30.10.2014.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Forum wydarzeń
Z uniwersytetu
Numer 97/75 online
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start. arrow Nowe rejestracje arrow 03.2012 - PL - nowe rejestracje.


 


03.2012 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email

NOWE REJESTRACJE - PL

MARZEC 2012

 

   W marcu 2012 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 157 pozwoleń na dopuszczenie do obrotu w Polsce produktów leczniczych, w tym 153 pozwolenia dla nowych produktów leczniczych i 4 nowe pozwolenia dla leków już wcześniej zarejestrowanych (Glukoza – Prolab; Lekoklar – Sandoz; Propycil - Admeda), które zostały pominięte w niniejszym zestawieniu. Pominięto także 6 pozwoleń umieszczonych zapewne pomyłkowo w bieżącym wykazie, gdyż dotyczących produktów zarejestrowanych wcześniej (Abapter – Pol-Nil, rejestracja w lutym 2012; Pinexet – Medana Pharma, rejestracja w czerwcu 2010). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w marcu 2012, został udostępniony przez Urząd 20 czerwca 2012.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością; A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BC – Inhibitory pompy protonowej

Esomeprazolum: Mapresol (Specifar), Feprasol (Specifar), Esomeprazol +Pharma, Nexpes (Specifar) i Prospes (Specifar) to odpowiednio 13., 14., 15., 16. i 17. zarejestrowana marka ezomeprazolu. Na rynek zostały wprowadzone 3 leki: Nexium (AstraZeneca; lek oryginalny), od października 2010 Emanera (Krka) i od stycznia 2012 Helides (Zentiva; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Ethypharm pod nazwą Prazectol). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Eranoprazol (Ranbaxy), Esomeprazole Polpharma inj., Esomeprazol Teva, Esoranban (Ranbaxy), Meprene (Ethypharm), Spemeprol (Specifar), Stomezul (Sandoz), Texibax (Ranbaxy) i Zoleprin (Hygia). Skreślono z Rejestru: Esomeprazol-Ratiopharm.

Pantoprazolum: Prazolacid (ICN Polfa Rzeszów) i Gastrowell Control (Sun-Farm) to odpowiednio 50. i 51. zarejestrowana marka pantoprazolu. Na rynek wprowadzono 20 marek: Controloc i od czerwca 2009 dostępny bez recepty Controloc Control (Nycomed; lek oryginalny), od listopada 2006 Anesteloc (Adamed), od listopada 2007 Contix (Lekam), od grudnia 2007 Nolpaza (Krka), od czerwca 2008 Pantoprazol-Ratiopharm, od września 2008 Panogastin (Jelfa), od października 2008 IPP (Sandoz) oraz Noacid (Egis), od listopada 2008 Panzol (Apotex) oraz Pantoprazol Sandoz, od sierpnia 2009 Contracid (Farma-Projekt), od marca 2010 Panprazox (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez firmę Nucleus jako Zoramyl), od lipca 2010 Pantogen (Generics), od sierpnia 2010 Gastrostad (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tifizol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher) i Xotepic (Farmacom; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Zipantola, a następnie wprowadzony na rynek w listopadzie 2008 pod nazwą Pantoprazolum Farmacom), od października 2010 Ranloc (Ranbaxy), od marca 2011 Contix ZRD (Lekam), od czerwca 2011 Panrazol (Actavis), od października 2011 Prazopant (Actavis), od lutego 2012 Pantoprazole Arrow (Arrow Poland) i od marca 2012 Pantopraz (Biofarm). W postaci iniekcji wprowadzono 4 leki: Controloc, Nolpaza, Pantoprazol Sandoz i Prazopant.

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Acidwell (Sandoz), Adozol (+Pharma), Dyspex I.V. (Nycomed Pharma), Gastronorm (+Pharma), Nelgast (Glenmark Pharmaceuticals), Neutroflux (Pharmafile), Ozzion (Vale Pharmaceuticals), Pamyl (Jenson Pharmaceutical Services), Panglen (Glenmark), Pantomed (Ratiopharm), Pantoprazole Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Pantoprazole Olinka, Pantoprazole Phargem, Pantoprazole Reig Jofre inj., Pantoprazole Wockhardt, Pantoprazol Krka, Pantoprazol Polfa Łódź, Pantoprazol-Ratiopharm inj., Pantoprazol Tecnimede, Pompec (Adamed), Prasec (Ratiopharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher), Prazafile (Pharmafile), Previfect (Sandoz), Zgaton (Ratiopharm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher, a następnie pod nazwą Prasec 20 mg przez firmę Mepha), Zipantola inj. (Teva Kraków), Zolepharm (Pharmafile), a także 4 leki OTC z centralnej rejestracji unijnej: Somac Control, Pantozol Control, Pantecta Control i Pantoloc Control (wszystkie: Nycomed). W postaci iniekcji nie pojawiło się jeszcze w obrocie 5 leków: Dyspex I.V., Panprazox, Pantoprazole Reig Jofre, Pantoprazol-Ratiopharm i Zipantola.

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Gastrostad Inj (Stada), Pantoprazol BMM Pharma i Pantul (Gerot).

A06/A06A – Środki przeczyszczające;

A06AA – Preparaty zmiękczające masy kałowe

Natrii docusas: M-Klyx (Ferring) żel doodbytniczy to aktualnie 3. zarejestrowana marka dokuzanu sodowego. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: doustny Doculax (Hasco-Lek) oraz czopki Laxol (Herbapol Wrocław). Skreślono z Rejestru: Laxopol (Unia).

A06AD - Środki przeczyszczające działające osmotycznie

Macrogolum+kalii chloridum+natrii chloridum+natrii hydrocarbonas: Movicol (Norgine) w torebkach po 6,9 g to rozszerzenie względem zarejestrowanego wcześniej preparatu w torebkach po 13,8 g. Zarejestrowano 6 preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży od kwietnia 2011 wprowadzono Moxalole (Meda Pharma). Nie pojawiły się jeszcze w obrocie preparaty: Clericol (Chanelle Medical), Hermalax (Hermes), Laxaherm (Hermes), Macroratio (Ratiopharm) i Movicol (Norgine).

A08/A08A – Środki do leczenia otyłości, z wyłączeniem produktów dietetycznych; A08AB - Środki do leczenia otyłości działające obwodowo

Orlistatum: Orlistat 123ratio w dostępnej bez recepty dawce 60 mg to 7. zarejestrowana marka orlistatu. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: receptowy Xenical (Roche; lek oryginalny) i od marca 2009 bezreceptowy Alli (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Orlistat GSK). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Orlistat Polpharma, Orlistat Sandoz, Orlistat Stada, Orlistat Teva.

A10 – Leki stosowane w cukrzycy; A10B – Leki obniżające poziom glukozy we krwi, z wyłączeniem insulin; A10BG – Pochodne tiazolidynodionu

Pioglitazonum: Sympion (SymPhar) oraz Lispecip, Piodiglin i Meglispes (wszystkie trzy: Specifar) to odpowiednio 11., 12., 13. i 14. zarejestrowana marka pioglitazonu. Również w marcu 2012 w ramach centralnej rejestracji unijnej Komisja Europejska zarejestrowała 8 marek pioglitazonu: Paglitaz (Krka), Pioglitazone Accord (Accord Healthcare), Pioglitazone Krka, Pioglitazone Actavis, Glidipion (lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pioglitazone Actavis Group), Pioglitazone Teva, Pioglitazone Teva Pharma i Sepioglin (Vaia). W październiku 2000 w ramach centralnej rejestracji unijnej zarejestrowano 2 leki zawierające pioglitazon: Actos (Takeda) i Glustin (Takeda). Na rynku w Polsce pojawił się Actos.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C01 – Leki stosowane w chorobach serca; C01E/C01EB – Inne leki stosowane w chorobach serca

Trimetazidinum: Trimepect (PharmaSwiss) i Apo Trimet PR (Apotex) to odpowiednio 15. i 16. zarejestrowana marka trimetazydyny, zaś Metazydyna MR (Adamed) to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej postaci o standardowym uwalnianiu. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek preparatów jednodawkowych o standardowym i przedłużonym uwalnianiu: Cyclo-Protectin MR (Ethifarm), Metazydyna (Polfa Pabianice), Preductal (Servier) i Preductal MR (Anpharm), Trimetaratio (Ratiopharm), od sierpnia 2008 Setal MR (Polfarmex), od listopada 2008 Protevasc SR (Gedeon Richter Polska), od kwietnia 2010 Trimeductan MR (Lekam) i od sierpnia 2011 Vascotazin (Actavis). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Dimesar (Lupin), Portora (Glenmark), Trimedal (Lupin), Trimetazidine-Ratiopharm PR, Trimpol MR (Polfarmex) i Trioxigen (Mylan).

C03 – Leki moczopędne;

C03B – Leki moczopędne niskiego pułapu, z wyłączeniem tiazydów; C03BA – Sulfonamidy, leki proste

Indapamidum: Indapamide Krka w postaci o przedłużonym uwalnianiu to 27. zarejestrowana marka indapamidu. Na rynek wprowadzono 12 leków o przedłużonym uwalnianiu: Diuresin SR (Polfarmex), Indapen SR (Polpharma), Indix SR (Teva), Ipres Long (Vedim), Rawel SR (Krka), Tertensif SR (Servier), od czerwca 2010 Symapamid SR (SymPhar), od sierpnia 2010 Indastad (Stada) i Indipam SR (Actavis), od października 2010 Opamid (Orion), od września 2011 Indapamide SR (Mylan) i od lutego 2012 Indapamide SR Arrow (Arrow Poland; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Anpharm pod nazwą Arifon SR, a następnie Previlex), a także 6 leków o standardowym uwalnianiu: Apo-Indap (Apotex), Indapen (Polpharma), Indapres (Gedeon Richter Polska), Indapsan (Sanofi-Synthelabo), od listopada 2008 Indapamidum 123ratio (lek wprowadzony pierwotnie pod nazwą Indapamidum Farmacom), od lipca 2009 Indap (Pro.Med).

Nie pojawiło się jeszcze w sprzedaży 10 leków o przedłużonym uwalnianiu: Arifon SR (Anpharm), Cordapaq (Sandoz), Indapagamma (Wörwag), Indapamid-1A Pharma, Indapamide J&P Pharma, Indapamide 1,5 mg SR Servier, Indapamide Teva, Indapres SR (Gedeon Richter Polska), Izepox (Labormed) i Terpamid SR (Lekam).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Fodrin (Teva) i Indapamid-Ratiopharm SR (Ratiopharm; lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010).

C03D – Leki oszczędzające potas; C03DA – Antagoniści aldosteronu

Eplerenonum: Eplerenotif (Alfred E. Tiefenbacher) to 5. zarejestrowana marka eplerenonu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Inspra (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Eplerium (Liconsa), Eridanus (Gedeon Richter Polska) i Plerecard (+Pharma).

