka terbinafiny do stosowania miejscowego. Na rynek wprowadzono 7 leków: Lamisilatt (Novartis) w postaci aerozolu, kremu i żelu oraz Tenasil (Homeofarm), Terbiderm (Gedeon Richter), Undofen Max (GlaxoSmithKline, Poznań), od października 2007 Terbistad (Stada), od lipca 2011 Myconafine (Axxon; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Temapharm pod nazwą Zelefion) i od maja 2012 Tersilat (Sun-Farm). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży kremy: Dermogen (Generics) i Terbilum (Oceanic). Wygasło pozwolenie na Lamisilatt 1 (Novartis) w postaci płynu do stosowania na skórę.

D01B/D01BA – Leki przeciwgrzybicze działające ogólnie

Terbinafinum: Terbinafine Aurobindo to aktualnie 11. zarejestrowany lek doustny zawierający terbinafinę. Do sprzedaży wprowadzono 7 marek: Lamisil (Novartis; lek oryginalny), Myconafine (Axxon), Terbisil (Gedeon Richter Polska), od grudnia 2006 Verbinaf (Farmacom), od stycznia 2007 Erfin (Polfarmex), od lipca 2008 Terbinafina (Arrow Poland) i od grudnia 2008 Zelefion (Blau Pharma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek preparaty: Terbinafine Pfizer (Pfizer; lek zarejestrowany pierwotnie przez Aurobindo Pharma pod nazwą Terbinafine Aurobindo), Terbinafine Romikim Farma i Terbinafine Terbano (Romikim Farma).

Skreślono z Rejestru: Afugin (Sandoz), Atifan (Krka), Onymax (Galderma), TerbiGen (Generics; lek był obecny na rynku od lipca 2006), Terbinafin BMM Pharma (Lefarm; lek wprowadzony na rynek od stycznia 2010), Terbinafine-1A Pharma, Terbinafine IC (Pharm Dr. Ivan Cimprich), Terbisil Kid (Gedeon Richter).

D06 – Antybiotyki i chemioterapeutyki stosowane w dermatologii; D06A – Antybiotyki do stosowania miejscowego; D06AX – Inne antybiotyki do stosowania miejscowego

Acidum fusidicum: Hylosept (Axxon) to 4. zarejestrowana marka preparatów kwasu fusydowego. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Fucidin (Leo) i od listopada 2007 Fusacid (Chema-Elektromet). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Dermafusin (Spirig).

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J05 – Leki przeciwwirusowe działające ogólnie; J05A – Bezpośrednio działające leki przeciwwirusowe; J05AX – Inne leki przeciwwirusowe

Inosinum pranobexum: Groprinosin (Gedeon Richter Polska) w postaci syropu to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej tabletek. Zarejestrowane są 3 marki preparatów pranobeksu inozyny. Na rynek wprowadzono: Groprinosin (Gedeon Richter Polska), Isoprinosine (Ewopharma) i od grudnia 2010 Neosine (Aflofarm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe;

L01D – Antybiotyki cytotoksyczne i substancje o zbliżonym działaniu; L01DB – Antracykliny i substancje o podobnej budowie

Doxorubicinum: Doxorubicin Actavis to 11. zarejestrowana marka doksorubicyny. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Adriblastina PFS i Adriblastina RD (Pfizer), Adrimedac (Medac), Biorubina (Instytut Biotechnologii i Antybiotyków), Caelyx (Janssen-Cilag), Doxorubicin-Ebewe, Myocet (Cephalon) i od maja 2012 Doxorubicinum Accord (Accord Healthcare) i Doxorubicin Teva. Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Doxorubicin Medac i Xorucin (Actavis). Preparaty Caelyx i Myocet są lekami przygotowanymi w postaci liposomalnej. Skreślono z Rejestru: Rastocin (Teva Kraków).

L01X – Inne leki przeciwnowotworowe; L01XA – Związki platyny

Cisplatinum: Cisplatin AP (Alliance Pharma) to aktualnie 4. zarejestrowana marka preparatów cisplatyny, w tym w nowej dawce 20 mg. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Cisplatin-Ebewe, od stycznia 2010 Cisplatin Teva i od maja 2012 Cisplatinum Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Platidiam (Pliva-Lachema).

L02 – Leki hormonalne; L02B – Antagoniści hormonów i leki o zbliżonym działaniu; L02BG – Inhibitory aromatazy

Letrozolum: Symletrol (SymPhar) to 35. zarejestrowana marka letrozolu. Na rynek wprowadzono 13 leków: Aromek (Celon Pharma), Femara (Novartis; lek oryginalny), Lametta (Vipharm), od kwietnia 2009 Letrozol Teva, od września 2009 Etruzil (Egis), od lutego 2010 Lostar (Polpharma; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozolum Polpharma), od maja 2010 Letralan (ICN Polfa Rzeszów) i Mionic (Gedeon Richter; preparat zarejestrowany wcześniej przez Helm Pharmaceuticals pod nazwą Attozone), od czerwca 2010 Letrozole Accord (Accord Healthcare), od grudnia 2010 Apo-Letro (Apotex) i Arogen (Biogened), od lipca 2011 Clarzole (Actavis) i od marca 2012 Letromedac (Medac).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Fukara (Sanofi-Aventis), Letrodotril (Teva), Letrofem (Hikma), Letronorm (+Pharma), Letroregiozol (Regiomedica), Letrozac (Alfred E. Tiefenbacher), Letrozole Arrow (Arrow Poland), Letrozole Bluefish, Letrozole Reg Europe, Letrozole Tecnimede, Letrozole Welding, Letrozol Nucleus, Letrozol Orion, Letrozol Regiomedica, Letrozolum Genthon, Loosyn (Synthon), Loxelza (Tabuk Poland), Picozone (Stada), Sukontix (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozol Sandoz), Trozebax (Ranbaxy) i Trozel (Medicamenta).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Femtozone (Helm).

L04/L04A – Leki hamujące układ odpornościowy;

L04AA – Selektywne leki hamujące układ odpornościowy

Mycophenolas mofetil: Mycophenolate mofetil Ranbaxy to 23. zarejestrowana marka leków zawierających pochodne kwasu mykofenolowego. Na rynek wprowadzono 8 leków: CellCept (Roche; lek oryginalny), Myfortic (Novartis) zawierający sól sodową kwasu mykofenolowego, od lutego 2009 Myfenax (Teva), od czerwca 2010 Mycophenolate mofetil Apotex, od lipca 2011 Mycophenolate mofetil Sandoz, od października 2011 Mofimutral (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2011 Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare) i od stycznia 2012 Limfocept (Service-Pharma).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Arzip (Jelfa; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Mophecen), Myclausen (Herbert J. Passauer), Mycofenolat mofetil Actavis, Mycophenolate Arrow (Arrow Poland), Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare), Mycophenolate mofetil Alkem, Mycophenolate mofetil Astron (Astron Research), Mycophenolate mofetil Farmacon (AstraZeneca), Mycophenolate mofetil-Ratiopharm, Mycophenolate mofetil Stada, Mycophenolate mofetil Teva, Mycofenor (Orion), Nolfemic (Blau Farma Group) i Trixin (Farmacom). Skreślono z Rejestru Mycophenolat Lek.

L04AX – Inne leki hamujące układ odpornościowy

Azathioprinum: Azafalk (Falk) to 4. zarejestrowana marka azatiopryny. Do obrotu wprowadzono 3 marki: Azathioprine Vis, Immunoprin (Ebewe) oraz Imuran (Aspen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Kidofen (Aflofarm) w postaci czopków w 2 dawkach to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej zawiesiny doustnej, zaś Nurofen Caps (Reckitt Benckiser) w postaci miękkich kapsułek w dawce 400 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej innych postaci tej marki. Zarejestrowane są 23 marki preparatów ibuprofenu.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Topss, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone w maju 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), w lipcu 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), w lutym 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express), w październiku 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), we wrześniu 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), w październiku 2009 Iburion (Orion), w listopadzie 2009 MIG (Berlin-Chemie), w styczniu 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), w maju 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), w grudniu 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott) i od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek) i od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Brufen zawiesina 2% (Abbott), Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Harpagophyti procumbens radicis extractum: RevmaStop (Expo Line) to aktualnie 2. zarejestrowany lek o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Reumaphyt (Phytopharm Klęka). Na rynek wprowadzone zostały także suplementy diety o podanym składzie: Devil’s Claw (Now Foods) i Reumalin (Ozone).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum alendronicum: Alendronat Aurobindo (Zentiva) w dawkach 10 mg i 70 mg to aktualnie 24. zarejestrowana marka preparatów kwasu alendronowego. Leki w dawce 70 mg przyjmuje się raz w tygodniu. Na rynek wprowadzono 12 leków w dawce 70 mg: Fosamax (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Ostemax 70 Comfort (Polpharma), Ostenil 70 (Teva), Ostolek (Lekam), od kwietnia 2006 Alendronat-Ratiopharm 70, od lutego 2007 Alendromax (Arrow Generics), od stycznia 2008 Sedron (Gedeon Richter Polska; poprzednia nazwa: Ostalon 70 mg), od czerwca 2008 Alendran 70 (Ranbaxy), od stycznia 2010 Alendronate Arrow (Arrow Poland), od kwietnia 2010 Ostodronic (Apotex), od sierpnia 2010 Alendronat Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals) i od marca 2012 Alendronatum 123ratio (poprzednia nazwa: Alendronatum Farmacom; przed zmianą nazwy preparat został wprowadzony na rynek w maju 2007 przez Plivę Kraków pod nazwą Alenotop).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Alendronate Medana (Medana Pharma), Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alendronat Pharmabill (Pharmabill), Alendronic acid Polfarmex (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Akost), Bisfozen (Zentiva), Kwas alendronowy 70 mg (Phargem), Lendrate (Actavis) i Rekostin (Biofarm). Do sprzedaży wprowadzono ponadto 3 leki w dawce 10 mg: Alenato (ICN Polfa Rzeszów), Ostenil (Teva) i Ostolek (Lekam). Natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Alendronate Arrow (Arrow Poland) i Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alenotop (Teva Kraków).

