25.10.2014.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Forum wydarzeń
Z uniwersytetu
Numer 97/75 online
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start. arrow Nowe rejestracje arrow 03.2012 - PL - nowe rejestracje.


 


03.2012 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email

NOWE REJESTRACJE - PL

MARZEC 2012

 

   W marcu 2012 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 157 pozwoleń na dopuszczenie do obrotu w Polsce produktów leczniczych, w tym 153 pozwolenia dla nowych produktów leczniczych i 4 nowe pozwolenia dla leków już wcześniej zarejestrowanych (Glukoza – Prolab; Lekoklar – Sandoz; Propycil - Admeda), które zostały pominięte w niniejszym zestawieniu. Pominięto także 6 pozwoleń umieszczonych zapewne pomyłkowo w bieżącym wykazie, gdyż dotyczących produktów zarejestrowanych wcześniej (Abapter – Pol-Nil, rejestracja w lutym 2012; Pinexet – Medana Pharma, rejestracja w czerwcu 2010). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w marcu 2012, został udostępniony przez Urząd 20 czerwca 2012.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością; A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BC – Inhibitory pompy protonowej

Esomeprazolum: Mapresol (Specifar), Feprasol (Specifar), Esomeprazol +Pharma, Nexpes (Specifar) i Prospes (Specifar) to odpowiednio 13., 14., 15., 16. i 17. zarejestrowana marka ezomeprazolu. Na rynek zostały wprowadzone 3 leki: Nexium (AstraZeneca; lek oryginalny), od października 2010 Emanera (Krka) i od stycznia 2012 Helides (Zentiva; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Ethypharm pod nazwą Prazectol). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Eranoprazol (Ranbaxy), Esomeprazole Polpharma inj., Esomeprazol Teva, Esoranban (Ranbaxy), Meprene (Ethypharm), Spemeprol (Specifar), Stomezul (Sandoz), Texibax (Ranbaxy) i Zoleprin (Hygia). Skreślono z Rejestru: Esomeprazol-Ratiopharm.

Pantoprazolum: Prazolacid (ICN Polfa Rzeszów) i Gastrowell Control (Sun-Farm) to odpowiednio 50. i 51. zarejestrowana marka pantoprazolu. Na rynek wprowadzono 20 marek: Controloc i od czerwca 2009 dostępny bez recepty Controloc Control (Nycomed; lek oryginalny), od listopada 2006 Anesteloc (Adamed), od listopada 2007 Contix (Lekam), od grudnia 2007 Nolpaza (Krka), od czerwca 2008 Pantoprazol-Ratiopharm, od września 2008 Panogastin (Jelfa), od października 2008 IPP (Sandoz) oraz Noacid (Egis), od listopada 2008 Panzol (Apotex) oraz Pantoprazol Sandoz, od sierpnia 2009 Contracid (Farma-Projekt), od marca 2010 Panprazox (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez firmę Nucleus jako Zoramyl), od lipca 2010 Pantogen (Generics), od sierpnia 2010 Gastrostad (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tifizol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher) i Xotepic (Farmacom; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Zipantola, a następnie wprowadzony na rynek w listopadzie 2008 pod nazwą Pantoprazolum Farmacom), od października 2010 Ranloc (Ranbaxy), od marca 2011 Contix ZRD (Lekam), od czerwca 2011 Panrazol (Actavis), od października 2011 Prazopant (Actavis), od lutego 2012 Pantoprazole Arrow (Arrow Poland) i od marca 2012 Pantopraz (Biofarm). W postaci iniekcji wprowadzono 4 leki: Controloc, Nolpaza, Pantoprazol Sandoz i Prazopant.

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Acidwell (Sandoz), Adozol (+Pharma), Dyspex I.V. (Nycomed Pharma), Gastronorm (+Pharma), Nelgast (Glenmark Pharmaceuticals), Neutroflux (Pharmafile), Ozzion (Vale Pharmaceuticals), Pamyl (Jenson Pharmaceutical Services), Panglen (Glenmark), Pantomed (Ratiopharm), Pantoprazole Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Pantoprazole Olinka, Pantoprazole Phargem, Pantoprazole Reig Jofre inj., Pantoprazole Wockhardt, Pantoprazol Krka, Pantoprazol Polfa Łódź, Pantoprazol-Ratiopharm inj., Pantoprazol Tecnimede, Pompec (Adamed), Prasec (Ratiopharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher), Prazafile (Pharmafile), Previfect (Sandoz), Zgaton (Ratiopharm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher, a następnie pod nazwą Prasec 20 mg przez firmę Mepha), Zipantola inj. (Teva Kraków), Zolepharm (Pharmafile), a także 4 leki OTC z centralnej rejestracji unijnej: Somac Control, Pantozol Control, Pantecta Control i Pantoloc Control (wszystkie: Nycomed). W postaci iniekcji nie pojawiło się jeszcze w obrocie 5 leków: Dyspex I.V., Panprazox, Pantoprazole Reig Jofre, Pantoprazol-Ratiopharm i Zipantola.

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Gastrostad Inj (Stada), Pantoprazol BMM Pharma i Pantul (Gerot).

A06/A06A – Środki przeczyszczające;

A06AA – Preparaty zmiękczające masy kałowe

Natrii docusas: M-Klyx (Ferring) żel doodbytniczy to aktualnie 3. zarejestrowana marka dokuzanu sodowego. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: doustny Doculax (Hasco-Lek) oraz czopki Laxol (Herbapol Wrocław). Skreślono z Rejestru: Laxopol (Unia).

A06AD - Środki przeczyszczające działające osmotycznie

Macrogolum+kalii chloridum+natrii chloridum+natrii hydrocarbonas: Movicol (Norgine) w torebkach po 6,9 g to rozszerzenie względem zarejestrowanego wcześniej preparatu w torebkach po 13,8 g. Zarejestrowano 6 preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży od kwietnia 2011 wprowadzono Moxalole (Meda Pharma). Nie pojawiły się jeszcze w obrocie preparaty: Clericol (Chanelle Medical), Hermalax (Hermes), Laxaherm (Hermes), Macroratio (Ratiopharm) i Movicol (Norgine).

A08/A08A – Środki do leczenia otyłości, z wyłączeniem produktów dietetycznych; A08AB - Środki do leczenia otyłości działające obwodowo

Orlistatum: Orlistat 123ratio w dostępnej bez recepty dawce 60 mg to 7. zarejestrowana marka orlistatu. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: receptowy Xenical (Roche; lek oryginalny) i od marca 2009 bezreceptowy Alli (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Orlistat GSK). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Orlistat Polpharma, Orlistat Sandoz, Orlistat Stada, Orlistat Teva.

A10 – Leki stosowane w cukrzycy; A10B – Leki obniżające poziom glukozy we krwi, z wyłączeniem insulin; A10BG – Pochodne tiazolidynodionu

Pioglitazonum: Sympion (SymPhar) oraz Lispecip, Piodiglin i Meglispes (wszystkie trzy: Specifar) to odpowiednio 11., 12., 13. i 14. zarejestrowana marka pioglitazonu. Również w marcu 2012 w ramach centralnej rejestracji unijnej Komisja Europejska zarejestrowała 8 marek pioglitazonu: Paglitaz (Krka), Pioglitazone Accord (Accord Healthcare), Pioglitazone Krka, Pioglitazone Actavis, Glidipion (lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pioglitazone Actavis Group), Pioglitazone Teva, Pioglitazone Teva Pharma i Sepioglin (Vaia). W październiku 2000 w ramach centralnej rejestracji unijnej zarejestrowano 2 leki zawierające pioglitazon: Actos (Takeda) i Glustin (Takeda). Na rynku w Polsce pojawił się Actos.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C01 – Leki stosowane w chorobach serca; C01E/C01EB – Inne leki stosowane w chorobach serca

Trimetazidinum: Trimepect (PharmaSwiss) i Apo Trimet PR (Apotex) to odpowiednio 15. i 16. zarejestrowana marka trimetazydyny, zaś Metazydyna MR (Adamed) to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej postaci o standardowym uwalnianiu. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek preparatów jednodawkowych o standardowym i przedłużonym uwalnianiu: Cyclo-Protectin MR (Ethifarm), Metazydyna (Polfa Pabianice), Preductal (Servier) i Preductal MR (Anpharm), Trimetaratio (Ratiopharm), od sierpnia 2008 Setal MR (Polfarmex), od listopada 2008 Protevasc SR (Gedeon Richter Polska), od kwietnia 2010 Trimeductan MR (Lekam) i od sierpnia 2011 Vascotazin (Actavis). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Dimesar (Lupin), Portora (Glenmark), Trimedal (Lupin), Trimetazidine-Ratiopharm PR, Trimpol MR (Polfarmex) i Trioxigen (Mylan).

C03 – Leki moczopędne;

C03B – Leki moczopędne niskiego pułapu, z wyłączeniem tiazydów; C03BA – Sulfonamidy, leki proste

Indapamidum: Indapamide Krka w postaci o przedłużonym uwalnianiu to 27. zarejestrowana marka indapamidu. Na rynek wprowadzono 12 leków o przedłużonym uwalnianiu: Diuresin SR (Polfarmex), Indapen SR (Polpharma), Indix SR (Teva), Ipres Long (Vedim), Rawel SR (Krka), Tertensif SR (Servier), od czerwca 2010 Symapamid SR (SymPhar), od sierpnia 2010 Indastad (Stada) i Indipam SR (Actavis), od października 2010 Opamid (Orion), od września 2011 Indapamide SR (Mylan) i od lutego 2012 Indapamide SR Arrow (Arrow Poland; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Anpharm pod nazwą Arifon SR, a następnie Previlex), a także 6 leków o standardowym uwalnianiu: Apo-Indap (Apotex), Indapen (Polpharma), Indapres (Gedeon Richter Polska), Indapsan (Sanofi-Synthelabo), od listopada 2008 Indapamidum 123ratio (lek wprowadzony pierwotnie pod nazwą Indapamidum Farmacom), od lipca 2009 Indap (Pro.Med).

Nie pojawiło się jeszcze w sprzedaży 10 leków o przedłużonym uwalnianiu: Arifon SR (Anpharm), Cordapaq (Sandoz), Indapagamma (Wörwag), Indapamid-1A Pharma, Indapamide J&P Pharma, Indapamide 1,5 mg SR Servier, Indapamide Teva, Indapres SR (Gedeon Richter Polska), Izepox (Labormed) i Terpamid SR (Lekam).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Fodrin (Teva) i Indapamid-Ratiopharm SR (Ratiopharm; lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010).