C07 – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07A – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07AB – Selektywne leki blokujące receptory b‑adrenergiczne; C07AB57 – Bisoprolol, preparaty złożone

Bisoprololum+acidum acetylsalicylicum: Bisoprolol + Acetylsalicylic acid ASA (ASA Pharma) to 2. rejestracja w Polsce leku o podanym zestawieniu substancji czynnych, w 2 kombinacjach dawek. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Betapres (Polpharma).

C08 – Blokery kanału wapniowego; C08C – Selektywne blokery kanału wapniowego z głównym działaniem na naczynia krwionośne; C08CA – Pochodne dihydropirydyny

Amlodipinum: Amlodipine Aurobindo to 26. zarejestrowana marka amlodypiny. Na rynek wprowadzono 20 leków: Aldan (Polfarmex), Amlopin (Sandoz), Amloratio (Ratiopharm), Amlozek (Adamed), Cardilopin (Egis), Normodipine (Gedeon Richter Polska), Norvasc (Pfizer; lek oryginalny), Tenox (Krka Polska), Vilpin (Teva), od sierpnia 2006 Agen (Leciva), od stycznia 2007 Apo-Amlo (Apotex), od września 2007 Amlonor (Polfa Pabianice), od lipca 2008 Amlodipine Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2008 Adipine (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2008 Lofral (Mepha), od czerwca 2010 Amlodipine Teva, od listopada 2010 Zeppeliton (+Pharma), od kwietnia 2011 Finamlox (Orion), od lipca 2011 Amlomyl (Generics) i od lutego 2012 Amlaxopin (Actavis).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Amlodigamma (Wörwag Pharma), Amlodipine Accord (Accord Healthcare), Amlodipine Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Amlodipine Vitabalans i Amlodipinum 123ratio (lek został wprowadzony na rynek w XI 2008 pod nazwą Amlodipinum Farmacom; w XI 2010 zmiana nazwy na Amlodipine Teva Pharma, a w VIII 2011 zmiana nazwy na Amlodipinum 123ratio).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Alozur (Ozone), Suplar (Vedim; lek wprowadzony na rynek od listopada 2007).

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Quinaprilum: Acurenal (ICN Polfa Rzeszów) w dawce 40 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej 3 niższych dawek tego leku. Zarejestrowano aktualnie 6 marek chinaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 6 preparatów: lek oryginalny Accupro (Pfizer), Acurenal (ICN Polfa Rzeszów), AprilGen (Generics), od lipca 2006 Quinapril Teva, od października 2006 Pulsaren (Biofarm) i od stycznia 2009 Q-pril (Polpharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Regrace (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od lipca 2010).

Ramiprilum: Ramipril +Pharma to 19. zarejestrowana marka ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Aventis Pharma; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od czerwca 2008 Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej przez Galex d.d. jako Ramilex), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis i od lutego 2012 Ramipril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Rami-A (Arrow Poland), Ramigamma (Woerwag), Ramipril Aurobindo (Aurobindo Pharma), Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed).

C09C/C09CA – Antagoniści angiotensyny II, leki proste

Candesartanum: Kandesar Orion) to 12. zarejestrowana marka kandesartanu. Na rynek wprowadzono 3 leki: Atacand (AstraZeneca; lek oryginalny), od czerwca 2010 Karbis (Krka) i od listopada 2011 Candepres (Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Akanid (+Pharma), Candesartan-1A Pharma, Candesartan Actavis, Candesartan-Ratiopharm, Candezek (Adamed), Carzap (Zentiva), Hyposart (Polpharma) i Ranacand (Ranbaxy). Skreślono z Rejestru: Candertan (Gedeon Richter Polska), Candesartan Teva.

Losartanum: Losartan Krka to 26. zarejestrowana marka losartanu. Do sprzedaży wprowadzono 17 leków: Cozaar (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Lorista (Krka), Losacor (Biofarm), Lozap (Zentiva), Xartan (Adamed), od sierpnia 2006 Lakea (Lek, Stryków), od stycznia 2008 Sarve (Farma Projekt), od lipca 2008 Rasoltan (Actavis), od marca 2009 Stadazar (Stada), od listopada 2009 Presartan (ICN Polfa Rzeszów), od marca 2010 Apo-Lozart (Apotex; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Lozart) i Losagen (Generics; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Sartamerck), od lipca 2010 Losartan Arrow (Arrow Poland), od listopada 2010 Loreblok (Orion), od marca 2011 Sortabax (Ranbaxy), od lutego 2012 Lostanorm (+Pharma) i od maja 2012 Losartan Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Losahyp (1A Pharma), Losargamma (Wörwag), Losarlic (Liconsa), Losartan Bluefish, Losartan kalium Jubilant, Losartan Tecnimede, Losartan Teva i Zeprez (Alkaloid).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Heartam (Teva), Losartan-Ratiopharm (lek obecny na rynku od listopada 2008) i Losartic (Teva; lek obecny na rynku od stycznia 2007).

Valsartanum: Valsartan Pfizer i Valsartan Ranbaxy to odpowiednio 33. i 34. zarejestrowana marka walsartanu. Na rynku pojawiło się 16 leków: Diovan (Novartis; lek oryginalny), od marca 2008 Valsacor (Krka), od marca 2009 Valzek (Celon), od października 2009 Tensart (Egis; zarejestrowany wcześniej przez Nucleus pod nazwą Ramartan), od grudnia 2009 Anartan (Ratiopharm), od marca 2010 Nortivan (Gedeon Richter Polska) i Zelvartan (Galex d.d.), od lipca 2010 Bespres (Teva), od listopada 2010 Valtap (Zentiva), od lutego 2011 Avasart (Polfarmex), Valsotens (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Valsartan Nucleus) oraz Vanatex (Polpharma), od czerwca 2011 Axudan (Sandoz), od lutego 2012 Valsargen (Generics), od kwietnia 2012 Apo-Valsart (Apotex) i od maja 2012 Valsartan Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do obrotu preparaty: Avalsan (Liconsa), Cezoryn (Labormed; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Yosovaltan), Metrival (Sigillata), Nuclaval (Sigillata), Simaldoz (Liconsa), Valcatuna (Liconsa), Valitazin (Mepha), Valpress (Actavis), Valsanorm (+Pharma), Valsaran (Sun-Farm), Valsargamma (Wörwag), Valsartan-1A Pharma, Valsartan Bluepharma, Valsartan Tecnimede, Valsartan Teva i Valsavil (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan-Ratiopharm.

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne;

C09DA01 – Losartan i leki moczopędne

Losartanum+hydrochlorothiazidum: Losartic HCT (Teva) i Losartan HCT Pfizer to odpowiednio 21. i 22. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 marek - preparaty: Hyzaar i Hyzaar forte (Merck Sharp & Dohme), Lorista H (Krka), od lutego 2008 Lozap HCT (Zentiva; poprzednia nazwa: Lozap H), od sierpnia 2008 Lorista HD (Krka), od listopada 2009 Presartan H (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2010 Lakea HCT (Sandoz), od lipca 2010 Losartan+HCT Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2010 Stadazar HCT (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Vilbinitan), od lutego 2011 Loreblok HCT (Orion), od marca 2011 Losacor HCT (Biofarm) i Lorista HL (Krka), od sierpnia 2011 Sortabax HCT (Ranbaxy) i od marca 2012 Lostanorm HCT (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez Alet Pharmaceuticals pod nazwą Losartan Potassium HCT Alet).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Losacomb (Mylan), Losagen Combi (Generics), Losargamma HCT (Wörwag), Losartan HCT Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Losartan HCT Tecnimede, Losartan Hydrochlorotiazyd Krka (preparat zarejestrowany pierwotnie przez firmę HCS pod nazwą Losartan Hydrochlorotiazyd HCS), Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, Rasoltan HCT (ESP Pharma) i Zalarlos comp (Alchemia).

C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Co-Valsartan HCT Genericon to aktualnie 20. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 12 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od grudnia 2009 Anartan HCT (Ratiopharm), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Co-Diomef (Actavis), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma, Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C09DA06 – Kandesartan i leki moczopędne

Candesartanum+hydrochlorothiazidum: Kandesar HCT (Orion), Co-Akanid (+Pharma) i Carzap HCT (Zentiva) to odpowiednio 7., 8. i 9. rejestracja preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 2 leki: od września 2011 Karbicombi (Krka) i od grudnia 2011 Candepres HCT (Sandoz). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Candesartan HCT Actavis, Candesartan HCT-Ratiopharm, Candesartan HCT Teva i Candezek Plus (Adamed). Skreślono z Rejestru: Candertan HCT (Gedeon Richter Polska).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Atorvastatin Arrow (Arrow Poland) i Liporion (Orion) to odpowiednio 42. i 43. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Torvacard (Zentiva) w dawce 80 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej dwóch niższych dawek. Do obrotu pojawiło się 20 leków: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (ICN Polfa Rzeszów; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od grudnia 2009 Xavitor (Tabuk Poland; zarejestrowany wcześniej przez Medis pod nazwą Copator), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od czerwca 2011 Voredanin (Labormed), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab) i od marca 2012 Atorvastatin Teva.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Bluefish, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Olinka, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin Stada, Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), Atosener (Sandoz), Haepcard (Sandoz), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Pharmastatin (Stada), Statorva (Miklich) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Atorvastatin-Ratiopharm, Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark).

 

D – Leki stosowane w dermatologii

D01 – Leki przeciwgrzybicze stosowane w dermatologii;

D01A – Leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo; D01AE – Inne leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo

Terbinafinum: Scholl krem przeciwgrzybiczny do stóp (Scholl Consumer Products) i Erfinazin (Polfarmex) w postaci roztworu na skórę to odpowiednio 10. i 11. zarejestrowana marka terbinafiny do stosowania miejscowego. Na rynek wprowadzono 7 leków: Lamisilatt (Novartis) w postaci aerozolu, kremu i żelu oraz Tenasil (Homeofarm), Terbiderm (Gedeon Richter), Undofen Max (GlaxoSmithKline, Poznań), od października 2007 Terbistad (Stada), od lipca 2011 Myconafine (Axxon; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Temapharm pod nazwą Zelefion) i od maja 2012 Tersilat (Sun-Farm). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży kremy: Dermogen (Generics) i Terbilum (Oceanic). Wygasło pozwolenie na Lamisilatt 1 (Novartis) w postaci płynu do stosowania na skórę.

D01B/D01BA – Leki przeciwgrzybicze działające ogólnie

Terbinafinum: Terbinafine Aurobindo to aktualnie 11. zarejestrowany lek doustny zawierający terbinafinę. Do sprzedaży wprowadzono 7 marek: Lamisil (Novartis; lek oryginalny), Myconafine (Axxon), Terbisil (Gedeon Richter Polska), od grudnia 2006 Verbinaf (Farmacom), od stycznia 2007 Erfin (Polfarmex), od lipca 2008 Terbinafina (Arrow Poland) i od grudnia 2008 Zelefion (Blau Pharma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek preparaty: Terbinafine Pfizer (Pfizer; lek zarejestrowany pierwotnie przez Aurobindo Pharma pod nazwą Terbinafine Aurobindo), Terbinafine Romikim Farma i Terbinafine Terbano (Romikim Farma).