Skreślono z Rejestru: Aldron 70 (Sandoz), Alendrion (Orion), Alendrogen (Billev Pharma; preparat był na rynku od maja 2007), Alendronate Teva 70 mg.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe; N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy; N02AX52 – Tramadol, preparaty złożone

Tramadolum+paracetamolum: Bacizol i Tracemol (oba: Substipharm) oraz Tramapar (Polfarmex) to odpowiednio 12., 13. i 14. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 6 leków: Zaldiar i Zaldiar Effervescent (Grünenthal), od stycznia 2010 Doreta (Krka), od maja 2010 Acutral (Grünenthal; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Primiza), od marca 2011 Poltram Combo (Polpharma), od kwietnia 2011 Padolten (Teva) i od lutego 2012 Delparan (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tramadol/Paracetamol Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Azemdol (Labopharm), Sedoloris (Actavis), Tramaparastad (Stada), Traparac (Disphar) i Zaldiar Retard (Labopharm).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Apotex, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Bluefish i Lewetyracetam-Neuraxpharm to odpowiednio 20., 21., 22. i 23. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 5 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed) i od maja 2012 Trund (Glenmark). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Cezarius (Hasco-Lek), Dretacen (Sandoz), Eliptus (Biofarm), Kapidokor (Vipharm), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Actavis Group (Actavis), Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Matever (Pharmathen) i Noepix (Sigillata).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Apomorphinum: Dacepton (Ever Neuro) to aktualnie jedyny zarejestrowany lek zawierający apomorfinę. Skreślono z Rejestru: Apo-Go i Apo-Go Pen (Forum).

Ropinirolum: Nironovo (Blau Farma Group) i Ropodrin (Egis) to odpowiednio 14. i 15. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek zostało wprowadzonych 7 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion) oraz od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon (Teva), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropinstad (Stada) i Ropitor (Torrent Pharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Contexine (Ranbaxy).

N05 – Leki psychotropowe;

N05A – Leki neuroleptyczne; N05AH – Diazepiny, oksazepiny, tiazepiny i oksepiny

Quetiapinum: Quetiapine Actavis to 36. zarejestrowana marka kwetiapiny. Na rynek wprowadzono 23 marki: Seroquel i Seroquel XR (AstraZeneca; lek oryginalny), Ketrel (Celon Pharma), od grudnia 2007 Ketipinor (Orion), od marca 2008 Ketilept (Egis) i Kventiax (Krka), od lipca 2008 Nantarid (Gedeon Richter), od października 2008 Loquen (Teva), od lipca 2009 Symquel (SymPhar; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapine Tiefenbacher), od sierpnia 2009 Kwetaplex (Adamed), od listopada 2009 Gentiapin (Biogened), od grudnia 2009 Quentapil (ICN Polfa Rzeszów), od stycznia 2010 Kefrenex (Axxon), od maja 2010 Poetra (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Quemed), od sierpnia 2010 Bonogren (Vipharm), od października 2010 Pinexet (Medana Pharma) i Vorta (Glenmark), od grudnia 2010 Quetiser (Sun-Farm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapin Sunfarm), od lutego 2011 Stadaquel (Stada), od czerwca 2011 Etiagen (Generics), Kwetax (Teva) i Setinin (+Pharma), od października 2011 Kwetinor (Lekam) i od maja 2012 ApoTiapina (Apotex).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Geldoren (Gedeon Richter Polska), Ketiap (Polpharma), Kwetiapina Neuropharma (Neuraxpharm), Quepsan (Pro.Med), Quetap (Ratiopharm), Quetiapine Accord (Accord Healthcare), Quetiapine Arrow (Arrow Poland), Quetiapine Medis, Quetiapine Pfizer, Quetiapinum Invent Farma, Quetiapinum Viketo (Invent Farma) i Quetilis (Medis).

Skreślono z Rejestru: Hedonin (Lannacher), Kvelux (Sandoz), Quetiapine-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetifi).

N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CX – Leki nasenne i uspokajające, preparaty złożone z wyłączeniem barbituranów

Leonuri herba+Lupuli strobilus+Melissae folium+Valerianae radix: Tabletki uspokajające Labofarm powlekane to rozszerzenie względem wprowadzonego wcześniej preparatu Tabletki uspokajające Labofarm. Są to jedyne zarejestrowane preparaty o podanym składzie.

N06 – Psychoanaleptyki;

N06A – Leki przeciwdepresyjne; N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Escitalopramum: Escitalopram PharmaSwiss i Pralex (Orion) to odpowiednio 23. i 24. zarejestrowana marka escitalopramu. Do sprzedaży wprowadzono 11 marek: Lexapro i od marca 2012 Lexapro Meltz (Lundbeck; lek oryginalny), od stycznia 2010 Depralin (Polpharma), od lutego 2010 Elicea (Krka) i Mozarin (Adamed), od czerwca 2010 Escitil (Egis) i Lenuxin (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2010 Pramatis (Sandoz), od kwietnia 2011 Servenon (Glenmark), od lipca 2011 Escitalopram Actavis (lek zarejestrowany początkowo przez firmę Alchemia pod nazwą Escitalopram Alchemia), od listopada 2011 Aciprex (Biofarm) i od grudnia 2011 Nexpram (Lekam).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Andepram (Alchemia), Benel (Farmalider), Deprigen (Biogened), Escertal (Zentiva; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Esoprex), Escipram (G.L. Pharma), Escitalopram Pfizer, Escitalopram Teva (Teva; lek zarejestrowany początkowo przez Vera Pharma pod nazwą Escitalopram Vera), Escitasan (Stada), Esprolan (Medana Pharma), Miraklide (Vipharm) i Pramogen (Generics).

Skreślono z Rejestru: Escitalopram-1A Pharma, Laprides (Teva).

N06D – Leki przeciw demencji; N06DA - Antycholinoesterazy

Donepezilum: Donepezil Polfa Łódź to 36. zarejestrowana marka donepezylu, zaś Donepezil Stada Oro w postaci tabletek rozpadających się w ustach to rozszerzenie względem zarejestrowanych wcześniej tabletek powlekanych. Do sprzedaży wprowadzono 19 leków: Aricept (Pfizer; lek oryginalny), Cogiton (Biofarm), Donepex (Celon Pharma), Yasnal i od czerwca 2011 Yasnal Q‑Tab (Krka), od lutego 2009 Donesyn (Vipharm) i Symepezil (SymPhar), od maja 2009 Donectil (ICN Polfa Rzeszów), od lipca 2009 Cognezil (Glenmark; zarejestrowany wcześniej jako Donepezil Synthon), od października 2009 Alzdone (Unia) i Donecept (Actavis), od grudnia 2009 Alzepezil (Egis) i od czerwca 2011 Alzepezil ODT (Egis), od kwietnia 2010 Mensapex (Sandoz; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą DoneSAN), od czerwca 2010 Pezilgen (Biogened), od sierpnia 2010 Apo-Doperil (Apotex) i Doneprion (Orion), od września 2010 Donemed (Sun-Farm), od marca 2011 Ricordo (Adamed), od września 2011 Pamigen (Generics; lek wprowadzony na rynek w marcu 2010 pod nazwą Donepezil Generics) i od kwietnia 2012 Donepezil Polfarmex.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Altzer (Hikma), Dobedipil (Stada), Donecleus (Nucleus), Donegen ODT (Generics), Donepegamma (Wörwag), Donepenorm (+Pharma; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Donepezil Alet), Donepezil Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Donepezil Hydrochloride Accord (Accord Healthcare), Donepezil hydrochloride Sanovel, Donepezil Peseri (Peseri Trading), Donepezil Teva (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Pliva), Donepezil Stada (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Specifar), Donethon (Synthon), Memiranum (Ranbaxy), Redumas i Redumas ODT (Teva) oraz Rizin (Teva).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Memocept (Polpharma; preparat wprowadzony na rynek od marca 2010, zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą Synpezil).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nicorette Coolmint (McNeil) w postaci tabletek do ssania to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej postaci tego leku. Zarejestrowane są aktualnie 4 marki preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty: Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler); Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego i tabletek do ssania Niquitin Mini oraz preparat Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Arrow Generics/Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach, Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa; R01AA – Sympatykomimetyki, leki proste

Xylometazolinum: Xyladur (Premier Research) to aktualnie 9. zarejestrowana w tej klasie marka ksylometazoliny. Na rynek wprowadzono 7 leków w różnych postaciach: Otrivin (Novartis), Xylogel (Polfa Warszawa), Xylometazolin WZF (Polfa Warszawa), Xylometazolin VP (ICN Polfa Rzeszów), Xylorin (GlaxoSmithKline, Poznań), od kwietnia 2010 Nasorin (Orion) oraz Sudafed XyloSpray i Sudafed XyloSpray HA (McNeil). Nie pojawił się jeszcze preparat Xylo-Mepha. Skreślono z Rejestru: Donosan (Ratiopharm), Sudaxyl i Sudaxyl HA (McNeil).