C03D – Leki oszczędzające potas; C03DA – Antagoniści aldosteronu

Eplerenonum: Eplerenotif (Alfred E. Tiefenbacher) to 5. zarejestrowana marka eplerenonu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Inspra (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Eplerium (Liconsa), Eridanus (Gedeon Richter Polska) i Plerecard (+Pharma).

C07 – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07A – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07AB – Selektywne leki blokujące receptory b‑adrenergiczne; C07AB57 – Bisoprolol, preparaty złożone

Bisoprololum+acidum acetylsalicylicum: Bisoprolol + Acetylsalicylic acid ASA (ASA Pharma) to 2. rejestracja w Polsce leku o podanym zestawieniu substancji czynnych, w 2 kombinacjach dawek. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Betapres (Polpharma).

C08 – Blokery kanału wapniowego; C08C – Selektywne blokery kanału wapniowego z głównym działaniem na naczynia krwionośne; C08CA – Pochodne dihydropirydyny

Amlodipinum: Amlodipine Aurobindo to 26. zarejestrowana marka amlodypiny. Na rynek wprowadzono 20 leków: Aldan (Polfarmex), Amlopin (Sandoz), Amloratio (Ratiopharm), Amlozek (Adamed), Cardilopin (Egis), Normodipine (Gedeon Richter Polska), Norvasc (Pfizer; lek oryginalny), Tenox (Krka Polska), Vilpin (Teva), od sierpnia 2006 Agen (Leciva), od stycznia 2007 Apo-Amlo (Apotex), od września 2007 Amlonor (Polfa Pabianice), od lipca 2008 Amlodipine Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2008 Adipine (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2008 Lofral (Mepha), od czerwca 2010 Amlodipine Teva, od listopada 2010 Zeppeliton (+Pharma), od kwietnia 2011 Finamlox (Orion), od lipca 2011 Amlomyl (Generics) i od lutego 2012 Amlaxopin (Actavis).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Amlodigamma (Wörwag Pharma), Amlodipine Accord (Accord Healthcare), Amlodipine Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Amlodipine Vitabalans i Amlodipinum 123ratio (lek został wprowadzony na rynek w XI 2008 pod nazwą Amlodipinum Farmacom; w XI 2010 zmiana nazwy na Amlodipine Teva Pharma, a w VIII 2011 zmiana nazwy na Amlodipinum 123ratio).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Alozur (Ozone), Suplar (Vedim; lek wprowadzony na rynek od listopada 2007).

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Quinaprilum: Acurenal (ICN Polfa Rzeszów) w dawce 40 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej 3 niższych dawek tego leku. Zarejestrowano aktualnie 6 marek chinaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 6 preparatów: lek oryginalny Accupro (Pfizer), Acurenal (ICN Polfa Rzeszów), AprilGen (Generics), od lipca 2006 Quinapril Teva, od października 2006 Pulsaren (Biofarm) i od stycznia 2009 Q-pril (Polpharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Regrace (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od lipca 2010).

Ramiprilum: Ramipril +Pharma to 19. zarejestrowana marka ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Aventis Pharma; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od czerwca 2008 Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej przez Galex d.d. jako Ramilex), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis i od lutego 2012 Ramipril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Rami-A (Arrow Poland), Ramigamma (Woerwag), Ramipril Aurobindo (Aurobindo Pharma), Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed).

C09C/C09CA – Antagoniści angiotensyny II, leki proste

Candesartanum: Kandesar Orion) to 12. zarejestrowana marka kandesartanu. Na rynek wprowadzono 3 leki: Atacand (AstraZeneca; lek oryginalny), od czerwca 2010 Karbis (Krka) i od listopada 2011 Candepres (Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Akanid (+Pharma), Candesartan-1A Pharma, Candesartan Actavis, Candesartan-Ratiopharm, Candezek (Adamed), Carzap (Zentiva), Hyposart (Polpharma) i Ranacand (Ranbaxy). Skreślono z Rejestru: Candertan (Gedeon Richter Polska), Candesartan Teva.

Losartanum: Losartan Krka to 26. zarejestrowana marka losartanu. Do sprzedaży wprowadzono 17 leków: Cozaar (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Lorista (Krka), Losacor (Biofarm), Lozap (Zentiva), Xartan (Adamed), od sierpnia 2006 Lakea (Lek, Stryków), od stycznia 2008 Sarve (Farma Projekt), od lipca 2008 Rasoltan (Actavis), od marca 2009 Stadazar (Stada), od listopada 2009 Presartan (ICN Polfa Rzeszów), od marca 2010 Apo-Lozart (Apotex; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Lozart) i Losagen (Generics; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Sartamerck), od lipca 2010 Losartan Arrow (Arrow Poland), od listopada 2010 Loreblok (Orion), od marca 2011 Sortabax (Ranbaxy), od lutego 2012 Lostanorm (+Pharma) i od maja 2012 Losartan Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Losahyp (1A Pharma), Losargamma (Wörwag), Losarlic (Liconsa), Losartan Bluefish, Losartan kalium Jubilant, Losartan Tecnimede, Losartan Teva i Zeprez (Alkaloid).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Heartam (Teva), Losartan-Ratiopharm (lek obecny na rynku od listopada 2008) i Losartic (Teva; lek obecny na rynku od stycznia 2007).

Valsartanum: Valsartan Pfizer i Valsartan Ranbaxy to odpowiednio 33. i 34. zarejestrowana marka walsartanu. Na rynku pojawiło się 16 leków: Diovan (Novartis; lek oryginalny), od marca 2008 Valsacor (Krka), od marca 2009 Valzek (Celon), od października 2009 Tensart (Egis; zarejestrowany wcześniej przez Nucleus pod nazwą Ramartan), od grudnia 2009 Anartan (Ratiopharm), od marca 2010 Nortivan (Gedeon Richter Polska) i Zelvartan (Galex d.d.), od lipca 2010 Bespres (Teva), od listopada 2010 Valtap (Zentiva), od lutego 2011 Avasart (Polfarmex), Valsotens (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Valsartan Nucleus) oraz Vanatex (Polpharma), od czerwca 2011 Axudan (Sandoz), od lutego 2012 Valsargen (Generics), od kwietnia 2012 Apo-Valsart (Apotex) i od maja 2012 Valsartan Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do obrotu preparaty: Avalsan (Liconsa), Cezoryn (Labormed; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Yosovaltan), Metrival (Sigillata), Nuclaval (Sigillata), Simaldoz (Liconsa), Valcatuna (Liconsa), Valitazin (Mepha), Valpress (Actavis), Valsanorm (+Pharma), Valsaran (Sun-Farm), Valsargamma (Wörwag), Valsartan-1A Pharma, Valsartan Bluepharma, Valsartan Tecnimede, Valsartan Teva i Valsavil (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan-Ratiopharm.

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne;

C09DA01 – Losartan i leki moczopędne

Losartanum+hydrochlorothiazidum: Losartic HCT (Teva) i Losartan HCT Pfizer to odpowiednio 21. i 22. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 marek - preparaty: Hyzaar i Hyzaar forte (Merck Sharp & Dohme), Lorista H (Krka), od lutego 2008 Lozap HCT (Zentiva; poprzednia nazwa: Lozap H), od sierpnia 2008 Lorista HD (Krka), od listopada 2009 Presartan H (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2010 Lakea HCT (Sandoz), od lipca 2010 Losartan+HCT Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2010 Stadazar HCT (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Vilbinitan), od lutego 2011 Loreblok HCT (Orion), od marca 2011 Losacor HCT (Biofarm) i Lorista HL (Krka), od sierpnia 2011 Sortabax HCT (Ranbaxy) i od marca 2012 Lostanorm HCT (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez Alet Pharmaceuticals pod nazwą Losartan Potassium HCT Alet).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Losacomb (Mylan), Losagen Combi (Generics), Losargamma HCT (Wörwag), Losartan HCT Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Losartan HCT Tecnimede, Losartan Hydrochlorotiazyd Krka (preparat zarejestrowany pierwotnie przez firmę HCS pod nazwą Losartan Hydrochlorotiazyd HCS), Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, Rasoltan HCT (ESP Pharma) i Zalarlos comp (Alchemia).

C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Co-Valsartan HCT Genericon to aktualnie 20. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 12 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od grudnia 2009 Anartan HCT (Ratiopharm), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Co-Diomef (Actavis), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma, Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C09DA06 – Kandesartan i leki moczopędne

Candesartanum+hydrochlorothiazidum: Kandesar HCT (Orion), Co-Akanid (+Pharma) i Carzap HCT (Zentiva) to odpowiednio 7., 8. i 9. rejestracja preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 2 leki: od września 2011 Karbicombi (Krka) i od grudnia 2011 Candepres HCT (Sandoz). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Candesartan HCT Actavis, Candesartan HCT-Ratiopharm, Candesartan HCT Teva i Candezek Plus (Adamed). Skreślono z Rejestru: Candertan HCT (Gedeon Richter Polska).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Atorvastatin Arrow (Arrow Poland) i Liporion (Orion) to odpowiednio 42. i 43. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Torvacard (Zentiva) w dawce 80 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej dwóch niższych dawek. Do obrotu pojawiło się 20 leków: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (ICN Polfa Rzeszów; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od grudnia 2009 Xavitor (Tabuk Poland; zarejestrowany wcześniej przez Medis pod nazwą Copator), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od czerwca 2011 Voredanin (Labormed), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab) i od marca 2012 Atorvastatin Teva.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Bluefish, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Olinka, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin Stada, Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), Atosener (Sandoz), Haepcard (Sandoz), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Pharmastatin (Stada), Statorva (Miklich) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Atorvastatin-Ratiopharm, Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark).

 

D – Leki stosowane w dermatologii

D01 – Leki przeciwgrzybicze stosowane w dermatologii;

D01A – Leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo; D01AE – Inne leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo

Terbinafinum: Scholl krem przeciwgrzybiczny do stóp (Scholl Consumer Products) i Erfinazin (Polfarmex) w postaci roztworu na skórę to odpowiednio 10. i 11. zarejestrowana marka terbinafiny do stosowania miejscowego. Na rynek wprowadzono 7 leków: Lamisilatt (Novartis) w postaci aerozolu, kremu i żelu oraz Tenasil (Homeofarm), Terbiderm (Gedeon Richter), Undofen Max (GlaxoSmithKline, Poznań), od października 2007 Terbistad (Stada), od lipca 2011 Myconafine (Axxon; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Temapharm pod nazwą Zelefion) i od maja 2012 Tersilat (Sun-Farm). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży kremy: Dermogen (Generics) i Terbilum (Oceanic). Wygasło pozwolenie na Lamisilatt 1 (Novartis) w postaci płynu do stosowania na skórę.