Skreślono z Rejestru: Afugin (Sandoz), Atifan (Krka), Onymax (Galderma), TerbiGen (Generics; lek był obecny na rynku od lipca 2006), Terbinafin BMM Pharma (Lefarm; lek wprowadzony na rynek od stycznia 2010), Terbinafine-1A Pharma, Terbinafine IC (Pharm Dr. Ivan Cimprich), Terbisil Kid (Gedeon Richter).

D06 – Antybiotyki i chemioterapeutyki stosowane w dermatologii; D06A – Antybiotyki do stosowania miejscowego; D06AX – Inne antybiotyki do stosowania miejscowego

Acidum fusidicum: Hylosept (Axxon) to 4. zarejestrowana marka preparatów kwasu fusydowego. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Fucidin (Leo) i od listopada 2007 Fusacid (Chema-Elektromet). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Dermafusin (Spirig).

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J05 – Leki przeciwwirusowe działające ogólnie; J05A – Bezpośrednio działające leki przeciwwirusowe; J05AX – Inne leki przeciwwirusowe

Inosinum pranobexum: Groprinosin (Gedeon Richter Polska) w postaci syropu to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej tabletek. Zarejestrowane są 3 marki preparatów pranobeksu inozyny. Na rynek wprowadzono: Groprinosin (Gedeon Richter Polska), Isoprinosine (Ewopharma) i od grudnia 2010 Neosine (Aflofarm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe;

L01D – Antybiotyki cytotoksyczne i substancje o zbliżonym działaniu; L01DB – Antracykliny i substancje o podobnej budowie

Doxorubicinum: Doxorubicin Actavis to 11. zarejestrowana marka doksorubicyny. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Adriblastina PFS i Adriblastina RD (Pfizer), Adrimedac (Medac), Biorubina (Instytut Biotechnologii i Antybiotyków), Caelyx (Janssen-Cilag), Doxorubicin-Ebewe, Myocet (Cephalon) i od maja 2012 Doxorubicinum Accord (Accord Healthcare) i Doxorubicin Teva. Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Doxorubicin Medac i Xorucin (Actavis). Preparaty Caelyx i Myocet są lekami przygotowanymi w postaci liposomalnej. Skreślono z Rejestru: Rastocin (Teva Kraków).

L01X – Inne leki przeciwnowotworowe; L01XA – Związki platyny

Cisplatinum: Cisplatin AP (Alliance Pharma) to aktualnie 4. zarejestrowana marka preparatów cisplatyny, w tym w nowej dawce 20 mg. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Cisplatin-Ebewe, od stycznia 2010 Cisplatin Teva i od maja 2012 Cisplatinum Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Platidiam (Pliva-Lachema).

L02 – Leki hormonalne; L02B – Antagoniści hormonów i leki o zbliżonym działaniu; L02BG – Inhibitory aromatazy

Letrozolum: Symletrol (SymPhar) to 35. zarejestrowana marka letrozolu. Na rynek wprowadzono 13 leków: Aromek (Celon Pharma), Femara (Novartis; lek oryginalny), Lametta (Vipharm), od kwietnia 2009 Letrozol Teva, od września 2009 Etruzil (Egis), od lutego 2010 Lostar (Polpharma; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozolum Polpharma), od maja 2010 Letralan (ICN Polfa Rzeszów) i Mionic (Gedeon Richter; preparat zarejestrowany wcześniej przez Helm Pharmaceuticals pod nazwą Attozone), od czerwca 2010 Letrozole Accord (Accord Healthcare), od grudnia 2010 Apo-Letro (Apotex) i Arogen (Biogened), od lipca 2011 Clarzole (Actavis) i od marca 2012 Letromedac (Medac).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Fukara (Sanofi-Aventis), Letrodotril (Teva), Letrofem (Hikma), Letronorm (+Pharma), Letroregiozol (Regiomedica), Letrozac (Alfred E. Tiefenbacher), Letrozole Arrow (Arrow Poland), Letrozole Bluefish, Letrozole Reg Europe, Letrozole Tecnimede, Letrozole Welding, Letrozol Nucleus, Letrozol Orion, Letrozol Regiomedica, Letrozolum Genthon, Loosyn (Synthon), Loxelza (Tabuk Poland), Picozone (Stada), Sukontix (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozol Sandoz), Trozebax (Ranbaxy) i Trozel (Medicamenta).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Femtozone (Helm).

L04/L04A – Leki hamujące układ odpornościowy;

L04AA – Selektywne leki hamujące układ odpornościowy

Mycophenolas mofetil: Mycophenolate mofetil Ranbaxy to 23. zarejestrowana marka leków zawierających pochodne kwasu mykofenolowego. Na rynek wprowadzono 8 leków: CellCept (Roche; lek oryginalny), Myfortic (Novartis) zawierający sól sodową kwasu mykofenolowego, od lutego 2009 Myfenax (Teva), od czerwca 2010 Mycophenolate mofetil Apotex, od lipca 2011 Mycophenolate mofetil Sandoz, od października 2011 Mofimutral (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2011 Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare) i od stycznia 2012 Limfocept (Service-Pharma).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Arzip (Jelfa; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Mophecen), Myclausen (Herbert J. Passauer), Mycofenolat mofetil Actavis, Mycophenolate Arrow (Arrow Poland), Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare), Mycophenolate mofetil Alkem, Mycophenolate mofetil Astron (Astron Research), Mycophenolate mofetil Farmacon (AstraZeneca), Mycophenolate mofetil-Ratiopharm, Mycophenolate mofetil Stada, Mycophenolate mofetil Teva, Mycofenor (Orion), Nolfemic (Blau Farma Group) i Trixin (Farmacom). Skreślono z Rejestru Mycophenolat Lek.

L04AX – Inne leki hamujące układ odpornościowy

Azathioprinum: Azafalk (Falk) to 4. zarejestrowana marka azatiopryny. Do obrotu wprowadzono 3 marki: Azathioprine Vis, Immunoprin (Ebewe) oraz Imuran (Aspen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Kidofen (Aflofarm) w postaci czopków w 2 dawkach to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej zawiesiny doustnej, zaś Nurofen Caps (Reckitt Benckiser) w postaci miękkich kapsułek w dawce 400 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej innych postaci tej marki. Zarejestrowane są 23 marki preparatów ibuprofenu.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Topss, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone w maju 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), w lipcu 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), w lutym 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express), w październiku 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), we wrześniu 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), w październiku 2009 Iburion (Orion), w listopadzie 2009 MIG (Berlin-Chemie), w styczniu 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), w maju 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), w grudniu 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott) i od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek) i od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Brufen zawiesina 2% (Abbott), Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Harpagophyti procumbens radicis extractum: RevmaStop (Expo Line) to aktualnie 2. zarejestrowany lek o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Reumaphyt (Phytopharm Klęka). Na rynek wprowadzone zostały także suplementy diety o podanym składzie: Devil’s Claw (Now Foods) i Reumalin (Ozone).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum alendronicum: Alendronat Aurobindo (Zentiva) w dawkach 10 mg i 70 mg to aktualnie 24. zarejestrowana marka preparatów kwasu alendronowego. Leki w dawce 70 mg przyjmuje się raz w tygodniu. Na rynek wprowadzono 12 leków w dawce 70 mg: Fosamax (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Ostemax 70 Comfort (Polpharma), Ostenil 70 (Teva), Ostolek (Lekam), od kwietnia 2006 Alendronat-Ratiopharm 70, od lutego 2007 Alendromax (Arrow Generics), od stycznia 2008 Sedron (Gedeon Richter Polska; poprzednia nazwa: Ostalon 70 mg), od czerwca 2008 Alendran 70 (Ranbaxy), od stycznia 2010 Alendronate Arrow (Arrow Poland), od kwietnia 2010 Ostodronic (Apotex), od sierpnia 2010 Alendronat Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals) i od marca 2012 Alendronatum 123ratio (poprzednia nazwa: Alendronatum Farmacom; przed zmianą nazwy preparat został wprowadzony na rynek w maju 2007 przez Plivę Kraków pod nazwą Alenotop).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Alendronate Medana (Medana Pharma), Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alendronat Pharmabill (Pharmabill), Alendronic acid Polfarmex (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Akost), Bisfozen (Zentiva), Kwas alendronowy 70 mg (Phargem), Lendrate (Actavis) i Rekostin (Biofarm). Do sprzedaży wprowadzono ponadto 3 leki w dawce 10 mg: Alenato (ICN Polfa Rzeszów), Ostenil (Teva) i Ostolek (Lekam). Natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Alendronate Arrow (Arrow Poland) i Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alenotop (Teva Kraków).

Skreślono z Rejestru: Aldron 70 (Sandoz), Alendrion (Orion), Alendrogen (Billev Pharma; preparat był na rynku od maja 2007), Alendronate Teva 70 mg.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe; N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy; N02AX52 – Tramadol, preparaty złożone

Tramadolum+paracetamolum: Bacizol i Tracemol (oba: Substipharm) oraz Tramapar (Polfarmex) to odpowiednio 12., 13. i 14. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 6 leków: Zaldiar i Zaldiar Effervescent (Grünenthal), od stycznia 2010 Doreta (Krka), od maja 2010 Acutral (Grünenthal; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Primiza), od marca 2011 Poltram Combo (Polpharma), od kwietnia 2011 Padolten (Teva) i od lutego 2012 Delparan (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tramadol/Paracetamol Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Azemdol (Labopharm), Sedoloris (Actavis), Tramaparastad (Stada), Traparac (Disphar) i Zaldiar Retard (Labopharm).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Apotex, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Bluefish i Lewetyracetam-Neuraxpharm to odpowiednio 20., 21., 22. i 23. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 5 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed) i od maja 2012 Trund (Glenmark). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Cezarius (Hasco-Lek), Dretacen (Sandoz), Eliptus (Biofarm), Kapidokor (Vipharm), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Actavis Group (Actavis), Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Matever (Pharmathen) i Noepix (Sigillata).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Apomorphinum: Dacepton (Ever Neuro) to aktualnie jedyny zarejestrowany lek zawierający apomorfinę. Skreślono z Rejestru: Apo-Go i Apo-Go Pen (Forum).

Ropinirolum: Nironovo (Blau Farma Group) i Ropodrin (Egis) to odpowiednio 14. i 15. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek zostało wprowadzonych 7 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion) oraz od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon (Teva), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropinstad (Stada) i Ropitor (Torrent Pharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Contexine (Ranbaxy).