R02/R02A – Preparaty stosowane w chorobach gardła; R02AA – Antyseptyki

Alcohol dichlorobenzylicus+amylmethacresolum: Strepsils (Reckitt Benckiser) w postaci pastylek to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej 4 innych produktów tej marki: Strepsils truskawkowy bez cukru (wcześniejsze nazwy: Strepsils Cool Mint, Strepsils z mentolem i anyżkiem, Strepsils o oryginalnym smaku), Strepsils Warm (poprzednie nazwy: Strepsils truskawkowy bez cukru, Strepsils bez cukru, Strepsils bez cukru ziołowo-cytrynowe), Strepsils z mentolem i eukaliptusem (poprzednie nazwy: Strepsils mentolowo-eukaliptusowe, Strepsils Menthol & Eucalyptus), Strepsils z miodem i cytryną (poprzednie nazwy: Strepsils z naturalnym miodem i cytryną, Strepsils with Honey & Lemon).

Chlorhexidinum+lidocainum: Gardimax Medica (Tactica Pharmaceuticals) w postaci tabletek do ssania i aerozolu do stosowania w jamie ustnej to 1. zarejestrowany preparat o podanym składzie.

R03 – Leki stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03D - Inne leki działające ogólnie stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03DC – Antagoniści receptorów leukotrienowych

Montelukastum: Montelukastum Accord (Accord Healthcare) to 50. zarejestrowana marka montelukastu. Do sprzedaży zostało wprowadzonych 19 leków: Singulair (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), od października 2008 Drimon (Teva), od stycznia 2009 Astmirex (Temapharm), Hardic (Teva) i Monkasta (Krka), od lutego 2009 Montest (Genexo), od kwietnia 2009 Milukante (Adamed) i Promonta (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2009 Asmenol (Polpharma), od października 2009 Eonic (Gedeon Richter) i Montelak (Medreg), od grudnia 2009 Montessan (Apotex; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Montekast), od czerwca 2010 Montespir (Biofarm) i Vizendo (GlaxoSmithKline; preparat zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą MontSyn), od listopada 2010 Montenorm (+Pharma) i Symlukast (SymPhar), od marca 2011 Montelukast Sandoz i Spirokast (Zentiva), od października 2011 Montelukast Stada i od lutego 2012 Astmodil (Polfarmex).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Actamone (Actavis), Airuno (Blubit), Alvokast (Alvogen; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Arti Farma pod nazwą Montekast), Astmontex (Farma-Projekt), Brogalast (Galex d.d.), Elukan (Specifar), Lamoten (Polfa Pabianice), Miralust (Adamed), Monteflow (Sun-Farm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Montelukast Sunfarm), Montelukast-1A Pharma, Montelukast Accord (Accord Healthcare), Montelukast Apotex, Montelukast Bluefish (lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Helm pod nazwą Montelukast Helm), Montelukast Invent Farma, Montelukast Miklich, Montelukast MSD (Merck Sharp & Dohme), Montelukast Pharmathen, Montelukast Polpharma, Montelukast-Ratiopharm, Montelukastum Synthon, Montetrinas (Sigillata), Montexal (ICN Polfa Rzeszów), Montulind (Sigillata), Orilukast (Orion), Polmonte (Merck Sharp & Dohme; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Airathon), Sigilukad (Sigillata), Sitemortak (Sigillata), Telumantes (Sigillata) i Telumyl (Generics).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05C – Leki wykrztuśne, z wyłączeniem preparatów złożonych zawierających leki przeciwkaszlowe; R05CA – Leki wykrztuśne

Guaifenesinum: Benylin Muco (McNeil) to aktualnie 5. zarejestrowana marka preparatów z gwajafenezyną. Do sprzedaży wprowadzono 3 marki: Guajavis (Vis), Guajazyl i Guajazyl Mint (Espefa) oraz Robitussin Expectorans (Pfizer). Nie został jeszcze wprowadzony na rynek preparat Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry (Wick). Wygasło pozwolenie na Coldrex na kaszel (GlaxoSmithKline).

R06/R06A – Leki przeciwhistaminowe działające ogólnie; R06AE – Pochodne piperazyny

Levocetirizinum: Votrezin (Sandoz) to 11. zarejestrowany lek z lewocetyryzyną, natomiast Zenaro (Zentiva) w postaci kropli doustnych o nowej dla tej substancji czynnej dawce 5 mg/ml oraz w postaci syropu to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zastosowanie aktywnego izomeru cetyryzyny umożliwia zmniejszenie o połowę stosowanych dawek, a tym samym działań niepożądanych. Na rynek wprowadzono 6 leków: Xyzal (Vedim; lek oryginalny), od stycznia 2010 Cezera (Krka), od sierpnia 2010 Zenaro (Zentiva), od września 2010 Lirra (Glenmark) oraz Zyx (Biofarm) i od lutego 2012 Contrahist (Adamed). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: L-Cetirinax (Synthon), Levocetirizine dihydrochloride Zentiva, Levocetirizine-Biofarm i Zilola (Gedeon Richter Polska).

Uwaga: wprowadzonemu onegdaj na rynek preparatowi Zyx 7 (Biofarm) zawierającemu racemiczną cetyryzynę w lipcu 2008 zmieniono nazwę na Amertil Bio. Obecny aktualnie na rynku preparat Zyx zawiera lewocetyryzynę.

 

S – Narządy zmysłów

S01 – Leki okulistyczne; S01E – Leki przeciw jaskrze i zwężające źrenicę;

S01EA – Sympatykomimetyki stosowane w leczeniu jaskry

Brimonidinum: Brimodiol (Sun-Pharm) to 8. zarejestrowana marka brymonidyny. Na rynku pojawiło się 5 leków: Alphagan (Allergan), od czerwca 2009 Luxfen (Jelfa), od listopada 2010 Brimogen (Generics), od stycznia 2011 Brimoteva (Teva) i od marca 2012 Biprolast (Blau Farma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Brymont (Blumont) i Clarix (Sandoz). Skreślono z Rejestru: Brimonidine-1A Pharma.

S01ED – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; S01ED51 – Timolol, preparaty złożone

Timololum+dorzolamidum: Dotigen (Generics) to 13. zarejestrowana marka leków o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 4 preparaty: Cosopt (Merck Sharp & Dohme), od kwietnia 2010 Rozacom (Adamed), od stycznia 2011 Dotiteva (Teva) w postaci kropli wielodawkowych i od marca 2012 Tymolamid (Blau Farma Group). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Arutidor (Mann), Cosopt PF (Merck Sharp & Dohme), Dolopt Plus (Sandoz), Dorzolamide/Timolol NTC, Dorzolamid/Timolol Stada, Dotiteva Minims (Teva), Dozopres Combi (ICN Polfa Rzeszów), Oculamid (Blau Farma Group), Oftidorix (Jelfa) i Venturax (S-Lab).