D01B/D01BA – Leki przeciwgrzybicze działające ogólnie

Terbinafinum: Terbinafine Aurobindo to aktualnie 11. zarejestrowany lek doustny zawierający terbinafinę. Do sprzedaży wprowadzono 7 marek: Lamisil (Novartis; lek oryginalny), Myconafine (Axxon), Terbisil (Gedeon Richter Polska), od grudnia 2006 Verbinaf (Farmacom), od stycznia 2007 Erfin (Polfarmex), od lipca 2008 Terbinafina (Arrow Poland) i od grudnia 2008 Zelefion (Blau Pharma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek preparaty: Terbinafine Pfizer (Pfizer; lek zarejestrowany pierwotnie przez Aurobindo Pharma pod nazwą Terbinafine Aurobindo), Terbinafine Romikim Farma i Terbinafine Terbano (Romikim Farma).

Skreślono z Rejestru: Afugin (Sandoz), Atifan (Krka), Onymax (Galderma), TerbiGen (Generics; lek był obecny na rynku od lipca 2006), Terbinafin BMM Pharma (Lefarm; lek wprowadzony na rynek od stycznia 2010), Terbinafine-1A Pharma, Terbinafine IC (Pharm Dr. Ivan Cimprich), Terbisil Kid (Gedeon Richter).

D06 – Antybiotyki i chemioterapeutyki stosowane w dermatologii; D06A – Antybiotyki do stosowania miejscowego; D06AX – Inne antybiotyki do stosowania miejscowego

Acidum fusidicum: Hylosept (Axxon) to 4. zarejestrowana marka preparatów kwasu fusydowego. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Fucidin (Leo) i od listopada 2007 Fusacid (Chema-Elektromet). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Dermafusin (Spirig).

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J05 – Leki przeciwwirusowe działające ogólnie; J05A – Bezpośrednio działające leki przeciwwirusowe; J05AX – Inne leki przeciwwirusowe

Inosinum pranobexum: Groprinosin (Gedeon Richter Polska) w postaci syropu to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej tabletek. Zarejestrowane są 3 marki preparatów pranobeksu inozyny. Na rynek wprowadzono: Groprinosin (Gedeon Richter Polska), Isoprinosine (Ewopharma) i od grudnia 2010 Neosine (Aflofarm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe;

L01D – Antybiotyki cytotoksyczne i substancje o zbliżonym działaniu; L01DB – Antracykliny i substancje o podobnej budowie

Doxorubicinum: Doxorubicin Actavis to 11. zarejestrowana marka doksorubicyny. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Adriblastina PFS i Adriblastina RD (Pfizer), Adrimedac (Medac), Biorubina (Instytut Biotechnologii i Antybiotyków), Caelyx (Janssen-Cilag), Doxorubicin-Ebewe, Myocet (Cephalon) i od maja 2012 Doxorubicinum Accord (Accord Healthcare) i Doxorubicin Teva. Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Doxorubicin Medac i Xorucin (Actavis). Preparaty Caelyx i Myocet są lekami przygotowanymi w postaci liposomalnej. Skreślono z Rejestru: Rastocin (Teva Kraków).

L01X – Inne leki przeciwnowotworowe; L01XA – Związki platyny

Cisplatinum: Cisplatin AP (Alliance Pharma) to aktualnie 4. zarejestrowana marka preparatów cisplatyny, w tym w nowej dawce 20 mg. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Cisplatin-Ebewe, od stycznia 2010 Cisplatin Teva i od maja 2012 Cisplatinum Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Platidiam (Pliva-Lachema).

L02 – Leki hormonalne; L02B – Antagoniści hormonów i leki o zbliżonym działaniu; L02BG – Inhibitory aromatazy

Letrozolum: Symletrol (SymPhar) to 35. zarejestrowana marka letrozolu. Na rynek wprowadzono 13 leków: Aromek (Celon Pharma), Femara (Novartis; lek oryginalny), Lametta (Vipharm), od kwietnia 2009 Letrozol Teva, od września 2009 Etruzil (Egis), od lutego 2010 Lostar (Polpharma; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozolum Polpharma), od maja 2010 Letralan (ICN Polfa Rzeszów) i Mionic (Gedeon Richter; preparat zarejestrowany wcześniej przez Helm Pharmaceuticals pod nazwą Attozone), od czerwca 2010 Letrozole Accord (Accord Healthcare), od grudnia 2010 Apo-Letro (Apotex) i Arogen (Biogened), od lipca 2011 Clarzole (Actavis) i od marca 2012 Letromedac (Medac).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Fukara (Sanofi-Aventis), Letrodotril (Teva), Letrofem (Hikma), Letronorm (+Pharma), Letroregiozol (Regiomedica), Letrozac (Alfred E. Tiefenbacher), Letrozole Arrow (Arrow Poland), Letrozole Bluefish, Letrozole Reg Europe, Letrozole Tecnimede, Letrozole Welding, Letrozol Nucleus, Letrozol Orion, Letrozol Regiomedica, Letrozolum Genthon, Loosyn (Synthon), Loxelza (Tabuk Poland), Picozone (Stada), Sukontix (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozol Sandoz), Trozebax (Ranbaxy) i Trozel (Medicamenta).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Femtozone (Helm).

L04/L04A – Leki hamujące układ odpornościowy;

L04AA – Selektywne leki hamujące układ odpornościowy

Mycophenolas mofetil: Mycophenolate mofetil Ranbaxy to 23. zarejestrowana marka leków zawierających pochodne kwasu mykofenolowego. Na rynek wprowadzono 8 leków: CellCept (Roche; lek oryginalny), Myfortic (Novartis) zawierający sól sodową kwasu mykofenolowego, od lutego 2009 Myfenax (Teva), od czerwca 2010 Mycophenolate mofetil Apotex, od lipca 2011 Mycophenolate mofetil Sandoz, od października 2011 Mofimutral (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2011 Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare) i od stycznia 2012 Limfocept (Service-Pharma).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Arzip (Jelfa; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Mophecen), Myclausen (Herbert J. Passauer), Mycofenolat mofetil Actavis, Mycophenolate Arrow (Arrow Poland), Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare), Mycophenolate mofetil Alkem, Mycophenolate mofetil Astron (Astron Research), Mycophenolate mofetil Farmacon (AstraZeneca), Mycophenolate mofetil-Ratiopharm, Mycophenolate mofetil Stada, Mycophenolate mofetil Teva, Mycofenor (Orion), Nolfemic (Blau Farma Group) i Trixin (Farmacom). Skreślono z Rejestru Mycophenolat Lek.

L04AX – Inne leki hamujące układ odpornościowy

Azathioprinum: Azafalk (Falk) to 4. zarejestrowana marka azatiopryny. Do obrotu wprowadzono 3 marki: Azathioprine Vis, Immunoprin (Ebewe) oraz Imuran (Aspen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Kidofen (Aflofarm) w postaci czopków w 2 dawkach to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej zawiesiny doustnej, zaś Nurofen Caps (Reckitt Benckiser) w postaci miękkich kapsułek w dawce 400 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej innych postaci tej marki. Zarejestrowane są 23 marki preparatów ibuprofenu.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Topss, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone w maju 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), w lipcu 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), w lutym 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express), w październiku 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), we wrześniu 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), w październiku 2009 Iburion (Orion), w listopadzie 2009 MIG (Berlin-Chemie), w styczniu 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), w maju 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), w grudniu 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott) i od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek) i od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Brufen zawiesina 2% (Abbott), Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Harpagophyti procumbens radicis extractum: RevmaStop (Expo Line) to aktualnie 2. zarejestrowany lek o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Reumaphyt (Phytopharm Klęka). Na rynek wprowadzone zostały także suplementy diety o podanym składzie: Devil’s Claw (Now Foods) i Reumalin (Ozone).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum alendronicum: Alendronat Aurobindo (Zentiva) w dawkach 10 mg i 70 mg to aktualnie 24. zarejestrowana marka preparatów kwasu alendronowego. Leki w dawce 70 mg przyjmuje się raz w tygodniu. Na rynek wprowadzono 12 leków w dawce 70 mg: Fosamax (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Ostemax 70 Comfort (Polpharma), Ostenil 70 (Teva), Ostolek (Lekam), od kwietnia 2006 Alendronat-Ratiopharm 70, od lutego 2007 Alendromax (Arrow Generics), od stycznia 2008 Sedron (Gedeon Richter Polska; poprzednia nazwa: Ostalon 70 mg), od czerwca 2008 Alendran 70 (Ranbaxy), od stycznia 2010 Alendronate Arrow (Arrow Poland), od kwietnia 2010 Ostodronic (Apotex), od sierpnia 2010 Alendronat Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals) i od marca 2012 Alendronatum 123ratio (poprzednia nazwa: Alendronatum Farmacom; przed zmianą nazwy preparat został wprowadzony na rynek w maju 2007 przez Plivę Kraków pod nazwą Alenotop).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Alendronate Medana (Medana Pharma), Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alendronat Pharmabill (Pharmabill), Alendronic acid Polfarmex (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Akost), Bisfozen (Zentiva), Kwas alendronowy 70 mg (Phargem), Lendrate (Actavis) i Rekostin (Biofarm). Do sprzedaży wprowadzono ponadto 3 leki w dawce 10 mg: Alenato (ICN Polfa Rzeszów), Ostenil (Teva) i Ostolek (Lekam). Natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Alendronate Arrow (Arrow Poland) i Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alenotop (Teva Kraków).

Skreślono z Rejestru: Aldron 70 (Sandoz), Alendrion (Orion), Alendrogen (Billev Pharma; preparat był na rynku od maja 2007), Alendronate Teva 70 mg.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe; N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy; N02AX52 – Tramadol, preparaty złożone

Tramadolum+paracetamolum: Bacizol i Tracemol (oba: Substipharm) oraz Tramapar (Polfarmex) to odpowiednio 12., 13. i 14. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 6 leków: Zaldiar i Zaldiar Effervescent (Grünenthal), od stycznia 2010 Doreta (Krka), od maja 2010 Acutral (Grünenthal; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Primiza), od marca 2011 Poltram Combo (Polpharma), od kwietnia 2011 Padolten (Teva) i od lutego 2012 Delparan (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tramadol/Paracetamol Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Azemdol (Labopharm), Sedoloris (Actavis), Tramaparastad (Stada), Traparac (Disphar) i Zaldiar Retard (Labopharm).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Apotex, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Bluefish i Lewetyracetam-Neuraxpharm to odpowiednio 20., 21., 22. i 23. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 5 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed) i od maja 2012 Trund (Glenmark). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Cezarius (Hasco-Lek), Dretacen (Sandoz), Eliptus (Biofarm), Kapidokor (Vipharm), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Actavis Group (Actavis), Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Matever (Pharmathen) i Noepix (Sigillata).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Apomorphinum: Dacepton (Ever Neuro) to aktualnie jedyny zarejestrowany lek zawierający apomorfinę. Skreślono z Rejestru: Apo-Go i Apo-Go Pen (Forum).