N05 – Leki psychotropowe;

N05A – Leki neuroleptyczne; N05AH – Diazepiny, oksazepiny, tiazepiny i oksepiny

Quetiapinum: Quetiapine Actavis to 36. zarejestrowana marka kwetiapiny. Na rynek wprowadzono 23 marki: Seroquel i Seroquel XR (AstraZeneca; lek oryginalny), Ketrel (Celon Pharma), od grudnia 2007 Ketipinor (Orion), od marca 2008 Ketilept (Egis) i Kventiax (Krka), od lipca 2008 Nantarid (Gedeon Richter), od października 2008 Loquen (Teva), od lipca 2009 Symquel (SymPhar; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapine Tiefenbacher), od sierpnia 2009 Kwetaplex (Adamed), od listopada 2009 Gentiapin (Biogened), od grudnia 2009 Quentapil (ICN Polfa Rzeszów), od stycznia 2010 Kefrenex (Axxon), od maja 2010 Poetra (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Quemed), od sierpnia 2010 Bonogren (Vipharm), od października 2010 Pinexet (Medana Pharma) i Vorta (Glenmark), od grudnia 2010 Quetiser (Sun-Farm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapin Sunfarm), od lutego 2011 Stadaquel (Stada), od czerwca 2011 Etiagen (Generics), Kwetax (Teva) i Setinin (+Pharma), od października 2011 Kwetinor (Lekam) i od maja 2012 ApoTiapina (Apotex).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Geldoren (Gedeon Richter Polska), Ketiap (Polpharma), Kwetiapina Neuropharma (Neuraxpharm), Quepsan (Pro.Med), Quetap (Ratiopharm), Quetiapine Accord (Accord Healthcare), Quetiapine Arrow (Arrow Poland), Quetiapine Medis, Quetiapine Pfizer, Quetiapinum Invent Farma, Quetiapinum Viketo (Invent Farma) i Quetilis (Medis).

Skreślono z Rejestru: Hedonin (Lannacher), Kvelux (Sandoz), Quetiapine-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetifi).

N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CX – Leki nasenne i uspokajające, preparaty złożone z wyłączeniem barbituranów

Leonuri herba+Lupuli strobilus+Melissae folium+Valerianae radix: Tabletki uspokajające Labofarm powlekane to rozszerzenie względem wprowadzonego wcześniej preparatu Tabletki uspokajające Labofarm. Są to jedyne zarejestrowane preparaty o podanym składzie.

N06 – Psychoanaleptyki;

N06A – Leki przeciwdepresyjne; N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Escitalopramum: Escitalopram PharmaSwiss i Pralex (Orion) to odpowiednio 23. i 24. zarejestrowana marka escitalopramu. Do sprzedaży wprowadzono 11 marek: Lexapro i od marca 2012 Lexapro Meltz (Lundbeck; lek oryginalny), od stycznia 2010 Depralin (Polpharma), od lutego 2010 Elicea (Krka) i Mozarin (Adamed), od czerwca 2010 Escitil (Egis) i Lenuxin (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2010 Pramatis (Sandoz), od kwietnia 2011 Servenon (Glenmark), od lipca 2011 Escitalopram Actavis (lek zarejestrowany początkowo przez firmę Alchemia pod nazwą Escitalopram Alchemia), od listopada 2011 Aciprex (Biofarm) i od grudnia 2011 Nexpram (Lekam).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Andepram (Alchemia), Benel (Farmalider), Deprigen (Biogened), Escertal (Zentiva; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Esoprex), Escipram (G.L. Pharma), Escitalopram Pfizer, Escitalopram Teva (Teva; lek zarejestrowany początkowo przez Vera Pharma pod nazwą Escitalopram Vera), Escitasan (Stada), Esprolan (Medana Pharma), Miraklide (Vipharm) i Pramogen (Generics).

Skreślono z Rejestru: Escitalopram-1A Pharma, Laprides (Teva).

N06D – Leki przeciw demencji; N06DA - Antycholinoesterazy

Donepezilum: Donepezil Polfa Łódź to 36. zarejestrowana marka donepezylu, zaś Donepezil Stada Oro w postaci tabletek rozpadających się w ustach to rozszerzenie względem zarejestrowanych wcześniej tabletek powlekanych. Do sprzedaży wprowadzono 19 leków: Aricept (Pfizer; lek oryginalny), Cogiton (Biofarm), Donepex (Celon Pharma), Yasnal i od czerwca 2011 Yasnal Q‑Tab (Krka), od lutego 2009 Donesyn (Vipharm) i Symepezil (SymPhar), od maja 2009 Donectil (ICN Polfa Rzeszów), od lipca 2009 Cognezil (Glenmark; zarejestrowany wcześniej jako Donepezil Synthon), od października 2009 Alzdone (Unia) i Donecept (Actavis), od grudnia 2009 Alzepezil (Egis) i od czerwca 2011 Alzepezil ODT (Egis), od kwietnia 2010 Mensapex (Sandoz; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą DoneSAN), od czerwca 2010 Pezilgen (Biogened), od sierpnia 2010 Apo-Doperil (Apotex) i Doneprion (Orion), od września 2010 Donemed (Sun-Farm), od marca 2011 Ricordo (Adamed), od września 2011 Pamigen (Generics; lek wprowadzony na rynek w marcu 2010 pod nazwą Donepezil Generics) i od kwietnia 2012 Donepezil Polfarmex.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Altzer (Hikma), Dobedipil (Stada), Donecleus (Nucleus), Donegen ODT (Generics), Donepegamma (Wörwag), Donepenorm (+Pharma; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Donepezil Alet), Donepezil Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Donepezil Hydrochloride Accord (Accord Healthcare), Donepezil hydrochloride Sanovel, Donepezil Peseri (Peseri Trading), Donepezil Teva (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Pliva), Donepezil Stada (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Specifar), Donethon (Synthon), Memiranum (Ranbaxy), Redumas i Redumas ODT (Teva) oraz Rizin (Teva).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Memocept (Polpharma; preparat wprowadzony na rynek od marca 2010, zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą Synpezil).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nicorette Coolmint (McNeil) w postaci tabletek do ssania to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej postaci tego leku. Zarejestrowane są aktualnie 4 marki preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty: Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler); Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego i tabletek do ssania Niquitin Mini oraz preparat Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Arrow Generics/Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach, Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa; R01AA – Sympatykomimetyki, leki proste

Xylometazolinum: Xyladur (Premier Research) to aktualnie 9. zarejestrowana w tej klasie marka ksylometazoliny. Na rynek wprowadzono 7 leków w różnych postaciach: Otrivin (Novartis), Xylogel (Polfa Warszawa), Xylometazolin WZF (Polfa Warszawa), Xylometazolin VP (ICN Polfa Rzeszów), Xylorin (GlaxoSmithKline, Poznań), od kwietnia 2010 Nasorin (Orion) oraz Sudafed XyloSpray i Sudafed XyloSpray HA (McNeil). Nie pojawił się jeszcze preparat Xylo-Mepha. Skreślono z Rejestru: Donosan (Ratiopharm), Sudaxyl i Sudaxyl HA (McNeil).

R02/R02A – Preparaty stosowane w chorobach gardła; R02AA – Antyseptyki

Alcohol dichlorobenzylicus+amylmethacresolum: Strepsils (Reckitt Benckiser) w postaci pastylek to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej 4 innych produktów tej marki: Strepsils truskawkowy bez cukru (wcześniejsze nazwy: Strepsils Cool Mint, Strepsils z mentolem i anyżkiem, Strepsils o oryginalnym smaku), Strepsils Warm (poprzednie nazwy: Strepsils truskawkowy bez cukru, Strepsils bez cukru, Strepsils bez cukru ziołowo-cytrynowe), Strepsils z mentolem i eukaliptusem (poprzednie nazwy: Strepsils mentolowo-eukaliptusowe, Strepsils Menthol & Eucalyptus), Strepsils z miodem i cytryną (poprzednie nazwy: Strepsils z naturalnym miodem i cytryną, Strepsils with Honey & Lemon).

Chlorhexidinum+lidocainum: Gardimax Medica (Tactica Pharmaceuticals) w postaci tabletek do ssania i aerozolu do stosowania w jamie ustnej to 1. zarejestrowany preparat o podanym składzie.

R03 – Leki stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03D - Inne leki działające ogólnie stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03DC – Antagoniści receptorów leukotrienowych

Montelukastum: Montelukastum Accord (Accord Healthcare) to 50. zarejestrowana marka montelukastu. Do sprzedaży zostało wprowadzonych 19 leków: Singulair (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), od października 2008 Drimon (Teva), od stycznia 2009 Astmirex (Temapharm), Hardic (Teva) i Monkasta (Krka), od lutego 2009 Montest (Genexo), od kwietnia 2009 Milukante (Adamed) i Promonta (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2009 Asmenol (Polpharma), od października 2009 Eonic (Gedeon Richter) i Montelak (Medreg), od grudnia 2009 Montessan (Apotex; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Montekast), od czerwca 2010 Montespir (Biofarm) i Vizendo (GlaxoSmithKline; preparat zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą MontSyn), od listopada 2010 Montenorm (+Pharma) i Symlukast (SymPhar), od marca 2011 Montelukast Sandoz i Spirokast (Zentiva), od października 2011 Montelukast Stada i od lutego 2012 Astmodil (Polfarmex).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Actamone (Actavis), Airuno (Blubit), Alvokast (Alvogen; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Arti Farma pod nazwą Montekast), Astmontex (Farma-Projekt), Brogalast (Galex d.d.), Elukan (Specifar), Lamoten (Polfa Pabianice), Miralust (Adamed), Monteflow (Sun-Farm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Montelukast Sunfarm), Montelukast-1A Pharma, Montelukast Accord (Accord Healthcare), Montelukast Apotex, Montelukast Bluefish (lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Helm pod nazwą Montelukast Helm), Montelukast Invent Farma, Montelukast Miklich, Montelukast MSD (Merck Sharp & Dohme), Montelukast Pharmathen, Montelukast Polpharma, Montelukast-Ratiopharm, Montelukastum Synthon, Montetrinas (Sigillata), Montexal (ICN Polfa Rzeszów), Montulind (Sigillata), Orilukast (Orion), Polmonte (Merck Sharp & Dohme; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Airathon), Sigilukad (Sigillata), Sitemortak (Sigillata), Telumantes (Sigillata) i Telumyl (Generics).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05C – Leki wykrztuśne, z wyłączeniem preparatów złożonych zawierających leki przeciwkaszlowe; R05CA – Leki wykrztuśne

Guaifenesinum: Benylin Muco (McNeil) to aktualnie 5. zarejestrowana marka preparatów z gwajafenezyną. Do sprzedaży wprowadzono 3 marki: Guajavis (Vis), Guajazyl i Guajazyl Mint (Espefa) oraz Robitussin Expectorans (Pfizer). Nie został jeszcze wprowadzony na rynek preparat Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry (Wick). Wygasło pozwolenie na Coldrex na kaszel (GlaxoSmithKline).

