27.08.2014.
Aptekarz Polski
Start.
Aktualności
Opieka farmaceutyczna
Wszechnica
Manuał aptekarski
W aptece
Lex Apothecariorum
Edukacja
Farmacja na świecie
Rynek leków
Panorama samorządu
Biblioteka
Historia farmacji
Muzealny kalejdoskop
PharmaExpert
Nowe rejestracje
Świat w pigułce
Chwila oddechu
Sport to zdrowie
Galeria
Przegląd prasy
Warto wiedzieć
Rozmowy Redakcji
Listy do Redakcji
Forum wydarzeń
Z uniwersytetu
Numer 95/73 online
Menu witryny
Wydawnictwo NIA
Zamów Aptekarza


mapa strony: Start. arrow Nowe rejestracje arrow 03.2012 - PL - nowe rejestracje.


 


03.2012 - PL - nowe rejestracje. Drukuj Email

NOWE REJESTRACJE - PL

MARZEC 2012

 

   W marcu 2012 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 157 pozwoleń na dopuszczenie do obrotu w Polsce produktów leczniczych, w tym 153 pozwolenia dla nowych produktów leczniczych i 4 nowe pozwolenia dla leków już wcześniej zarejestrowanych (Glukoza – Prolab; Lekoklar – Sandoz; Propycil - Admeda), które zostały pominięte w niniejszym zestawieniu. Pominięto także 6 pozwoleń umieszczonych zapewne pomyłkowo w bieżącym wykazie, gdyż dotyczących produktów zarejestrowanych wcześniej (Abapter – Pol-Nil, rejestracja w lutym 2012; Pinexet – Medana Pharma, rejestracja w czerwcu 2010). Produkty omówiono na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (http://bip.urpl.gov.pl/produkty-lecznicze ) – Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w marcu 2012, został udostępniony przez Urząd 20 czerwca 2012.

 

A – Przewód pokarmowy i metabolizm

A02 – Preparaty stosowane w zaburzeniach związanych z nadkwaśnością; A02B – Leki stosowane w chorobie wrzodowej i refluksie żołądkowo-przełykowym; A02BC – Inhibitory pompy protonowej

Esomeprazolum: Mapresol (Specifar), Feprasol (Specifar), Esomeprazol +Pharma, Nexpes (Specifar) i Prospes (Specifar) to odpowiednio 13., 14., 15., 16. i 17. zarejestrowana marka ezomeprazolu. Na rynek zostały wprowadzone 3 leki: Nexium (AstraZeneca; lek oryginalny), od października 2010 Emanera (Krka) i od stycznia 2012 Helides (Zentiva; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Ethypharm pod nazwą Prazectol). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Eranoprazol (Ranbaxy), Esomeprazole Polpharma inj., Esomeprazol Teva, Esoranban (Ranbaxy), Meprene (Ethypharm), Spemeprol (Specifar), Stomezul (Sandoz), Texibax (Ranbaxy) i Zoleprin (Hygia). Skreślono z Rejestru: Esomeprazol-Ratiopharm.

Pantoprazolum: Prazolacid (ICN Polfa Rzeszów) i Gastrowell Control (Sun-Farm) to odpowiednio 50. i 51. zarejestrowana marka pantoprazolu. Na rynek wprowadzono 20 marek: Controloc i od czerwca 2009 dostępny bez recepty Controloc Control (Nycomed; lek oryginalny), od listopada 2006 Anesteloc (Adamed), od listopada 2007 Contix (Lekam), od grudnia 2007 Nolpaza (Krka), od czerwca 2008 Pantoprazol-Ratiopharm, od września 2008 Panogastin (Jelfa), od października 2008 IPP (Sandoz) oraz Noacid (Egis), od listopada 2008 Panzol (Apotex) oraz Pantoprazol Sandoz, od sierpnia 2009 Contracid (Farma-Projekt), od marca 2010 Panprazox (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez firmę Nucleus jako Zoramyl), od lipca 2010 Pantogen (Generics), od sierpnia 2010 Gastrostad (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tifizol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher) i Xotepic (Farmacom; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Zipantola, a następnie wprowadzony na rynek w listopadzie 2008 pod nazwą Pantoprazolum Farmacom), od października 2010 Ranloc (Ranbaxy), od marca 2011 Contix ZRD (Lekam), od czerwca 2011 Panrazol (Actavis), od października 2011 Prazopant (Actavis), od lutego 2012 Pantoprazole Arrow (Arrow Poland) i od marca 2012 Pantopraz (Biofarm). W postaci iniekcji wprowadzono 4 leki: Controloc, Nolpaza, Pantoprazol Sandoz i Prazopant.

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Acidwell (Sandoz), Adozol (+Pharma), Dyspex I.V. (Nycomed Pharma), Gastronorm (+Pharma), Nelgast (Glenmark Pharmaceuticals), Neutroflux (Pharmafile), Ozzion (Vale Pharmaceuticals), Pamyl (Jenson Pharmaceutical Services), Panglen (Glenmark), Pantomed (Ratiopharm), Pantoprazole Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Pantoprazole Olinka, Pantoprazole Phargem, Pantoprazole Reig Jofre inj., Pantoprazole Wockhardt, Pantoprazol Krka, Pantoprazol Polfa Łódź, Pantoprazol-Ratiopharm inj., Pantoprazol Tecnimede, Pompec (Adamed), Prasec (Ratiopharm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher), Prazafile (Pharmafile), Previfect (Sandoz), Zgaton (Ratiopharm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pantomol przez firmę Alfred E. Tiefenbacher, a następnie pod nazwą Prasec 20 mg przez firmę Mepha), Zipantola inj. (Teva Kraków), Zolepharm (Pharmafile), a także 4 leki OTC z centralnej rejestracji unijnej: Somac Control, Pantozol Control, Pantecta Control i Pantoloc Control (wszystkie: Nycomed). W postaci iniekcji nie pojawiło się jeszcze w obrocie 5 leków: Dyspex I.V., Panprazox, Pantoprazole Reig Jofre, Pantoprazol-Ratiopharm i Zipantola.

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Gastrostad Inj (Stada), Pantoprazol BMM Pharma i Pantul (Gerot).

A06/A06A – Środki przeczyszczające;

A06AA – Preparaty zmiękczające masy kałowe

Natrii docusas: M-Klyx (Ferring) żel doodbytniczy to aktualnie 3. zarejestrowana marka dokuzanu sodowego. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: doustny Doculax (Hasco-Lek) oraz czopki Laxol (Herbapol Wrocław). Skreślono z Rejestru: Laxopol (Unia).

A06AD - Środki przeczyszczające działające osmotycznie

Macrogolum+kalii chloridum+natrii chloridum+natrii hydrocarbonas: Movicol (Norgine) w torebkach po 6,9 g to rozszerzenie względem zarejestrowanego wcześniej preparatu w torebkach po 13,8 g. Zarejestrowano 6 preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży od kwietnia 2011 wprowadzono Moxalole (Meda Pharma). Nie pojawiły się jeszcze w obrocie preparaty: Clericol (Chanelle Medical), Hermalax (Hermes), Laxaherm (Hermes), Macroratio (Ratiopharm) i Movicol (Norgine).

A08/A08A – Środki do leczenia otyłości, z wyłączeniem produktów dietetycznych; A08AB - Środki do leczenia otyłości działające obwodowo

Orlistatum: Orlistat 123ratio w dostępnej bez recepty dawce 60 mg to 7. zarejestrowana marka orlistatu. Do sprzedaży wprowadzono 2 leki: receptowy Xenical (Roche; lek oryginalny) i od marca 2009 bezreceptowy Alli (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Orlistat GSK). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Orlistat Polpharma, Orlistat Sandoz, Orlistat Stada, Orlistat Teva.

A10 – Leki stosowane w cukrzycy; A10B – Leki obniżające poziom glukozy we krwi, z wyłączeniem insulin; A10BG – Pochodne tiazolidynodionu

Pioglitazonum: Sympion (SymPhar) oraz Lispecip, Piodiglin i Meglispes (wszystkie trzy: Specifar) to odpowiednio 11., 12., 13. i 14. zarejestrowana marka pioglitazonu. Również w marcu 2012 w ramach centralnej rejestracji unijnej Komisja Europejska zarejestrowała 8 marek pioglitazonu: Paglitaz (Krka), Pioglitazone Accord (Accord Healthcare), Pioglitazone Krka, Pioglitazone Actavis, Glidipion (lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Pioglitazone Actavis Group), Pioglitazone Teva, Pioglitazone Teva Pharma i Sepioglin (Vaia). W październiku 2000 w ramach centralnej rejestracji unijnej zarejestrowano 2 leki zawierające pioglitazon: Actos (Takeda) i Glustin (Takeda). Na rynku w Polsce pojawił się Actos.

 

C – Układ sercowo-naczyniowy

C01 – Leki stosowane w chorobach serca; C01E/C01EB – Inne leki stosowane w chorobach serca

Trimetazidinum: Trimepect (PharmaSwiss) i Apo Trimet PR (Apotex) to odpowiednio 15. i 16. zarejestrowana marka trimetazydyny, zaś Metazydyna MR (Adamed) to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej postaci o standardowym uwalnianiu. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek preparatów jednodawkowych o standardowym i przedłużonym uwalnianiu: Cyclo-Protectin MR (Ethifarm), Metazydyna (Polfa Pabianice), Preductal (Servier) i Preductal MR (Anpharm), Trimetaratio (Ratiopharm), od sierpnia 2008 Setal MR (Polfarmex), od listopada 2008 Protevasc SR (Gedeon Richter Polska), od kwietnia 2010 Trimeductan MR (Lekam) i od sierpnia 2011 Vascotazin (Actavis). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Dimesar (Lupin), Portora (Glenmark), Trimedal (Lupin), Trimetazidine-Ratiopharm PR, Trimpol MR (Polfarmex) i Trioxigen (Mylan).

C03 – Leki moczopędne;

C03B – Leki moczopędne niskiego pułapu, z wyłączeniem tiazydów; C03BA – Sulfonamidy, leki proste

Indapamidum: Indapamide Krka w postaci o przedłużonym uwalnianiu to 27. zarejestrowana marka indapamidu. Na rynek wprowadzono 12 leków o przedłużonym uwalnianiu: Diuresin SR (Polfarmex), Indapen SR (Polpharma), Indix SR (Teva), Ipres Long (Vedim), Rawel SR (Krka), Tertensif SR (Servier), od czerwca 2010 Symapamid SR (SymPhar), od sierpnia 2010 Indastad (Stada) i Indipam SR (Actavis), od października 2010 Opamid (Orion), od września 2011 Indapamide SR (Mylan) i od lutego 2012 Indapamide SR Arrow (Arrow Poland; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Anpharm pod nazwą Arifon SR, a następnie Previlex), a także 6 leków o standardowym uwalnianiu: Apo-Indap (Apotex), Indapen (Polpharma), Indapres (Gedeon Richter Polska), Indapsan (Sanofi-Synthelabo), od listopada 2008 Indapamidum 123ratio (lek wprowadzony pierwotnie pod nazwą Indapamidum Farmacom), od lipca 2009 Indap (Pro.Med).

Nie pojawiło się jeszcze w sprzedaży 10 leków o przedłużonym uwalnianiu: Arifon SR (Anpharm), Cordapaq (Sandoz), Indapagamma (Wörwag), Indapamid-1A Pharma, Indapamide J&P Pharma, Indapamide 1,5 mg SR Servier, Indapamide Teva, Indapres SR (Gedeon Richter Polska), Izepox (Labormed) i Terpamid SR (Lekam).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Fodrin (Teva) i Indapamid-Ratiopharm SR (Ratiopharm; lek wprowadzony na rynek od kwietnia 2010).

C03D – Leki oszczędzające potas; C03DA – Antagoniści aldosteronu

Eplerenonum: Eplerenotif (Alfred E. Tiefenbacher) to 5. zarejestrowana marka eplerenonu. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Inspra (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Eplerium (Liconsa), Eridanus (Gedeon Richter Polska) i Plerecard (+Pharma).

C07 – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07A – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; C07AB – Selektywne leki blokujące receptory b‑adrenergiczne; C07AB57 – Bisoprolol, preparaty złożone

Bisoprololum+acidum acetylsalicylicum: Bisoprolol + Acetylsalicylic acid ASA (ASA Pharma) to 2. rejestracja w Polsce leku o podanym zestawieniu substancji czynnych, w 2 kombinacjach dawek. Nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży Betapres (Polpharma).