Ropinirolum: Nironovo (Blau Farma Group) i Ropodrin (Egis) to odpowiednio 14. i 15. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek zostało wprowadzonych 7 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion) oraz od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon (Teva), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropinstad (Stada) i Ropitor (Torrent Pharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Contexine (Ranbaxy).

N05 – Leki psychotropowe;

N05A – Leki neuroleptyczne; N05AH – Diazepiny, oksazepiny, tiazepiny i oksepiny

Quetiapinum: Quetiapine Actavis to 36. zarejestrowana marka kwetiapiny. Na rynek wprowadzono 23 marki: Seroquel i Seroquel XR (AstraZeneca; lek oryginalny), Ketrel (Celon Pharma), od grudnia 2007 Ketipinor (Orion), od marca 2008 Ketilept (Egis) i Kventiax (Krka), od lipca 2008 Nantarid (Gedeon Richter), od października 2008 Loquen (Teva), od lipca 2009 Symquel (SymPhar; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapine Tiefenbacher), od sierpnia 2009 Kwetaplex (Adamed), od listopada 2009 Gentiapin (Biogened), od grudnia 2009 Quentapil (ICN Polfa Rzeszów), od stycznia 2010 Kefrenex (Axxon), od maja 2010 Poetra (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Quemed), od sierpnia 2010 Bonogren (Vipharm), od października 2010 Pinexet (Medana Pharma) i Vorta (Glenmark), od grudnia 2010 Quetiser (Sun-Farm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapin Sunfarm), od lutego 2011 Stadaquel (Stada), od czerwca 2011 Etiagen (Generics), Kwetax (Teva) i Setinin (+Pharma), od października 2011 Kwetinor (Lekam) i od maja 2012 ApoTiapina (Apotex).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Geldoren (Gedeon Richter Polska), Ketiap (Polpharma), Kwetiapina Neuropharma (Neuraxpharm), Quepsan (Pro.Med), Quetap (Ratiopharm), Quetiapine Accord (Accord Healthcare), Quetiapine Arrow (Arrow Poland), Quetiapine Medis, Quetiapine Pfizer, Quetiapinum Invent Farma, Quetiapinum Viketo (Invent Farma) i Quetilis (Medis).

Skreślono z Rejestru: Hedonin (Lannacher), Kvelux (Sandoz), Quetiapine-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetifi).

N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CX – Leki nasenne i uspokajające, preparaty złożone z wyłączeniem barbituranów

Leonuri herba+Lupuli strobilus+Melissae folium+Valerianae radix: Tabletki uspokajające Labofarm powlekane to rozszerzenie względem wprowadzonego wcześniej preparatu Tabletki uspokajające Labofarm. Są to jedyne zarejestrowane preparaty o podanym składzie.

N06 – Psychoanaleptyki;

N06A – Leki przeciwdepresyjne; N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Escitalopramum: Escitalopram PharmaSwiss i Pralex (Orion) to odpowiednio 23. i 24. zarejestrowana marka escitalopramu. Do sprzedaży wprowadzono 11 marek: Lexapro i od marca 2012 Lexapro Meltz (Lundbeck; lek oryginalny), od stycznia 2010 Depralin (Polpharma), od lutego 2010 Elicea (Krka) i Mozarin (Adamed), od czerwca 2010 Escitil (Egis) i Lenuxin (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2010 Pramatis (Sandoz), od kwietnia 2011 Servenon (Glenmark), od lipca 2011 Escitalopram Actavis (lek zarejestrowany początkowo przez firmę Alchemia pod nazwą Escitalopram Alchemia), od listopada 2011 Aciprex (Biofarm) i od grudnia 2011 Nexpram (Lekam).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Andepram (Alchemia), Benel (Farmalider), Deprigen (Biogened), Escertal (Zentiva; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Esoprex), Escipram (G.L. Pharma), Escitalopram Pfizer, Escitalopram Teva (Teva; lek zarejestrowany początkowo przez Vera Pharma pod nazwą Escitalopram Vera), Escitasan (Stada), Esprolan (Medana Pharma), Miraklide (Vipharm) i Pramogen (Generics).

Skreślono z Rejestru: Escitalopram-1A Pharma, Laprides (Teva).

N06D – Leki przeciw demencji; N06DA - Antycholinoesterazy

Donepezilum: Donepezil Polfa Łódź to 36. zarejestrowana marka donepezylu, zaś Donepezil Stada Oro w postaci tabletek rozpadających się w ustach to rozszerzenie względem zarejestrowanych wcześniej tabletek powlekanych. Do sprzedaży wprowadzono 19 leków: Aricept (Pfizer; lek oryginalny), Cogiton (Biofarm), Donepex (Celon Pharma), Yasnal i od czerwca 2011 Yasnal Q‑Tab (Krka), od lutego 2009 Donesyn (Vipharm) i Symepezil (SymPhar), od maja 2009 Donectil (ICN Polfa Rzeszów), od lipca 2009 Cognezil (Glenmark; zarejestrowany wcześniej jako Donepezil Synthon), od października 2009 Alzdone (Unia) i Donecept (Actavis), od grudnia 2009 Alzepezil (Egis) i od czerwca 2011 Alzepezil ODT (Egis), od kwietnia 2010 Mensapex (Sandoz; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą DoneSAN), od czerwca 2010 Pezilgen (Biogened), od sierpnia 2010 Apo-Doperil (Apotex) i Doneprion (Orion), od września 2010 Donemed (Sun-Farm), od marca 2011 Ricordo (Adamed), od września 2011 Pamigen (Generics; lek wprowadzony na rynek w marcu 2010 pod nazwą Donepezil Generics) i od kwietnia 2012 Donepezil Polfarmex.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Altzer (Hikma), Dobedipil (Stada), Donecleus (Nucleus), Donegen ODT (Generics), Donepegamma (Wörwag), Donepenorm (+Pharma; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Donepezil Alet), Donepezil Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Donepezil Hydrochloride Accord (Accord Healthcare), Donepezil hydrochloride Sanovel, Donepezil Peseri (Peseri Trading), Donepezil Teva (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Pliva), Donepezil Stada (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Specifar), Donethon (Synthon), Memiranum (Ranbaxy), Redumas i Redumas ODT (Teva) oraz Rizin (Teva).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Memocept (Polpharma; preparat wprowadzony na rynek od marca 2010, zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą Synpezil).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nicorette Coolmint (McNeil) w postaci tabletek do ssania to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej postaci tego leku. Zarejestrowane są aktualnie 4 marki preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty: Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler); Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego i tabletek do ssania Niquitin Mini oraz preparat Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Arrow Generics/Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach, Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa; R01AA – Sympatykomimetyki, leki proste

Xylometazolinum: Xyladur (Premier Research) to aktualnie 9. zarejestrowana w tej klasie marka ksylometazoliny. Na rynek wprowadzono 7 leków w różnych postaciach: Otrivin (Novartis), Xylogel (Polfa Warszawa), Xylometazolin WZF (Polfa Warszawa), Xylometazolin VP (ICN Polfa Rzeszów), Xylorin (GlaxoSmithKline, Poznań), od kwietnia 2010 Nasorin (Orion) oraz Sudafed XyloSpray i Sudafed XyloSpray HA (McNeil). Nie pojawił się jeszcze preparat Xylo-Mepha. Skreślono z Rejestru: Donosan (Ratiopharm), Sudaxyl i Sudaxyl HA (McNeil).

R02/R02A – Preparaty stosowane w chorobach gardła; R02AA – Antyseptyki

Alcohol dichlorobenzylicus+amylmethacresolum: Strepsils (Reckitt Benckiser) w postaci pastylek to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej 4 innych produktów tej marki: Strepsils truskawkowy bez cukru (wcześniejsze nazwy: Strepsils Cool Mint, Strepsils z mentolem i anyżkiem, Strepsils o oryginalnym smaku), Strepsils Warm (poprzednie nazwy: Strepsils truskawkowy bez cukru, Strepsils bez cukru, Strepsils bez cukru ziołowo-cytrynowe), Strepsils z mentolem i eukaliptusem (poprzednie nazwy: Strepsils mentolowo-eukaliptusowe, Strepsils Menthol & Eucalyptus), Strepsils z miodem i cytryną (poprzednie nazwy: Strepsils z naturalnym miodem i cytryną, Strepsils with Honey & Lemon).

Chlorhexidinum+lidocainum: Gardimax Medica (Tactica Pharmaceuticals) w postaci tabletek do ssania i aerozolu do stosowania w jamie ustnej to 1. zarejestrowany preparat o podanym składzie.

R03 – Leki stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03D - Inne leki działające ogólnie stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03DC – Antagoniści receptorów leukotrienowych

Montelukastum: Montelukastum Accord (Accord Healthcare) to 50. zarejestrowana marka montelukastu. Do sprzedaży zostało wprowadzonych 19 leków: Singulair (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), od października 2008 Drimon (Teva), od stycznia 2009 Astmirex (Temapharm), Hardic (Teva) i Monkasta (Krka), od lutego 2009 Montest (Genexo), od kwietnia 2009 Milukante (Adamed) i Promonta (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2009 Asmenol (Polpharma), od października 2009 Eonic (Gedeon Richter) i Montelak (Medreg), od grudnia 2009 Montessan (Apotex; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Montekast), od czerwca 2010 Montespir (Biofarm) i Vizendo (GlaxoSmithKline; preparat zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą MontSyn), od listopada 2010 Montenorm (+Pharma) i Symlukast (SymPhar), od marca 2011 Montelukast Sandoz i Spirokast (Zentiva), od października 2011 Montelukast Stada i od lutego 2012 Astmodil (Polfarmex).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Actamone (Actavis), Airuno (Blubit), Alvokast (Alvogen; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Arti Farma pod nazwą Montekast), Astmontex (Farma-Projekt), Brogalast (Galex d.d.), Elukan (Specifar), Lamoten (Polfa Pabianice), Miralust (Adamed), Monteflow (Sun-Farm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Montelukast Sunfarm), Montelukast-1A Pharma, Montelukast Accord (Accord Healthcare), Montelukast Apotex, Montelukast Bluefish (lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Helm pod nazwą Montelukast Helm), Montelukast Invent Farma, Montelukast Miklich, Montelukast MSD (Merck Sharp & Dohme), Montelukast Pharmathen, Montelukast Polpharma, Montelukast-Ratiopharm, Montelukastum Synthon, Montetrinas (Sigillata), Montexal (ICN Polfa Rzeszów), Montulind (Sigillata), Orilukast (Orion), Polmonte (Merck Sharp & Dohme; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Airathon), Sigilukad (Sigillata), Sitemortak (Sigillata), Telumantes (Sigillata) i Telumyl (Generics).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05C – Leki wykrztuśne, z wyłączeniem preparatów złożonych zawierających leki przeciwkaszlowe; R05CA – Leki wykrztuśne

Guaifenesinum: Benylin Muco (McNeil) to aktualnie 5. zarejestrowana marka preparatów z gwajafenezyną. Do sprzedaży wprowadzono 3 marki: Guajavis (Vis), Guajazyl i Guajazyl Mint (Espefa) oraz Robitussin Expectorans (Pfizer). Nie został jeszcze wprowadzony na rynek preparat Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry (Wick). Wygasło pozwolenie na Coldrex na kaszel (GlaxoSmithKline).