R06/R06A – Leki przeciwhistaminowe działające ogólnie; R06AE – Pochodne piperazyny

Levocetirizinum: Votrezin (Sandoz) to 11. zarejestrowany lek z lewocetyryzyną, natomiast Zenaro (Zentiva) w postaci kropli doustnych o nowej dla tej substancji czynnej dawce 5 mg/ml oraz w postaci syropu to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zastosowanie aktywnego izomeru cetyryzyny umożliwia zmniejszenie o połowę stosowanych dawek, a tym samym działań niepożądanych. Na rynek wprowadzono 6 leków: Xyzal (Vedim; lek oryginalny), od stycznia 2010 Cezera (Krka), od sierpnia 2010 Zenaro (Zentiva), od września 2010 Lirra (Glenmark) oraz Zyx (Biofarm) i od lutego 2012 Contrahist (Adamed). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: L-Cetirinax (Synthon), Levocetirizine dihydrochloride Zentiva, Levocetirizine-Biofarm i Zilola (Gedeon Richter Polska).

Uwaga: wprowadzonemu onegdaj na rynek preparatowi Zyx 7 (Biofarm) zawierającemu racemiczną cetyryzynę w lipcu 2008 zmieniono nazwę na Amertil Bio. Obecny aktualnie na rynku preparat Zyx zawiera lewocetyryzynę.

 

S – Narządy zmysłów

S01 – Leki okulistyczne; S01E – Leki przeciw jaskrze i zwężające źrenicę;

S01EA – Sympatykomimetyki stosowane w leczeniu jaskry

Brimonidinum: Brimodiol (Sun-Pharm) to 8. zarejestrowana marka brymonidyny. Na rynku pojawiło się 5 leków: Alphagan (Allergan), od czerwca 2009 Luxfen (Jelfa), od listopada 2010 Brimogen (Generics), od stycznia 2011 Brimoteva (Teva) i od marca 2012 Biprolast (Blau Farma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Brymont (Blumont) i Clarix (Sandoz). Skreślono z Rejestru: Brimonidine-1A Pharma.

S01ED – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; S01ED51 – Timolol, preparaty złożone

Timololum+dorzolamidum: Dotigen (Generics) to 13. zarejestrowana marka leków o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 4 preparaty: Cosopt (Merck Sharp & Dohme), od kwietnia 2010 Rozacom (Adamed), od stycznia 2011 Dotiteva (Teva) w postaci kropli wielodawkowych i od marca 2012 Tymolamid (Blau Farma Group). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Arutidor (Mann), Cosopt PF (Merck Sharp & Dohme), Dolopt Plus (Sandoz), Dorzolamide/Timolol NTC, Dorzolamid/Timolol Stada, Dotiteva Minims (Teva), Dozopres Combi (ICN Polfa Rzeszów), Oculamid (Blau Farma Group), Oftidorix (Jelfa) i Venturax (S-Lab).