C08 – Blokery kanału wapniowego; C08C – Selektywne blokery kanału wapniowego z głównym działaniem na naczynia krwionośne; C08CA – Pochodne dihydropirydyny

Amlodipinum: Amlodipine Aurobindo to 26. zarejestrowana marka amlodypiny. Na rynek wprowadzono 20 leków: Aldan (Polfarmex), Amlopin (Sandoz), Amloratio (Ratiopharm), Amlozek (Adamed), Cardilopin (Egis), Normodipine (Gedeon Richter Polska), Norvasc (Pfizer; lek oryginalny), Tenox (Krka Polska), Vilpin (Teva), od sierpnia 2006 Agen (Leciva), od stycznia 2007 Apo-Amlo (Apotex), od września 2007 Amlonor (Polfa Pabianice), od lipca 2008 Amlodipine Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2008 Adipine (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2008 Lofral (Mepha), od czerwca 2010 Amlodipine Teva, od listopada 2010 Zeppeliton (+Pharma), od kwietnia 2011 Finamlox (Orion), od lipca 2011 Amlomyl (Generics) i od lutego 2012 Amlaxopin (Actavis).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Amlodigamma (Wörwag Pharma), Amlodipine Accord (Accord Healthcare), Amlodipine Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Amlodipine Vitabalans i Amlodipinum 123ratio (lek został wprowadzony na rynek w XI 2008 pod nazwą Amlodipinum Farmacom; w XI 2010 zmiana nazwy na Amlodipine Teva Pharma, a w VIII 2011 zmiana nazwy na Amlodipinum 123ratio).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Alozur (Ozone), Suplar (Vedim; lek wprowadzony na rynek od listopada 2007).

C09 – Leki działające na układ renina-angiotensyna;

C09A/C09AA – Inhibitory ACE, leki proste

Quinaprilum: Acurenal (ICN Polfa Rzeszów) w dawce 40 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej 3 niższych dawek tego leku. Zarejestrowano aktualnie 6 marek chinaprylu. Do sprzedaży wprowadzono 6 preparatów: lek oryginalny Accupro (Pfizer), Acurenal (ICN Polfa Rzeszów), AprilGen (Generics), od lipca 2006 Quinapril Teva, od października 2006 Pulsaren (Biofarm) i od stycznia 2009 Q-pril (Polpharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Regrace (Ranbaxy; lek był obecny na rynku od lipca 2010).

Ramiprilum: Ramipril +Pharma to 19. zarejestrowana marka ramiprylu. Do obrotu wprowadzono 14 preparatów: Mitrip (123ratio), Piramil (Sandoz), Ramicor (Ranbaxy), Tritace (Aventis Pharma; lek oryginalny), od grudnia 2006 Axtil (Adamed), od lutego 2007 Vivace (Actavis), od kwietnia 2007 Polpril (Polpharma), od października 2007 Ramve (Farma-Projekt), od grudnia 2007 Ramistad (Stada), od czerwca 2008 Ramipril-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej przez Galex d.d. jako Ramilex), od listopada 2008 Apo-Rami (Apotex), od marca 2009 Ampril (Krka), od października 2010 Ramipril Actavis i od lutego 2012 Ramipril Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Rami-A (Arrow Poland), Ramigamma (Woerwag), Ramipril Aurobindo (Aurobindo Pharma), Ramipril Teva. Skreślono z Rejestru: Ramipril Ozone (Labormed).

C09C/C09CA – Antagoniści angiotensyny II, leki proste

Candesartanum: Kandesar Orion) to 12. zarejestrowana marka kandesartanu. Na rynek wprowadzono 3 leki: Atacand (AstraZeneca; lek oryginalny), od czerwca 2010 Karbis (Krka) i od listopada 2011 Candepres (Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Akanid (+Pharma), Candesartan-1A Pharma, Candesartan Actavis, Candesartan-Ratiopharm, Candezek (Adamed), Carzap (Zentiva), Hyposart (Polpharma) i Ranacand (Ranbaxy). Skreślono z Rejestru: Candertan (Gedeon Richter Polska), Candesartan Teva.

Losartanum: Losartan Krka to 26. zarejestrowana marka losartanu. Do sprzedaży wprowadzono 17 leków: Cozaar (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Lorista (Krka), Losacor (Biofarm), Lozap (Zentiva), Xartan (Adamed), od sierpnia 2006 Lakea (Lek, Stryków), od stycznia 2008 Sarve (Farma Projekt), od lipca 2008 Rasoltan (Actavis), od marca 2009 Stadazar (Stada), od listopada 2009 Presartan (ICN Polfa Rzeszów), od marca 2010 Apo-Lozart (Apotex; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Lozart) i Losagen (Generics; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Sartamerck), od lipca 2010 Losartan Arrow (Arrow Poland), od listopada 2010 Loreblok (Orion), od marca 2011 Sortabax (Ranbaxy), od lutego 2012 Lostanorm (+Pharma) i od maja 2012 Losartan Pfizer.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Losahyp (1A Pharma), Losargamma (Wörwag), Losarlic (Liconsa), Losartan Bluefish, Losartan kalium Jubilant, Losartan Tecnimede, Losartan Teva i Zeprez (Alkaloid).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Heartam (Teva), Losartan-Ratiopharm (lek obecny na rynku od listopada 2008) i Losartic (Teva; lek obecny na rynku od stycznia 2007).

Valsartanum: Valsartan Pfizer i Valsartan Ranbaxy to odpowiednio 33. i 34. zarejestrowana marka walsartanu. Na rynku pojawiło się 16 leków: Diovan (Novartis; lek oryginalny), od marca 2008 Valsacor (Krka), od marca 2009 Valzek (Celon), od października 2009 Tensart (Egis; zarejestrowany wcześniej przez Nucleus pod nazwą Ramartan), od grudnia 2009 Anartan (Ratiopharm), od marca 2010 Nortivan (Gedeon Richter Polska) i Zelvartan (Galex d.d.), od lipca 2010 Bespres (Teva), od listopada 2010 Valtap (Zentiva), od lutego 2011 Avasart (Polfarmex), Valsotens (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Valsartan Nucleus) oraz Vanatex (Polpharma), od czerwca 2011 Axudan (Sandoz), od lutego 2012 Valsargen (Generics), od kwietnia 2012 Apo-Valsart (Apotex) i od maja 2012 Valsartan Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do obrotu preparaty: Avalsan (Liconsa), Cezoryn (Labormed; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Yosovaltan), Metrival (Sigillata), Nuclaval (Sigillata), Simaldoz (Liconsa), Valcatuna (Liconsa), Valitazin (Mepha), Valpress (Actavis), Valsanorm (+Pharma), Valsaran (Sun-Farm), Valsargamma (Wörwag), Valsartan-1A Pharma, Valsartan Bluepharma, Valsartan Tecnimede, Valsartan Teva i Valsavil (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan-Ratiopharm.

C09D – Antagoniści angiotensyny II, leki złożone; C09DA - Antagoniści angiotensyny II i leki moczopędne;

C09DA01 – Losartan i leki moczopędne

Losartanum+hydrochlorothiazidum: Losartic HCT (Teva) i Losartan HCT Pfizer to odpowiednio 21. i 22. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 11 marek - preparaty: Hyzaar i Hyzaar forte (Merck Sharp & Dohme), Lorista H (Krka), od lutego 2008 Lozap HCT (Zentiva; poprzednia nazwa: Lozap H), od sierpnia 2008 Lorista HD (Krka), od listopada 2009 Presartan H (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2010 Lakea HCT (Sandoz), od lipca 2010 Losartan+HCT Arrow (Arrow Poland), od sierpnia 2010 Stadazar HCT (Stada; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Vilbinitan), od lutego 2011 Loreblok HCT (Orion), od marca 2011 Losacor HCT (Biofarm) i Lorista HL (Krka), od sierpnia 2011 Sortabax HCT (Ranbaxy) i od marca 2012 Lostanorm HCT (+Pharma; lek zarejestrowany wcześniej przez Alet Pharmaceuticals pod nazwą Losartan Potassium HCT Alet).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży preparaty: Losacomb (Mylan), Losagen Combi (Generics), Losargamma HCT (Wörwag), Losartan HCT Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Losartan HCT Tecnimede, Losartan Hydrochlorotiazyd Krka (preparat zarejestrowany pierwotnie przez firmę HCS pod nazwą Losartan Hydrochlorotiazyd HCS), Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, Rasoltan HCT (ESP Pharma) i Zalarlos comp (Alchemia).

C09DA03 – Walsartan i leki moczopędne

Valsartanum+hydrochlorothiazidum: Co-Valsartan HCT Genericon to aktualnie 20. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 12 leków: Co-Diovan (Novartis), od września 2009 Tensart HCT (Egis), od grudnia 2009 Anartan HCT (Ratiopharm), od stycznia 2010 Co-Valsacor (Krka), od maja 2010 Co-Bespres (Teva; wcześniejsza nazwa preparatu: Bespresco), od lipca 2010 Zelvartancombo (Galex d.d.), od sierpnia 2010 Co-Nortivan (Gedeon Richter Polska), od listopada 2010 Valtap HCT (Zentiva), od maja 2011 Axudan HCT (Sandoz), od grudnia 2011 Valsotens HCT (Actavis), od stycznia 2012 Vanatex HCT (Polpharma) i od maja 2012 Valsartan + HCT Arrow (Arrow Poland).

Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Co-Diomef (Actavis), Valsanorm HCT (+Pharma), Valsartan HCT-1A Pharma, Valsartan HCT Bluepharma, Valsartan HCT Ranbaxy, Valsartan + Hydrochlorothiazide Krka i Valsavil HCT (Stada).

Skreślono z Rejestru: Valsartan HCT-Ratiopharm, Valsartan Hydrochlorothiazide Pliva (Teva).

C09DA06 – Kandesartan i leki moczopędne

Candesartanum+hydrochlorothiazidum: Kandesar HCT (Orion), Co-Akanid (+Pharma) i Carzap HCT (Zentiva) to odpowiednio 7., 8. i 9. rejestracja preparatów o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 2 leki: od września 2011 Karbicombi (Krka) i od grudnia 2011 Candepres HCT (Sandoz). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Candesartan HCT Actavis, Candesartan HCT-Ratiopharm, Candesartan HCT Teva i Candezek Plus (Adamed). Skreślono z Rejestru: Candertan HCT (Gedeon Richter Polska).

C10 – Leki wpływające na stężenie lipidów; C10A - Leki wpływające na stężenie lipidów, leki proste; C10AA – Inhibitory reduktazy HMG CoA

Atorvastatinum: Atorvastatin Arrow (Arrow Poland) i Liporion (Orion) to odpowiednio 42. i 43. zarejestrowana marka preparatów atorwastatyny, zaś Torvacard (Zentiva) w dawce 80 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej dwóch niższych dawek. Do obrotu pojawiło się 20 leków: Atoris (Krka), Sortis (Pfizer; lek oryginalny), Tulip (Sandoz), od czerwca 2006 Torvacard (Zentiva), od października 2006 Atorvox (Teva), od lutego 2007 Atrox (Biofarm), od stycznia 2008 Torvalipin (Actavis), od marca 2008 Atorvasterol (Polpharma; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorvin), od kwietnia 2008 Atractin (ICN Polfa Rzeszów; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Copastatin), od listopada 2008 Corator (Lekam), od grudnia 2008 Larus (Gedeon Richter Polska; zarejestrowany wcześniej przez Medis jako Atorpharm), od maja 2009 Atorvastatinum Farmacom, od czerwca 2009 Torvazin (Egis), od grudnia 2009 Xavitor (Tabuk Poland; zarejestrowany wcześniej przez Medis pod nazwą Copator), od lipca 2010 Storvas (Ranbaxy), od września 2010 Apo-Atorva (Apotex), od czerwca 2011 Voredanin (Labormed), od października 2011 Atorgamma (Wörwag), od lutego 2012 Lambrinex (S-Lab) i od marca 2012 Atorvastatin Teva.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Atolinka (Olinka), Atorlip (Sun-Farm), Atorock (Rockspring Healthcare), Atorvagen (Generics), Atorvanorm (+Pharma), Atorvastatin-1A Pharma, Atorvastatin Bluefish, Atorvastatin Egis, Atorvastatin Miklich, Atorvastatin Olinka, Atorvastatin Pfizer, Atorvastatin Stada, Atorvastatinum 123ratio (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Atorvastatin Teva Pharma), Atosener (Sandoz), Haepcard (Sandoz), Mephator (Mepha), Olinkator (Olinka), Orztiza (Actavis), Pharmastatin (Stada), Statorva (Miklich) i Xistatin (Biokanol).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Atorvastatin-Ratiopharm, Euroclast (Sandoz), Gletor (Glenmark).