R06/R06A – Leki przeciwhistaminowe działające ogólnie; R06AE – Pochodne piperazyny

Levocetirizinum: Votrezin (Sandoz) to 11. zarejestrowany lek z lewocetyryzyną, natomiast Zenaro (Zentiva) w postaci kropli doustnych o nowej dla tej substancji czynnej dawce 5 mg/ml oraz w postaci syropu to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zastosowanie aktywnego izomeru cetyryzyny umożliwia zmniejszenie o połowę stosowanych dawek, a tym samym działań niepożądanych. Na rynek wprowadzono 6 leków: Xyzal (Vedim; lek oryginalny), od stycznia 2010 Cezera (Krka), od sierpnia 2010 Zenaro (Zentiva), od września 2010 Lirra (Glenmark) oraz Zyx (Biofarm) i od lutego 2012 Contrahist (Adamed). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: L-Cetirinax (Synthon), Levocetirizine dihydrochloride Zentiva, Levocetirizine-Biofarm i Zilola (Gedeon Richter Polska).

Uwaga: wprowadzonemu onegdaj na rynek preparatowi Zyx 7 (Biofarm) zawierającemu racemiczną cetyryzynę w lipcu 2008 zmieniono nazwę na Amertil Bio. Obecny aktualnie na rynku preparat Zyx zawiera lewocetyryzynę.

 

S – Narządy zmysłów

S01 – Leki okulistyczne; S01E – Leki przeciw jaskrze i zwężające źrenicę;

S01EA – Sympatykomimetyki stosowane w leczeniu jaskry

Brimonidinum: Brimodiol (Sun-Pharm) to 8. zarejestrowana marka brymonidyny. Na rynku pojawiło się 5 leków: Alphagan (Allergan), od czerwca 2009 Luxfen (Jelfa), od listopada 2010 Brimogen (Generics), od stycznia 2011 Brimoteva (Teva) i od marca 2012 Biprolast (Blau Farma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Brymont (Blumont) i Clarix (Sandoz). Skreślono z Rejestru: Brimonidine-1A Pharma.

S01ED – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; S01ED51 – Timolol, preparaty złożone

Timololum+dorzolamidum: Dotigen (Generics) to 13. zarejestrowana marka leków o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 4 preparaty: Cosopt (Merck Sharp & Dohme), od kwietnia 2010 Rozacom (Adamed), od stycznia 2011 Dotiteva (Teva) w postaci kropli wielodawkowych i od marca 2012 Tymolamid (Blau Farma Group). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Arutidor (Mann), Cosopt PF (Merck Sharp & Dohme), Dolopt Plus (Sandoz), Dorzolamide/Timolol NTC, Dorzolamid/Timolol Stada, Dotiteva Minims (Teva), Dozopres Combi (ICN Polfa Rzeszów), Oculamid (Blau Farma Group), Oftidorix (Jelfa) i Venturax (S-Lab).