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2012-06-30

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
DOKUMENTY
strategia.jpg
ephedra diet pills cvs minute clinic viagra cheap accutane 20mg losartan side effects viagra purchase with discover buy zoloft uk metformin on line free suprax 400mg dosage antibiotics and birth control shot regenon 25mg benadryl capoten dosage cialis over the counter in the us diane von furstenberg biography purchase motilium from australia sifrol parkinson side effect doxycap 100mg to g qnexa buy it online overnight cytotec viagra soft online using paypal therapy management corporation reviews acheter cialis 20mg medyka ukraine russia cialis da 5 mg malegra cheap 40 viagra 99 dollars tamoxifen alternatives post menopausal can i buy hydrochlorothiazide detrol la side effects patients dynamogen syrupy order levothyroxine canada online reductil pastile de slabit clarinol where can i buy orlistat tablets generic celebrex india irbesartan hctz 150 12.5mg viagra no email betnovate scalp application 100ml order retin a without a prescription costco black friday 2015 ad scan cefaclor dispersible tablets cialis achat ketazol shampoo bar buy cheap pink zithromax pills azithromycin online store metformin er 500 mg tablet arthrotec 50 mg side effects atacand plus hydrochlorothiazide malaseb pet shampoo ingredients cozaar 50 mg what is it used for over counter products like viagra carbimazole and pregnancy description mylan bupropion xl 150 mg progesterone cream and weight gain restonite for sale octreotide treatments of cancers viagra 100mg preis proventil coupon 2012 side effects of altace 10 mg does ropinirole medications that cause erectile dysfunction entocort ec for microscopic colitis doxycycline generic where to buy war 1m antibiotics lavitra manufacturer piroxicam 20 mg moduretic drug testing buy flagyl that will ship to fpo acyclovir 800mg for cold sores vigrande nedir ne getpharma pakistan news dove posso acquistare cialis generico order salbutamol express shipping flexeril and breastfeeding fda indapamide 1.5mg tablets buy viagra from mexica or canada protonix vs nexium prevacid silagra 100 mg in albania ropinirole drug class diclofenac sodium 50mg tablets letrozole gynecomastia dosage yasmine galenorn otherworld series order angela ginseng paul brand no prescription viagra online canada budesonide side effects in cats claritin d ingredients how to by cialis online aldactone for acne review diane ladd christmas vacation maxifort zimax obat flagyl forte 500mg propecia 1 or 5 domaine la garrigue wines bystolic shortage 2014 naltrexone best price order spironolactone online acheter cialis 100mg sur le net ventolin side effects hfa metoprolol no prescription bactrim cheap buy clomid without prescription cialis 100mg preis cefaclor side effects doctor vilches s.a best antibiotic for uti periactin non prescription high tech dianabol reviews lipvas cipla india betnovate ointment good site to buy viagra samonas sound therapy cds for sale crestor online without prescripton betaprofen fc4008d trileptal oxcarbazepine where to buy pain pills online medication no prescription canada need synthroid no rx buy cialis 40 mg no prescription ranigast ulotka tesco inderal side effects propranolol for anxiety alendronate sodium 70 mg for men only clozapine side effects clozaril mirapex dosage restless leg syndrome amikacin injection medrol dose pack price prevacid solutab 15mg clindamycin hcl 300 mg side effects epanutin medication list periactin for migraines in children safe viagra order sildenfil canada drugs no prescription inhalers liquid cialis research chemicals pfizer coupons for viagra myambutol manufacturer refurbished amermycin 100mg morphine prices for cialis generic walmart drug prices without insurance viagra canada prescription levitra danni fisici vipps canadian pharmacy reviews ibuprofen dosage chart for infants free samples of erectile meds can i buy priligy online aciclovir crema indicatii abilify patient assistance program for low income patients best prices for viagra viagra without a doctor prescription from canada to cuba bactrim online usa tantalum carbide graphitetapiales exelon patch 9.5 mg cephalexin 500 mg capsule and alcohol ranbaxy lipitor recall lots risperdal risperidone medication coumadin clinic locations in georgia estrotab 1mg xanax augmentin 1g albuterol inhaler side effects and children non prescription metronizale compare viagra prices walmart usa pharmacy no prescription needed pharmacies cipla erecto best online drug stores lumigan 0.01 generic cialis without a doctors prescription amikacin drug dose valtrex dosage omeprazole 20 mg capsules side effects disgrasil capsulas de cafeditropan finasteride 5mg side effects espanol canadian pharmacy isotretinoin raymeds complaints against attorneys vasotec medication zyprexa lawsuit settlement amounts shelf life of generac viagra clavaseptin antibiotic for sinus is it legal to buy prednisone on line synthroid order jasmine sanders model buy genuine viagra canada sildenafil citrate 100mg from india hydrea flower metoprolol succinate er 100mg olanzapine tablets 15mg dutasteride avodart espaÓÁol clopidogrel side effects insomnia cialis online usa prescriptions hydroxyzine pamoate 25mg cost piroxicam 20 mg and oxycodone benemid contraindications for flu confidex ingredients in benadryl rxlist drug information side effects combitic global caplet pvt ltd amphetamine salts 20mg street price pet doxycyline where to buy canada pharmacy 24hr luvox medication information promethazine dm syrup for sale canada toronto drug store over the counter erection pills walmart cialis daily use cheap list of vipps certified online pharmacy buying cialis online mexico online metformin without a prescription clomiphene citrate la thuoc gi linezolid antibiotics mrsa tegretol generic name diclofenaco 100 mg para que sirve ajanta pharma mumbai pregnant belly pics cialis o viagra ucb pharma keppra patient assistance program eldepryl manufacturers purchase dyazide stilnox zolpidem obetrol adhd treatment zyprexa and weight gain patients flexidol tablet deals ovral birth control pills bactrim ds dosage 800/160 euroclinix hasselt university medameds reviews 50 daily cialis without prescription generisk cialis danmark aldara side effects pictures casodex prostate cancer apri desogestrel and ethinyl estradiol tablets misoprostol induction protocol ventolin hfa aer glaxosmith canadian pharmeceutical viagra cialis pricing at walmart viagra pills phramacy nexium generic name pharmacie en ligne sildenafil amerimedrx model mayhem arthritis in the knee treatment reductil forum valium withdrawal schedule frumil wikihow online pharmacy for prednisone walmart online pharmacy login eutirox 50 diane 35 and yasmin pharma online buy viagra with paypal uk pfizer zyvox assistance program no prescription required drugstore meaning of inininin pilexil capsulas de cafe online no prescription pharmacy paxil withdrawal symptoms brain zaps norfloxacin tinidazole side effects xenical online cheapest corega denture adhesive gelcostco č­čŁ nautisol medicationnebivolol buy viagra paypal buy viagra with paypal para que sirve el clorfenamina el el diclofenaco para que sirve desogestrel ethinyl estradiol reviews viagra for men cardinal health jobs in arkansas generika levitra doxycap capsule machine zantac 150 coupon offer advair side effects doctor novolax laxative sidenovolog oxybutynin chloride 10mg side effects lialda savings card for 2014 synthroid vs levothyroxine generic zantac 150 dosage celexa drug information sheet buy proscar online no prescription suhagra 50 advantages of geothermal energy entocort ec coupons pharmacy support team canada fluoxetine hcl 10mg cap berifen medicinal chemistry buy strattera how to get paxil online gnc erection elocon mometasone furoate cream can i buy cialis in germany femara generic date lopid 600 mg side effects buy meloxicam zestoretic 10 12.5 mg buy priligy dapoxetine online canada buy zenegra online lavestra reviews on fifty atosil tabletten zum how to deliver generic viagra progesterone cream and pregnancy cheap accutane 10 mg indie sound biaxin 500mg medication primatene mist inhalers for sale birth control pills non prescription advantage rent a car las vegas no prescription antibiotics online ladies viagra names zoloft fast delivery clozapine side effects weight gain abilify coupons for children arimidex for men anastrozole amiloride diuretics definition skelaxin 800 mg metaxalone high duvadilan drug treatment pregnancy american viagra for women erythromycin gel for acne reviews gamerz gear tech extenze pills review cheap tadalafil zolpidem er 12.5mg color mountain west apothecary viagra can i get zoloft without a prescription percocet 10/325 eriacta tablets works like viagra over counter female viagra paypal accepted caffeine content of drinks tea atarax medicine for dogs leukeran for dogs cialis generic india propecia hair loss getting super p force overnight prints colchicine 0.6 mg dosage canadian cialis soft tabs zoloft weight gain study lamisil side effects liver damage buy triamterene online medrol dose poison ivy omifin 50mg clomifeno ketorolac injection side effects cialis to my door without perscription how to make viagra at home ezetimibe generic jasmine rice super p force vigora 100 tablets information in hindi temovate 0.05 liquid tamoxifen tablets online vigrande 100mg to g finasteride china buy forced feminization buy shhagra online omnicef side effects antibiotics accutane online singapore lamictal side effects rash samonas therapeutic listening courses sertraline medication side effects nizoral shampoo 2 percent non prescription tadalafil tablets drugstore lasix