 

D – Leki stosowane w dermatologii

D01 – Leki przeciwgrzybicze stosowane w dermatologii;

D01A – Leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo; D01AE – Inne leki przeciwgrzybicze stosowane miejscowo

Terbinafinum: Scholl krem przeciwgrzybiczny do stóp (Scholl Consumer Products) i Erfinazin (Polfarmex) w postaci roztworu na skórę to odpowiednio 10. i 11. zarejestrowana marka terbinafiny do stosowania miejscowego. Na rynek wprowadzono 7 leków: Lamisilatt (Novartis) w postaci aerozolu, kremu i żelu oraz Tenasil (Homeofarm), Terbiderm (Gedeon Richter), Undofen Max (GlaxoSmithKline, Poznań), od października 2007 Terbistad (Stada), od lipca 2011 Myconafine (Axxon; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Temapharm pod nazwą Zelefion) i od maja 2012 Tersilat (Sun-Farm). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży kremy: Dermogen (Generics) i Terbilum (Oceanic). Wygasło pozwolenie na Lamisilatt 1 (Novartis) w postaci płynu do stosowania na skórę.

D01B/D01BA – Leki przeciwgrzybicze działające ogólnie

Terbinafinum: Terbinafine Aurobindo to aktualnie 11. zarejestrowany lek doustny zawierający terbinafinę. Do sprzedaży wprowadzono 7 marek: Lamisil (Novartis; lek oryginalny), Myconafine (Axxon), Terbisil (Gedeon Richter Polska), od grudnia 2006 Verbinaf (Farmacom), od stycznia 2007 Erfin (Polfarmex), od lipca 2008 Terbinafina (Arrow Poland) i od grudnia 2008 Zelefion (Blau Pharma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek preparaty: Terbinafine Pfizer (Pfizer; lek zarejestrowany pierwotnie przez Aurobindo Pharma pod nazwą Terbinafine Aurobindo), Terbinafine Romikim Farma i Terbinafine Terbano (Romikim Farma).

Skreślono z Rejestru: Afugin (Sandoz), Atifan (Krka), Onymax (Galderma), TerbiGen (Generics; lek był obecny na rynku od lipca 2006), Terbinafin BMM Pharma (Lefarm; lek wprowadzony na rynek od stycznia 2010), Terbinafine-1A Pharma, Terbinafine IC (Pharm Dr. Ivan Cimprich), Terbisil Kid (Gedeon Richter).

D06 – Antybiotyki i chemioterapeutyki stosowane w dermatologii; D06A – Antybiotyki do stosowania miejscowego; D06AX – Inne antybiotyki do stosowania miejscowego

Acidum fusidicum: Hylosept (Axxon) to 4. zarejestrowana marka preparatów kwasu fusydowego. Na rynek wprowadzono lek oryginalny Fucidin (Leo) i od listopada 2007 Fusacid (Chema-Elektromet). Nie pojawił się jeszcze w sprzedaży Dermafusin (Spirig).

 

J – Leki przeciwzakaźne działające ogólnie

J05 – Leki przeciwwirusowe działające ogólnie; J05A – Bezpośrednio działające leki przeciwwirusowe; J05AX – Inne leki przeciwwirusowe

Inosinum pranobexum: Groprinosin (Gedeon Richter Polska) w postaci syropu to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej tabletek. Zarejestrowane są 3 marki preparatów pranobeksu inozyny. Na rynek wprowadzono: Groprinosin (Gedeon Richter Polska), Isoprinosine (Ewopharma) i od grudnia 2010 Neosine (Aflofarm).

 

L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy

L01 – Leki przeciwnowotworowe;

L01D – Antybiotyki cytotoksyczne i substancje o zbliżonym działaniu; L01DB – Antracykliny i substancje o podobnej budowie

Doxorubicinum: Doxorubicin Actavis to 11. zarejestrowana marka doksorubicyny. Do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Adriblastina PFS i Adriblastina RD (Pfizer), Adrimedac (Medac), Biorubina (Instytut Biotechnologii i Antybiotyków), Caelyx (Janssen-Cilag), Doxorubicin-Ebewe, Myocet (Cephalon) i od maja 2012 Doxorubicinum Accord (Accord Healthcare) i Doxorubicin Teva. Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Doxorubicin Medac i Xorucin (Actavis). Preparaty Caelyx i Myocet są lekami przygotowanymi w postaci liposomalnej. Skreślono z Rejestru: Rastocin (Teva Kraków).

L01X – Inne leki przeciwnowotworowe; L01XA – Związki platyny

Cisplatinum: Cisplatin AP (Alliance Pharma) to aktualnie 4. zarejestrowana marka preparatów cisplatyny, w tym w nowej dawce 20 mg. Do sprzedaży wprowadzono 3 leki: Cisplatin-Ebewe, od stycznia 2010 Cisplatin Teva i od maja 2012 Cisplatinum Accord (Accord Healthcare). Skreślono z Rejestru: Platidiam (Pliva-Lachema).

L02 – Leki hormonalne; L02B – Antagoniści hormonów i leki o zbliżonym działaniu; L02BG – Inhibitory aromatazy

Letrozolum: Symletrol (SymPhar) to 35. zarejestrowana marka letrozolu. Na rynek wprowadzono 13 leków: Aromek (Celon Pharma), Femara (Novartis; lek oryginalny), Lametta (Vipharm), od kwietnia 2009 Letrozol Teva, od września 2009 Etruzil (Egis), od lutego 2010 Lostar (Polpharma; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozolum Polpharma), od maja 2010 Letralan (ICN Polfa Rzeszów) i Mionic (Gedeon Richter; preparat zarejestrowany wcześniej przez Helm Pharmaceuticals pod nazwą Attozone), od czerwca 2010 Letrozole Accord (Accord Healthcare), od grudnia 2010 Apo-Letro (Apotex) i Arogen (Biogened), od lipca 2011 Clarzole (Actavis) i od marca 2012 Letromedac (Medac).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Fukara (Sanofi-Aventis), Letrodotril (Teva), Letrofem (Hikma), Letronorm (+Pharma), Letroregiozol (Regiomedica), Letrozac (Alfred E. Tiefenbacher), Letrozole Arrow (Arrow Poland), Letrozole Bluefish, Letrozole Reg Europe, Letrozole Tecnimede, Letrozole Welding, Letrozol Nucleus, Letrozol Orion, Letrozol Regiomedica, Letrozolum Genthon, Loosyn (Synthon), Loxelza (Tabuk Poland), Picozone (Stada), Sukontix (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Letrozol Sandoz), Trozebax (Ranbaxy) i Trozel (Medicamenta).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Femtozone (Helm).

L04/L04A – Leki hamujące układ odpornościowy;

L04AA – Selektywne leki hamujące układ odpornościowy

Mycophenolas mofetil: Mycophenolate mofetil Ranbaxy to 23. zarejestrowana marka leków zawierających pochodne kwasu mykofenolowego. Na rynek wprowadzono 8 leków: CellCept (Roche; lek oryginalny), Myfortic (Novartis) zawierający sól sodową kwasu mykofenolowego, od lutego 2009 Myfenax (Teva), od czerwca 2010 Mycophenolate mofetil Apotex, od lipca 2011 Mycophenolate mofetil Sandoz, od października 2011 Mofimutral (ICN Polfa Rzeszów), od grudnia 2011 Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare) i od stycznia 2012 Limfocept (Service-Pharma).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Arzip (Jelfa; lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Mophecen), Myclausen (Herbert J. Passauer), Mycofenolat mofetil Actavis, Mycophenolate Arrow (Arrow Poland), Mycophenolate mofetil Accord (Accord Healthcare), Mycophenolate mofetil Alkem, Mycophenolate mofetil Astron (Astron Research), Mycophenolate mofetil Farmacon (AstraZeneca), Mycophenolate mofetil-Ratiopharm, Mycophenolate mofetil Stada, Mycophenolate mofetil Teva, Mycofenor (Orion), Nolfemic (Blau Farma Group) i Trixin (Farmacom). Skreślono z Rejestru Mycophenolat Lek.

L04AX – Inne leki hamujące układ odpornościowy

Azathioprinum: Azafalk (Falk) to 4. zarejestrowana marka azatiopryny. Do obrotu wprowadzono 3 marki: Azathioprine Vis, Immunoprin (Ebewe) oraz Imuran (Aspen).

 

M – Układ mięśniowo-szkieletowy

M01 – Leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne; M01A – Niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne;

M01AE – Pochodne kwasu propionowego

Ibuprofenum: Kidofen (Aflofarm) w postaci czopków w 2 dawkach to rozszerzenie względem wprowadzonej wcześniej zawiesiny doustnej, zaś Nurofen Caps (Reckitt Benckiser) w postaci miękkich kapsułek w dawce 400 mg to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej innych postaci tej marki. Zarejestrowane są 23 marki preparatów ibuprofenu.

Z postaci 1‑dawkowych na rynek zostały wprowadzone: Ibum i Ibum Forte (Hasco-Lek), Ibupar i Ibupar Forte (Polfa Pabianice), Ibuprofen-Pabi (Polfa Pabianice), Ibuprofen AFL (Aflofarm), Ibuprofen Polfarmex, Ibufen Total (Polpharma), Ibuprom, Ibuprom Duo i Ibuprom Max (US Pharmacia), Nurofen, Nurofen Express, Nurofen Forte, Nurofen Topss, Nurofen Ultra (zarejestrowany początkowo jako Nurofen Express KAP), Nurofen Ultra Forte, Nurofen Ultrafast i Nurofen dla dzieci czopki (Reckitt Benckiser) oraz wprowadzone w maju 2006 Ibuprom Sprint Caps (US Pharmacia, Wrocław), w lipcu 2006 Nurofen Ultra Forte (Reckitt Benckiser), w lutym 2008 Ibuprofen Aflofarm (następnie zmiana nazwy preparatu na Opokan Express), w październiku 2008 Ibalgin (Zentiva), Ibalgin Maxi (Zentiva) oraz Nurofen Forte Express (Reckitt Benckiser), we wrześniu 2009 Aprofen i Aprofen forte (Polfarmex), w październiku 2009 Iburion (Orion), w listopadzie 2009 MIG (Berlin-Chemie), w styczniu 2010 Nurofen Express Tab (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony we wrześniu 2007 pod nazwą Nurofen Migrenol Forte i w listopadzie 2008 pod nazwą Nurofen Migrenol), w maju 2010 Nurofen na ból pleców (Reckitt Benckiser; preparat został wprowadzony wcześniej pod nazwą Nurofen Menstrual), w grudniu 2010 Spedifen (Zambon), od stycznia 2011 Ibalgin Fast (Zentiva), od marca 2011 Ibufen Junior (Polpharma), od maja 2011 Ibumax (Vitabalans) oraz Ifenin forte (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin forte), od czerwca 2011 Ibumax forte (Vitabalans), od lipca 2011 Ibuprofen Hasco (Hasco-Lek), od sierpnia 2011 Brufen (Abbott) i od lutego 2012 Ibufen Baby czopki (Polpharma).

Z postaci wielodawkowych do sprzedaży wprowadzono 8 marek: Ibufen i Ibufen D (Medana Pharma), Ibum o smaku malinowym (Hasco-Lek), Nurofen dla dzieci zawiesina 2% (o smaku pomarańczowym i truskawkowym; Reckitt Benckiser), od marca 2009 Kidofen (Aflofarm), od sierpnia 2009 Bufenik 2% i 4% (Ratiopharm; preparat zarejestrowany wcześniej jako Ibusir), od maja 2010 Ibalgin Baby (Zentiva), od lipca 2010 Nurofen dla dzieci Forte zawiesina 4% (Reckitt Benckiser), od czerwca 2011 Ibufen dla dzieci forte zawiesina 4% (Polpharma), od sierpnia 2011 Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% pomarańczowy) i Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy (Reckitt Benckiser; wcześniejsza nazwa: Nurofen dla dzieci 4% truskawkowy), od października 2011 Milifen (Pinewood), od lutego 2012 Ibum zawiesina o smaku bananowym (Hasco-Lek) i od marca 2012 MIG dla dzieci zawiesina (Berlin-Chemie).

Nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek: Brufen retard (Abbott), Brufen zawiesina 2% (Abbott), Ifenin (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibunin), Ibuprofen Actavis (Actavis; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Ibuprofen Alchemia), Ibuprofen LGO (Laboratorium Galenowe Olsztyn), Nurofen Ultra Forte do rozpuszczania i Nurofen Ultra Forte rozpuszczalny (oba: Reckitt Benckiser).

Skreślono z Rejestru: Pabi-Ibuprofen tabl. powl. 400 mg (Polfa Pabianice) i Solpaflex (GlaxoSmithKline).

M01AX – Inne niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne

Harpagophyti procumbens radicis extractum: RevmaStop (Expo Line) to aktualnie 2. zarejestrowany lek o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono Reumaphyt (Phytopharm Klęka). Na rynek wprowadzone zostały także suplementy diety o podanym składzie: Devil’s Claw (Now Foods) i Reumalin (Ozone).

M05 – Leki stosowane w chorobach kości; M05B – Leki wpływające na strukturę i mineralizację kości; M05BA - Bifosfoniany

Acidum alendronicum: Alendronat Aurobindo (Zentiva) w dawkach 10 mg i 70 mg to aktualnie 24. zarejestrowana marka preparatów kwasu alendronowego. Leki w dawce 70 mg przyjmuje się raz w tygodniu. Na rynek wprowadzono 12 leków w dawce 70 mg: Fosamax (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), Ostemax 70 Comfort (Polpharma), Ostenil 70 (Teva), Ostolek (Lekam), od kwietnia 2006 Alendronat-Ratiopharm 70, od lutego 2007 Alendromax (Arrow Generics), od stycznia 2008 Sedron (Gedeon Richter Polska; poprzednia nazwa: Ostalon 70 mg), od czerwca 2008 Alendran 70 (Ranbaxy), od stycznia 2010 Alendronate Arrow (Arrow Poland), od kwietnia 2010 Ostodronic (Apotex), od sierpnia 2010 Alendronat Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals) i od marca 2012 Alendronatum 123ratio (poprzednia nazwa: Alendronatum Farmacom; przed zmianą nazwy preparat został wprowadzony na rynek w maju 2007 przez Plivę Kraków pod nazwą Alenotop).

Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Alendronate Medana (Medana Pharma), Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alendronat Pharmabill (Pharmabill), Alendronic acid Polfarmex (lek zarejestrowany pierwotnie pod nazwą Akost), Bisfozen (Zentiva), Kwas alendronowy 70 mg (Phargem), Lendrate (Actavis) i Rekostin (Biofarm). Do sprzedaży wprowadzono ponadto 3 leki w dawce 10 mg: Alenato (ICN Polfa Rzeszów), Ostenil (Teva) i Ostolek (Lekam). Natomiast nie zostały jeszcze wprowadzone: Alendronate Arrow (Arrow Poland) i Alendronate sodium Accord (Accord Healthcare), Alenotop (Teva Kraków).

Skreślono z Rejestru: Aldron 70 (Sandoz), Alendrion (Orion), Alendrogen (Billev Pharma; preparat był na rynku od maja 2007), Alendronate Teva 70 mg.

 

N – Układ nerwowy

N02 – Leki przeciwbólowe; N02A – Opioidy; N02AX – Inne opioidy; N02AX52 – Tramadol, preparaty złożone

Tramadolum+paracetamolum: Bacizol i Tracemol (oba: Substipharm) oraz Tramapar (Polfarmex) to odpowiednio 12., 13. i 14. zarejestrowana marka preparatów o podanym składzie. Do sprzedaży wprowadzono 6 leków: Zaldiar i Zaldiar Effervescent (Grünenthal), od stycznia 2010 Doreta (Krka), od maja 2010 Acutral (Grünenthal; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Primiza), od marca 2011 Poltram Combo (Polpharma), od kwietnia 2011 Padolten (Teva) i od lutego 2012 Delparan (Sandoz; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Tramadol/Paracetamol Sandoz). Nie pojawiły się jeszcze na rynku: Azemdol (Labopharm), Sedoloris (Actavis), Tramaparastad (Stada), Traparac (Disphar) i Zaldiar Retard (Labopharm).

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Levetiracetamum: Levetiracetam Apotex, Levetiracetam Stada, Levetiracetam Bluefish i Lewetyracetam-Neuraxpharm to odpowiednio 20., 21., 22. i 23. zarejestrowana marka lewetyracetamu. Na rynek wprowadzono 5 marek: Keppra (UCB; lek oryginalny), od października 2011 Levetiracetam Teva, od marca 2012 Levetiracetam Actavis, od kwietnia 2012 Vetira (Adamed) i od maja 2012 Trund (Glenmark). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Cezarius (Hasco-Lek), Dretacen (Sandoz), Eliptus (Biofarm), Kapidokor (Vipharm), Levelept (Sun-Farm), Levetiracetam Accord (Accord Healthcare), Levetiracetam Actavis Group (Actavis), Levetiracetam GSK (GlaxoSmithKline), Levetiracetam Orion, Levetiracetam Pfizer, Levetiracetam Ratiopharm, Levetiracetam Sun inj. (Sun Pharmaceuticals Industries Europe), Matever (Pharmathen) i Noepix (Sigillata).

N04 – Leki przeciw chorobie Parkinsona; N04B – Leki dopaminergiczne; N04BC – Agoniści dopaminy

Apomorphinum: Dacepton (Ever Neuro) to aktualnie jedyny zarejestrowany lek zawierający apomorfinę. Skreślono z Rejestru: Apo-Go i Apo-Go Pen (Forum).

Ropinirolum: Nironovo (Blau Farma Group) i Ropodrin (Egis) to odpowiednio 14. i 15. zarejestrowana marka ropinirolu. Na rynek zostało wprowadzonych 7 marek: lek oryginalny Requip i Requip-Modutab o przedłużonym uwalnianiu (GlaxoSmithKline), od czerwca 2008 Adartrel (GlaxoSmithKline), od stycznia 2010 Aropilo (Vipharm), od sierpnia 2010 Parnirol (Glenmark), od listopada 2010 Aropix (Temapharm) i Ceuronex (Orion) oraz od sierpnia 2011 Rolpryna SR (Krka). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży preparaty: Aparxon (Teva), Lirona (Teva), Ropinir (Axxon), Ropinirole Arrow (Arrow Poland), Ropinstad (Stada) i Ropitor (Torrent Pharma). Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Contexine (Ranbaxy).

N05 – Leki psychotropowe;

N05A – Leki neuroleptyczne; N05AH – Diazepiny, oksazepiny, tiazepiny i oksepiny

Quetiapinum: Quetiapine Actavis to 36. zarejestrowana marka kwetiapiny. Na rynek wprowadzono 23 marki: Seroquel i Seroquel XR (AstraZeneca; lek oryginalny), Ketrel (Celon Pharma), od grudnia 2007 Ketipinor (Orion), od marca 2008 Ketilept (Egis) i Kventiax (Krka), od lipca 2008 Nantarid (Gedeon Richter), od października 2008 Loquen (Teva), od lipca 2009 Symquel (SymPhar; zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapine Tiefenbacher), od sierpnia 2009 Kwetaplex (Adamed), od listopada 2009 Gentiapin (Biogened), od grudnia 2009 Quentapil (ICN Polfa Rzeszów), od stycznia 2010 Kefrenex (Axxon), od maja 2010 Poetra (GlaxoSmithKline; lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Medis pod nazwą Quemed), od sierpnia 2010 Bonogren (Vipharm), od października 2010 Pinexet (Medana Pharma) i Vorta (Glenmark), od grudnia 2010 Quetiser (Sun-Farm; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetiapin Sunfarm), od lutego 2011 Stadaquel (Stada), od czerwca 2011 Etiagen (Generics), Kwetax (Teva) i Setinin (+Pharma), od października 2011 Kwetinor (Lekam) i od maja 2012 ApoTiapina (Apotex).

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Geldoren (Gedeon Richter Polska), Ketiap (Polpharma), Kwetiapina Neuropharma (Neuraxpharm), Quepsan (Pro.Med), Quetap (Ratiopharm), Quetiapine Accord (Accord Healthcare), Quetiapine Arrow (Arrow Poland), Quetiapine Medis, Quetiapine Pfizer, Quetiapinum Invent Farma, Quetiapinum Viketo (Invent Farma) i Quetilis (Medis).

Skreślono z Rejestru: Hedonin (Lannacher), Kvelux (Sandoz), Quetiapine-Ratiopharm (zarejestrowany wcześniej pod nazwą Quetifi).

N05C – Leki nasenne i uspokajające; N05CX – Leki nasenne i uspokajające, preparaty złożone z wyłączeniem barbituranów

Leonuri herba+Lupuli strobilus+Melissae folium+Valerianae radix: Tabletki uspokajające Labofarm powlekane to rozszerzenie względem wprowadzonego wcześniej preparatu Tabletki uspokajające Labofarm. Są to jedyne zarejestrowane preparaty o podanym składzie.

N06 – Psychoanaleptyki;

N06A – Leki przeciwdepresyjne; N06AB – Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny

Escitalopramum: Escitalopram PharmaSwiss i Pralex (Orion) to odpowiednio 23. i 24. zarejestrowana marka escitalopramu. Do sprzedaży wprowadzono 11 marek: Lexapro i od marca 2012 Lexapro Meltz (Lundbeck; lek oryginalny), od stycznia 2010 Depralin (Polpharma), od lutego 2010 Elicea (Krka) i Mozarin (Adamed), od czerwca 2010 Escitil (Egis) i Lenuxin (Gedeon Richter Polska), od sierpnia 2010 Pramatis (Sandoz), od kwietnia 2011 Servenon (Glenmark), od lipca 2011 Escitalopram Actavis (lek zarejestrowany początkowo przez firmę Alchemia pod nazwą Escitalopram Alchemia), od listopada 2011 Aciprex (Biofarm) i od grudnia 2011 Nexpram (Lekam).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Andepram (Alchemia), Benel (Farmalider), Deprigen (Biogened), Escertal (Zentiva; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Esoprex), Escipram (G.L. Pharma), Escitalopram Pfizer, Escitalopram Teva (Teva; lek zarejestrowany początkowo przez Vera Pharma pod nazwą Escitalopram Vera), Escitasan (Stada), Esprolan (Medana Pharma), Miraklide (Vipharm) i Pramogen (Generics).

Skreślono z Rejestru: Escitalopram-1A Pharma, Laprides (Teva).

N06D – Leki przeciw demencji; N06DA - Antycholinoesterazy

Donepezilum: Donepezil Polfa Łódź to 36. zarejestrowana marka donepezylu, zaś Donepezil Stada Oro w postaci tabletek rozpadających się w ustach to rozszerzenie względem zarejestrowanych wcześniej tabletek powlekanych. Do sprzedaży wprowadzono 19 leków: Aricept (Pfizer; lek oryginalny), Cogiton (Biofarm), Donepex (Celon Pharma), Yasnal i od czerwca 2011 Yasnal Q‑Tab (Krka), od lutego 2009 Donesyn (Vipharm) i Symepezil (SymPhar), od maja 2009 Donectil (ICN Polfa Rzeszów), od lipca 2009 Cognezil (Glenmark; zarejestrowany wcześniej jako Donepezil Synthon), od października 2009 Alzdone (Unia) i Donecept (Actavis), od grudnia 2009 Alzepezil (Egis) i od czerwca 2011 Alzepezil ODT (Egis), od kwietnia 2010 Mensapex (Sandoz; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą DoneSAN), od czerwca 2010 Pezilgen (Biogened), od sierpnia 2010 Apo-Doperil (Apotex) i Doneprion (Orion), od września 2010 Donemed (Sun-Farm), od marca 2011 Ricordo (Adamed), od września 2011 Pamigen (Generics; lek wprowadzony na rynek w marcu 2010 pod nazwą Donepezil Generics) i od kwietnia 2012 Donepezil Polfarmex.

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Altzer (Hikma), Dobedipil (Stada), Donecleus (Nucleus), Donegen ODT (Generics), Donepegamma (Wörwag), Donepenorm (+Pharma; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Donepezil Alet), Donepezil Bluefish (Bluefish Pharmaceuticals), Donepezil Hydrochloride Accord (Accord Healthcare), Donepezil hydrochloride Sanovel, Donepezil Peseri (Peseri Trading), Donepezil Teva (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Pliva), Donepezil Stada (lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Donepezil Specifar), Donethon (Synthon), Memiranum (Ranbaxy), Redumas i Redumas ODT (Teva) oraz Rizin (Teva).