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2012-06-30

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
Dzień Aptekarza
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
dza2014pm.jpg
DOKUMENTY
strategia.jpg
mail order maxalt online prednisone 5mg dose pack 48 instructions yasmin cheap us pharmacy what drug category is ortho cyclen florida cafergot new canadian pharmacy doxycycline dose malaria prophylaxis american fincar buy cipro online no rx lisinopril generic names isoptin noprescrition needed uk online pharmacy oestrogel online order valtrex noprescrition needed usa online pharmacy buy procardia tablets uk candian pharmacy seroquel no rx betapace meds no prescripion cheap bactrim 800 mg online can buy nexium canada buy brand betnovate etabus buy online ireland mens health generic viagra cipralex 10mg and alcohol how to take sumycin viagra professional tablets uk toradol from india can you buy diflucan over counter ireland diovan sales us buy paroxetine in india online doxazosin to buy in the canada without a prescription birth control alesse generic buying evista online legal is it safe to buy viagra online approved accutane online without rx tizanidina australia companies only yaz in usa comprar rumalaya original where can i puchase zyrtec voltaren tablets 75mg purchase cafergot in canada januvia on line no script what is the drug ezetimibe delivery overnight buy plendil no prescription key pred l thyroxine tablets price brand amoxil tablets uk diabecon over counter cephalexin and alcohol nhs cheap aciclovir 1 200mg brand name allopurinol online hydrea refill pack buy cheap anafranil overnight where to buy trental ointment diamox online with out prescription best anti anxiety medication natural noroxin 400mg used for metformin tablets in stool advair from mexico order tretinoin 0,05 online canada pill rx health minocycline products padi tec trimix benemid now what does carvedilolo klipal codeine usa no prescription can i buy abortion pills online ordering viagra online usa prescription cheap seroquel uk alesse italiano purchase acticin 2 pharmacy macquarie discount pharmacy mitchell to buy desyrel generic from beconase aq claravis brands india citalopram without food where to buy prednisolone 5mg browser stats south africa accutane tablets betoptic pharmacy order how to take zithromax 500mg tizanidina buy online india toprol xl drug in canada pharmacy dostinex prices at costco zantac italiano can cut 20mg cialis tablet half non prescription bupropionum pharmacy neurontin capsules side effects cost of mail pyridium eutirox 100 precio disulphiram canada no prescription seroquel mg usa chloramphenicol lawsuit cozaar plus bijsluiter how much is cialis on private prescription nexium without a prescription elocom prospect generic mycelex g uk paypal comprare cialis online in italia amoxil for sale australia order ranitidine without rx cost of metformin at cvs candida neuropathic pain canadian online prescription sunglasses tretinoin 0,05 cheapest rate erythromycin reviews over the counter medicine that acts as nitrofurantoin mail order lady era online buy aceon online without prescription lisinopril cheap uk viagra cialis levitra samples acheter pas cher inderal how to take paxil cr free canadian family history buy premarin mg online for tamsulosin hydrochloride dosage zoloft with american express xeloda cost in india vasodilan canada pharmacy hydrodiuril online instant chlamydia testing viagra sublingual costco order doxycycline online no prescription overnight indian pharmacy cyklokapron voveran sr buy online india best place to buy prevacid in uk co paroxetine 20 mg tablet how to buy parlodel online how long does it take for methotrexate injections to work get misoprost toronto purchasing aprovel online over the counter salvent differin order by phone indian generics online seasonique where to buy parlodel mg acai berry quack medicine azurette uk buy buy online viagra sublingual generic over the counter medicine ovral l tom kaulitz de tokio hotel sufre una sobredosis de viagra acheter terramycine buy liv 80 mg online purchase eurax online no prescription sports direct voucher code citalopram uk companies only why has bisoprololi fumaras been discontinued buy alfa flucon online reviews best site to buy wellbutrin atrovent max dose where can i get vasotec mometasone furoate ointment 0.1 eczema acheter pas cher kytril buy benicar hct cheap online generic zyvox antibiotic clomifene mexico companies only sinemet no rx celebrex online from usa what are the side effects of norvasc 5mg can i order singulair no prescription in the usa generic aristocort india zaditor generic reviews disulfiramo delivered to your home buy lamictal 5mg order v gel online where do i glucophage in australia buy minomycin tablets us obelit without insurance lipothin mg canada zyrtec side effects in women can you get atorlip 10 viagra sublingual pas cher buy ampicilina online mexico no prescription minomycin order by phone erythromycin antibiotic for acne motrin over the counter mg blopress buy without buy meclizine online pharmacy cialis viagra wikipedia can you purchase xbox live gold online anastrozole without steroids fluoxetine drug in mexico pharmacy lasilix over the counter do male erection pills work mupirocin ointment usp 2 moduretic brand positioning buy ceftin online safely stromectol by mail order can order viagra plus online where to buy nootropil online india albenda drugstore com pricing get phexin toronto doksazosin lek generic australia erection packs 10 drugs levitra cialis sublingual tablet sale zertalin without rx generic tinidazolum for sale on line what types of quibron t are there triamterene pharmacy order cardizem online coupon code tretinoin cream 0.1 for acne thyrohormone legal in england tegretol with prescription buy trial erection packs 2 online no prescription us salbutamol guaifenesin expectorant next day delivery viagra usa caffeine ergotamine drug class baclofen venta en mexico emoquette online pharmacy shipped to canada amoxycillin discount no prescription actoplus met overnight delivery ceftin to buy in the uk without a prescription buy aleve online at canada pharmacy can buy elavil online american anteovin acticin canadian online overnight pharmacy order viagra plus from australia without prescription voveran india cheap alavert mg buy retin a micro gel 0.1 brand levitra without prescrip zyvox pills buy online can you get high off of citalopram hydrobromide 20 mg aspirin discount medications buy actos online canada purchase avodart on line in mexico order generic phenergan purchasing serevent online order allegra from mexico without prescription low cost overnight hytrin purchase klipal codeine mg prednisone side effects patient reviews doxazosin mail order delta cortef canada drug store keflex drug class nitrofurantoin suspension price feldene now co uk lopid medicine online lisinopril no prescription overnight delivery renova toilet paper case study analysis lipitor generics launch overseas pharmacy no prescription zitromax buy oracea online tricor no prescription needed canadian online pharmacy propecia prices australia reglan para que se usa birth control pills lipothin how to use fucidin h where to buy cheap generic nolvadex curacne buy online us amaryl tablets 150 mg what is methocarbamol will flonase make you gain weight canadian pharmacy medazole us pharmacy online procardia augmentin dose for uti hyzaar mexico pharmacy losartan hydrochlorthiazide no prescription clozaril aleve 500 mg tablets beconase aq uk brand name indian pharmacy glycomet bystolic drugstore.com combivent on line in the usa buy baridium no prescription voltaren uk sale the chepest naprosyn what does l-arginine gofor brand name yagara online purchase otomax in us levitra plus usa pharmacy prednisone noprescrition needed usa online pharmacy what is apo furosemide 20 mg order amantadine online canadian fastest oxybutyninum uk delivery where can i get protonix pills feldene sl modo de usar viagra price drop paroxetine 20 mg film coated tablets terbinafine hydrochloride cream 30g canadian pharmacy valtrex prescription valacyclovir purchase minomycin mg cabgolin generico italiano buy kamagra cheap online impotence colchicina cheap mexico pharmacy nate ruess we are young duprost phone orders order synthroid lowest price order neo medrol maxalt.com safe to buy generic roaccutan from usa cheap tofranil buy online tramadol for dogs cost buy anastrozolo inhaler canada cost of mail apo clopidogrel buy wellbutrin pills in the australia hydrochlorothiazide generic wikipedia drugs buy neurontin without a prescription procardia no prescription fedex ups triamterenum without rx dyazide on line in the uk periactin supplier in uk cheapest place to buy flovent prevacid over counter infants buy lisinopril with paypal benicar meds no prescripion canadian viagra tablet cvs propecia price purchase demadex on line in usa when will generic coreg cr be available is there a shortage of lisinopril scabies treatment online canada gasex for sale uk lotensin cheap india pharmacy metoclopramide overnight view topic generic viagra sublingual uk online side effects of motrin 600 mg current price ophthacare buy elimite canada prevacid prix en pharmacie en france where can i get some ampicilina where to buy celadrin buy nizoral 2 shampoo online where to buy narcotic medications in europe zitromax uk brand name best site to buy aripiprazola buy bupron sr online from australia advair diskus cheap australia pharmacy canadian pharmacy prozac order eurax lotion valtrex 500 mg dose prometrium dosage instructions pharmacy buy drugs actoplus met where to buy ortho cyclen without a prescription anastrozolo online without prescription best place to buy demadex in india buy femcare without rx mexican pharmacy no prescription cialis super active zenegra online purchase fasigyn limited india where to get vistaril pct ranitidine on line in the canada uroxatral daily use reviews singulair generic walmart lamisilate buy canada buy lipitor mg we are young lyrics fun where to buy probalan without a prescription lipitor sales 2008 seroflo 100mg tablet buy meds online neurontin online sales diflucan dose for oral candidiasis singulair over the counter uk elocom birth control online uk combivent dose counter tretinoin cream usp 0.1 obagi clomid 100mg days 2 6 order januvia from usa without prescription resources for paroxetine can you buy dutas in ireland what does diovan pill look like cialis online bulgaria usa buy micronase without prescription best site for ortho cyclen cheap canadian albenda no prescription warafin online without prescription us online pharmacy no prescription urispas buy cordarone overseas can you order prednisone online pharmacy synthroid dosage calculator adalat buy elavil pills online in the canada generic dulcolax buy canada discount robaxin buy bupropion online with no prescription venlafaxina discount no prescription tegretol generic india over the counter retin a ge lithium order canada order cialis professional 120 mg can i order nizagara best place to buy naprosyn in mexico erection packs 3 to buy in the uk without a prescription is there a drug comparative to erythromycin atomoxetin buy online uk list of mail order pharmacy companies vermox birth control online mexico nootropil 40 mg pharmacy co ciprofloxacin wikipedia what is the cost of generic accutane pill identifier m357 scored what is alliteration ks1 what is ventolin pills used for where can i buy trimox in canada prednisona online from canada red kooga korean ginseng capsules glucophage price in pakistan sale malegra fxt seroquel uk buy atorlip medication generic discount side effects of zetia estro sold over counter diprolene online mexico best place to buy glucofage online dramamine online pay paypal mometasona over the counter india ditropan precio mexico purchase lady era mg can i get propecia from my gp amaryl 4 1000 mg doksazosin lek generic uk dosage of zithromax for chlamydia in men buy micronase online with out prescription acheter baie dacai en france buy abortion pills online usa what is zyrtec dosage ordering elocom mexico original yaz online cordarone canada paypal buy capoten xr without prescription order online cheap effexor xr lexapro online prescription instant chlamydia test sinemet ships from india minocin ordering online pharmacy carbozyne for purchase without a prescription can i get propecia on the nhs pill rx health ciplox products buy genuine ventolin uk erection packs 11 overnight delivery avana how to buy buy prinivil without rx buying prozac from canada no prescription lithium doctors online healthy blood pressure 20 year old male phexin for gonorrhea buying antibiotics online safe types of arthritis in the spine lotrisone noprescrition needed canada online pharmacy allegra d tabs baridium for men in usa american flovent maxalt mlt 10 mg and alcohol redustat pastillas que contienen comprar cefixime en argentina buy acai pills online fastest sildenafila uk delivery evista now how to take vantin mg buy roxithromycin online india online pharmacy for isotretinoin printable levitra coupons bayer buying isoptin using paypal can order kamagra chewable online discount dramamine cheap genuine rhinocort online where can i get lithium pills cialis mailing list percocet shoppers drug mart lamisil online non prescription l thyroxine perth australia retin a gel 0,1 brand positioning when do cipro pills expire serevent without subscription buy lady era online australia no prescription what is calan sr for mail order suhagra what do propranolol pills look like canadian pharmacy online isotretin flagyl er direct pharmacy cheap canadian depakine chrono no prescription use prazosin coupon online caffeine ergotamine australia companies only ranitidine without a prescription from canada viagra canada safe order anteovin online uk olistat over the counter usa purchase xenical in us brand viagra from mexico generic tadalafil cheapest to buy buspar buy elimite inhaler canada lozol prescription only disulphiram generic uk quickest effexor xr buy vagifem tablets us suppliers of cabaser in us orlistat delivery pharcharmy cheapest lozol paypal valtrex prix en pharmacie en france retin a ge spain buying aldactone from canada no prescription what does flonase help with nasal spray order cialis online without rx order deltasone online in usa indian pharmacy quetiapinum buyers of tenormin canada what is nolvadex made of ordering ginseng india sominex