best canadian mail order pharmacies vistaril 50mg cap synthroid cost without insurance wintomylon bula caverta 100 tablets furacin soluble dressing propecia pills for sale trivita sublingual b12 side effects levoxyl recall navidoxine tablet indication clomid ovulation signs vpxl cheap differin 0.3 gel reviews diclofenaco de sodio para que se usa buying fentanyl patches online pfizer epamin fenitoinaepanutin dapoxetine buy purchase buy ciprofloxacin hcl 500mg lantus online no prescription cialis internationale avapro side effects orderpharma accutane shopping for tamoxifene sertraline side effects depression fake cialis how to tell sildegra price of silver desogestrel ethinyl estradiol reviews for fifty fursemide without prescription sildenafil 100 mg paypal zovirax acyclovir medication dosage arava 20 mg price robaxin canada metallica one tabs for guitar doxycycline 50 mg best price levitra generic benefits of viagra for men frumil fortessa atomoxetine hydrochloride abuse vistaril 50mg duphalac side effects saroten 25mg sertraline cialis gta vistaril 50mg capsule buy cialis online no prescription real viagra pills mosiprostol delivery fast to usa buy albendazole without prescription atrovent side effects dose cheap doxcycline usa no rx canadian generic viagra premarin tablets 0.625 dosage where to buy cialis in singapore garlic aioli recipe ingredients comprar viagra online when will we be able to buy alli again buylowdrugs comcast login antabuse reactions to alcohol cytoxan chemotherapy side effects super force viagra non prerscription hydroclothiazide daily cialis cost toprol xl 25 mg generictoradol will cialis last all day losartan potassium 25mg zydus advair diskus coupon program levitra online australia adderall withdrawal symptoms in baby milnacipran generic lipitor nautisol medication interaction no prescription 3 mg estradiol pills benazepril hctz 10 12.5 side effectsbenfotiaminbestherbal elimite cream for scabies sertralina medicamentos citrate of magnesia for colonoscopy pregnant man gives birth rapharmacy reviews on apidexin buy womens viagra pay mastercard clozapine drug information piroxicam 20 mg capsule gingseng angela oxazepam dosage available casodex 50 mg treatment relafen nabumetone medication guide albuterol without prescription norvasc 5 mg price tadacip 20mg antibiotics for strep throat while pregnant diprosone cream side effects where generic propecia manufactured trimetabol syrup of ipecac octreotide treatment side effects generic 5 mg cialis accutane before and after picture gallery best non prescription viagra what do mesalamine drugs do ibuprofen 800mg tablets oxazepam drug viagra without perscriptions pariet rabeprazole sodium side effects viagra price in delhi safe place to buy cialis online vistaril 25mg information for pain online drugstore no prescription needed fluoxetine prozac side effects with alcohol www healthy male viagra viagra grapefruitsaft hebal viagra excel reviews vytorin generic ezetimibe voltaren gel anti inflammatory cost rxdrugstore phentermine diet bystolic generic nebivolol overnight pharmacy dilucan arthrotec 50 side effects liquidex rui products reviews ed meds in canada vibrox tablets for sale reglan no rx samonas therapeutic listening sheila can i buy diflucan over the counter uroxatral side effects alfuzosin buy tylenol 3 online no prescription unisom overdose death diflucan pill pharmacy cyclidox antibiotics for tooth ampicillin and early pregnancy propecia reviews zyrtec d side effects allergies azulfidine sulfasalazine reviews raloxifene drug study misoprostol dosage orally for induced miscarriage valtrex no prrescription zoloft without a prescription colchicine side effects dose desogen generic brand fast delivery cialis online viagra generic germany tamsulosin 0.4mg capsules citrate of magnesia colonoscopy prep cefixime gonorrhea chlamydia buy viagra vs cialis vs levitra paypal accepted online pharmacies arthritis medication for dogs kosovarja numri me i ride how to get codeine syrup online minocycline hydrochloride tablets for acne reviews obetrol drug testing fucidin ointment for pimples suhagraat ka tarika complete video does generic viagra work from canada best price 5mg cialis synthroid dosage too high symptoms viamedic complaints board canadian healthcare nizagara non prescription prozac canada online list of cycline drugs strattera medication reviews canadian health care and mall viagra express alphagan eye drops price imitrex injection site order 40mg accutane online viagra street value northern pharmacy canada crestor medication dose canadian healthcare pharmacy reviews kamagra in deutschland vicodin side effects acetaminophen zinoxime 500px antabuse on line hydrodiuril manufacturers viagra online con paypal arcoxia side effects doctors hyzaar dosage maxaman ingredients in benadryl temovate eczema lamotrigine 100mg waring viagra generico in malesia cheap viagera in usa cheap dilantin levels range tegretol bipolar side effects cheapest generic levitra betnovate n cream on sale januvia side effects with metformin peritol tablets side effects coumadin diet restrictions medication sildenafil 50 mg inconveniant du viagra zovirax ointment 5 loss of pet condolences xenical no perscription necessary adipex online without a script tadalafil calox 20mg wellbutrin online to australia accord arimidex trt estradiol blood test ranges mexican online pharmacy no prescription deltasone 20mg hydrocodone salbutamol ventolin side effects viagra australia lowest cost valtrex without prescriptions antabuse alcohol reactions bystolic nebivolol 10 mg amitriptyline without a prescription prednisone canadian pharmnacy reductil 15 mg for sale online parmacy colcrys coupon 2014 provigil side effects doctor viagra dosage 200 mg costco travel car rentals yasminelle pilule contraceptive yasmine medyka przemyska plentyoffish login rabeprazole sodium aciphex side effects viagra through mail sublingual glands under the tongue alegria shoes canada cialias online over night delivery ebay men plizer viagra pills tadalafil 40 mg "cost per pill" bactrim ds 800 160 for sinus infection canada prescription online order antibiotics online antabusefrom mexico colcichine without a prescription espn viagara buy fenofibrate on line famciclovir medication cats raloxifene hcl 60mg salep bactroban atarax for anxiety in children tinidazole 500mg tablets buy online acyclovir 200 mg par top legitimate online pharmachies fluoxetine prozac side effects memory loss cytoxan chemotherapy for scleroderma crestor generic drug atarax dosage for itching zinoxime vial menuiserie viagra next day delivery calgary obat lasix can you buy viagra in europe dikloron tablet pc viagra cena software development agreement oracea side effects doxycycline mono feldene gel medication anxiety pills walmart buy penegra india canadian rx connection aciclovir tabletas 400 mg en espanol wholesale viagra pills pediatric digoxin toxicity level euthyrox levothyroxine where to find baclofen medicine vitamin world vitamins brand levitra 10 mg wo kann man viagra kaufen ohne rezept zyrtec 10mg directionszyvox canada pharmacy no prescription needed viagra pay by check side effects of flagyl 400mg free triamterene software programs for photography vigrx plus results pictures best price for real viagra canadian primatene antivert 25mg cost milanuncios tenerife erexin sprayberry diamox sequels 500 mg xenical philippines review viagra online delivery germany sally hansen miracle voltaren gel coupon increasing testosterone levels in men naturally where can i buy tamoxifen in the uk buy prevacid without prescription flagyl no prescription doxycycline side effects doxycycline 100mg viagra 100mg prices no prescription online synthroid suhagra 100 citalopram no prescription needed epogen administration during dialysis canada pharmacy tramadol no p mifepristone online in south africa pilocarpine drug information piroxicam for dogs side effects viagra story lotrisone for vaginal yeast infection androgel 1.62 coupons lidocaine patch 5 diabecon himalaya products india ditropan off label uses best price viagra usa keftab patent medicine series pfizer viagra best suppliers florinef 0.1mg drugs for apollo zoloft medication for anxiety diclofenaco de sodio novaldex india pentrexyl ampicillin mexico flagel dose dogs rythmol sr capsules ordercialis by check ciprodex ear drops manufacturers coupon fosamax 70mg patientsfrosinorfrumil viagra indian manforce insulin syringes 1cc caffeine overdose symptoms vomiting avodart coupons cabgolin cabergoline dostinex medication without perscripton diclofenac potassium 50 mg nsaids magnesium rich foods mayo clinic minocycline no prescription kamagra singapore citalopram india subutex vs suboxone kamagra 25mg ramipril 10mg side effects ketorolac tromethamine ophthalmic solution 0.5 nasal bactroban side effects how to i get tetracycloline overnight zofran pregnancy duloxetine hcl dr 30 mg cap coupons cozaar medication losartan potassium losartan 50 mg tablets viagra in canada prescription required latest updates on clozaril medication cabergoline for sale clindamycin phosphate gel side effects rapidtabs wikipedia dictionary risnia tablets for toddlers milnacipran hydrochloride msds doxycap tablets with keyboards enalapril 10mg side effects progesterone side effects progesterone pregnancy buy citalopram online no prescription cialis soft tabs minoxidil 2 vs 5 lisinopril no prescription adderall side effects long term desyrel trazodone hcl prometrium suppositories after iui ph online pharmacy finasteride 5 mg online cheap renova cream 0.05 60gm buspar side effects buspar weight gain accutane online canada eutirox 50 tablets cialis sales india ciprotab dosage for melatonin buy miodar prednisolone acetate ophthalmic suspension usp 1 side effects buylowdrugs comcast xfinity cipla medicine list buspar side effects go away cymbalta generic lipitor recall 2010 flomaxtra xl furadonin ruger buy clinoril without prescription www pfitzer for brand pills tretinoin 0.05 buy therapy 2000 lantus patient assistance phone numbers free cheap viagra without script viagra generika kaufen paypal cipro overnight delivery viagra for sale online canada real cialis in the uk clenbuterol cycle dosages indocin side effects indomethacin ultra low dose isotretinoin cost of viagra at cvs what is brafix aggrenox side effects medicine ranbaxy lipitor recall obestat reductil reviews atrovent nebulizer treatment cheap viagra paypal tiotropium pronunciation of acai buy estrogen online md pharmacy discounts cialas www cheap cealis brand viagra alzytec medicine wheel where to buy accutane rocket launch wallops island zyprexa medication guide hydrocodone canadian pharmacy lantus solostar pen how to use message boards dapoxetine strattera drug classification cost of leukeran for dogs stanozolol steroids in sports lortab hydrocodone 7.5 pics generic viagra india 100mg can you get propecia over the counter flomist č€čĂéÎčÁé?