Skreślono z Rejestru (brak w Urzędowym Wykazie 2012): Memocept (Polpharma; preparat wprowadzony na rynek od marca 2010, zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą Synpezil).

N07 – Inne leki działające na układ nerwowy; N07B – Leki stosowane w uzależnieniach; N07BA – Leki stosowane w uzależnieniu od nikotyny

Nicotinum: Nicorette Coolmint (McNeil) w postaci tabletek do ssania to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej postaci tego leku. Zarejestrowane są aktualnie 4 marki preparatów z nikotyną. Na rynek wprowadzono następujące produkty: Nicorette (McNeil) w postaci gumy do żucia (4 smaki: Classic, FreshFruit, FreshMint i Icy White), tabletek do ssania Nicorette Freshdrops, systemu transdermalnego (od września 2009 Nicorette Invisipatch – preparat był dostępny od grudnia 2008 pod nazwą Nicorette Semi Transparent Patch; zmiana nazwy nastąpiła w lutym 2009) i inhalatora (Nicorette Inhaler); Niquitin (GlaxoSmithKline) w postaci pastylek do ssania, systemu transdermalnego i tabletek do ssania Niquitin Mini oraz preparat Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 1,5 mg o 2 smakach.

Nie zostały jeszcze wprowadzone preparaty: Nico-Loz (Arrow Generics/Actavis) w postaci miękkich pastylek w 2 dawkach i 3 smakach (Citrus, Spearmint i Toffee), Nicopass (Pierre Fabre Medicament) w postaci pastylek do ssania 2,5 mg o 2 smakach, Nicorette Microtab Lemon (McNeil) w postaci tabl. podjęzykowych oraz Niquitin miętowe listki (GlaxoSmithKline) w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej.

Skreślono z Rejestru: Nicotinell (Novartis) w postaci gumy do żucia i systemu transdermalnego (Nicotinell TTS) oraz system transdermalny Nicopatch (Pierre Fabre Medicament).

Ponadto na rynek wprowadzono kosmetyk Nicofix w postaci żelu do wcierania do rąk dla palaczy, zawierający wyciągi z liścia tytoniu szlachetnego i liścia aloesu.

 

R – Układ oddechowy

R01 – Preparaty stosowane w chorobach nosa; R01A – Środki udrażniające nos i inne preparaty stosowane miejscowo do nosa; R01AA – Sympatykomimetyki, leki proste

Xylometazolinum: Xyladur (Premier Research) to aktualnie 9. zarejestrowana w tej klasie marka ksylometazoliny. Na rynek wprowadzono 7 leków w różnych postaciach: Otrivin (Novartis), Xylogel (Polfa Warszawa), Xylometazolin WZF (Polfa Warszawa), Xylometazolin VP (ICN Polfa Rzeszów), Xylorin (GlaxoSmithKline, Poznań), od kwietnia 2010 Nasorin (Orion) oraz Sudafed XyloSpray i Sudafed XyloSpray HA (McNeil). Nie pojawił się jeszcze preparat Xylo-Mepha. Skreślono z Rejestru: Donosan (Ratiopharm), Sudaxyl i Sudaxyl HA (McNeil).

R02/R02A – Preparaty stosowane w chorobach gardła; R02AA – Antyseptyki

Alcohol dichlorobenzylicus+amylmethacresolum: Strepsils (Reckitt Benckiser) w postaci pastylek to rozszerzenie w stosunku do wprowadzonych wcześniej 4 innych produktów tej marki: Strepsils truskawkowy bez cukru (wcześniejsze nazwy: Strepsils Cool Mint, Strepsils z mentolem i anyżkiem, Strepsils o oryginalnym smaku), Strepsils Warm (poprzednie nazwy: Strepsils truskawkowy bez cukru, Strepsils bez cukru, Strepsils bez cukru ziołowo-cytrynowe), Strepsils z mentolem i eukaliptusem (poprzednie nazwy: Strepsils mentolowo-eukaliptusowe, Strepsils Menthol & Eucalyptus), Strepsils z miodem i cytryną (poprzednie nazwy: Strepsils z naturalnym miodem i cytryną, Strepsils with Honey & Lemon).

Chlorhexidinum+lidocainum: Gardimax Medica (Tactica Pharmaceuticals) w postaci tabletek do ssania i aerozolu do stosowania w jamie ustnej to 1. zarejestrowany preparat o podanym składzie.

R03 – Leki stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03D - Inne leki działające ogólnie stosowane w obturacyjnych chorobach dróg oddechowych; R03DC – Antagoniści receptorów leukotrienowych

Montelukastum: Montelukastum Accord (Accord Healthcare) to 50. zarejestrowana marka montelukastu. Do sprzedaży zostało wprowadzonych 19 leków: Singulair (Merck Sharp & Dohme; lek oryginalny), od października 2008 Drimon (Teva), od stycznia 2009 Astmirex (Temapharm), Hardic (Teva) i Monkasta (Krka), od lutego 2009 Montest (Genexo), od kwietnia 2009 Milukante (Adamed) i Promonta (ICN Polfa Rzeszów), od maja 2009 Asmenol (Polpharma), od października 2009 Eonic (Gedeon Richter) i Montelak (Medreg), od grudnia 2009 Montessan (Apotex; preparat zarejestrowany wcześniej pod nazwą Montekast), od czerwca 2010 Montespir (Biofarm) i Vizendo (GlaxoSmithKline; preparat zarejestrowany wcześniej przez Synthon pod nazwą MontSyn), od listopada 2010 Montenorm (+Pharma) i Symlukast (SymPhar), od marca 2011 Montelukast Sandoz i Spirokast (Zentiva), od października 2011 Montelukast Stada i od lutego 2012 Astmodil (Polfarmex).

Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Actamone (Actavis), Airuno (Blubit), Alvokast (Alvogen; lek zarejestrowany pierwotnie przez firmę Arti Farma pod nazwą Montekast), Astmontex (Farma-Projekt), Brogalast (Galex d.d.), Elukan (Specifar), Lamoten (Polfa Pabianice), Miralust (Adamed), Monteflow (Sun-Farm; lek zarejestrowany początkowo pod nazwą Montelukast Sunfarm), Montelukast-1A Pharma, Montelukast Accord (Accord Healthcare), Montelukast Apotex, Montelukast Bluefish (lek zarejestrowany wcześniej przez firmę Helm pod nazwą Montelukast Helm), Montelukast Invent Farma, Montelukast Miklich, Montelukast MSD (Merck Sharp & Dohme), Montelukast Pharmathen, Montelukast Polpharma, Montelukast-Ratiopharm, Montelukastum Synthon, Montetrinas (Sigillata), Montexal (ICN Polfa Rzeszów), Montulind (Sigillata), Orilukast (Orion), Polmonte (Merck Sharp & Dohme; lek zarejestrowany wcześniej pod nazwą Airathon), Sigilukad (Sigillata), Sitemortak (Sigillata), Telumantes (Sigillata) i Telumyl (Generics).

R05 – Leki stosowane w kaszlu i przeziębieniach; R05C – Leki wykrztuśne, z wyłączeniem preparatów złożonych zawierających leki przeciwkaszlowe; R05CA – Leki wykrztuśne

Guaifenesinum: Benylin Muco (McNeil) to aktualnie 5. zarejestrowana marka preparatów z gwajafenezyną. Do sprzedaży wprowadzono 3 marki: Guajavis (Vis), Guajazyl i Guajazyl Mint (Espefa) oraz Robitussin Expectorans (Pfizer). Nie został jeszcze wprowadzony na rynek preparat Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry (Wick). Wygasło pozwolenie na Coldrex na kaszel (GlaxoSmithKline).

R06/R06A – Leki przeciwhistaminowe działające ogólnie; R06AE – Pochodne piperazyny

Levocetirizinum: Votrezin (Sandoz) to 11. zarejestrowany lek z lewocetyryzyną, natomiast Zenaro (Zentiva) w postaci kropli doustnych o nowej dla tej substancji czynnej dawce 5 mg/ml oraz w postaci syropu to rozszerzenie względem wprowadzonych wcześniej tabletek powlekanych. Zastosowanie aktywnego izomeru cetyryzyny umożliwia zmniejszenie o połowę stosowanych dawek, a tym samym działań niepożądanych. Na rynek wprowadzono 6 leków: Xyzal (Vedim; lek oryginalny), od stycznia 2010 Cezera (Krka), od sierpnia 2010 Zenaro (Zentiva), od września 2010 Lirra (Glenmark) oraz Zyx (Biofarm) i od lutego 2012 Contrahist (Adamed). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: L-Cetirinax (Synthon), Levocetirizine dihydrochloride Zentiva, Levocetirizine-Biofarm i Zilola (Gedeon Richter Polska).

Uwaga: wprowadzonemu onegdaj na rynek preparatowi Zyx 7 (Biofarm) zawierającemu racemiczną cetyryzynę w lipcu 2008 zmieniono nazwę na Amertil Bio. Obecny aktualnie na rynku preparat Zyx zawiera lewocetyryzynę.

 

S – Narządy zmysłów

S01 – Leki okulistyczne; S01E – Leki przeciw jaskrze i zwężające źrenicę;

S01EA – Sympatykomimetyki stosowane w leczeniu jaskry

Brimonidinum: Brimodiol (Sun-Pharm) to 8. zarejestrowana marka brymonidyny. Na rynku pojawiło się 5 leków: Alphagan (Allergan), od czerwca 2009 Luxfen (Jelfa), od listopada 2010 Brimogen (Generics), od stycznia 2011 Brimoteva (Teva) i od marca 2012 Biprolast (Blau Farma Group). Nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży: Brymont (Blumont) i Clarix (Sandoz). Skreślono z Rejestru: Brimonidine-1A Pharma.

S01ED – Leki blokujące receptory b-adrenergiczne; S01ED51 – Timolol, preparaty złożone

Timololum+dorzolamidum: Dotigen (Generics) to 13. zarejestrowana marka leków o podanym składzie. Na rynek wprowadzono 4 preparaty: Cosopt (Merck Sharp & Dohme), od kwietnia 2010 Rozacom (Adamed), od stycznia 2011 Dotiteva (Teva) w postaci kropli wielodawkowych i od marca 2012 Tymolamid (Blau Farma Group). Nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży: Arutidor (Mann), Cosopt PF (Merck Sharp & Dohme), Dolopt Plus (Sandoz), Dorzolamide/Timolol NTC, Dorzolamid/Timolol Stada, Dotiteva Minims (Teva), Dozopres Combi (ICN Polfa Rzeszów), Oculamid (Blau Farma Group), Oftidorix (Jelfa) i Venturax (S-Lab).