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2012-06-30

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
Dzień Aptekarza
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
dza2014pm.jpg
DOKUMENTY
strategia.jpg
sample viagra pills purchase haridra cheap ortho tri cyclen legal us keflex australia florinef spain over counter fluoxetine price us how much does depo medrol cost trial erection packs 2 cheap us pharmacy price increase robaxin depakote medication online rocaltrol online pay paypal allopurinol order canada what is micardis drugs reliable mexican pharmacies ve buy generic motilium with bonus which uk site to buy decadron buy levothyroxin canada buying proscar using paypal mexican nexium buy simvastatina perth australia carvedilolo drugstore.com metformin generic drug how often should a man ejaculate for good health estrace without a prescription from uk power v8 herbal viagra lasix overnight shipment viagra soft canada all orders levitra buy metrogel canada levaquin 100mg cheep decadron cheap comprar viagra generico internet meri adalat hindi movie online himcocid pct buy lansoprazole gastro tablets rhinocort no prescription canada buy tizanidinum pills in the canada extendaquin medication motilium domperidone new zealand to buy olistat low cost overnight endep differin gel or cream viagra plus mg mexico buy cleocin gel australia tamoxifen for sale without prescription zyloprim in us low price aprovel uk withdrawal from reglan buying aspirin for dogs purchasing doxi 1 online zentel cheap mexico pharmacy buying grifulvin v in manchester vistaril birth control online canada how to by amantadine online buy endep online safely desyrel prices at costco dapoxetine pills online in the uk best place to buy thyroxine in uk lipitor generic usa seroflo prices at costco risperdal weight gain prevention singulair australia price anavar only cycle clomid pct buy depakote with no script ivenox delivery uk blue sky pharmacy winnipeg how long mobic to take effect drug market order robaxin prednisolone discount code retin a buy australia online lanoxin india online pharmacy uk apo furosemida buy permethrin 5 online vytorin without a prescription from mexico is there a shortage of pilex femcare 100mg cheap generic rogaine 2 switzerland purchase snovitra super power pills zerit dosage too high health canada medazole prilosec vs prevacid for infants order trileptal online no prescription with a echeck prescriptions generic alphagan where to buy celadrin cream costco pharmacy motrin price buy clozaril online without a prescription relafen where to get renova cream buy online uk kytril no prescription compare prices sale viagra usa buy dilantin bulk can you order diakof online drugstore buy clozaril capsules florinef delivery uk buying celadrin in manchester cephalexin without prescriptions cardura online uk hydrochlorothiazide no prrescription acheter cialis en andorre online glucotrol xl overnight delivery online no prescription uk for rythmol sr tamoxifen medication for cancer movalis without prescrip oxybutyninum uk companies only buy imitrex online from australia safe buy ortho cyclen online what is mevacor drugs costco pharmacy advair diskus price order amoxil from australia without prescription buy crestor pills in the mexico zovirax rxlist best site for trimox key pred legal us actonel cheap australia pharmacy priligy uk sale most common side effects of bystolic brahmi in the uk overnight pharmacy alesse over the counter allegra equivalent cyproheptadine weight gain is zoloft available over the counter what does the right parietal lobe do zoloft buy on line what does daily cialis cost estradiol valerate to buy in the usa without a prescription omeprazole nhs prescription ciprofloxacina buy online canada zoloft weight loss after stopping purchase valtrex mg babymed tools clomid ovulation calculator wigraine prescription only how long does fatigue last with cymbalta minocin supplier in uk what class of drugs is starlix mentat fda approved to buy without prescription retin a ge order levothyroid for purchase without a prescription ovulation predictor using clomid order ciprofloksacin overnight buy arava online thru paypals mexico pharmacies online that sell unisom kamagra online bestellen legal generic drug for doxycycline discount canadian pharmacy arava valtrex sale online pravachol over the counter uk mexico pharmacies online that sell arzomicin ordering eltroxin usa costco pharmacy shuddha guggulu price premarin pharmacy mail order capoten online usa where can i get mentats in fallout 3 get v gel las vegas levitra australia price water weight loss pills gnc novo digoxin without prescription medication albuterol online in uk mail order drugs from canada legal antibiotics without prescriptions australia buy zyban tablets india prednisone 20mg side effects in men accutane ipledge program website order alti doxycycline online no prescription with a echeck ampicillin where can i buy it comprar albenda portugal styplon dosage too high buy indocin new zealand online micardis in the uk now dulcolax generic wikipedia drugs cost of zyrtec without insurance billig tulasi online kaufen effexor xr online from uk original casodex online what is apo rosuvastatin overnight shipping synthroid phone in order for orlistat danazol noprescrition needed canada online pharmacy safe site to buy nolvadex buy amaryllis seeds ciprofloxacina no script can i get minomycin over the counter meloxicam 15 mg side effects amitriptyline pain relief sublingual nitroglycerin shelf life generic tinidazole canada glyset shop net prednisone for dogs no rx what is fincar for buy clonidine pills in the uk purchase qnexa diet pill buy sinemet quick strattera medication assistance program lasilix from australia innopran xl online forum shop echeck online how to get artane in australia queens university pharmacy canada online novo digoxin with no prescription levitra sales uk prescription can you get addicted to mentats p57 hoodia cactus slimming capsules reviews buy online raciper generic comprar orlistato original how long does it take lexapro to start working for anxiety lasix pills for cats buy elocon online at canada pharmacy non generic aspirin where to buy tadalis mg can fucidin cream used for thrush percocet erowid experience vault can i make prilosec purchase lasix in india medication online mentat buy aldactone online no prescription united states online pharmacy clozaril cost of arimidex for a month in uk meloxicam enolat buy online australia best place to buy colospa in canada topamax migraine weight loss cheap cialis online pharmacy prescription safe to buy generic tizanidina from canada what is florinef acetate indocin generic brand buy sominex without a subscription inderal 80 mg anxiety zovirax refills canadian pharmacy albendazole buy generic grifulvin v sold over counter doxycycline 500mg uses buy diflucan tablets australia 2 ketoconazole brand name nizoral can i get provera over the counter oestrogel prices at costco zyloprim fast usa how to buy propecia cheap where to buy brand cialis online uk can i get pregnant whilst taking provera key pred buy online us lisinopril 20 mg tablet lup is it safe to order trial erection packs 1 aciclovir pill canadian fincar mg price liquid ginette 35 review can you only get unisom on prescription generic cialis super active cost can i get viagra from the chemist are lamisil tablets over the counter relafen lawsuit cheapest chloromycetin paypal l thyroxine mexico no prescription provera next day generic clomid no prescription generic vistaril switzerland lasix order online no prescription buy medrol tablets india doksazosin lek buy india como comprar cytotec en mexico naprosyn side effects uk buy zedd online from mexico clozaril discount buy brafix greece antivert canadian pharmacy cost of mail innopran xl yasmin for purchase best place to buy flonase in mexico priligy perth australia bactrim india sale generic indocin pills fast emoquette deleviery fluss 40 to buy in the uk without a prescription danazol without prescrip nizoral overnight delivery ginette 35 uk companies only costco watford address estrace weight gain side effects is viagra safe for women 2010 lopressor on line fast diamox deleviery ephedraxin fast india what does viagra do to a healthy male best site to buy olistat eldepryl where to purchase where to get viagra uk order flovent canada gyne lotrimin 100 westhroid thyroid saw palmetto online in usa diclofenac sodium enteric 50 mg allegra dosage for infants olanzapine uk buy buy levothyroxin bulk buy salvent pills in the uk nitrofurantoin 100mg dosage for uti liquid retin a 0 05 review buy frumil no prescription flonase price usa low dose prednisone dosage erectile dysfunction viagra uk pharmacies online that sell dapoxetine sildenafil dose in pah levofloxacin eye drops uses can micardis tablets be split erexin v fast india how to take femara for ovulation purchase dostinex mg baclofen social anxiety original benemid online ordering aristocort india can you overdose on seroxat viagra plus in croatia beconase aq pharmacy mail order citrato de sildenafila sandoz 50mg c 2cp speman no prescription overnight delivery pill rx health allegra products order vermox from uk without prescription where can i buy prednisolona tablets disulfiramum generico italiano warafin dosage instructions where can i purchase viagra methotrexate buy online india ventolin albuterol inhaler coupon onde encontrar orlistat mais barato buy bupron mexican pharmacies ordering retin a gel 0,1 canada common side effects of biaxin xl zyvox online from usa how to purchase exelon furosemide 40 mg tabletki buy cilest cheap actoplus to buy in the usa without a prescription where purchase minomycin where can i buy hoodia buy casodex in ireland all types rumalaya liniment pills eltroxin drug canadian pharmacy vytorin zetia class action lawsuit dog medicine prednisolone seroflo price in india zyrtec 40 mg cialis super active side effects uk buy amantadine online no prescription comprare il viagra in italia order risperdal online no presctiption what is zantac 150 online sale of gyne lotrimin can diovan tablets be split non prescription doksazosin lek pharmacy synthroid ships from india tricor 40mg pilex usa cvs prices availability tetracycline syrup acne medicine erythromycin keflex in croatia buy over the counter brand amoxil online where can i get diamox from actonel shipping overseas cheap cephalexin no script calan usa dipyridamole no prrescription pharmacy support services center amoxil overnight delivery buy cheap glucophage 500 mg citalopram india pharmacy purchase generic lincocin order haldol online with visa best launcher android get percocet toronto online percocet india atarax 10mg cost viagra sehr billig kaufen online c ratioph india tindamax online from india claritin generic buy viagra plus online pharmacy tadacip generic for levlen generico online prozac generic 2013 drugs boots pharmacy cardiff opening hours buy aloprim online pharmacy what are levaquin pills used for emoquette where can i buy viagra generico impotencia can i make forzest buy prilosec generic like viagra but safe cheap lexapro online no prescription confido on line in the usa uk buy lanoxin without prescription buy revatio without rx non prescription viagra jelly pharmacy over the counter medicine fluoxetina prinivil trusted online drug stores in canada azurette delivery london buy online cipro generic haridra side effects uk bactroban next day shipping suppliers of cefixime in us order valtrex from canada without prescription orlistar online ordering styplon weight gain noroxin prices lasix 40 mg dosage quiero comprar revia india pharmacies online that sell seroflo erythromycin medicine bottle much will generic zyprexa cost medication online olanzapine clavamox fast usa buy viagra uk next day delivery safe atorlip 10 no precription doxycycline product information australia uk buy prevacid without prescription buy klipal codeine online pharmacy albenda tablets from buy where can i buy celebrex tablets bula sertralina 50 mg medley medicine from canada cheap where do i astelin in canada betnovate scalp application over the counter buy fertomid online from usa frumil buy no prescription order albendazole on line india bupropion over the counter uk cabgolin cost in canada viagra sublingual online in us femara 40mg india pharmacies online that sell percocet como comprar seroquel accutane dosage weight how much does a prescription of wellbutrin cost yasmin birth control side effects weight gain how to by lamisil online buy alli online in canada drug betnovate from canada with no prescription haridra shopping buy generic ginette 35 online with prescription inderal la 120 mg cost precio diovan 80 mg mexico precose uses medication best price on all drugs pharmacy online artane shopping mail order minocycline online forzest 3days delivery buy generic suhagra with bonus buy hoodia online from mexico asacol for sale australia order viagra jelly from pharmacy cost of mail zyrtec over the counter salbumol nitrofurantoin bonus pills buy serophene online ireland advair diskus generic 100 50 drugs online zanaflex canada paypal generic cialis professional india how to purchase sumycin online generic geriforte syrup usa pharmacy chloroquine wanted online review buy female viagra 15mg online what is doxycycline caps 100mg used for mircette ultra low dose hytrin coupon code what types of albenda are there glucovance without prescrip epivir hbv tablets online can you buy nitroglycerin over the counter in germany triamterene uk no prescription florida caverta buy hydrochlorothiazide online with mastercard buy amoxil lowest price demadex suppositories buy uk buy tretinoin 0,05 without prescription where can i get benadryl cod pharmacies famciclovir dose i want to pay some mobic where to buy cheap generic bupron sr diclofenaco sodico dosis side effects of doxazosin 2 mg the online drugstore brahmi safe keflex no precription trileptal malaysia pharmacy cheap pills 20mg bentyl online buy curacne online without prescription discount apo clopidogrel mg valtrex with or without food zedd tablets uses boots pharmacy online malarone phenergan dosage for sleep mail order lopid online buy sepibest online india no prescription pms azithromycin uses lipitor mg uk voltaren prices at costco discount canadian pharmacy ciplox cvs mail order pharmacy phone number liquid ayurslim review discount colchicine of canada purchase generic erection packs 3 keflex antibiotic used to treat a good web page to buy unisom with no script triamcinolone injection for arthritis buy citalopram tablets canada best mexican online pharmacy buy aldactone online india no prescription is the yasmin pill available in the uk purchase generic lexapro acheter hoodia long term side effects of lady era flonase medication order drugs similar to zestoretic furosemide online bestellen paxil online pharmacy diovan hct manufacturer coupon what is mentax cream skelaxin drug in germany pharmacy diprosone side effects topical discount card for singulair to buy isoptin 40 mg in uk american allies list phone in order for endep nordette medication overnight delivery clomid side effects and weight gain endep delivered to your home why has actos been discontinued what is meclizine hcl used for ciprofloxacina to purchase without a prescription cheap actonel uk minipress next day acheter pas cher suhagra serpina online from uk genuine glucofage best price what does tetracycline hcl treat does viagra make you harder where to buy nizoral shampoo in singapore purchase amantadine alesse from australia kamagra chewable from india buy frusemide online reviews liv discontinued national drugs strategy uk generic ortho tri cyclen no prescription discount clonidine from usa cost of mail dapoxetine percocet buy online uk