Do pobrania

Koleżanki i Koledzy Aptekarze oraz wszyscy Farmaceuci, gdziekolwiek pracujecie,

pierwszy ekslibris dla Aptekarzy Polskich wykonałem w 2003 roku z okazji Sympozjum Historii Farmacji, które odbyło się w Pienińskiej Niedzicy. Były jeszcze inne powody. To był rok Ignacego Łukasiewicza, patrona farmaceutów i naftowców, a także 150 rocznica zapalenia pierwszej lampy naftowej. Ekslibris przedstawia portret Łukasiewicza i wizerunek lampy, którą skonstruował. Następny ekslibris Aptekarzy Polskich powstał 5 lat później, a ostatni  – w tym roku, obydwa na prośbę p. Zbigniewa Solarza, Redaktora Naczelnego „Aptekarza Polskiego”. Przedstawiają one różne symbole i atrybuty pracy aptekarza.

Redakcja „Aptekarza Polskiego” tak przygotowała te ekslibrisy, abyście mogli je Państwo pobrać ze strony, wydrukować i co najważniejsze – oznaczyć nimi swoje książki, nie tylko zawodowe. Będzie moją satysfakcją, jeżeli kiedyś u kogoś zobaczę książki z tymi ekslibrisami.

Z najlepszymi życzeniami i pozdrowieniami,

Krzysztof Kmieć

   Zachęcamy Państwa do pobierania wykonanych przez dr Krzysztofa KmieciaExlibrisów Aptekarzy Polskich„. Są to okolicznościowe, miniaturowe dzieła sztuki, które artysta zadedykował wszystkim polskim aptekarzom. Exlibrisy  są nie tylko piękne, ale stanowią także wyraz dbałości o książki. Każdy z Państwa może tymi wyjątkowymi grafikami ozdobić swój księgozbiór.

   Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez nas exlibrisy będą miłym podarunkiem dla tych aptekarzy, którzy bibliofilską naturę łączą z zamiłowaniem do wykonywanego zawodu.

   Pliki w formacie PDF są przygotowane w postaci karty A4, zawierającej po 6 ekslibrisów każda, gotowej do wydruku. Proszę kliknąć lewym przyciskiem myszy, aby otworzyć lub prawym przyciskiem myszy wybierając opcję „zapisz element docelowy jako”), aby bezpośrednio zapisać na dysk.

EXLIBRIS APTEKARZY 2010

Ekslibris ten został wykonany w sierpniu 2010 roku

na prośbę Redakcji Aptekarza Polskiego

POBIERZ PDF

POBIERZ JPG

EXLIBRIS APTEKARZY 2009

Ekslibris ten został wykonany we wrześniu 2009 roku

na prośbę Redakcji Aptekarza Polskiego

POBIERZ PDF

POBIERZ JPG

 EXLIBRIS 2003

Exlibris upamiętniający 150 rocznicę

zapalenia pierwszej lampy naftowej.

POBIERZ PDF

POBIERZ JPG

Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie zgadzasz się na ich użycie. ☒ Zgadzam się