uk companies only generic elocon uk brand erection packs 3 buy toradol prices usa suppliers of esperal in us metrogel brand positioning amlodipin online with out prescription adalat drug in canada pharmacy buy priligy in ireland reliable uk site to buy nolva donde comprar artane phenergan with codeine syrup side effects overseas pharmacy no prescription prozac american levitra professional demadex over the counter usa fast kamagra oral jelly delivery buy florinef tablets uk buy synthroid tablets canada buy zocor inhaler canada lincocin aquadrops dogs anafranil sublingual dosage parlodel uk online generic acticin cost leukeran usa where do i bactroban in india famvir 125mg tablets mometasona legal in england methotrexate on line in the uk penegra to buy from europe buy xenical from boots rhinocort for sale uk apcalis sx buy on line fastest seroquel uk delivery how much does suprax 400 mg cost lowest price leukeran what is cytotec tablets used for dose of mirapex for restless legs comprar strattera portugal bactroban low dose birth control buy ondansetrona online no prescription us digoxin purchase where to buy cialis drugs like levaquin buy haldol lowest price online accutane no prescription skelaxin dosage instructions tretinoin lawsuit long time side effects differin comprar tofranil en argentina what does norvasc used for buy ponstel online ireland buy januvia online from australia slimex medication off citalopram now buy baridium tablets uk aciclovir 100 low avodart where can i get mobic patient reviews on fluoxetine metronidazole where to get lopid fast india wellbutrin lawsuit 2012 mircette pill pack why is there a national shortage of zofran revatio sales schedule pill rx health aloprim products reglan medication online motilium dosage pediatric where can i get diflucan online colchicina birth control online mexico fucidin ordering no prescription buy nexium 15mg online get proscar online online endep with no prescription ophthacare lawsuit settlements forzest 10 cialis online from india estradiol valerate in usa uk buy azurette without prescription glyset online coupon code switching from zoloft to wellbutrin add what is antabuse mg used to treat is amantadine legal in uk viagra soft flavoured canada getting motilium in australia flovent mg usa triamterene without a prescription from uk cialis super active.com voltaren buy online uk diferencia culturismo y fitness buy estrogen injection online neurontin shelf life is generic allopurinol available in usa actos india price erythromycin ophthalmic ointment cost bupron cheap australia pharmacy best drugs to take during sex actoplus discount buy synthroid online amazon voveran tablet medicine rhinocort shop net a good web page to buy duphalac with no script keflex tablets dosage buy coumadin where to colchicine price buy cleocin gel online without a prescription buy altace canada avana drugs for sale amitriptyline pain relief side effects cialis pharmacy order how much does brand name celexa cost diovan mims thailand increasing zoloft dosage for anxiety ordering doxycycline india get alfa flucon las vegas what herb is like viagra colospa online cheap where to buy glucofage without a prescription can i order viagra jelly online zyprexa buy canada cymbalta withdrawal symptoms cialis professional for sale usa buy aciclovir in usa why has prometrium been discontinued plendil uk next day delivery ginseng where can i buy cordarone online coupon code over the counter medicine atomoxetin amoxicilina buy online uk buy female viagra without a prescription from canadian pharmacy zenegra generic india buy lamictal online overnight delivery calan order buy propranolol online amazon buy beta val tablets australia buy hytrin pills in the canada zestoretic dosage too high western drug clonidine is valtrex available in generic form malegra dxt drug in germany pharmacy bactrim brand order resources for wellbutrin zocor roche precio argentina wellbutrin topamax weight loss dose best place buy diclofenac pct ordering imitrex on line what is prazosin for cats where can i buy lexapro online without a prescription what does aygestin use prograf coupon online to buy colchicina in uk what is antabuse used to treat zyprexa dosages use toprol generico italiano purchase livejournal community phenergan syrup india hytrin discount buy methotrexate tablets canada cheap carafate mg buy tegretol retard online online ampicillin purchase trial erection packs 3 buy without buy cleocin gel pills in the mexico combivent direct pharmacy prometrium india atarax medication side effects salvent hfa inhaler curacne online bestellen danazol generic zovirax usa pharmacy quinine sulphate tablets what are they for aceon without prescrip nolvadex order by phone shuddha guggulu drug in canada pharmacy betneval creme urticaire flonase dosage instructions is canadian neighbor pharmacy real cardizem from canada cheap genuine luvox online 800mg norfloxcin trimethoprim common side effects of pyridium where to buy brand amoxil mg order erythromycin erythrocin lactobionate iv better than zofran best baridium prices buy kamagra boots can you buy pharmacy zovirax ointment keflex 1000 mg nebenwirkungen overnight cod pharmacy buy deltasone prescription drug yasmin ordering zantac mexico order ampicillin online also where to buy shatavari drugs online what are the side effects of augmentin 875 mg avodart reviews by users myambutol costco where to buy furosemide in canada safely zestril 100mg cheap diclofenac online lipitor online sales buy aprovel online no prescription tapiales toprol for performance anxiety torsemide purchase in canada no prescription amantadine generic 2013 drugs where can i buy furosemide in uk generic chloromycetin in usa danazol medication order finasteride manufacturers in india order protonix from india without prescription bactrim ds dosage for pneumonia where can i get phenergan pills clomid uk next day delivery calan without prescription medication can you get high from trazodone addiction carbozyne no prescription canada flagyl 400mg tablets dosage uroxatral lowest price buy salbutamol mg generic diamox no prescription where to purchase zyloprim glucofage with no perscription cheapest levitra canada buy viagra las vegas nevada imitrex 100mg 25mg order isotretin from australia without prescription protonix medication cost where to buy tegretol online uk eltroxin online bestellen how to order diprolene online fallout 2 where to buy mentats can you get coreg chloramphenicol shortage order levitra from usa without prescription himcocid without rx can you buy torsemide over the counter purchase trial erection packs 1 in us discount diclofenac of canada where to purchase anastrozolo where can i order viagra super active confido cheapest rate neurontin online canadian buy clomid online mexico xeloda tablets msds renagel prescription coupon buy retin a 0,025 canada order betapace lowest price flagyl er now cialis vs viagra price approved canadian avodart dosage purchase metocarbamol pills canada buy atarax without prescription bactrim ds discount generic pills for compazine cheap prozac without rx list of tesco stores selling lamisilate synthroid t4 average cost of depo provera shot what is yasmin drugs where to purchase cipralex levitra plus lawsuit canada zantac tablets 150 mg maxalt rpd medication prometh codeine syrup high fortune summoners orlistato online in canada canada pharmacies online that sell mircette curacne treatment vitamin shoppe coupon codes 2013 metoclopramide online without prescription megalis 20 mg side effect best place to order trimox in us coreg cr prices is there generic cialis buy zovirax online no prescription us detrol in croatia rhinocort prescription only toradol tablets for purchase rogaine 5 drugstore.com ordering cialis viagra pharmacy can i order lexapro online do you need rx aygestin over counter brand amoxil buy finax with e check post cycle therapy calan mobic medication order buy abilify with no rx bystolic tablets used buy zedd usa t3 thyroid medication weight loss ordering predalone baridium cheap australia pharmacy cordarone medication side effects interactions depakine chrono medication brand plendil buy noroxin india generic viagra canadian customs can get levitra over counter order prednisona from australia without prescription can i order danazol online cheap generic gasex buy carbozyne using pay pal azitromicina birth control online canada can you get high off diclofenac sod ec 75 mg purchase nexium in uk costco pharmacy dostinex price synthroid for sale australia where to get free asthma inhalers can you buy fasigyne online low price advair uk buy generic tizanidina online with prescription beconase aq delivery generic prandin no prescription avapro hct mims buy generic voltaren online with prescription buy erythromycin antibiotic how to use chloramphenicol ointment buy canadian caverta paxil next day delivery get medication next day online order grifulvin on line canada generic proscar uk paypal pharmacy has best price aprovel generic uk paypal renagel effexor reviews 2011 buy wellbutrin canada suppliers of microzide in us prilosec vs nexium side effects altace where can i buy seroflo inhaler india is lantus a prescription drug cefixime tablets rxlist disulphiram on line in the canada what is cipro made of pamelor to buy in australia lasix reviews for men buy imuran 200 order estrace from buy requip online reviews stieva a dose canada and female viagra l tryptophan online pay paypal synthroid side effects joint pain oracea without a prescription watermelon natural viagra healthy living 2009 premarin spain voltaren drugstore com kelnor medication overnight delivery advair diskus usa cvs prices levitra to purchase without a prescription cilest canada prescription deltasone india no prescription pharmacy buy drugs prednisona buy generic actoplus met online with prescription dilantin usa pharmacy serevent cost water pills weight loss yahoo discount brahmin purses elocom buy online australia acai burn premium coupon code long time side effects oristal buy dutas for daily use buying ethionamide from canada no prescription singulair generic walmart price where do i levitra super active in india desyrel trusted online drug stores in canada imitrex generico online renagel fast usa compazine hong kong mg buy cheap free or low cost propranolol astelin online with out prescription buy genuine vpxl uk purchase erythromycin on line in mexico amoxycillin tablets online motrin moms campaign canadian pharmacys genuine bentyl best price carafate uk online tinidazole side effects long term use where can i purchase pure hoodia safe to buy generic venlafaxina from uk oxytrol order online quickest methotrexate avapro buy online australia best place to buy fluoxetina in uk buy flunil online overnight delivery beconase aq legal us overseas pharmacy no prescription moduretic order cipro no prescription florida prazosin biaxin italiano toprol xl noprescrition needed uk online pharmacy how to buy motilium online canadian online pharmacy tadalafil endep best price rythmol sr trusted online drug stores in canada nootropil not generic azulfidine tablets uses singulair us sales mg order delta cortef from india without prescription ditropan side effects buy caverta visa order mentat online no prescription with a amex what is the usual dosage for keflex brand advair diskus for sale australia carbozyne no prescription reviews bystolic with no perscription generic eurax canada buy celapram online without prescription where can i buy arthrotec in the philippines comprar caverta portugal motrin fast usa allegra generic uk trade name meclizine india what is cipro used for in medicine mestinon timespan 180 mg price buy valaciclovir without rx can i take viagra and cialis at the same time plendil italiano how to get casodex drug ordering toprol usa where to buy albenda ointment zedd with no subscription where can i get didronel pills voltaren 100mg dosage provera daily use reviews cheapest place to buy zyrtec d buy forzest paypal depakote side effects rxlist canadian pharmacy online mentat order etodolac 300 mg diuretics water pills side effects sildenafila canada pharmacy is serevent available over the counter legal buy prescription drugs online no prescription where to buy biaxin with amex can i buy prandin in canada reliable online mexican pharmacies pharmacy that sells amaryl what does cytoxan do buy keppra for dogs what is generic viagra called cost of prevacid in canada best site to buy valaciclovir buy amantadine 10 mentax online in us generic for prednisolone acetate koala chlamydia order retin a 0,025 no rx canadian pharmacy vardenafil generic alternative nootropil online purchase best place to buy mometasona amitriptyline low dose antidepressant serpina pills online in the uk levitra super active capsules nizoral antifungal pills dilantin drug in uk pharmacy cialis jelly online order order shatavari overnight where to buy keflex online without rx generic hytrin buy canada acticin online low cost viagra soft canada discounts pharmacy best place to buy retin a in australia lasix usa cvs prices australian breastfeeding association domperidone lincocin legal in england zyloprim uk buy torsemide ordering online pharmacy what is mestinon for liquid arimidex dose buy retin a gel 0,1 online safely best site get stediril buy viagra for women 2010 generic propecia release date order generic ivenox liquid viagra wiki hydrochlorothiazide from mylan purchase revia on line in india purchase levitra pill rx health order bupron sr products levothyroxine spc kamagra online bestellen erfahrung what does indocin treat himcolin in the uk prednisone refills online pharmacy lotrisone order dipyridamole rx toradol coupons atarax echeck baridium on line in the india order lithium on line mexico where purchase acivir pills can i make finast buspar medication weight gain where do i olanzapine in india trazodone birth control online uk ashwagandha for men in usa buy kamagra uk online cheap buy generic speman online viagra plus mexico companies only coreg cheap us pharmacy alesse without a prescription from us cozaar pas cher italie best place to buy vpxl in uk olistat pills online in the mexico alavert rx abana online buy cheap female viagra australia companies only viagra sin receta medica buenos aires suppliers of tadalis sx in us what are the side effects of keflex in dogs suprax antibiotics discount vermox online vermox generic non prescription elavil paxil in the uk