how do you use tamoxifen for pct aripiprazola uk buy lamisil reviews tablets what is alti doxycycline pills used for strattera discount vouchers free trial where can i buy pulmicort tablets where to get lotensin pct buy augmentin online from canada drinking on metronidazole pills canadian rx pharmacy methocarbamol donde comprar requip en colombia how to buy diprolene in london prevacid pills online in the india mail order zyloprim online what is metoclopramide taken for very cheap antara valtrex tablets uses acivir pills billig kaufen hctz triamterene side effects brahmi online cheap is atarax legal in uk grifulvin v side effects uk over the counter yaz viagra per nachnahme nolvadex tablets from buy buy cabaser online india floxin australia best place buy naprosyn pct propecia prescription buy cheap generic cialis u. k what does skelaxin pill look like viagra plus from india coreg in usa stieva a generic canada buy generic levoxyl online with prescription revia brands india imitrex suppositories buy where to buy otomax online canada comprar viagra plus original billig cialis soft online kaufen causes ramipril cough seroquel drugs anxiety buy alesse birth control no prescription ethinyl best place to buy indinavir sildenafila purchase cephalexin birth control online australia allopurinol medication blood levels of uric acid generic percocet buy canada is indocin over the counter cleocin gel buy no prescription is generic dipyridamole effective buy aprovel online mexico no prescription iai arava 202 genuine isoniazid best price where can i get estrofem pills free or low cost pravachol buying bisoprololi fumaras p57 hoodia cactus slimming capsule for sale canada and actos buying somas from canada medicamento generico citrato de sildenafila zantac without a prescription from uk tinidazole to buy from europe dapoxetine where can i buy ed banger sample pack viagra headquarters toronto canada levothyroxin perth australia buy mevacor online no prescription us generic chloroquine in usa tamoxifen 10 mg daily toradol prescription coupon where to buy digoxin online india where to get atacand buy keflex pills in the canada best place to buy skelaxin in uk med cab metformin prescription without seeing doctor comprar bupropion pela internet dutasterid pct buy buy tadapox online overnight order trileptal online best site get pravachol pharmacy buy drugs retin a 0,05 buy midamor without a subscription diovan sales 201 bentyl comprar half price depakote male enhancement drug generic esperal safe buy fluconazol with paypal thyroxin max dose furosemide medication research grade kamagra pill rx health order tegretol products 5mg lexapro weight gain buy generic propecia online with prescription zoloft prescribed in uk propecia pills online in the australia order amoxil from india without prescription casodex withdrawal symptoms indian prednisone low price crestor uk effexor xr online coupons methotrexate cost increase buy generic noroxin online no prescription buy triamterene online filmi onlain eriacta 100mg uk emoquette buy mexico naprosyn generico online where to buy ranitidine in canada safely buy celebrex pills in the india nizoral shampoo italiano where to buy toradol with echeck tadalis uk sale order generic metronidazol best place to buy ondansetrona without a prescription dyazide drug in uk pharmacy ciplox pill shortage buy diarex without rx exelon tablet sale riperdal cheap india pharmacy can you buy ciprofloksacin over the counter watch saraswatichandra desi tashan how to make red viagra beconase aq dramamine overnight pharmacy vardenafilum noprescrition needed usa online pharmacy dilantin comprar how to get off celexa safely harper indian generics online renova buy tofranil 40 purchasing hyzaar online uk requip supplies newark lopid online from uk erection packs 2 pharmacy prilosec buy india abilify buy online generic pills for parlodel very cheap rogaine 2 retin a ge drug schedule asacol without subscription online pharmacy uk yagara pharmacy buy drugs oristal cyproheptadine 4 mg appetite cialis medication for bph amaryl brand positioning capoten online pharmacies with out prescription buy wellbutrin online from usa where to buy predalone without a prescription metronidazole topical cream over the counter buy trazodone mg online can you get high from maxalt drug lioresal online ordering safe to buy generic liposafe from uk side effects of cefixime and ofloxacin combination buy lynoral mexican pharmacies buying elimite in manchester prescription drugs from canada illegal better than vagifem where to buy silagra himcolin online order benicar online in us aloprim cheap mexico pharmacy non prescription apcalis sx promethazine codeine syrup price on the street apo clopidogrel weight gain doescialas work canadian meds world reviews trimix gel online trental india buy raloxifeno pills in the india differin mg no prescription drugs similar to himcolin viagra australia pharmacy voltaren emulgel 100g discount canadian pharmacy erexor buy warafin tablets buy metrogel boots pharmacy amlodipine tablets spc non prescription ephedraxin med cab bupropion quetiapinum online pay paypal viagra echeck accepted saw palmetto side effects weight gain best site for himcocid billig clincin online kaufen best cialis soft prices cheapest canadian kamagra chewable tablet cheap desyrel free delivery suppliers of clonidine in us floxin lawsuit canada i pill atrovent website brand advair diskus generic 2013 drugs keppra online uk buy vasotec online from usa online disulphiram purchase is fluoxetina a prescription drug crestor pills reglan coupons buy astelin with a mastercard how long do withdrawal symptoms from effexor xr last how to by viagra soft online buy tizanidinum bulk can you buy albenza in ireland where to buy anteovin with visa furosemide canada online no prescription what is bupropion hcl 75 mg used for how to use saw palmetto extract for hair loss buy cabaser usa medrol from pfizer toprol xl on line in the uk where to buy erythromycin topical solution bupron sr in canada liposafe noprescrition needed uk online pharmacy what is ortho cyclen mg used to treat viagra by mail order lithium over the counter australia strattera side effects long term use enalapril hydrochlorothiazide combination cialis for sale vancouver purchase trial erection packs 2 on line in uk tadalis sx 100 review renova birth control online mexico sunrise tadalafil tablets 20mg tadarise 20 buy zovirax usa allopurinol discount anti acidity cheap generic eurax overnight pharmacy doxycycline zestril for sale generic dostinex uk atomoxetin canada head office what is the generic for dilantin safe place order carbozyne where can i buy caffeine ergotamine tablets suprax shortage does flovent make you gain weight what doses does lamictal come in is accutane over the counter buy online buy diclofenac gel online no prescription usa where do i thyrohormone in uk buy silagra no prescription fast delivery brahmi no prescription canada purchasing minocycline online remeron price comparison ultra low dose viagra plus movalis canada sale effexor xr no prescription canadadian pharmacy effexor xr on the internet gabapentina 300 mg con meloxicam 15 mg para que sirve what is the difference between zithromax and azithromycin order l thyroxine online no prescription with a visa lasix online pharmacy shipped to canada flovent shortage cost of leukeran without insurance can lanoxin tablets be crushed viagra sublingual sold over counter cephalexin medicine avalide from canada cheap generic sarafem buy hydrochlorothiazide without a subscription buy retino a cream 0,05 pills in the india buy revatio from mexico online tizanidinum without a script doryx coupon activation buy benfotiamine with no rx buying delta cortef in manchester imovane worldwide can we trust benadryl online furosemide barato viagra without seeing a doctor order nitrofurantoin from usa without prescription buying alli online ireland diflucan over the counter canada pharmacy technician courses online ireland lotrel online without rx grifulvin v mail order buy zyloprim hong kong losartan hydrochlorothiazide cost biaxin online with out prescription tramadol nights wonder woman buying quibron t using paypal how to import asacol lisinopril price comparisons buy azurette pills in the australia order olanzapine on line india purchase depo provera shot buy prograf with e check name the tablet which increase sex power where can i buy oestrogel american sustiva buy risperdal lowest price relafen online in uk antara in croatia where can i buy ovral l mg purchase atorlip 10 in australia zydis medication side effects order coreg canada best online pharmacy generic oristal no prescription generic advair diskus order micronase online no presctiption buying propecia online canada best place to buy extendaquin in mexico stieva a without a prescription alavert tablets online where to buy bisoprololi fumaras online without rx augmentin mg no prescription tretinoin 0,025 buy mexico where can i buy flagyl er can you buy zyprexa over the counter keflex without a prescription from canada alavert price frusemide canada companies only viagra sale uk cheap how to take clomid 50 mg pct prevacid side effects in toddlers nolvadex pharmacy prices list inderal capsules indocin canada reglan from canada generic name sinequan carafate without a prescription from uk remeron online without prescription diclofenac lawsuit lisinopril hctz 20 12.5 mg tab lupin keflex canada drug store best joint pain pills kamagra price rupees kottakkal ayurvedic medicines online prednisolone tablets 10mg no prescription cheap lipitor overnight delivery buy aciclovir with cream where citalopram anti depressant social anxiety where can i buy tadalis buy plavix with visa what does bentyl do for ibs use amoxycillin coupon online norvasc generic name viagra super active without a prescription from australia can you buy flomax where to buy advair diskus 250 50 is mail order lariam safe zanaflex online legally yaz canada companies only get sildenafil citrate toronto best online pharmacy generic augmentin cilest online pharmacy shipped to canada trental for sale usa online pharmacy uk saw palmetto tizanidina where can i buy unisom women buy buying ayurslim in manchester sky sports live florinef non perscription countries diclofenac gel india no prescription can you take prednisona daily premarin generic form elavil 10 mg side effects buy uk cheap generic diamox cialis professional lawsuit canada generic forzest cost amantadine for sale uk best place to buy shuddha guggulu without a prescription ortho tri cyclen generic what does lisinopril 10mg look like no prescription fucidin sale ditropan cheapest rate ohio ginseng prices 2010 anafranil canada pharmacy premarin dosage transgender cheap birth control pills canada what are the best weight loss pills in australia kamagra fast india buy abilify no prescription contest german remedies mumbai address has anyone taken viagra and cialis together how to take xenical 120mg very late ovulation on clomid is amoxicillin 500mg safe to take in pregnancy vardenafilum prices cvs prazosin maximum dosage safe place order emoquette mexican pharmacy no prescription cialis professional generico del viagra en mexico non prescription trandate pharmacy buy cheap trimox online amoxil online no prescription uk for thyrox what type of drug is micardis fast lady era deleviery buy janumet online overnight delivery buying tulasi from canada no prescription pediatric mestinon dose mirapex echeck buy oracea mexican pharmacies us pharmacies online that sell zoloft combivent billig kaufen lanoxin pills online in the india to buy online pharmacy order decadron provera no prescription canada buy cialis no prescription needed cheap antara mg order movalis online canada fast sominex delivery forzest without prescription canada fucidin cream buy online how to purchase haldol online mexican pharmacy no prescription tricor ciplactin and dexona dosage indian pharmacy vytorin propecia costco price buy caffeine ergotamine hong kong indian generics online ivenox buy inhalers online prednisolone soluble 5mg side effects buy tricor 100 generic tretinoin 0,025 in usa aloprim buy online uk best cialis soft prices 20mg pill buy augmentin online us no prescription provera over the couter noroxin 400 g metoclopramide bnf low cost aciclovir buy caverta in india online buy metronidazole online without a prescription zantac refills order fluticanose online no prescription with a echeck purchase gabapentine online no prescription zanaflex birth control online canada purim costume ideas for kids phenamax buy canada buy plavix cheap midamor tablets purchase on line where do i buy sinequan aviane 28 cheap australia pharmacy best place to buy prinivil in australia exelon current price trental order canada buy generic toprol xl online with prescription dilantin refills is coversyl available on line in canada purchase toprol xl on line in usa diflucan pill work lisinopril combination norvasc non prescription parlodel yaz birth control online mexico best price ayurslim vardenafilum generic wikipedia drugs purchase retin a 0,05 on line in australia purchase atacand on line in the uk comprar cytotec misoprostol en colombia seroquel generic india where do i erythromycin in india generic sarafem for pmdd leukeran side effects geriforte from usa fucidin h ointment ingredients how to buy tindamax in canada ampicillin dose iv pediatric florida urispas metronidazole 500mg side effects zovirax price australia safe place order calan proventil uk online frumil drug in canada pharmacy erexin v without prescrip doxycycline 100mg capsules for acne baclofen uses off label is aspirin a prescription drug parlodel side effects long term use cheap myambutol 100 mg prednisone lymphoma order diprosone online no prescription with a echeck anacin on line for sale no script what medicine has promethazine took zpack during pregnancy ampicillin dosage for std buy strattera using paypal online forum buy claritin cod overnight is proventil generic cheap digoxin best site get serpina discount code for adalat procardia next day delivery kirkland minoxidil foam singulair generic over the counter acheter grifulvin v cefixime online sales viagra 100 mg blue where to buy warfarin for mice why has disulfiramum been discontinued buy prometrium with e check buy amoxicilina online no prescription us does viagra work the first time erectile dysfunction endep where can i buy online generic acticin evista drug class recommended dosage of diflucan for yeast infection pulmicort online ordering lioresal online overnight shipping levitra professional to buy in england kamagra pills 100mg premarin side effects reviews buy protonix mg online for buy estrofem online without a prescription oxytrol sale how long does benadryl take to work for an allergic reaction buy viagra now net nexium iv rxlist cheap serophene 100 mg decadron canada what is the generic name for diclofenac cheap acai berry weight loss apcalis sx price india prednisona mexico pharmacy where to buy cheap generic etabus order betoptic tablets how to take salbutamol mg buying voveran in manchester buy doksazosin lek hong kong hytrin tablets uk clomid mg mexico levitra plus non prescription online innopran overnight delivery comprar zaditor original en madrid ranitidine medication interaction albendazole treatment neurocysticercosis key pred canada pharmacy obelit generic uk prednisone 50 mg price cheap retin a 0 025 uk where can i get some relafen what does urispas is leukeran a prescription drug bupron shoppers drug mart motrin where to buy in canada ponstel on line no script aspirin over counter products buy online permethrinum generic what is the drug imuran used for order generic evecare singulair 20 mg where to buy sk doxycycine geriforte syrup pill canadian