é? diazepam 2mg tablets isoniazid drug interactions budesonide side effects children canada meds no prescription needed canadian viagra safe buy lasix overnight no rx viagra via paypal insurance company ratings list drugs list of cipla clotrimazole pills clindamycin side effects rash viagra 100mg pills for sale cialis 100mg in deutschland kaufen brand cialis buy levitra online mastercard buy ciprofloxacin uk viagra prescription on line enhancement drug buy albuterol inhaler online cheap levoxyl recall 2013 lot numbers nizoral crema amsterdam viagra nl lipothin 200 fenofibrate micronized zofran side effects constipation bisoprolol hctz 10 6.25 mg cialis best price australia can you get viagra in amsterdam ovral g side effects buy clomid without prescriptions hydrochlorothiazide 12 5 mg en espanol anacin syrup cialis bought online primox muscle men in dresses anastrozole arimidex nz viagra sales online rx accepts paypal mobicool mini fridge f05al 250v can i get viagra at walmart canada prescription drugs for sale sinequanone paris dresses buy combivent no prescription viagra kupim bactrim ds 800 where has 365 pharmacy gone rx canadian pharmacy no prescriptionfarmacy bisoprolol hctz 5 6.25 reviews cheap viagra from india keppra medication coupons bonadoxina pfizer vÓĂmito zyban wellbutrin xl online buy generic cycrin viagra costuri forzest tadalafil for sale potassium rich foods potassium deficiency spiriva information capsule bupropion weight loss reviews citalopram 20 mg dose ritalin la 10mg deltasone side effects in dogs can you buy virectin in stores doxycycline for dogs with lyme disease is mupirocin ointment over the counter maxalt 10 mg rizatriptan side effects minoxidil 2 topical solution obetrol history of the internet software stores viagra in turkey online antibiotics usa manfaat obat grathazon obat cialis online purchase paypal order cialis from canada iron power androgel reviews pink viagra para comprar antibiotics online no prescription tamoxafin for sale in canada tegretol side effects weight loss genetic viagra flagyl tablets viagra price in tamilnadu lagatrim forte indications definition by safety and chep aricept amerimedrx models cheap amitriptyline cialis online apotheke albendazole dosage for humans pill like viagra over the counter cialis reviews 20 mg viagra fast delivery best online viagra review generic viagra accept paypal 215 canadian pharmacy testosterone viagra online with credit card ivermectin for humans for sale zoloft weight gain zoloft side effects buy cialis in uae kamagra fast next day delivery cipla products price list viagra no script no hassle himcolin gel price in bd viagra online singapore prevacid coupons printable 2013 free clobex spray coupon alfuzosin hydrochloride er order ciprofloxacin uk lamotrigine lamictal side effects weight gain frumil diuretic side metpamid ampul fortune summoners indapamide 2.5mg mylan bactrim ds for sinus infection can i buy xenical over the counter depakote and weight gain in children cialis generika rezeptfrei kaufen hydrochlorathiazide on line pharmacy lergigan mite dosage of metformin for dogs legal to buy cialis from canada adalat low price online buy kamatra gelila coumadin antidote vit k cialis manufacturers coupons uk buy albenza oral imovane 7 5mg zopiclone withdrawal pyridium dosage for children benazepril hydrochloride overseas drug store nexium side effects symptoms forum turkish pharmacy raymeds pharmacy tech elavil cod adderall canadian pharcharmy online keftab cephalexin and alcohol kamagra american order prescription water pills norfloxacin prospect capital corporation xanax withdrawal symptoms order free birth control pills online mexican pharmacy no prescription xanax sertraline side effects medication low cost pharmacy online clomiphene citrate side effects for men thyroxine free direct test results best brand levitra pharmacies in canada cialis vs viagra subutex withdrawal symptoms in newborns cefaclor 250 mg suspension viagra without prescriptions vitamix blender refurbished clomid for men with low testosterone cialis 20 mg tablets pharmacy overnight shipping tabletten oynanan oyunlar 2 tamoxifen online cheap cialis pharmacies online reglan and pregnancy order advairhfa without prescription buying viagra online from india does doxycycline go bad samonas sound therapy research lovegra information technology septrin side effects cefaclor 500mg é?é?čŻé?čŒé?čŻčŁ čŻé?é?é?čŁé?é? klonapin online canadian pharmacy cipralex 10 mg tÓĚrkÓŻe aciphex 20mg flagyl 500mg without perscription ph online pharmacy reviews luvox ocd medication cheap prozac cabgolin medicine etodolac side effects stomach avana avanafil diarex magnum router manualdiazepam cialis black reviews premarin cream vs estrace cream metallica enter sandman guitar tabs ginseng prices best place to buy viagaria the cheapest price for cialis 20mil replacing seroxat to zoloft experience indocin side effects dose amoxicillin for sale in us imitrex side effects stroke atorlip 20 para que sirve discount tretinoin bactroban mupirocin ointment over the counter abana river in the bible latisse online order buy levitra from canada no rx zyvox linezolid 600 mg mestinon medication side effects relafen 500 mg medication zyrtec side effects in children prevacid vs nexium vs aciphex what is casodex bicalutamidecatafast sertraline 50mg tablets need ventolin prescription online pharmacy viagra generic amoxil without script leponex clozapine side effects levitra online sicuro generika drugstore franchise tinidazole vs metronidazole antibiotics without prescriptions tussionex cough syrup aldactone 25mg price order by phone cialis ropinirole drug information tamsulosin hcl 0.4mg duphaston side effects on fetus purchase viagra online in india generika logo philippines buy tadalafil overnight canadian health shop lopid medication class viagra online china to china tantalum carbide properties real viagra online pharmacy ipratropium bromide atrovent contraindications atepros tablet medameds pricescope octreotide scan patients treatment asacol medication assistance program ondansetron high coversyl in america ornidazole injection pump achat rohypnole contrave coupons diflucan over the counter canada cialis viagra melanoma testosterone cream for men online sale saroten nebenwirkungen speed advantage flea control ingredients online phenergan overnight allpills complaints against companies alzytec tab robaxin dosage salazopyrin en tabs 500mg tylenol rocaltrol medication interaction 36 hour cialis budesonide drug interactions brand name viagra cheapest order from canadian pharmacy best life rx pharmacy onlain filmi s bg subtitri bulgaria order yasmin online viagra tablets price in chennai buy viagra online no script where to buy doxycycline 100mg abilify maintena isoptin sr 240mg hoodia reviews forzest tadalafil sold in europe differin adapalene gel reviews cardizem on line without prescription wellbutrin xl side effects rash where can i safely order viagra online tinidazole uses lumigan generic availability us omifin tablets mambo 36 pill doxycycline for dogs for sale canada elimite cream for scabies for sale amerimedrx model furolin medicine ball what is liquidex arimidex acheter viagra original en ligne mincorp somerset park seroxat side effects drug best pharmacy pill cheap rogaine foam for women at cvs cialis my canadian pharcharmy avapro blood pressure medicine lisinopril buy roofie atacand without prescription valium overdose effects what is viagra in hindi dikloron jelqing metoprolol in minneapolis mn commande levitra en ligne viagra online kaufen suhagraat ki starting kaise se hoti hai tere lagatrim tablet lasix for sale eutirox 75 efectos secundarios where to purchase cialis androgel testosterone lawsuit prevacid 30 mg capsule sustiva side effects efavirenz drugs buy lisinopril 12 5 levitra sweden albuterol sulfate syrup 2mg 5ml dosage buy real viagra canada cordarone amiodarone dosage viagra online miglior prezzo domperidone without a script effexor xr no prescription mincorp mining bitcoins lotrel side effects allergic reaction back clinics of canada reviews peritol dermatitis pictures prilosec australia fasigyn tinidazole dosage genuine on line pfizer viagra cialis mg canadian drug pharmacy online buy periactin 4mg actos lawsuit settlement amounts cuvarlix pharmaniaga bangi acquisto viagra paypal my meds online zantac coupons printable novox carprofen for humans ramipril 10mg how to use cytotec 200mg for abortion brand name cialis canada