now methotrexate side effects forum nymphomax online uk cost of finasteride ireland obestat new zealand buy metrogel online india retin a gel 0,1 fast canada acheter zithromax levothroid online without prescription metronidazole usa no prescription can you buy hyzaar prescription generic advair diskus for sale on line buying diprosone in manchester pharmacy buy drugs clozaril amlodipin no prescription fedex ups how much premarin cream to use where to buy maxaman online india buy prilosec tablets us buyers of voveran canada compare prices elocom preciso de receita para comprar tamoxifeno most common side effects of pamelor accutane pills online in the mexico cialis super active 20 mg vente de venlor au quebec olanzapine brand positioning esperal doctors online advair diskus coupon 100 50 mail order key pred online flagyl er tablets on line to buy naprosyn uk companies only lexapro birth control online canada ephedraxin sublingual dosage ordering levitra professional samples phenergan children sedation tamoxifen uses medication starlix dose information nhs prescription for propecia prinivil roche precio argentina isotretinoin gel and pregnancy retino a cream 0,025 generic mexico cost of geriforte where to buy frusemide in canada safely lisinopril 20 mg no prescription phone in order for aprovel buy brand amoxil tablets online zocor pills buy online brand amoxil free shipping can decadron cause weight gain best generic dipyridamole sites florida altace tretinoin 0 05 shopping order aciclovir cheap generic for allegra d 24 hr buy keppra tablets australia retin a canada overnight delivery buy microzide boots pharmacy accutane drug in fr pharmacy isoptin from europe where do i buy grifulvin v zantac tablets dosage viagra walgreens cost lantus vs levemir comparison levothroid online without rx movalis without rx pharmacies in prescription amantadine mg calan medication on line buy shhagra online sale 20mg cialis soft tabs rogaine 2 online pharmacy shipped to canada where to buy estrofem online canada rogaine 5 price buy evista from mexico online capoten noprescrition needed uk online pharmacy canadian healthcare system vs uk tizanidinum canada head office what is zyban used for diprolene tablets price where can i buy antidepressants over the counter prednisolone online in canada mexican pharmacy no prescription menosan buy viagra plus in ireland coumadin pills color generic pills for ciprofloxacina torsemide australia pharmacy what type of medication is cardura where to buy bioidentical testosterone cream bystolic online buy ginseng online with no prescription withdrawal from prednisone after 5 days normal dosage hyzaar probalan with paypal payment purchase confido mg canadian pharmacy online mentax what does ditropan xl treat western drug tinidazole cafergot prix en pharmacie en france liv 52 birth control online australia generic maxaman canada zebeta overnight is risperdal a prescription drug where can i get pulmicort from flomax uk next day delivery what is sildenafil calox cialis soft sale pharmacy lowest price price increase periactin cafergot from usa pharmacy buy cefixime mg online what does lisinopril do for high blood pressure cheap genuine prazosin online trileptal for depression reviews over the counter medicine albenza over the counter medicine that acts as lamisilate generic for viagra cialis mexico companies only order viagra and cialis online is there a shortage of bisoprololi fumaras buy cialis sublingual online safely how to take prednisone 30 mg nitroglycerin cheapest rate lexapro mg canadian rx reglan pharmacy prices list what does the drug depakote do nitrofurantoin without a prescription canadian ayurslim como comprar viagra na farmacia buy warafin online without prescription childrens benadryl dose for cats cialis tablet sale buy carbozyne without prescription prednisona generic 2013 drugs difference between ortho tri cyclen lo generic version medicine glimepiride 4 mg himcocid generic canada online alesse india williams g 2007 orlistat over counter cheap canadian buspar no prescription what is alfa flucon made of triamterene canadian online prednisolone medicine used purchase amoxycillin in canada where do i erection packs 1 in usa ordering endep buying generic drugs from india cialis synthroid price comparison how to buy atarax online long time side effects celadrin best price female viagra cholestoplex brand pills for sale minipress from canada with no prescription crestor rosuvastatin australia colchicina discount no prescription discount coupons for viagra safe buy digoxin online terbinafine dosage for ringworm celebrex drug canadian pharmacy buy flomax online from usa erexor generic wikipedia drugs generic finpecia uk pyridium over the counter walgreens uk version of augmentin revatio reviews for men aripiprazola express canada motrin pharmacy coupons order suhagra from india without prescription kamagra chewable prescription coupon canadian pharmaceutical companies wiki himcolin lowest price online generic uk paypal estrofem i pill trial erection packs 2 website acticin uk sale non generic buy atorlip pharmacy aldactone mg buy alesse tablets for purchase best place buy cialis super active pct where to buy cozaar with visa generic diovan availability buy levaquin tablets mexico pharmacy has best price tegretol zenegra reviews and dosage sale abilify allegra tablets use buy nizoral 80 mg online oestrogel from china probalan noprescrition needed canada online pharmacy tetracycline side effects in children accutane buy canada dilantin fast uk nizagara now no prescription baclofen sale antabuse para que se usa prandin to buy in england how to get social anxiety medication what is doxycycline hyclate 100 mg used for cheap claritin sale uk proscar finasteride 5 mg alfa flucon mg tablet osteoporosis medication fosamax side effects metformin femara pcos best place to buy seroquel in mexico cymbalta online without prescription healthy man dinner recipes retino a cream 0 025 medicine children buy flonase in usa order apo clopidogrel on line canada awc canadian pharmacy legitimate canada serophene tablets online trial erection packs 1 capsules buy ceftin in australia seroquel generic and trade name raloxifeno cheap uk pharmacy buy oristal online mexico no prescription best place to buy yaz wellbutrin sr overnight delivery levoxyl reviews weight loss vasotec indications buy diamox without a subscription hydrea sent to spain salbumol from canada uk pharmacies online that sell bystolic sale carbozyne kelnor medicine online order indocin online amitriptyline over counter buy unisom sleepmelts approved aciphex prices usa strattera pills online in the mexico esperal canada sale bactrim composition how to take cefixime mg buy compazine pills in the australia fluss 40 pharmacy order where do i glucotrol xl in usa kamagra soft online store aldactone canada head office where do i anteovin in usa buy generic indocin online no prescription is generic lady era effective half price mircette allegra generic usa cheaper alternative abilify what is cardura used for liquid tizanidinum review buy metformin 1000 mg eldepryl pricing how to buy prednisona online ordering artane mexico ranitidine tablets 150mg zestoretic rxlist order toradol online canada does carafate cause weight gain buy sominex without prescription western drug fosamax order roaccutane online noroxin mexico no prescription cheapest mometasona paypal sinequan india companies only prescription strength cosmetics metformin complications merck propecia generic generic levoxyl usa can you get augmentin zaditor for men sale in uk street value of seroquel xr 300 mg nizoral 2 cheap buy wellbutrin online at canada pharmacy singulair 5 mg prices buy floxin online cheap purchase mometasona on line in australia can we trust glycomet online erythromycin side effects in babies levlen uk pharmacy where to buy metocarbamol online canada can you get levaquin over the counter i want to pay some fluoxetine methotrexate and folic acid dose coumadin from australia how to take zitromax mg generic toradol for sale on line erythromycin uses more drug uses purchase nitrofurantoin overseas pharmacy no prescription medrol doxycycline dose pneumonia zyrtec d buy online maximum dose of sublingual nitroglycerin movalis brand positioning como comprar moduretic zydis for men in usa actos alternative medicine combivent tablets from buy pharmacies in buy aciphex rabeprazole buy serpina 200 amaryl over the counter uk lariam dose pediatric online pharmacy calcium carbonate flonase in usa seroquel drugs like get movalis toronto lantus no script what is pilex drugs buy aloprim online usa carvedilolo no prescription needed cam you buy avapro canadian acheter ginseng rouge wholesale prices from canada drug pharmacy overdose of tegretol medication what is chloramphenicol eye ointment liv 52 without a prescription advair suppositories buy liponexol 20 mg florida amoxil buy compazine without rx liv dosage recommended furosemide canada head office tinidazole order on web evista for discount order paxil 10 mg tretinoin 0,05 brand positioning purchase dostinex in australia order cephalexin tablets buy cleocin gel 200 female viagra reviews relafen wanted online review where do i fasigyne in australia haridra from usa get sertralina las vegas zyprexa canada companies only buy orlistat mg mevacor online in uk lamisil overseas quanto costa imodium buyers of chloromycetin canada cardura doctors online can you buy erythromycin over the counter viramune next day delivery best place to buy raciper in canada nizoral without a prescription voveran sr buy online mexico buy finasteride 5 mg what is venlafaxina drugs antara online uk grifulvin v malaysia pharmacy comprar retin a 0 05 original is there a shortage of cilest buy renagel visa highest recommended dose sertraline anxiety treatment london lasilix pills online in the usa indocin generic prices order aldactone uk pharmacy alli no script buy alliums bulbs tenormin medicine online zedd reviews for men online generic biaxin buy avalide online without a prescription kamagra mail order medazole no prescription cheap canadian midamor no prescription detrol india pharmacy stromectol australia price nexium prescription only proton pump mail order clopidogrelum online purchase retin a in mexico robaxin store buy zithromax cheaply med cab permethrinum over the counter medicine that acts as isoniazid can i get micronase anafranil reviews premature ejaculation united states online pharmacies no prescription what is yasmine bleeth doing now 2012 finast with paypal payment medazole from india is there a generic for differin cream online pharmacy trial erection packs 1 buy vermox pills in the australia order doxycycline monohydrate online canadian pharmacy estrace uk xeloda rx penegra 50 price in india buy depakine chrono tablets mexico prevacid over the counter for infants what are the pregnancy success rates using clomid what is clomiphene for men ampicillin uses in pregnancy cialis commercial actors carbozyne canada overnight delivery antara on line in the india fucidin h cream eczema ortho tri cyclen lo ingredients indian pharmacy lopressor septilin paypal buy olanzapine online pharmacy cheap aciclovir aleve without rx diovan mail order tylenol buy brand viagra 10 health canada cabgolin tadalis sx spain can i buy 75 mg aspirin over the counter trial erection packs 1 from usa pharmacy can you only get shatavari on prescription i pill diarex website best generic for wellbutrin xl dipyridamole cheap us pharmacy cialis professional tabs ordering cialis soft prescription dosage sanguin cordarone lov cost unisom pharmacy technician online schools financial aid vendita cialis in italia fucidin without a prescription from us adalat online coupon code quickest cozaar buy meloxicam for dogs canada sarafem drug canadian pharmacy sale ginseng root ordering medazole acivir pills online atlantic drugs online pharmacy reviews order weight gain atorlip 10 free or low cost eurax generic vasotec uk paypal amoxicilina india himcocid pills online in the mexico eutirox genuine cardizem best price safe dramamine buy what does ventolin cost overnight abana drug best place to buy evista online ordering pilex on line fluoxetina mail order fluss 40 with prescription ordering cialis how to buy glucovance florida accutane attorney periactin on line no script quiero comprar lanoxin generic metformin vs. glumetza purchase generic nimotop what does augmentin treat for infections ditropan pharmacy prices list clomid online pharmacy uk tadalafil 20mg dapoxetine 60mg buying eurax using paypal best place buy minomycin buying carbozyne using paypal purchase lexapro 10 mg tablets floxin weight gain losartan potassium side effects nhs safe to buy generic retin a 0,025 from canada ponstel over the counter australia avapro medication dosage cheapest novo digoxin paypal ordering micardis on line where to get atorlip 20 pct ginseng cheap mexico pharmacy how to use requip proscar where can i buy it canadian zithromax how to buy zyrtec online where to plavix is vistaril available on line in canada best place buy diclofenac how to get omnicef on line propecia finasteride difference erection packs 13 by mail hoodia where to purchase buy permethrinum online reviews non prescription pletal can i order zovirax online generic emoquette usa pharmacy buying zyrtec online doxazosin pharmacy mail order tetracycline dog uses how to buy estrace without a prescription donde puedo comprar nootropil where can i buy lantus insulin cheap cheapest blopress to buy generic innopran xl uk acivir pills for sale usa celexa generic australia the online drugstore cabgolin lasix tablets 40 mg cialis 5mg lilly 28st. fta hydrochlorothiazide tablets us online sale dutas cipralex online pharmacy shipped to canada order celapram from australia without prescription aarp prior authorization forms medicare how to by yagara online lopressor uk sale combivent with no subscription indocin medication online buy duprost mexican pharmacies arzomicin suppositories buy order generic baridium free or low cost cabgolin costochondritis treatment prednisone kamagra tablets buy is there an age limit to buy benadryl long time side effects nizoral ranitidine tablets for dogs generic pills for precose zanaflex medication order lasix drug in fr pharmacy brand cialis canada no prescription brand anastrozolo buy where could i buy aceon without prescription lamisil cream shelf life cefixime online purchase pharmacies buy atarax