levaquin for men sale in uk buy phenergan without a subscription how to buy xenical in the uk i pill novo digoxin website order amitriptyline cats canadian retin a india voltaren fast mexico raciper no prescription needed where to buy probalan order carvedilolo from usa without prescription dosage of zocor medication buy albenda new zealand online como comprar livros kindle na amazon cheap hydrodiuril order imitrex tablets vpxl buy online australia femara for infertility trying to conceive differin noprescrition needed canada online pharmacy hoodia best price in australia zyloprim medication on line order propranolol without prescription rogaine 5 drug in mexico pharmacy buy toprol tablets mexico ciprobay hc otic ear drops purchase propecia on line in canada anacin legal us mentat ds syrup buy canada where can i buy metoclopramide mg chloramphenicol canada prescription what does atarax syrup do drugs what is geriforte pills used for best place buy cipro celebrex 100 mg pfizer toprol to buy in the canada without a prescription cafergot medication online zebeta order online no prescription premarin dosage information cabaser cheap india pharmacy medazole online no prescription safe place order tadacip donde comprar noroxin aciphex brand positioning online pharmacy valtrexno prescription post cycle therapy grifulvin v dulcolax from usa singulair medication generic do you need rx trial erection packs 2 order thyroxin no rx canadian pharmacy omeprazole otc dose where to purchase bystolic buying atorlip 20 using paypal lanoxin on line in the india canadian viagra safe buy deltasone uk cheap price ginseng over the counter canada clomid shopping discount hydrodiuril of canada antivert online purchase us online pharmacy no prescription zestoretic aygestin medicine online methotrexate spain worldwide pharmacy elimite come comprare il ginseng how to take prinivil mg generic viagra professional buy canada ceftin shelf life minocycline with no rx bupropion canadian online prozac phone orders diclofenac tablets 50mg 100mg lamictal what is depakine chrono buy silagra 5 prinivil on line in the india comprar viagra generico andorra ondansetrona online from india nexium r 40mg capsule low cost overnight proscar chloromycetin capsule uses what does methotrexate do to your body ordering aprovel usa counterfeit plavix uk forzest pharmacy no prescription keftab coming off citalopram after 2 weeks side effects of cytotec abortion pill gdzie mozna kupic cialis where do i nexium in uk buy orlistato tablets australia very cheap keppra how to buy amoxycillin online what is the medication haldol used for vytorin no rx yagara noprescrition needed canada online pharmacy there generic lanoxin safe to buy generic altace from usa himcocid canada free trial viagra online buy alli pills australia cost of tamsulozin trazodone buy without buy keftab quick anastrozolo online pharmacy shipped to canada can i make celebrex where can i buy bactroban mg aceon over the counter usa allegra nome italiano purchasing stromectol online evecare 40 mg dose over the counter viagra alternative at walmart best place to buy lamictal in mexico united pharmacies motilium buy quibron t no prescription lisinopril hctz 20 25 mg tablet is lukol legal in uk zyvox without iv interactions safe isoptin no prescription ginseng tablets on line to buy best generic revatio review how to take beconase aqueous nasal spray is lipitor a class c drug what drug category is abilify zestoretic noprescrition needed canada online pharmacy buy zyban generic rogaine 2 express canada antibiotics for chest infection canada pharmacy no prescription needed compazine without a script fedex ultra low dose hyzaar purchase renova on line in australia purchasing provera online uk disulfiramo pills online in the canada isotretin drugstore.com natural testosterone cream for women side effects buy astelin boots buy benzac ac 10 benadryl delivered to your home viagra over counter allegra italiano aricept 10 mg twice a day buy generic tegretol online alfa flucon no prescription compare prices buy cardura pills in the mexico i want to buy olanzapine finax delivery london natural testosterone therapy for men no prescription glyset sale herbal medication for anxiety and stress zantac dosage too high costo augmentin compresse ivenox without a prescription from uk ortho tri cyclen online purchase can you snort dramamine get high where can i get some nitrofurantoin buy online desyrel generic cipro tablets used atarax for purchase without a prescription acheter pas cher zetia chloroquine retinopathy symptoms atarax uk brand name what does nolvadex do during pct buy brand amoxil tablets mexico zenegra india sale what does citalopram 20 mg look like where can i get ginseng in age of champions propecia equivalente is there a shortage of estrace indian pharmacy unisom brand viagra over the counter india side effects of amitriptyline medication order colospa online no presctiption generic retin a gel 0,1 cost generic alternatives for nexium zentel online india safe to buy generic mirapex from canada what does clonidine hcl do cytotec online no prescription where to buy alesse without a prescription buy nootropil online at canada pharmacy is orlistatum a prescription drug what does generic keflex look like como comprar alli no brasil buy capoten boots nexium tablets vs capsules clomid cycle for men amlodipin women buy avapro in croatia depakote not generic buy zydis online without a prescription blood pressure medication hydrochlorothiazide cost comparison prescription buy silagra casodex uk online demadex medication get trandate las vegas class action lawsuit against premarin buy brand advair diskus online india a good web page to buy flomax with no script what does finast caverta in india prices viagra super active dosage instructions best price for real atorlip 10 ambien side effects memory imitrex over the couter azithromycin prophylaxis bronchiectasis glucophage weight loss medication prevacid online uk levoxyl overnight pharmacy ditropan usa where can i order ginseng hsu ginseng free shipping tamsulozin cheap uk diclofenac gel express canada where to buy fertomid ointment amoxiline noprescrition needed canada online pharmacy where can i purchase permethrinum can order betnovate canada ciplox uk companies only is neurontin a prescription drug non generic serophene cheap zydis free delivery ventolin from what age formula 1 hotel over counter levitra professional discount cardura of canada cheap genuine baclofen online frusemide without a prescription from mexico kamagra legal in england where to buy permethrin in canada buy nystatin online diflucan dapoxetin cozaar with no rx ordering esperal usa how to use zantac for ulcers bactroban worldwide shipping seroquel prescription canada generic cialis soft tabs 20mg annual sales antibiotics order ciprofloxacin online is there a shortage of silagra purchase atorlip 10 on line in the uk advair diskus for dogs buy tizanidinum generic reviews best online pharmacy generic trental delta cortef without a script buying xalatan for dogs buy evista medication how long does plaquenil stay in system ciprobay 500 mg filmtabletta which uk site to buy avalide acquistare blopress in italia retino a cream 0,025 uk pharmacy zestoretic from europe buy tricor singapore medrol dosepak tablets online citalopram generic name price increase zebeta erythromycin 100mg tablet how much does viagra 100mg cost buy alli pills cheap lukol wanted online review medication zyloprim used provera phone orders fluconazole interactions more drug interactions how to buy propecia in ireland proventil lawsuit canada comprar renagel pela internet boots pharmacy brighton contact ranitidine 300 mg film coated tablets cialis online bestellen comprar prandin portugal what is trazodone for sleep evas vitamin shoppe nyc lariam buy canada can you buy ventolin over the counter pharmacy medication advair diskus asthma where to buy unisom sleeping aid flucazole sold over counter flomax tablets uk what are the side effects of zovirax pills can you get lipothin norvasc sales 2008 generic where to buy trazodone online mexico brand advair diskus cost canadian buy levitra boots medication called imuran where can i get a depo provera shot brand name disulphiram online obagi medical tretinoin cream usp 0.05 costco pharmacy actonel price levitra proffesional usa deltasone to buy in the canada without a prescription wellbutrin sr online in us can you buy cardizem buy dipyridamole online no prescription united states imitrex with paypal payment order antara tablets discount celadrin otc metronidazole online in uk buy levothroid with a mastercard claritin coupons october 2012 pariet pills online in the australia where do i oratane in australia prevacid on line in the uk where to buy oratane online without rx over the counter one buy atarax baridium fast india trimox uk pharmacy buy accutane canada online prescription arimidex for gyno dosage online drug for erection packs 2 i pill zestoretic website drug micardis generic drug purchase sildenafila online no prescription almetec not generic clavamox mg buy buy abilify online from india triamterene pharmacy mail order order risperdal without prescription cat allergy symptoms sore throat viagra se puede tomar con antibioticos liv 52 shop net zithromax antibiotic side effects tretinoin 0,05 no prescription overnight delivery can i order seroflo no prescription in the usa minocycline order basicity amino residues cheap terramycin free delivery xenical orlistat 120 mg prix prednisona over the counter uk beconase aq pills sweat buying fluss 40 from canada no prescription viagra samples australia can you take adalat daily strattera overnight shipping cheap where can i get diprosone lamisil 100 can you only get aciclovir on prescription lamisilate online in canada uk pharmacies online that sell sinequan cheap effexor xr online buy flovent online uk no prescription haldol usa cvs prices rumalaya next day shipping order elavil 75 mg delta cortef canada purchase valtrex canada where to buy diflucan online mexico tretinoin 0 05 on line how to take cialis jelly drugs without prescriptions uk tetracycline cost in canada generic aristocort in usa aleve overnight shipping cheap purchase cialis jelly on line in india antivert birth control online australia vgr 100 blue pill order extendaquin on line india cheap genuine sildenafil citrate online xenical mist canada order silagra tablets aygestin generic mexico uk pharmacies online that sell cefadroxil taking propranolol tablets for anxiety proventil on line for sale no script chinese herbal medicine back pain can you drink alcohol with doxycycline hyclate 100mg alfa flucon pills sweat eurax order online protonix for men sale in uk celexa website pill identifier purchase amaryl cheap motilium pills mg buy seroquel online from usa cialis 5mg kaufen sinequan without a prescription from australia how cytotec pills work what is fluoxetina pills used for mometasone nasal spray bioequivalence herbal water pills weight loss buy digoxin boots pharmacy cefdinir oral capsules omnicef where to buy trazodone in canada safely where can i buy erection packs 1 tablets ordering klipal codeine uk suhagra canada yasmin brands india cipro xr 500mg tablet western drug colospa artane tablets buy tizanidina pills online in the australia cheap cabana adrenergic purchase kamagra in us benicar or generic buy erection packs 3 tablets us tofranil with paypal payment can you buy silagra in ireland generic viagra online generic benicar india buy zantac 150 uk buying arava overnight pharmacy synthroid discount gabapentine mg promethazine tired next day cheap amoxil drugs prandin best price arzomicin online usa no prescription purchase prozac online no prescription dyazide australia pharmacy do you need rx zyban is mail order liv 52 safe celexa 100mg rx cart tamoxifen oracea birth control online us dipyridamole india sale robaxin drug canadian pharmacy mixing mirtazapine and alcohol where to buy pariet online canada trental cheap canada pharmacy health canada toradol buy tizanidina online australia no prescription what are the side effects of the drug avapro cafergot online pharmacy shipped to canada sarafem drugstore.com acnetane italiano accutane prices us ovral l canadian medications without prescription best place to buy allopurinol in uk buying colchicina from canada no prescription is it safe to order carbozyne where to inject methotrexate for ectopic pregnancy buy generic effexor xr online how much is purinethol tablets klipal codeine shelf life buy prozac for dogs singulair where can i buy clomid new zealand trial erection packs 2 order canada order aristocort overnight where abilify disorder drug curacne weight gain isoptin side effects long term use where could i buy prilosec without prescription list of tesco stores selling renagel order cheap zoloft online no prescription where could i buy snovitra super power without prescription side effects of luvox in women abilify mail order ordering olistat uk red panax ginseng capsules caprysin for sale philippines rosuvastatin over counter uk orlistatum where to buy in canada antara mexico companies only order non generic revia precose mechanism of action genuine arjuna best price non generic benadryl online coreg lawsuit canada retino a cream 0,025 prices rythmol sr to buy in england valacyclovir 5 mg dosage what is viagra plus tablets buy dramamine online no prescription us generic isotretin buy canada methotrexate tablets rheumatoid arthritis buy tenormin in usa non prescription noroxin problems buying viagra online valacyclovir pregnancy zyvox 500 mg tablet order zebeta on line india para que se usa promethazine albenza in canada amantadine for dogs buy order acai online no prescription with a visa lithium pills online in the canada cheap retin a 0 025 buy online cheap us buy calan online fake drugs from india market phenergan mexico pharmacy to buy serpina in uk to buy serophene in uk retin a 0,025 to buy in england indian kamagra 100mg aciphex prescription coupon safe to buy generic flagyl from usa generic zovirax for sale xenical diet pills review imitrex over the counter property sale calan forcat antiemetic drugs list uk buying 0.6 colchicine pill rx health order malegra dxt products vardenafil 10 mg tab low cost cardura rioricapharmacy do you need rx bentyl order propecia online with visa buy ventolin accuhaler online stediril drug canadian pharmacy fastest gyne lotrimin uk delivery etodolac from europe taking water pills for bloating generic furosemide in usa abilify cheap price to buy aripiprazola in uk comprar actoplus met pela internet top 10 online fincar sites terramycin generic mexico cialis tablets online yasmin generico barato buying lisinopril in manchester dutasterid no prescription needed canadian online pharmacy site serieux pour achat viagra accutane commercial lawsuit vpxl bonus pills buy dapoxetine online canada order zithromax online without rx medrol dosepak over counter uk what is proscar used for in men buy remeron online from canada buy provera 80 mg online prograf not generic purchase nimotop pills delta cortef drug in mexico pharmacy manufacturing cost of cefixime frusemide delivery uk dyazide from canada with no prescription order pills from canada cost of xeloda buy uk pharmacy diamox online compazine order in the us caprysin mg no prescription snovitra super power online from canada l tryptophan with paypal payment over the counter yeast infection pills for men do i need a prescription for celexa permethrinum pharmacy order cheap fincar pills how to take zyvox mg how to purchase viagra in uk beta blockers online pharmacy drugs albuterol on line in the uk amlodipine besylate 5 mg tablet asacol mr 800 mg side effects yaz tablets side effects avapro medication coupons depakote rxlist