 

Opracowanie: dr n. farm. Jarosław Filipek

Kierownik Działu Informacji o Produktach

Administrator Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL

IMS Poland

2012-06-30

Krajowa Baza Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
cookies.jpg
Dzień Aptekarza
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSORZY
WYDARZENIA
DOKUMENTY
strategia.jpg
purchase flagyl uk what types of abilify are there prescription buy without cost abana benadryl allergy dosage instructions generic nolvadex online the online drugstore nizagara benicar generic wikipedia drugs 123a lithium batteries for sale rumalaya forte no prescription reviews augmentin side effects long term use tamoxifen suppliers in india purchase erection packs 1 moduretic dosage med cab dipyridamole differin without a script flonase coupon code side effects of atorvastatin 80 mg where can i buy cozaar in canada where can i buy sulfamethoxazole trimethoprim combination cloridrato de ciprofloxacino monoidratado 500mg bula order ortho tri cyclen from canada without prescription cheap canadian pariet no prescription voltaren gel uk boots how much will erexor cost nitroglycerin tablets side effects billig haridra online kaufen extendaquin where to get cialis sublingual looking for nizoral 2 shampoo no prescription research grade diakof anacin online price my tadacip coupons pharmacy that sells nitrofurantoin free or low cost cymbalta ophthacare with paypal payment best price nimotop can you only get dramamine on prescription buy colospa mg online glucophage where can i buy it albendazole and praziquantel side effects aqua band my oh my levoxyl side effects dizziness viagra sublingual online canada plavix film coated tablets 75 mg requip pas cher italie buy retin a 0 05 paypal why has azulfidine been discontinued lexapro medication drug buy mircette online overnight side effects of bupropion hcl 75 mg is niacin better than lipitor how much is the generic plan b sale lozol over the counter substitute for protonix obagi/spear dermatology tretinoin cream usp 0.1 zanaflex generic dose paxil cr generic where to buy cheap generic toprol xl seroquel now mentat online usa no prescription drugstore publicis attentat levitra professional by mail pharmacy drugstore buy cheap viagra online suppliers of olanzapine in us there generic substitute benicar hct erythromycin buy online canada creme retin a janssen cilag viagra preis o"sterreich apotheke synthroid prices at costco brahmi to buy in england prope unesp primeiros projetos hqcanadianpharmacy accutane without prescription purchase cipro hc houses sale brookwood artane singulair costco price viagra samples quick ship 3-5 days results rx eye doctor ingredients sominex australia pharmacy where toradol guaranteed online buy accutane online 30mg what class of drugs is protonix albuterol steroid inhaler cephalexin birth control online uk buy rumalaya liniment boots pharmacy buy kamagra in the uk lotrisone legal in england prednisolone generic usa ortho tri cyclen noprescrition needed canada online pharmacy decadron compound side effects tapering prednisone dogs generic name for keflex all-natural fertility pills strong over the counter anxiety pills where to get malegra fxt pct kamagra oral jelly review como usar cytotec correctamente para abortar drug market order avodart canadian medicine news diarex price accutane company nootropil uk buy paroxetine tablets 150 mg triamcinolone acetonide cream usp 0.1 buy online where can i purchase anacin order generic medrol buy lisinopril mg cheap online buy amitriptyline best place to buy diclofenac in canada elavil 100 szampon nizoral 100ml methotrexate sublingual dosage vermox online from india allegra canada head office genesis acai 100 juice reviews order retin-a 0,05 tablets purchasing evecare online canadian lotensin tablet what is the generic name for unisom unisom for men in usa best prices for vytorin prilosec limited india generic atorlip-20 safe where to purchase methylprednisone without a prescription woman viagra liquid caverta for sale usa reviews on precose fosamax class action lawsuit 2011 citalopram generico mexico buy robaxin 750 mg tinidazole tablets for sale lerk sildenafil masticable cephalexin cheap uk buy leukeran perth australia most common side effects of fluoxetine buy flovent online usa what is retin-a ge for bactrim dosage for kids free or low cost mobic actonel online forum maxalt medication where to buy eldepryl pill shop discount code where can i order levlen where can you buy synthroid nitroglycerin over the counter ointment buy us mg ampicillin online tenormin generic 2013 drugs us pharmacies online that sell crestor skelaxin india buy depakote online from canada use cordarone coupon online side effects of xeloda tablets prednisone no prescription fedex without order online buy cleocin buy vasotec 20 mg safe to buy generic levaquin from usa fosamax buy canada purchase urispas buy advair diskus perth australia best site get diltiazem pariet ec tablets side effects phentermine 30mg results diflucan online usa no prescription cheap trandate no prescription order avapro 150 mg plendil 100 review retin-a ge price clozaril spain best generic diflucan review bactrim ds 800-160 tab uses safe xenical buy withdrawal from propranolol buy elocon in ireland order anafranil tablets canadian chloroquine tablet generic version flovent hfa generic diamox paypal buy over the counter mestinon online tramadol nights wonder woman where to buy ginseng in korea mexican minocycline accutane from uk where to buy actoplus buy wellbutrin sr fast shipping reviews on zantac for babies how to take motrin 800mg cefadroxil without rx enzyte ultimate intensifying gel buy cialis mastercard crestor birth control online mexico what is combivent inhalation aerosol legal buy voltaren online canada very cheap haldol arava order online orlistat medication cost actos without a script low price cod ashwagandha extract pills on line registered farmacies spain air max mens shoes ventolin syrup dosage pharmacy has best price ponstel how to get lukol in australia prednisone canadian pharmacy lopid italiano starlix 120 mg tablets florida bentyl mail order buy allegra d betnovate new zealand brand amoxil next day blopress canada head office non persciption citalopram forum generic phenergan online costco pharmacy periactin price generic motilium no prescription brand viagra online canadian pharmacy pills acai berry fruit in india ponstel medication reviews use topamax coupon online is there a generic for nizoral best site get xenical epivir-hbv mg tablet cheapest zyprexa glucotrol xl discounts codes viagra sublingual over the couter how much will purinethol cost cost of ventolin hfa 90 mcg purchasing motrin online revatio direct pharmacy casodex from usa evista canada buy bystolic hong kong depo medrol 40 mg ndc nirvana lithium meaning triamterene medication dosage cheap nitroglycerin usa purchase accutane lowest price wellbutrin sr discount no prescription voltaren retard 75 mg dosage donde puedo comprar el ginseng acheter periactin belgique vasodilan refills bentyl 100 review caverta in the uk can you get high off doxycycline hyc inderal online overnight brand name viagra 100 mg what class of drugs is remeron sumycin and achromycin with apple juice side effects of buffered aspirin in dogs para que es el medicamento amantadina diovan manufacturer enhancement of solubility of poorly soluble drug prometrium ordering no prescription buy fincar 50 half price suhagra lamisil buy india where to buy prevacid hydrea no prescription canada order casodex online aspirin capsules synonyms nexium cheap uk pharmacy xalatan next day delivery lyclear dermal cream permethrin 5 rumalaya liniment cheap uk where can i buy abortion pills in the philippines onde comprar metformina benfotiamine no prescription canada buy acivir pills with no rx methotrexate for sale online cheap lincocin buy online liquid pulmicort review glimepiride tablets cheap retin-a ge sale uk what is esomeprazole nexium used for cheap cytotec for sale what is the classification of tenormin benfotiamine to buy from europe side effects of lisinopril hctz 20 25 swiss medical medico a domicilio buspar medication withdrawal acheter lisinopril cheap proventil inhaler nitroglycerin mist canada requip over the couter buy differin no prescription fast delivery buy prescription drugs online india avapro mg price furosemide online forum cost of tadacip without insurance nexium 20 mg prospect cialis sales 2009 canadian erection packs 1 pharmacy buy lamisil 40 nolvadex dianabol desyrel generic name liquid ivermectin for horses all types pilex pills generic actos 25 mg printable ventolin hfa coupon can you get high off alavert d 12 fast saw palmetto deleviery buy actonel mexican pharmacies where to get differin pct order cialis sublingual overnight generic name for bupropion pyridium not generic buy aleve singapore malegra fxt roche precio argentina tretinoin cream 0.025 vs 0.05 doxycycline acne worse buy decadron hong kong canadian prescription buy proscar usa glucophage 1000 mg weight loss low cost ayurslim lady era online bestellen sale urispas acheter lioresal baclofen aciphex 20mg buy roaccutane suppliers zyprexa pill canadian indian generics online zebeta diabecon without insurance united support services matthews nc motilium medication on line top drugstore foundation primers aceon in the uk now lithium pills wiki liquid nizoral review low cost pilex leukeran non perscription countries flagyl tablets for dogs suprax tablets 150 mg requip gambling lawsuit cheapest metoclopramide to buy buy cialis cheap canada where to buy doxazosin with amex phexin medication side effects xenical drug classification unisom comprar voltaren 100mg xr pantoprazole side effects weight gain lady era for daily use canada is tramadol better than motrin generic diovan hct cheap alternative to nexium can i make diamox dosis aciclovir intravenoso herpes zoster all types skelaxin pills online pharmacy uk dilantin avodart and flomax combination drug can i make indinavir aldactone delivery cod fedex crestor roche precio argentina Purchase abilify 3 pharmacy can you buy nitroglycerin tablets over the counter benicar patient reviews buy prednisone 5 lamisil cream usa is there a generic for keppra xr luvox australia do you need a prescription to order drugs from canada aleve over counter uk coming off zoloft cold turkey ditropan drug store online acheter rumalaya forte abilify online sale buy canada no prescription for bactroban order hydrochlorothiazide overnight zovirax price philippines best super active prices generic viagra online best place to buy fluoxetine in uk order pain pills online cheap resources for luvox azithromycin canada prescription beat way to order anacin can you crush lanoxin tablets over the counter zocor levitra without prescription miami buy silagra online no prescription united states what does bactrim antibiotic treat buy robaxin online no prescription united states is lamisil a prescription medication buy generic micardis can i get pletal canada order lipitor where to buy antabuse in canada safely post cycle therapy zithromax do you need rx terramycin is flovent a prescription drug prevacid otc canada buy generic lamisil no prescription treat where can i purchase pamelor roxithromycin generic cheap costs remeron soltab wiki order voltaren-xr buy toradol im western drug serevent chloroquine over the counter protonix on line in the canada flagyl medicinenet flagyl generic usa health canada trileptal celadrin usa sale flovent 100 diskus wellbutrin sr dose increase discount viagra super active mail order zpak online tetracycline where can i buy it generic revia overnite shipping buy cialis soft no prescription fast delivery decadron coupons seroquel legal us yasmin pharmacy australia where can i buy lidocaine ointment cephalexin drugs interactions prevacid prices cvs bactroban shelf life diflucan 100 mg cost purchase amantadine tablets cleocin gel for sale acquisto suhagra sicuro online alesse 28 tablets information how to take anafranil mg pariet lawsuit settlements will promethazine with codeine get you high percocet 512 effects valtrex reviews ratings crestor price in india propecia tablets 40mg compazine iv reaction canadian alliance terminals delta bc cliveden ave sale tadapox online generic bupropion xl discount retin-a 0,025 where to buy generic viagra in toronto zithromax reviews and dosage acticin no rx where can i buy alligator meat in houston where can i get brafix keppra now co uk buy cialis shop where to buy depakote with visa synthroid pas cher jenis pil perancang untuk ibu menyusu cheap depakote mg terramycin dose mexican pharmacy no prescription ampicillin sustiva australia pharmacy order avapro cheap hydrochlorothiazide cheap canada pharmacy top 10 us pharmacy schools viagra 50 mg pfizer preis medrol steroid pack side effects possible side effects of zetia buy with paypal without credit card betoptic prix en pharmacie en france erythromycin antibiotic side effects haldol tablets on line to buy buy alavert singapore what does tamoxifen trazodone 100 mg get you high minipress medicine online best price for real sustiva costco pharmacy mestinon price pharmacy has best price shallaki can i buy generic cialis with mastercard skelaxin australia is valsartan as good as diovan antivert discounts codes soft tabs cialis how to order nexium online viramune prices cvs buspar from europe australia post lithium batteries dangerous goods to buy confido order remeron pill diabecon weight gain nexium mups generico finasteride online store antivert side effects uk mexican online pharmacy .1 retin-a is mail order yagara safe cymbalta 30 mg tablet mexican pharmacy no prescription atorlip-5 buy fucidin ointment no prescription diabetes metformin medication side effects what is the meaning of the holiday purim i missed my synthroid dose order suprax on line usa buying prescription drugs online uk no prescription buy revia paypal levothroid free shipping is zithromax generic med cab colchicine voltaren how to buy buy erexor online from usa artane industrial school archives order liv 52 overnight brand cialis mail order what is celexa 40 mg evista weight gain side effects ginette-35 mg tablet valacyclovir hydrochloride msds is there a difference between diovan and diovan hct can you get effexor xr over the counter what is the medication voltaren used for acheter orlistat sandoz 120 mg cost of ginseng in korea generic flonase over counter buy seroquel online from india cialis side effects medication generico cialis barato amaryl uk sale generic mentat cost triamterene w/hctz 75/50 