vasotec iv to po conversion bystolic medication generic cheap canadian drugs recommended sites to buy viagra cialis comprar on line teatro sala fontana prevacid vs prilosec vs zantac aleve ingredients list therapy 2000 fort worththrilpiltinazol lowest price propecia hair protonix 40 mg pantoprazole promethazine and codeine for sale buy cailas in uk buy maxifort sildenafil italy quich delivery depakote er side effects 500 mg liposafe bags buylowdrugs canada map salbutamol sulfate side effects cialis in germany where can u buy black rock like viagra tabletten oynanan oyunlar 100 keflex dosage for bladder infection fluoxetine prozac side effects cialis 20mg paypal lumigan 0.01 rebate rimadyl for humans warfarin and vitamin k and food elavil information for migraines kamagrafast brighton michigan neurocet availability heuristic yahoo viagra sicuro canadian pharmacy 24h com vn uroxatral medication amantadine medication for fatigue clindamycin for dogs treatment xanax overdose symptoms side effects avelox for sinus infection chewable visgra cabaser dosage buy diazide 7 second erection atarax no prescription sildenafil with statins lunesta without prescription discount drugs from india buy real viagr licodexon dexamethasone sodium advair side effects directions for taking a z pack colchicine treatment mircette side effects inderal for anxiety drug buy epidou without a presrciption olmesartan medoxomil europe order cheapest levitra plus buy clomid online 50mg torasemid rezeptfrei bestellen ceftin for sinus infection dosage fluconazole for dogs treatment cephalexin 250mg capsules for lyme disease how much does 20 mg cialis cost us online no prescription pharmacy can you purchase bactroban over the counter digoxin therapeutic levels for heart failure fluoxetine hcl 20 mg tabletten gegen seekrankheit billige viagra dicyclomine bentyl side effects baytril tablets dosage for dogs new over counter diet pill microcidal vs microstatic filters lowest price cialas paypals vilches chilean ciprotab dosage of aspirin viagra pfizer online trustedtablets forum fosamax osteonecrosis of jaw metallica one tab topamax dosage for weight loss topiramate cephalexin side effects cephalexin for dogs side effects what is plendil 10 mg advair diskus side effects buying cialis online forum glucophage xr 750 side effects losartan potassium 25mg tab novolog side effects weight gain medoflucon 150mg to g pantoprazole substitute tadapox in india valsartan no prescription needed viagra for sale in uk cheap stanozolol steroids for asthma hyzaar medication information viasek 50mg anavar orlistat lesofat price prometrium suppositories discharge discount ampicillin viagra low cost macrobid 100mg capsule for puppy amerimedrx cialis flexeril dosage for fibromyalgia lotrel generic amlodipine medameds medco prescription awc canadian pharmacies xenical philippines advertisement glucophage 850 mg tablet for sale side efects of atorvastin 10 mg tretinoin cream 0.025 coupon cheap zoloft no prescription mircette generic berifen 100 sr to peso keftab cephalexin monohydrate inderal dosage for migraines sildenafil pulmonary hypertension in dogs buy real levothyroxine 100 mcg lumigan side effects isoniazid pronunciation of english words asacol hd coupons rogaine foam for women ciprobay drug study is clavamox for humans cialis precio where to buy doxycycline legally where to order ciprofloxacin purchase online terramycin eye ointment for cats flomax by mail minocycline side effects acne viagra in canada online south african online pharmacy levitra 20 mg doctor st omeprazole 20 mg nasonex coupon 2014 anabuse otc pfizer connection to care application form keppra 500mg for dogs with seizures quinine tonic water for restless leg syndrome buy cortisone injections online buy alesse no prescription cozaar side effects mayo clinic midamor medication identification minoxidil 5 before and after paroxetine 10mg pictures pharmacy near menlo parkpharmphenamax abilify maintena priceaccutaineaccutane lidoderm patch 5 polarmeds comcast phone candian pharmacy omnacortil buy aldactone no prescription discounts for sildenafil lipitor side effects blisters acheter d where can i buy real viagra online get free samples viagra on amazon tricilest composition ventolin inhaler no prescription uk famciclovir use in cats best online pharmacies in india orderpharma scamper buy liquid viagra weather in vancouver ephedraxin reviews on vigrx procalisx ingredients in cigarettes cialys online no prescription pentrexyl 500 mg capsules drug addiction bupropion hcl 150mg xl tapiales prefabricados el salvador betanoid syrup normanbetnesol clomiphene capsules for sale clomid and twins risk solaraze ohne rezept canadian generis viagra fee online viagra plavix prescription assistance vicodin dosage meclizine medication prevacid vs prilosec for babies pilocarpine side effects metformin generic purchase canadian health care mall and pharmacy cipro on line usa is cyproheptadine made in india kesan pil perancang marvelon lagatrim forte indications for hemodialysis flexeril and pregnancy cymbalta and weight gain side effects dosage of meclizine for vertigo how long before subutex withdrawal symptoms venlafaxine hcl 37.5mg weight loss permethrin spray walmart clamoxyl will it kill gonorrhea pharmacy technician certification board xenical kullananlar ampicillin for dogs that is out of date tantalum metal for sale purchasing cialis online cipro side effects in dogs voltaren forte medication kamagra low cost buy pfizer viagra online clomid for men success stories therapy for depression nyc flurazepam 30mg review zyvox side effects in elderly allpills shop insulin pumps comparison womens viagra australia terbutaline for dogs with collapsed trachea costco drug prices where can i purchase cialis pills advantage real estate amertripaline on salle buy non generic kamagra lipitor 40mg retin a cream no prescription sunrise drugstore india permethrin spray insecticide to kill scabies on furniture no prescription albuterol maxalt cost without insurance aspirin ingredients salicylate adalat cc 60 mg prednisone 5 mg dose pack how to make viagra at home for men rhinathiol expectorant bisoprolol fumarate 5mg brand name clonidine medication for children canadian healthcare mall levitra kamagra 100mg oral jelly review mestinon side effects dose rumafen gel ornidazole treatment for terramycin canadian pharmacy provigil vs nuvigil salazopyrin sulfasalazine and alcohol order bulk cialis arimidex side effects forum norvasc medication information comprar cialis en washington fluoxetine prozac side effects antidepressants femara infertility letrozole clindamycin hcl 300 mg capsran desogestrel pill how to take cialis 20 mg tabs diovan generic names novolax laxatives printable viagra coupons baytril injection side effects in dogs precio cialis chile roaccutane commander furacin ointment uses dostinex drug test tenormin medication atenolol side black market zoloft dermasone 0.1 is vermox over the counter drug tadalafil malaysia daivonex calcipotriol 50 mcg g mavidol tr* ketorolaco tramadol 10 mg 25 mge cialas las vegas pharmacies generic prometrium 100mg capsules maxifort zimax 100 mg alli tablets online supradol sublingual en espaÓÁol amerimedrx cialis vs levitra order z pack online no perscription generic robaxin erexin ingredients in benadryl phexin capsulectomy allegra side effects sibutramine hydrochloride monohydrate 10 mg where to buy cialis online safely no rx india no prescription pharmacy reputuble pharmacy to buy clomid buying abortion pill buy single viagra lowest priced viagra canada comprar viagra online canada etodolac 300mg capsules side effects seroquel medication zovirax for cold sores on the lips atarax shortage potassium chloride side effects 10 mg sildegra nedir bu liquidex reviews cardinal richelieu definition cytotec on line alli available uk raymeds reviews minoxidil shampoos trimetabol syrup norman mtabs reviews 50 thalidomide victims today propecia 5mg online canada buy periactin weight gain pills to buy vigra legal in ct how much does real viagra cost singulair coupons printable doxycycl hyc 100mg oracea side effects eye acheter alli pas cher clozapine without a prescription donde comprar prilogy en usa buying lexapro from india lopressor drug classification sildenafil citrate online bystolic generics norapred prednisone side effects where to buy angela ginseng side effects of duloxetine hcl dr 30 mg cap andros sildenafil glicerine soap order periactin online no prescription snorting pliva mercury drug online order hoodia diet pills pharmacy online atarax non prescription ed cialis alendronate 70 mg efectos secundarios ethambutol myambutol side effects online usa pharmacy no prescription best no prescription online pharmacy pulmicort flexhaler instructions doxycycline with out a prescription acheter du cialis en ligne vicodin withdrawal symptoms detox misoprostol in saudi arabia trimetabol sirop de trandafiri subutex 54 411 under tongue cialis a basso costo sicuri diabecon by himalaya allegra d side effects doses flagyl dosage duvadilan drug study pregnancy haldol decanoate januvia medication sitagliptin novolog 70/30 sliding scale fanegada en metrosouth chlamydia symptoms in women pictures celebrex uk bystolic coupon card with insurance olanzapine 5mg tablets clozapine drug schedule buy felodipine dormidina opiniones valoradas sildenafil citrate kaufen plavix lawsuits settlements buy synthroid without rx spiriva patient assistance application casodex and lupron for prostate cancer spironolactone without prescription over the counter doxycycline midamor manufacturer representative sildenafil citrate tablets 100mg side effects ringworm medasin prinivil lisinopril dose lamisil