blopress price india indinavir legal us evecare syrup reviews voveran overseas combivent annual sales prescription cheap buy finpecia to buy protonix in uk how long until chlamydia symptoms show in men what is minocycline 100mg can i order viagra plus no prescription in the usa nike air max 95 em tokyo cheap rumalaya forte 40 mg flagyl 250 mg tablets for dogs use lopressor coupon online rogaine beard how long cost of lithium ion batteries can you buy casodex leukeran rxlist pharmacy technician online schools colorado alli med on line order lisinopril online without rx how long does it take for neurontin to relieve pain haridra next day delivery buy colchicine cheap probalan tablets online non prescription kamagra oral jelly buy diltiazem online amazon proscar without prescription canada plavix paypal meclizine no prescription reviews coumadin tablets 40mg nexium patent in canada depakote rx revia uses medication pharmacy company that includes adderall zentel suspension 10ml lotrel buy without purchase uroxatral cheap estrace medication side effects generic bupron sr safe malegra dxt drugstore.com cheap skelaxin buy where can i buy alesse sarafem tablets from buy pills cheap dapoxetine online sildenafil citrate safe buy generic drugs online alesse on line cvs pharmacy in vancouver canada free viagra pills online valtrex tablets 500 mg side effects cialis levitra staxyn and stendra anafranil clomipramine ocd list of medication for anxiety and depression how much is diflucan without insurance half price hyaluronic acid what is avandamet pills used for malegra dxt discount voucher cipralex 20mg alcohol order generic olanzapine best site get mycelex-g celebrex generic 2013 drugs pharmaceutical wholesalers in uk indian generics online florinef donde puedo comprar xenical en monterrey generic viagra shipped from us olanzapine 10 mg effects promethazine hcl 10mg buy rosuvastatin 40mg is there now a generic for lexapro bupron sr cost in canada aldactone spc valtrex prices at costco aspirin paypal what is the molecular formula of aspirin uk version of voveran sr discount vet without perscription cefadroxil discount buy drugs from india generic viagra lithium medicine for bipolar disorder cleocin other uses what is dostinex depakote generico online best online pharmacy generic requip haldol phone orders can you mix cialis and viagra brand kamagra buy crestor rosuvastatin medication pharmacy technician salary ontario canada buy voltaren gel no prescription gasex tablets price zoloft where can i buy it flagyl medication on line fincar prices at costco tinidazole without cod overnight pharmacy that sells zanaflex purchase lasix on line in india shuddha guggulu coupon code generic sale buy cialis when to take a blood pregnancy test calculator delivery order deltasone cod seroquel xr discount coupons does walmart sell non prescription colored contact lenses simvastatin atorvastatin dose levitra generico espan~a farmacia nitrofurantoin macro and birth control pills indocin sr side effects cozaar tablets dose sale cordarone cheap uk acticin online purchase trial erection packs 3 online no prescription prescription needed carafate overnight erythromycin new zealand where to give toradol shot cheap diabecon pills levitra professional no prescription canadian best site get himcocid lexapro side effects in women can you buy cefixime over the counter top 10 online florinef sites cheap thyroid medication phenergan free shipping metronidazole flagyl dogs brand viagra pill shop discount code cialis jelly mg price buy lotrel no prescription comprar alli online espan~a canadian pharmacy artane singulair tablets 4mg canadian cabgolin how much does the morning after pill cost online ed drugs buy voveran sr in australia florinef online store metformin reviews weight loss propranolol free shipping diclofenac gel 1 buy cystone boots vytorin class action lawsuit settlement asacol mr tablets 400mg can you order zestoretic what are the side effects of estrace calan to buy in the canada without a prescription get online prescriptions australia buy benzaclin uk how to buy cytotec cijena pilex tableta cipro and flagyl compatibility lamisil sold over counter what is apo-ranitidine 150 mg used for online sale of metoclopramide where to buy promethazine codeine syrup online betoptic online coupon code buy promethazine in india online chlamydia symptoms men treatment free trial viagra cialis what is doxycycline monohydrate used to treat what is himplasia singulair pill shop discount code order phenergan 25mg side effects of azulfidine can you buy albendazole canadian common side effects of metformin celexa drugstore medrol dose pack dosage directions erythromycin dosage for cats buy proscar boots suhagra 100 sildenafil citrate tablets generic for diovan hct 320 25 reviews on starlix trazodone tablets purchase on line tetracycline mk hydrochloride 500 mg what is it for buy allegra online reviews cheap apcalis sx uk over counter cialis professional no prescription finax sale buy saw palmetto pills order lanoxin online with visa azithromycin side effects in pregnant women safe buy albenza online citalopram online no prescription drugstore com allopurinol 300mg best place to buy lady era cheap bactrim buy online voltaren 75mg ec tablets mobic 20mg tab albuterol sulfate inhalation solution uses discount aricept canada prozac cost usa dipyridamole for sale philippines what is doxycycline hyclate used for chlamydia ordering prescription apcalis sx online where can i buy nexium online without a prescription augmentin in pregnancy category baytril for pigeons buy generic clomid online uk buy dipyridamole in uk can you get mobic over the counter tenormin tablets 100mg best place buy dostinex viagra brand no prescription health canada femcare is nymphomax legal in uk generic viagra no prescription aciphex in italia colchicine noprescrition needed canada online pharmacy cheap 10mg prescription accutane mg is diflucanŽ over the counter or prescription lowest priced trileptal purchase aricept canadian rx drugs viagra atorlip-5 order in the us dramamine generic 2013 drugs buy diclofenac over counter buy methotrexate 10mg tablets original viagra online kaufen buy apcalis sx australia buy lipothin online from usa cheap neurontin 300mg online hydrochlorathazide without prescription viagra rx medstore donde puedo comprar buspar free or low cost alli how much does effexor xr cost xalatan drops storage top 10 online danazol sites danazol dosage too high generic rumalaya cost lisinopril without insurance cost fastest femcare uk delivery yasmin boland taurus augmentin 1000 mg fiyat 2012 order viagra pfizer online cheap clozaril india doxycycline dosage dogs heartworms i need a viagra prescription order generic tadalis sx voltaren 100mg cheap retin-a 0,05 tablets uses lozol canada companies only cephalexin from china ordering calan generic view topic benadryl tablets boots ditropan australia pharmacy ginseng pills walmart walgreens pharmacy lambert canada crestor drug in usa pharmacy unisom tablets for nausea celebrex cost walmart cost of viagra with a prescription renagel tablets 40mg imitrex over counter medication cvs mail order pharmacy phone retin-a ge for men in usa generic zyvox 60 mg ambilfy without a prescription aciphex pills drugstore yasmin drug classification brand amoxil non perscription countries proscar buy uk cialis tadalafil 20 mg wikipedia aspirin n 100 mg bayer vital motilium prescription coupon zetia from canada reviews on rogaine 2 provera canadian medications without prescription para que se usa el prevacid retin a micro gel no prescription cheap actonel 40 mg neurontin for sale usa can bentyl cause weight gain prednisone on the internet robaxin 100 fertility calculator using clomid kamagra oral jelly 100mg cheep mentat ds syrup prices cvs generic for avalide 300 minocycline uk online meri adalat wiki order cialis professional lowest price lexapro generic vs. brand name over the counter topical antibiotic cream uk buy sumycin online uk prescription comprar eldepryl en argentina exelon by mail buy valtrex 1000 mg biaxin reviews for men chloramphenicol mg buy where is allegra manufacturer mobic for sale uk midamor weight gain lotrisone in croatia losartan hydrochlorothiazide spc colospa prescription coupon canada cleocin red ginseng online lopid for dogs buy ordering amantadine view topic yourdomain amoxil capsules 500mg side effects pantoprazole 20 mg where can i buy bitcoins with paypal price generic macrobid digoxin tablets to liquid conversion kamagra gel in italia diclofenac online overnight nhs prescriptions online sheffield cost comparison generic plendil 5mg best price for xalatan eye drops buy baclofen cheap low price 10mg propecia for sale in ireland can i get high off hydrochlorothiazide serophene on line no script mail order generic lasix natrol acai 1000 mg reviews lithium for men sale in uk micardis now to buy flovent how to get moduretic on line costco kirkland aspirin 325 mg licensed pharmacy lexapro compazine side effects adults online viagra sales canada cheap suprax india generic uk paypal colospa cheap leukeran uk zithromax pediatric dose pneumonia buy cholestoplex discount where to buy periactin appetite stimulant wide variety of generic order roxithromycin pill buy viagra generic pharmacy micronase dose abana medicine side effects what are side effects of valtrex motilium tablets online tricor corporate services malaysia carbozyne prices at costco discount drugs of canada venice where is allegra k from buy atorlip-5 with paypal can celebrex get you high best price for real viagra long time side effects revia zyprexa lawsuit settlement 2011 elimite tablets for purchase community east indianapolis coumadin clinic fast nizagara delivery motilium 100 tablets difference between generic and brand name zoloft deltasone from europe vpxl mist canada can i buy fucidin cream over the counter in uk average cost of risperdal moduretic over counter uk zolpidem 10mg high generic for allopurinol zyloprim 300mg evecare order online zithromax z-pak ingredients buy viagra in england tofranil for sale uk mail order drugs from india cialis purchase aricept uk order advair diskus uk pharmacy non prescription zovirax ointment decadron pediatric dose asthma where to buy alli online uk approved comprar diovan en argentina keflex 250 mg reviews orlistat precio en costa rica cheap lady era uk clomiphene citrate for males nymphomax pill shop discount code periactin online australia norvasc coupons rumalaya liniment pharmacy prices list where to buy chloromycetin drugs online can i buy zovirax online buy zyban tablets best place buy zestril accutane buy online canadian pharmacy how much does tamoxifen cost without insurance zoloft generic release date brand ephedraxin for sale orlistat visa omnicef brands india betnovate for sale australia decadron online forum click here delivery minocycline medication guide pletal suppositories buy indian generics online cyklokapron eurax canada overnight delivery is long term use of flonase safe triamterene phone orders donde puedo comprar brahmi canadian noroxin tablet dostinex sale cheap coreg no prescription can you snort neurontin to get high buy seroquel without prescription from canada the walking dead game drugstore is there a difference between levitra and viagra blue pill with watson 387 cytoxan pill canadian ponstel discount side effects coming off citalopram help levitra super active not generic order erection packs 11 from drugs what drug class is avalide female viagra medication where to buy tadacip capsules estrace by mail order can you buy fosamax over the counter yagara with paypal payment levlen now meloxicam 15 mg street price atacand daily use reviews neurontin for purchase without a prescription citalopram 10 mg tablets picture what does nizoral shampoo do prednisona alonga 10 wellbutrin xl coupons & discount lipothin online overnight differin online price lexapro without prescription miami side effects of champix varenicline purchase ventolin inhaler online pill identifier pictures vicodin isoniazid online overnight buy famvir 500mg costco pharmacy tadapox price discount chloramphenicol i pill arava website comprar prilosec pela internet prednisone buy no prescription exelon careers in chicago venlor mist canada real cialis for sale use forzest coupon online minomycin online coupon code buy purim pills largest safe dose cialis levitra professional refills lansoprazole capsules spc colchicine tablets removed from market can taking metformin help you get pregnant brand name orlistat india ordering dramamine here in canada vermox drug schedule dilantin over the counter drugs tetracycline resistance gene cassette minocycline medicine children fish cycline forte for humans can buy seroflo online order capoten cheap indian generics online terramycin walgreens mail order pharmacy fax number missed isoniazid dose buy bactrim online india allegra prescription assistance med cab uk pamelor order in the us buy flovent next day canada drugs amitriptyline with prescription donde comprar cytotec en mexico how to by trileptal online side effects of prilosec generic how much propranolol to take for anxiety chelsea drugstore band xenical medicine buy buy kamagra jelly stores 100mg what is valtrex taken for discover adventure classic cols buy ciproonline without prescription canadian pharmacy anxiety medication online pharmacy health canada starlix diovan 80 mg tablet price does accutane make you lose or gain weight discount dulcolax mg worldwide pharmacy stromectol healthy mango smoothie recipes for weight loss what is an example of alliteration in beowulf what type of medication is hydrochlorothiazide viagra buy online australia depakote sales 2009 buy generic nolvadex australia lipitor worldwide sales 2009 diclofenac with paypal payment cheapest augmentin to buy tesco viagra tadalis sx low dose birth control diarex without script triderm unguent forum buy viagra jelly 100 pfizer viagra malaysia to buy prednisolone drug order crestor 5 mg ventolin precio mexico benadryl allergy diphenhydramine hcl tablets dosage cialis generic india order phenergan uk pharmacy how much does valtrex cost at walgreens cheap levitra professional no prescription what is the medicine zovirax used for unisom natural nights reviews asacol side effects liver half life of glimepiride revia looking for ranitidine no prescription reviews how many robaxin does it take to get high order vasotec online with visa express delivery generic viagra nizagara where to get generic medication for singulair how long does cytotec take to start to work sale avandamet the matrix red pill blue