cream treatment for nails brupen ampicilina how to take arcoxia tablets 90mg cananda pharmacy skelaxin 800 mg tablet fluoxetine online no prescription uk reglan side effects medications amiloride hydrochlorothiazide 5/50 cheap cialis online pharmacy can i buy pyridium onlinr glucovance dosage no perscriptionpharmacy penegra 50mg vasotec generic dilantin levels when to draw viagra pay pal payment accepteda 0 buy once daily cialis viagra tablet for women cheapest pharmacy to buy a z pack hydroxyzine pamoate vs hydroxyzine hcl vytorin side effects forum online pharmacy for gonorrhea nogales mexico canadian mail pharmacies indinavir crystals in urinalysis nuvigil vs adderall tramadol hcl 50 mg tablet pictures lopressor 25 mg iv viagra generico online canadian viagra and cialis indinavir contraindications for nitroglycerin mupirocin cream usp evista and breast cancer can you buy viagra in dublin duphalac syrup dosage doxycap tablets at walmart coversyl australia valium half life viagra online paypal pharmacy in costa rica generic drugs propecia from india canada pharmacy real propecia ditropan xl side effects in children buy generic viagra overnight shipping trileptal depression buy brand cialis online canada levlen 28 no prescription hyzaar original cialis uk cialis generico spedizione 24 ore 164 mupirocin ointment usp 2 used to treat ringworm is periactin available in canada how much is diclofenac to buy ireland lamictal and weight gain novolog sliding scale blood sugar viagra perth order proscar for hair loss asacol side effects doctor recommended viagra sites prilosec heartburn medicine coupons levoxyl generic name cialas generic nebivolol hydrochloride nebicar nizoral cream walgreens zyloprim allopurinol 100mg healthcare alliance pharmacy card scam pfizer animal health sales jobs side effect of perkinil tablet zyvoxid dose of colors canadian viagra reviews trimetabol sirop de afine instant viagrawithoutprescription buy amitriptyline online uk buy risperdal order z paks online furosemide viagra sold online does retin a require prescription by cialis online obestat 15mg cialis brand 20 mg original tadalafil 20 mg best buy garlic butter recipe with garlic powder does cvs have generic viagra toronto drug stor danazol prescribed for men laxifen tablets on sale fluoxetine hcl 20mg side effects generic levitra 40 mg no prescription viagra en chile lantus patient assistance program form vistaril buy imitrex sumatriptan succinate side effects cholesterol medications with the least side effects zolpidem tartrate 5mg price buying tetracycline from india stromectol side effects in humans where to buy penicillin tadacip 20 best price best otc diet pills xanax overdose death benzodiazepines viagra lowest price indocin 50mg indomethacin trimetabol posologie amoxicilline dyazide medication side effects florinef acetate leconfield winesburg citalopram hydrobromide lotrisone from india pharmacy morphine sulfate er 20mg metronidazole 500mg used for actos medication assistance program aspirin for dogs pain viagra dosage for young men tindamax tinidazole side effects order nizoral no prescription dormidina 25 reviews doxycycline cost without insurance careprost online cheap cefamor 250 grams pillule alli shop buy isoface 20 mg rxlist drug information cost of qsymia at walmart levitra cialis italia originali switching from prednisone to cortef vistaril 50mg street value drugs from india eldepryl medication side isoptin verapamil dosage dose arimidex dosage during cycle rapidtabs reviews on apidexin cardizem la side effects medication zyrtec ingredients drug pfizer connection to care digoxin side effects in elderly tadalafil us estrofem 2mg results levofloxacin hydrochloride tablet cuvarlix review of 50 mtabs complaints of a dutiful daughter viagra for w doxepin reviews nerves bactrim ds side effects rash norvasc 0 dollars 28 century clomid online no prescription uk viagra probepackung kostenlos seroquel side effects weight gain effexor by mail floxin otic 0.3 sol 365 pillsbury olanzapine online kopen xenical 120 mg side effects alli posted to uk np drug buy valium india can ada combiven enalapril maleate side effects for dogs online pharmacy shipping to xanada online 500 mg lasix alli 60mg kamagra uk next day delivery paypal 306 where to purchase metformin without rx atomoxetine hydrochloride patch spiriva patient assistance forms kamagra no prescription us cheap cialis 5mg tramadol overnight mastercard cialis order glucotrol side effects glipizide 5mg no prescription tramadol cipla suhagra from india purchase antidepressants online viagra pills online malaysia canadian pharmacy price check atarax 25mg information trental 400mg uses biaxin xl first medicine online viagra dyazide no prescription norvasc amlodipine besylate side effects frequent urination cheap viagra in india zoloft canadian pharcharmy xanax bars green pulmicort flexhaler 180 mcg and pregnancy coumadin antidote medication remeron for sleep in kids online pain pills buy diclofenac sodium advair inhaler dosage enalapril side effects pakistan pharmacy no perscription online pharmacy how can i get zofran ampicillin for dogs dosage tiotropium inhalers nitrofurantoin online viagra professional no prescription acyclovir canada fast no prescription bupropion side effects medication pharmacy online canada orth american pharmacy pcm pharmacy salt lake city renagel medications omnicef antibiotic cefdinir citrate magnesium how long to work thyroxine medication online alli pills sold out how to get penicillin online minoxidil shampoo rogaine clenbuterol side effects athletes prayer viagra were best to purchase on line nebivolol 5mg price trimonill retard online dopareel tablets 7.5 digoxin and potassium toxicity microcidal tablets on sale pregnant halloween costumes diy clavaseptin 50mg trazodone pregnant cats alendronate 70 mg weekly adderall xr dosage information plendil 5mg uses pastillas cytotec en estados unidos non prescription synthroid purchases buy viagra and cialis singapore lantus solostar pen coupons how much viagra should i take for fun ampicillin without perscription sildenafil citrate 100mg levothroid medication and soy products costco locations in florida dostinex overnight garlic mashed potato recipe with sour cream buy clomid online with fast shipping canadian green pharmacy anxiety symptoms in women lergigan 25mg ephedrine ciprotab 250 games xanax side effects zocor medication information increasing metabolism fucidin h cream side effects buy tamoxifen australia percocet vs vicodin pain mebendazole vermox 500 mg buy authentic viagra in canada coversyl perindopril side effects phenergan side effects on fetus fertility drugs online buspirone reviews online supplier fored medication t plavix novolog insulin coupons dosis de metformina para bajar de peso potassium levels range lopid 600 epanutin medication for depression buy tadalafil no prescription ranbaxy pharmaceuticals usa cialis brand 20 mg bactiver side effects avalide side effects irbesartan 150 online viagra genuine pfizer news layoffs diflucan overnight skelaxin muscle relaxers purchase proscar through paypal cara menggunakan obat cytotec tadalafil 5mg generic sales cheap generic viagra adalat side effects medication losartan side effects cough finasteride buy online xanax dosage information for children laxifen medicina losartan potassium 50 mg tab atlantic drugs reviews cialis canada order fastesr shipment milnacipran brand name snafi tablets elifemeds reviews on 50 ranigast leke buy online 50mg clomid pilocarpine eye drops and contact lenses cialis and bph vendita cialis italia dose of zithromax for gonorrhea claravis reviews acne keburukan pil yasmin buy nizagara online xeloda chemo cuvarlix taken after or before meal grace betneval pommade antibiotique lopid 600 mg tabs ou trouver xenical pas cher how much nolvadex for gynecomastia viagra getpharma the real pharmacy indocin dosage forms generic taladafil paypal zithromax azithromycin raloxifene hydrochloride evista prazosin medications voltaren retard 100 mg for sale best online viagra no prescription free viagra in denver priligy buy online sildenafil teva buy imitrex without prescription whats in fake accutane bought online microcidal vs microstatic definition topiramate 50 mg picture minocycline acne treatment side effects vicodin strengths acetaminophen percocet dosages prescription maxalt 10 mg side effects bentyl 10mg 10 mg cialis dosages cialisa tadalafil tadalafiili 100mg diflucan dosage for thrush how to get a bottle of viagra viagra pills for sale top sites for cialis where to buymetformin 500mg buy metoprolol without scrop folcres mexico vacations trimox 500mg capsule noroxine posologie doliprane glucophage xr canadian viagra overnight metformin without a script puretone stethoscope company store stanozolol dosages for women fluconazole for dogs dosage buying cialis tadalafil fentanyl withdrawal symptoms duration irbesartan hydrochlorothiazide generic name astrazeneca pulmicort flexhaler coupons epamin 100 mg prometrium 200 mg pregnancy buy nolvadex online canada zofran dosage for children by weight mirtazapine side effects withdrawal buying roaccutane online pastillas para la ereccion masculina medrol dose pack dosages morphine withdrawal symptoms and home remedies oracea savings card program levothroid dosage voltaren dosage instructions zenegra cheapest finasteride online pharmacy store methylprednisolone mail order finpecia cipla bangalore lergigan computers eszopiclone vs zolpidem kosovarja numri me i rip where can i buy synthroid on line acivir 400mg cheap generic cialis free shipping pilocarpine salagen detrol medication doctor amoxil 500 mg coupon fertomid side effects permethrin 10 for scabies