pill mail-order cialis jelly buy luvox fast shipping percocet vicodin oxycontin hong kong prescription buy flovent online generic naprosyn safe how much is synthroid cost letrozole gyno reversal log venlor over counter uk lisinopril how to buy compare prices viagra professional luvox dosage anxiety buy revatio online no prescription uk Purchase erythromycin 500mg negative propecia reviews how to order isoniazid online naprosyn online order buy generic clozaril online no prescription local viagra philippines stromectol visa cozaar order on web propecia finasteride dosage cuanto sale el dulcolax en argentina buy xanax overseas pharmacy alavert prices cvs lowest price cefixime buy tadacip online usa azithromycin buy online uk sex pill for men in india cheapest robaxin tablets uk propecia medication women wellbutrin xl 300 order online without a prescription buy lotrisone over counter estrace phone orders usaviagra buy alli pills in the mexico online pariet with no prescription how to take augmentin mg amitriptyline online meds what is the best generic propecia buy benfotiamine tablets online fast glucotrol xl delivery seroquel dose for bipolar depression discount snovitra super power mg side effects of lamictal in adults can buy ayurslim online renagel tablets uk generic reglan lawsuit buy zofran 50 cheap cialis sublingual usa cialis comprar espan~a buy celexa with visa where can i get some desyrel age do men take viagra dilantin delivery uk oder mg tablets of etodolac primatene mist inhaler 2013 cephalexin keflex side effects long term side effects of prilosec otc buy nitroglycerin fast shipping fosamax 70 mg tabletten mail order terramycin finpecia mg canada is there a generic available for bystolic generic zocor switzerland new london craigslist cars omeprazole side effect on pregnancy how long does it take to get lisinopril out of system plavix de 75 mg. tabs places to buy motilium buy cheap silagra using pay pal can order gyne-lotrimin online coumadin pill shortage lexapro vs effexor xr anxiety pfizer viagra cheap prices finasteride bestellen 2010 pharmacy has best price fucidin delivery order advair diskus minocycline pharmacies generic for allegra d side effects purchase aygestin online are military alliances good or bad natural water pills and weight loss comprar pariet desconto buying aciphex in canada aygestin for sale australia buy generic reglan exelon buy or sell pioglitazone buy actos online clomid suppositories buy periactin buy online uk donde comprar xbox live gold barato cafergot pharmacy prices list rx pills online store order pyridium 120 mg como cuanto cuestan las pastillas cytotec legal buy atorlip-5 online canada purchase prednisone on generic cardura switzerland floxin mg tablet comprar atacand original en madrid quiero comprar keftab can i pay by check with paypal severe nerve pain meds pyridium discount medications mail-order albenza lipitor generic name price online mestinon purchase online venlor purchase can you buy minocycline maxalt and other medications topical spironolactone side effects side effects cialis medication buy caverta online india side effects of warfarin in the elderly flomax mr side effects mexican orlistat 6 mercaptopurine crohn;s disease what types of mirapex are there costco pharmacy prescription drug prices generic luvox cr aricept $ price us can i take weight loss pills while taking synthroid low cost diflucan online forum nasonex order allegra zoloft purchase in canada no prescription buy diovan next day can i buy clomid in canada generic viagra due date keflex online uk where can you buy alligator how to get indocin on line best mascara for dramatic lashes what is doxycycline hydrate advair diskus 100mg cheap arava generic name can i make feldene buy prednisone 20mgonline pill rx health order valtrex products yasmin next day delivery coumadin pharmacy coupons buy detrol online pharmacy benemid with paypal payment us online pharmacy no prescription cialis super active zofran generic brand name hyaluronic acid generic wikipedia drugs buy ginseng with e check diflucan rx dosage minocycline generic vs brand cheap alesse uk free shipping pharmacy pill identifier blue round v 2531 normal dose range for lithium carbonate pharmacy has best price betnovate purchase nolvadex uk sertralina efectos secundarios foros order medrol uk pharmacy buspar buy online mexico januvia metformin combination is it illegal to order generic lukol craigslist usa order buy elocon discount my alli diet supplement can you buy sominex over the counter generic sominex cost maximum safe cialis dosage buy tobacco online with paypal renagel without prescription actoplus met order on web cicloferon without prescription buy advair diskus mg online vegetal vigra suppliers levitra plus sale drugs order original lioresal online maxifort frontier voveran no prrescription synthroid dosage tsh level arimidex half life mcc my canadian comp lab safe virgra on internet order cheap generic doxazosin amitriptyline 50 mg tablets hyzaar online canada order minomycin online uk avalide medication recall where can i get lisinopril are sharks or alligators more dangerous low cost allopurinol online where to buy lithium in canada safely north american ginseng side effects coreg heart pills elavil medication fibromyalgia fijian herbal medicine for abortion order finpecia in lexapro prescription price order didronel canada can you order zaditor eye drops ketotifen fumarate can you get high off baclofen 10 mg medicine actos type pioglitazone most reliable place to buy levlen online is there a generic equivalent for benicar cheap cialis professional amoxil cheap rxlist cytotec drug what does allegra d dog for you what is cialis sublingual mg used to treat is it safe to order rumalaya gel where can lithium chloride be found lisinopril prescription 120 mg alli tablets what dosage does prilosec come in buy abilify with my pariet coupons too much synthroid hair loss zyrtec generic brand what does astelin make cheap cialis generic online bactrim 3 day treatment for uti buy liv tickets how to buy neurontin online where to buy amoxicillin over the counter ramipril side effects dry cough can you get zerit is bupropion generic for wellbutrin cordarone from canada my chloramphenicol coupons atacand no prescription reviews aceon drugstore order viagra soft overnight best site get v-gel reviews of alli weight loss pills buy cardizem online canada chinese herbal medicine for abortion buy voltaren 100 mg paroxetine partnership for prescription assistance viagra without consultation zyprexa prescription only do you need rx ponstel buy minomycin singapore what is bactroban 15g ointment used for lipitor now generic amoxil 100mg tablet bactrim forte suspension dosis nin~os overnight clomid shipped generic augmentin xr shelf life evista in usa comprar zerit portugal is fluoxetine legal in uk buy suprax antibiotic biaxin prices at costco himalaya speman price in indian rupees cialis generic cheap no prescription lexapro order canada how to use mometasone inhaler amoxil bonus pills allegra price premarin in the uk now where to maxalt stilnox buy online uk nimotop buy online ireland propranolol max dose premarin dose mtf buy ginette-35 greece what is indinavir used for anafranil prices mometasone furoate ointment prescription which uk site to buy ranitidine clomid twins blog medicine actos pioglitazone hydrochloride dosage cleocin gel no prescription needed can you buy lamisil over the counter canada zithromax z-pak online asacol 800 mg reviews can i buy viagra from boots pharmacy support worker salary proscar canada no prescription buying cardizem from canada no prescription ralista online in us comprar cialis 5 mg brasil ephedraxin without rx what is the generic for benzaclin levitra professional from usa aceon tablets purchase on line buy amoxil with e check where to get pure lithium can i order lasix no prescription in the usa revia discounts codes buy adalat from mexico online rumalaya liniment dose antivert generico italiano buy diamox uk acetazolamide buy motilium online amazon serpina buy online us low cost overnight cefixime carafate for men sale in uk where to buy citalopram online uk how much is cabgolin tablets elocon drugs for sale cialis prodaja srbija beconase aq generic release date best generic arimidex sites extendaquin online pay paypal crestor maximum dose plavix on line in the canada order ortho tri cyclen lo online cheap genuine fml forte online zestoretic uk next day delivery short term use prednisone alcohol types of medication for anxiety attacks online pharmacies uk no prescription buspar prices cvs cheap lasix mexican pharmacy fluoxetine mg price generic cheap abana online neurosis original retino-a cream 0,05 online clozaril prescription assistance program 25mg sertraline hydrochloride tablets effects of propecia in sperm count altace online coupon code exelon to buy nrg fast canadian drugs without prescription buy painkillers online no prescription yasmin 40mg buy generic pariet online no prescription where to benemid buy alesse in canada pharmacies hyzaar where to get etodolac usa how to get amitriptyline on line where to buy retin-a gel in canada can you get caverta over the counter best price femara cipro discount proventil online in us where to buy zyrtec chewable side effects of citalopram hydrobromide 20mg best generic differin sites levitra plus purchase can you buy alli in canada pill low cost overnight alli ciprofloxacin eye drops price sinemet woldwide shipping atorvastatin 40 mg side effects cialis 5mg tablets 100 mg tadacip canadian alliance physiotherapy regulators toronto ave unisom sleeping pill reviews tofranil for generalized anxiety disorder vasotec 100mg cheep cymbalta legal in england side effects of prednisolone in children didronel shoppers drug mart buy aciclovir tablets uk where to get hoodia in australia diclofenac gel refills where can i purchase cialis professional abilify medication cost brand metoclopramide buy bringing prescription drugs from mexico to us nizagara on line in the uk prescription canada buy amitriptyline luvox drug class keflex side effects depression Purchase abilify one mg lamictal dosage chart Purchase avapro 150 mg online where to get rogaine 5 pct acheter olanzapine pas cher zyvox 60 mg pill canadian statistics medication errors where is the nitroglycerin in bioshock jr strength tylenol rapid tabs dosage vente de prazosin au quebec fable the lost chapter acheter une alliance buy rumalaya with paypal top canadian pharmacy without prescription is generic viagra safe and effective plendil prescription drug diovan brands india lantus solostar carrying case can order lamisil online bystolic purchase how to buy vasotec worldwide pharmacy betapace how to buy femara online can i order eulexin no prescription in the usa caverta by mail celadrin overnight pharmacy buy kamagra chewable in singapore morning after pill uk boots zoloft online australia western drug nizagara purchasing erexin-v online uk fastest extendaquin uk delivery purchase generic cardizem where can i purchase levitra buy indocin sr motilium buy online mexico levothroid tablets valtrex pills genital herpes etodolac dogs dose prescription drugs mexico prices nursing care plan for coumadin toxicity lisinopril rx 534 ditropan pills buy what are the side effects of promethazine 25mg high blood pressure medication micardis plus how to get noroxin in australia liquid cialis ag guys buyers of cymbalta canada buy evista lowest price buy generic brand cialis online best famvir prices phenergan pills sweat buy celexa online nimotop usa cvs prices can we trust biaxin online trileptal from usa pharmacy buy eurax cheap thrush from flagyl generic terramycin overnite shipping what does depakote er look like where to get procardia pct proscar cost comparison generic cheapest ditropan can i buy chloramphenicol viagra super active on the internet trileptal 100mg buy how to use calcium carbonate what is phenergan 25 mg used for is celexa better than zoloft for anxiety femara 10mg for infertility canadian alliance of student associations copyright legislation cialis soft noprescrition needed usa online pharmacy betnovate pharmacy coupons cost buy silagra comparison levitra anacin without a prescription levlen pills information safe place order fertomid how to purchase midamor yasmin on line purchase canadian lexapro cheap metformin online medicine similar to prevacid veja revista online accutane dosage by weight antibiotics online no prescription us generic buy dostinex for daily use lowest price allopurinol casodex missed dose how to take valtrex during an outbreak can you buy viagra in australia best place to buy rumalaya gel what is the average dose of methotrexate for rheumatoid arthritis buy torsemide 15mg online can you buy prednisone over the counter elocon lowest price online prilosec dosage for kids duetact online usa no prescription buy olanzapine 20 alli order on web cheap protonix free delivery cialis how many times a week safeway pharmacy online canada valtrex 40 mg pharmacy trental 20mg tab mestinon pharmacy pamelor canadian pharmacy what is abilify cialis sublingual best price diclofenac sodium market in india purchase tadapox cheap impotency ed where to buy viagra in blackburn pct clomid tamoxifen dosage where can i buy viagra online uk buy cheap clomid online clomiphene citrate atarax medication information aleve medicine price online sale of lady era what drug category is zantac side effects of ibuprofen 800mg canada drugs sarafem with prescription buy plendil no prescription amoxil where can i buy it buy diamox perth australia where is cymbalta metabolized brand sinemet buy buy cheap jelly online kamagra tablets where can i get micronase whats better cialis levitra or viagra cheapest stromectol in the uk buy ventolin online in usa buy lexapro mg online for can order pravachol online astelin 100mg buy generic flomax overnite shipping buy finax in australia trental generic what does biaxin 500mg look like buy kamagra oral jelly australia citrate acivir pills 20 mg lasuna refills female cialis from usa requip 0.25 mg 21 film tablet viagra se vende sin receta diovan buy australia where to buy amaryllis belladonna genus buy fluoxetine hydrochloride online resources for coreg metoclopramide lawsuit canada brand viagra soft for sale trazodone online canada brand levitra order pharmacy that sells aciclovir cost of viagra jelly without insurance is generic zetia effective what are the side effects of stopping topamax canadian online pharmacy for requip quero comprar xenical no brasil purchase sarafem in usa viagra soft cheap canada pharmacy